F. BREURE Brandstolfenhandel ALLEEN lelWALITEIT „HA G. Daams, Oit flinke iongen R. A. KOCHHEIM, Beetziaan 34, Soestdijk, Tel. 2246 Opruii en Jui SOESTSoes! Bij aa Handel in Aards Groenten en A.J.HE1NS- In kwaliteit he Inprijshet goed Een n<t Meisje Verste'naaister NIEUWJAAI F. BREURE Net Perst™ ga*# EEN GOEDE RAAD VOOR 1929 Laat nu Uw wagen nazien, en Uw Motor reviseeren, door U behoeft dan geen nieuwe wagen te koopen, tenzij U de oude wagen verveelt. Billijkste prijzen. - Vraagt referenties. - Alle reparatiën onder garantie. UT Speciale Automobiel Reparatie-Inrichting KERKPAD 19 - TEL. 2133 bMaiI1rij HALT Bloemist - J. GEIJTE Ruim voorzien va soorten Bloemen en NIEUWJAARSGROETEN Tip Top Fc A. J. S. KU1J Meubelmakerij, S derij - Meubelr R. VAN BURGS M Staines Inlaids 1 zichzelf recommi Firma GEBRs. TELEF. 13 jOlGEN De afdeeling Soe huis-, Restaurar geachte publiek e8zellig.»tJ"aPkam« Wegens /erandering te koop net Ren f 10.- Kippenhok 77.TTfhnd te koop Onze HALf BEGINT in'fatëlgoei ding, ook ir FIRMA opgesteld, waaronder dus in de eerste plaats de Chef van de Afdeeling Comptabiliteit, komt derhalve een woord van waardeering toe voor hunnen arbeid. Wij willen hopen, dat enkele puzzeltjes, die in deze begrooting nog voorkomen, bij een volgende maai daaruit zullen zijn ver dwenen. Voor het «ogenblik, wij herhalen het, is er alle reden tot tevredenheid. Ter toelichting schrijven B. en W. aan den Raad: Bij dezen bieden wij Uwen Raad aan de begrooting der plaatselijke inkomsten en uit gaven voor den dienst 1929, met de daarbij behoorende memorie, waarin omtrent de ra ming van iederen post de noodige toelich ting is vervat. Uok deze begrooting staat in het teeken van bezuiniging, waarmede evenwel niet is gezegd, dat de totale uitgaven daardoor be langrijk minder zijn geraamd dan vorige ja ren. Meerdere onafwijsbare uitgaven zijn op de gemeente komen te rusten, welke uitga ven voor een niet gering deel noodzakelijk zijn, om de gemeente Soest een gezonde financieele basis tot ruggesteun te geven en om fatale gevolgen voor de toekomst te voor komen. Wij doelen hierbij op de in deze be grooting verwerkte posten wegens reservee ring voor uitvoering van het plan tot verbete ring van het wegennel en voor dekking van nadeelige exploitatie-saldi der woningbouw- vereenigingen en stichtingen. Het wordt een onafwijsbare eisch van deugdelijk financieel beleid geacht, deze belangrijke uitgaven thans op de begrooting te brengen, daar de ko mende jaren te dezen opzichte aan de ge- meente-financieën zware verplichtingen zul len opleggen. De noodig geachte invoering eener nieuwe regeling ten aanzien van de gemeentelijke reiniging vordert eveneens een meerdere uit gaaf? Ten vorigen jare wezen wij er bij de aan bieding der ontwerp-begrooting 1928 op, dat de gemeente in vele gevallen uitermate wordt belast met uitgaven, die zonder eenige merk bare vergoeding door den Rijkswetgever op hare schouders worden gelegd en die van het totale gemeentelijk budget een niet onbelang- Daar niet alle gegevens, benoodigd voor een volledige becijfering bekend zijn (deze zijn n.1. door de Hegeering niet alle ge publiceerd) kan slechts een berekening worden gegeven van het meest gunstige en het meest ongunstige resultaat, waarbij dan gebruik is gemaakt van eenige zij het met grond aangenomen gegevens. De becijfering is gebaseerd op de reke- ningcijfers van 1927 en opgezet als volgt: 1. De gemeente zal verliezen: a. de opbrengst der gemeente lijke Inkomsten Belasting (nettoJ 247.317,21 b. de uitkeering van het rijk ingevolge de wet 1897 8.327,35 c. de opbrengst der gemeen telijke opcenten op de Rijks personeele belasting J 36.715,57 Huls Veenhuiierstr. 9 - Tel. 2077 2). Behalve de uitkeering van het Rijk uit de gemeentefondsbelasting zal de ge meente aan nieuwe inkomsten ontvangen a. de hoofdsom der rijks grondbelasting op ge bouwde eigendommen (deze is voor Soest hoo- ger dan die der onge bouwde eigendommen daar de gemeente tus- schen deze twee mag kiezen) wordt genomen de eerste zijnde als hoog ste, alzoo30.512,21 b. de opbrengst van de door de gemeente in te voeren en zelf in te vorderen nieuwe belasting, nam. „Verteringsbelasting". Aangenomen is dat de ze belasting geregeld wordt op denzelfden voet als de thans bestaande Rijks personeele belas ting, welke bij aanneming van het wetsontwerp komt te vervallen. De verteringsbelasting zal dan kunnen opbrengen een bedrag gelijk aan de opbrengst der Rijks per soneele belasting plus de gemeentelijke opcenten, zijndef 110.146,71 rijk deel vormen; wij spraken daarbij de ver onderstelling uit, dar een t.z.t. tot stand ko mende betere regeling der financieele verhou ding tusschen Rijk en Gemeenten verbetering zoude brengen in dezen voor de gemeente Soest hestaanden zeer ongunstigen toestand. Het thans den Staten-Generaal aangeboden ontwerp van wet tot nadere regeling dier tinantieele verhouding heeft onze uitgespro ken verwachtingen niet in het ongelijk ge steld; mocht dit wetsontwerp tot wet worden verheven, dan zou. volgens gemaakte becijfe ringen, de gemeente tengevolge van de meer dere uitkeeringen door het Rijk een zeer he- duidend percentage der thans geldende be lastingen minder van hare belastingplichti gen behoeven te heffen, om gelijke inkomsten als thans te behouden. Hoewel wij overtuigd zijn, dat met een der gelijk gunstig, doch nog onzeker vooruitzicht, thans geen rekening mag worden gehouden, meenen wij bovenstaande te kunnen aanvoe ren als bewijs, dat de voor Soest geldende huidige toestand van vergoeding der door den Rijkswetgever opgelegde lasten als uiter mate onbillijk kan worden bestempeld. Ofschoon de gestage toename van het in wonertal de gemeente tot nadere voorzie ningen noopt en steeds met zich zal blijven dragen een geregelde doch nochtans niet min der noodzakelijke verruiming der uitgaven, ook voor administratie, diensten en bedrijven, kan zij op zich zelf toch als verblijdend wor den aangemerkt; immers ook aan deze ver meerdering van inwoners zal ten deele kun nen worden toegeschreven de stijging van inkomsten. Wij wijzen hier op de meerdere baten uit de z.g. „Straatbelasting", welke bi de primitieve begrooting 1927 werd geraamt op 26.000.—, 1928 op 28.500.—, en thans op 30.000.— op de opcenten grondbelas ting gebouwd, in 1927 geraamd op 22.500.— 1928 op 22.600.—, en thans op 24.000.— en niet in de laatste plaats op de toename der Gemeentelijke Inkomsten-Belasting, welke bi eenzelfden heffingsfactor opliep van f 250.000 over het belastingjaar 1926/27 tot rond 275.000.over het belastingjaar 1928/29. aannemen, dat deze stijging der Inkomsten- Met stelligen grond meenen wij te mogen belasting in de naaste toekomst niet direct zal worden gestuit. Ofschoon wij dan ook, gezien dezen voor uitgang, eenige verlaging van belasting in de meer nabije toekomst geeenszins onmogelijk achten, hebben wij gemeend ons van nadere voorstellen daaromtrent thans vooralsnog te moeten onthouden; en wel niet slechts, om dat voorstellen ter bepaling van den heffings factor, gebruikelijk eerst in Mei aan de orde komen, doch meer in het bijzonder ook om dat de finantieele gevolgen, voortspruitende uit in voorbereiding zijnde aangelegenheden nog niet zijn te overzien. Als eersten dezer aangelegenheden kunnen worden genoemd de beslissing op ingekomen adressen inzake ver hooging van den z.g. Kinderaftrek en een herziening van de grondslagen der Straat belasting. Daarnaast staat het vervallen in 1930 der opcenten op de Rijksvermogensbe lasting, waartoe door Uwen Raad in begin sel werd besloten op 2 November 1927, het geen niet geheel wordt goedgemaakt door het afloopen der dekking van de z.g. Navor dering. Na een nauwgezette raming der inkomsten bleef een onvoorzien van rond 15000, welk bedrag niet ruim genoemd kan worden, mede in verband met het op deze begrooting voorkomen van een belangrijk batig slot der rekening van het afgeloopen dienstjaar en de omstandigheid, dat niet steeds op een dus danig batig slot mag worden gerekend. Wij durven evenwel verwachten, dat om zichtigheid en een goede mate van beleid de rekening van den dienst 1929 met een zij het wellicht gering batig slot zullen doen sluiten. OVERZICHT samengesteld door den gemeentesecretaris van de finantieele gevolgen voor onze ge meente bij aanneming van het wetsont werp, regelende de finantieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten. Het door de Regeering den Statcn-Ge neraal aangeboden Ontwerp van wet tot herziening van de financieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten heeft aanleiding gegeven een berekening te ma ken van de financieele gevolgen welke, bij aanneming van dat ontwerp, daaruit voor de Gemeente Soest zullen voort vloeien. In totaal zal de gemeente alzoo minder ontvangen 292.360,13 De gemeente dus méér ontvangt 140.658,92 Naast deze 140.685,82 zal de gemeente van het Rijk ontvangen een uitkeering uit de door het Rijk te heffen „Gemeente fonds belasting". Hoe groot deze uitkee- rin zal zijn, is bij gebreke van gegevens van het Rijk niet op te geven, (zie bij no. 9). Evenwel: het wetsontwerp garandeert de Gemeente een uitkeering die: 3a. niet lager is dan de helft van de ge middelde opbrengst der gemeentelijke inkomsten belasting over de jaren 1926, 1927 er. 1928, en b. niet hooger is dan K van die gemid delde opbrengst. 4. In het ongunstigste geval (alzoo ge val 3a) zal de gemeente uit de gemeente fondsbelasting ontvangen de helft van f 254.870,09 (zijnde de bedoelde gemid delde opbrengst) of 127.435,04. Dit ongunstigste geval leidt tot de vol gende slotsom: De gemeente ontvangt min der (zie 1)292.360,13 De gemeente ontvangt méér (zie 2) f 140.658,92 plus 127.435.04 268.093,96 evenwel van het aangevraagde crediet groot f 3000.welk voorstel nader door de Financieele Commissie zal worden bezien. SPunt 3a. De Financieele Commissie deelt mede. dat ij zich weliswaar vereenigd heeft met het ontwerp-besluit tot wijziging der gemeente- begrooting 1928, doch deelt mede dat haar bij de gegeven mondelinge toelichtingen is gebleken dat het aangevraagde crediet ad f 3000,reeds is verbruikt, en het haar voor komt dat behalve deze 3000,alsnog een gelijk bedrag zal noodig zijn. De Commissie betreurt het dat blijkbaar door de afdeeling Openbare Werken niet tijdig de verhoogde credieten met omstandige toelichting bij Burgemeester en Wethouders worden aangevraagd, een omstandigheid, welke voor een richtige administratie naar hare meening niet toelaatbaar is. De Commissie verzoekt Burgemeester en Wethouders maatregelen te willen treffen opdat tijdig den Raad de credietaanvrage bereikt en stelt er prijs op alsnog uitvoerig 'orden ingelicht voor welke doeleinden het bij hierboven genoemd besluit aange raasd crediet van f 3000,is besteed ge- 'orden. Tevens verneemt zij gaarne het oor deel van Burgemeester en Wethouders of alsnog boven liet reeds genoemde bedrag 3000,voor onderhoud van straten en plei nen noodig is, in welk geval een tweede be sluit tot wijziging der begrooting 1928 irdt ingewacht. Tenslotte wenscht de Commissie te wor den ingelicht omtrent de oorzaak van ver- iging van de posten 292 en 295, welke ten resp. met 500,en 300,ver hoogd moeten worden. Punt 11. B. en W. schrijven hieromtrent: Door Uwen Raad moeten nog namen wor den gegeven aan de hieronder aangegeven nieuwe wegen; aan den weg, op een afstand van onge veer 160 meter parallel loopende met de Ra- demakerstraat, en vormende een verbindings weg tusschen de Banningstraat en den Post weg; b. aan den weg, ongeveer parallel loopende met den Heideweg en vormende een verbin dingsweg tusschen den Braamweg en den Plasweg. Wij verzoeken U aan den weg genoemd in sub a den naam van „Regentesselaan" geven, en overeenkomstig het daartoe door het raadslid, den heer W. H. C. Doorman, in Uwe vergadering dd. 28 November jl. gedaan voorstel, den weg sub b. „Ericaweg" te noe men. Punt 12. Door het bestuur der Vereeniging „Een School met den Bijbel te Soest" is verzocht een voorschot op de vergoeding over 1928 over het tijdvak van 1 October 1928 tot 1 Januari 1929. Wij stellen U voor daartoe te besluiten en te bepalen, dat het voorschot ineens zal wor den uitbetaald. Als maatstaf dient daarbij te worden ge nomen het gemiddeld bedrag per leerling volgens de geslioten gemeenterekening 1923, ijnde 14,11 ]/2 per leerling, zoodat voor de 98 leerlingen een totaal voorschot kan worden verstrekt van 276,65. zoodat de gemeente om gelijke inkomsten te blijven houden een bedrag van f 24.266.17 24.920,70 143.590,70 moet vinden door opcenten te heffen op de nieuwe gemeentefondsbelasting. 5. Een aan de hand der rijkskohieren 1927/28 ter secretarie gemaakte becijfe ring wees uit, dat de gemeente fondsbe lasting in deze gemeente in hoofdsom over dat jaar zou opbrengen rond 118.670. zoodat, om de nog ontbrekende 24.266,17 te vinden, een heffing van rond 21 opeen ten op de gemeente fondsbelasting noodig zou zijn. 6. Bij het hiervoor becijferde ongunstig ste geval zal de belastingdruk, voor zoo ver de gemeentefinanciën ten goede ko mende en alle belastingplichtigen in de gemeente Soest als één geheel genomen, minder worden, en wel met een totaal van 103.726,51 (42 berekend als volgt: De gemeentelijke inkomsten belasting bracht tot dusverre netto op247.317.21 (zie la) daarvoor in de plaats treedt: de gemeente-fondsbelasting, die van de belastingplichti gen in de gemeente Soest vor dert de som van 118.670, (zie 5). de gemeente vordert daaren boven 21 opcen ten, uitmakende de som van (zie 5) zoodat van de belastingplich tigen in Soest minder gevor derd wordt in totaal 103.726,5 zynde vergeleken bij den hestaanden druk van 247.317,21 een verlichting van rond 42 8. Hierby zü opgemerkt, dat deze ver lichting voor een groot deel slechts goed maakt een sedert de wet van 1897 voor deze gemeente hestaanden zeer ongunsti gen toestand, nl. dat zij telken jare een vast bedrag als rijksuitkeering geniet, niet een bedrag per inwoner. Of de gemeente, zooals in 1900, beeft een aantal inwoners van 4376 dan een aantal van 12.668 (in 1928) steeds ontving zij slechts 7727,35 (nl.: 8.327.35 zie 1b min 600. 9. Voor uitwerking van het gunstigste geval bestaat vooralsnog geen aanleiding, daar volgens heden van de Vereeniging voor Nederlandsche Gemeenten ontvan gen gegevens volgens hare berekening de gemeente zou ontvangen wegens (nieuwe) rijksuitkeering de som van 79.887,—, zoodat alleen de garantie van het mini mum ad 127.435,04 van toepassing is. Als men zich dc moeite wil getroosten de berekeningen en cijfers na te gaan zal den aandachtigen lezer blijken, dat de voorstelling van zaken niet geheel over eenkomstig de werkelijkheid kan zijn. Wij komen hierop nog nader terug. (RED.) (Wegens plaatsgebrek eerst heden op genomen). RAADSSTUKKEN. Wegens plaatsgebrek konden wij o.s. raadsstukken niet in onze vorige oplaag opnemen. Zooals de lezers uit ons raadsverslag gebleken zal zijn, werden deze voorstellen ongewijzigd door den Raad aangenomen, met uitzondering Punt 13. B. en W. brengen ter kennis van den Raad, dat eenige van hierna te noemen besluiten tot verkoop van gronden uit het complex Julianaplein aanleiding hebben gegeven tot eenige bezwaren van de zijde van de Gede- juteerde Staten. Deze besluiten betreffen al leen verkoop van grond aan W. van der Velden, aannemer alhier. Ter nadere verduidelijking diene het vol gende. Het bedoelde besluit betrof verkoop van het toen geldende verkavelingsplan, voor de som, groot 3300,00. Een gedeelte werd door den kooper in bezit aanvaard bij akte dd. 19 Juni 1925 en tegen een koopsom van 1650,00, terwijl nimmer werd getranspor teerd, omreden de kooper bezwaar maakte tegen de oppervlakte van het terrein, in ver band met zijn voornemen om daarop een woonhuis te stichten, in overeenstemming met die, staande in de onmiddellijke omgeving van het te verkoopen perceel. Tengevolge van onderhandelingen met den kooper. werd Uwen Raad mede ter oplossing van deze bezwaren het besluit ter vaststel ling aangeboden, waarbij aan v. d. Velden voornoemd verkocht zou worden de perceelen Nos. 4445 en 46, alsmede 47 van het ver kavelingsplan. onder intrekking van het be sluit van 16 Maart 1925, voorzooveel betrof den verkoop van het perceel No. 47. Dit be sluit van den Raad werd door den kooper niet geaccepteerd, met het gevolg, dat de gesloten koopovereenkomst, geregeld bij besluit van 16 Maart 1925, ten aanzien van perceel No. 47 bleef bestaan. Daarop volgde het laatste raadsbesluit waarbij andermaal besloten werd aan v. d. Velden voornoemd of zijn lastgever (lastgeefster, later gebleken te zijn Mevr. Behrend-Croiset, alhier) te verkoopen het gedeelte van het kadastrale perceel, sec tie H, No. 4679, groot ongeveer 1600 M-' voor den prijs van 5000,00. Hierbij zij opge merkt, dat in dezen verkoop was begrepen het nog over te dragen perceel No. 47. be doeld bij raadsbesluit van 16 Maart 1925. Bij het samenstellen van dit raadsbesluit is ter Secretaris verzuimd op te nemen, dat tege lijkertijd het besluit van 16 Maart 1925 werd ingetrokken, met gevolg, dat de Gedeputeerde Staten aan de hand van het ingezonden be sluit de bemerking maakten, dat een gedeelte van het te verkoopen perceel, n.1. dat, be doeld onder No. 47 van het besluit van 16 Maart 1925 reeds was verkocht. Wij hebben daaromtrent met de Gedeputeerde Staten ge correspondeerd (zie bijlagen). Inmiddels werd van Mevr. Behrend-Croiset alhier onder dagteekening van 19 Septembe; 1928 het schrijven ontvangen, waarbij deze de koopovereenkomst, geteekend bij voorloo- pig koopcontract als ontbonden wenscht te beschouwen, aangezien zij niet in de gelegen heid gesteld is den grond per 1 Mei 1928 te aanvaarden. Dit schrijven hebben wij gemeend te moe ten accepteeren, aangezien wegens onvol doende stukken juridische bezwaren bestaan haar tot de aanvaarding van den grond te noodzaken. Het vorenstaande hebben wij de Gedepu teerde Staten schriftelijk zoowel mondeling medegedeeld, waarna dc goekeuring op het raadsbesluit van 13 Mei 1927, inzake grond verkoop aan W. van der Velden (i.c. zijn lastgeefster, Mevr. Behrend-Croiset) voor noemd, wordt onthouden. Nu deze transactie in dit stadium is ge komen en W. v. d. Velden alsnog van de ge meente wenscht aan te koopen het oorspron kelijk perceel 47 met vermeerderde opper vlakte f.w. 14 Meter langs de Julianastraat en plm. 40 Meter diepte voor de ronde som van 2000,00, zijn wij van oordeel, dat in het besluit van de Gedeputeerde Staten kan worden berust, indien U het besluit neeemt aan W. van der Velden voornoemd den door hem gewenschten grond te verkoopen, met intrekking van het besluit dd. 16 Maart 1925. Wij doen daartoe bij dezen het voorstel, onder aanbieding van een tweetal besluiten: a. tot verkoop van grond aan W. van der Velden en b. tot intrekking van het raadsbesluit van 2 November 1927, hetwelk geen verdere ge volgen heeft gehad, wegens niet aanvaarding van de daarin gestelde koopvoorwaarden. Punt 14. Hieromtrent deelen B. en W. mede: De bevolkingsaanwas der gemeente houdt uit den aard der zaak tevens in toename van het aantal kiezers in ieder der zeven stern- districten, waarin de gemeente verdeeld is voor de verkiezing van de vertegenwoordi gende lichamen. De grootste dezer districten zijn II (Kerkebuurt) en IV (Beetziaan). Dis trict II had bij de kamerverkiezingen in 1925 en bij de raadsverkiezingen in 1927 meer dan 1000 kiezers, terwijl IV er nagenoeg 1000 had, welke getallen straks, als in Jan./Febr. 1929 de kiezerslijst is opgemaakt, eene niet onbe langrijke vermeerdering zullen aantoonen. Wat district II betreft, reeds eerder heeft het voornemen bestaan dit district te split sen, aangezien de bebouwing in die omge ving nog steeds doorgaat (Vosseveld en Birk- straat), en wegens zijne uitgebreidheid, waar om het noodig is gebleken dit voornemen thans te verwezenlijken. Wij stellen U voor deze splitsing in dier voege tot stand te brengen, dat het gedeelte der gemeente, gele gen tusschen Kerkstraat/Soesterbergsche- straat en Birkhoven een nieuw district zal vormen, terwijl de Soesterbergsche straat en Soestduinen en hetgeen ten westen daarvan ligt, district II zullen blijven uitmaken. Bij dit laatstgenoemde district stellen wij voor te voegen een stuk van district I, namelijk de Middelwijkstraat, benevens het Kerkepad en den Langen Brinkweg tot waar deze bei de laatstgenoemde wegen door het verlengde van de Molenstraat gesneden worden, zulks ter ontlasting van district I. Uit administra tie!' oogpunt is het gewenscht het nieuw te vormen district als district Vlll aan te dui den. Moeilijker te verkleinen is district IV (Beetziaan). Dit toch omvat het geheele z.g. Hart, en het stembureau ligt als het ware aan het begin daarvan. De vermindering van het getal kiezers kan gevonden worden door en kele straten van dit district over te brengen naar een ander district. Zoo kunnen de Hel- lingweg en de Lange Bergstraat gevoegelijk geplaatst worden bij district V (Spoorstraat) elke beide wegen parallel loopen met of aansluiten op wegen, reeds tot district V be hoorende. Naar district VI kan overgaan het gedeelte der Beetziaan van af de Beukenlaan tot en met de woningen van de bouwver- eeniging „Goed Wonen". Door deze verdeeling aan te nemen, blijven de overige districten zooveel mogelijk intact. Wij bieden U een desbetreffend ontwerp besluit ter vaststelling aan, onder mededee- ling, dat wij bij aanneming eene gelijke ver deeling ter bevoegder plaatse zullen verzoe ken voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer en der Provinciale Staten, opdat bij de komende Kamerverkiezing de nieuwe districtsverdeeling kan worden toegepast. In een der eerstvolgende vergaderingen van Uwen Raad zullen wij in verband hier mede eene verordening ter vaststelling aan bieden tot aanwijzing van de stemlokalen van elk der stemdistricten. Het gewijzigde voorstel Luidt De gemeente Soest is verdeeld in acht stern- districten, welker samenstelling is als volgt: I. F. C. Kuijperstraat, Groote Melmweg, Heuvelweg, Kerkpad van F. C. Kuijperstraat tot snijding verlengde van de Molenstraat, Korte Brinkweg, Korte Kerkstraat, Korte Melmweg, Kruisweg, Lange Brinkweg van viaduct tot snijding verlengde van de Molen straat, Maatweg, Nieuwerhoekstraat, Nieu- westeeg, Noorderweg, Praamgracht, Steen hofstraat, Vredehofstraat. II. De Beaufortlaan, Braamweg, Buntweg, Driehoeksweg, Driftje, Duinweg, Eemstraat, Eemweg, Heideweg, Hooiweg, Kerkpad van Kerkstraat tot snijding verlengde van de Mo lenstraat, Kerkstraat, Koudehoekstraat van Soesterbergsche straat tot halte Nieuweweg, Lange Brinkweg van Eemstraat tot snijding verlengde van de Molenstraat, van Lijnden laan, Middelwijkstraat, Middenlaan, Ossen- damweg, Oude Utrechtsche weg, Plasweg, Stationsstraat, Torenstraat, Verlengde Ko- Schoutenkampweg, Soesterbergsche straat, lonieweg, Zwarteweg. III. Bosstraat, Dorresteinweg vanaf Veen- sloot tot Wiekslooterweg, Eigendomweg, le en* 2e Heeserlaantje, Klein Engendaalweg, Kooiweg, Koudhoornweg, Pijnenburgerlaan, Schoolstraat, Staalwijklaan, Stapelplaats den Dolder, Vaardehoogtweg, Veenpad, Veen- zoom, Utrechtscheweg boven huisnummer 8, Wiekslooterweg, de Zoom. IV. Akkerweg, Albert Hahnweg, Becke- ringstraat, Beetziaan van Veenhuizerstraat tot de woningen van „Goed Wonen", Belve- dèreweg, Dorresteinweg, K. Hartweg, Korte- weg, Kostverlorenweg, Krommeweg, Laan straat, Nachtegaalweg, Nieuwstraat, Schriks- laan van Beetziaan naar Nieuwstraat, Utrechtscheweg tot en met huisnummer 8, Veenhuizerstraat, Vinkenweg, le en 2e We teringpad, Zwaluwenweg. V. Aanna Paulownalaan, Bakkersweg, Beethovenlaan, Burg. Grothestraat, Emma laan, Frans Halslaan, Helingweg, Juliana plein, Julianastraat, Korenweg, Korte Berg straat, Lange Bergstraat, Lindenlaan, Men- delssohnlaan, Nassaulaan, Oranjelaan, Pau- lus Potterlaan, Pieter de Hooghlaan, Prins Hendriklaan, Rembrandtlaan, Rubenslaan, Schrikslaan van Waldeck Pyrmontlaan tot Beetziaan, Sophialaan, Spoordwarsstraat, Spoorstraat, Talmalaan, Waldeck Pyrmont laan, van Weedestraat, Wilhelminalaan. VI. Beetziaan vanaf Beukenlaan tot en met de woningen van „Goed Wonen", Beuken laan, Dalweg, Klaarwaterweg, Kolonieweg, Molenstraat, Molenweg, Nieuwe weg, Oude Grachtje, Parklaan, Ringweg, St. Joseph straat, Smitsweg, Soesterengweg, Veldweg, Verlengde Talmalaan, Wijnand Toplaan. VII. Het dorp Soesterberg. VIII. Bartolottilaan, van Beuningenlaan, Birkstraat. Da Costalaan, Ferdinand Huijck- laan, Gailenkamp Pelsweg, de Genestetlaan, hiartmanlaan, Henriette Blaekweg, Hofslot- tersteeg, Isseltsche weg, Kerkdwarsstraat, Koudehoekstraat van Birkstraat tot Soester bergsche straat, van Lenneplaan, Olijkeweg, Vondellaan, Vosseveldlaan. Voorzoover eenig bewoond gedeelte der gemeente niet uitdrukkelijk mocht zijn ge noemd, behoort het tot het stemdistrict, welks stemlokaal het dichtstbij gelegen is. stemd voor den Esvac-speler v.d.Bremer, die het ongeluk gehad heeft tijdens een wedstrijd een been te breken. In een vlug gespeelde wedstrijd bewees Soest door een 5—1 overwinning zijn meer derheid. De invallerspil voldeed zeer goed, de linksbuiten was minder goed op dreef. In Januari 1929, begint zoowel voor ons le als 2e elftal, de 2e helft der comp.dan komt eerst de spanning heeren I Eensgezind vasthouden is dus het parool. Vertrouwt en waardeert elkan der, geeft het bestuur uw volle mede werking wanneer ge klachten hebt, brengt die naar voren waar het behoort, opdat bestuur en leden tezamen de band die „Soest" bindt kunnen bewaren, zoo mogelijk versterken. Onder die voorwaarden gaan we vol vertrouwen 1929 tegemoet. Zondag a.s. zijn alle elftallen vrij. E.S.V.A.C. Zondag 30 Dec. speelt Esvac I een riendschappelijken wedstrijd tegen een nog onbekende vereeniging. De spelers zullen persoonlijk worden aangeschreven. le Kerstdag speelde Soest 1 een wedstrijd tegen Donar I, welken door Soest werd gewonnen met 5—1. Voor waar een mooie prestatie voor Soest. Deze wedstrijd werd gespeeld voor een lid van Esvac dat een ongeluk is over komen tijdens een wedstrijd. De op brengst was steunlijst f4.75 en entrée f34.85, totaal f39.60. Een woord van dank aan de V.-V. „Soest" is wel op zijn plaats. JOH. VERWOERD Poelier Schrikslaan 25 p. f. C. VERSCHOOR Café „Sport" Nieuwstraat 57 p. f. Al mijn Vrienden, Bekenden en Clientèle een Gelukkig Nieuwjaar toegewenscht. G. J. STAAL Agent Simplex Rijwielen Van Weedestraat 47. BENOEMD De Heer Monsma, hoofd aan de afd. Financiën ter gemeentesecretarie alhier is dezer dagen benoemd tot hoofd der Afd. Financiën Onderwijs en Pensioenen te Rheden. SPORT VOETBAL Kerkberictiten. SOEST Ned Herv. Kerk Zondag 30 December Voorm lOuurDs Kruishoop. 's Avonds 6 uur Ds. M. Ottevanger van Papendrecht. Oudejaarsavond 's Avonds 7 uur Ds. van Schaick. Collecte em. pred. en pred. wed. Nieuwjaarsdag Voorm. 10 uur Ds. Kruishoop Bevest. oud. en diak. SOESTDIJK Rembrandtzaal Zondag 30 December Voorm. 10 uur Ds. van Schaick. Oudejaarsavond 's Avonds 7 uur Ds. Kruishoop. Collecte idem. OEREFORMEERDE KERK Julianastraat Zondag 30 December Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds B. Alkema. Oudejaarsavond 's Avonds 7 30 uur Ds. B. Alkema Nieuwjaarsdag Voorm. 10 uur Ds. v. d. Meulen. Soesterbergschestraat Zondag 30 December Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds J. v. d. Meulen. Oudejaarsavond Nam. half 8 Ds. v. d. Meulen. Nieuwjaarsdag Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. CHRISTELIJK OEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Prof Lengkeek, van Apeldoorn. Oudejaarsavond 7 uur Prof. Van der Schuit, van Apeldoorn. Nieuwjaarsdag Voorm. 9.30 uur idem. R K. KERK Zondag 30 December Parochie St Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis. Voorm. 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis Voorm. 10 uur Hoogmis VRIJZ. OODSDIENSTIOEN Qebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Zondag 30 December Zondag geen dienst. Oudejaarsavond 7 uur Mej. S. Kutsch Lojenga, van Hilversum. Zang van Mevr. J. VETH- Prince. SOESTERBERO Ned. Herv. Kerk Chr. School Postweg Zondag 30 December Nam. 6 uur de heer H. v d. Heuvel van Amersfoort. huis ter Heide Voorm. 10 uur Ds B. Tuinstra. Oudejaarsavond Nam. 7 uur Ds. B. Tuinstra. Nieuwjaarsdag Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra W. SPAARENBERG Verslaggever Nieuweweg 15b p. f. H. J. MEUZER „De Kleine Winst" Birkstraat p. f. Wasch- en Strijk-Inrichting „DE LELIE" Birkstraat 31 p. f. J. v. d. WEERD Schoenmakerij Kerkstraat 30 p. f. A. H. VAN VUURE Elec. Brood-, Beschuit en Banketbakkerij Nieuweweg 19 p. f. G. W. KORVER Electr. Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij Nieuweweg 68 p. f. H. VAN TH1ENEN Zn. Bakkers Burgem. Grothestraat 15 p. 1. Tuinaanleg D. PUREVEEN Bakkersweg 6 p. f. J. KOETS en Echtgenoote p. f. TH. BIJSTERBOSCH Smederij Korte Brinkweg 26a p. f. Van'w SH0ESTlkCTR.' DRUKKERIJ Van Weedesttai j. F. CaKÜ',?pè"f,Mo<leniaRaziln p. f. VANma'e,;endriksen Molenstraai 32 snhande' HjV'f ËNEM/T F. C. KuijpjWf''1 p i. Rand-, Kalis-,L-n Varkensslagerij Nieuwerhoek K.V.EB p. t 1 /AAL Veenhn^fe^," P. f. r„ 5-OETE JiÏÏ.1* Fruithandel Burgemeester ^straat 41 ,S't<UlLEN Koudhoornwegcl1 'T™" H.J SiNHOEF ™.!e' -"inden Ploeg" wiikstn. Middelwijksiia p. t Dagelijks), ulobesteldienst aoesterbergscslt 17 p. I. o "5'NG Bestel-en Afheekkt der Ned. Spoorw Station Soc-m- ,,jjfc p. i. N.V. EERSTE ïbNsCHE ELECTR. LL® OOD- EN Baarn—Soesijj1 .y p. i. Extra aanbieding voor N Beslell nog heden Dagelijks baarZware Duinkonijnen, tamme Konijnen, Soep- en Br; en ander Wild en Oevogel schoonmaken van Wild en Ook inkoop van huiden c tegen de hoogste waarde. Minzaam aanbeveleni JOH. VEHW( SCHRIKSLAAN 25 - Briefkaarten worden vergoe Onze Geachte ',ntèle een Gelukkig Nieuwjaar DE HEEN MEVROUW H'S-feoorda Soesterbergsc^tji Soest MESMA Handel i» renten en Fruit Veenhuizerstrc, F- p. f. Engelsch, Duitsch, Fransch, Opl. Handelscorr. v. alle v Bijwerken leerl. H.B.S. H. AIKES - PARKL* ij B00MKWEEKERIJ - CULTURES S DEN DOLDER -:- SOEST y Wenscht zijn geachte Clientèle ij 0 een Voorspoedig Nieuwjaar. s. V .ETHOVEN Drujj. Qe Vijzel" Molenstraat 4 Burg. Grothestraat 4 - Ti p. f. H. VOSKUILEN Handel in Kruideniers- en Grutterswaren Molenstraat 84 p f_ R. VAN STEMPVOORT Handel in Kruideniers- en Grutterswaren Birkstraat 24a p. f. Café D. RADSTOK „Centrum" Soestdijk p. f. J. VERMEULE Stucadoor Nieuwstraat 19a p. f. SOESTER COöP. ZUIVELFABRIEK EN MELKINRICHTING Leveranciers en Afnemers een voor spoedig jaar toegewenscht De Directie. 1929. GEERTSMA's WIJNHANDEL P- b C. KRAA1JENHAGEN Bloemisterij Steenhofstraat 1 G. N. FIRMA JOH. METS Handel in Kruideniers- en Grutterswaren Van Weedestraat 46 p. f. H. VAN DOOYEWEERT Handel in Boter, Kaas en Eieren Gallenkamppelsweg p. f. J. VOSKUILEN Kruidenierswaren Kerkpad N.Z. DE VOETBALVEREENIGING „SOEST" wenscht Leden, Donateurs en Begunsti gers een voorspoedig 1929. CLUBNIEUWS V.-V. „SOEST" Zondag j.1. All Ready I—Soest I, 0-7. Soest II—Baarn IV 7—1 Het le elftal was op bezoek bij de hekkensluiters en won dezen wedstrijd met 7—0. De helft van de wedstrijden heeft ons le elftal nu achter de rug. Daarvan zijn er 8 gewonnen en 1 gelijk gespeeld. Het 2e elftal ontving aan de Koud hoornweg, Baarn 4 en wist dezen gevaar lijken concurrent met een 71 nederlaag huiswaarts te zenden. Ook ons 2e elftal heeft de le helit der comp. ongeslagen achter den rug, zoodat en le en 2e elftal er prachtig voor staan. le Kerstdag speelde Soest I aan de Koudhoornweg tegen D.O.N.A.R. 1. De opbrengst van dezen wedstrijd was be- Noord-Brabantsche Schoenhandel H. v. SITTER Jr. Van Weedestraat 7b P-f- FIRMA BRONS Smederij Ossendamweg 26 GARülMADJOE" H Putten Stationsweg t AMSTERDAMSS SCHOENHANDEL r ejeune Steenhofstr. k;;,iolenstr. m. g. 6 stuks 50 cent Briefka: FOTOGRA! G. van GRONII :- FERDINAND HUYCKL Ontwikkelen en afdrukken vo J- ARK WIERSMA en Familie J. GE ENBEEK Bloemist Egem. Grothestraat 4 Telefoon 2113 K P- b R 3SER Vertegenwoorder, Lensvelt Nicola Middel wij kstra:; jF- G. N. 130ART RThandel Van Weedestrtfp K. K REMAKER fikfakkerij Van Weedestriül? I p. f. TH. YAüjcALLEVEEN Gas- en Wataftj - Van Weedestr. 59 (Gebouw Autjkli) P AD ENTIËN H. TH. v. d. BERG Slagerij Steenhofstraat 45 A. v. d. BREMER Koek- en Banketbakkerij Steenhofstraat 50 p. f. TH. VAN DIJK Meubeltransport Steenhofstraat 57 p. f. J. LASEUR Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij Steenhofstraat 81 p. f. A. H. J. HARTEMINK Kruideniers- en Grutterswaren Middelwijkstraat 3 G. N. jOH. VAN GEERESTEIN Autobus-Onderneming Baarn A'foort Lange Brinkweg 39 p. f. SPOORSTRAAT 22 - SI COMPLETE MEUB1LE1 NIEUWSTRAAT gesis' kerkstraat 7a, scrs'J soesterbergschesii. van ee dolfin soest. Gevraagd l! Drukkerij EERSTE SOES DRUKKERIJ, V opleiding in de ER ELECTRISCHE Weedestraat 7. Het bestuurd scholen zegt al het door hun gt hebben gemaakt, Kerstfeest te ba Ned. Herv. Zondags- i hartelijk dank, die lijken steun mogelijk sn kinderen een bii den. doet een verbruiker na j ar weg, omdat het ten slotte beg Verslijten doet men het Daarom is het 'n dankbaar j Stalen met prijsopgaaf worden gaarne toegezonden Woninginrichters - H Handel in Kunstmes - Turfstroolsel en I MIDDELWIJKSTRAAT 18 a huH bij de kinderen en in gevraagd voor 4 dag en nacht of voor de huishouding Baarn, Laanstraat den dag. Mevr. 77, Telefoon 104. Er biedt aan een .a iet Éostuumvak. Brieven Letter Biad. Rijwielhandel Mlddelwijk. straat, vraagt om in hetvak."#"i4ewo"ien- P. LüSCHEN Behangerij - Stoffeerderij Soesterbergschestraat 6 aangeb. met de?'coestdijk. Brieven onder mooie stand, centr.i Blad no. 500 Bureau var p. f. DE VOETBALVEREENIGING E.S.V.A.C. wenscht hare Leden, Donateurs en Be gunstigers een voorspoedig Nieuwjaar toe. D. DE ZOETE Groenten en Fruithandel Hartweg 34 P- Bosstraat 24 M. DE JONG Kruidenierswaren Zalig Nieuwjaar. O. VAN EGDOM Timmerman-Aannemer Koudehoekstraat 5 p. f. D. J. VAN EYS Coiffeur Soesterbergschestraat 13d p. f, G. FLOOR Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij Soesterbstr. hoek Ossendamweg p. f. W. G. MIDDELMAN Manufacturen- en Modemagazijn Torenstraat 3b P- WED. W. J. VAN EE Meubelmagazijn Van Weedestraat 7a p. f. H. E. BORGTS Coiffeur Burgemeester Grothestraat 7 p. f. p.f. 'Jwfgenj platte wagen, best werkpaard, \dentuigen, partij mest, partij besl hooi gvsMa, 24. Te bevragen rw - - iM^OOPJE >ed als nieuw Bureau van dit Blad. Een zoo Adres te bevrag B,JVEfD,=NSTE voor het bezoekejVp|<ra cht, geen assurantie eischte goede verk|rieveii letter D Bureau of verzekering^1' van dit Blad UIL Uw |S wegens vertiek, mooie goed onderh.in'uU' fet), stoel, enz. van 4-12 eenslaapsbed Torens4r.2D „Mea Vota" Januari 1929. Ad« Wij brengen in c! Heeren en Kinde en Servetten, Th( lakens, enz. enz

De Soester | 1928 | | pagina 2