STEENKOLENHANDEL Mr. VAN DOORNE een welbespraakt COLPORTEUR Nette Loopjongen MIJNHARDT's Transpireerende Voeten TOT EN MET 12 AUGUSTUS Dienstbode GEVRAAGD V.V. GöBEL's Brandstoffen der Auto-Omnibusdienst Baarn-Soestdijk- Soest-(Soesterberg)-Amersfoort visa versa AUTO-ONGEVAL Donderdagavond j.1. te ongeveer 111/i uur heeft een auto-ongeval plaats ge vonden op den Rijksstraatweg nabij Hotel Okhuysen. De wielrijder P. de B., die zonder licht op het midden der weg fietste, kon, mede door de steenen, die daar langs de weg liggen, niet snel genoeg uitwijken voor een hem tegemoetko mende auto. Hij werd gegrepen kwam via den radiateur op de straat terecht. Een volgende auto, die niet snel genoeg kon stoppen, raakte de eerste wagen achteraan, passeerde links en overreed den fietsrijder. Enkele voorbijgaande militairen beurden den wagen op en .iet slachtoffer werd bin nen gedragen bij Hotel Okhuysen, waar de in allerijl ontboden doctoren Rupert en Donker de eerste hulp verleenden. Het slachtoffer werd later per zieken auto naar zijn woning gebracht. Naar wij vernemen is zijn toestand thans wonder boven wonder vrij goed. Beide auto's kregen noga) veel ma- terieele schadeeen van hen moest worden weggesieept. Naar kon worden vastgesteld trof beide autobestuurders geen schuld. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-TabJetten60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabietten 90 ct. Maag-Tabletten75 ct. Bij Apoth. en Drogisten DE FEESTDAG Ja, een echte feestdag is het gewor den, de 2de Augustus. En niet het minst heeft daartoe medegewerkt dat het befaamde Oranjezonnetje ons ook dezen dag niet in den steek liet. Zeker on- gehoopt. Want de plasregen die den dag te voren neerdrensde, had zeker den luchthartigsten optimist niet kunnen doen hopen op een zoo schitterenden dag van zonneschijn als volgen zou. Reeds vroeg in den morgen beierden de klokken de feeststemming het lucht ruim in, en hun klanken verkondigden te voren de stemming van vreugde die dier. ciag aller harten zou bevatten. Een feestdag is het geworden, zeker niet alleen voor de Soester inwoners die behalve van zonneschijn konden ge nieten var. veel schoons en van veel ,-jlyt, maar _eker wel in de eerste plaats voor onze jarige Ambachtsvrouwe en Hare doorluchtige familie. Hoe fier stond onze zeventigjarige Koningin-Moeder op het bordes van haar paleis, omringd door hen die haar naast zijn, onze Koningin, den Prins, Prinses Juliana, en haar broeder en zuster. De hulde die haar gebracht werd trof haarniet alleen bleek dit uit de woorden van dank die zij daarvoor na afloop bracht maar ook uit de aandacht waan zij en de koninklijke familie het debetoor aanhoorde en aanschouwde. Te half drie ongeveer schaarden zich de veiicgenwoordigers uit de ingeze tenen aan weerszijden van het bordes, de zangers en zangeressen namen er voor plaats, en enkele oogenblikken later klonk het oude Wilhelmus ter verwelkoming van de koninklijke familie. Allereerst meenen wij den heer Horvers te mogen complimenteeren met het succes door hem in zoo korten tijd van voorbereiding zijn zangers en zan geressen beh de liederen werden alle zuiver t.. met de vereischte mo dulatie gezongen. Na afloop van de zanghulde trad de burgemeester naar voren om hare Majesteit namens de Soester burgerij geluk te wenschen en het huldeblijk aan te bieden. De bur gemeester gewaagde in zijn rede van de banden die ook de Soester ingeze tenen aan het Koningshuis binden, te meer waar Koningin Emma als Am bachtsvrouwe van Soest steeds hare belangstelling voor onze gemeente heeft getoond, niet het minst door hare liefdadigheid. Het huldeblijk werd met zichtbaar welgevallen door de Konin klijke familie beschouwd, waarbij de burgemeester telkenmale toelichting tot de teekeningen gaf. Met hartelijke woorden dankte de Koningin-Moeder den burgemeester voor dit blijk van verknochtheid van de ingezetenen. Ook de heer Horvers werd bij Hare Majesteit ontboden, en door haar gecompliteerd met de schoonklinkende hulde haar gebracht. Vervolgens werden ook de voorzitter en enkele leden van het feestcomité aan haar voorgesteld, terwijl Overste Hard berg zich inmiddels onderhield m«.. den Prins, en eenigen tijd later de Koninklijke familie per soonlijk begroette. Inmiddels was de optocht genaderd, en weldra trokken de groepen het bordes voorbij. Wanneer men ons oordeel daaromtrent vraagt zouden wij daarmede kort kunnen zijn het was poover. Gelukkig brachten de versierde auto's wat leven bij, waarbij wij speciaal memoreerden de versierde auto's van den neer Iburg en die van den heer Van Duren. Beide waren prachtstukken, en het zal zeker niet gemakkelijk geweest zijn te beoordeelen welke de mooiste was. Van de reclame wagens kunnen wij slechts enkele noemen welke werkelijk de aandacht op zich vestigden. Maar het geheel van de reclame-optocht mocht ons niet be koren enke'e wagens misstonden zelfs geheel. Na afloop van het défilé voor de koninklijke familie maakte de optocht een ommegang door Soest, in welken tijd ook de koninklijke familie op open landdauwers een toer maakte door Baarn en Soest, eerbiedig gegroet en hier en daar met enthousiasme toegejuicht door de talrijke toeschouwers aan den kant van den weg. Tegen vijf uur was deze toer geëindigd, en wij kunnen ons wel voorstellen dat het voor de zeventig jarige aangenaam zal geweest zijn, na dien ganschen voor haar toch zeker vermoeienden dag, eens te kunnen uit rusten. Het zal echter voor de inwoners onzer gemeente, en zeker voor hen die de Koninklijke familie van zoo dichtbij hebben kunnen zien, een voldoening gew ast zijn hun enthousiasme voor het -oningshuis te kunnen doen blijken. En zoo zal deze feestdag zeer zeker ook het zijne er toe hebben bijgedragen de banden die Soest aan dat huis bindt, te versterken, en zal de wensch door den burgemeester geuit, dat het Hare Majesteit nog tal van jaren zal gegeven zijn dezen dag te midden van de haren te herdenken, te meer weerklank ge vonden hebben in aller hart. ETALAGE-WEDSTRIJD Van verschillende zijde werden ons nog prijzen voor de vlaggetjeswedstrijd toegezegd, welke wij aan de bestaande hebben toegevoegd, met dien verstande dat de 10e en 1 le prijswinner ontvangt nogieder 1 taart, aangeboden door den Heer Euwe, Veenhuizerstraat. 12e prijswinner Ind. Spekkoek, K. Visser, Lensvelt Nicola-art., Middel wijkstraat. 13e prijswinner: 12 pk. Puddingen 24 pk. Sauspoeder, aangeboden ten Houten's Voedingsprod. Mij., A'dam 14e prijswinner: 12 pk. Puddingen 24 pk. Sauspoeder, aangeboden door idem. 15e prijswinner l/4b\. gem. Biscuit, aangeb. fa. Sluis, Deventer. 16e, 17e en 18e prijswinner: ieder 1 blik Knijpertjes, aangeb. fa. Sluis, Deventer. 19e prijswinnerV* bl. gem. Biscuit, aangeb. fa. Sluis, Deventer. 20e en 21e prijswinner: ieder 1 bl Deventer Sprits, aangeb. fa. Sluis, Deventer. 22e prijswinner: 1 blik Sportbeschuit, aangeb. door den Heer Luschen, Ver! Kolonieweg. 23e prijswinnerTheemuts, aangeb door den Heer v. d. Koppel, van Weedestraat. 26e prijswinner1 Lux Blikje Biscuit aangeb. door den Heer H. Voskuilen, Molenstraat. Verder ontvangt nog lste prijswinner: Bon k f2.50 Krui denierswaren 10e prijswinner: 1 2-pondspot Jam. 20 prijswinner: 1 1 -pondspot Jam 25e prijswinner: Bon k fl.50 Krui denierswaren, aangeb. door den Heer Reebergen, Soesterbergschestraat. Als 9ade prijs is nog tusschengelast 1 Luxe Japansche Pot, gevuld met Gember, aangeboden door den Heer Mets, Van Weedestraat. Denk er aan, Maandag de lijst inge vuld voor 6 uur bij de comité-leden in gesloten envelop, met vermelding van naam, te bezorgen, om mede te dingen naar de mooie prijzen. UITSLAG ETALAGE-WEDSTRIJD Bij de 31 Juli gehouden keuring der Etalage's, zijn de Etalage's der hieronder volgende winkeliers bekroond Mat een eersten prijs J. Mets, Van Weedestraat. Auto Centrale, Van Weedestraat. Wed. G. Kaayk, Veenhuizerstraat 5. Kraayenhage, Steenhofstraat. H. v. Sitter, v. Weedestraat. C. v. Ee, Soesterbergschestraat. C. W. Veenendaal, Van Weedestraat. Met een tweeden prijs Wed. Foeken, Van Weedestraat. van Geerestein, Birktstraat. J. A. Wiersma, Torenstraat. A. v. d. Breemer, Steenhofstraat. J. Th. Voskuilen, Burg. Grothestraat. P. C. W. Foeken, Van Weedestraat. J. P. Bosboom, Steenhofstraat. Met een derden prijs: G. A. Dekking, Kerkstraat. J. H. C. Reebergen, Soesterb.straat. D. J. van Eys, Soesterb.straat. E. Egberts, Oude Utr.weg. Joh. Vervat, Veenhuizerstraat. W. P. J. Venema, F. C. Kuyperstraat, K. Vervat, Heuvelweg. W. G. Middelman, Torenstraat. G. W. Schothorst, Soesterb.straat. F. W. J. Nilsson, Wed. van Ee, Van Weedestraat. Een zeer Eervolle Vermelding verwierven: A. Kroon, Veenhuizerstraat. Gebr. Gielen, Van Weedestraat. D. F. Voigt, B. Kraal, Fa. Kerkhoff, Steenhofstraat. Van der Loo, Soesterb.straat. R. P. Palm, Nieuweweg. Slagerij „De Tijdgeest", Veenhuizerstr. F. B. Köhler, Burg. Grothestraat. Albert Heijn, Van Weedestraat. Een Eervolle Vermelding F. H. Euwe, Veenhuizerstraat. H. W. Spijker, Van Weedestraat. C. Post, F. C. Kuijperstraat. Baarnsche Bakkerij, Burg. Grothestraat F. H. Kroonsberg, Van Weedestraat. H. Voskuilen, Molenstraat. S. de Zoete, Burg. Grothestr. Th. Wagner, Steenhofstraat. J. J. Koelman, J. Brouwer, P. H. Le Jeune, P. Ekel, Torenstraat. P. E. Bakker, Torenstraat. J. v. d. Weert, en transpireerende handen en oksels moet men behandelen met Purol-Strooipoeder, zijnde de meest afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten GESLAAGD. Onze plaatsgenoote, Mej. Ch. van Leeuwen, slaagde deze week te Zwolle voor het examen Costumière. ARBEIDSBEURS TE SOEST. Stand op 1 Augustus 1928. i Metselaars, 10 Opperlieden, 6 Grond- Arbeiders, 6 Losse Arbeiders, 1 Schilder, I Typiste, 3 Timmerlieden, 1 Winkel juffrouw, 1 Looper, 1 Verstelnaaister, 2 Kantoorbedienden, 1 Koetsier, 1 Mach. houtbewerker, 1 Carrosseriebouwers, 1 Bouwkundig Opzichter. POSTDUIVEN VEREEN. „DE ZWALUW" Uitslag der gehouden wedvlucht vanaf Vilvoorde (151 K.M.) op 29 Juli 1.1. In concours waren 169 duiven, welke om uur werden gelost met Zuiden wind. De eerste duit' kwam aan om 9 uur 50, terwijl de geheele vlucht een snel ver loop had. Aankomst was als volgt W. Roest, le. J. de Bree, 2e, 12e, 13e. H. Pauw, 3e, 7e, 8e, 25e. v. d. Brink, 4, 11. 14,19,22,24,26e. G. Sukel, 5e, 15e, 28e. H. Onwezen, 6e, 20e, 21e. M. van Kooi, 9e, 31e. G. Vonk, 10, 32e, 33e, 34e. C .Helmken, 16e, 17e. W. Onrust, 18c, 27e. B. Groenevelt, 23e, 29e, 30e. OPENING E.S.V.A.C.-TERREIN. Zondag aanstaande te half twee zal de ofticieele opening van het nieuwe terrein, door den burgemeester, plaats vinden. Er blijkt thans reeds groote be langstelling te bestaan, zoodat vriendelijk verzocht wordt tijdig op het terrein aan wezig te zijn ten einde onregelmatigheden te voorkomen. Indien er in geslaagd kan worden zal tevens muziek den middag opluisteren. Tal van autoriteiten op voet- balgebied zijn uitgenoodigd, terwijl na tuurlijk niet vergeten is de olficieele personen in deze gemeente met hun dames eveneens te inviteeren getuige te zijn van dezen, niet alleen voor ESVAC, maar voor alle voetballiefhebbers in Soest, en voor Soest zelve, belangrijken dag. Het terrein is thans geheel gereedde regen der laatste dagen heelt hel ver dorde gras nieuw leven gegeven, zoodat het terrein weer den frisschen groenen tint terug heeft. De ingang is uitsluitend aan den Schrikslaaner is ruime ge legenheid voor stalling van fietsen en auto's. zich van een of twee getuigen te voor zien, die met opgave hunner adressen in den brief genoemd worden en deze mede onderteekenen. Slechts dan is het mogelijk de zaken met succes te onderzoeken. Wanneer men geen aanwijzingen kan geven is het voor de Redactie ondoenlijk een klacht naar behooren te onderzoeken of te behandelen. (Weekbl. v. Dierenvr.) PADDEN. Zeker zijn er niet veel dieren, die zoo onverdiend in een slechten reuk staan en door groot en klein gevolgd worden, dan de Padden. Bijna ieder, die een Pad ziet, acht het zich een plicht haar te dooden, en er worden dan ook jaarlijks heel wat van die nut tige dieren door oud en jong uit on wetendheid vermoord. Het is waar, dat een pad een zeer onoogelijk dier is en dat zij de verge lijking met een kikvorsch al heel slecht kan doorstaan. Maar omdat zij leelijk is, daarom doet zij nog geen kwaad. Bij velen bestaat ook nog het volstrekt verkeerde denkbeeld, dat een Pad giftig is. Hiervan nu is volstrekt geen sprake. Wel spuwt zij, bij naderend gevaar vocht uit, doch dat is geheel onschadelijk. De Padden zijn echte nachtdieren, waarom men ze overdag slechts zelden ziet; ook hebben zij een winterslaap. De Padden voeden zich met aller hande insecten en juist daarom zijn zij in tuinen en kasten zoo nuttig. Het is verbazingwekkend om eens na te gaan hoeveel insecten zoo'n dier in korten tijd wel verorberen kan. Vorigjaar zomer was ik in de gele genheid in een der kassen er een gade te slaan, terwijl het op de mierenvangst was. leder keer, wanneer zoo'n insect voorbij kwam, sloeg de lange tong naar buiten en verdwenen was heb. Ik heb ze niet geteld, maar in de 10 minuten, dat ik het beestje gade sloeg, zijn er heel wat mieren door haar verslonden. Doch niet alleen mieren, maar allerhande schadelijke insecten vallen haar ten prooi en in een groenten-of bloemen tuin doen zij dan ook onberekenbaar veel nut. Om deze reden wil ik er bij de lezers van dit Weekblad met ernst op aan dringen Ziet gij in uw tuin één of meer Padden, zorgt er dan voor, dat zij niet vervolgd en gedood worden, doch neemt ze in beschermingzij verdienen het ten volle. (Weekbl. v. Dierenvr.) EEN VOOR DE DIERENBESCHER MING GEWICHTIGE BIJBELSPREUK Het gebeurd niet zelden, dat streng geloovige Christenen, zoowel Katho lieken als Protestanten, verschillende vereenigingen, die voor dierenbescher ming streven, vijandig gezind zijn, omdat dit in de Heilige Schrift niet staat voorgeschreven. Maar ook van den modernen tijd staat niets in den bijbel vermeld, en toch zullen goede christenen spoorwegen, brandverzeke ring enz. niet bestrijden of er geen gebruik van maken. Ontegenzeggelijk zoude de bescher ming der dieren beter zijn, indien zij in een of andere spreuk uitdrukkelijk was aanbevolen, en dikwijls is er geklaagd over zulk een gebod. En toch is er zulk een gebod! Men heeft het slechts over het hoofd gezien. Markus 16 vers 15 luidt: „Gaat heen over de geheele wereld en verkondigt het Evangelie aan alle kreaturen". Er staat niet alle volkeren of alle menschen, maar alle kreaturen. De dieren zijn hierbij inbegrepen. Het redelooze vee kan het Evangelie der liefde niet in woorden, maar wel daden gepredikt worden en zoo ligt in deze woorden de geheele dierenbescherming ingesloten. Dat de dieren niet van hout of steen zijn en dien overeenkomstig niet als zoodanig behandeld mogen worden, leert verder de merkwaardige tekst in den brief aan de Romeinen, hoofdstuk hoe ook de kreaturen verlangen naar vrijheid der kinderen Gods na hun vergankelijk leven. Waarlijk vrome christenen zijn echter altijd te vinden voor de bescherming van weerlooze dieren tegen onmen- schelijkheden, omdat hun hart hen daartoe drijft. J. F. (Weekbl. v. Dierenvr.) WAT IEDERE DIERENVRIEND MOET WETEN EN DOEN KAN. Een ieder die op de een of andere manier getuigen is van mishandeling of slechte behandeling van dieren, ge lieve dit duidelijk van naam en adres voorzien schrijven ter kennisse van de Redactie van dit Weekblad te brengen, hierbij nauwkeurig vermelden plaats, dag en uur waarop het feit plaats heeft jehad, verder zoo duidelijk mogelijk iet dier of de dieren beschrijvende. Bij ingespannen paarden voor huur rijtuigen, vrachtwagens of ingespannen honden voor karren, de nummers ver meid op deze rijtuigen, lantaarns, wagens karren of tuigen. Voorts de namen der eigenaars wanneer deze op de wagens of karren zijn aangegeven en zoo mogelijk ook de soort der goederen welke daarop vervoerd. Bij ernstige gevallen doet men goed Wie anderen kwelst, acht zich zelf niet. Wie zijn koers bepaalt naar een ster, verandert niet. LEONARDO DA VINCI Deugd kan niet in eenzaamheid levener zullen zeker buren om heen opgroeien. (Chlneesch spreekwoord) Het kan bij oppervlakkige beschouwing wel heel opmerkelijk schijnen hoewel het uit den aard van het menschelijk wezen geenszins verwonderlijk, eerder natuurlijk is dat het menschelijk streven, zoowel op stoffelijk gebied, als op het ontastbare maar desniettemin zoo hoogst belangrijke terrein van het menschelijk denken, steeds gericht is op verbetering. Van nature is een voort durend en feitelijk onuitbluschbaar streven naar omhoog aanwezig. Excel sior Dit kan verklaren, dat het ideaal van alle groote wijsgeeren het bereiken van de volmaakte harmonie, niet zoo'n utopie is, als men wel eens geneigd is te denken. In de phase van ontwikkeling, waarin wij ons nu bevinden mag deze volmaakte harmonie die de een aanduidt met het duizendjarige rijk, de ander met wereldvrede enz. misschien wat onwezenlijk, wat heel ver af schijnen, bereikt zal ze zeker worden. En wie weet, eerder dan wij meenen. Wij menschen hebben soms de gewoonte, ons te buiten te gaan aan voorspellingen, om vooruit te zeggen hoe dit of dat zal gebeuren. En zie, als het eenmaal zoover is, gebeurt het heel anders. In onze eigengereidheid meenen wij, dat wij den kosmos zoo'n beetje mee helpen besturen en dat wij daarbij eigenlijk zoo'n beetje raad moeten geven. Maar hoe meer innerlijke beschaving we ons verwerven, hoe duidelijker zien we in, dat het niet verstandig is, steeds met ons oordeel, ons onverbiddelijke oordeel en onze voorspellingen klaar te staan. Dan leeren we wat meer bescheidenheid, meer te zwijgen en met een gewillig oor toe te luisteren, in plaats van ons „onfeilbaar" oordeel de anderen in de ooren te schreeuwen. Terecht zegt DeluzyGroote beschaving wordt dik wijls gekenmerkt door grooten eenvoud. ExcelsiorJa, hieraan moet men wel denken, als men die roerende woorden leest van Bart Kennedy (in Golden Green), waar hij een zonsopgang beschrijftEen van de vreemdste tijden om een leeuwerik te hooren zingen is te midden van de diepe duisternis vóór het aanbreken van den dag. Ge loopt langs den weg en zie, van uit de duisternis komt een hemelsche stem. Die zingt en zingt en wegsterft. Een weer komt die stem. Ge gaat voort, luisterend, en in het Oosten komt de vage belofte van licht. En nu wordt het lied opgenomen door andere schoone stemmen. De leeuwerikken in het ronde stijgen omhoog. En zie! Daar is het licht. Voort gaat ge en eindelijk komt er in den hemel een flauwe veeg van goudGouden pijlen stijgen op in het Oosten. En het hemelsche koor stijgt en stijgt en stijgtAls ik er naar luister, voel ik... dat de wereld bestemd is om eindelijk tot harmonie te geraken, ik voel dat deze glorieuse zangers van de lucht de komst in de wereld aan kondigen van een schooner en verheve ner dag. Dat hun zingen een beteekenis heeft geloof ik ten volle, ofschoon de omschrijving van die beteekenis boven mijn krachten gaat. Maar ofschoon ik de boodschap niet volg, die zij brengen, voel ik dat er een beteekenis in ligt voor de wereld die komen gaat Zoo voorvoelen wij allen, bewust of niet maar geen kan er zich aan onttrekken de komst van iets beters, hoogers en mooiers, de vooruitgang die zich alom kenbaar maakt, is er een teeken van. Wij allen verlangen naar schooner. mooier dingen, in de zichtbare en tastbare omgeving, om ons heen, zoowel ais in ons gedachlenrijk. Heel eenvoudig en heel begrijpelijk voor den meest praktischen mensch, beschreef de onlangs overleden schrijver Jerome K. Jerome dit eens aldusEr is geen reden, waarom het industrialisme niet beschaafd zou worden. Er is geen reden waarom fabrieken leelijk zouden zijn. Er is geen reden, waarom mannen en vrouwen zouden wonen in vuile stralen. De wetenschap houdt ons de hoop voor dat wij eens het komt misschien eerder dan wij denken onze kracht en warmte en 't licht direct uit de electriciteit in de lucht zullen krijgen. En dat rook en vuil uit het land ge bannen zullen worden. Laat ons ons voorbereiden voor dien tijd, door onze liefde voor schoonheid levendig te houden, door de fijnere dingen van het leven te leeren waardeeren. Religie, wetenschap, kunst, muziek, literatuur zijn de belangrijke dingen. Het zaken leven is zeer noodigMaar een ge meenschap gedijt niet op het zakenleven alleen. Het is door zich om de dingen van den geest te bekommeren dat eene stad bloeien zal FLORIS C. Steeds hooger. RELIGIE jen KUNST DE DOMTOREN TE UTRECHT Twintig jaren geleden mocht ik het genoegen smaken het bovenste gedeelte van den toren van nabij te bezichtigen en gade sloeg, hoe door dentandsdes tijds verweerde stukken steen, door den bekwamen hand van beeld- en steen houwer werden gerestaureerd. Enkele maanden terug had ik wederom het voorrecht rondgeleid te worden tot het laatste of onderste gerestaureerde ge deelte van den toren en bevond mij op den destijds genoemden Bisschopstrap. Enkele oogenblikken word ik aan mij zeiven overgelaten en mijn gedachte gaan uit naar den 14den Augustus 1540. Keizer Karei 5 zal den dienst in de schoone cathedraal bijwonen. Reeds vroeg in den morgen heeft eene groote schare zich ter kerke begeven. De zon doorstraalt het beschilderde glas- in lood en kerkruim, aan kleedingen aangericht on zet niet weinig bij, de feeststemming van het hooge bezoek, tot eene onver getelijke te maken, 's Middags neemt de Keizer plaats voor het Hoogaltaar, gevotgd door Bisschop en Geestelijken, terwijl 300 waskaarsen ontstoken waren en in koor en zijgangen schitterden, onder het luiden der klokken van den domtoren. Deze dag bleef voortleven, onder de bezoekers, van de schoone cathedraal. Van grooten omvang is het gietwerk aan klokken, in den toren geplaatst en schrikbarend is het gewicht in volgende eenheden aangegeven St. Salvator 8227 Kilo. Maria 5915 Martinus 4272 Michaël 3343 Jean Baptiste 2397 Magdalena 1654 Thomas 409 Aan de Noordzijde van den dom werd destijds het volgende opschrift ingegrift: Daer met gaet na Sint Salvatoor onder den domstoorn daer voor men boodschapt van H. Jesus, daer leggen drie die heeten aldus Hendrik grutter, Remburgh, Mechtelt. H. Maria neemt ze in U gewelt. MCCCLXXX en de drie soo sijnse als ick besie, Johan van Doem was sijn naem om torens te bouwen aldus bequaem heeft dezen doen maken in korten tijd Soo sijn gralt MCCC en 3 en tachtig [ons seyt. Dankbaarder werk hebben stad en Regeering niet kunnen doen, dan tot restauratie van dit schoone meesterwerk over te gaan en nageslacht zal met groote bewondering meer op kunnen zien, wat voor geslachten deden, en met eere noemen den naam van den genialen Bouwmeester GodsJohan van der Doem. Kerkberlchten. Zondag 5 Augustus SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. van Schaick. 's Avonds uur Ds. Kruishoop. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. Kruishoop. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Prof. Dr. T. Hoekstra van Kampen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Prof. Dr. T. Hoekstra. CHRISTELIJK GEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur Leesdienst. VRIJZ. OODSDJENSTIOEN Oebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Oeen dienst. SOESTERBERQ Ned. Herv. Kerk Chr. School Postweg Nam. 6 uur Ds. Vethake, em. pred. van Utrecht. Huls ter Heide Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. ADVERTENTIËN De Heer en Mevrouw A. W. BECKE- RINGH-van de Kaa, betuigen hun dank voor de belangstelling, ondervonden bij de geboorte van hun Zoon. Mevr. v. d; BERG, Julianapleln 5, vraagt wegens huwelijk der tegenw. een flinke voor dag en nacht. Aanmelden liefst 's avonds. voor het ophalen van Advertentlïn, Drukwerken, enz. Brieven onder letter H aan het Bureau van dit Blad. gevraagd. H. van Nes, Soesterb.straat Ie. HET ADRES VOOR GOEDE TORENSTRAAT 10 TEL. 2090 BAARN—SOESTDIJK—SOEST—AMERSFOORT Vertrek Baars de Pauw. 7 12 7 42 802 9 10 «48 Station V 18 7 50 8 07 V 71 Soestdijk Nleuwerhoek 25 7 57 8 14 9 78 Soesi, Raadhuis. 7 28 8 02 8 9 37 1010 7 11 Gouden Ploeg 7 32 8 06 8 27 9 17 10 14 11 17 2 17 Koudehoekstr. 7 16 8 00 8 25 9 40 10 18 Hotel Blrkhoven 7 43 8 16 9 47 1025 A. A foort. Station 7 50 8 23 9 54 10 32 11 34 34 A. Polltlebur. 7 53 8 26 9 58 10 35 11 38 7 17 05 <37 10 4 57 17 4 54 22- 1) 40 11 53 1200 1204 1208 12 12 AMERSFOORT-SOEST-SOESTDIJK-BAARN Vertrek A'foort. Politiebureau Station. Hotel Blrkhoven Soest. Koudehoekstr Gouden Ploeg Raadhuis'. Soestdljk Nleuwerhoek A. Baarn. Station A. de Pauw ooi nor N7 57 N830 98 35 Z842 3 45 4 45 5 45 645 7 52 8 15 9 43 Z8 07 3 51 4 5C 5 51 S5C 10 1 10 57 747 3 57 4 57 5 57 6 56 8 04 8 26 15 7 40 8 5C 961 10 16 4 3t! 4 04 5 04 5 4(1 604 7 03 7 18 741 .«8 18 -3 8 54 9 56 10 22 ii o: 3 31 4 07 5 07 5 44 6 08 706 7 48 8 15 8 38 1000 7 71 7 47 -*8 21 -*858 xhjc 10 27 11 06 131 4 12 5 12 5 4V b IJ 7 10 7 52 820 1004 7 78 7 52 "8 28 ?9 03 10 05 10 32 11 IC 12 16 7 IC 3 07 341 4 17 5 17 5 54 5 18 7 15 7 56 7 35 7 59 f38.15 Q9 IC 1012 10 36 11 17 1271 1 07 217 314 3 SC 4 24 5 24 b 01 b 25 7 22 8 03 7 40 8 02 8 40 9 15 1016 10 43 1120 12 27 1 10 220 3 18 355 4 28 5 27 605 630 7 25 807 10 30 10 33 1040 10 47 10 50 1055 11 00 1107 11 10 „HALTEN OP VERZOEK" Hotel Trler. Café Soestdijk. Heuvelweg. Wllhelmlnaboom. P. C. Kuiperstraat. R.K. Kerk. Molenstraat Vlsser's Boekhandel. Café du Passage en Garage. Bij druk verkeer zal er in geen geval gestopt kunnen worden In de onmiddellijks nabijheid van een stopplaats. Mocht het voorkomen dat aan een vaste halte de bus vol is. dan Is er aan elke vaite halte gelegenheid da Garage 2219 op te bellenzoo vlug mogelijk wordt er dan voor eeo andere bus gezorgd. ROUTE TE BAARN. Heenreis: Station. Amallalaan. Nleuwstraat. de Pauw. Terugreis: De Pauw. Brink. Boachstraat. Javalaaa. Kettlngweg. Station. i bl) concerten en feesten wordt op de terugreis geraden vanaf de Panw, Eemnesttrweg. Nleuw-Baarnitraat. TARIEVEN Enkele Rit Retour Knlpkaarteo (12 ritten) Baarn-Amersfoort 40 ct. 60 ct. f3.25 Blrkhoven 35 50 2.60 Koudeboekatraat 25 40 2.00 Gouden Ploeg 20 30 2.00 Raadhuis 20 30 1.65 Nleuwerhoek 15 25 1.35 A'foort-Blrkhoven 15 25 1.35 De Blrkt 20 30 1.65 Koudehoekstraat 25 40 2.00 Gouden Ploeg 25 40 2.00 Raadhuis 30 50 2.40 Nleuwerhoek 35 60 2.60 Blrkhoven-Koudehoekstraat 15 25 1.35 Gouden Ploeg 15 25 1.35 Enkele Rit Retour Knlpkaarton (12 ritte») Soesterberg-Baarn 45 ct. 75 ct. f4.20 Soesterberg-Nlenwerbotk 35 60 Soesterberg-Koudeboekstraat 25 40 Soesterberg-Soeetdulnen 15 25 Knlpkaarten voor dubbelt|ea rit f 1.00. Kinderen beneden 4 jaar vrl| van betaling, mits er geen af zonderlijke plaats voor wordt verlangd. Van 4-10 half geld. Bagage vrij. In het dorp tot twee vaste stopplaatsen 10 ct. Voor alks vaste stopplaats 5 cent meer. SOESTDI)K—SOEST~SOESTDUINEN—SOESTERBERG Vertrek nm aoz Sotsldljk Nleuwerhoek 8 5(1 9 28 1) 07 17 47 209 4 17 5 46 7 47 92) Soest Koudehoekstraat 9 04 9 42 11 23 1 04 2 22 2 56 4 VI 5 07 5 69 800 9 34 Soestdulnen Café van Raalj 9 10 9 51 11 31 1 12 7 40 3 04 4 37 606 808 941 Sorslerberg 't Zwaantje Aankomst 9 J8 1000 11 40 1 21 2 38 314 4 44 517 614 8)6 9 49 SOESTERBERG-SOESTDUINEN-SOEST-SOESTPl)K Vertrek noz aoz n s n s Soesterberg t Zwaantje 9 45 10 07 11 42 1 37 7 48 4 34 4 46 5 18 6 35 8 18 10 02 Soestdulnen Café van Raalj 9 44 1009 11 50 1 40 7 48 5 76 6 45 8 27 1010 Soest Koudehoekstraat 9 52 10 16 11 58 1 48 7 55 6 56 8 44 1017 Soestdijk Nleuwerhoek Aankomst 10 28 1213 205 4 07 5 46 10 8 47 10 30 Verklaring der teekens n o z niet op Zon- en Feestdagen a o z alléén op Zon- en Feestdagen Route: Veenhuizerstr Nleuwstr.. Laanstr., Bsukcnlann Nieuweweg. Parklaan. Soesterbergschestraat Halten op verzoek Laanstr. hoek Nleuwstr.. Dorrestelnweg. Molenstraat, Nieuweweg. Café „de Ster' t loopt vanaf 1 Juli

De Soester | 1928 | | pagina 2