t t INCASSi SAMOS van f 1.40 per L. voor f 1.00 per L. HOOFDKAAS S. DE ZOETE Hi HET VENDUHI KANTOOR- ei ESI) Examens en Openbaar Optreden Aan de Adverteerders. EEN CENT PER REGEL!! B. KRAAL Vermouth Bertini J. Th. VOSKUILEN SOEST 192». publiek verkoopen: publiek verkoopen: g Slagerij A. BOS Tip Top Fotc Korte Brinkweg Soes Meubelen, Fornuizen, S. VAN DE ST S R D. F. VOIGT - Gedipt. NIS GARAGE F 9. 9. 9. 9. WED. W. J. V/ .▲AAA EERSTE SOESTER l blijft men kalm en helder door het gebruik van MIjnhardt's Zenuwtuhletten. Glazen buisje 75 ct. tiiig Grondbedrijf. tluedgtikeurd. 5. Vastelling van het vermenigvuldi- giugscjfer der gemeentelijke Inkomsten belasting voor het belastingjaar 1929— 1930. Goedgekeurd, waardoor de factor dus is vastgesteld op 1, 9. dus als verleden jaar. 6. Vaststelling van de vergoeding aan de Bijzondere Scholen ingevolge art. 101 der L. O. Wet 1920 over het jaar 1924, met de daaraan verbonden driejaarljk- sche verrekening. Goedgekeurd. 7. Behandeling van de navolgende ver zoekschriften ingevolge art. 72 der L.O. Wet 1920: a. van het bestuur der Engedaalschool te Soest, tot verstrekking van gel den voor het aanschaffen van leer middelen ten behoeve dier school, wegens toeneming van het aantal leerlingen b. van het bestuur der R. K. U.L.O. School tot verstrekking van gelden voor het aanschaffen van een R. Iv. methode in de Fransche taal ten be hoeve dier schooL Goedgekeurd. 8. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een- bouwterrein aan den Driehoeks- weg ten behoeve van den bouw eener nieuwe school voor de Vereeniging „Een School met den Bijbel te Soest". B. en W. deelen mede, dat voorloopig in de behoefte was voorzien door een ge deelte der openbare school in de Kerke- buurt af te staan. Die school heeft echter ook meer ruimte noodig en thans is reeds als noodmaatregel het gymnastieklokaal als vijfde leslokaal voor de openbare school ingericht, waardoor dit als zoo danig geen dienst meer kan doen. Het gevolg is, dat een niéuwe school met den Bijbel zal moeten worden ge sticht, waardoor eveneens plaatsruimte voor de openbare school vrijkomt. B. en W. stellen voor aan te koopen ten behoeve van de nieuw te stichten school een aan de Ned. Herv. Kerk toebehoorend terrein, ter grootte van ongeveer 3660 M2. en gelegen aan den Driehoeksweg (nabij aanvang Soesterbergsche straat) voor een prijs van f 5200.een en ander behoudens goedkeuring van de keuze van het terrein door den inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Amers foort. De heer Doorman zegt, dat ook dit voorstel weer eens als bij verrassing de raadsleden komt overvallen, geljk zoo vaak geschiedt. Hij heeft destjds ge vraagd om een kaartje, waarop alle ge meentegronden staan, doch hoewel dat reeds 6 maanden is geleden heeft men er blijkbaar nog geen tijd voor kunnen vin den. Hg weet thans dan ook niet of er wellicht nog gemeentegrond vrij is voor het bouwen van de school. De heer Endendijk zegt dat de eenige grond is die naast van Leeuwen, doch deze is veel duurder en ligt bovendien aan de straat. Na re- en dupliek wordt het voorstel aangenomen. 9. Interpellatie van den heer Busch in zake behandeling van hef adres van het bestuur der Engendaalschool verzoekende medewerking tot stichting van een ü.L.U. School. Nadat eerst het verlof voor de inter pellatie is verleend en bepaald is dat deze hedenmiddag zal plaats vinden, leest de voorzitter de vragen van den heer Busch voor en beantwoordt deze, waarbij blijkt dat inderdaad het overleg niet bin nen 3U dagen plaats vond, doch dat dit zjn oorzaak had in het overleggen van een lijst met handteekeningen, die bijna geheel geljk was aan een reeds eerder ingediende voor de Van der Hugtschool. Bij onderzoek was gebleken dat de heer van Asselt destjds een lijst in duplo heeft doen maken, en dit duplicaat heeft inge diend voor de Engendaalschool. B. en W. hebben dit onderzocht en daarna het bestuur van de Engendaal school gevraagd een nieuwe lijst in te dienen. Een oproeping tot dit bestuur ge richt door B. en W. bleef zonder gevolg, en later bleek dat die oproeping in het geheel niet was ontvangen. De Voorzitter meent dat B. en W. geen verwijt treft, daar zij geheel volgens de wet hebben gehandeld. Hij acht de interpellatie hier mede gesloten en hamert af. De heer Busch protesteert hiertegen. Zooals de burgemeester dat opvat is het ai heel erg gemakkelijk; daarmede zou spr. het woord worden ontnomen en hg dus geen gelegenheid hebben tot interpel latie. De Voorzitter betoogt dat het indienen van de vragen de interpellatie is. Daar op is geantwoord dus hiermede is dit punt afgehandeld. Wederom protesteert de heer Busch en meerdere leden vallen hem bij. Ten slotte verleent de voorzitter het woord aan den heer Busch, die de geheele ge schiedenis nog eens nagaat en constateert dat door den voorzitter is erkend dat de termijn is overschreden. Spreker meent in de houding van B. en W. iets onsym pathieks tegenover de Engendaalschool te bespeuren. Er zijn menschen die den ken dat dat een communistische school is maar dat heeft er net zooveel van weg, zegt spreker als een vloo van een wagen met hooi. Spreker becritiseert de houding van B. en W. en vindt hun optreden niet juist. De heer Endendijk betoogt in zijn kwa- Iietit als wethouder steeds sympathiek tegenover al het onderwijs te staan, al spreekt het vanzelf dat hij persoonlijk slechts voor bijzonder onderwijs kan zijn. Hij bespreekt de geschiedenis met de handteekeningen waarop Mr. van Doorne interrumpeert: „Dat schijnt hier in Soest een kwaal te zgn!" De heer Endendijk zegt dat B. en W. een aparte zitting be legd hadden voor het bestuur en eerst toen dit niet verschenen was, hebben zij eenige ouders gevraagd omtrent hun handteekeningen. De heer Busch waarschuwt tegen het overschrijden van wettelijke termijnen in den vervolge. Hiermede is de interpellatie gesloten. Hierna worden de heeren Doorman en den Bliek benoemd in de commissie die het beroepschrift inzake het grondbedrijf zaï ostellen en voor den Raad van State verdedigen. De heer De Bruin heeft alle achting voor deze twee leden, doch zou gaarne juridische bijstand willen toevoegen voor de mondelinge behandeling. Mr. Van Doorne bedankt hiervoor bg voorbaat aangezien hij geen verdediging wenscht te voeren van iets waarmede hg het principieel niet eens is. De voorzitter zegt dan dat de heeren zich kunnen doen bijstaan door Mr. Worst, den advocaat die de gemeente reeds meer- dere malen heeft geadviseerd. 0 Aldus besloten. Hierna thee in de commissiekamer. Na de pauze komt allereerst aan de orde 10. Behandeling van het verzoek van het bestuur der Engendaalschool te Soest •ui medewerking te verleenen tut de stich ting eener U.L.O. School, en in verband daarmede principieele beslissing omtrent de al of n iet stichting eener Openbare l'.L.O. School. Het bestuur der stichting Engendaal school wil een U.L.O. school stichten on der één dak met de bestaande school voor gewoon L.O. en onder één hoofd. Aange zien de aanvrage aan de wetteljke ver- eischten voldoet, stellen B. en W. voor medewerking te verleenen en een ge deelte van de Nijverheidsschool ter be schikking te stellen. Tegeljk niet deze beslissing over een bjzondere U.L.O. school moet volgens de wet een beslissing worden genomen of ook een openbare U.L.O. school zal wor den gesticht. Uit het adres van de Ver eeniging Volksonderwijs bljki, dat /op een 5U-tal leerlingen daarvoor kan wor den gerekend, ruim voldoende om tot lichting over te gaan. Hoewel niet tot die stichting verplicht in tegenstelling met de bgzondere school, die bij reeds 24 leerlingen moet worden gesticht meent het college, dat stichting toch aan beveling verdient, daar een oepnb. U.L.O. school, met het oog op de vestiging in deze gemeente, zeer gewenscht is. De openbare U.L.O. te Baarn. „de Oor sprong" is overbevolkt en binnenkort is ie verwachten, dat aldaar leerlingen uit Soest zullen worden geweigerd; ook daar om is stichting gewenscht. Mocht de raad daartoe besluiten, dan zullen nadere voor stellen volgen. De heer Doorman vraagt of de twee U.L.O. scholen niet te conibineeren zgn, daar het bestuur van de Engendaalschool zich toch ook neutraal noemt. Als er ou ders geweest waren die geweten hadden dat er ook een openbare U.L.O. school zou komen hadden ze mogelijk niet op de lijst voor de Engendaalschool getee- kend. De heer Busch zegt dat „neutraal" moet worden opgevat als zonder voorkeur voor eenige godsdienstige of politieke richting, en dat is de Engendaalschool toch. De heer Endendijk zegt dat de aanvraag niet geweigerd kan worden en uitstel niets geeft. De lijst is bindend, en wat na tee kening wordt teruggenomen doet niet ter zake. In elk geval moet dus tot stichting worden overgegaan. De heer van Klooster zegt dat zijn fractie in dezen niets op te merken heeft en beide verzoeken zal steunen. Het principe tot stichting van de open bare U.L.O. school wordt daarna aange nomen z. h. st. en eveneens het verzoek van het bestuur der Engendaalschool, tot stichting dezer bgzondere U.L.O. school. 11. Credietaanvrage van B. en W. voor het totstandbrengen eener rioleering in den Nieuweweg, met aanbieding van een besluit tut wjriging der gemeentebtgrou- ting 1929. Goedgekeurd. 12. Benoeming van een lid der Com missie van Toezicht op het Lager Onder wijs. (Vacature Mr. J. H. van Doorne). Benoemd wordt nummer 2 van de voor dracht, de heer G. Janssen met 10 stem men tegen van Eek drie. 13. Adres van de Vereeniging Volks onderwijs te Soesterberg verzoekende ver harding van den Verlengde Schoolweg in verband met de in aanbouw zjnde school. De heer Grootewal wil in plaats van sintelweg, die erg stuift, een betere ver harding. in elk geval niet van een zwarte kleur. De heer Koenders antwoordt dat de dubbeltjes weer het groote bezwaar vor men. Zooveel mogelijk zal aan denwensch van den heer Gr. worden tegemoet ge komen. 14. Behandeling van beroepschriften in zake weigering van ontheffingen van be palingen der Bouwverordening door B. en W., t.w. van C. J. van Oosten, C. v. d. Grift, en A. v. d. Broek. Ten aanzien van het verzoek van C. J van Oosten, stellen B. en W. voor afwij zend te beschikken, daar afwijking van de voorschriften omtrent zijscheiding in geval van z.g. gesloten bebouwing slechts door B. en W. en niet door den Raad kan wor den toegestaan. Ten aanzien van A. v. d. Broek stellen B. en W. voor eveneens afwijzend te be schikken, daar B. en W. geheel overeen komstig den wensch van den raad reeds afwijzend hebben beslist op grond der im peratief gestelde voorwaarden. Beroep op den Raad is daarvan niet toe gelaten en daarenboven zou ontheffing in strijd komen met de dwingende, door den raad zelf gemaakte, bepalingen. Ten aanzien van C. van de Grift stellen B. en W. op gelijke gronden voor afwij zend te beschikken; daarbij komt bij dit geval nog in het bijzonder, dat door den verzoeker indertijd op onjuiste gegevens bouwvergunning was verzocht en verkre gen en er dus nu achteraf in het geheel geen aanleiding is, ontheffing te ver leenen. De heer Busch zegt dat wij hier groote stadsallures hebben als we de bouwver ordening bekijken. Bovendien is het uit breidingsplan nog niet eens vastgesteld. Van den Broek is destijds de gemeente zeer ter wille geweest bij grondafstand en had werkelijk wel een betere behande ling verdiend. Ten aanzien van v. d. Grift merkt spr. op dat hij er ook niet voor is huizen achter andere huizen te bouwen, doch destijds is aan de Nieuwe weg daar toe wel vergunning gegeven. Gelijkd" mon niken, gelijke kappen! Het verzoek Van Oosten loopt vooruit op de aangrenzende bouw er naast, waarvoor spr. te zijner tijd ook ontheffing zou wenschen. Spr. stelt namens de bouwcommissie voor de ontheffingen alsnog te verleenen. De voorzitter zegt dat de raad niet competent is in dezen. Beroep is n.1. niet mogelijk zoodat de verzoekers niet-ont- vankelijk zijn in hun request. Het eenige wat de raad kan doen is B. en W. ver zoeken alsnog hun houding te willen her zien, waarna B. en W. dit in overweging kunnen nemen. De heer Koenders zegt dat van den Broek aan de gemeente nimmer wat heeft cadeau gedaan, daar het betrof uitkoop van erfpacht. Bij van der Grift is gere kend dat 50 M. noodig was om ervoor te mogen bouwen doch er was slechts 27 M. Inzake Van Oosten zegt spr._dat het terrein is gesplitst na het in werking tre den der verordening welke splitsing in strijd is met art. 6. Ten slotte wordt besloten dat B. en W. alsnog de adressen tot nadere be schouwing en overweging zullen terug nemen. 15. Vaststelling van besluiten tot ver huur van grond en grasgewas. B. en W. stellen, behoudens de reeds vermelde huur aan „Zomers Buiten", nog verder voor aan R. van de Hoef tot 1 November 1929 onderhands te verpach ten het op een aan de gemeente toebe hoorend perceel „kade" voorkomende grasgewas tegen een pachtsom van f 18.-, onder voorwaarde, dat het over de kade loopend jaagpad niet afgesloten zal worden. Vastgesteld. 16. Vaststelling van een besluit tot •piibaren verkoop van hakhout. Vastgesteld. Het beroepschrift van de h. h. Door man en den Bliek inzake het grondbe drijf wordt hierna aangenomen en besloten wordt eventueel rechtskundige hulp toe te voegen. RONDVRAAG. De heer Doorman vraagt wanneer het wegenplan eens wordt uitgevoerd en de Koninginnelaan verbeterd. De heer Busch klaagt over het politie bureau en de arrestantenlokalen «n meent dat hierin noodig voorziening getroffen moet worden. Voorts becritiseert hg de houding van burgemeester en politie inzake Belt, die toch slechts voor zijn brood vecht. Ten slotte meent spr. dat het plaatsen van de schutting voor Smit in strjd is met de politieverordening, en verzoekt interventie van B. en W. De heer Grootewal klaagt over het ^begaanbaar zgn van de paden naast den Rijksstraatweg te Soesterberg. De heer Koenders zegt dat dit rijkszaken zgn waar B. en W. niets aan doen kunnen. De lieer Den Bliek informeert naar de verhuring van het grasgewas naast de woning van Van Leeuwen. De Wethouder antwoordt dat hij de liefhebbers per brief heeft laten inschrij ven. De heer De Bruin interpelleert over de waterleiding: den menschen wordt tegen woordig een contract voorgelegd ter tee- kening waardoor extra kosten verschul digd zijn. Hij vindt dit niet in den haak De voorzitter zegt dat de oude con tracten door de nieuwe concessie automa tisch zijn vervallen, dus per sé nieuwe noodig zijn. De heer Den Bliek, en evenzoo de heer Gasille, vindt de tarieven zeer onbillijk. De regeling neergelegd in de contracten dwingt de menschen tot groote kwan- tums, als ze aan 50 M. niet genoeg heb ben. Vroeger kon men voor kleine hoe veelheden boven de 50 M. ook contrac teeren. De Voorzitter leest de tarieven voor waaruit blijkt dat met geringere hoeveel heden ook is rekening gehouden, doch de heer Den Bliek handhaaft zijn bezwaar dat die niet genoemd zijn in het aanvraag formulier. De heer Gasille meent te kunnen con- stateeren dat de toestand vroeger heel wat beter geregeld was en de geheele waterleidingshistorie eigenlijk bij over rompeling is tot stand gekomen. Hierna sluiting. Ingezonden Bulten verantwoordelijkheid der Redactie. Origineel!!! Ondergeteekenden allen Abonne's op het Weekblad „De Soester" protesteeren ten sterkste tegen het optreden der eige naar van genoemd Blad tegen het georga niseerd Personeel en bedanken hierbij voor het Abonnement: W. van Eek, Beetslaan 96. P. de Haan, Beetslaan 77. P. Helmus, Beetslaan 97. T. Bleeker, Beetslaan 88. A. Veen, Molenstraat 43. H. Wolfsen, Molenstraat 14. J. Meerdink, Molenstraat O.Z. 7. J. Westervelt, Beetslaan 63. N. de Haan, Sophialaan 3. H. J. Wiegmans, Kolonieweg 10. H. Grift, Krommeweg 28. P. G. v. Heuvel, Beukelaan 21 a. H. v. d. Brink, Laanstraat 92. Ziedaar, het armzalige resultaat der breed opgezette actie. Minder kan het al niet De waarheid onbeschermd en onverdedigd, bescherme zich zelf. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer heer Jos. Klaassen in het Soester Leugenblad van Smit van 15 dezer meent ondergeteekende te kun nen volstaan met er op te wjzen dat de daarin genoemde feiten natuurlijk weer voor 10 pCt. bewust verdraaide waarhe den zgn en voor 90 pCt. op zuivere fan tasie van den inzender en zgn helpers berusten. Voor niet ingewijden is 't mogelijk nog gewenscht er even op te wijzen dat de heer Jos. Klaassen zich geheel vrijwillig bij de zoogenaamde stakers, leden der A. N. T. B. heeft aangesloten en dat ook Smit lid van een der aangesloten bon den is. M. Iburg. Plaatselijk Nieuws Hierbij brengen wij ter kennis van alle adverteerders, die bij ons regelcontracten hebben loopen, of deze voor I Juli nog bij ons afsluiten, dat wij. voorloopig voor een tijdvak van zes maanden, besloten hebben ingaande 1 Juli den prijs voor contract-advertenties te bepalen op: Wij doen dit onder de volgende voor waarde: A. Zij, die hiervan (gebruik maken ver plichten zich in dien tijd geen advertentie te plaatsen in De Soester Courant, uit gave Smit. B. Zij nemen er genoegen mede dat de termijn waarbinnen de THANS gecontrac teerde regels moeten verbruikt worden met zes maanden wordt verlengd. C. Voor advertenties tusschen den tekst blijft de gewone prijs gelden. D. Deze bepaling geldt alleen voor SOESTER ingezetenen. Wij zijn tot deze BUITENGEWONE PRIJSVERLAGING overgegaan om ver schillende redenen. Op het oogenblik de toestand zoo, dat de exploitanten der plaatselijke bladen nemen wat ze maar grijpen kunnen: De Soester Courant heeft adverteerders die gecontracteerd hebben voor een halve cent, maar ook die tien maal zooveel betalen. De middenstand kan zich de weelde van regelmatig advertee ren momenteel niet veroorloven, daarvoor is de toestand nu eenmaal niet rooskleu rig genoeg. Toch zijn ze gedwongen te adverteeren, omdat hun concurrenten het ook doen: de een jaagt dus den ander op. De advertentiereizigers der verschil lende bladen loopen de winkels plat om een advertentie: naar uniformiteit in prijs wordt niet gevraagd, als ze maar adver tenties thuis brengen. Het komt voor dat de winkeliers twee of drie vertegenwoor digers van plaatselijke bladen tegelijk bij zich krijgen. Helaas hadden wij ons laten verleiden tot het systeem een advertentie- colporteur te nemen en die bij de nering doenden een advertentie te laten ophalen. Wij hebben er leergeld mede betaaldII Wij willen thans voor de Soester nering doenden de gelegenheid openen GOED KOOP en DEUGDELIJK reclame te ma ken. Bij voorbaat slaan wij onzen concur renten het argument uit de hand dat ons blad niet door iedereen gelezen wordt, want na I Juli zal de Soester HUIS AAN HUIS worden bezorgd, met dien verstande dat wij iedere maand EEN wijk zullen overslaan, zoodat zij die ons blad GERE GELD wenschen te ontvangen, een abon nement dienen te nemen. MIDDENSTANDERS, KENT UW BE LANG! Nog nimmer kreegt gij een gele genheid zoo goedkoop en zoo deugdelijk reclame te maken voor uw zaken onder alle ingezetenen dezer gemeente. Voorzoo ver gij dus geen geregeld adverteerder bij ons zijt, kunt gij u alsnog aanmelden voor I Juli a.s. Wij zijn natuurlijk aan de ruimte in ons blad gebonden: wij kunnen dit wel uitbreiden, maar er is een grens! Wie dus verzekerd wil zijn van deze ge legenheid te kunnen profiteeren, HAASTE ZICH MET ZICH VOOR I JULI OP TE GEVEN. De Administratie. Van 22 Juni tot en met 29 Juni leveren wij ter kennismaking tegen den extra voordeeligen prijs van f 1.per L. winkelprijs, anders f 1.40 per Liter. Neemt eerst proef dan voorraad. VAN WLEDESTRAAT 20 Depót GEERTSMA's Wijnhandel GRONINGEN f 1.35 per L.fl. CORRESPONDENTIE. Plaatsgebrek noopt ons, enkele ver slagen en ingezonden stukken, tot een volgend nummer uit te stellen. De Redactie. Onbestelbare stukken, waarvan de afz. onbekend zijn: Brieven binnenland J. v. Doom, Nieuwe Wetering. J. Ter steeg, Haag. Ladon, Bilthoven. Vinkenhof, Bilthoven. Briefkaarten binnenland L. Boonen, Amsterdam. Briefkaart zonder adres. Festifiteiten „Soest Vooruit". In het communiqué voor de couranten werd de vorige week verzuimd op te geven dat er ook eene commissie voor een bloemencorso en eventueel allegori sche optocht was benoemd. Deze commissie bestaat uit de heeren: Alders, Kerkkamp, Kraaijenbrink en van Veeren, alwaar eventueel reeds thans inlichtingen zgn te verkrijgen. Jongeman bewusteloos langs den weg gevonden. Door de politie werd een jonge man in bewusteloozen toestand in de van Len- neplaan aangetroffen. Door haar goede zorgen werd hem gedurende den nacht onderdak verschaft in hotel „Eemland" vanwaar uit hij gezond en wel den vol genden morgen zijn reis kon voortzetten. Opzettelijke vernieling. Tegen een zekere B. alhier is proces verbaal opgemaakt wegens opzettelijke vernieling. Genoemd heerschap toch vond het leuk de banden van een rijwiel, staande voor het café van R. alhier, fi naal doormidden te snijden. Aan deze snoode daad ging nog een vechtpartijtje in het café vooraf. Studiereis. Het ligt in de bedoeling van de veree niging tot bevordering van bijenteelt om а.s. Zaterdag een studiereis naar Wage- ningen te maken. Het plan is daar het „Bijenhuis" in de Rijkslandbouwschool te bezichtigen. De reis zal worden gemaakt met een der comfortabele autobussen van den heer van Geerestein alhier. Postduivenvereeniging „De Zwaluw". Uitslag der gehouden wedvlucht vanaf Chateauroux (650 K.M.) op 16 Juni 1.1. In concours waren 36 duiven welke om б.30 uur werden gelost met Z.W. wind. De eerste duif werd getoond door H. Pauw om 2 uur 5 min. Aankomst was als volgt: H. Pauw le. H. Onwesen 2e, 4e en 5e. J. C. de Bree 3e. J. v. d. Brink 6e en 7e. Jeugddienst. Zondadavond j.1. werd in de Rembrandt- zaal de laatste jeugddienst in dit seizoen gehouden, welke flink bezocht was, en waarbj Ds. J. I. v. Schaik voorging. Vooraf werd medegedeeld dat Donder dagavond 20 dezer eene samenkomst zal worden gehouden met jeugddienstbezoe kers, waarbij Ds. v. Schaik een referaat zal houden over het beeld der Bijbelschrij vers. Het jeugdkoor zal enkele liederen ten gehoore brengen. Daarop nam de dienst een aanvang met orgelspel, waar op Z. Ew. het votum uitsprak en een ge deelte las uit Handelingen 2, waar op de gemeente zong het bekende lied: „Ver hoogt, o poorten nu den Boog", waarna beljjdenis des geloofs werd afgelegd en gezongen Gez. 34, gelezen Psalm 122 en het gebed uitgesproken. Onder het zingen van Gez. 199 werden de gebrui kelijke collecten gehouden, waarop Z.Ew. zjne toespraak vastknoopt aan 't Schrift woord bevat in Hand. 3 vers 2, waar sprake is van de schoone Poort. Voor de jeugd is de schoone Poort de doorgang tot het leven; men is de kinder schoenen ontwassen, de kleinen zien tegen de jeugd op, de ouderen denken daar aan met weemoed. Achter de Schoone Poort is wel veel leed maar men ziet het niet, men heeft veerkracht en veronderstelt dat zulks de jeugd niet kan overkomen. Maar spr. heeft ook stukken uit de jeugd ge zien waarvan God een tempel heeft ge- Gero Zilver Wellner Zilver GROOTE SORTEERINO WEEDESTR. 8 - Tel. 2251 maakt. Maar schooner dan de Tempel is de Tempel Gods, zij heeft geen altaar, Priester of voorbede noodig. God zelf onderhoudt haar. In ons leven wordt de heerschappij Gods bekroond, men ge voelt de Vaderliefde door den II. Geest. De tempel der jeugd moet tevens gericht zijn op de kerk, opdat zij daar haar plaats naar belmoren vervult; dit moet het pers pectief zijn door de Schoone Poort ge zien. Wj moeten gericht worden naar het offer en onzen Tempel niet open zetten voor de wereld. Vergeet daarom de kerk niet, welke organisatie uw wijst op een dure roeping tegenover God en de naaste. Moge uw geheele jeugd een Schoone Poort zijn. Na het Largho van Handel werd het dankgebed uitgesproken en gezongen: „Wj willen need'rig Gode leven", waarop de zegen werd uitgesproken. Bj het verlaten van de zaal werd een gave gevraagd voor het jeugdwerk. E. H. B. 0. Ter gelegenheid van het 2e jaarfeest werd gepasseerde Zaterdagavond in hotel „Eemland" een feestavond gegeven, wel ke zeer goed bezocht was, o.a. door den heer Burgemeester, den Brandweer-com mandant, den Inspecteur van politie en de doctoren Donker-Rupert en Vos en vele anderen. De afgetreden voorzitter de heer A. Hut opende de feestavond met een har- teljk woord van welkom o.a. tot den Burgemeester, waarop door de werkende leden voor het voetlicht werd gebracht: „In Politiek" een alleraardigste militaire klucht, welke insloeg. Overste van Har ten was wat jong voor zulk een lieftal lige dochter, Henny de straf waard om daarvoor in politiek te verschijnen. Ma joor von Ruthenstejn, een echte ijzer vreter, maar wel een goed hart die de zon in het water kan zien schjnen, de luitenant, Henny waardig, Frits een leuke type, die het geheel droeg en het groot ste succes had. Het geheel was een al leraardigst bijspel, dat een warm applaus kreeg. De daarop gevolgde film waarin de vooruitgang van Soest werd getoond was een zeer goed geheel, de ontwerpers een pluimpje. De zingende notenbalk was een kosteljk stuk werk. Voor de pauze reikte Dr. Rupert de behaalde diploma's uit. Het was spr. en zijn collega's steeds een bron van vreugde geweest de cursussen te leiden, de leden waren steeds met ijver bezield en toonden hun goeden wil. Met het diploma was men er echter niet, men moest doorzetten, op dat de E. H. B. O. trotsch op zijn leden kan zjn. Daarop bood hj den heer van Diermen onder een aardig speechje een klein voorhamertje aan, Mej. Hille een magnifieke ebbenhouten hamer. Daarop werden de doctoren Rupert en Donker een actetasch uitgereikt, aan Dr. Vos een tinnen rookstel, aan den heer Zweep een portemonnaie en aan de gediplomeerden een zakverbandtrommel. Daarop werd opgevoerd „Het hoedje" een leuk huiseljk tafereeltje, waarvan de dames vooral de palm toekomtde heeren stonden haar goed ter zij. Er wer den tranen gelachen gelachen om de situ aties, er werd daverend geklapt. De heer G. Mulder gaf zoo veel hij vermocht piano-muziek. De zaal was prettig ver sierd. E. H. B. O. heeft leuk gefuifd. DAMRUBRIEK Correspondentie en oplossingen (binnen 8 da gen) te zenden aan H. Bakker, Soest Laanstr. 32 PROBLEEM No. 8 J. J. F. W1LLERS, A'dam Zwart; 7 1 2 3 4 5 46 47 48 49 Wit: 9 50 Zwart 6 schijven op 6-12-13-17-23-25 en dam op 14. Wit 9 schijven op 21-35/38-43 46/48. Wit speelt en wint. Oplossing probleem No. 6. De stand in cijfers was: Zwart 7-9-10-13-16-19-21 -23-24-26. Wit 22-27-28-30/32-34-37/39. Wit speelt achtereenvolgens:»38-33 22-17 34-30 27-21 39 34 34x3 3x47. Een zeer mooi probleem van den blinden componist en speler A. M. 01 sen, R'dam. Goede oplossingen ontvangen van D. Waal, P. Floor, S. de Z., K. Janson, D. Staal en D Salemink. Kerkberichten. Ned. Herv. Kerk Zondag 23 Juni Kerk v.m. 10 uur: Ds. J. 8. v. Schaik n.m. 6 uur: Ds. O. J. v. Rootselaar Rembrandtzaal v.m. 10 uur: van Blauwkapel. Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Prof. Dr. J. A. C. v. Leeuwen (V. Utrecht, n.m. 6 uur: Geen dienst. Plaatseliik Nieuws. Soesterberg Zomer-Dancing Huis ten Halve Soesterberg. Daartoe vriendeljk uitgenoodigd. heb ben wj Maandagavond een bezoek ge bracht aan genoemd Hotel, waar in den lommerrjken tuin, de Dansleeraar J. Hop man een Zomerdancing heeft gearran geerd tot en met 31 Aug. a.s. Eiken avond wordt daar lustig ge stept, gefoxtrot etc. op een magnifieken dansvloer, welke midden in den tuin is neergelegd. Vlak daarbj is een eerste klas strjkje opgesteld, hetwelk superieure dansmuziek ten gehoore brengt en tot luisteren dwingt. Zj die echter hun offer willen brengen aan de goden der dans hebben daar ruim schoots gelegenheid voor. Reeds den eersten avond was de tuin druk bezocht en toen wj te circa half elf afscheid namen, waren daar 400 perso nen uit de omliggende gemeenten te saam. Gemakkeljke fauteuils en banken nooden hen tot zitten die op hun gemak alles willen overzien. Wanneer het duister is geworden en de sclijnwerpers in diverse kleuren den dansvloer verlichten en de chineesche ballons een zacht licht uit stralen, waant men zich in een tuin uil de 1000 en 1 nacht. Wie dus een avond van aangename verpoozing zoekt, ga van 811 uur naar Hotel Huis ten Halve, meii zal zich de prachtige tocht niet beklagen. Om half 12 brengt de N.B.S. de feest gangers naar alle denkbare richtingen huiswaarts. Voor diverse atraeties wordt in dit zomerseizoen gezorgd, zoodat er dus te kust en te keur te genieten valt. LUCHTVAART-AFDFF.LING Hersteld. De Commandant van de Luchtvaarl- afdeeling, die onlangs een ernstig ongeval te paard heeft gehad, is wederom her steld. Hj heeft het commando over de Luchtvaartafdeeling weder overgenomen. Ongeval. Luitenant Lissing, dezelfde die onlangs bj de noodlanding van het vliegtuig „De Postduif" zjn arm brak, is onlangs van zjn rijwiel gevallen, waardoor hj ander maal dezelfde arm brak. Wederom is hj overgebracht naar het ziekenhuis te Utrecht. Bevorderd. De dienstpl. korp. v. d. Minkels, Mul der, v. d. Poest—Clemens en Reijma zijn bevorderd tot dienstpl. sergeant titulair hj de Luchtvaartafdeeling. ADVERTENTIËN DIENNTBOllK Mej. SIZOO, Braamhage, vraagt tegen hoog loon een eenvoudig degelijk TWEEDE MEISJE netjes kunnende werken. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. PENSION Gezin bestaande uit man vrouw en 5 kinderen van 8—15 jaar zoekt voor de maand Augustus een eenvoudig doch degelijk pension. 3 Slaapk. vereischt. Bij voorkeur omgev. Baarnsche bos- schen. Br. franco onder letter G bur van dit blad. KAMERS MET PENSION 2 Dames op leeftijd zoeken voor de maanden Aug. en Sept. op netten stand zit- en slaapkamer met volledig pension. Rustige omgeving. Geen beroepspension. Brieven met volledige inlichtingen onder No. 489 aan het bur. v. d. blad. GEP. HEER zoekt bijverdienste, hoog loon geen ver- eischte. Brieven franco onder No. 490 bur. van dit blad. TE KOOP Mooie zwarte PIANO in goeden staal Prijs f 150.—. Tevens een damesrijwiel voor f 10.—. Adres: VOSSEVELD- LAAN No. 6, SOEST. TE HUUR Vrij huisje met veel grond bevattende beneden twee kamers, keuken en boven twee kamers, zolder, schuur. Huur f 6.per week. Te bevragen J. Moester, Schouten Kampweg 29. TE KOOP Een Landhuisje, bevattende beneden 2 kamers, keuken. Boven twee mooie slaapkamers, zolder. Tuin pl.m. 600 M. met schuurtje; Hypotheek aanwezig. Te bevragen J. Moester, Schouten Kampweg 29. Notaris F. P. E. v. Ditzhuijzen te Baarn, zal op DONDERDAG 27 JUNI 1929, 's avonds 7.30 uur, in het Hotel „Eem land" te Soest, wegens sterfgeval 1. De zeer gunstig gelegen onder ar chitectuur gebouwde Villa genaamd „Eigen Haard" te Soest aan de Ju- lianastraat No. 2 hoek Wilhelmina- straat ter grootte van 10 70 Aren. De villa in eigen gebruik geweest bevat: vestibule, hal, 6 kamers, gr. serre, keuken, bijkeuken en kelder en is te aanvaarden bij de betaling. 2. De villa met erf en tuin zeer gun stig gelegen te Soest aan de Wil- helminastraat No. 10 ter grootte van 7.40 Aren. De villa, thans onverhuurcf, bevat 7 kamers, serre, keuken, bijkeuken en kelder en is te aanvaarden bij de betaling. 3. Een huis met erf en achtergelegen grond te Soest aan den Nieuwen Weg No. 88, ter grootte van 24 57 Aren. Te veilen in 2 perc. en com binatie. Te aanvaarden bij de be taling. inmiddels uit de hand te koop. Bezichtiging Dinsdags en Donder- derdags van 24 uur. Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, alsmede wat betreft perc. 1 en 2 bij den heer C. J. v- Oosten, makelaar, v. Weedestraat 37, oestdijk. BAARN 1929. Notaris F. P. E. v. DITZHUIJZEN te Baarn zal op Woensdag 3 Juli 1929, vooi- middags 11) uur in het Hotel de la Prom« nade te Baarn diverse keurig onderhouden Meubilair* Goederen, alscomplete Salon-, Huis- en Slaapkamer-Ameublementen, Mahonie Kasten. Stoelen, Tafels, Spiegels, Schil der jen, Lampen, Klokken, Kleeden en Loopers, Karpetten, Fornuizen, Serre- Ameublementen, Linoleum8, Gordjnen, Tuin-Ameublementen, diverse Keukenge reedschap en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Bezichtiging Dinsdag te voren van 16 tot 4 uur. Nette goederen kunnen worden inge bracht, waarvoor men zich vervoege bj den Makelaar H. Beuken, Laanstraat 14, Baarn. ZOOLANG DL VOORRAAD Sï i 15 CENT PER ONS VREDENOFSLR. 1 - TELEL. Aardappelen, Groenten, Binnen- en Buitenlandsch l Geconserveerde en Ingemaal GROENTEN Ontvangen nieuwe MALTA-AARDAPPE BURG. GROTHESTR. 41 - Tel SOESTDIJK 6 stuks 50 cent Briefkaarten FOTOGRAAF G. wan GRONINC FERDINAND HUYCKLAAL Ontwikkelen en afdrukken voor ar Is dagelijks geopend voc ontvangen van goederen vi eerstvolgende verkooplng. Tevens uit de hand te koop d De Venduhou Volgestort Kapitaal f 30,0 Moofdkar Advie Verzilveren Nazi Uitzetten en opne Open Bew Adminis kttwokl NIEUWERHOEK - PRIM KAREL I, VE Limonade in ve Tele Luxe V< 15 AGENT SIMI Wij brenger j^' een ruime soriet HOEI ONTVANGEN een groi mi meubelmaga; Behangerij en Stol v. WEEDESTRA; Telefoon 2Iö VA

De Soester | 1929 | | pagina 2