/acantie Verzend Uwe goederen J.v.d. WOORD Erfhuis Soestdijk. INBOEDEL Te HUUR: Zenuwstïllend Mijnhardt'8 Zenuwtabletten Moeders, zet op elke Moderne Schoenmakerij 3e Zomerconcert. landhuisje Te huur of te koop HERDERSHOND Een lief HUISJE Openbare Verkooping te Soest. publiek verkoopen Rogge- en Haververkooping ROGGE en HAVER. Spotkoopjes! LINNEN SCHOENEN Frissche slaapkamer Ch. UITERWIJK SOESTDIJK, BAARN, AMSTERDAM, Woensdag 17 Juli 1929, publiek verkoopen UW ADRES RUND- KALFS- en VARKENVLEESCH J. WJMFsfl miMIEIM J. VERWOERD - Poelier GODSDIENSTPLICHT! IM Oude stakkers, hygend, steunend, Oude mensehjes, levensmoe, Oude afgetobde sloven, Stumperen naar de stembus toe. Idioten, suffig lachend, Geen begrip van wat ze doen, Moeten mee hun „stem uitbrengen", Eisch van 't „kerkelyk fatsoen"! Zieke stumpers, koortsig rillend, Uit hun ziekbed meegezeuld, Ondersteund dooT „vrienden"handen Worden weer eens afgebeuld. Stokoud vrouwtje, in de tachtig. Krimpend van de reumathiek. Zou van pyn wel willen gillen Martelares der politiek. Halve blinden, oogen knipp'rerid, Stuntelig zoekend om zich heen, Meegesleurd door eigen kinderen, Elke stem is er toch één 'n Stakker, bevend gansch z'n lichaam. Stuiptrekkend 't verdwaasd gezicht, Krank van geest, en krank van leden, Meegesjord! 't is „godsdienstplicht". In uw politieke waanzin, Meent g' uw werk nog God tot lust! Beesten!! Dacht gy dat Zyn zegen Ook op dat gemartel rust? J. J. den grooten weg, dat voorheen, by het tramspoor aan de andere zyde, steeds door ryders in beide richtingen werd gebruikt. In het onderhavige geval liep H. B. f 1 boete op. Al weer wat anders. De h'eer Belt, eigenaar exploitant van Birkhof. stond weer terecht. Thans was hij niet verbaliseerd wegens 't zonder per missie gelegenheid geven tot dansen, maar het toelaten van een persoon beneden de 16 jaar buiten geleide in zijn verlofs- localiteit. De drankwet verbiedt dit voor vergunningszaken, de Soester verordening heeft dit uitgebreid tot verlofszaken. Nu geven we het den beste te doen om te veronderstellen, dat de als getuige opgekomen jonge dame, een echt li ei Soester bloemke, nog geen 16 jaar telde. Ze had er slechts 14 maar ook de Hechter keek daar vreemd van op. En het leek een werk vereischt te hebben, zoo zei Belt, om dat uit te zoeken. Hy werd tot f 10 veroordeeld, al sprak hy van groote zoekerij en van het zonder geleide toelaten van kinderen 10 en 7 jaar oud in een buurtgelegenheid. f 10 boete bij gebruik van een fleschje citroenlimonade; 't is schrikbarend. Zoo sprak Belt, die 't er niet bij laten zal. Doorzitten bij Wielrijden, Stuk- loopen van huid en Voeten, en Verbranden der Huid door de zon, verzacht men dadelijk en geneejt men spoedig, door onmiddellijk te behandelen met Soester Bouwerij. Al meer is dit chapiter besproken; thans de laatste bladzijde van het laatste hoofdstuk. Die laatste bladzij is de uit spraak over het delict van H. v. U. te Soést, dat gebleken is geen delict te zyn. N. H. de Wit Sr. getuigde wel, dat hij het „werk" niet had aangenomen. Volgens deze buurman-metselaar was het een kar weitje dat met toe-beurs werd verrekend. Een groot kozyn was vervangen door een deurkozyn. Dit aanbrengen van een uit gang naar buiten beschouwden Ambte naar en Rechter dan ook meer als her stellingswerken, dan als huis in aanbouw enz. Daarom kwam vrijspraak. Hierop afgaande was zeker het ont breken van een arbeidslijst en register in het gedrang geweest. Het rechte van dit oude geval staat ons niet meer voor oogen. De krant Is geen wetboek. Ook kon als opschrift zijn gebruikt, de wet kan soms rare dingen zeggen. 't Geval dat nu besproken wordt, raakt geen Soester man of vrouw, doch slaat op een Bennekommer. We geven het, om dat het voor elk van nut kan zijn. Een kruidenier op dat dorp tusschen Ede en Wageningen, was nalatig gebleven zijn zaak te doen inschrijven op het Han delsregister der Kamer van Koophandel te Amersfoort. Bij de beoordeeling tot verplichting van inschrijving wordt op het belastbaar inkomen gelet op de laatste drie jaar. Bedraagt een daarvan f 2000 of meer, dan is het een zaak van inschrij ving, waarby dan komt de jaarlijksch te betalen Registerpremie. Zie. dat ontwijkt men liefst, omdat velen het nut der Ka mers van Koophandel nog niet zoo hoog en Zenuwsterkend is de werking van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten aanslaan. Die man had een dezer drie jaar een belastbaren aanslag gehad van precies f 2000.—. Nu was 's mans verweer als volgt. De verplichting begint eerst boven de f 2000 en voerde als bewijs daarvoor aan een aanhaling uit een getoonde courant. Die krant had het mis: f2000 valt reeds in de termen. 't Bleek echter, dat de man nog een meer serieuzen grond had dan dit kran tenzinnetje; men kent het vleiend ge zegde: De krant brengt de leugens in het land. Die meer serieuze aanmerking was, dat die f 2000 niet voortkwamen al leen uit de winkelzaak: Het winkeliers schap werd aangevuld met handenarbeid: als zaak viel dus deze komenij niet in de termen. Ook hierin had de man ongelijk, al was zijn opmerking zuivere logica. Het werd f 10 boete. Juffrouw de wet zegt, dat het belastbaar inkomen van den zakenman beslist, afgezien van de wijze, waarop dit inkomen is gevormd. Ergo een trekker van een pensioen van f2000, die een snoepwinkeltje opzet, is verplicht zyn „zaak" te doen iinschry- ven op het Handelsregister. Uitspraken: Straatschenderij: G. H. v. d. B. Soest vrijspraak. Wielryden zonder licht: W. H. Soest f 5 of 2 dagen. Met auto te snel rijden in fi&est: «F- M, B. Baarn f 10 of 5 <1.H.|A. v. Mook id.; A. S. Rotterdam id.M. R. Scheveningen id.J. B. Weesp id.J. ten II. Deventer flf) of 10 d.J. B. Hilversum id.G. H. .1. Den Haag f25 of 15 d.iJ. v. D. Utr. t'7.50 of 5 dagen. Met auto te snel rijden in Soest: P. J. H. K. aldaar f 10 of 5 d.; E. M. J. D Amersfoort id.J. W. G. P. Volp id.Iv. C. S. Rotterdam f 15 of 10 d.Idem in Baarn: P. M. B. Soest f 10 of 5 dagen. Autorijden zonder goed werkende rem men: B. A. de B. Soest f 3 of 2 dagen. Dronkenschap: J. S. Soest, f 10 ot 5 lagen. Sterke drank verkoopen zonder de ver- eischte vergunning: J. C. B. Soest f25 of 10 d. en vern. drank. Arbeidswet: D. v. d. B. Soest, vrij spraak in twee zaken. vaschlafel of slaapkamer een doos of tube Jurol, dan hebben ook Uw man en kinderen het les avonds en des moigens voor de huid en het inde-houd der handen alsmede voor haarver- '.orging en scheren altijd bij de hand staan Plaatselijk Nieuws. Alweer Brandstichting te Soest? Upnieuw een zonderling geval van schuurbrand. Heden stond weer een ingezetene uit Soest terecht onder beschuldiging van brandstichtinger zou u.l. door hem op- :ettelyk brand zyu gesticht in eeuige schuren, staande achter zyn woniung te Soest. Als verdediger trad op Mr. R. van Woelderen, advocaat te Utrecht. Beklaagde ontkende het hem ten laste gelegde pertinent. Acher zijn huis te Soest aevonden zich twee schuren; in de eene ichuur stond een auto, in de andere mhuur werden konijnen gehouden. De schuren en de konijnen waren verzekerd 'oor f 10.000, de auto was tegen brand- ichade verzekerd voor f 1250. Op het moment waarop de verzekering werd ge sloten, hield de verdachte 80 konijnen. De president: „Dan is een verzekering /an f 10.000 voor oude schuren en 80 tonijnen aardig veel, is 't niet?" De verdachte: „Dat was niet veei, want •r waren in de schuur hokken voor 200 conynen". VV. V. O. VELDEN EMMALAAN 13 Timmerman Aannemer BELAST ZICH MET HET ONTWERPEN, BOUWEN EN ONDERHOUDEN van Landhuizen en andere bouwwerken. De president maakt er den verdacute op attent, dat hij nog al eenige schulden had loopen, maar beklaagde merkie daar- .egenover op, dat men daaruit toch niet ,<un concludeeren. dat hij in geldelijke noeilykheüen verkeerde. In de schuur be- .onuea zich o.m. een zoogenaamde blauw- uanue:" en een gewoon petroleumtueslel. De president: „De dienstbode ging an jers nooii mee. Hoe kwam het zoo, dat lij uien avond met U mede uitging naar Amersfoort?" Verdachte: „Dat gebeurde op aandrin gen van mijn vrouw, die haar beloofd nad eens mee te mogen, als er een bal- masqué werd gegeven. Daarom ging de lienstbode mede". De president: „U heeft óók beweerd nog in een café te zijn geweest. Is dat zoo Verdachte: „Ja. Daar heb ik een glas oier gedronken". President: „Merkwaardig, dat niemand U in dit café heeft gezien". Verdachte houdt vol wel degelyk in dat café te zijn geweest. President: „Uw konijnenfokkerij ging Jen laatsten tijd zeer slecht, is het niet?" Verdachte ontkent dat. De fokkerij ging nog aardig goed. De konijnen, die ren van bijzondere kostbaarheid, verte genwoordigden een waarde van ongeveer i 45 per stuk. Beklaagde had dus, zoo voegde hij hieraan toe. geenerlei belang Jij brandstichting. TORENSTRAAT 20 - TEL. 2171 die No. 1 van de lijst staat. Heeren zolen en hakken f 2.10 iames zolen en hakken f 1.60 Alles hout gepend. Gelijmd of genaaid 40 cent meer. Gratis halen en bezorgen. Een bewoner uit Soest, wiens huis grenst aan het perceel van' den verdachte, deelde mede, dat hy den brand het eerst ontdekte. Er kwam rook uit een der schu ren. Bij onderzoek bleek hem, dat de auto in een der schuren in brand stond; in de andere shuur brandden eveneens de konijnenhokken. In de schuren rook het sterk naar terpentijn; dat trok direct ge- luige's aandacht, toen hy de schuren binnentrad. Boven de petroleumstellen hing een touw. dat over een der balken van .le schuur was geslingerd; ook dat touw bleek gebrand te hebben, eveneens een .Ier balken waar het touw over hing. Het was getuige bekend, dat de verdachte iiy had dan ook wel geld van hem geleend, vroeger wel eens in geld-nood verkeerde; maar die bedragen waren door verdachte terugbetaald. Een tweede getuige heeft in den vóór avond, enkele uren vóórdat de brand werd ontdekt, lichtschynsel ontdekt in de schu ren van den verdachte, maar omdat het :oen nog betrekkelijk vroeg was, heeft ge tuige aan dat lichtschijnsel geen bijzonde re beteekenis gehecht. Nader gevraagd, verklaarde getuige dat net lichtschynsel door hem in de schuur waargenomen vrij sterk was, van onderen scheen op te komen en zich in boven- waartsche richting bewoog. De verdediger spreekt er zyn verba zing over uit, dat deze getuige wèl een zonderling lichtschynsel waarneemt, dat hem ongewoon voorkomt, maar waar hij verder niets aan doet. De directeur der politie-vakschool te Hilversum, de heer Frima, heeft het hooi en het touw onderzocht, dat in de schuur in beslag is genomen. Het bleek met tex*- petijn gedrenkt te zyn. Het is zeer goed mogelijk dat deze schuurbrand al gerui- men tijd te voren heeft liggen smeulen. De verdediger: „Maar kon dit ook al vier 5 uur te voren aan het smeulen zyn, vóórdat de brand eigenlijk uitbrak?" Getuige: „Neen, dat acht ik onmoge lijk". Een deskundige op het gebied der ko nijnenfokkerij, lichtte de Rechtbank in aangaande de waarde der konijnen. De 57 konijnen, die verdachte nu nog hield, vertegenwoordigden momenteel een waar den van ruim f 57. Bepaalde ras-exem plaren. dieren van buitengewone waarde, hield verdachte niet. Ook de echtgenoote van den verdachte wordt als getuige gehoord. Zy deelt me de, 's middags te half 5 nog in deischuur te zijn geweest op den dag dat 's avonds de brand ontstond. Er was wel hooi in de schuur aanwezig, maar dat hooi lag om half 5 's middags boven op de kony- nenhokken en niet op den grond. Even later is haar man nog in de schuur ge weest om een fiets te krijgen, maar dat verblijf in de schuur heeft niet langer dan één minuut geduurd. Daarna is de schuur gesloten met een sleutel. Vervol gens is getuige met haar man en de dienstbode met de autobus naar A'foort gegaan. Ook de dienstbode werd als getuige gehoord. De verklaringen van deze ge tuige zijn overigens geheel gelijkluidend met die van de echtgenoote. Een getuige h décharge, wonende te Amersfoort, bevestigde dat de verdachte 's avonds van den dag der brandstichting by hem aan huis is geweest 's avonds half tien, ongeveer een kwartier. Langer had dit bezoek zeker niet geduurd. Een tweede getuige a décharge ver klaarde in gelijken zin. Een derde getuige h décharge ver zekerde dat hij met verdachte een auto had geruild. Toen had verdachte de auto gekregen die hij bezat, op den dag der brandstichting; voor die auto had de ver dachte f 1200 moeten toebetalen, boven de oude auto, die hy geruild had. Het requisitor van den offii- cier van justitie. De officier van justitie stelde in liet licht, dat dit geval van brandstichting sterk herinnerde aan een vroeger geval van brandstichting te Soestook toen had de eigenaar van het verbrande huis zijn vrouw en kinderen in veiligheid gebracht en daarna de brandstichting ontkent. Pre cies zoo heeft deze verdachte gehandeld; hij brengt vrouw en kind veilig weg en doet dan naderhand of hy van den brand niets weet. Om 5 uur 's middags was in de schuren alles in orde, de sleutel der schuur lag binnenshuis, op het thee-blad. Het is zeer wel mogelijk dat de ver dachte op de een of andere manier den brand heeft voorbereid, al weet de officier niet te zeggen, hoe deze verdachte den brand heeft veroorzaakt. Gezien de zéér hooge verzekeringen en de tientallen van dergelijke brandstichtingen, eischte de of ficier 10 maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. van Woelderen pleit te vrijspraak op grond dat het feit niet bewezen was. Uitspraak over 14 dagen. Telegraaf—Telefoonstation. Met ingang van 11 dezer is ten huize van den heer J. R. RADEMAKER, Laan straat hoek Dorresteinweg een Telegraaf- Telefoonstation gevestigd. Aldaar zal dus gelegenheid bestaan tot het aanbieden van telegrammen en het voeren van telefoongesprekken. De heer Rademaker is ook depothou der van frankeerzegels enz. Opbrengst „Volksonderwijs-collectë". Dank zij den ijver der jeugdige collec- trices heeft de Zaterdag 1.1. gehouden Volksonderwijs-collecte voor de openbare school de som van f 168.97 opgebracht. Nieuwe Telefoon-aansluitingen. 703. Harinxma thoe Slooten, Jonkvr. C. M. v„ Emmalaan 6 a. 412. Bosch Hzn., E. J. Torenlaan 15 a. 701. Ruyter Zn., P. de. Fabriek v. Suikerwerken 812, 14—18. Zaterdag 813 d' Hulnislaan 5. 702. Berg Joh. v. d., Brandstoffenhan- del, Eikenboschweg 26. 2315. Nijhoff, Mr. J. S., Zuidelaan 9, Soest. 2313. Pluimveevoederfabriek „Klaver vier", v. Weedestr. 30, Soest. 2313. Reiluigh A„ Dierenarts, v. Wee destr. 30, Soest. Iffa Minimax. Gepasseerden Woensdagmiddag 3 uur werden op het terrein, naast de brand weercentrale proeven genomen met boven genoemd brandbluschapparaat. Opvallend was dat voor deze demon stratie zooveel kunstmatige belangstelling ook van het bureau van openbare werken was opgewekt. Terwijl by soortgelijke de monstraties die reeds vroeger plaats had den, elke belangstelling ontbrak. Wy vragen ons af of dit een gevolg is, van de zeer zakelijke opvatting dezer fir ma die toch niets voor niets wil hebben en via den heer Zevenhuizen de Brandraad voor deze demonstratie wist te winnen. Onder de vele kyklustigen merkten wy o.a. op: den heer Burgemeester, den ge meente-secretaris, den directeur van open bare werken, den inspecteur van Politie, len commandant V. B. W. en last not 'east de leden van den brandweer. Allereerst werd een stapel van spar renhout, begoten met benzine, petroleum en stookolie aangestoken. Nadat het hout een oogenblik had ge brand nam één der employé's het stan daard apparaat B., waarmede het vuur n den aanvang kon worden gestuit. Het tweede deel, het groote teerveld, alsmede een emmer vol benzine werden met de autoblusscher vrjj spoedig ge- bluscht. Het schuimbluschapparaat op de bran dende bak met stookolie en benzine gaf eveneens goede resultaten. Ten slotte werd een groote stapel droog hout in brand gestoken waarop het ap paraat evenwel elke uitwerking miste, zoodat de vrijwillige brandweer te hulp moest worden geroepen om erger te voor komen. Evenals andere reeds vroeger beproefde apparaten van concurreerende firjna^s op dit gebied, bleek ook de Iffa-Minimóx al leen by begin van brand onheil te kun nen voorkomen. Telefoongids. Met ingang van de nieuwe Juli-uit- gave van den interlocalen telefoongids zullen in het vervolg de aansluitingen te Soest worden opgenomen onder het hoofd „Soest" en niet meer, zooals tot dusverre onder het hoofd „Baarn". Dit laatste gaf herhaaldelijk moeilijk heden en die zullen dus nu tot het verle den gaan behooren. Zij, die op hun drukwerken hun tele foonnummer hebben vermeld onder op gave: kantoor Baarn, zullen dus goed doen dat te laten wijzigen ter voorlichting van hun correspondenten. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, dé heer W. van Ooest slaagde dezer dagen voor het pro- paedeutisch examen theologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Geslaagd. Voor het Baarn's Lyceum slaagden: Annie Dammers en Rina Wilmink en voor de Handelschool te Amersfoort Jan Zuiverwijk, allen leerlingen der Openb. School in de Kerkebuurt. Chr. Geref. Gemeente. Dezer dagen ontving den Kerkeraad van bovengenoemde Gemeente het voor hem teleurstellende bericht, dat Ds. J. -y W. van Ree van Barendrecht voor het op hem uitgebrachte beroep moest bedanken. Faillisement. By vonnis van den Arrondissements- Rechtbank te Utrecht is in staat van faillissement verklaard H. Uiterwyk, Wal deck Pyrmontlaan 1 te Soest. Tot curator werd benoemd Mr. 0. L. de Geus BRAAMHAGE. Naar wij vernemen zullen de Concerten Donderdag 18 dezer een aanvang nemen. Met goedvinden der betrokken gemeen tebesturen zullen de Harmonie „Crescen do" te Baarn en „Patientia Vincit Omnia" te Soest één concert ruilen. De Baarnsche Harmonie geeft haar Concert Maandag 15 Juli te 8 uur in de tent tegenover ons Raadhuis, onder lei ding van den Heer J. ld. v. Dapperen. PROGRAMMA: 1. Dilbeek Marsch, E. Laishé 2. Ouverture „Harmonia" E. Laisné 3. Rachel, Gr. Valse L. Langlois 4. Cortège de ballet L. Montagne PAUZE: 5. Fantaisie Opera 1' Africaine Meyerbeer 6. Unter den Siegesbanner von Blon 7. Ouverture le Diamant Noir H. Star 8. Ballet-Suite F. Popy a. Mazurika. b. Pizzicato. c. Valse lente. d. Largo. e. Galop. Gevonden voorwerpen. Een lipssleutel, Talmastr. 9; een be- lastingmerk, bij de melkfabriek, gemerkt G. v. B. Op 10 Juli een portemonnaie inhoud f9.62, een broekveer op de Dahveg. KENTERING IN DEN STRIJD I Een nieuwe Bond van Drukkerspatroons. Naar samenwerking met de gezellenorganisaties. Naar wij vernemen vergaderden Woens dag 10 Juli te Utrecht bijna 100 druk kerspatroons uit het geheele land, die met algemeene stemmen hebben besloten een nieuwen patroonsbond op te richten, waar in niet de bepalingen van het bindend prijstarief zullen voorkomen. Er zal ge tracht worden tot samenwerking te ko men met de gezellenorganisaties om de collectieve arbeidsovereenkomst ook voor de leden, die dan uit de federatie wen- schen te treden, te doen gelden. O! zoo! Het is dus niet alleen de Eerste Soester Drukkerij die zich niet wil laten dwingen, om de klanten ten opzichte der prijzen af te stroopen! Er volgen er dus nu al 100 tegelijk, die er den brui aan geven. Wat zegt Smitje hiervan? Moeten nu al die afnemers dier 100 drukkerijen geboycot worden? Want als je A zegt moet je B ooki zeggen! De consequentie eischt dit! Vooruit, Smitje, aan den arbeid! Er is een heeleboel voor je in het vet! Gedecoreerd. Aan den heer G. v. d. Brink, organisl van de Ned. Herv. Gemeente te Soester- berg is verleend de eeremedaille, verbon den aan de orde van Uranje-Nassau. Auto-ongeval. Verleden week Zaterdagmiddag kwam een auto, bestuurd door den heer Does- burgh, uit Alphen, die met vrij groote snelheid reed, even voorbij de R.K. Kerk te slippen door de gladheid van den nieu wen weg. Hij botste tegen een boom, daarna tegen een telefoonpaal en tenslotte weer tegen een boom. De dame. die naast den bestuurder zat, bekwam ernstige hoofdwonden; de bestuurder zelf kwam er nog vrij goed af. De gewonde dame werd onder toezicht van Dr. Jongbloet naar Utrecht vervoerd. Nog een auto-ongeval. Naby de R. K. kerk te Soesterberg slipte Maandagmiddag weer een auto mobiel, bestuurd door den heer J. uit Rotterdam. De auto draaide eenige maleü rond en sloeg daarna over den kop. Met de wielen omhoog bleef hij hangen op' het hek van de kerk. Ongeloovelijk goed kwamen de inzittenden eraf; niemand had meer dan een paar schrammetjes. De nieuwe weg te Soesterberg. Het nieuwe wegdek op den Rijksstraat weg te Soesterberg schijnt niet zoo heel goed te voldoen. Het is een nieuw procé dé, doch thans is reeds gebleken, dat de oppervlakte zeer glad is. Reeds by droog weder glimt de geheele weg en het is voor vele automobilisten en zelfs ook fietsers zeer onaangenaam ryden, daar men bui tengewoon voorzichtig aan moet doen. Toch lijkt het bij ilruog weder erger dan het in werkelijkheid is. Doch bij nat we der is het zeer gevaarlyk en is de kans op slippen groot, zoodat men dan zeer goed &al doen, om te Soesterberg héél voorzichtig te ryden. Meerdere auto-onge vallen hebben reeds de laatste dagen plaats gehad, alle door slippen. In verband hiermede let de politie er thans zeer nauwkeurig op, dat de maxi mum snelheid van 30 K.M. per uur niet wordt overtreden. Velen toch zien er nog altijd een genoegen in ter plaatse flink hard te rijden, en momenteel is dat niet alleen zeer gevaarlyk voor hen zelf, doch ook voor de andere weggebruikers. Men zij dus nogmaals gewaarschuwd: Rijdt te Soesterberg langzaam! ADVERTENTIËN TE KOOP LANDHUIS met luin op het Zuiden 9 groote en kleine kamers. Aanvaarding bij nader overleg. Prijs 7500,—. Direct bij station lijn Baarn- Utrecht. Inlichtingen te verkrijgen onder No. 496 aan het bur. v. d. blad. POLITIEBERICHTEN. Deze week werd door de politie aan gehouden C. v. d. B., woonachtig te Nij- kerk, wegens het plegen van ontuchtige handelingen met een 5 jarig kind. C. v. d. B. is gevankelijk naar Utrecht vervoerd en ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Aangehouden zijn 2 personen, w.o. een zwerver en een ingezetene wegens open bare dronkenschap. Tevens maakte de politie een verbaal op tegen personen die zich schuldig had den gemaakt aan overtreding der motor en rijwielwet, n.1. het zich voort laten slepen per rijwiel door een auto. Men zij gewaarschuwd. Woonhuis Bosstraat 135. Beneden 2 kaïners, keuken en bijkeu ken. Boven 4 kamers. Electrisch licht en waterleiding. Te bevragen Fa. Swager, v. Wi ede- straat 17, Tel. 2008. Door omstandigheden goed tehuis gezocht voor 2-jarige Herdershond, Reu, waaks en vertrouwd bij kinderen. Brieven onder No. 497 aan het bureau van dit blad. DAMRUBRIEK Correspondentie en oplossingen (binnen 8 da gen) te zenden aan H. Bakker, Soest Laanstr. 32 PROBLEEM No. 1 Zwart: 6 1 2 3 4 5 46 47 48 49 50 Wit: 10 zwart 5 schijven op 9-10-18-19-44 en dam op 25 wit 6 schijven op 27-28-30-34-42-45 en dam op 6. wit speelt en wint. Oplossing probleem No. 9 De stand in cijfers was: zwart 9-11-14-17-19-21/23 35 wit 28-31-32-34-37 40-44 49-50. wit speelt 34-30-40-34-34 29 44-39 49x20 en vervo gt met 31-27 waar mede de winst geforceerd wordt. Zwart moet sluiten met 11-16 of 21-26, doch steeds volgt 27-22 met winst. Goede oplossingen ontvangen van S. de Z., D. Salemink, D. Waal. Bovenstaand probleem is weder het eerste van de derde serie. Kerhberichlen. Ned. Herv. Kerk Zondag 14 Juli, Kerk v.m. 10 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishoop. n.m. 6 uur: Geen dienst. Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Ds. J. S. v. Schaik n.m. 6 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Chr. Geref. Gemetonte. Julianastraat. Zondag ld Juli v.m. 10 uur: Godsdienstoefening. n.m. 6 uur: Godsdienstoefening. Donderdag 18 Juli nam. 7.30 uur: Ds. J. Reesink van Nonrdeloos. Vereeniging van Vrijzinnig Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst. Zondag 14 Juli v.m. 10.30 uur: Ds.-G. Westmyse van Dragten. Onderwerp: „Zelfovergave en die nende liefde". Luc. 10 38—42. Plaatselijk Nieuws. Soesterberg Waarschuwingsborden. Soesterberg's Bloei heeft het voornemen waarschuwingsborden te plaatsen in ver band met de gladheid van den weg. TE KOOP een zoo goed aJs nieuw HEERENDRIEWIELFIETS (Fongers). Dagelijks voor 12 uur te bezichtigen Nieuwerhnekstraat 12. aan de hooTdstraat tegenover hel Land goed Braamhage. Huurprijs f 35.— per maand. Te bevragen bij W. v. d. VELDEN, Emmalaan 13. TE ICOOP Een TRANSPORTRIJWIEL, zoo goed als nieuw f 25.—. Twee HEEREN RIJWIELEN f 20.— en t 15.—. Een DAMESRIJWIEL f 15.—. SOESTERBEROSCHESTR. 10a De Notaris A. U. DAMMERS te SuEST zal op Dinsdag 23 Juli 1929 voorin. Ij uur in het StationskoffiebuiB u.d. Toren straat te Soest 1. Het van ouds bekende perceel „HET HUIS MET DE DRIE RINGEN" best. uit twee woonhuizen met erv. tuin en bouw land a.d. Kerkstraat Nrs. 11 en 11a te Soest te zamen groot 15 A. 92 ic.A. te veilen in 2 perc. en comb. 2. Een dubbel huis m. schuur, erf, tri tuin a.d. Kolouieweg Nrs. 22 en 24 te Soest, tezamen gr. 21 A. 50 c.A. te veilen in 2 perc. en icomb. 3. Een villa met gar„ schuur, erf ien tuin a.d. Molenstraat O.Z. Nr. 23 te Soest groot 6 A. 86 c.A. 4. Een huis met schuur, erf en tuin a d Hartweg Nr. 28 te Soest gr. 5 A. 20 c.A. 5. Eenige perc. bouwterrein a.d. Wal deck Pyrmontlaan te Soest groot onge veer 9 A. te veilen in 3 perc. comb. en massa. 6. Een perc. bouwterrein a.d. Wal deck Pyrmontlaan te Soest, groot onge veer 4 Aren. De perc. 5 en 6 zyn zeer [gunstig gele gen nabij het Burgem. Dekethpark te Soest. Na afloop dezer verkooping zullen ten verzoeke v. d. Gem. Soest worden ver kocht: 5400 Takkenbosschen en 34 Vaam gekloofd hout en 7 perc. zich bevindende o.h. Gemeenteterrein a.d. Langen Brinkw. Op dag tot 1 Nuv. 1929, mits itwee ge goede en b.d. verk. tegenw. borgen stel lend. Breeder by billetten. Bezichtiging: de perc. 1 en 3 Dinsdags en Donderdags van 2—4 uur, de perc. ,2. 4, 5, 6 en de perceelen hout idagelijks. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, alsmede voor perc. 2 ten kantore van de Notarissen C. F. J. Hanedoes en F. M. Weve, Wes termark t 2 Amsterdam. Notaris A. U. DAMMERS te SOEST zal op Dinsdag 23 Juli 1929, des voor middags 11 uur, vóór de aangekondigde veiling van onroerende goederen, eene verkooping houden van diverse perceelen Breeder bij biljetten. Kinderschoenen f 1.25. Dames f 1.50 in diverse kleuren. Wed. J. C. Pohlman LANGE BRINKWEG 31 naar en van per Expeditie TE HUUR. Korte Brinkweg 28, na 6 uur te bezichtigen. Bij vonnis van den Arr. R chtbank te Utrecht d.d. 10 |u)i 1929 is verklaard in staat van failltssoment yan beroep handelsreiziger, wonende Waldeck Pyrmontlaan No. 1 te Soest- Met benoeming van den E.A. Heer Dr. J E. van der Meulen rechter in voorm. rechtbank tot Rechter-Commis- saris en ondergeteekende tot Curator. Mr. M de GEUS. Advocaat en Procureur. UTRECHT, 11 Juni 1929. Achter St. Pieter No. 16. Torenstraat 8 - Tel. 2086 Feenstra's, Ons Boekenhuis, Autokluis. Nleuwstraat 3 - Tel. 621 N.Z. Voorburgwal 55 Tel. 43641 - 40941 Deurwaarder KU1JTERS te Amers foort zal op 's namiddags 2 uur, ten huize van Mejuffrouw Keyser, Julianastraat 2, te Soestdijk, Eiger.haard den gedeeltelijken waarbij ameublement, buffet, diverse kasten, stoelen, spiegels, schilderijen, gordijnen, pendule, vazen, karpet, enz. enz. enz. Kijkdag 's morgens van 9 -l2 uur. VOOR le KWALITEIT TEGEN DE MEEST CONCURREE RENDE PRIJZEN IS NIEUWSTRAAT 17 Beleefd aanbevelend, Hoenderpark, Parklaan 12, Soest. BROEDEIEREN en KUIKENS, stam Welleman, dagelijks verkrijgbaar. Tevens te koop: BROEDMACHINE, (Cypers) en Kunstmoeder. SCHRIK8I.AAN 25 Piepkuikens vanaf 0.60 Fijne gem. Braadkippen v.a. f 1 1.50 Holland che poulardes f 2.50 Panklaar en thuisbezorgd. NEEMT PROEF. Wij verzorgen al uwe Adverttintie's in alle dag-, week- en maandbladen in Neder land. Geven gratis advies op Reclame- gebied. Verzorgen van reclame-campagnes door het geheele land. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ v. Waadestraat 7 - Talaf. 2062

De Soester | 1929 | | pagina 2