FUfilIl geneesten de Qemeentefilm. Moeders, zet op elke „Mijnheer" aldus sprak mijn vriend de schoenmaker uit de Heuveldwars straat, toen-ie gister mijn verzoolde waterdichte laarzen thuisbracht, (ik ver trouw dat mooie weer voor geen cent) „mijnheer, wat gaat de wereld toch achteruit, ik herinner me nog als de dag van gister dat we hier dertig jaar geleden, kermis hadden, waar iedereen aan mee dee behalve de psalmenzin- gers die Zondags drie keer ter kerke gaan en 's Maandags hun medemensch met een effen gezicht voor een vijf en twintig gulden of meer in den nek zien. Er was niemand die daar een grooten mond in de krant over op zette, want kranten waren er toen hier nog niet en het was er wel zoo rus tig om. Er was toen nog geen „Soest Vooruit", die voor feestelijkheden zorg de, en later bedankjes kreeg van leden omdat ze geen lid wilden zijn van een vereeniging die dronkenschap en zedelijkheid in de hand werkte. Er werd toen een stevig glas gedronken, de boerenjongens rosten mekaar af dat het zoo'n aard had, en waren een nur erna weer de dikste vrinden. De meis- kens hier, draaiden en tolden in het rond, hotsten door het dorp en zon gen het hoogste lied mee en de Bur gerlijke Stand voer er wel bij. Het was werkelijk een algemeene ontspanning die de menschen toen nog meer noo- dig hadden dan tegenwoordig want een fietser was een bijzonderheid en een motorrijder werd nagekeken als een wereldwonder. Om van bioscopen en dansgelegenheden maar heelemaal niet te praten. En dan mot je nou eris komme! lederene fietst, als ze in Soest niet kunnen dansen zijn ze in een wip in Amersfoort of Hilversum, motor fietsen brommen om je heen als vlie gen om een mesthoop, zonder levens gevaar kun je Zondags de straat niet oversteken vanwege de razende auto's en als er een ouderwetsche kermis op touw gezet wordt kankert de halve gemeente. En dan die plaatselijke ru- zietjes meneerAls je de kranten leest wordt er in één week meer geblaft als vroeger in een jaar. Tot op straat toe ben je niet veilig meer, en wordt staande gehouden door een geflam baard en schrikkelijk naar drank kend mensch. die jou een schunnig pamflet in je handen probeert te stop pen. Ik zag zelfs zoo'n papier, door lampions verlicht, tentoongesteld voor een huis waar men binnen luidkeels psalmen aan 't jammeren was. De menschheid gaat achteruit meneer, wat ik je brom. Vroeger gaf ik met een gerust geweten drie maanden crediet aan den eersten den besten arbeider ik wist dat m'n centen veilig waren want al dronk zoo iemand wel eens een borrel en al han-ie geregeld een knokpartijtje waarbij knap bloed vloei de, als eerlijk man was-ie d'r geen haar minder om, en ik kreeg op tijd m'n centen. En tegenwoordig! Praat me er niet van! Ik heb een rekening van iemand tegoed over drie jaar, bij makaar nog geen zestig gulden en al lemaal postjes van een kwartje of der tig cent; nou is-ie failliet en ik zal misschien wel een riksdaalder beuren Maar evenzoogoed de branie uithan gen en meneer willen zijn. Laat mij dan maar schoenflikken en geen psal men jammeren en niet kankeren tegen de kermis. Ik voel me daar wel zoo goed bij. Ik wou dat ze mij eens een jaar burgemeester maakten, dan zou ik ze eens laten kijken hoe wehiervroe ger den moed er in hielden. Sluitings uren kenden we niet en als het erg laat werd dronk de politie een borrel mee tegen de nachtlucht. Tja meneer dat was een andere tijd als tegenwoor dig. En de eenige manier om je nog welgemoed door het leven te slaan is te bedenken dat het hier nog beroer der had kunnen zijn. Geef mij maar Soest van het jaar 19001 BRANDNETEL. Bekendmakingen. Officieel. Waarschuwing aan arbeiders, die in Duitschland werk zoeken. De burgemeester der gemeente Soest vestigt de aandacht van Neder- landsche arbeiders, die in Duitschland willen gaan werken, op het vol gende. Evenals alle andere vreemde ar beiders hebben zij daartoe toestem ming noodig van de Duitsche over heid, terwijl bovendien de werkge ver in het bezit moet zijn van een vergunning om vreemde arbeiders in dienst te mogen nemen. Zoodra Nederlandsche arbeiders werk gevonden hebben, informeeren zij het best bij hun werkgever of deze buitenlanders in dienst mag nemen, dan wel bereid is deze vergunning aan te vragen. Slechts indien dit het geval is, zal de arbeider met kans op goed succes toestemming kunnen vra gen in Duitschland te mogen werken. Indien dit verzoek wordt ingewil ligd, zal hem een „Arbeiterlegitima- tionskarte" worden uitgereikt, welke meestal tot het einde van het kalen derjaar geldig is en in het begin van elk jaar moet worden vernieuwd. De aanvrage voor een „Arbeiterle- gitimationskart moet bij de plaatse lijke politie der woon- of verblijf plaats in Duitschland worden inge diend. Het verdient aanbeveling, van deze aanvrage kennis te geven aan de Ne derlandsche Arbeidsbeurs te Ober- hausen Rhld. (Sedanstr. 51), onder vermelding van de nadere bijzonder heden, opdat deze instelling het ver zoek van den arbeider kan onder steunen. Aan buitenlandsche arbeiders, die sinds 1 Januari 1919 (voor arbeiders ia den landbouw sinds 1 Januari 1913) onafgebroken in Duitschland werk zaam zijn, kan een „Befreiungsschein' worden uitgereikt. Deze ,,Schein" heeft meestal een langeren geldig heidsduur en stelt de vreemde arbei ders gelijk met de inheemsche, voor zoover het verkrijgen van arbeid be treft. De werkgever kan deze arbei ders, zonder meer in dienst nemen terwijl de arbeider zonder bezwaar van werkgever kan verwisselen. Op deze bepaling zijn allerlei uit zonderingen toegelaten, zoodat arbei ders, die vroeger gedurende korten of langen tijd (vooral na 1919) Duitschland gewerkt hebben, goed doen, om bij de Nederlandsche Ar beidsbeurs te Oberhausen te infor meeren, of zij niet beter een „Befrei ungsschein" kunnen aanvragen dan 'n „Legitimationskarte". De beslissing op de aanvragen om Arbeiterlegitimationskarten" en .Befreiungsscheine" ligt bij de „Lan- desamter für Arbeitsvermitting' (voor de Rijnprovincie te Düsseldorf, voor Westfalen te Münster). Omtrent het verkrijgen van werk in Duitschland zij het navolgende opge merkt. Aan Nederlanders, die zich naar Duitschland wilen begeven en inlich tingen wenschen tot het verkrijgen van werk of van een betrekking daar te lande, wordt dringend aangeraden, zich te wenden tot dien directeur der arbeidsbeurs voor het district, waarin de gemeente hunner inwoning is gele gen. Welke die arbeidsbeurs is, zal aan de belanghebbenden op aanvrage worden medegedeeld door den plaat selijken correspondent der intercom munale arbeidsbemiddeling. Wanneer men reeds in Duitschland en inlichtingen of voorlichting wenscht, moet men zich wenden tot de Nederlandsche Arbeidsbeurs te Oberhausen (Sedanstrasze 51 am Neumarkt). De aandacht van Nederlandsche arbeiders, die zich in Duitschland wenschen te vestigen, dient eveneens te worden gericht op de in sommige landen, met name in Pruisen, be staande voorschriften betreffende de vestiging. De arbeider, die zijn ver blijf in Pruisen wenscht te vestigen, dient daartoe een vergunning te vra gen aan de plaatselijke politie. In dien tegen het verzoek geen bezwaar bestaat, ontvangt hij een „Aufenthalt- serlaubnisz". Indien zich moeilijkhe den voordoen tot het verkrijgen van zoodanige Aufenthaltserlaubnisz, kan de arbeider zich wenden tot de Ne derlandsche Arbeidsbeurs te Ober hausen. Belanghebbenden kunnen ter ge meentesecretarie een afdruk van deze kennisgeving bekomen. SPORT VOETBAL HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest; maken bekend, dat het verzoek van E. On- wezen Hailweg 12 te Soest, om in het per ceel Hartweg no. 12 kadastraal bekend in sectie H no. 3391 een petroleumbewaar- mogen oprichten door hen is verdaagd. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van J. C. ager en P. Swager wonende te Soest, om op perceel van Weedestraat, kadastraal be kend in sectie H, no. 2774 een benzine bi waarplaats te mogen hebben door hen geweigerd. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van H. van Boeijen te Soest om op het perceel, Birk- straat kadastraal bekend in sectie C, no. 837 een benzine bewaarplaats te mogen hebben door hen is geweigerd. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van A. J. Heins, Middelwijkstraat no. 18 te Soest om op perceel aan de Middelwijkstraat, kadas traal bekend in sectie H. no. 2775 een ben zine bewaarplaats te mogen hebben, door hen is geweigerd. Clubnieuws V. V. Soest Zondag a. s. om 2 uur terrein Koudhoornweg Soest I Elinchwijk I A. s. Zondag krijgt ons le elftal bezoek van Elinchwijk uit Utrecht. Het vorig seizoen was deze vereeni ging onze gevaarlijkste tegenstander in de le klasse U.P.V.B. zoodat a. s. Zondag ons le elftal zijn beste krach ten zal moeten geven. |om ongeslagen uit de strijd te komen. Dus Soest 1 laat Zondag eens zien wat je kan. nog een paar weken, en de competitie neemt een aanvang. Het 2e elftal speelt om 12 uur even eens op het Soestterrein tegen Elink- wijk 111. VOETBALVEREENIGING „SOEST". Wegens hel behaalde kampioenschap bij •n laatst gehouden competitie-wedstrijd bood genoemde vereeniging aan haar leden, donateurs en supporters een feestavond aan in „Bosch en Duin" welke aardig bezocht was. De feestzaal was voor hel komende seizoen keurig in orde gemaakt. „The Stram- menas Band" onder leiding van Johnny Hopman zorgde voor pittige, populaire mu ziek en wist de vroolijkheid er in te houden. Te ongeveer 8 uur opende de voorzitter bijeenkomst en riep allen het welkom e. Feitelijk had dit feest vele maanden te rug gevierd moeten zijn, maar daar er moei lijkheden waren gerezen is dit steeds uitge steld. Spr. brengt hulde aan het le elftal, het getuigt van groote wilskracht en eensgezind heid. Er is veel voor „Soest" gedaan getuige de fraaie medaillekast, geschonken door den heer Sodkuiken, vervaardigd door het lid Bakkenes. Spr. hoopt dat de jonge krachten hun best zullen doen in de competitie en dat zij een mooie plaats zullen bezetten. Na applaus feleciteerde de heer v. d. Meu- len de vereeniging, waarop den heer Emiel bekend humorist uit Utrecht zijn repertoir met succes voordroeg. Vervolgens trap op de jongejuffrouw Leni Hopman in verschil lende lichteffecten en in de Matrozendans als vlinder, wat zeer aardig was. Haar va der toonde zich een vaardig cyclophoon- bespeler, zijn vlugheid was verbazend. Een en ander een leuke avond besloten met een gezellig bal. De Burgemeester van Soest maakt bekend, dat het in verband met de nieuwe voorschriften noodig is dat ALLE melkverkoopers binnen de meente opnieuw aangifte van hun be drijf doen; dat formulieren daarvoor kosteloos ten Raadhuize verkrijgbaar zullen wor den gesteld; dat aan melkverkoopers in overwe ging wordt gegeven ten spoedigste tot iiet indienen dezer aanvragen over te gaan. Soest, 9 September 1929. De Burgemeester, G. Deketh. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat eene openbare ver gadering van den Raad is belegd tegen Woensdag 18 September 1929, des namiddags 2 uur, zoonoodig met voort zetting des avonds 7.30 uur Soest, 11 September 1929. De Burgem. van Soest, G. Deketh. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekenddat nogmaals gelegenheid tot kostelooze vaccinatie en revaccinatie zal worden gegeven op WOENSDAG 18 September 1929 des namiddags te 4.30 uur in het gebouw der St. Joseph jongelingen-vereeniging aan de Steenhofstraat te Soest; dat gelegenheid tot het doen nazien der inentingen zal worden gegeven een week later op dezelfde plaats, dag uur, voor hen die voor de eerste maal worden ingeënt. De ouders worden er aan herinnerd hunne trouwboekjes of geboortebewij- znn der in te enten kinderen mede te brengen. Voorts verdient het aanbeveling de armen der kinderen vooraf goed met water en zeep te wasschen. Soest, den 11 September 1929. De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. KNIPCURSUS BEGIN OCTOBER AANVANG DER LESSEN. Aanmelden voor 30 Sept. bij VENEMA, F. C. Kuyperstraat 10 Telefoon 2169. Plaatselijk Nieuws. Opening U.L.O. School. Maandag 1.1. werd de U.L.O. school, die met ingang van 1 Sep tember aan de Enendaalschool is toe gevoegd, geopend. Ouders die voor hunnen kinderen voortaan neutraal uitgebreid lager onderwijs wenschen zijn dus thans niet meer genoodzaakt hunne kinderen daarvoor naar een andere plaats te zenden. Het onder wijs aan de Engendaalschool is door deze instelling ook meer vollediger geworden. NED. VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN. AFD. BAARN EN O. Maandrapport ïnspekteur Steenhofstr. 32, Soest. De woonwagenkampen te Baarn en Soest (deze laatste is verplaatst) geregeld gecon troleerd. Eenige katten te Soest een nieuw tehuis bezorgd. Bij een hond onder de wagen, waar de ketting te kort was, deze laten verlengen Bij een andere hond onder de wagen, wel ke in rust niet kan gaan liggen, de bespan ning laten veranderen. Bij nog een hond de buikriem laten ver wijden. Bij verschillende paarden de oogkleppen welke los zaten, laten vast maken. Op het Geestterrein te Soest de paarden van het circus en van het hippodrome, bij welke laatste de paarden geen bit in erin mond hadden, gecontroleerd. EEN NIEUWE PLATTEGROND. De heer T. Pluim schrijft ons: De heer Th. P. Vethake heeft met zijn groote en duidelijke kaart van Baarn en Soestdijk blijkbaar veel succes: immers tbans reeds is de 3e druk verschenen, pas ruim een jaar na den 2en. Dit is op zich zelf al een bewijs, dat de plattegrond grooten aftrek vindt. Deze nieuwe druk „is vermeerderd en ver beterd", en inderdaad dat is geen holle fraze. In Baarn zijn bijv. thans aangebracht: Leliestraat, Celebesstraat, Evangelisatie-ge bouw aan de Parkstraat, Rusthuis Leger des Hi-ils bij Rusthoek, Musis Sacrum, 't Ver- keershuis, terwijl 't gebouw aan de Wete ringstraat vervallen is. Ook zijn de nieuwste veranderingen, die enkele wegen ondergaan hebben, opgenomen, zoo bijv. van de Tulp straat, waarvan enkele bochten gelijk zijn gemaakt. Ook Soestdijk is geheel bijgewerkt. Bij de halte staan nu aangegeven: Beethovenlaan, Mendelsohnlaan, Pieter de Hooghlaan, Frans, hals-laan, Paulus-Potter-Iaan, Raadhuisstraat en de R.K. school voor U.L.O. Alleen aan de Veenhuizerstraat is de nieuwe naam van „Koninginneweg" nog niet gegeven; die komt natuurlijk bij een volgen den herdruk. Door 't voormalige Pekingbosch loopt van d. Berg f 41.000.—, J. Mets f 41.400. allen te Soest. Mulder, Soesterberg f 41.750.—, B. Verweij, Soest f 42.460.— de Goede, Soesterberg f 42.593. Klein en de Kruif f 43.721.B. Vlug f 44.650.—, v. d. Lugt f 44.757 M. Horn.sveld f 44.887.—, O. van Eg- dom f 44.990.—, R. Prins f 45.000.— O. Bostoom f 45.339.—, Rademaker en Dorrestein f 45.400.- allen te Soest, Oebr. M. C. van Linteren, Hoe velaken f 46.380, M. de Jong, Ouder kerk a.d. IJsel f 49 102.— en Klerks, Bussum f 54.500. Verbreedingen en verbetering Koninginnelaan Dinsdagavond vergaderde het voor- loopig comité onder praesidium van den heer Pieper in de Mariaschool om met de opgeroepen eigenaren van perceelen gelegen aan de Koninginne weg te spreken over bovengenoemd plan. Aanwezig waren o. m. de Wet houders Koenders Endendijk, de ge meente Secretaris, de gem. architect, notaris Dammers e. a. De Voorzirter riep allen het welkom toe, en memo reert het geval, dat spreker het gem. Bestuur in actie zag met den architect voor opmeting der Koninginnelaan, voor verbreeding en verbetering. Daarom heeft spreker de eigenaar der perceelen gelegen aan de Koninginne laan opgeroepen om daar eens gezel lig mede te praten. Want, waarde ge meente op zich neemt de Koninginne laan te verbreeden tot 12 [Meter met een wegdek van 5 Meter en trottoir band in den geest als de Nieuwesteeg welke verbetering f. 40.000 zal kosten daar wordt van de eigenaar dier per ceelen een klein offer gevraagd wordt in d'"en vorm van het Igratis afstaan van enkele meters van de voortuintjes De gemeente echter waarborgt de af voer van het hemelwater, niet door rioleering, daar dit voor de gansche gemeente een bedrag vraagt van 1 millioen; verder het geheel in orde brengen van het rasterwerk of beplan ting Waar bij een dergelijken verbete ring de waarde der perceelen stijgt en het verkeer, door en niet om de gemeente wordt gevoerd wat een schadepost zou zijn voor de winkel- dtand, daar hoopt spreker dat er tegen zie afstand van grond niet veel be zwaar over zal worden ingediend daar L8 Sept. a. s. deze voordracht in den raad komt. Na enkele gemoedelijke besprekin gen, het stellen van vragen en het beantwoorden daarvan teekende reeds velen de afstand verklaring zoodat'deze vergadering geslaagd mag worden ge noemd. JEUOD-LANDDAO Door de samenwerkende Commisies voor |eugddiensten te Amersfoort. Baarn, Bilthoven, Soest, Utrecht, en Zeist wordt een landdag georganiseerd voor de jonge menschen uit deze om gevieg. De landdag wordt gehouden te Bilthoven op het terrein tegenover „Jachtlust" aan de Soestdijksche straat weg (halverwege de Bilt Bilthoven) op 21 September te 3 uur tot plm. 5 uur. Bij ongunstig weer heeft de bijeenkomst plaats in de Bilthovensche Kapel. Drie sprekers, n. 1. Mej. M. van Woensel Kooy, Dr. O. W. Obermann Ir. P. Telder zullen het woord voeren, terwijl een muziek-, en ver moedelijk ook een zangkoor mede werking zullen verleenen. Hollandsch Tooneel uit Amsterdam Niettegenstaande het prachtige na zomerweer was de opkomst in de feestzaal Bosch en Duin Woensdag avond bevredigend. Het gezelschap begint hier zachtjesaan vaste bezoekers te trekken Het strijkje van den heer Hopman verleende zijn medewerking. Gegeven werd ..Dolle Jean een dramatische gebeuren op en oud stra mien voortgeborduurd Louise Fleuron een alleraardigst nichtje (Mevr. Lena Faber) is 'ver kikkerd op haar neef Antoine maar een goede positie ontbreekt alsnog dus wordt het engagement op de lan ge baan geschoven. Dolle Jean (Louis de Kris) de machinist van den blik- semtrein heeft ook een oogje op Louise maarzij niet op he™ 0°^ hu!s" baas Renard (Jules Veld) denkt da hij haar in de geur staat, en alsdat niet het geval is wil hij het zien, dus ook de moeder van Louise Mevrouw Fleuron (Mevr. Rosa Weber). Maar fean biedt niet alleen zijn hand maar ook zijn dikke portemonnee aan en dat aanbod wordt geaccepteerd. Moe is in de wolken, de dochter bedrukt daar zij geen liefde voor Jean gevoeld Dit laatste wordt in hun huwelijk niet verbeterd, en als op een kwade dag Renarn terugkomt, komt ook de oude liefde voor hem op de proppen. Ge volg, groote oneenigheid met gevolg, dat Jean zijn vrouw vanaf de beletage naar beneden gooit en de moordenaar vergift inneemt Een treurig einde. Het geheel werd in den goeden toon gespeeld. Louise de gebroken vrouw gaf superieur spel, goed tegen gespeeld door Jean, de woeste man. Renard gaat verslagen zijn weg en laat zich aanmonsteren, de moeder sterfl om het groote verlies van haar oog appel. Meermalen applaus en tot slot bloe men voor de dames. Na een leuke jordaanschets door Mevr. Dora Weber en Jules Veld 'kon men zijn hard ophalen aan het Bal Nic. Beetslaan naar de Borneostraat reeds on(jer leiding vail den Heer J. Hopman weg, maar die nog geen naam heeft, 9. t Gemeentebestuur zou ik wel willen uit- noodigen, die laan Scherenberg-laan te noe men, als een hulde aan den man die met zijn tapijtfabrieken zooveel voor Baarn gedaan heeft, de bouwer van Peking en Canton en de graver van de (verdwenen) Pekingdom, Ik twijfel niet, of de heer Vethake, die op 5 Dec a.s. 30 jaar Makelaar in Baarn is, zal met dezen nieuwen druk weer veel succes hebben. VLIEGTOCHTEN NEDERLAND-INDIE. Op 12, 19 September, 3 October en ver- olgens om de 14 dagen t/m 28 DecembeT zullen vliegtuigen vertrekken naar Neder- landsch-Indië. Met deze vliegtuigen zal alleen gewone en gewoon aangeteekende luchtpostcorrespon dentie worden verzonden. Het boven de gewone porten en rechten verschuldigde luchtrecht bedraagt voor briefkaarten en postwissel 40 cent per stuk; voor brieven en andere stukken 75 ct. per 20 gram of gedeelte van 20 gram. Dit recht moet worden voldaan door middel van bijzondere luchtpostzegels. De laatste buslichting te Soest geschiedt den dag voor het vertrek der vliegtuigen te 21 10 uur. AANBESTEDING De uitslag der besteding fvoor den bouw van een school aan de Drie- hoeksweg onder Architectuur van den Heer P. Beekman alhier was als volgt J. G. Wijnands f 39.680.G. v. d. ONGEVAL OP EENONBEWAAKTEN OVERWEG. Woensdagmorgen te elf uur is de 62 jarige Huizinga, inwoner dezer gemeen te nabij de „Groote Melm" op een onbewaakte overweg door een Baarn- sche trein gegrepen en gedood. Hui zinga was slecht ter been, waaraan het ongeluk is te wijten. De politie heeft het lijk naar de be graafplaats overgebracht. Zaterdag den 14 dezer herdenkt de Sociteit De Soester Kring haar tweede Lustrum. Des middags wordt in de societeitslokalen door het Bestuur recep tie gehouden, gevolgd door gemeen schappelijk bitteruur, en des avonds diner, Van de oprichters zijn thans nog lid de heeren Van Duren Sr. Dammers en van Oldenborgh en Dr. de Vos. Begonnen met aanvankelijk 12 leden telt „de heerensoos" zooals zij in de wandeling pleegt genoemd te worden, er thans reeds 62 en mag zij zich in gestatige belangstelling, blijkend door druk bezoek en gezel lige avondjes, verheugen. Onze geluk- wenschen met dezen tienden verjaardag! i De Raad der gemeente Soest is ir openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 18 September a.s. des namiddags 2 uur, zoonoodig met voort zetting des avonds 7.30 uur, ter be handeling van de navolgende AGENDA: 1. Vaststelling van de notulen der vergadering d.d. 24 Juli 1929. 2. Mededeeling v. ingekomen stukken. 3. Onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuwgekozen lid Mevr. S. G. Landweer—de Visser. 4. Behandeling van het verzoek van J. Vos om ontslag als gemeente opzichter. 5. Vaststelling van besluiten tot wij ziging van de gemeentebegrooting en der begrooting van het Grond en Gasbedrijf. 6. Voorloopige vaststelling van de rekening Wegenfonds 1929. 7. Voorstel van B. en W. inzake wijziging der huisvesting der ver schillende diensten en in verband daarmene vaststelling van plannen tot verbouw en nieuwbouw, met credietaanvragen. 8. Voorstel van B. en W. tot stich ting van een Badhuis met crediet- aanvrage daarvoor. Benoeming van een lid der Com missie van Toezicht op het Lager Onderwijs wegens het bedanken van den heer G. Jansen. 10. Benoeming van leden der Raads commissies voor 1929-1930 en ver deeling van den Raad in afdeelingen. 11. Voorstel van B. en W. tot instel ling van een Burgerlijk Armbestuur, vaststelling van een reglement, als mede benoeming v. bestuursleden. 12. Vaststelling van een besluit tot openbaren verkoop van noodwo ningen. 13. Vaststelling van besluiten tot het in schenking aanvaarden van stroo- ken grond. Vaststelling van een besluit tot wijziging van het besluit d.d. 29 Mei 1929 inzake verkoop van grond aan M. Scheffer. 15. Vaststelling van een tweetal be sluiten tot wijziging van besluiten inzake uitgifte in erfpacht v. grond 16. Behandeling van het adres der Ambulante Landbouw-huishoud school van den Aartsdiocisanen R.K. Boeren- en Tuindersbond ver zoekende uit te spreken dat de op richting en instandhouding van een cursus in deze gemeente noodig wordt geacht. 17. Behandeling van een adres van S. v. d. Kuilen alhier, inzake bezwa ren tegen een gemaakte aansluiting op de door hem bekostigde bui zen der waterleiding. 18. Voorstel van B. en W. tot vast stelling eener regeling ter verkrij ging van de tusschenkomst van de gemeente voor het tot stand komen van een uitbreiding van het aan- vangsbuizennet der waterleiding. 19. Opnieuw behandeling van de Ver ordening, regelende de heffing van keurloonen in verband met eenige opmerkingen van Ged. Staten. 20. Vaststelling eener Verordening op den Keuringsdienst van Vee en Vleesch. 21. Behandeling van het voorstel der heeren Busch en Hilhorst inzake wijziging in art. 53 der Algemeene Politieverordening. 22. Voorstel van B. en W. om een bij drage te verleenen aan de Provin- in de kosten van bevaarmaking en jaarlijksch onderhoud van de Eem. 23. Behandeling van Belastingreclames. 14. Kerkberjchten. Predikbeurten Der Ned. Herv. Kerk te Soest. Zondag 15 September Kerk 10 uur Ds. J. S. v. Schaick. Kerk 6 uur Ds. J. C. W. Kruishoop. Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishoop. nam. 6 uur: Geen dienst. Christ. Geref. Gemeente, Julianastraat, Zondag voorm. 10 uur, nam. 6 uur Godsdienstoefening. Woensdag 18 September nam. 7.30 Df P. de Groot van Rotterdam. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen te Soest. Geen dienst. Burgerligke Stand Vestiging 22—28 Aug. 1929: J. W. G. Berkens», van Helmond naar Soest, Kerkstr, 25. G. v. Buuren m. gez. van A'foort naar Soest, Soesterb.str. 12. A. v. d. Es-Bonne, van Charkof (Rus land) naar Soest, Rembrandt! 1, E Groen, van Indië naar Soest, Beetz- laan 23, C. C. Klaui, van A'foort naar Soest, v. Maarenstr. 20. J. v. Drie m. gez., van Nijkerk naar Soest, Brik straat 13. J. C, Spaans, van Apel doorn naar Soest, Parklaan 13. B. J. v. d. Brink, van Nijkerk naar Soest, Birkstr. 42. W. Sliep m. gez., van Leeuwarden naar Soest, Weedestr. 61 G. A. Hasker m. gez,, van Hilversum naar Soest, Kerkpad NZ. 29. J. Veer man m. gez., van A'foort naar Soest, Schoutenkampw. lb. J. J. Wickel m. gez., van A'dam naar Soest, Nieuwe- weg 63. M. v. Tricht, van Hilversum naar Soest, Plasweg 4. Wed. F. H. Wehmann, van A'dam naar Soest, B. Grothestr. 17. Vertrek 2228 Aug. 1929: E. Sporry, van Amersf.str. 112 naar Rot terdam, Diergaardel. 15. R, J. H. Janssen m. gez van Verl. Postweg85 naar Den Haag, HoefkadeL 132. H. J. A. Kruisman, van Vredéhoffstr. 13 naar A'dam, R. Hartstr. 25 II. A, A. v/d Wel m. vr., van Dorresteinw. 22 naar Zeist, Hortensialaan 1. N. Bak ker, van Ericaweg 2 naar Purmerend, Plantsoenstr, 29. J. W. Sijberden, van Koninginnel. 28 naar Laren (N.H.), Naarderstr. 35. J. Meerding, van Mo- lenstr. OZ. 7 naar Franeker, School- steeg. C. G. v. d. Berg m. vr., van Mendelssohnl. 1 naar A'dam, Wees- perzijde 80. J. E. C. Sluijter, van Steenhofstr. 23 naar Haarlem, Wes tergracht 79. J. Vogel, van Soesterb.- straat 21c naar Giessendam, C 90. M. J. Vriesendorp, m. vr., van Da Costa- laan 1 naar Vandoeuvres bij Genève. W. v. d. Leeden, m. gez, van Heuvel- weg 1 naar Lisse, Emmastraat 1. Verhuizingen in de gemeente, van 22—28 Aug. 1929: S. v. d. Wetering, van Amersf.str. 21 naar Amersfstr. 106. J. Geitenbeek, van Wieksl.weg WZ 37 naar Eemstr, 14a. J. C. Jaars veld, van Birkstr. 13 naar Nieuwe- weg 120. J. F. v. d. Ham, van Soes terb.str. 118 naar id. H. Hasselbach, van Beckeringhstr. 18c naar Verl. Kolonieweg 14. 29 Aug.—4 Sept. 1929. Geboren: 30. Woutertje, d. v. J, de Bree en G. Reijersen, Dosstr, 67. 30. Hendrik, z. v. C, Kleijn en A. v. Es sen, Kortweg 17, 31. Jan, z. v. M. v. Kooij en C. H. Nagtegaal, School straat 35. 30. Paulina Hendrika, d. v. G. G. v. d. Berg en H. C. Slende- broek, Verl. Tempel laan 2. Ondertrouwd: 29. E. Strumpel en W. Kostense, Beukenlaan 7. 3. A. Hoksbergen en G. A. Stalenhoef. Gehuwd: 4. J. M. Hartman en J. v. d. Weide. 4. H. v. d. Valk en M. W. B. v. d. Lugt 4. W. J. Beijer en B. M. W. v/d Lugt. 4. J. Kunneman en C. W. Daselaar. 4. C. H. 't Ne- derend en P. H. de Marie. 4. W. S. Veltman en J. Hooglandt. Overleden: 27 Jansje van Lambal- gen, 72 jr., Wed. J. Smits, Talma- laan 17. 29. Geert Haveman, 74 jr., geh. m. G. C. Cirkel, Nieuweweg 67. 2. Marrigje Advocaat, 74 jr., geh. m. H. de Zoete, Koninginnelaan 57. Vestiging 29 Aug.4 Sept. 1929: E. Schlösser, van Bad Godesberg naar Soest, Steenhofstr. 37. V. Knijff-Der- mout, van Den Haag naar Soest, L, Bergstr. 29. A. R. Hagen, van Haar lem naar Banningstr. 38c. W. B. Pe- trie-Verkerk, van Oisterwijk naar Soest, v. Lijndenlaan 10. M. Klink, van Tegelen naar Soest, Amersf.str. no. 18. J. Lichtendahl, van Velsen naar Soest, Soesterb.str. lf. J. R. de Wolff, van Bussum naar Soest, van Maarenstr, 11. E. de Jong, van Drie bergen naar Soest, Amersf.str. 77a. A. Stigter, van Maarssen naar Soest, W. Pyrmontl. 65. E. v. d. Kamp, van A'foort naar Soest, Soesterb.str. 24. Wed. A. Bruins, van Kampen naar Soest, Vosseveldl. 11. P. M. E. van Ruth, van Den Haag naar Soest, Nieuweweg 31, A. Anema, van A'foort naar Soest, Dijkliuisstr. 7. A. Bakker, van A'foort naar Soest, Wieksl.weg o.z. 25. Vertrek 29 Aug.4 Sept. 1929: A. J. Oosterbeek, van Nieuwew. 99 naar Ermelo, 's Heerenloo. L. Nilant, van Soesterb.str. lc naar Den Haag, Wei- marstr. 151. H. J. Janssen, van Van Lenneppl. 18 naar Hilversum, Hugo de Grootstr. 6. G. W. J. Verhagen, van Heuvelweg 14 naar Utrecht, Leid- schekade 75. A. v. d. Bremer, van Weedestr. 9 naar Velsen, Missie huis Driehuizen. J. K. v. d. Burg, van Birkstr. 77 naar Hilversum, Naarder- straat 27. T. W. de Vries, van Vosse veldl. 34 naar R'dam, Geervlietstr. 7. M. v. d. Berg, van Heideweg 14 naar Den Haag, H. de Grootstr. 21. M. J. d. Ploeg, van KL Engendaalw. 24 naar Vlaardingen, Emmaplein 23. M. Stuurman, van Bosstr. 18 naar R'dam, Zoutziederstr. 28a. D. v. d. Pol, van Kolonieweg 5 naar Voorthuizen, Har- remaatscheweg 8. H. J. Koel, van Rembrand tlaan 18 naar Driebergen, Traai 10. S. J. Fischer, van Soesterb.- straat 21a naar Gorssel, hotel Oving. Verhuizingen in de gemeente van 29Aug—4 Sept. 1929: J. W. van de Belt, van Eemstr. 4 naar O. Utr.weg no. 9a. H. J. Scholtmeijer, van Lucht- vaartafd. naar Banningstr. 38c. Wed. Ph. Schuurman, van Soesterb.str. 64 naar 66. L. Hanneman, van v. Maa renstraat 5 naar Rademakerstr. 17. J. v. d. Broek, van Oudegrachtje 17 naar Akkerweg 4. C. J. H. Galjart, van Ra demakerstr, 3 naar Banningstr. 43. J. T. W. M. Doeser, van Molenstr. OZ 23 naar Beetliovenl. 20. J. A. J. M. Buijs, van Rademakerstr. 17 naar Banning- straat 28. G. Möller, van Rademaker- straat 25a naar Verl. Postweg 103. Wed. J. Tans, van Ossendamweg 22 naar 24. s waschtafel of slaapkamer een doos of tube ruroi, dan hebben ook Uw man en kinderen het aes avonds en des morgens voor de huid en het onderhoud der handen alsmede voor haarver- zorging en scheren altijd bij de hand staan

De Soester | 1929 | | pagina 2