L. WIÖW^TT Kleermakerij D. Maagdeiijn GOED MAATWERK. net dagmeisje WERKSTER HUIS verbonden garantie, met credietaanvrage voor üei plaatsen van branakranen 111 me ieiuing, eu in verband daarmede aan- Uieüiug van een besluu tol wyzigmg uer geuieeulebegiuoling lU29. 14. Creüietaauvrage van 11. en VVvoor bei aanbrengen van eemge rioleenng in oe Baienbuigiaan en wijziging der ge meen tebegrooiiug 1929. 10. betiauueiing van bet adres van den Aig. Hond van Politiepersoneel in iNederiand verzoenende toeüenmng eener subsidie ten beboeve van den door den .Bond in bet leven geroepen cursus. 16. Vaststelling van besluiten tot ver buur, versoop en ruiling van gronu. 11. Yasiscelling van net voijaarskobier uer siraaibelasting. 18. Behandeling en vaststelling van een ontwerp-regiement voor ue Ambtenaren m dienst uer gemeente. Ingezonden buiten verantwoordelliKneid der Keuactie. Al. de Redacteur, Het ingezonden artikel „Onwaar dige reciame in de „üoesier' van ZiU- leraag lö Mei j.i. gelezen beboenue, zouui u my gerieven, indien u als ani- woorü nierop onderstaande open bnei in uw blad plaatste. Open brief aan üe(n) Groote(n) Onbekentfe(n) R. UumiddellyK beb ib bet bewuste ar tikel in „iieinocratie" nog eens nagelezen, oi inueruaad door den buiteusiaanuer ge concludeerd kan worden zooals u scbieei. U beeft n et o.a. over „onwaardige reclame de lacnlusi opwebken - re clame maken ten koste van zyn mede standers is eenvoudig nnsseiyk dat de overige boeren van imbs mei aan een lei band van buscb loopen en zy zien, ais deze te veel doordraait, wat nog ai eens gebeurt, zeils tegenover üem plaatse» is een gelukkig verscnynsei,, uat zien o.a. openbaarde bij de begrootings-belian- deling enz. enz. Lees en berlees s.v.p. nog eens bel artikel In de allereerste plaats groote(n) on bekende^ R., is bet juist, dat men niet aneeu de raadsoverzichten van Öoest, maar den gebeelen inboud van „Democratie en vryen Arbeid beiangrybe lectuur aclit en ik U zou aanraden, indien u er prys op stelt, uw geestelybe kennis te vergroe- ten, üierop een abonnement te nemen. Dat dergeiybe raadsoverzichten de lach lust opwebken, is voor my niet te aan vaarden; eerder dat de tranen je over de wangen rollen Dy bet lezen van een zoo in- en in-gezonvle toestand onzer Ge meente en baarzelver van in meerderheid bekrompen inzicht getuigende vroede va deren. UI zou ik de opgewekte lachlust moe ten afleiden uit de passage „Hiermede een besluit uit een greep „van enkele opmerkingen by de punten „die de Heer v. Doorne een pluim waar- „dig vond. Dergelyke versuikerde advo- „caienpastilles snkt men met en zelfs de „beste pleitbezorger kan ons tocb zeker „dergelijke politiek niet als „real-poii-1 „tiek vuorzwavelen". ik meen, en dat zal ieder onbevoor oordeelde met my beamen die weet, dat deze beschouwing, slaande op de houding des Heeren van Doorne bij de begroo- ung, op zyn zachtst gesteld is. Want was is waarheid in deze? Dat de Heer v. Doorne lof en nog eens lof voor bet college van B. en W. nad, waar voor de Burgemeester als voorzitter hem dank zegde, doch dat by slechts enkele uren daarna bet ijverigst was, om dat zelfde college beentje te lichten; daarbij doordraafde, (niet ik, doch Mr. v. Door ne, R.) door te beweren dat de wethou ders met hadden mogen meestemmen over myn motie en daarvoor tegelijkertijd een verscherpte motie voorstelde die de wet houders noopten bun functie ter beschik king te stellen. U zou hierover kunnen kwalificeeren met uwe eigen woorden als „eenvoudig misselijk". Ik voor my wil U zeggen met Ko ningin Louise uit Alultatuli's Vorstenf- scbool. ,,'k Zou die laffe zotternij verachten moeder! Onze jonker vleit met meer succes de vleiers van den Koning; er is behoefte aan kankerend bederf - en verder tocb wijt ik 't hem niet, hem alleen niet, of liever: bem vooral het meest niet moeder! Hen klaag ik aan, die zulk 'n toestand scboren, hen die ten schild voor eigen nietigheid, behoefte hebben aan verrotting van de rest". Doch R., indien U zoo fijngevoelig is, waarom heeft U dan destijds geen woord van protest laten booren over een film, waarin op een doorzichtige, doch niette min minderwaardige wyze over een„Hui- zer Boschwachter" werd gesproken en nog een, van recente datum betreffend, com mentaar op een ingezonden stuk van den Heer U. Lees, zoo gij dit nog niet ge daan hebt deze en meerdere soortge- gelijke gewrochten en bedroef U met my over den inhoud. Allicht vinden we dan elkaar om eens over fatsoen te praten, waar uw mond wel vol van schijnt. Dat er van de speech van Busch niets overbleef, en deze zijn ondanks moest re- tireeren, is op z'n zachtst, een leugen. Ik houd nog staande en wil zelts nog aandikken wat ik toen gezegd heb. Maar, wanneer gij meent dat ik, ondanks mijn soms felle critiek, iets anders tot doel heb, dan uitsluitend laat ik zeggen, het ondeskundige optreden en somwijlen sec- tarisch beoordeelen door het dagelyksch bestuur te releveeren, dan hebt U het mis. Want bovenal staat bij my als doel, de belangen der gemeenschap, haar le ven en (in) vrede, waarbij mijn persoon een meer of minder onbelangrijke rol speelt, met uitschakeling van eenige haat of wraak, of wel persoonlijk materieel belang. Dat men mij tracht te bewierooken. of tot 'een half-God te verheffen, vind ik, (zoo dat zulks geschiedt), ezel dom, doch ik bezit gelukkig voldoende zelfkennis om te beseffen, dat ik slechts kortstondig een zeer klein wezen ben in het groote eeu wig alomvattende, die meer dan ky kan verantwoorden zwarte bladzijden in z'n levensboek heeft en niet in staat zal zijn te herstellen, wat hy gebroken heeft door menschelijke zwakte. Evenzeer, zéér dom wat ik dezer dagen opmerkte; dat zoogenaamd hoogstaande menschen yvërig speuren naar tekortko mingen van mijn persoon, om ze zoo noo- dig voor hun doel te kunnen uitspelen. De zulken zy gezegd, dat zij gratis en met de meeste welwillendheid by my een biograpbie van tekortkomingen kunnen verkrijgen. Doch het gaat tegen de verkiezingen, en het doel heiligt de middelen; ik doe hieraan m iet mee. Wil dus myn epistel beëindigen met Mevrouw of Mejuffrouw, of Mijnheer R. in overweging te geven, zoo zy, of hy zulks wenscht, de pole miek over den Heer Mr. van Doorne en Buscb in den Raad te openen, ik bereid ben, (gaarne zelfs). Maar laat my s.v.p. vooral weten, of ik met een dame of heer op stap ga en dan het helst na 3 Juli, wJiu siecnts een enkele stem te trekken door sensatie, arguredenen, gepolemiseer, of op andere minder reeele wyze (dan door overtuiging, dat ik duur myn bescuei- den werk kan bydragen tot Waarheid, V rede en Recht), is verre van my. Aiel verschuldigde gevoelens, W. F. H. BliBCii. Antwoord aan den heer K. te Öoesler- berg. Ofschoon ik met weet, met wien ik te doen heb, wil ik toch van antwoord die nen. Toen ik het bewuste benchije schreei, wist ik niet, dat het ongeval, den Uommanuant overkomen, zoo ernstig was. Gaarne wil ik toegeven, dal ik dan wel eens nadere inlichtingen had kunnen in winnen. Ik heb dat niet gedaan, omdat ik meen, dal de Commandant er prijs op stelt, dat de Pers niet ai te veel en te uitvoerig schryft over zaken, het Vlieg kamp betreffende. Ik heb daarom de so berheid betracht, en, om alle persoonlijk heid te vermijden, niet willen zeggen, dat het den Commandant gold. Van eenig leedvermaak is by my abso luut geen sprake geweest. Uok heeft geen haar op mijn houiu er aan geuachi, iemand te beleedigen. Haat tegen al wat een uni form draagt, ik weet er heusch mei van. Ik heb juist de militairen met name de officieren, aliyd gerespecteerd om twee mooie eigenschappen, hun fermiteit en hun hoffelijkheid, ik keek altyd met wel gevallen naar hun schitterende uniform en de prachtige militaire muziek, wel mijn hart springt op, lederen keer, dat ik die hoor. Oorlog, daar ben ik vierkant tegen, en vrede, daar ben ik even vierkant voor. Maar dat sluit niet in, dat ik daarom anti-militarist zou zijn. Verder begrijp ik niet best, wat een plaatselijk bericht mei Christelijke voorlichting, heeft te maken. Als het nu een hoofdartikel of een drie star betrof, dan zou het een ander geval zijn. Of er bij ons geen controle is? Jawel, maar ik geloof niet, dat er één Redactie bureau is, waar de verantwoordelijke re dacteur alle plaatselijke berichtjes de re vue laat passeeren en die onder de louep neemt. Het zou jammer zijn van den tijd. De woorden „schunnig" en „zot" had de schrijver beter in de pen kunnen hou den. Weet u, wat zot is? Dit: „Als een hooger geplaatst persoon dood gereden wordt, moet een lager geplaatste het niet zoo erg vinden indien hem dat overkomt?" Zoo staat het in de „Soester". Ik dacht, dat iemand als hij dood is, niets meer erg vond. Andere stijlfouten laat ik voor wat ze zijn. En de taalfouten, daar zwijg ik over. Misschien een „slip of the pen Overigens vind ik het niet onaangenaam, dat mijn „neef" K. (ik zeg maar neef. omdat hij het heeft over „oom Herman") het de moeite waard vond, op mijn ge schrijf in te gaan. Ik dacht er eerst over, hem in myn Kinderhoekje te ant woorden, dus op mijn eigen terrein te blij ven. Maar in de eerste plaats weet ik niet, hoe oud of jong mijn neef is, en tweedens kan ik de ruimte in die rubriek beter gebruiken. Ik ben mijn bestrijder dus maar een stapje tegemoet gekomen. Ten slotte ben ik bepaald blij, dat ik ook eens een veer mag laten. Ik vond het heusch een beetje zielig voor de an dere medewerkers, dat zij soms zaten in den hoek, maar de slagen vielen, ter wijl ik tot nog toe buiten schot bleef. Nu behoeven ze niet meer jaloersch op me te zyn. H. DIPPEL. Vragen rubriek Belastingen. A. X. vraagt Hoe moet ik handelen met aandeelen die omgewisseld zyn; is dit als een nieuwe bron van inkomen te beschouwen? Moet ik rekening houden met wat in het nieuwe belastingjaar zal worden betaal baar gesteld? Ik heb eenige efeïcten in Januari 1928 gekocht en de volle rente over 1928 genoten. Deze laatste moet ik toch nu opgeven? Antwoord Wanneer men een effect in hetge- heele jaar 1928 in zijn bezit gehad heeft, moet men thans de rente over 1928 ge noten, aangeven. Zoo niet, dan moet de vermoeaeljjKe rente over het belastingjaar 19291930 worden begroot. By aandeelen die men het geheele jaar 1928 in zyn bezit beeft gehad, komt het aan op het dividend dat in 1928 is vastgesteld. De opbrengst van aandeelen die men niet het geheele jaar 1928 heeft bezeten, moet voor het nieuwe belasting jaar worden begroot. Dus ook aandeelen die verwisseld zyn, o.a. met v. Berkel is dat het geval geweest, moeten worden beschouwd als evenzoovele nieuwe bron nen van inkomen, welker opbrengst over het nieuwe belastingjaar moet worden be groot. U hebt daarby alleen te letten op wat U op 1 Mei 1929 van een en ander bekend is en met waarschijnlijkheden geen rekening te houden. Belastingen. MILLIOENEN ERFENISSEN. En wat de fiscus er van moet hebben. Een familie te Schwelm bij Barmen is onverwachts een milUoenenerfenis ten deel gevallen. De erflater emigreerde in 1848 naar Amerika en bepaalde in zijn testa ment, daar hij niets van zijn broer wilde welen, dat het pas vijftig jaar na zijn dood zou geopend worden. Deze termijn was in 1925 algeloopen. By de opening van het testament bleek dat het vermogen van den overledene intusschen tot 90 millioen mark was aan gegroeid, waarvan ongeveer 80 pCt. onder totaal 29 erfgenamen verdeeld moest wor den. Men heeft drie jaar noodig gehad om de erfgenamen, die in verschillende staten van Europa wonen, te achterhalen. Een r(jke Engelsche, lady Houston, heeft van haar echtgenoot 7 millioen pond sterling geërfd. Zij moet aan den fiscus 1.750.000 pond (21 millioen gulden) be talen. Lady Houston heeft willen protesteeren tegen deze haars inziens te hooge be lasting, maar, na hierover met den kan selier van de schatkist, Winston Churchill, persoonlijk geconfereerd te hebben is zy tenslotte voor de argumenten van de zen laatste gezwicht en heeft zrj besloten te betalen. Plaatselijk Nieuws. Gevonden voorwerpen. Heerenhandschoen, damestaschje met inhoud, een overjas, nikkel horloge, draad, spaakwiel van auto met band, dames pols horloge, een sjaal, broche met paarltjes. sleuteltje, heeren armbandhorloge, zak waschgoed, rywielbelastingraerk. Soester Muziekvereniging „Patientia Vlncit Omnia" Ie lumerëoiieerl op Vrijdag 31 Mei a.o. te 8 uur, tegenover het Gein. Huis. 1. Le coy guulois, Marscli F. 1'upy 2. La Daure de Trefie, Ouverture L. Langluis 3. Alyn YYensch, Pisiun-Holo, L. Langluis 4. Ouverture Egmont Beethoven u. Fantaisie op motieven van Fr. Echubert A. r lom PAUZE: 0. Vers 1' Avenir, Marsen V lessing 1. Ouverture Egmont Beethoven 8. Diverusseineni-Chanipetre Lailet-öuite Fern. Rousseau 9. The Miüüy, Marseh lieimeih J. Aiiord Aanrijding. Donderdagmiddag nau op de Öuester- oergscliestraal, uoek Ossenuainweg een aaniyuiug piaats tussclien een wieiryuer eu auto. ueze aanrijding omstond doordat ae wieiryuster zonuer leenen le geven van ricüimg veranuerüe. ue bestuurder uer auto ging vry uit, hetgeen ue politie, die juist ter plaatse was, constateerue. Het Kaashuis. Door den Heer K. V ervat is geopend aan de burgemeester Urothestraut 4u een geheel naar ue eischen des tijds inge richte zaak in ivaas-, Kruideniers-, en Goinestiüieswaren. Deze zaak was voor heen gevestigd aan den rleuvelweg. Als byzonuerheiu Kan worden gemeld, uat er in ue Etalage een zeer groote Kaas ligt; een ïeuer mag deze naar gewicht schat ten; degene uie het juiste gewicht heeft geschat ontvangt een groote Edammer Kaas cadeau. iedere kooper van i2.60 aan waren ontvangt een cadeau, bovendien 3 pot. Korting. Wy wenschen tien Heer V ervat veel succes in zyn nieuwe zaak. Serenade. Vorige week Donderdag is een serenade bebracüt aan den in boest weibekenden lieer H. Kek, Directeur der Soes ter Har monie. Dit corps tezamen met de Harmo nie te Doorn, het Faniarecorps uit ue Bilt, en de Muziekvereeniging Udo uit Utrecht, hebben ter gelegenheid van het 40-jarig jubile als tooiiKunstenaar van den heer Kok, samenvallend met net feit. dat hy 35 jaar gehuwd was tezamen aan diens woning aan de Slotiaan te Zeist een muzikale hulde gebracht, waarbij eenige marschen gespeeid werden. Na afloop had een gezellig samenzijn plaats in Hotel Boschlust, waarbij di verse geschenken werden aangeboden. Het geheel was een grootsche betoo ging, die duizende toeschouwers lokte op de drukke slotiaan, waardoor de bere den Politie het verkeer moest regelen. Ongeval. Verleden week Vrijdag geraakte een centwagentje van den heer H. te Soest met vier inzittenden te water te Amers foort vlak tegenover het Politiebureau. Doordat het leinoen t brak ging het paard er van door en viel het wagentje van de groote hoogte in de beek. Met moeite wer den de inzittenden, die langs de stjjle graskant met het wagentje naar beneden waren gevallen, bevryd. Gelukkig slaagde men erin, alle inzit tenden, waaronder de 70-jarige vrouw, tij dig te fedden. Ongeval. Bij het uitgaan der R. K. Kerk op Zondag j.1. werd Mej. F., die uit de Eeni- straat kwam en wilde oversteken, door een passeerende auto gegrepen. Ze werd bewusteloos en met ernstige wonden per- ziekenauto naar haar woning vervoerd. Dr. Donker verleende de eerste hulp. AANBESTEDING. Voor de door het bestuur van het Waterschap Soesterveen gehouden aanbe steding ten gemeentehuize van het schoon maken van de Nieuwe Veensloot, de oude Veensloot en het Oude grachtje, gedu rende het jaar 1929, waren geen inschrij vingen ingekomen. Postduivenvereeniging „De Zwaluw". Uitslag der gehouden wedvlucht vanaf Compiègne (Frankrijk) afstand 352 KM. Wegens het heerschen van mist konden de duiven pas te 10 uur 40 min. worden gelost. De vrrj sterke Noorder-wind, wel ke de duiven tegen hadden, heeft het de vogels niet gemakkelijk gemaakt. Er wer den echter geen verliezen geleden. De eerste duif kwam aan om 17 uur 42 min. De aankomst was als volgt: J. C. de Bree le, 11e en 14e. A. Rijksen 2e, 3e en 7e. H. Pauw 4e en 8e. J. v. d. Brink 5e, 10e, 15e. 18e en 19e. W. Onrust 6e. H. v. Sitter 9e. J. Mulders 12e. B. Groenevelt 13e. M. v. Kooi 16e. H. Onwezen 17e. O. Vonk 20e. Er waren in concours 98 duiven. Plaatseli|k Nieuws. Soeslerberg Serenadfe. De R. K. Muziekvereeniging St. Jö- seph heeft tijdens de repetitie van de R. K. Gemengde Zangvereeniging Sancta Caecilia haar een Serenade gebracht we gens het groote succes dat deze Zang vereeniging behaald heeft op het te Zeist gehouden concours. Geslaagd. De dames C. Scheffer en J. Putman slaagden voor het te 's-Gravenhago gehou den Esperanto-examen Diploma A. SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS E. S. V. A.C. 'Zondag 26 Mei opent de Voetbalver. E.S.V.A-C. haar Seriewedstrijden, welke geopend worden door Baarn I - Holland I uit Utrecht. Aanvang 3 uur. Deze wed strijd zal door de Mondaccordeon club „Bravo" worden opgeluisterd; daar deze vereeniging nog jong bestaat zullen zy baar eerste openlucht concert doen hoo- ren. Donateurs zyn op vertoon van hun Donatiekaart "rij. Het 2e Eltal moet bij Laren 11 op bezoek. De Adspiranten moe ten Zaterdag naar Amersfoort tegen 11. VC. Aanvang 2 uur. Denk er aan adspiranten dat gij dezen wedstrijd beslist nog moet winnen urn Kampioen te worden. Voetbalvereniging Soestdijk. Bovengenoemde vereeniging geeft Maan dag 27 Mei a.s. in de tooneelzaal van den Heer Verschoor een feestavond. Het dagelyksch bestuur bestaande uit de Heeren Iseger, Bleuel en van Dijk heb ben geineend dezen avond zoo gezellig mogelyk te maken. Zoo zal de alombekende Humorist „Emiel" dezen avond optreden. Ook zal er een tombola zonder nieten worden gehouden en als bijzondere atractie wordt er een Schoonheidskoningin van Soestdijk gekozen. Het zal ons benieuwen hoe of de schoonheids-experts het er af zullen brengen. De winkeliers kunnen dus eerst daags hun opwachting maken bij H. Al. de Schoonheids-koningin. Niet alleen kunnen de Heeren feesten organiseeren, doch op liet groene veld blijken zy ook thuis te zijn, de vereeni ging heeft een zeer goede plaats op de ranglijst van de 3e klasse U.P.V.B. Zelfs hebben zij dit jaar kampioen-inspi raties gehad. Wij wenschen deze vereeniging veel succes, zoowel op hun feestavond, als op het groene veld. DAMRUBRIEK Correspondentie en oplossingen (binnen 8 da gen) te zenden aan II. Bakker, Soest Laanstr. 32 PROBLEEM No. 4 J. NOOME Mz. Zwart: 10 1 2 3 4 5 6 16 26 36 15 25 35 45 Zwart 10 schijven op 11/14-18 19- 23/25-33. Wit 9 schijven op 22-27-30/32-35- 36-41-48. Wit speelt en wint. Oplossing probleem No. 2. Dc stand in cijfers was: zwart 8-9- 11-13-17-23-29-38. wit: 27-30-31-32- 34-46-40-43. Wit speelt 31-26 30-24 32-28 34x12 26x6 en wint. Een probleem met mooien stand en fraaie afwikkeling. Het meerslagprincipe vond hierin ook weer mooie toepassing. Goede oplossingen ontvangen van P. Floor; S. de Z.; D. Staal; D. Waal; K. Janson, D. F. Voigt en D. Salemink. KertcberiChten. Ned. Herv. Kerk Zondag 26 Mei Kerk, v.m. 10 uur: Ds. J. 1. v. Schaick. n.m. 6 uur: Ds. P. A. A. Klüsener van Nieuwpoort. Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Ds. J. Goslinga van Utrecht. n.m. 6 uur: Geen dienst. Vereeniging van Vrijzinnig Godsdienstigen. Zondag 26 Mei Ds. A. P. v. d. Water van Baarn. Christ. Geref. Gemeente Julianastraat 66 Zondag 26 Mei v.m. 10 uur en n.m. 6 uur: Godsdienstoefening. Donderdag 30 Mei n.m. 7.30 uur: Ds. J. Reesink van Noordeloos. Burgerlifke Stand Van 815 Mei 1929. Geboren: Jan, z. v. M. de Ligt en W. Schuur, W. Pyrmontl. 4b; Petrus Theo- dorus, z. v. A. P. Hilhorst en D. v. Eijden, Hooiweg 2; Andreas Julius hCris- tiaan, z. v. D. A. N. de Vries en E. Isensee, Korteweg 5; Johannes Hendrik, z. v. W. de Boer en J. v. den Broek, Beetzlaan 81; Jan Willem, z. v. H. J. Albers en M. C. Veenis, Molenstraat W.Z. 39. Ondertrouwd: J. Westerveld en Wde Goojjer. Gehuwd: G. Dyks en J. Nymeyers; M. J. v. Dam en M. AL Hartman. Overleden: Ilelena Gerritje de Bruin, 3 jr., Smitsweg 5. Van 1622 Mei 1929. Geboren: Jan, z. v. J. v. der Vaart en G. H. Tjemmes, Beetzlaan 74; Martinus, z. v. J. C. W. Kruishoop en M. J. Schou ten, Spoorstr. 36; Bernardus Uendrikus, z. v. B. J. Rademaker en .1. Voskuilen, Laanstr. 20; Johanna Maria, d. v. J. H. Marselis en S. J. Rietdijk, Sinnemaplein 8; Elfrieda, d. v. H. Pastunink en I'. Slootweg, Rademakerstr. 27. Ondertrouwd: 1'. van Altena en S. Veld huizen. Gehuwd: A. Gros en R. v. Dorresteyn. Overleden: Frans Stalenhoef, 75 jr., geh. m. G. Kuyer, Vredehofstr. 2; Jo hanna v. d. Essenburg, 62 jr., m. J. v. den Brink, le Weteringpad 3; Catharina Cornelia Terwee, 60 jr., wed. v. J. Jaring, Vredehofstr. 2; Aafje Maria Olthof. 62 jr. geh. met J. de Kruyf, Laanstr. 10. Vestiging van 8 15 Mei 1929. Veringa F. M. van A'dam naar Driftje 6; Nimwegen v. AI. G. van Loosdrecht n. Mil. Politie; Jongezoun .1. van Lunteren naar Birkstr. 26 e; Aalders G. A. J. van A'dam naar Konininnelaan 12; Hoeboer A. B. van Bodegraven naar Molenstr. W.Z. 68; Kempen v. M. E. van Ilillegersberg naar Hellingweg 15; Ros F. G. van A'dam naar Batenburglaan 15; Veenis Al. C. van Weesperkarspel naar Molenstr. W.Z. 39; Braxhoofden W. F. m. vr. van A'dam naar llartweg 6b; Soest v. -Arne- mann A. W. L. van R'dam naar Sinne maplein 3; BuddingVlothuizen B. van Zwolle naar Middelwykstr. 4; Kuypers C. E. M. J. m. vr. van A'dam naar Nas- saulaan 27Bree de A. van Baarn naar O. Grachtje 1Kloosterman J. m. gez. van den Haag naar Buntweg 6; Tigche- laar C. van Velsen naar Middelwykstr. 5; Schraa H. M. gez. van Zaandam naar Hoogte 60; Lodder A. van Hilversum naar Heuvelweg 8; Sloten v. K. m. vr. van Alarum naar Nieuweweg 69; Soest v. A. van Zeist naar Sinnemaplein 3; Biemond P. m. gez. van Stellendam naar Nieuwe weg 107Altenburg J. 111. vr. van A'dam naar Dorresteinweg 16; Veldhuizen i'. G. m. gez. van Zeist naar Belvedereweg 3a; Spengeen v. L. in. gez. van ReeuwijK n. Kolumeweg 1 b; Leeuwe H. J. van Baar- le-Nassau naar Julianastr. 69. Vestiging 1622 Mei 192u. Visser li. A. van Hilversum naar AerK- siraat 20a; Dykstra A. J. van Veenuaiii naar Heideweg ld; Aiets ed. J. van nii- versuni naar v. IVeedestr. 46; vVaai v. d. Th. (J. van Anna Raulowna n. LirKistr. 34; Strumpel J. in. gez. van Baarn naai Bosstr. 11Lodewegeu D. van ïvieppei naar RemUrandl. 11; Regiel aa. van Hil versum naar Sueöterb.sir. 41Groenen dijk J. van Zeist naar Soesterb.sir. 4iBoeie C. S. van Oudewater n. Ring weg 12; Hengel v. A. F. L. ui. vr. van Utrecht naar Vossevehil. 20. Vertrek van 815 Alei 1929. Lam 't A. J. van Heuvelweg i naai Baarn, O. Utr.weg lü; Kerkhui Ai. A. in. gez. van Kunnuiginnei. 48 naar öaarn, Juhannalaan 27; Eist v. J. van Beu kenlaan 1 naar Zoeien, uarkstr.Anuel v. wed. J. van Julianastr. 2 naar Scheve- ningen, Kanaalstr. 2; Keyser O. Al. van Julianasti. 2 naar Scheveningen, kanaal straat 2; lieüdingius wed. W. g. van Julianastraat 6/ naar den Haag, Franken- slag 350; Ansink J. F. van v. Weedestr. 59 naar A'dam, Reitzsir. 38 H; Spree J. G. m. vr. van Lindenl. 9 naar Rijswijk (Z. H.), Wilheinnnai. 6; Burger G. t. van Lindenl. 9 naar Rijswijk (Z. H.), YV'iihel- nnnal. 6, bedum v. d. G. van Moienstr. YV.Z. 50 naar A'foort, Aldegondestr. 55; Bommezyn H. Al. van Andriessestr. 6 n. Leusden, Hotel Oud Leusden; Stroink S. J. van Amersf.str. 117 naar A'dam, Prin- sengr. 769; Versteeg wed. J. van kerk straat 37 naar den Haag, Blankenburg straat 13 a; Zeilmaker G. van F. L. Kuy- perstr. 5 naar Ameide, p.a. v. Muihvyk; Schaik v. H. m. gez. van K. Hartweg 3a naar Baarn, Kerkstr. 44; Buts Ai. W. van Verl. Postw. 2 a naar A'foort, Havik 29; Felix H. J. van Soesterb.sir. 41 naar Utrecht, Kievietsdw.str. 52 b; Weeda H. J. van Spoorstr. 15 naar den Haag, Pijn- booinstr. 76; Brandenhorst C. J. van Laanstr. 7 aa naar Zuidlaren, de Groeve D 4. levendigen Amsterdammer, thans Soeste- nuar van de Ligtesen, als gemachtigde van zijn zoon in Utrecht, handelaar in bouwterrein. Vanaf de boerderij de R. lot aan den Alaalweg had de R. het grasland langs de Nieuwe Steeg 31 Oct. 1927 ver kocht aan v. d. L. als gemachtigde van diens zoon. Natuurlijk zal de prijs zyn ge gaan boven dien van grasland en v. d. L. hoopte het te verkavelen en te verkoopeu tegen den prijs van bouwterrein. En nu komt de chose. Mondeling had v. d. L. na het afsluiten van contract aan den ouden eigenaar toegestaan het gebruik van dit grasland tot den tijd dat het bebouwd zou zijn. Was dit nu een werkelijk wettig toestaan, of was het een welwillendheid, van kracht tot de wil des eigenaars deze gunst her riep Dit laatste was het geval, beweerde telkens onze kleine, kwieke, bejaarde Amsterdammer. Neen, zei de rechtskundige bijstand, mijn getuigen a décharge geven de eigen woorden van v. d. L. weer, waarbij deze het vergeviogsrecht van tijdelijk gebruik dezer weigronden bij herhaling heeft ei kend te liggen bij verdachte. Lang en breed werd over een en ander gedelibereerd en telkens schoot getuige,v. cl. L. van zijn bank op den achtergrond als op springveer naar voren, wanneer zijn meening nogmaals werd gevraagd. De grond van alles zal wel het volgende zyn. Wel is een brok voor een groot huis verkocht, maar de bouwwoede heeft zich nog niet geworpen ten volle op de gron den langs de Nieuwe Steeg. En zoo rees het plan om anderszins profijt van hei Burgm. Grothestraat 28a HEDEN ONTVANGEN de nieuwste sorteering STROOHOEDEN in ruime keuze. Tevens alle HEEREN-MODEART1KELEN OVERHEMDEN BOORDEN DASSEN, enz. Vertrek van 16—22 Mei 1929. Hartman F. AI. van Zwarteweg 2 naar Wezep. V 16; Lume v. A. AI. van Rem- branül. 15 naar Bussum, Koedijklaan 13; Jonkhans G. van Nieuweweg 86 n. A'dam Frans Hallstr. 26; Clemens Al. C. D. van Soesterb.str. 41 naar Zeist, Bergweg 118; Vos L. van Aliddenlaan 4 naar A foort, Schimmelp.kade 7; Linden v. d. T. van Koninginnel. 27 naar A'dam, Overtoom 159; Belt v. d. C. A. van Zwarteweg la A'foort, Kruiskamp 30; Blok W. J. P. van Kerkpad zz 44 naar Hilversum, Sta- tionsstr. 28; Blok B. van Kerkpad zz 44 naar Zwolle, Wilhelminastr. 3; Alorriën J. van Schrikslaan 57 naar Baarn, Hoofd straat 18; Perk R. H. van Amersf.str. 20 n. Leens, B 6; Doornekamp J. v. Amersf. straat 112 naar Barneveld, p.a. E. v. Tam- melen; Bos C. J. m. gez. van Sinnemapl. 4 naar Zeist, Kritzingerlaan 28; Scheu- ter A. H. van Torenstr. 6 naar Purmer- en. gem. ziekenhuis; Pels Al. van Soes terb.str. 41 naar Utrecht, Oathar.singel 101; Gorissen H. van Kerkpad zz 54 naar Bussum, Parklaan 32; Wiefferen v. wed. van HH. ter Heide naar Johannes- stichting; Kruyff de W. van K. Kerkstr. 3 naar Hilversum, Prinsenstr. 28. Verhuizingen in de Gemeente van 815 Mei 1929. Bulens F. van B. Grothestr. 23 naar Mariastr. 2; Altena v. F. van 2e Heeser laan 6 naar Bösslr. 24; Belt v. de G. van O. Utr.weg 17 naar 20; Kremer— Raaymakers AI. van Beetzlaan 87 naar 13; Burgwal J. van Beetzlaan 69 naar Vredehofstr. 6Budding H. van Steen- hofstr. 32 naar Middelwykstr. 4; Bree de J. van KL Engendaalw. 21 naar Bos straat 11; Vonk A. E. van Nieuweweg 60 naar 59; Dijks G. van Molenstr. WZ 53 naar Aliddelwijkstr. 16. Verhuizingen in de Gemeente van 16—22 Mei 1929. Wilt v. d. G. van Nieuweweg 68 naar 60; Sloten v. K. van Nieuweweg 69 n. Ossendamweg 20; Hazendonk C. T. van Wieksl.weg wz 5 a naar Steenliofstr. 36; Broek v. d. J. van Kerkpad NZ 33 a naar Oude Grachtje 17Lambermont D. H. v. Birktstr. 15 naar Soesterb.str. 13 a; Dor- resteijn v. K. H. van Wilhelminal. 17 n. B. Grothestr. 37Legemaat A. van v. Weedestr. 15 naar Eikenlaan 19. RECHTSZAKEN KANTONGERECHT TE AMERSFOORT. Verslag van de Zitting. Alles is betrekkelijk, zei Einstein. Zoo ook de snel heid. 47 K.A1. per uur in de Kerkstraat te Soest zou hebben gereden met den motor A. A. v. d. B. te Amersfoort, 't Kan niet! was ook bier het verweer. Die beant woording hangt at' van het gewoonlijk gereden gangetje, in dien geest sprak de Rechter. Maar 250 M. in 19 sec. maakt krap 800 Al. per minuut. Reken nu maar ver der na. 0 Pers, geef acht op mijne zaak. Ze is van groot ge wicht. Teruggekeerd in de kraal waar publiek en verdachten soms staan opeen gepakt, trachtte een Baarnsche IJsco-man na aL- handeling van zyn verbaal de Pers van verre le bewerken. De gesticulaties zijner pantomine drukten duideiyk verstaanbaar uit: Heeren, zegt het de Baarnsche po litie maai eens goed. Geeft ze van Jetje! Steeds was hem in Baarn ventvergun ning geweigerd, aan hem een echte Bare- naar. Ook de collega's zouden wel geen permissie bezitten, maar dat stoorde dezen niet in hun werk. Hij echter kwam op de bon. En de burgemeester kon hij maar niet te spreken Urygen. En hij moest toch zorgen voor den boterham zijner zes kinderen. Een gulden boete was* lmt vonnis. En toen bij ons aller heengaan werd de Pers nogmaals aangeklampt, van wie hy de nuchtere vraag te hooren kreeg of ze van zyn stommiteit moesten verha len, daar hy met dat één-guldensvonnis te Utrecht in hooger beroep wou gaan, in plaats van te Baarn zelve zyn wegje te effenen. Ongevraagd is ongewijgjerd. Zoo dacht C. of S. te Soest, toen hy een modern kippenhok, dat meer op loods lykt dan op een nachthok, had opgesla gen zonder kennisgeving dus ook zonder permissie van Bouw- en Woningtoezicht aldaar. De Rechter was met f 2 boete tevreden. Het oude en het nieuwe Soest. Dit beeld stond ons voor oogen met den boerderyman de R. als verdachte en den kleinen, wat bejaarden maar volop terrein te trekken in plaats van het gra tis te laten in gebruik aan den ouden eige naar. Dit klemde te meer, nu deze oude eigenaar een stuk van de gratis ter be schikking gekregen welgrond aan A. de Kruiijl' over deed voor 13 per week tot weide voor een paard, hoewel de eige naar gemachtigde v. d. L. daarop geen paard wou hebben. Hij sprak van de burtaligheid mijn land te verhuren voor f 3 per week. Begrijpelijk is het. dat hij na opzegging van de gunst aan de R., nu het land verhuurde aan N. van Dijk te Soest als weiland voor f 150 per jaar. Zeg daar nu eens wat van! De zaak was thans voor den Kanton rechter als strafzaak gearriveerd, om dat verd. 11 April op dit aan van Dijk verhuurde land nog koeien had loopen. Thans zijn ze er sedert een twaaltal dagen uit. Dat is een slimmigheidje geweest, zei de rechtskundige raadsman van verd. 't ls BEETZLAAN 20 ADRES VOOR goedkooper om zoo iets den strafrechter te laten uitmaken, al is het een civiele zaak. Een civiele actie tot ontruiming had moeten zyn ingesteld. Geef v. d. L. eens ongelijk als hij weer de beschikking over zijn eigendom wil krijgen langs den goedkoopsten weg! De Ambtenaar zag geen wettelijke af spraak maar alleen welwillendheid zonder tegenprestatie en eischte 15 voor het eerste feit en 1 25 voor de herhaling. Vol gende week uitspraak. Uitspraken Leerplichtwet: D. H. Soest, f20. - of 10 dagen. Autorijden zonder remmen: N. J. W. Soest f20.— of 10 dagen. Alet motorrijtuig te snel rijden in Soest: H. J. v. d. V. Rotterdam f25.— of 10 d. Soeslev Politieverordening: C. B. :il- daar f 5 of 3 dagen. Wielrijden zonder licht: P. T. v. d. 1). Soest f4 of 1 week tuchtschool. Met auto te snel rijden in Soest: S. v. L. Den Haag f 15 of 10 d. ADVERTENTIËN FLINK DAGMEISJE GEVRAAGD, van uoede getuigen voor zien. Mevr. ROELOFS, Dalweg 6 Soesl WORDT GEVRAAGD begin |uli een NET MEISJE voor eenvoudige administratie Leeftijd 15 il 17 jaar. Kantoer Brandstoffenhandel JOH. TAK Kerkpad 1a. Soest. TERSTOND GEVRAAGD Leeftijd niet boven de 16 jaar. Mej. FUGERS, Torensiraat 15, Soest. Jonge flinke werkster vraagt werkhuizen. Brieven no. 480, Bureau van dit Blad. ÜEVRAAOD. Bekend mei het vak. Zich te vervoegen bij Mej. Sizoo, Braamhage, Soestdijk. TE KOOP OF TE HUUR, Spoorstraat 26, Soestdijk. met gr. tuin en gr. garage, voor alle doeleinden geschikl. Int. Spoorstraat 22, bij de makelaars en eigenaar Laan v. Rustenburg Voor burg. TE KOOP: KEN HUIS met schuur en tuin Omgeving halte Nieuwe weg. Koopprijs f 4000. Brieven no. 478, Bureau v. d. Blad. 46 47 48 49 50 Wit: 9

De Soester | 1929 | | pagina 2