eden begint de geweldige ZOMER-OPRUIMIN vanj u HANDEL: mos üj Feestelijl Engendaal Tentoonstel! in et Manufacturen- en Mode-magazijn „DE VLIJT", Steenhofstraat 59, Soest, Tel. 2088 Ziet onze Etalages en U komt tot de overtuiging, dat U nergens zoo goed en voordeelig kunt koopen als bij ons. I van Heere „EE OP ZAT „HET 1 ..Dl SOUVENIE S33H5E3 Buitengewone koopjes in alle afdeelingen. Nog nimmer kocht U voor zulke lage prijzen Honderden lappen en restanten worden bijna voor niets opgeruimd. Verkoop alleen a contant. Niemand verzuime hiervan te profiteeren. Gedurende de OPRUIMING GEEN ZICHTZEND1NGEN. Thans koopen is geld verdienen Verkoop alleen a contant ZOMER 3 VILTHOEDEN 3 MAISON PLESMAN Dagmeisje iiinsch Halt Tinrïiïl en een isleerling jiding A. BAKKER Te m ingeboden Kippen! met flinke -- Wij hebben Was echine koop Bokkenn te koop nstbode Groot succes met I Gijsbert M< VOLONTAIR gratis Aanbevelen TENT* Soestdij! Telef, 3 Baarn Weedestr. 53 (Autokiuis) instraat 103 336 Drinkt NU ons en fijne Lim Verkoop ft van te Vrijstaande sen DONDER! Ut 119 JULI 1928 500 ifn ROGGE 300 i*n HAVER Eerste Soes Maand# Augustus II. Een huisWerf en grond lil. Een F bouwterrein IV. Een f® bouwterrein VOLTA Stofzuiger DeDienstknech in uw huis VAN WEEDESTI Alles moet weg, wij moeten ruimte maken. ledereen zal paf staan van onze lage prijzen. Enorme koopjes in Dames- en Kinderkousen, Sokken, Handschoenen enz. Wethouder Koenders zegt dat het comité van actie voor genoemde feest viering is uitgegaan vanuit Soest. De heer Grootewal vraagt: „wat is Soest?" Spreker meent, dat daaronder toch ook Soesterberg is begrepen I In Soesterberg is een permanente com missie, weike deel neemt aan de hul diging en feestelijkheden (op 2 of 3 Augs.) Deze c« missie heeft reeds voorloopige plar en gemaakt. De heer de Bruijn zegt dat het comité te Soest uit hoofdzaak bestaat uit de meer gegoeden en meent dat uit alle lagen der bevolking personen in dat comité zitting hadden moeten hebben. Wethouder Koenders zegt dat de 3 werkliedenorganisatie's zijn aangeschre ven, doch deze hebben tot op heden nog geen bericht gezonden. De heer Endendijk vindt het ook billijk dat Soesterberg ook een gedeelte krijgt van de subsidie, toch maakt de op merking dat het comité te Soesterberg niets gevraagd heeft. De Voorzitter zegt als het de bedoeling is, dat Soesterberg feest wil vieren op 2 en 3 Augs. ook een gedeelte van de subsidie toekomt. De heer Grootewal zegt dat in Soesterberg het voornemen bestaat feest te vieren op 31 Aug. Het geld, wat door de gemeente zal worden beschikbaar gesteld zal in zijn geheel worden afgedragen aan het Groene Kruis te Soesterberg, opdat ook hen die nooit aan feestelijkheden kunnen deelnemen, eens een aangename dag kan worden bereid. De heer Busch vindt dit een mooi idee. Het is hem bekend dat H.M. de Koningin-Moeder een zeer humaan mensch is en ook zijzelve zal deze daad kunnen waardeeren, waardoor men dan ook eens de mooie zijde van een koningsgewaad kan zien. Doch spreker eischt thans ook een deel op voor diegenen die geen Oranjefeest willen vfpren. De hoer Hilhorst is voor gezamelijke feestviering van Soest en Soesterberg. Het gaat hier om de huldiging ter ge legenheid van de 70ste verjaardag van H.M. de Konh r'n-Moeder en als Soester berg het ge! aan het Groene Kruis afdraagt, is dit een splitsing die verwarring geeft en daarmede wordt ook niet aan het doel beantwoord. De Voorzitter zegt dat Soest en Soesterberg te ver van elkaar afliggen om gezamenlijk feest te kunnen vieren. Daarom is ook besloten dat de feest viering apart zal geschieden en de huldiging gezamenlijk zal uitgevoerd worden. De heer den Bliek zegt dat de Ver- ceniging „Soest Vooruit" in haar plannen is belemmerd geworden door het hoofd der gemeente, en wel op een merk waardige manier. De heer Grootewal zegt dat het wel het plan is te Soesterberg H.M. 70sten verjaardag te vieren, doch deze feest viering moet geschieden uit de zakken van de menschen zelf. Maar nu er een subsidie uit de gemeentekas wordt gegeven, vraagt spreker thans officieel ook subsidie voor Soesterberg en wil er dan genoemde lemming aan geven. De heer Dooi is wel voor feest viering, doch i—c ten koste van de gemeentekas. De heer Busch wil niemand kwetsen, doch betoogt dat zij, die feest begeeren, het ook dan maar zelf moeten bekostigen. Dan waardeert men elks meening en verkrijgt men ook een spontane uiting van hen, die aan het feest deelnemen. De heer van de Breemer wil Soester berg f 100.van de subsidie geven. De heer den Bliek vindt de bedoeling van Soesterberg verkeerd. De heer Grootewal zegt dat men o.a. feest zal vieren door tractatie van de schoolkinderen en de ouden van dagen een autorit zal aanbieden, doch dit alles wordt bekostigd uit de zakken van particulieren. Alleen het gedeelte der subsidie dat Soesterberg krijgt, zal afgedragen worden aan het Groene Kruis, om de patiënten daarvan ook op, of omstreeks dien dag, iets aangenaams te bieden. De heer Busch stelt zich nog steeds op het ingenomen standpunt, dat het niet aangaat dergelijke feesten uit de gemeentekas te be'V -n. Stel, zegt spreker, dat bij een volge e raadsverkiezing er 7 sociaal-democr.' <en in den Raad komen en de verhouding dus 76 wordt en deze 7 vragen in verband met de 1 Mei- viering ook subsidie uit de gemeentekas voor dat feest, dan is dat toch gewoonweg bespottelijk. De besprekingen leiden ertoe dat men principieel wil beslissen of men voor of tegen de huldiging is met subsidie van de gemeente. Met 103 stemmen wordt beslist dat men voor subsidie is. Tegen dit voorstel stemden de heeren Busch, Grootewal en Doorman. Hierna wordt het voorstel van B. en W. z. h. sL aangenomen, met dien ver stande, dat volgens het amendement van de Breemer dus van de totaal subsidie ad f500.voor Soesterberg f 100. zal worden afgestaan. De Voorzitter zegt alvorens de Nieuwe Algemeene Politieverordening in behan deling te zullen nemen, eerst mededeeling ]e willen doen van eenige ingekomen stukken. O.a. is ingekomen een schrijven van een comité met een verzoek een open luchtspel te mogen houden genaamd „De Witte Non" waarbij het comité vraagt het vrije gebruik van het gemeente-terrein aan de Soesterbergschestraat onder voorwaarden die daarbij gesteld worden ter voorkoming van brand enz. De Raad kan zich met bedoeld verzoek vereenigen. Tevens zegt de Voorzitter dat in de vaststelling van het Kohier der Honden belasting voor 1928 een kleine telfout is geslopen het totaal bedrag is namelijk niet 14867.—, doch f 4877. Aldus vastgesteld. Voorts stellen B. en W. voor hen te machtigen tot het aanstellen van een tijdelijken kracht ter Secretarie op de Afdeeling Comptabiliteit tegen tegen een salaris van maximum f 2000.per jaar. Spreker wil dit voorstel even nader motiveeren, doch wenscht dit te doen in geheime vergadering. De heer van Doorne heeft opgemerkt dan van de vorige geheime vergadering enkele dagen later een verslag stond in het Roomsch Katholieke blad „de Bode". Dit verslag was nu wel niet juist, maar toch bleek dat er Raadsleden waren geweest die het behandelde aan anderen hadden kenbaar gemaakt. Waar dus blijkt dat geheimhouding in de Soester Raad toch onmogelijk is, en spreker ook nooit voor zoo'n geheimhouding is, wil hij voortaan maar alles in het open baar behandelen. Spreker is dus tegen een geheime vergadering. De Burgemeester zegt dat het be handelde direct algemeen bekend was en de heer Endendijk meent dat men dat niemand kwalijk mag nemen daar feitelijk geen geheimhouding was opge legd, waarop de heer van Doorne ant woord, dat er ook nog zooiets bestaat als een moreelen plicht tot gegeimhou- ding, doch de heer Endendijk die blijk baar niet kent. De Burgemeester wil thans toch overgaan tot geheime zitting waarop de heer Busch stemming vraagt. Tegen geheime vergadering waren de heeren Busch, Grootewal, v. Doorne en de Bruijn. Deze laatste motiveerde zijn stem aldus dat hij eerst wilde weten waarvoor precies de geheime vergade ring noodig was. Hierna werd in comité-generaal over gegaan, waarop de heer van Doorne mededeelde dat hij er niet aan dacht mede te doen aan die zucht tot geheim- doenerij en de geheime vergadering dan ook niet zal bijwonen. Ook de heer Busch wenscht niet aan dit gekonkel mede te doen, waarop de heeren van Doorne, Busch en Grootewal de zaal demonstratief verlieten. Ook pers en publiek verdwenen te 3.25 uur. Te ruim 3.45 uur werd de openbare vergadering weder geopend. De Burgemeester deelde toen mede dat het met de werkzaamheden op de afdeeling comptabiliteit spaak liep. Zoo lagen nog steeds op afdoening te wachten de rekening van het Wegenfonds 1927, de stichtingsbalans van het Gas bedrijf en de balans 1927 van dat bedrijf. Verder de balansen van het Grondbedrijf over 1924 tot heden, de administratie van het grondbedrijf, het beantwoorden van vragen van Gede puteerde Staten over de gemeentereke ning 1925 en 1926, het onderzoek naar een reeds 3 jaar hangende waterleiding- kwestie, om van de begrooting voor 1928 en de rekening over 1927 nog maar niet te spreken. Om die achterstand in te halen, is een tijdelijke kracht aan die Afdeeling strikt noodig en er zal wel blijken dat die kracht minstens een 3 of 4 tal maanden daar noodig is. Het College stelt voor het salaris te bepalen op maximum f 2000.per iaar. De heer Grootewal vraagt den Bur gemeester of alle ambtenaren ter Secre tarie inderdaad een salaris genieten dat in overeenstemming is met hun capaci teiten. Spreker is voor een behoorlijk salaris, ja zelfs voor verhooging daarvan, voor hen die door bijzonderen ijver dit verdienen, doch is dan natuurlijk tevens voor terugstelling of ontslag voor die genen van wie mocht blijken dat zij veel meer verdienen als in behoorlijke evenredigheid is met hunne werkelijke prestatie's. Nogmaals vraagt spreker aan den Burgemeester als chef der ambte naren om een onomwonden antwoord op de vraag of alle ambtenaren inder daad gesalarieerd worden in overeen stemming met hunne werkelijke capa citeiten. De Burgemeester antwoordt niet te willen vooruit loopen op de nieuwe salarisregeling die de betreffende com missie in studie heeft. De heer Grootewal wenscht bepaal delijk uit des Burgemeesters mond te vernemen of het voorstel een gevolg is van meerdere werkzaamheden, dan wel van het feit dat er een of meer ambte naren zijn, die voor hun werk niet capabel zijn. De Burgemeester antwoordt nader dat de achterstand grootendeels komt door meerder werk en dat de mogelijk heid bestaat dat de Afdeeling Compta biliteit wellicht te zwaar is voor 2 personen. De heer Grootewal heeft echter uit Inlichtingen vernomen dat op de Afdee ling Comptabiliteit niet alle ambtenaren capabel zijn in verband met het hooge salaris wat zij verdienen. Spreker meent te weten, dat er op die Afdeeling zelfs een ambtenaar is die zijn salaris op geen stukken na verdient. De Burgemeester verwijst nogmaals naar de commissie voor de salarissen, doch de heer Grootewal zegt, dat, alvorens een behoorlijk onderzoek is ingesteld over zijn vragen en hij een behoorlijk antwoord daarop heelt ge kregen zonder omwegen of restrictie's, hij niet voor het voorstel kan stemmen. (Tot goed begrip van onze lezers diene. dat vroeger de Afdeeling Comptabiliteit stond onder leiding van den heer Benschop, die dédrvoor was gemeente-secretaris, doch die functie wegens gezondheidsredenen moest opgeven. Tevens zat op die afdeeling de heer van der Woude, onzen lezers waarschijnlijk nog wel bekend door de geschiedenis met de administratie van het wegenfonds en de beruchte f 100.— Nadat de heer Benschop de gemeentedienst had verlaten, is zijn plaats als chef der Af deeling Comptabiliteit ingenomen door den heer Monsma, die, zooals wij reeds meer schreven, zijn zware taak om de chaos te ordenen op een wijze, die boven allen lof is verheven, vervult. De heer van der Woude bleef bij die afdeeling werkzaam. Na deze uiteenzetting zullen onze lezers de discussie's in den Raad wellicht beter kunnen volgen.) De heer Busch zegt dat hij nu eens eindelijk klare wijn geschonken wil zien. De rommel die er heerscht in de ge meenteadministratie moet maar eens opgehelderd worden. Uit eigen ervaring kan spreker zeggen dat het hier op het gemeentehuis een rommel is. De achterstand der werkzaamheden acht spreker niet grootendeels gekomen te zijn door het meerdere werk maar door achterstand en slordigheid van voorgangers. Dat er een ambtenaar is, die niet de capaciteiten bezit in overeenstemming met zijn salaris is voor spreker duidelijk. Doch niet de salariscommissie kan hierover oordeelen, doch alleen B. en W. en de Secretaris, die boven die ambtenaren staan. De salariscommissie houdt zich alleen bezig met de bezol diging van de verschillende functie's, een en ander in vergelijking met wat in andere gemeenten wordt betaald, maar de ca paciteiten beoordeelen van een ambtenaar kan deze commissie niet. De heer van Doorne vindt de be wering van den heer Busch dat er rommel is in de gemeente-administratie, niet juist, dit moet zijnwas. De rommel die er geweest is, is dank zij den ijver van de ambtenaren, die belast waren met dien rommel te be redderen, weer grootendeels opgeruimd, waarvoor hun een compliment niet ont houden mag worden. De heer van Klooster zegt, aanne mende dat er op 't oogenblik een ambtenaar is, die te veel verdient, hij toch voor het voorstel zal stemmen. Er is op 't oogenblik veel achterstand zegt spreker en deze mag niet langer opgeschort blijven. De werkzaamheden moeten een geregeld verloop hebben, anders heeft dit schade voor de ge meente ten gevolge. De heer van Doorne zegt dat gehoord de besprekingen en toch geen enkele reden voor was, om deze zaak in het geheim te behandelen en verklaart zich uit dien hoofde tegen het voorstel. De heer Grootewal zegt dat de ge geven redenen andere zijn dan de werkelijkheid is. Spreker zegt dat deze kwestie een dieperen ondergrond heeft, waarover men blijkbaar liever niet in het publiek spreekt. De heer de Bruijn zegt dat hij in het vervolg de voorkeur geeft aan openbare behandeling. Spreker is alleen bij de geheime zitting tegenwoordig gebleven om eens te zien wal de bedoeling was I De Burgemeester zegt dat de salaris commissie alle gewenschte inlichtingen van B. en W. en Secretaris kunnen krijgen ten aanzien van een ambtenaar, dus dat de commissie dan wel terdege de capaciteiten kan beoordeelen. De heer Busch zegt dat genoemde commissie ook geen opdracht heeft om dit te onderzoeken. Deze is alleen voor de rechtspositie en de salarisschaal voor de ambtenaren vast te stellen. De heer Grootewal zou onder de gegeven omstandigheden niet alleen een rooster willen vaststellen waarop de verschillende functie's met vastgestelde bezoldiging waren vermeld, doch zou, al is dit wellicht een te drastische maatregel alle ambtenaren willen ontslaan en daarna opnieuw tot benoeming over gaan en bij voorkeur uit de ontslagenen dit willen doen geschieden. Na eenige besprekingen komt het voorstel in stemming en wordt met 103 stemmen aangenomen. Tegen dit voorstel stemden de heeren van Doorne, Grootewal en Busch. 10. Behandeling en vaststelling van een nieuwe Algemeene Politie-verordening. De vaststelling van deze Algemeene Politieverordening gaat met vele op merkingen gepaard. Wij zullen onzen lezers niet plagen met de vele besprekingen die bij de verschillende artikelen zijn gehouden. Wijzigingen van beteekenis zijn in de nieuwe politieverordening niet aange bracht wat ook wel geen verwondering wekt, gezien het feit dat deze is samen gesteld door den burgemeester, Mr. van Doorne en Nots. Dammers. Wij memo- reeren dat het voortaan verboden is te zwemmen tenzij 50 meter van den openbaren weg of in erkende zwemin richtingen. Hierbij ging vooral raadslid Hilhorst te keer tegen de zedenschen- dende tooneelen die zich verleden zomer en ook thans weer afspelen aan de Eem waar dames en heeren zoomaar met elkaar in het water gaan II En dit zelfs in bijzijn van jongens en meisjesl Als een tweede domine Kersten trok dit achterlijke boertje te velde tegen het zwemmen van lieden van beiderlei kunne en hadde hij zijn zin gehad, dan ware het zwemmen ongetwijfeld geheel verboden. Waarlijk de R.K. kiezers kunnen trotsch zijn op een dergelijken verlichten vertegenwoordiger. Voorts werd op voorstel van den heer van Klooster geschrapt het artikel dat ver bood varkens bij pooten ooren of staart te hanteeren. Op voorstel van den heer Doorman werd de redactie gewijzigd van het verkeersartikel, dat thans ver biedt dat rijtuigen naast elkaar statio neeren op den openbaren weg tenzij er een verharde rijbreedte van minstens 4 meter tusschen blijft. Bij het hoofdstuk openbare vermakelijkheden vraagt Mr. van Doorne het woord, die nogmaals er tegen protesteert dat in een gemeente van gemengde bevolking als Soest protestantsche dansvergunninghouders die uitsluitend protestantsche dansclubs hebben, op Allerzielen niet mogen dansen. Spreker vindt dit gewoon onzinnig en begrijpt niet dat de burge meester daaraan kan meedoen. Stel je voor roept spr. uit dat de bur gemeester het in zijn hoofd kreeg om het dansen te verbieden op 31 October den dag waarop Luther zijn befaamde „stellingen" heeft aangeplakt, den dag der hervorming en der scheiding van Roomsch en Protestant. Dan zou je eens wat hooren van katholieke zijde en dat zou zeer terecht zijn. Dergelijk ten top gedreven sectarisme hoort in een gemeentebestuur niet thuis. Als er hier joden waren konden ze dansverbod op den Grooten Verzoendag of Loof huttenfeest eischen en de socialisten kunnen dat doen op den l Meidag. Dergelijke zotheden behooren niet voor te komen. Spreker stelt dan ook een motie voor waarin de Raad zich uitspreekt dat bij het verleenen van dansvergunning zuiver sectarische wenschen zullen worden terzijde gesteld. De heer van Klooster bestrijdt Mr. van Doorne. Er wordt veel te veel gedanst en dat is nergens goed voor. Zeer zeker zou spr. ervoor zijn dat «X)ÖO<XXXXXXXXX)OOÖ<XX)G<:X}G»:X)a O Q 3 Groote en mooie keuze 3 g LAANSTRAAT 77 - TEL. 104 8 BAARN 6 <XXXXX)ö<XXXXX)ö<XXXXXXXXXXXXX> wenschen van protestantsche zijde ook zouden worden geëerbiedigd. De heer Busch dat zouden we eerst nog moeten zien. Het is hier een zuiver katholiek drijven. Bij de stemming zegt de heer de Bruijn als hij zijn stem moet uitbrengen „Ik ben tegen dansen in 't algemeen". Wanneer de voorzitter hem er op altent maakt dat hij voor of tegen de motie moet stemmen, stemt hij tegen. De motie wordt verworpen met 7-6, rechts tegen links. De heer BuschDus de Bruijn ook voor sectarisme. Nou weten we het dusde scheidingslijn is getrokken. De heer van Klooster: Juist, zoo is het. De heer HilhorstNatuurlijkwe weten nou hoe we staan. De heer BuschReken er op dat we daar nota van zullen nemen Na enkele verdere onbelangrijke opmerkingen wordt de nieuwe politie verordening zonder hoofd, stemming in zijn geheel goedgekeurd. Rondvraag De heer De Bruijn spreekt over het antwoord van den burgemeester op het verweerschrift van den heer van Vliet. Hij juicht het toe dat de laatste zich in het openbaar wenscht te ver dedigen. De VoorzitterAls dat kaneen raadszaal is geen rechtbank. De heer de Bruijn stelt voor een commissie van 4 raadsleden en 4 inwoners der gemeente om de zaak te onderzoeken. De voorzitter is daartegen bovendien kan het niet volgens de gemeentewet. Dc heer Busch is eveneens voor openbare vergaderingdie kan echter voorloopig niet worden gehouden, daar er nog veel te veel bestudeerd moet' worden. Voor het houden van een soort rechtbankje waar de burgemeester tegen van Vliet en deze tegen den burgemeester kan uitgespeeld worden voelt hij echter niets. Daar zal niets van kunnen komen. De heer de Bruijn U stelt hier maar de wet. Dat inoet ook eens uit zijn. U lijkt Mussolini wel. De heer Busch (heftig)Ik zal doen wat ik goed vind en als het noodig en recht is zal ik den burgemeester verdedigen. Ik zal mij nooit van Anti revolutionaire of van katholieke zijde den mond laten snoeren en mij het recht uit den vuist laten trappen De heer de Bruijn schreeuwt er heftig tegen in en het wordt een geraas tegen elkaar, waaraan de burgemeester echter weldra een einde hamert. Mr. van Doorne kan zijn stem geven aan het voorstel de Bruijn om een commissie te benoemen. Echter uitslui tend uit raadsleden, daar niet-raadsleden er geen lid van kunnen zijn volgens de wet. Na eenige discussie sluit de voorzitter de vergadering en deelt mede dat 's avonds te acht ure voortzetting zal plaats vinden. AVONDVERGADERING Tevoren zijn convocaties rondgezon den waarin de raad in spoedeischende vergadering wordt opgeroepen ter be handeling van het voorstel tot benoeming van een commissie tot onderzoek inzake het beleid van den directeur van het grondbedrijf. Afwezig zijn de heeren Dammers, Hilhorst en Pronk, de heer Van Klooster komt later. Na uitgebreide discussie die, aangezien zij niet van zeer veel belang was, wij onzen lezers zullen onthouden wordt tot stemming overgegaan. Gekozen worden de heeren de Bruijn, Mr. van Doorne, Van Klooster, Busch en Doorman. De heer den Bliek, die eerst gekozen was, doch wegens ongesteldheid de vergadering moest verlaten, zond bericht dat hij de benoeming niet aannam. De heer van Klooster stelde als voorwaarde voor aanneming dat de burgemeester de vergaderingen bijwoont. De heer De Bruijn is er tegen en wil speciaal den burgemeester niet als voorzitter. De heer Van Doorne vindt het voldoende als de burgemeester en de heer van Vliet zich ter beschikking houden tot het verstrekken van inlichtingen. Hier mede wordt accoord gegaan. De com missie heeft den volgenden morgen 9 uur zijn taak reeds aangevangen en den geheelen dag vergaderd. De heer Grootewal den rondvraag vervolgende vraagt of de gemeente geneesheer verplicht is de scholen te bezoeken. Er heelt zich een geval van roodvonk te Soesterberg voorgedaan. De geneesheer is in 1927 behalve bij de inenting niet op schoolbezoek geweest. De voorzitter zegt direct onderzoek toe. Mr. van Doorne vraagt of hier een rioolbelasting bestaat. Destijds onder loco-burgemeester van den Berg is van den heer Steur voor het leggen van een riool een bedrag geëischt. Terecht vraagt deze: „betalen de bewoners van de Burg. Grothestraat nu ook, nu er een riool komt" De heer van Klooster deelt mede dat wat Steur c.s. betaald hebben vrij willig is geweest daar hen van te voren is gezegd dat ze een rioleering konden krijgen, mits ze er toe bijdroegen. Mr. van Doorne deelt voorts mede dat naar aanleiding van de verwerping van zijn motie en het principieel aan vaarden van sectarisme bij het behan delen van gemeentezaken, hij nog een en ander had willen zeggen. Daar echter de Raad niet voltallig is zal hij dil uitstellen. De liberalen in den Raad wenserfbn geen twist, scheiding of tweedracht. De volgende vergadering zal dan wel leeren hoe de anderen daartegen over staan I De heer Busch bespreekt het geval Van der Kuilenaan den Koudhoorn- weg, deze heeft destijds meer dan f 1000.moeten betalen voor den aanleg van waterleiding en nu gaat de gemeente anderen op zijn leiding aan sluiten. Het is billijk dat die anderen dan ook bijdragen in de kosten door van Her Kuilen gemaakt of dat deze een gedeelte krijgt gerestitueerd. Voorts brengt spr. het brandende woonwagenvraagstuk ter sprake. De boeren in de Birkt worden daardoor zeer gedupeerd. Spr. bepleit overbren ging naar dc Soestcrbergschestraatweg nabij het pompstation. Ten slotte vraagt spr. inlichtingen over het feit dat iemand uit den Haag die hier wenschte ingeschreven te wor den in het bevolkingsregister geweigerd is, omdat hij anarchist is. Ook is hem bekend dat een agent van politie de vrouw met wie deze persoon leefde, heeft willen bewegen deze man te verlaten, terwijl de geeste lijkheid er bij den verhuurder heeft op aangedrongen dezen man de huur op te zeggen. Spreker begrijpt niet dat een agent zich met dergelijke particuliere zaken gaat bemoeien, en wenscht een ernstig onderzoek in deze. De Burgemeester zegt onderzoek en overweging van een en ander toe. Daarna sluiting. Wegens plaatsgebrek moest veel copy blijven liggen. Kerkberlchten. Zondag 15 Juli. SOEST Ned Herv. Kerk Voorm. 10 uur de heer Uitman, candidaat te Zeist. Nam. 6 uur Ds. van Schaik. H. Avondmaal SOESTD1JK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. van Schaik. Nam. 6 uur Ds. v. d. Berg van Amersfoort. HEES Geen dienst. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. H. Avondmaal Nam. half 6 ds. B. Alkema. H. Avondmaal Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. H. Avondmaal Nam. 5.30 uur Ds. J. v. d. Meulen. H. Avondmaal CHRISTELIJK GEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur Leesdienst. Donderdag 19 Juli nam. 7.30 uur Ds. Berkhoff van Amsterdam. VRIJZ. OODSDIENSTIGEN Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. half elf Ds. N. J. C. Scher- merhorn van N. Niedorp. Vioolspel van den heerj. Blok, Soest SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk Chr. School Postweg Nam. 6 uur de heer H. v. d. Heuvel van Amersfoort. Huis ter Heide Voorm. 10 uur de heer de Jonge van Boskoop. SPORT VOETBAL E. S. V. A. C. Het le elftal neemt Zondag a.s. deel aan de serie-wedstrijden te Leusden. Daar in de eerste ronde vrijgeloot is moet in de 2e ronde gespeeld worden tegen de V.V. „Woudenberg". Aanvang der wedstrijd half vier. Vertrek per rijwiel om half twee vanaf hotel „de Gouden Ploeg". Woensdag 18 Juli a.s. des avonds 8 uur LEDENVERGADERING In hotel „de Gouden Ploeg". Agenda wordt de leden persoonlijk toegezonden. ADVERTENTIËN CORNELIS Zoon van C. C. v. ES en A. v. ES—v. d. Horst Soest, 11 Juli 1928. tXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX) Zoo de Heere wit en zij leven, hopen O de Heer en Mevrouw D. L. v. PEURSEN M. M. C. v. PEURSEN- 3 y. Kalkhoven j=j 3 den 21 Juli 1928, hunne 3714 jarige g 8 Echtvcreenlging te herdenken, p Soestdijk, Juli 1928. 8 Beetzlaan 45 6 8 „Huize Maria" A o<xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx>8 Oevraagd een net Ztch in persoon aan te melden Korte Bergstraat 2. Gevraai c a ]6 jas met typer geschr br B. Bun-,] kantoor, aank. imlnistratie. Bekend ■„bevellng. Eigenh sal. onder letters voor den Leeftijd onj Bureau va1 i net per week. te bevragen Hj cl Ln de Kruijf H.H. WinkJ boekhoud ir.;J door ervarcl Brieven omsj Lers enz., laat Uw Lzetten en bijhouden er Billijke condities. Iireau van dit Blad. Gelieve J Mej. G. B-I daar zulks1 L af te geven aan 1 Dorresteinweg 31, I betaald wordt. 2 kamers, per week, ■uur. Prijs 4 gulden 1 59. Omj Biet te groot Br. met prjt£g]er no. 316 Bureau van dit Blat Te kos;tH)ed als nieuwe Prijs f 15.- ft, rood, wit, blauw, 6 el lang, eenvoudig r it met marmer blad, f65.—. Birkstr. 39 160 X 60 cl Een gebrul- goede staat zijnde vierwielige Adres H, ttl Zeeburgerpad 13—19 Amsterdam Ee, Van Weede- gevraagd. straat 7a verkrijgbar «toners van Soest Heeren-, Kinderkleeding, Schoeisel,t;s£inz. op zeer gem wek. VIJVER AMERSFOORT Verzuim rn en wandel een aan Gegarandeerd insectendooder. E voor mensch, dier en pla IN SOEST ALLEEN VERKR1JC Drogisterij ,,DE SOESTER Electrische Brillenslijperij, Foi Ontwikkelen en afdrukken voor Lage prijzen Nette afw Aanbevelend Assistent Apotheker Gedi Plaats voor een nett van Hote TELEFOON 202 des avonds 8 uur. Al Zalen voo door de leerlingen vervaa 7-9 uur. ZONDAG 15 J Zatetdag- en Zondagmidc enkele gebarenspelletjes m Limonade en thee verkrijg Limonade's in verscl De Notaris r mmERS te Soest zal op voorm, 10 - Koffieh. van de Wed, Sukcl -- Bltraat te Soest PUB,li IERK00PEN ft en (in 4 perc.) ÏP oigend. v. d. Heer F.. STRUMPE,f<fcnl, nr. 7 le Soest. Nad. Inl. g" Nots. ZEGT HET VOORT Kogelflesch Limonad Syphons Spuitwater Pilsener bier Munchener bier Lager bier Stout bier HH Prima Inrr TORENSTRAAT 3/ ST ibps Notaris F. i Ln Dltrhuyzen te Baarn, tt op 1928, des A' ®Ur in het Koffiehuis van den Hee!"^^r aan den Nieuwe Steeg te Soc<: pUBil^KOOPEN met afrond,' H stew waarin veest. ->» gelegen tmhtttopd bijronder gtslHkweekerij te Soest "vÖ W- voor t 14.50 per te Soest aan nr. 9, groot 6.61 aren. Vrij van hu' H reer gunstig ,aa oï SiCT hofstraat na. 1 dc kh. Kerk, geschikt voo1,;0""1 va" «in enkete villa, groot ,,'AK aren' te Soest aan'!"!!!slaan geschikt voor den houw t*be' "urgcrwoonhui.. groot ongevc, „Kcn pcrc cn u Betaling k, tn ,v op Noy |028 Sept. a s., p (en ten kantore van Meerdere H genoemden k- oit dc h d k Perc. I in""0 vanaf heden DAGELIJfc Makreel per stuk Spekbokking per stuk Harde Harde 10 vooi Garnalen per ons Hollandsche nieuwe Hari Blanke gesneden Zoute Heerlijke Zure VEENHUIZERSTRAAT Model No. IV 160 gld. Model No. V 130 gld. 2 jaar garantie

De Soester | 1928 | | pagina 2