F. BREURE n m m WINKELHUIS Reparatie - Inrichting. erprijzen Schoonmaak-idylle. ff m e» 1J SI B P m m. JOHs. KNOPPERS Openbare Verkooping R. VAN BURGSTEDEN Handel in Aardappelen Groenten en Fruit FOTOGRAFIE-ATELIER „MODERN" Atelier dagelijks geopend. KERKPAD 19, nabij Halte Soestdijk ke tribune zjjn gekomen, n.l. ile beruchte kwestie over de plaats van het woon wagenkamp. Vele leden voeren hierover het woord en algemeen meent men, dat het op K) December aangenomen Besluit, om het kamp te verplaatsen naar het gemeente- terrein achter de waterleiding nabij Soest- duinen, had moeten worden uitgevoerd. Er was nu eenmaal een noodzakelijkheid, om zoo'n kamp in de Gemeente te hebben, naar de bewoners van de Birktatraat had den nu zoolang last van het kamp gehad dat men niet meer dan billijk oordeelde, dat nu eens andere bewoners van die ge noegens profiteerden, want men moest de last niet altijd leggen op dezelfden. Zoo spraken de Ileeren Pronk, Van Klooster en Busch. De Burgemeester liet een ernsiig woord van protest hooren tegen de verplaatsing, liet lourisme en vreemdelingenverkeer te Soesiduinen verzetten zich h ardnekkig tegen een kamp aldaar. Politiebewaking is daar niet wel doenlijk met als gevalg kans op aanrandingen enz. Er is geen straatverlichting en weinig verkeer. Hij moest dus in verband met de zedelijk heid en de veiligheid de verplaatsing ont raden en zou zelfs genoodzaakt zijn te overwegen, of hij een zoodanig besluit, gesteld dat de Kaad het eens aannam, niet onverwijld ter vernietiging moest* voordragen. Werkelijk ernstige klachten zijn nooit binnengekomen, behalve dan het verzoek van den Heer Hofslot om f75.— schadevergoeding. De Heeren Pronk, Van Klooster en Hil- horst zijn niet tevreden te stellen en willen zelfs een agent bij het kamp posteeren en de verlichting uitbreiden. Ook de Heer Gasille meent, dat dit een schoone ge legenheid is voor het plaatsen van een politiepost op Soestduinen. Na re- en dupliek wordt tenslotte het voorstel van B. en W., om het woonwagen kamp in de Birkstraat te laten, verwor pen met 9 tegen 3 stemmen. Vóór de beide wethouders en de Heer Doorman. Hiermede is dus levens uitgemaakt, dat het kamp verplaatst wordt naar Soesldui- non. waaraan de Heer Busch de voor waarde verbond, dat de verplaatsing moest geschieden uiterlijk binnen 1 maand na heden. De Burgemeester zegt zulks toe. „ten minste, als er voordien geen kink in den kabel kwam". 14. Behandeling van het adres van be woners der Nieuwerhoekstraat, verzoeken de straatnaamsverandering. De Heeren den Bliek, Busch, Doorman en Gasille zijn er voor, om de zaak aan l* houden. De historie heeft hier weinig beteekenis, doch men meent, dat het hier meer een gril is van een van de'bewoon sters. Algemeen was men van meening. dat dezelfde straatnamen zooveel mogelijk in één buurt moeten komen te liggen en de historische naam Nieuwerhoek toch bewaard zal blijven voor het plein. Een voorstel Busch om deze zaak aan houden, totdat de straatnamenkwestie door een Commissie in haar geheel kan worden onderzocht, wordt aangenomen met 9 te gen 3 stammen. Tegen de Heeren Gasille, Van Klooster en Endendijk. 15. Aanbieding van het verslag van den toestand der Gemeente over 1928. De Heer Busch vestigt de aandacht op bijenteelt, de Heer Doorman meent, dat ia de konijnenfokkerij de klad is gekomen (hilariteit). De Burgemeester zal de bijen doen op nemen, doch de konijnentoestand is het zelfde als vorig jaar. Goedgekeurd. 16. Benoeming van leden en plaats- vangende 'eden der stembureau* voor. de eerstkomende vier jaren. Conform de reeds door ons gepubli ceerde voordacht worden de leden be noemd. echter met uitzondering van dis trict II Kerkebuurt, waar tot Voorzitter werd benoemd het oudste raadslid P. v. d. Breemer. die dit al jaren is geweest, ter wijl de Heer den Bliek van Voorzitter -ge woon lid wordt en de Heer J. |S. van Du ren Sr. van gewoon lid tot plv. Voorzitter. 17. Vaststelling van een verordening, aanwijzende de stemlokalen van de stem- districten. Z. h. s. vastgesteld. 18. 'Vaststelling van een besluit tot het in schenking aanvaarden van grond van H. F. D. Schulte aan den Verlengden Postweg. Z. h. s. goedgekeurd. 19. Vaststelling van h et primitief ko hier Hondenbelasting 1929. Z. h. s. vast- Hierna wordt behandeld het toegevoegde punt betreffende de f 189.— subsidie voor het provinciale Uitbreidingsplan. Z. h.s. goedgekeurd. Tenslotte komt in behandeling een voor stel van de Raadsleden Grootewal en Ga sille, om aan de N.V. Mulder's Handel- Maatschappij te Soesterberg een premie te verleenen van f25.voor eiken dag dat de Openbare School te Soesterberg eerder wordt opgeleverd dan volgens het bestek. De voorstellers meenen. dat op levering na de groote vacantie groote onaangenaamheden en veel kosten zal ge ven. Het werk k&n worden gemaakt in vier maanden. De Heer Busch vindt het geen usance en constateert een tekortkoming in het bestek. Tenslotte wordt besloten z. h. s. om f50.— extra te geven, als het werk eerder wordt opgeleverd dan volgens be stek. waarbij achter onwerkbare dagen geheel buiten beschouwing blijven. RONDVRAAG. De Heer den Bliek heeft ernstige be zwaren, dat sommigen van de Straatbe* lasting zijn vrijgesteld, doordat zij inder tijd hebben afgekocht. Dit was in strijd met de verordening. De bewoners van den rijksstraatweg betalen slechts alleen voor verlichting en rioleering het volle bedrag, terwijl nu andere personen voor alles niets betalen. De Firma Man C'o. beeft indertijd verkocht op voorwaar de van vrystelling van Straatbelasting en indien de Gemeente van die personen toch eens Straatbelasting zou gaan hef fen zou ongetwijfeld e en proces tegen Man Co. het gevolg zijn. Spr. vindt deze toestanden ergerlijk, en wil de wer kelijke verordening handhaven waarbij ie dereen moet betalen. De Burgemeester meent, dat de Straat belasting zoo onbillijk nog niet is, immers, bü nieuwen aanleg volgens het Wegen fonds zou men ongeveer zooveel moeten betalen. De Heer Busch wil de geheele zaak in grijpend veranderen en het Wegenfonds laten vervallen. De Heer Gasille merkt op, dat het,voor deel van Straatbelasting is, dan de eige naren van huizen, die zelf niet in Soest wonen, toch meebetalen. De Burgemeester zegt, spoedig de zaak in comité-generaal te zulten bespreken, ten einde een billijke oplossing te vinden. De Hepr Grootewal verzoekt onmiddel lijke voorziening van de Batenburglaan, waar een noodtoestand heerscht. De Heer Doorman wijst op de Spoorstraat, nabij het Station Soestdijk. In beide gevallen volgt toezegging. De Heer Gasille «tankt voor de verbetering door «le weghaling van twee boomen bij den Heuvel weg. De Heer Buach vraagt naar het Ambtenaren- Reglement, de woningen aan de Wieksloot en naar een ingekomen stuk. dat blijk baar nfot ingekomen is. De twee eerste zaken zijn in behandeling. De Heer Hilhorst vestigt de uandaehl op het openbreken van wegen door de waterleiding, de Heer Pronk vraagt sintel vernieuwing op den Zwartevveg en de Heel de Bruijn vestigt de aandacht op het Brandweermateriaal, de automobiel en de laarzen der brandweerlieden, waarop de Burgemeester mededeelt, in de volgende Raadszitting met een voorstel te 'zullen komen. Tenslotte vraagt deze Spr. nog, waar om de verbetering der F. C. Kuypenstraat uitblijft, waarvoor toch een crediet is ver leend. Na ook dit punt te hebben toege zegd. werd de vergadering te ongeveer 12 uur 's nachts gesloten, teneinde over te gaan in comité-generaal ter behandeling van punt 20, Belastingreclames. eiaatselijk Nieuws. Oprichting afd. V. A. R. A. Hel bestuur der V. A. R. A. ,afd. Soest is als volgt saamgesteld: D. Goeue, Voorzitter. A. Klein, Secretaris, Molenstraat 43. J. v. d. Brink, Penningmeester. J. M. Grift en W. A. v. d. Hoef, be stuursleden. Technische commissie: R. Besselsen, Spoorstraat 18. D. Goede, Molenstraat 23 W2. De Groote Parade. Dinsdag 7 Mei wordt in Hotel „Bosch en Duin", Koudlioornweg opgevoerd door het bekende tooneelgezeischap „Het Hol- landsch Tooneel" uit Amsterdam het too- neelstuk „De Groote Parade", militair spel in 5 bedrijven door Greuise. Met ,het oog op de zeer vele aanvragen is hejb gewenscht spoeuig uw toegangskaarten en plaats te bespreken. Na afloop der voorstelling zal een groot feesthal worden gehouden. De Engendaalschooi. In verband met verschillende plannen inzake de Engnedaalschool. welke lot min of meer juiste geruchten aanleiding heb ben gegeven, kunnen wij, nu de beslissing gevallen is, aan de belangstellende ouders en gemeenteleden de volgende mededee- ling doen. De Engendaalschooi blijft bestaan, on der leiding van haar Hoofd, den He6r A. van Asselt. Het onderwijs in humani taire en nieuwere opvoedkundige richting wordt geheel in denzelfdén geest voortge zet, als tot dusver het geval was, met inbegrip van het onderwijs in handenar beid. De eenige wijzigingen in den be- staanden toestand zijn le. dat de naam der schoei aal wor den de „Van der Huchtschool", naar de pionierster der humanitaire beweging, wij len Mevrouw C. van der Hucht-Iverkhoven. de oprichtster v. d. Nederlandschen Kin- derbond. Daar de school tegenwoordig op de Eng en niet meer in „Engendaal" staat, is deze naamsverandering ge wenscht. 2e. Het Bestuur der School is ver anderd en bestaat thans uit de vol gende personen: Drs. W. C. H. Terhaef. te Utrecht, voorzitter. C. Koning. Soest, Secretaris. Mevr. van Asselt-de Pagter. Soest. O. Langelaar. Soest. Penningmeester. Dr. V. Hettema. te Hilversum. Mr. S. Rink. te Tiel. J. v. d. Weij, te Amersfoort. 3e. Is het verzoek aan den Gemeen teraad ingediend, om aan de School een U. L. O. School te verbinden, -'te even als de „Engendaal" (v. d. Huchtschool) een neutraal en humanitair karakter zal hebben. Namens het Schoolbestuur: Radionachtvorst-berichten. Aan belanghebbenden wordt medege deeld, dat van 22 April af tot nadere aankondiging nachtvorstverwachlingtn ra- diotelefonisch zullen worden geseind door het station van het Koninklijk Neder- landsch Meteorologisch Instituut te de Bilt (P. I. M.). Deze berichten worden uitgezonden op de .golflengte 1470 M. te 3.45 uur n.m. en te 8.00 uur n.m. Amsterdamschen tijd (in het laatste geval na het gewone avond weerbericht). Van 15 Mei 1929 af ge schiedt de uitzending te 3.45 uur n.m. en te 9 uur n.m. Amsterdamschen zomer- tijd. «3S Gevonden voorwerpen. Een grasmachine, een paar nieuwe klompen, kinderparapluie, kinderportemo- naie. motorhandschoen, huissleutel, zilver geldbeursje inhoudende f 1.58. belasting- merk, portemonaie, dameshandtasch. aurgerl))Ke Stand van 1824 April 1929. Geboren: Nicolaas, z. v. A. Mosterd en G. v. Altena, Koninginnelaan 6Rigur- da Margaretha, d. v. W. G. v. Roomen en M. v. Logtestijn, Gr. Melmweg 2; Anto- nius Augustinus Bernardus, z. v. J. C. v. Haarlem en J. M. P. Woorts; Leen- dert Willem, z. v. B. Vermeulen en A. M. Burgers, Dijkhuisstr. 19: Gehuwd: J. Jaats en J. Bosboom. Overleden: Johanna de Kam, 73 jr., wed. v. E. H. Léautaud, Lange Bergstr. 9. 25 April1 Mei 1929 Geboren: Marinus, z. v. C. Post en J. Will. Kerkpad NZ. 1; Maria Barbara. d, v. W. Hilhorst en J. H. Kok, Smitsweg 11; Petronella Richarda, d. v. C. E. Hil horst en G. de Ruijgt. Eigendomweg l m. Ondertrouwd: G. Dijks en J. Nie- meijers. Overleden: Reinier Gysbertus Koele- man, 68 jr., echtgen. v. H. C. Skene., Beetzl. 109; Roelofje Schuring, 66 jr.. wed. v. D. Mussche. Nieuweweg 115; An- dreas Stehli. 59 jaar, echtgenoot van M. Steinschnak, Kerkpad NZ 20. Kerkbecichlen. Ned. Herv. Kerk Soest Zondag 5 Mei. kerk 10 uur: Ds. J. S. v. Schaik. 6 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishoop, Bed. H. Doop. Chri8t. Geref. Gemeente. Julianastraat 66. Zondag 5 Mei v.m. 10 uur en n.m. 6 uur: Prof. G. Wisse v. Apeldoorn. Donderdag 9 Mei Hemelvaartsdagl v.m. 9.30 uur: Prof. J. J. v. d. Schuit van Apeldoorn. Jeugddienst. Zondag a.s. wordt in de Rembrandtzaal een Jeugddienst gehouden. Ds. v. Schaick zal voorgaan. Aanvang 7 uur. Rembrandzaal 10 uur: Ds. J. S. v. Schaick, Jeugddienst. Vereeniging van Vrijzinnig Godsdienstigen Gebouw Religie en Kunst - Rembrandtl. Zondag 5 Mei v.m. 10.30 uur: Ds. Hoovkaas van Rotterdam. CORRESPONDENTIE. „Inwoners van Soesterberg": Uw Ingezonden stuk kan alleen dan worden opgenomen, als het behoorlijk door een uwer onderteekend wordt. Bo vendien is door den Burgemeester toege- gezegd, dat nog deze week in de door geschetste toestanden verbetering zul wor den gebracht. Abonné. Ingezonden stukken die niet zijn onddr- teekend kunnen door ons niet worden opgenomen. „C. U." te Soest: Hoewel door Uw ingezonden stuk, noch hel nlgemeen belang, noch eenig ander belang gediend wordt zullen wij het op nemen. Plaatsgebrek noopt ons evenwel, het tot een volgende week te laten liggen, „G. J." te Soest: Wij begrijpen niet. waarom U dat in teresseert, doch hebben er geen bezwaar tegen, U het mede te deelen. Onze bedrijfleider genoot f 32.50 pet- week, vrij wonen, vuur en licht en 15 pCt. van de winst. Bovendien werd' f 5.vergoed voor winkelhulp en tege moetkoming gegeven in de personeele be lasting. Laten wij de 15 pCt. er buiten, dan kon hy toch rekenen op een inkomen van meer dan f45.— per week. Het wil ons voorkomen, dat dit voor een werkman meer dan voldoende is. Door plaatsgebrek moesten meerdere berichten en verslagen tot een volgend nummer overstaan. De Redactie. Tezamen togen zij naar Utrecht. Tja! 't Was schoonmaak thuis, dus ze liepen moeder de vrouw toch maar in den weg. Hunne wederhelften waren dus blij dat ze van de vloer waren. Dat ze naar Utrecht togen zonder hunne dierbare we derhelften, was op zich zelf iets bijzon ders. want eerlijk gezegd, ze zaten een klein beetje, een heel klein pietsie maar, onder den pantoffel. Dat ze er dus eens op uit mochten trekken was heusch min of meer een feestelijke gebeurtenis, die dan ook gevierd werd met een potje bier nog vóór ze bij het station waren. Dat ze zoo maar heelemaal alleen voor hun ple zier er op uittrokken was niet precies waar, al deden ze ook alsof. Want ieder had een lijstje in z'n zak, waarop een rijtje boodschappen, schoonmaakbood- schappen, hem door zijn zorgzame en zuinige huisvrouw meegegeven. Nietwaar? Utrecht was in een boel opzichten voor- deeliger dan Soest, dus het nuttige kon met het aangename vereenigd worden: een uitgaandertje en tevens boodschappen waarnemen. Natuurlijk deden ze het te genover elkaar voorkomen alsof ze maar enkele onbeduidende boodschapjes had den te doen, want nou ja, zoo openlijk er voor uitkomen dat je „op boodschap pen bent uitgestuurd", zou zoo'n beetje erkenning zijn van de zachte pantoffel van moeder de vrouw. Dus praatten ze heel gezelligjes in den trein over koetjes en kalfjes en tegen den tijd dat Uitrecht in 't zicht kwam begon «ie eerste heel voorzichtig den ander eens te polsen of htj misschien ook nog toevallig een bood schap te doen had. „Ja, da's waar ook, m'n vrouw had me gevraagd nog oveD ergens aan te gaan voor een bestellinkje, maar beste kerel laat ik je niet «derangee- ren, jij gaat gerust je gang maar hoor, misschien zien we elkaar wel als we te ruggaan „Nou, ik denk met den laatsten trein terug te gaan zie je. want ik moet nog bij enkele kennisen ook wezen en „Zeg da's toevallig, ik ga ook niet vqor den laatsten trein; maar laten we zeggen om 10 uur in Centraal, dan kunnen we nog gezellig een potje bier drinken sa men". En zoo trokken de twee slachtoffers van den echtelijken staat de stad Utrecht in, ieder een anderen kant uit, en zich zelf wijs makend dat hij zich toch den ander niets had laten merken van de eigenlijke commissie waarmee hij door zijn egade was belast. En straks, nou ja dan zou hij wel zeggen dat hij toevallig een paar koopjes was tegengekomen, en de gelegenhei<3 niet had had willen later passeeren. zoodat het pakketje wel wat grooter was* geworden als hij gedacht had. Zoo dacht ieder hunner, en ze gin gen de stad in om het boodschappenlijstje „al te werken". Ze kwamen elkaar om negen tegen in „Vroom". De een trapte den ander op de teenen. belemmerd als zijn uitzicht was door het aantel pakies dat hij sjouwde, en hoorde zich „stom- niert" noemen. Waarop de ander óók over z'n arm vol pakjes heen keek en een aangenaam wederzien volgde. Met z'n bei den strompelden ze naar de kas, waar de betaling door de moeilijkheid, waar mede een portemonaie zich door een arm vol pakjes uit een achterzak pleegt te laten peuteren, eenige strubbeling on dervond zeer ten pleziere van het groot aantal wachtenden natuurlyk - en baanden zich daarna een weg naar bui ten, waar de frissche lucht de rood ge kleurde hoofden zichtbaar goed deed. „Heb jij nog veel te doen?" zucht te de een. „Centraal" bromde de ander van onder z'n geweldige last uit, „ik heb er genoeg van". In Centraal kwamen beiden na het eerste potje bier aanmer kelijk bij. En met grappig bedoelde ver ontschuldigingen als„die vrouwen, toch Nee maar, als ik dat geweten had. had ik een ezeltje gehuurd Terwijl ze in wendig hun wederhelften vervloekten, werd over hun slachtofferschap heenge- praat, en een tweede en derde biertje genomen. Och ja, ze waren immers tóch uit e n ze hadden het waratje toch ,wel verdiend ook! Tqn slotte moest natuurlijk één afzakkertje den avond besluiten, en na dat ééne kleintje, nog één héél klein tje, en daarna nog een groote „om het al te leeren" en toen gingen ze van bin nen en van buiten topzwaar naar het buurtstation, waar ze tot de onaangename ontdekking kwamen dat het laatste trein tje net drie minuten geleden was ver trokken Een ijsbad. had hen niet beter kunnen ontnuchteren. En toen de eene ronduit er kend had: „Daar zal wat op zitten".ischold de ander zich zelf voor een ontzaglijke ezel uit, en bromde iets van acht dagen slecht weer De bijna volle maan loerde een half uurtje daarna door de ruiten van een rammelende taxi, die de beide boodschap meisjes naar Soest teruggebracht waar ze tegen half één aankwamen, „hartelijk" verwelkomd door hun wederhelften, die niet anders gedacht hadden dan dat ze er voor goed van door waren. In beider woningen zyn dien nacht vete woorden ge wisseld, al mag niet ontkend worden dat het vrouwelijk element daaraan het groot ste aandeel had. Nimmer meer zijn nadien opdrachten gegeven om inkoopen in Utrecht te gaan doen. omdat het «laar toch zóó buitengewoon goedkoop was! In tegendeel: beider eebtgenooten zijn het roerend een» geworden, dat men er heel verstandig aan doet om in Soest je in koopen te doen, zelfs afgezien van man nelijke lastdieren die als ze eenmaal los gelaten zijn, zich altijd bijzonder schijnen aangetrokken te gevoelen tot het plegen van losbandigheden als biertje drinken, afzakkertjes nemen en laatste treinen mis sen. V DAMRUBRIEK Correspondentie en oplossingen (binnen 8 da gen) te zenden aan li. Rakker, Soest Laanstr. Ga PROBLEEM No. 1 CHRIS BAKKER Zwart: 1Ü 1 2 3 4 5 6 m m 15 16 ///f'// 9 e 25 26 <9 35 36 "w Él 45 46 47 48 49 50 Wil: 11 Zwart 9 schijven op 2-7-8-9-13-18- 22-23-40 en dam op 5. Wil 11 schijven op 25-26-27-31-32- 34-42-43-45-48-49. wit speelt en wint. Oplossing proleem No. 1. De stand in cijfers was zwart 2-7- 8-9-15-16-20-35 en dam op 25 wit 18-24-26-31-37-39-42-43-44-47- 50 wit speelt 26-21-47-41-50-45-45x1 wint. zwart 16x36 36x40 25x30. Een mooi probleem. Hoewel slechts enkele zetten diep, is de afwikkeling goed verborgen. Dat schijf 24 ten slotte met de dam geslagen wordt, ligt niet in de verwachting en is mooi ge vonden en bewerkstelligt. Goede op lossingen ontvangen van S. de Z., D, Waal, P. Floor, D. Salemink. Bovenstaand probleem No. 1 is weder de eerste van een tweede serie van 10 stuks. Voor deze 2e serie wordt wederom een prijs beschikbaar gesteld. Den volgenden week wordt de uit slag van de eerste serie bekend ge maakt. SPORT CLUBNIEUWS V.-V. „SOEST" WEDSTRIJDVERSLAG Stichtsche Boys ISoest I 2—0. Soest I, kampioen van de le klasse ,van den U. P. V. B., leed verleden Zondag zijn eerste nederlaag. Met een gebroken elftal werd de reis naar Ulrecht aanvaard. De voorhoede moest het doen zonder de twee energie ke spelers Aart Remmers en Keen v. d. Tak, die beiden gekwetst zijn. Vóór den aanvang van den weds#rij<$ mochten do Soesters een mooie bloemen mand in ontvangst nemen, met een loven de toespraak aangeboden door den voor zitter van de Stichteche Boye. Een sympa thiek en sportief gebaar! Hebben de Soesters zich hierdoor laten vernederen en de thuisclub aan een paar punten willen helpen die ze hoog noodig had? Hoe dit zij, bij de voorhoede en den recht's-half scheen den kampioensgeest af en toe zoek te zijn. Br werd niet met de gewone vastberadenheid aangepakt. Deze jonge krachtige spelers lieten zich meermalen van de wijs brengen door het besliste spel van de Stichtsche veterar nen. „Oome Toon" was bang en Gijs Har- deman evenzoo! De Soester verdediging deed wat ze kon om de voorhoede eeu riem onder het hart te streken en drong voortjdurend sterk op, maar werd hiervan de dupe. Meermalen werd zij door snelle uitvallen van de Stichtsche voorhoede ge passeerd. Het eerste doelpunt was het gevolg van een ver schot dat rakelings boven de vingertoppen van de Bree hef doel inging. Een paar hooge hakken koo- pen, Hannes! Soesit 1 moest dus na een lange reeks van overwinningen en twee gelijke spelen ook eens een nederlaag boeken. Dit had echter niet een reden mogen zijn voor de by den wedstrijd aanwezige» spelers en bestuursleden van UI Ready om op de Soester spelers te sflralen en ze door hun onsportief geschimp nog ze nuwachtiger te maken dan ze reeds waren na het eerste doelpunt. „Is dat nu de beroemde voorhoede van het kampioens elftal?" werd er van die zijde geroepen! Inderdaad, het was niet de geheele „be roemde" voorhoede. Zij moest dien dag twee goede spelers missen. Trouwens; ook de sterkste heeft eens een kwaden! dag. Als wij het goed voor hebben, dan zijn zulke dagen zelfs menigvuldige!' dan de goede voor AU Ready. Er wordt zelfs verteld dat All Ready tijdens deze com petitie twee keer door die Soester „kruk ken" geklopt werd; een keer met 60 en een andermaal met 70! Bescheidenheid is een deugd die vooral door kampioenen betracht wordt, All Ready! Nooit heeft de V. V. Soest ge pocht of gesnoefd over hare prestaties en heeft niet het vel van den beer veiv kocht voor deze geschoten was. Zij heeft eerst op gepaste wijze gejubeld toen het le en 2de elftal hun kampioenstitel ge wonnen hadden. Wij hopen dat Soest I op 12 Mei a.s. zal toonen dat één zwakke dag nog geen smadelijke ondergang beteekent. E. S. V. A. C. Zondag j.1. speelde het le elftal tegen Soeatidyk. \yelke door een ongeval 8 mi nuten voor het einde is gestaakt. Uit slag 32 voor Esvac. Zondag a.s. speelt het le elftal te gen Jutfaas te Jutfaas. Vertrek per, Autobus om half één vanaf Stalenhoef. Suporters die mede willen gaan. moeten dit zoo veel mogelijk vooruit zeggen, dan kunnen wij er vroegtijdig rekenschap mee houden. De wedstrijd van het 2de elftal gaat niet door. I)e adspiranten zijn vrjj. Donk er aan le elftalspelers dat gij zoo h«>og mogelijk op het ranglystje blijft staan. Dus flink aangepakt hoor. dags worden bezorgd aan den Politiepost te Soesterberg. J>e liurgem. Voornoemd, Mr. G. DEKETH. Gunning buuw Openbare Lagere Schoo te Soesterberg. De bouw der nieuwe openbare lagere school aan den Verlepgde Schoolweg te Soesterberg is gegund aan den laagsten inschrijver, zynde Mulder's Handelsmaat schappij te Soesterberg. Vliegongeluk te Soesterberg. Gisterenmiddag is op het vliegveld een ongeluk gebeurd. Een legervliegtuig be stuurd door Luitenant Coppers is bij 't dalen op den grond terecht gekomen, liet teestel is doormidden gebroken, de be stuurder bleef ongedeerd. Amsterdam, 2 Mei. Een Reuterbericht uit Bagdad brengt de ontstellende tijding, dat een van de drie I tornier Wal Mari- jie-watei'jr'liegbooteii, die op weg naar Ned.-lndië zijn, de li 22, le Bagdad in aanraking gekomen is met de tele graafdraden en omlaag gestort. De piloot werd gedood, de beide andere inzitten den gewond. De namen der bemanning luiden: offi cier-vlieger 2e kl. P. S. Everts (piloot) sei'geant-vliegtuigmaker A. Langeraar en korporaal-vliegtuigmaker J. Symuns. Advertentiën. Den 16en Mei a.s. hopen onze geliefde Pleegouders J. KOETS en A. KOETS-BAUMAN hun 45 jarige Echtvereeniging te O herdenken. Hunne dankbare Pleegkinderen, W. Wickel P. Wickel-Willeinse Rotterdam, Slag 17, Tuindorp. Wegens verandering van Werkkring der tegenwoordige, wordt in klein gezin gevraagd EEN NET MEISJE voor heele of halve dagen, Mevr. JEKEL, Nieuwe Steeg 17 Spreektijd 's avonds na 7 uur. Mevrouw VAN DE BANDELER, Berk straat 52a, vraagt voor direct een net DIENSTMEISJE Wordt gevraagd, terstond een knappe WERKSTER voor Vrijdag en Zaterdag. Adres: Wilhelminalaan 17. TE KOOP: 2 beste Schrammen en 1 Schaap SCHOUTENKAMPWEG 6 - SOEST TE KOOP wegens plaatsgeb'ek een ANTIQUE EIKEN HOUTEN HALL KIST. STAARTKLOK goed loopend, GEMBERPOTTEN, enz. OSSRNDAMWEQ 10 - SOEST. Broedeleren en Eendagskuikens stam Welleman, terstond af te geven Hoenderpark. Parklaan 12, Soest. Weggeloopen EEN POES luisterende naar MOR1E. Kenbaar aan korte staart. Terug bezorgen s.v.p. bij A. LEGEMAAT. Eikenlaan. Gevraagd voor de maand Augustus GE MEUR. HUISJE m. tuin. Br. letter P 69, Alg. Adv Bur. ROUMA Co., Amsterdam. MET GROOTE SCHUUR te koop of te huur, terstond te aan vaarden. Ligging aan drukke verkeers weg, volkrijke omgeving. Te bevragen Heuvel weg 3, Soestdijk. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillisse ment van de N. V. SOESTER BOUW MAATSCHAPPIJ F.N WONING BUREAU, v h. Gebr. Priem en Bitter, gevestigd te Soest, geëindigd. De Curator: Mr. W. Baron Roéll. Amersfoort, April 1929. Kortegracht 19. De Notaris te Amersfoort za! op DINSDAG 7 MEI 1929 des voormiddags 11 uur in „De Gouden Ploeg" te Soest aan de Rijks straatweg PU3UEK VERKOOPEN: In de gemeente Soest. Perc. 1. EEN HUIS met schuur en tuin aan de Birktstraat no. 20, groot 4.30 Aren. Mondeling verhuurd aan P. Papen burg voor f 5.per week. Perc. 2 en 3. 2 PERC. GROND aan den Klein Engendaalweg, resp. groot 53.90 en 98.40 Aren. Vrij van huur. Massa de perc. 2 en 3. Aanvaarden en betalen voor of op 7 Augustus 1929. Bezichtiging dagelijks behalve Zon- lags. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris Johs. Knoppers, Utr. Poort, Amersfoort. wegens sterfgeyal van een uitstekend onderhouden Inboedel. De Notaris A. O. Dammers te Soest zal op DINSDAG 7 MEI 1929, voor middags half tien uur in het perceel Lindelaan No. 12 te Soest, OM CONTANT GELD publiek verkoopen een uitstekend onderhouden inboedel als: salon-, huis- en slaapkamerameu blement, schrijfmach., piano, kleeden, zeilen, gord., schild., boeken (w.o. en- cyclopaedie van Winkler Prins) zilv. theeserv., tafplzilv., glas en aardew., keukengerei enz. enz. Te bezicht. Maandag 6 Mei 1929 van 9—5 uur. Nadere inl. ten kantore van gen. No taris. NIEUWSTRAAT 55 KERKDWARSSTRAAT 15 SOEST Wed. J. C. POHLMAN Lange Brlnkweg 31 Soest. Magazijn van degelijk Schoenwerk tegen uiterst billijke prijzen. Minzaam aanbevelend. WAARHEEN voor het koopen van Uwe nieuwe Meubelen Naar het Meubelhuis DIETRICH EMMASTRAAT 48 te HILVERSUM Een keuze bujtengewoo». Wij houden in voorraad: Dressoirs, Buffetten, TheemeubeJs, Boekenkasten, Lampekappen, Bureau's, Ameublementen, Clubtafels, Kinderledikanten, IJz. Ledikanten, Slaapk. Ameublementen en nog vele andere artikelen. Te huur ledikanten met kapokmatrassen. BR ANDSTOFFENHANDEL Telefoon 2133 Huistelefoon 2077 Vanaf heden Plaatselijk Nieuws Soesterberg. De Burgemeester van Soest verzoekt dengenen, die hem over gemeen lelijke aangelegenlteden te Soesterberg wenschen te spreken tusschen 10 en 12 uur des Woensdagsvoormiddags. dit schriftelijk kenbaar te maken en daarbij tevens te vermelden het te bespreken onderwerp. Deze kennisgeving moei Dinsdagvourmid- In de slagerij van BOS zijn de prijzen van fijne Vleeschwaren iZEEtii als volgt Thuringer bloedw. Ham 28 en 40 ct. Rookvleesch 25 Ontbijtspek 20 Boterhamworst 16 Leverworst 10 Bloedworst 10 Blokworst Kasseier ribspier Kookworst Oekookte Lever Pekelvleesch 15 ct 25 25 14 20 25 ONZE ROOKWORST 70 CENT PER POND IS ZELDZAAM Aanbeve'end, ANDR. BOS Vredehofstraat 1 Telefoon 2208 Eerstdaags Veiling Venduhuis Dletrlch EMMASTRAAT 48 TELEFOON 1274 HILVERSUM Bijvoeging MEUBELS dagelijks. Te huur Ledikanten mei Kapokmatrassen.

De Soester | 1929 | | pagina 2