SPADEN GREPEN Grasmachines TUINSLANG Dr. DE VOS VOLLE MELK D. Maagdelijn Alle Tuinge reedschappen Houtverkooping Heden ontvangen van Hero J@UL MITS J. WOLFF - Kweeker GIELEN GIELEN Kerkberichlen. GISLEN Dagmeisje. Dame Nette Loopjongen Gepensioneerd Militair Te huur Te huur Slechte Rapporten Soester Coöp. Zuivelfabriek en Melkinrichting 12 cent p. Liter Voor den Perken Profiteert nu hiervan «J. C. v. Haarlem Aanbesteding Melkritten de Rflelkritten, Dubbel Landhuisje te koop Een goede Boekhouding een eerste vereischte voor Uw zaak Verloren MAAT- EN BEDRIJFSKLEEDING C. KRAAIJENHAGEN Aanleg en Onderhoud van Tuinen GIELEN MAISON PLESMAN! Uw adres voor Dames-Hoeden Maandag 16 April 1928 Nots. te Leuken zal Dinsdag 17 April 1928, Het Landhuis genaamd „Mary Cottage" Fijne Holl. Spercieboonen Voor Soest zijn deze mooie banen en keurig park een groote aanwinst en wij wensehen het bestuur van v. Lennep's Sportpark en de gemeente zelve daar mede dan ook van haite geluk. GEVONDFN VOORWERPEN Een damesportemonnaie met inhoud, VERLOTING E.S.V.A.C. De zaal van „De Gouden Ploeg" wa> Woensdagavond j.l. geheel gevuld met belangstellenden, die aan de oproep van het bestuur van Esvac gehoor hadden gegeven om bij de trekking der verloting aanwezig te zijn. De heer Clements, secretaris van Esvac, heette allen welkom en zette uiteen dat de baten van deze verloting benut zullen worden voor het vei plaatsen van het clubhuis naar het nieuwe terrein van Esvac, n.l. aan het van Lennep's Sportpark. Spreker dankte het Gemeen tebestuur van Soest, dat door hare medewerking deze verloting mogelijk had gemaakt en tevens ook verschillende winkeliers die prijzen voor dit doG belangeloos hadden beschikbaar ges.eld. Vervolgens werden onder toezicht van den agent v. Leeuwen de gezegelde flesschen met loten opengemaakt cn een aanvang gemaakt met de trekking, welke door voornoemde agent persoon lijk werd verricht. De gelukkige winnaars van de 2 hoofdprijzen, n.l. een Burgers heerenrijwiel en een eikenhouten dressoir, bleken niet onder de aanwezigen te zijn. Nadat alle 50 prijzen getrokken war«.n, hetgeen nogal eens hilariteit verwekte, werd door velen reeds gebruik gemaakt van het dansen, waarbij Mej. J. en de heer K. Stalenhoef zich verdienstelijk maakten de muzikale verzorging hiervoor op zich te nemen. Daarna kwam de bekende humorist Andries v. Weert de avond opluisteren niet zijne ernstige en geestige liedjes. Wij maken speciaal melding van twee door hem gezongen nummers, n.l. „Mijnwerker 108" en „Daar moet je een moeder voor zijn", een paar ge voelige levensliedjes, die zeer goed door hem werden vertolkt en een dankbaar applaus oogstten. De heer v. Weert ontpopte zich verder als een goed balletmeester die met veel animo het bal kan leiden en de vele danslustigen tot het einde van dit samen zijn gezellig bijeen hield. Ook de oude Soester dansen werden niet vergeten. Het bestuur van Esvac kan met ge noegen op dezen avond terugzien en wij hopen dat de a.s. feestavond op 23 dezer van Esvac weer een succes mag worden Wij verwijzen elders in dit blad naar de officieele uitslag der verloting. OPENING TENNISBANEN VEREEN. VAN LENNEP's SPORTPARK Het bestuur van bovengenoemde ver. mocht Zaterdagmiddag j.l. zeer gruote belangstelling ondervinden bij de offi cieele opening van hare tennisbanen in het Burgemeester Dekethpark. Begunstigd door het mooie Voorjaars weer, hadden tal van genoodigden acte de présence gegeven en was het in cn om het clubgebouw een drukte van belang. Het Soester Harmuniecorps luisterde deze upening met hare medewerking op. Wij merkten onder de aanwezigen de Burgemeester, de beide wethouders, verschillende raadsleden en andere no tabelen op. De heer Wüst heette namens het bestuur van v. Lennep's Sportpark allen hartelijk welkom. Spreker zeide, dat het bestuur op dezen dag zich gedrongen voelt uiting te geven van hare dank baarheid nu zij, haar doel bereikt ziende, de banen thans in gebruik kunnen worden genomen. Veel is aan deze totstandko ming vooraf gegaan en spreker memoreert het aangenaam samenwerken met o.a. de heeren Behrend en Sevenhuijsen en dankt genoemde heeren voor de vele bemoeiingen die zij zich voor deze zaak getroost hebben. Spreker zegt het gemeentebestuur van Soest grooten dank voor de loyale medewerking die de verwezenlijking van de plannen mogelijk maakte en dankt den Wethouder van Publieke Werken en den gemeentearchitect van Vliet, die steeds gereed stonden het bestuur in alle opzichten mede te werken. Vervolgens brengt spreker den heer Juh. Kraaijenbrink dank, die voor de beplanting van het park heeft zorg ge dragen en de geestelijke vader van dit sportpark kan genoemd worden. Den architect Beekman en den aanne mer Hornsveld, wien respectievelijk het ontwerp en de uitvoering van het club gebouw was opgedragen, dankt spreker voor de keurige wijze waarop zij zich van hun taak hebben gekweten. Den heer G. Harskamp uit Hilversum, den bekenden vervaardiger van gravel tennisbanen, die deze banen heeft aan gelegd, alsmede den heer Bosboom, die het hekwerk heeft geleverd, brengt spre ker dank voor het keurige weik wat zij gemaakt hebben. Tenslotte brengt spreker dank aan de firma's van Veenendaal, La Porte en Smit, die respectievelijk gordijntjes voor het clubgebouw en de vlaggen schonken. Nots. Dammers sprak daarna eenige waardeerende woorden tot den heer Wüst en bood hem namens de „Soester Tennisclub" een fraaie bloemenmand aan. Burgemeester Dekcth schetste in een korte rede de geschiedend van dit sportpark, het voormalige Paardengat en wenschte het bestuur geluk met dezen dag, waarop hij aan het verzoek van den heer Wüst voldeed de banen te willen openen, door het Soester groen witte dundoek te hijschen. De heer Wüst verzocht daarna Mej. Deketh den eersten bal te willen slaan. Inmiddels werden door een persfotograaf het bestuur der vereeniging en de uit- genoodigde tennisspelers uit Bilthoven en Amersfoort vereeuwigd. Het welvoorziene buffet zorgde op gulle wijze voor ververschingen, terwijl een studentenstrijkje uit Utrecht uitste kende jasz-muziek ten gehoore bracht. De aanwezigen konden thans het fraaie spel der demonstratie-spelers bewonde ren. De commissie, die de inrichting van dit sportpark heeft ter hand genomen, heeft dan ook alle eer van ha ar werk, wat een mooie aansporing is voor even- tueele volgende plannen. rijwielbelastingmerk, wandelstok, twee kindermutsen, bos sleutels, damesporte monnaie met inhoud, werkpak. Te Soesterberg: paar dameshand schoenen, kindermutsje, kluwe touw mei twee ijzeren pennen. VERLOTING „APOLLO" Men verzocht ons mede te deelen, dat de trekking van de verloting ten bate van een vaandelkast van de Man- nenzangvereeniging „Apollo" tot een nader te bepalen datum uitgesteld is. HEIDE- EN BOSCHBRAND Tot tweemaal toe loeide Zondig de sirene en rukte de vrijwillige brandweer uit. De eerste maal bleek een niet ernstige heidebrand te woeden op een stuk ge meente heide aan de Bosstraat, terwijl de tweede maal brand uit brak in de dennenbosschen van den heer Insinger alwaar circa 7000 M2 jonge dennen verbianden. De politie heeft de zaak in onderzoek. AUTOBOTSING Tijdens het geweldig drukke verkeer kwamen op de Birktstraat alhier een drietal auto's met elkaar in botsing. De auto van den heer L. uit Amsterdam die de eigenlijke botsing veroorzaakte bekwam nog de minste schade. Érger waren de auto's van de heeren E. S. L. H. R. eveneens uit Amsterdam er aan toe. De bestuurders kwamen allen met den schrik vrij. De politie maakte proces-verbaal op. FEEST-AVOND. De Voetbal vereeniging „Soestdijk" eeft op Maandag 16 April a.s. een feestavond in de zaal van den heer C. Verschoor aan de Laanstraat alhier. Onze bekende humorist en zanger Chris Wierst zal dien avond optreden, terwijl voor muziek gezorgd zal worden door de Amersfoortsche Jasz Band, er zijn verschillende attracties w.o. tombola. Zie voor verdere bijzonderheden de advertentie in dit blad. DERDE GOOISCHE TOONEELAVOND Blijkens advertentie in dit blad geeft het Gooische Tooneelgezelschap op Dinsdag 17 April een Tooneelavond in Hotel „Bosch en Duin" aan den Koud- hoornweg. Opgevoerd zal worden „De Stadsmadam", blijspel in 3 bedrijven, onder regie van Bern Vermeij te Bus- sum. Na afloop groot bal onder leiding van den heer G. Ype (niet zooals op de biljetten vermeld staat van Helm. Hofman), waarbij op verzoek ook de boerendansen en meerdere oude dansen uitgevoerd zullen worden. „SANCTA CAEC1LIA". De R.K. gemengde zangvereeniging „Sancta Caecilia" te Soesterberg heeft groote plannen. Waar het telkens ge bleken is o.a. bij haar laatste Kerstuit voering, dat zij tot veel goeds in staat is, zal eerlang een grooter stuk in studie worden genomen, n.l. het Weihnachts- oratorium van Müller, voor soli, koor en orkest. Daar het getal leden voor een dergelijke uitvoering niet sterk ge noeg is, is er een krachtige propaganda op touw gezet voor aanwerving van nieuwe leden, en... niet zonder succes. Gaarne sporen we alle zangliefhebbers (sters) aan de gelederen van „Sancta Caecilia" te versterken, opdat we te Soesterberg iets moois te genieten kunnen krijgen. R.K. BOERENORGANISATIE A.B.T.I Woensdag 11 April des avonds te 7.30 uur vergaderden een 40-tal R.K. boeren uit Soest in het St. Josephgebouw alhier, om te komen tot de oprichting van den A.B.T.B. de R.K. Boerenorga- nisatie. Nadat door den ZeerEerw. Heerpastoor Vossenaar, de heer de Goeij, lid der Prov. Staten dezer Provincie en den heer G. J. Lieshout, hoofd der R.K. lagere landbouwschool v. d. A.B.T.B. te Monlfoort de groote voordeelen van organisatie uiteengezet en eenige vragen waren beantwoord, gaven een 35-tal boeren zich als lid op. Het voorloopig bestuur werd als volgt samengesteld Ant. Hilhorst Pzn. Birktstraat 67, voorzitter, Ant. W. Hilhorst Pzn. Lange Brinkweg 52, 2e voorzitter, W. A. van Eimpt Talmalaan 11b, secr.-penningm., W. G. van Roomen, Gr. Melmweg, W. Wantenaar, Birktstraat 73, bij wie men zich verder nog als lid op kan geven en die gaarne alle gewenschfe inlich tingen omtrent een en ander zullen verstrekken. F 50.— BELOONING De Burgemeester van Leersum geeft namens de familie f 50.belooning aan diegene, die zoodanige aanwijzingen of inlichtingen aan hem of de politie kan verstrekken, die dienen kunnen tot opsporing of vinding van EVERT VAN MAURIK, geboren te Leersum, 27 Juli 1878, arbeider, wonende aldaar. Diens signalement is als volgt Lang, ongeveer 1.70 M., dik, rond gezicht, gekleed in zwart pak, zwarte pet, zwarte hooge rijschoenen, blauw overhemd, grijze kousen, eigen gebreide grijze borstrok en onderbroek, alles ongemerkt. Bijzondere kenteeken knipt erg met zijn oogen en schudt dan tevens met zijn hoofd. Bedoelde van Maurik is Zondag 25 Maart van zijn woning vertrokken, zeg gende, dat hij naar Doorn ging, doch is daar niet geweest en is tot heden niet teruggekeerd. De man is in het bezit van een rijwiel, een bruine portemonnaie en linnen geldbeursje, inhoud onbekend, doch heeft doorloopend ongeveer f 100.bij zich. Vermoedt wordt, dat hein een onge luk is overkomen, of dat hij beroofd is. De Burgemeester van Leersum ver zoekt opsporing en bij vinding draad- bericht. AUTOMOBILISTEN EN WIELRIJDERS OPGEPAST II legen verschillende automobilisten werd proces-verbaal opgemaakt wegens te hard rijden in de bebouwde kom dezer gemeente, terwijl eenige wielrijders werden verbaliseerd wegens het niet rechts rijden van den weg. schap recht op een gezond en econo misch gevoerd Grondbedrijf. Als men de laatste raadszitting (per 31 Maart) nagaat, werd met klem be toogd, dat de prijs per M2. voor de terreinen aan het Julianaplein een prachtprijs was, n.l. f 3.50 per M2. Men heeft die grond wel getaxeerd op f4.— maar die prijs is niet te ma ken, ergo, verkoopen voor f 3.50. Door de bepalingen van het Grond bedrijf moet er bij elke M2 f 0.50 toe gelegd worden, hetgeen een totaal ver lies of bijleggen beteekent van 13.000 maal f0.50 is f6500.—. Dan heet dat door eene administra tieve bepaling verlies, doch't is winst, en betaalt de gemeenschap zijn even redige tol er voor in den vorm van belasting. En toen 't raadslid Doorman op de ongerijmdheid van deze bepaling wees en de hulp van Gedeputeerde Staten Laten deze weinige regelen een waarschuwing zijn voor autobestuurders, motor- en wielrijders, aangezien de po litie streng zal toezien op de naleving der wettelijke bepalingen ten opzichte van maximumsnelheid (30 K.M. p. uur), en het rechtsrijden van den weg. VEREENIGING „SOEST VOORUIT". Naar wij uit zeer betrouwbare bron vernamen heeit de Vereeniging „Soest Vooruit" het Gemeentebestuur aangebo den geheel kosteloos te zullen leveren planten, welke moeten dienen tot ver fraaiing van een 2-tal hoekperceelen in onze gemeente, n.l. de punt naast den winkel van den Kruidenier Joh. Mets, hoek van WeedestraatK. Brinkweg en het perceel gelegen naast de wasscherij Kuijer hoek BeetzlaanNieuwstraat. Van „Soest Vooruit" vinden wij dit voorzeker een mooie daad, hetgeen ten zeerste is toe te juichen en op prijs moet worden gesteld. Het behoeft o.i. wel geen nader be toog te wijzen op de prachtige verbe- betering en verfraaiing van een paar drukke verkeerspunten, die door het aanbrengen van eene beplanting ter plaatse zal worden verkregen. ZANGVEREENIGING „CRESCENDO" Tweede Paaschdag nam de Zang vereeniging „Crescendo", evenals haar Kinderkoor, deel aan den Nationalen Zangwedstrijd voor Chr. Gemengde-, Mannen-, Vrouwen- en Kinderkoren te Amsterdam en wist in de derde afdeeling met 281 punten een tweeden prijs te behalen, terwijl het Kinderkoor in de vierde afd. een derde prijs behaalde. Hierbij onze felicitatie. De Telegraaf geeft het volgende verslag van deze koren Er zongen vier kindervereenigingen, waarvan er één uit Soest nogal bij de anderen afviel. De kinderen waren niet goed opgesteld en bij de jongens stond een ,bas noble", 't was nogal slecht. De andere koren ontliepen elkaar niet veel. „Patrimonium's Kinderkoor" kan nog wat pittiger zingen't was goed. „Een Vaste Burg" deed wel aardige dingen; „Ruim baan" van C. van Rennes en Dopper's „Waghondjes" werden goed genuanceerd voorgedragen. Ook „Ex celsior" zong aardig „Mijn Lieveling" van J. N. Bosch het verplichte werk. Een paar werkjes in deze afdeeling werden met pianobegeleiding gezongen, De uitslag was Kinderkoor „Excelsior" Amsterdam, dir. W. van Laar, le prijs B met 330 punten. Kinderkoor „Een Vaste Burg" Amster dam, dir. J. A. Berkhout, le prijs A met 338 punten. Kinderkoor „Excelsior" Amsterdam, dir. H. R. Huisman, le prijs C met 321 punten. Kinderkoor „Crescendo" uit Soest kreeg met 246 punten een 3den prijs. Er zong één koor in de derde afd. gemengde koren en wel „Crescendo" uit Soest. De directeur sloeg met een fraaien soliden ebbenhouten stok de maat. 't Was niet erg goed en erg mooi, Hij kreeg met 281 punten den tweeden prijs. Ingezonden Bulten verantwoordelijkheid der Redactie. wilde inroepen, om verandering in deze en dergelijke bepalingen te verkrijgen, wenschte de terzake onkundige en onwetende Raad hieraan niet mede te werken. Aangezien de balansen, dus 't over zicht volgens den Heer Burgemeester over 1923 en 1924, klaar zijn n.b. al voor de vijfde keer, en dus niefvoor- uitgeloopen dient te worden over de resultaten van 't Grondbedrijf, kan toch met alle vrijmoedigheid gezegd worden, dat eerstens noodig is een openlijker wijze van voorlichting aan raad en publiek, door op tijd klaar te zijn met de balans, (personeel is er genoeg) en de raad niet voor direkte beslissingen te zetten, met een stok achter de deur, n.l. als we niet gauw besluiten, dan gaat 't naar een ander! In Bussum verkoopt de gemeente naar evenredigheid nog grond voor f 8.50 per M2om van te watertanden 1 Soest krijgt ook die beurt, festino lento! Zóó langzaam als 't met de balansen gaat, moest dan de grondverkoop óók maar geschieden 't Is de taak van onze gemeentebe stuurders om zich eens meer te gaan inwerken in 't Grondbedrijf, temeer daar 't wel één der voornaamste onder deden der gemeentelijke huishouding is en ook als zoodanig zich blijft ont wikkelen. En, vooral dient de raad hiervan de touwtjes in handen te nemen en te houden, 's Gravenhage tot voor beeld. A. W. P. VISSER. OVER 'T SOESTER GRONDBEDRIJF EN DIENS RESULTATEN. De waas van ondoorgrondelijkheid en van diepe mysterie dfe het Soester Grondbedrijf omhult, is zóó groot, dat sommige personen bij den aanvang der publicatie over het Haagsche Grond bedrijf de schrik om het hart sloeg en mij vroegen, hoe ik doodgewone „leek" er toe kon komen om over het Soester Grondbedrijf te gaan schrijvn, Met volle recht, hoe durft een on ingewijde dat aan? Maar 't opmerke lijke van 't geval is, dat ik tot nu toe slechts in twee overzichten een reflexie heb gegeven over het Grondbedrijf der gemeente den Haag. Enmaar wat mooiF 250.000 winst netto; zuivere verdiensten die ten goede komen aan de belastingbe talers. Want dat kwart millioen wordt gestort, zonder geheimzinnigheid, in de kas van de gemeentehuishouding. En dat ik zulks ter publieke kennis heb gebracht, is uitsluitend om eene vergelijking te maken met ons lieflijk sluimerend dorp. Stelt U eens voor dat ik een grossierderij heb met een omzet per jaar van één millioen gulden en bereken dat jk na verjoop van een boekjaar f 100.000 zuivere winst heb gemaakt, dan begrijpt U toch wel, dat ik daarvan een slordig beetje aan den fiscus moet afstaan. Maar denkt U zich eens in, dat bij een bedrijf, véél geringer in ontvang en omzet, geen overzicht kan gegeven worden doordat na een vol boekjaar geen balans klaar is, dan vraagt men zich toch af vooral na vergelijking bij een naar omvang veel grooter bedrijf en deszelfs boekhouding hoe is dèt nu te verklaren? Een gezond gevoerd bedrijf laat winst en verlies zien. In ieder geval kan 's-Gravenhage in ulti mo 1927 de balans klaar hebben en Soest niet! Waar 't hier toch óók een bedrijf van een groot millioen guldens betreft, heeft de belastingbetalende gemeen- beeld moet genomen worden gelijk de R.K. Bode, dit ook bevestigd, dan is 'l nog niet te laat om die maatregelen te treffen, waardig aan Mussolini's volge lingen. A. W. P. VISSER. Soest, 26 Maart 1928. Wordt vervolgd. DE BODE EN MUSSOUN1 Wanneer onder bovenstaand opschrift, eene uiteenzetting wordt gegeven in Uw veel gelezen Blad, is het geenzins om een pro of contra naar voren te brengen omtrent het fascistisch stelsel, evenmin omtrent den persoon Mussolinidoch uitsluitend om een objectieve beschou wing te geven over de verhouding tusschen Kerk en Staat in het huidige fascistische Italië. Temeer is deze beschouwing op haar plaats, daar zoo éénzijdig dikwijls de campagne vóór de groote gezinnen die een geliefd idee van Italie's Dictator en ook een voortdurende zorg dezer Regeering is, wordt beoordeeld, vooral door Kerkelijke Partijen. Waar zelfs ook in Soest door de R. K. Bode Mussolini als voorbeeld en kampioen bevorderaar van groote gezinnen wordt aangehaald is deze polemiek dan ook de publieke belang stelling waard. Allereerst lijken mij de bepalingen en maatregelen die genomen zijn tot bevordering van groote gezinnen in Italië zeer eenzijdig voor hen die hier niet van gediend zijn en ten tweede is een dergelijke aanmoediging, niet „datgene" wat Moeder' Natuur^ en Christus zelve als Wet stelt. Ik bedoel hiermede de zeer bijzondere bepalingen voor een gelijk gerechtigde NatieWat t>ch blijft er over van de zuivere liefde en opoffering in ons vergankelijk leven En wat van het verantwoordelijkheids gevoel? Wij allen begiftigd met een verstan delijke ontwikkeling en ondervinding, moeten toch wel heden kunnen zeggen, waarom en waarvoor kweek ik (gelijk de kasplantjes) mijne kinderen op Deze gedachte rijpte onwillekeurig in mijn brein bij 't lezen van de bewuste regels in de R.K. Bode. Ik heb mij toen onwillekeurige een terugblik gegund naar de afgeloopen wereldkrijg van 1914, toen menschen geslacht werden als dieren, bij duizenden opgeofferd werden aan hersenschimmen, droombeelden van heerschers en macht hebbers. Hoevele moeders moeslen hare zonen afstaan, liefdevol opgekweekt. God weet óók voor jaren geleèn, be wogen tot 't vormen van zóó groot mogelijke gezinnen. Ik huiver alleen als Duitschland, enz. eens het dubbele aan zonen had kunnen eischen van die moeders, die er géén of soms alléénzwaar verminkt zagen thuis komen. Waarvoor en waarom Dit is nog slechts eene stelling, maar helaas een gruwelijke, die naar voren gebracht kan worden, als fel protest van een nog bloedende wereld. Zeer zeker zullen de Theologen de verdediging kunnen stellen tegen deze beschouwing, maar de feiten, n.l. 't verdelgen dezer groote gezinnen in massa, praat niet één Theoloog weg. En, dat 't jammer was dat Mussolini niet aanwezig was in de Raadszitting van 31 januari 1928 te Soest, ja, daarover heb ik eenige momenten gemijmerd. En ik kwam tot de conclusie dat 't zeer gelukkig is geweest voor afgevaar digde Busch, maar óók garandeer ik, gezien de persoon Mussolini, dal niet één van de R.K. fractieleden zijn zetel meer had kunnen en mogen innemen. Ze hadden al lang op een verbannings eiland gezeten, om na te denken over een vaardiger en passelijker verdediging van Christelijke beginselen. En, als Mussolini werkelijk als voor- Zondag 15 April 1928. SOEST N e d. Herv, Kerk Voorm. 10 uu< Ds. van Schaick. 's Avonds 5 uur Ds. Kruishoop SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm 10 uur Ds. J W. Kruishoop 's Avonds geen dienst. HEES Chr. School Nam. 2 30 uur Ds. van Schaick GEREFORMEERDE KERK Juliari astraat Voorm. 10 uur ds. B. Alkema. Nam. half 6 Ds. J. Tenkink, Emer. Pred. te Soest. Soesterbergscbestraat Voorm. 10 uur Ds J. Tenkink, Emer. Pred. te Soest. Nam. half 6 ds. B. Alkema. CHRISTELIJK GEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur Leesdienst. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw Religie eri Kunsl Rembrandtlaan Geen dienst. MORGEN (ZONDAG) IS AANWEZIG ADVERTENTIËN Voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij ons 40-jarig huwelijksfeest, betuigen wij aan allen en in hel bijzonder de Soester Harmonie, onzen hartelijken dank. Fam. Verkerk Soest, 14 April 1928. Gevraagd door Mevrouw van Nes, Sophialaan No. 6, tegen 1 Mei a.sflink Aanmelden bij Mevrouw van Nes, Wilhel- minalaan 26. aardig landhuisje met tuin bewonende, zou gaarne dame of heer als betalend huisgenoote. Ook met lichte verpleging bekend. Br. no. 240 Bureau van dit blad. gevraagd, desgewenscht tevens voor opleiding kleermaker, bij Venema, F. C. Kuyperstr. 10 40 jaar, vraagt werkzaamheden onverschillig welke branche. Br. no. 241 Bureau van dit Blad. met 1 Me', het huis Paltzzicht, Heideweg 8, in drie deelen (f3.50, f4.— en f4 50), elk met 900 M2 grond. Adres den Heer Zwiep, Braamweg 15 Soest. modern half Landhuis, prijs f6.50 per week, voorzien van electr. licht en verder alle ge makken. Dagelijks te zien, direct te aanvaarden. Braamweg 11 Soest. Nog enkele uren beschikbaar voor het bij werken van leerlingen in Wis- en Natuur kunde. Condities billijk. Julianastraat 50c, Soestdijk. Middelwijkstraat 26 - Tel. 2102 vanaf Maandag 16 April a.s. Dhalia's, grootbloemige snijsoorten f0.20 Gladiolen 10 stuks f0.35 Dubbele Bolbegonia's f0.10 Stamrozenf j,. Struikrozen f 0.30 Koudtioornweg 4 - Soest 1 pondsblik doperwten f0.30 2 pondsb'ik doperwten f055 1 pondsblik snijboonen f 0.28 2 pondsblik snijboonen. f0.45 2 pondsblik spercieboonen f0.48 5 stuks gecombineerd 5 pCt. korting Alles le kwaliteit, proef eerst toegestaan. Beleefd aanbevelend Zuivelhuis, v. Weedes tr. 45, Tel.2159 Wilt U een extra fijn blikjiiskwie (van de Beukelaar), 3 pond f2.25 Het Bestuur der Soester Coöp. Zuivelfabriek wenscht aan te besteden, thans gereden door B. KOK en H. v. HAR TEN volgens aan te wijzen route. Nadere inlichtingen ten kantore Middel- wijkstr. 26, waar gesloten briefjes met opgave kunnen worden ingeleverd voor of op 22 April a.s. RENTENIERS te Soest, een helft zelfs bew. de ander ver huren voor geld beleg. Elke helft bev. 5 kam. keld., keuk., vlier., closet, waterl. ook op de etage, 7 electr. lichtp., aangel. voor en achter tuin, vruchtb., schuur. Koopsom samen f7500.— dir. v. d. eighyp. f4000.—. Nad. inl. Kerkpad 20 N.Z. Soest. Inrichten en bijhouden vanaf f5.— p. maand Geheimhouding verzekerd. Brieven onder letter G bureau van dit blad. een zilveren broche (model als 'n vlinder) te Baarn of Soestdijk. Tegen belooning terug te bezorgen „Ren Venuta", F. C. Kuyperstr. 11 Soestdijk. I3ËETZLAAN 20 BLOEMISTERIJ „KWEEKLUST" Steenbotstraat 1 Soestdijk - Telef. 2178 Heden nieuwe Bloem en Tuinzaden ontvangen Beleefd aanbevelend voor alle soorten BLOEMWERKEN. cmocxxxi'C&ooooc&O'.xxyiXKxxxy.xï LAANSTRAAT 77 - TEL. 104 8 BAARN x GiïOQi'jGöaöOiXttCXXXXXWjaOOQiïOö Nots. F. P. E. v. D1TZHUYZEN te Baarn zal vm. 10 uur pree. op de Houtwerf van den Heer A. Butzelaar, Burg. Grothestraat 23 te Soest publiek verkoopen circa 300 perc. planken, brugdeelen, ribhouten, hekschroten, latten, eikenpalen, kachelblokken, dennen, iepen- en eikenschalen, boonenstaken, vreding- en deksparren, boonenrijs, eik berg- roeden en koestaken, brandhout enz. N.m. l'/z uur precies wagenmakers en meubelhout, circa 230 perc. iepen-, eiken en beukenplaathout in div. lengten en dikten, iepen schalen, wagenbuikdeelen, enz. te Amersfoort, des voormiddags ten 11 ure precies, in het Koffiehuis Het Zwaantje te Soesterberg veilen aan den Kampweg no. 80 te Soesterberg, met schuur, tuin cn bosch groot 10.70 aren. Voorzien van electr. licht cn waterleiding. Vrij van huur te aanvaarden bij betaling koopprijs uiterlijk 17 Juli 1928. Te bezichtigen Dinsdag en Donderdag van 2—5 ure. Voor particuliere bezichtiging sleutel te verkrijgen bij den Heer A. Mulder, Soesterberg (Boekhandel). Inlichtingen ten Kantore Notaris te Leuken, Zand 39 Amersfoort. Thans per 2-pondsbllk van 627, voor 527, cent. Per 5 blik van 2 pond 50 cent. Aanbevelend, Van Weedestraat 46, Telef. 2098

De Soester | 1928 | | pagina 2