G. Oaams, Dierenarts Eerste Soester Electr. Drukkerij KEI fiDilES voor Vereenigingen Speciale Reclame -Aanbieding voor Soest! STAATSLOTERIJ A.J.HEINS- Soest JET VAN DER ES S. DE ZOETE DIERENBESCHERMING Mevrouw! BEHANGSELPAPIEREN ontvangen. Meubelmagazijn Wed. W. J. van EE B R. I .LLE/IM Bloemisterij „Kweeklust" 0. F. VOIGT - Gedipi, Opticien - Burg. Grothestraat 28 Tip Top Foto's Torsnstsraat 8 In kwaliteit het beste Inprijs het goedkoopste M, v. Hernsveld Zn. schoonmaken van huizen PIANOLESSEN R. VAN BURGSTEDEN Handel in Aardappelen Groenten en Fruit Staines Inlaids Linoleum zichzelf recommandeert. Firma GEBRs. STAAL A. J. S. KUIJPERS Meubelmakerij, Stoffeer- derij - Meubelmagazijn WEEOEST^AAT 7 - TELEF. 2062 Wij KUNNEN concurreeren en wij WILLEN concurreeren. Wij KUNNEN het goedkoopste zijn en wij WILLEN het goedkoopste zijn. Wij WILLEN zijn het GOEDKOOPSTE in prijs en leveren het BESTE in kwalitit V VRAAGT PRIJSOPGAVE! FEUILLETON P^P>DIl^[EI*m©ZEIM Belastingzaken DE EERSTE KAMER OF DEN GOEDEN WEG De Commissie van Rapporteurs over hel onderwerp tot herziening van de wet op de Raden van Beroep, heeft in de Eerste Kamer een geluid doen hoeren dat voorheen nog nimmer in een der kamers van de Staten-Generaal geklonken had. Bljjkenshet het voorloopig verslag toch achten sommige leden het gewenschl, dat aan appellanten, die geheel of ten deele door den Raad van Beroep in het gelijk zijn gesteld, eenige vergoeding zou worden toegekend voor den rechtsbij stand. welken zij voor de behandeling van den zaak hadden behoefd, waar de aan slagen door de ambtenaren worden opge legd, wordt het billijk geacht, dat, zoo blijkt dat zij geheel of ten deele ten on- reclite zijn opgelegd, de belastingplich tige geheele of gedeeltelijke vergoeding der door hen gemaakte kosten krijgen. En merkwaardig genoeg treffen we hier nu eens niet in het V.V. aan het tra- ditioneele: „Andere leden meenden daar entegen". Integendeel andere leden wilden nog verder gaan. en niet alleen voor spe ciale gevallen, zij het dan bij behandeling voor den Raad van Beroep, dan wel voor Gedeputeerde Staten, of voor den Raad van State, maar in het algemeen een regeling voor vergoeding van kosten door belanghebbenden in eenige administratieve procedure gemaakt, treffen. Buiten de kamers 's d t geluid at meer gehoord. Zoo werd reeds eenige jaren geleden in „De Belastinggids" er op gewe zen, dat de 25 pCt. boete, die iederen be lastingplichtige ts wachten staat, die dooi den Raad van Beroep geheel of ten deele in het ongelijk is gesteld, ,bij de behan deling van cle wet op ,de inkomstenbelas ting wel wat al te lichtvaardig door de kamers is geslikt. Nog daargelaten het principieel verkeerde en afkeurenswaar dige in deze regeling, die te hoog aange- .Aagenen vaak er van afhoudt hun recht te zoeken, en dus be'ematrend werkt op de rechtsverkrijging, veroordeelt zij zich zelf hierom, omdat zij mede doelt ce zijn een middel om den Staat de kosten te vergoeden. welke door het iin beroep komen van aangeslagenen gemaakt zijn. Overgenomen uit het burgerlijk proces recht, waar de poena temere litigandi bestond, de straf wegens lichtvaardig procedeeren, werd het „boete-artikel" door den Minister verdedigd als een middel om ongemotiveerde beroepschriften tegen te gaan. Niemand heeft er aan gedacht hem tegen te werpen, dat waar de Fiscus ongelimiteerd kan aanslaan, de belasting plichtige ongelimiteerd daartegen moet kun nen opkomen, en niet door afschrikwek kende bedreigingen daarvan mag weer houden worden. In den loop der jaren is echter de verdediging van dat artikel ge zocht in de vergoeding die den Staat toe komt, wanneer aangeslagenen zouden blij ken geheel of ten deele ongegrond in appèl te ziju gekomen. (Zie o.a. arrest H.R. 25 Mei 1921 Besluit in Bel. Zaken 2130) En dit voor oogen houdend is het nieuwe geluid dat thans in de Eerste Kamer is gehoord, volkomen te apprecieeren. En eigenlijk is het toch ook niet meer dan logisch. De Staat zou, als de aangesla gene bleek geheel of ten deele ongemoti- veer te hebben geappelleerd, wèl vergoe ding moeten hebben voor hare daardoor extra-gemaakte onkosten, maar de be lastingplichtige zou, als bleek dat de Fis cus hem te veel belasting wilde laten betalen en door den Raad van Beroep in het ongelijk werd gesteld, géén ver haal op den fiscus hebben voor de extra- kosten door diens toedoen gemaakt. M.a.w. de almachtige fiscus, die toch al zooveel voor heeft op de contribualen. trekt, ook al heeft hij het grootste onge lijk. altijd aan het langste eind. Evenwel, Symen make zich vooralsnog geen illusie's. Want indien een artikel in den geest als de deden van de com missie van rapporteurs het zich hadden gedacht, in de wet zou .worden neerge legd, zou dit zeker tengevolge hebben, dat aan het „er op in hakken" door den fiscus spoedig een einde zou komen, daar de minister met het oog op de kosten, tot de grootst mogelijke omzich tigheid zou aanmanen. Het zou een aan merkelijke besnoeiing blijken v<™ de fis cale oppermacht, en een belangrijke ver betering in de rechtspositie van den- belastingbetaler. En zóóver heeft 't depar tement van financiën zich wel in de kaart laten kijken, dat Symen wel met zekerheid kan zeggen, dat het daór niets van moet hebben, Mr. Van Doome in „De Belastinggids". DE DIEREN IN .DEN WINTER Als een droom zijn lente .en zomer voorbijgegaan, als een droom is ,de bloei tijd van het jaar in het verleden terug gezonken. Reeds met het einde van Juni ver stomden vele der gevederde zangers, slechts de leeuwerikken bleven hun uit voeringen langer volhouden. l)e voornaamste tijd van het .vogelge zang valt in de maanden April en Mei, maar zeer dikwijls gaat deze Aijd i\\ ons klimaat verloren. Alleen de harts tochtelijke natuurvriend waagt zich in het ruwe voorjaarsweer op de vlakte of inh et bosch, om ,te genieten van het gezang en bedrijvigheid onzer vogels, In den herfst wordt het reeds stiller in de natuur, want vele onzer geve derde vrienden waren op reis ,of maakten zich lot de reis gereed. Zoo zijn wo dan ongemerkt van den zomer in de herfst en weldra in den win ter aangeland. Niet alleen merken we dat op de kalender, aan de korte dagen, maar in bosch en veld missen we er veel die in den zomertijd aan de matuur leven bijzetten. Kever, vlinder, vorschen, hage dissen, allen zijn als met een toover- slag verdwenen en zonder een spoor na te laten. Maar waar zijn ze gebleven'? De insec ten, we weten hejj met zekerheid, trelc- ten niet weg, zooals een ,groot aantal vogels, naar het zuiden, waar het war mer en mooier is dan bij ons. Neen, ïeden vliegen ze nog rond in een vroo- ijken zonnestraal, morgen is het koud en ze zjjn verdwenen. De natuul- bergt duizend geheimen, maar de onderzoekers hebben er vele van opgelost, en" als wij nog voor raadsels mcenen te staan, dan is dat niet de schuld der wetenschap, maar alleen onze eigen schuld. Een groot aantal viervoeters verslaapt eenvoudig den winter, en dat is we! het beste wat ze kunnen, doen. De ctieren trekken zich in spelen en holen terug, die nog dikwijls toegestopt worden om de schadelijke temperatuurs veranderingen te vermijden. Dan rollen ze zich in elkaar, zoo goed en kwaad als de ruimte toelaat, waardoor longen, lucht wegen en ingewanden vast te zamen- gedrukt worden. De mensch doet, wanneer hij zich op een ijskoud bed liegt, het zelfde. Onwillekeurig trekt men de beenen op en men rolt zich te zamen. om zich beter tegen de koude te beschutten. Tengevolge van de voortdurende druk king der bovengenoemde organen van de dieren houdt hun geregelde werkzaam heid op. De lichaamstemperatuur daalt ,al lager en lager, de ademhaling blijft bijna stilstaan, de bloedsomloop wordt zeert langzaam en de spijsvertering is nagenoeg opgeheven. Gebeurde dit alles niet, dan zou het dier, niettegenstaande de groote hoeveel heid lichaamsvet toch moeten verhongeren. Thans echter kan de slaper het door gering verbruik van dien voorraad maanden lang uithouden. De winterslaap is een toestand, waarin de dieren zich schikken, om het zoo uit te drukken, omdat de .omstandigheden het nu eenmaal zoo gebieden. Dit blijkt het best bij dieren die uit de tropen, waar zjj trjderis het heete jaargetijde sliepen, overgebracht werden naar ons klimaat en nu, evenals hun Europeesche lotgenoten, moesten berusten, om voor taan een winterslaap te houden. De vastheid van den slaap is brj ver schillende dieren ook zeer verschillend. Het eekhoorntje, de das en de beer schijnen somtijds genoodzaakt, eens een oogenblik wakker te worden, om door een enkelen, maaltijd de zwak geworden maag te versterken. Andere, zooals de rel- muis of zevenslaper, de marmot; de vledermuis, de hamster en de egel, ver vallen geheel en blijven den winter in den boven beschreven toestand. De plaats die zij uitkiezen voor hun wimterdutje, verschilt naar levenswijze der dieren. Das en hamster trekken zich terug in hun kunstig gebouwde onder- aardsche holen, de relmuis zoekt een hcjlen boom, de vledermuis evenzoo en wrgenmegt zich soms ook met een hoekje In een ruïne of een .spleet in den muur. Een slimme gast is de mol. Hij trekt zich terug in de diepere vorstvrrje gan gen van zijn jachtveld. De wormen en de insecten dtien dat uok ien stellen hem daardoor in staat den winter zeer aan genaam en huiselijk door te brengen, terwijl dan de gevaren, waaraaai hij blootgesteld is, veel minder talrijk zal zrjn dan des zomers. „De Dierenvriend". e Voor het a s. Seizoen hebben wij de nieuwste soorten Pracht dessins voor spotprijzen. Vraagt onze Stalenboeken met prijscourant ter inzage. BEHANGERIJ EN STOFFEERDERIJ VAN WEEDESTRAAT 7a TELEFOON 2168| HET W0NDE1,-VOO* IEDEREEN* Nieuwe Bloem- en Tuinzaden ontvangen Wenscht gij bloeiende planten of bloemen C. Kraayenhagen STEENHOFSTRAAT 1 - TELEF. 2178 biedt U alle voorkomende bloemwerken aan. Tevens snoeien van vruchtboomen, aanleg en onderhoud van tuinen. BELEEFD AANBEVELEND Uwe OOGEN zijn uw rijkst bezit!! Elk verkeerd gesteld glas brengt ze ver der achteruit. Laat ze vakkundig beschermen door: 6 stuks 50 cent Briefkaarten 6 f i. FOTOGRMF G. vssn GRONINGEN FERD1NAND HUYCKLAAN 6a Ontwikkelen en afdrukken voor amateurs. Briefjes spelende hierep verkrijgbaar Trekking 18 Maart Handel In Kunstmeststoffen, - Turfstrooisel en Granen - MIDDELWIJKSTRAAT 18 - TEL. 2141 blijven zich bij voortduur beleefd aan bevelen voor alle werkzaamheden in metselbeton, put- en rioolwerk, witten gew. schilderwerk, van binnen en buiten, schoorsteenvegen, ledigen van putten, aanleg en onderhoud van tuinen en grond werk. Leveren van boom- en bloemgewas, riet- en stroomatten, beton- en tuingrind. Wij maken sotied werk tegen zeer bil- lijkeprijzen. Hoogachtend, EIKENHORSTWEG 2 b.d. TOL KOLONIEWEG 11 SPREEKUUR 2-3 DINSDAGS NIEUWSTRAAT 55 doet een verbruiker na jaren en jaren weg, omdat het ten slotte begint te vervelen Verslijten doet men het echter niet Daarom is het 'n dankbaar artikel hetwelk Stalen met prijsopgaaf worden op verlangen gaarne toegezonden door Woninginrichters - Heuvelweg 8 Groenten, Fruit en Aardappelen, Binnen- en Bultenlandsch Fruit BURG. GROTHESTR. 41 - Tel. 2140 SPOORSTRAAT 22 SOESTDIJK COMPLETE MEUBILEERINO AANPLAKBILJETTEN 25 stuks f 2,00 en hooger CONVOCATiEBILJEÏTEN (kleine) 250 stuks vanaf f 2,15 11 11 CONVOCATIEBILJETTEN (grootere) 250 stuks vanaf f 2,50 11 II C0NV0CATIEKAARTEN 250 stuks vanafj 1,70 II II PROGRAMMA'S (éénzijdig bedrukt) 250 stuks vanaf f 2,80 II II ENVELOPPEN 250 stuks vanaf f 2,10.) Sm II ENVELOPPEN 1000 stuks vanaf f 4,90 II BRIEFHOOFDENPAPIER 250 stuks vanaf t 2.10 BRIEFHOOFDENPAPIER 1000 stuks vanaf f 5.00 MEMORANOUM's 7, 250 stuks vanaf f 1.85 MEMORANDUM's V» 1000 stuks vanaf f 3.25 II 1' Uit het Engelsch van 25). RYBY M. AYRES (Nadruk verboden). Er was iets gretigs in Ljlions stem. Ze wierp vlug een blik in den spiegel: zelfs een ordinaire man met een sjofele ostra»- kan-kraag en een oud-model hoed moest haar in haar volle glorie aanschouwen Toen de deur weer openging om den bezoeker binnen te laten, zat ze in een kleine, coquette dames-fauteuil met een blauw kussen achter haar blonde hoofd. Ze voelde zich op end- op „grande dame". Haar moeder stond, bij den schoorsteen en voelde zich blijkbaar minder op haar gemak. Mr. Sherney, mevrouw; diende het kamermeisje aan. Sherney kwam binnen met den hoed in cle hand. Hij keek de beide dames onge geneerd aan en, boog overdreven diep. Daarop wendde hij; zich tot Lilian: Miss Fane? Ja. U komt van mr. Briton? Lilian bekeek haar bezoeker met studie. Ze herinnerde zich niet ooit tevoren zoo'n gemeen sujet van dichtbij te hebben ge zien. Ze rilde van afschuw. Ja, van mr. Briton Maar voor een zeer intieme aangelegenheid. Hij keek even naar nirs. Fane. Moeder, mr. Sherney wil raü alleen spreken. Lilians stem klonk zoo gedeci deerd dat haar moeder wel wist dat alle tegenwerpingen nutteloos zouden zijn. Toen ze de kamer uit was ging Sherney, zonder uitnoodiging af te wachten, zitten en legde zijn ouden hoed op een tafel tus- schen een paar zilveren ornamenten. Een poovere vertooning! Kijkt u eens, miss Fane, zaken zijn zaken. Zijn bescheiden onderdanigheid had plaats gemaakt voor zelfverzekerde brutaliteit. Ik ben bü u gekomen omdat mr. Briton me niet wil ontvangen. L' hebt misschien wel eens van afpersing ge hoord, nietwaar? zei hij grinnikend, mr. Briton heefl me eens 200 pond gegeven om mjjn mond te houden. Dat was voor dat mr. Quernc stierf. Ik ben een arme man, miss Fane, en voor nog eens 200 pond was hü van me af geweest, maar hfj beantwoordde mijn brief zelfs niet en daarom kom ik bij u. U bent va^j plan om met hem te troimven neen, u hoeft niet zoo kwaad te kijken mqn bezoek be treft alleen maar een zakelijke aangele genheid. Ziet u eens, zei hij plotseling met een genwenen blik ik raad u aan om mjj niet tot uw vijand te maken. Er was iets dreigends in zijn tkouding gekomen. Lilian was te lielcedigd om zich bang Ie voelen. Maar ze brandde van nieuwsgie righeid om te weten te komen wat die man te vertellen kon hebbein. Wat voor geheim was Rorie 200 pond waard geweest? Zou dat misschien den sleutel geven tot zijn zonderling getirag van nu? Ik weet niet wat u bedoelt, zei Li lian uit de hoogte. Hoe durft u hier met een dergelijke afporspoging hij mij aan te komen. Ik zal de politic laten opbellen, ik zal Ze deed een stap in «Ie richting van de bel. Maar Sherney was opgestaan en greep haar slanken pols met zijn dikke vingers. Dat zult u niet doen. U zult naar mij luisteren. Ik hen bereid eerlijk spel met u te spelen als u mij eerlijk behandelt. I' bent een vrouw van de wereld, miss Fane, u weet wel dat mannen fteen engelen zijn Wat is mijn geheim u waard? Kom u bent rijk u beat verliefd op den jon gen Briton Ze trok haar pols los uit zijn greep; ze was doodsbleek geworden. Wat hebt u me te vertellen? hijgde 7.e. Zeg het mew directik wil het weten Sherney glimlachte voldaan. Hü had het pleit gewonnen; hy had met succes op haar nieuwsgierigheid en jaloezie gespe culeerd. De rest was nu heel eenvoudig, dacht hij>- terwijl hü terugging naar zijn stoel. Tweehonderd posol is mijn prys, zei hij, onverstoorbaar. Ze stampte op den grond; tranen van woede sprongen haar jn de oogen. Weet u dat ik u kun laten vervolgen wegens afpersing. - Ik weet dat u dd t niet zult doen. klonk het droog. Het was een nieuwe sensatie voor Li lian om op deze manier aangepakt te wor den. Ze had Sljcrney we. 1 in zyn sehoftig gezicht kunnen slaan eir toch, ze was er zich bewust van dat ze, Het koste wat het wilde, het duistere hoofdstuk uif. Rode- ricks leven zou kennen. Ze dwong zich tot kalmte. Ik zal u vijftig pond geven. Tweehonderd is myn prys. Sherney lachte hatelyk. Honderd. Pardon; ik sprak van tweehonderd. Lilian kon zich niet meer beheerschen; ze snikte van woede. Vertel het me Hy wees naar het schrijfbureau bü liet raam. Betalen bij aflevering, zei hij met kwaadaardige» humor. Hü stond naast haar, terwijl ze niet beverige letters de cheque invulde; zijn tronie straalde van voldoening, niet al leen omdat hij de tweede maal ook weer zoo'n snel succes had gehad, maar hü had ook nog een troefje voor later in petto. Hü vloeide de cheque zorgvuldig af. vouwde ze en stak ze in zün schunnige portefeuille. -Vertel het me nu, sprak Lilian heesch. Ik was voogd, begon Sherney op zün temerigen huichelachtigen toon, over een aardig meisje; ze was het glanspunt van mün circus. Ik ben namelük circus-eige naar. Zes weken geleden, miss Fane, speel den we in Bedmund en mr. Briton kwam naar de voorstelling kyken. Hü zag Ro- salie I' weet hoe mannen zijn. Hü was een beetje gecharmeerd enfin Weer kwam de gemcene grijnslach. Lilian had het gevoel alsof haar keel werd dichtgeknepen. Hü maakte haar zoo'n beetje het hof en zij nam het helaas ernstig opdat is in het kort de heele kwestie, miss Fane Niet zoo iets buitengewoons, heeleniaal niet. Maar toen ze merkte dat zijn bedoe lingen niet ernstig waren, dat hü haar voor de inal had gehoudeji, trok ze zich het zoo aan dat ze zich op een avond met opzet van hel trapezium liet vallen. Lilian huiverde even. II bedoelt... zc is dood? vroeg ze met blecke lippen. Sherney antwoordde niet, maar zijn zwijgen was welsprekend, hetgeen ook de bedoeling ervan was. Lilian bleef voor zich uit staren. Wat had ze gehoord? Niets dat ze niet van eiken man onder haar kennissen had kunnen verwachten. Maar in haar grcnzenlooze ydelheid had ze gedacht dat zfj de eeiTigc vrouw was die ooit indruk op Roderick Briton had gemaakt; het gaf haar een schok te hoo- ren dal zij zich vergist had en al was het meisje nu dood... haar vinnige ja loezie was toch opgewekt. En wat verder? Of is dat alles? Woedend stond ze eensklaps op. Hoe durft u hier komen en mü geld afpersen voor zoo'n verhaaltje. U zult het huis niet verlaten. Ik zal de politie laten waarschuwen Sherney bewoog zich niet; zijn hatelijke grijns werd alleen iets brecder. liet is niet alles. Gaat u nog evjn zitten. Ik ontdekte later, ging li ij voort, dal mr. Briton en mijn pupilhü dacht- te even en haalde diep adem, blijkbaar om meer indruk te maken,getrouwd wa ren. Er was iets triomfantelijks "i zijn stem. Getrouwd? Het was om medelyden met Lilian te krügen zoo verslagen en doodsbleek als ze daar zat. Al haar natuurlüke gracie en aangeleerde waardigheid waren verdwe nen; er was slechts een verschrikte, ja- loersche, gemartelde vrouw. Sherney bekeek haar nieuwsgierig en vroeg zich af wat zij loch iu een jongen als die Briton kon zien. Ze was een vrouw voor een vorst, vond hü. Plotseling sprong zc op: Ik geloof er niets vanik geloof er niets van het is een gcmecne leugen die u hebt bedacht om mij geld af te zet ten. Het is absoluut waar. Ze zijn ge trouwd in dc kerk te Bedmund. Ik heb het trouwregister zelf gezien. Ik heb den koster gesproken, die getuige geweest is. Er is geen twyfel aan. Ik geloof het loch niet. Ze herhaalde deze woorden verschei dene malen, alsof ze daarmee de in haar opkomende overtuiging, die haar hart ver scheurde, wou trachten tot zwijgen te brengen. Rorie getrouwd! Rorie getrouwd met een circusmeisje! Wat maakte het voor verschil dat zc dood was. Voor haar jaloersche verbeel- ding zou het meisje voor eeuwig tussehen hen staan, een hinderpaal voor iedere kans op geluk, een droevige gecstverschü- ning, aan wie Rorie eigenlijk toebehoorde. Het Noodlot had haar wel héél zwaar getroffen I Hij zette zijn hoed op. maar nam hem direct weer zenuwachtig af. Ik kan bewijzen wat ik zeg, zei hij kortaf. Ik kan hel elk uur van den dag bewijzen. Vraag u het maar aan mr. Bri ton. Hij wachtte even, maar Lilian sprak noch bewoog zich; hij sloop op zijn teenen naar de deur en een oogenblik later was hü het huis uit en liep haastig de oprij laan al', alsof hü verlangend was zoo gauw mogelijk weg te komen van de vrouw, aan wie hij den hardsten slag in haar zelfzuchtig, ijdel leven had toegebracht. Mrs. Fane hoorde hem weggaan; zij ging op een kippendraf naar dc voorkamer te rug. Lilian, wat had hij; wat zei hü? Lilian keerde zich langzaam om; zij was zoo bleek als een doek. Ik ga naar Rorie, moeder. Direct. U behoeft geen tegenwerping te maken en u behoeft niets te vragen. Als u wilt kunt u meegaan. Maar Lilian, denkt toch aan de praat jes je lijkt wel gek. Lilian antwoordde niet. Ze ging zonder een woord langs haar moeder heen. Een uur later waren de beide dames onderweg naar- „Four Winds". Lilian leunde achterover in oen hoek van dc auto, bleek, dc oogen gesloten en de lip pen op elkaar geperst in weerwil van alle pogingen van mrs. Fane was er geen woord uit haar te krijgen. En dc moeder verging lettcrlük van nieuwsgierigheid, wat dc man in zün armoedige jas haar toch gezegd had. Het leek een eeuwigheid voor zc „Four Winds" bereikten. Rorie was uit; Blunt, de huisknecht, zei, dat hij elk oogenblik terug kon ko men. Hy bracht de beide dames naar het salon en bood haar port en biscuits aan. Banshell kwam kort daarop binnen Hij wist niet dat er bezoek was. Hü maak- l(e een paar zinlooze opmerkingen en ging gemakkelyk op den kant van een stoel zit ten in de hoop dat Rorie spoedig mocht verschynen. Hü kon zich niet begrijpen, waarom zijn vriend zich den dood van mrs. Mycrs zoo aantrok; hü was tot de overtuiging gekomen dat er meer achter moest zitten dan men oogenschynlyk zou denken. Banshell vond hel oen opluchting toen hij Rorie de oprijlaan zag inkomen. Daar komt hü aan. zei hy opgewekt. HÜ stond op, maar Lilian hield hem te gen. Laat mü gaan, als 't je belieft. Ze ging de kamer uit. zonder antwoord af te wachten; ze stond in de open deur toen Rorie de stoep opkwam. Hij liep met ge bogen hoofd; tpen hij haar aankeek, schrok ze van de uitdrukking in zün oogen. Hü zag er uit als iemand die pas een ontzettcnden schok heeft gehad. Roriel... Ze stak hem haar handen toe. Lilian. Hü raakte haar vingers aan. Ik ben blü dat je gekomen bent, zei hü. Anders was ik vandaag bij jou gekomen. Ze volgde hem in de eetkamer en sloot de deur achter zich. Weer kreeg ze dat verschrikkclüke ge voel, dat deze man een vreemde voor haar was, dat ze hem nooit eerder gezien had, ze was byna bang voor hem. Rorie stond afwezig in het vuur te ky- ken. Wat zag hü er vermoeid uit en hü was niet eens geschoren. Later was zc er verwonderd over, dat ze dergelijke de tails had opgemerkt, terwijl er zooveel op het spel stond. Zü sprak het eerst. Ik moest je komen opzoeken; ik zou het! anders niet uitgehouden hebben. Van morgen is er iemandhü noemde zich Sherney... bü me geweest. Het... was afpersing, Rorie. Haar stem trilde, maar Rorie keek zelfs niet op. Hij zei me, dat je hem tweehonderd pond betaald had,en nu verlangde hij van mü hetzelfde bedrag om zyn mond te houden over een of ander schandaal een schandaal waarin jij betrokken was. Hy maakte me gek van jaloezie daarom gaf ik hem het geld. Toen vertelde hy het mij. Zc snikte; tranen liepen over haar wangen. Hü zei» dat je getrouwd was, Roriedat je getrouwd was met een pupil van hem een ordinair circus- meisje Toe, zeg me toch dat het niet waar is. Ik dacht, dat mün hart brak. lot dat oogenblik heb ik nooit geweten, dat ik zóóveel van je hield. Zelfs al is zc dood en hy zegt dat ze dood is nooit zal alles weer zün zooals vroeger, als het waar is, dat je met haar getrouwd bent Waarom geef je geen antwoord, Rorie? Waarom kijk je me niet aan? Waarom zeg je me niet, dat het niet waar is? Ze kwam naar hem toe en legde haar handen op zyn schouders; haar wang drukte ze tegen zün mouw. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1929 | | pagina 4