||uWoopeh fioesim mxem overwerkte I zenuwen /tynftandks van Huid en Voeten Bekendmakingen. Officieel. Predikbeurten. i IrIl Van onze Adverteerders, J. COERDÈjS - Fotografisch Atelier Eerste Baarnsche Mode-Vakschool Opleiding voor Examen TmuAiéfflzüm, M Sport. Uit den Omtrek. GEVONDEN VOORWERPEN. Lantaarn, kerkboekje, schroevendraaier gouden lorgnet, fiets, belastingmerk, por teraonnaie met inhoud, zilveren ketting termoflesch, terwijl is komen aanloopen een hond, een poes en een eendvogel. Een aanrijding. Zaterdagmiddag had in d.e Birktstraa een automobilist het ongeluk door he moeten uitwijken naar links tegen een paal van de A.N.WJB. te botsen. De auto werd dusdanig beschadigde dat hij bijna geheel waardeloos werd. Geeresleijn koch de brokken, terwijl de bestuurder uit En schede de reis per trein voortzette. Verlaagde Posttarieven, ingaande 1 Nov. '29. BRIEVEN in het binnenlandsch verkeer, en het verkeer met Suriname en Curaqao, tot en met 20 gram 6 cent. In het binnenlandsch verkeer boven 20 tot en met 40 gram 12 cent. AKTEN, in het verkeer met Suriname en Curaqao (per zeepost) tot en met 200 gram 6 cent. MONSTERS in het binnelandsch verkeer en in het verkeer met Suriname en Curaqao (per zeepost) tot en met 50 gram 3 cent. Boven 50 tot en met 100 gram 4 cent. Nieuw zullen worden uitgegeven: fran keerzegels van 21 cent en postbladen en briefomslagen met zegel van 0 cent. De bij het publiek voorhanden frankeer zegels van llA en 22 XA ct. alsmede de post bladen en briefomslagen met zegel van 7 ct., kunnen mits gaaf en ongeschonden (ook bij het agentschap SOEST-ZUID) worden ingewisseld tegen de zegels en formulieren, die daarvoor in de plaats treden of tegen geld. Tevens zullen nieuwe tariefboekjes (10 ct.) en tarieftabellen (5 cent) verkrijgbaar worden gesteld. Uitslag verkooping. De uitslag der Donderdag 31 Oct. ge houden verkooping door notaris J. Knop pers in De Gouden Ploeg alhier, was als volgt: Perceel I en II 3130.aan A. Apel doorn. Perceel III 2445.aan A. Lege- maat. Perceel IV opgehouden 2440. terwijl de perceelen 5, 6, 7, en 8 niet den geveild. ARBEIDSBEURS SOEST. Stand op 30 October 1929. Metseaars Opperlieden Grondarbeiders Losse arbeiders Schilders Machine bankwerkers Wevers Letterzetters Timmerieden Chauffeurs Stokers Kantoorbedienden Landarbeiders Koks Hulp in de Huishouding Onderwijzeres v. maatschappelijk werk 1 Congierge 1 Kellners 1 Reizigers 3 Metaaldraaiers 1 94 Gevraagd wordt voor Luxe- en auto busbedrijf te Den Helder chauffeur-monteur. Moet bedrijfzeker zijn en practijk hebben, voor dadelijk. Loon 35 4 25 per week, naar bekwaamheid, voor vast. Reiskosten worden bij aanneming vergoed. Aanb. met afschrift getuigschriften te richten tot de districtsarbeidsbeurs te Den Helder. Werkgevers maakt gebruik van de Ar beidsbeurs. Goedkoopere bemiddeling is uitgesloten. Opbrengst Roode Kruis Collecte. f310.waaronder begrepen een be drag van f 101.24 gecollecteerd te Soes terberg. Christian Science Society, Utrecht. Bovengenoemde ver. belegt op Donder dag 7 November a.s. een lezing in het gebouw van den protestantenbond, Booth straat te Utrecht, alwaar Dr. Hendrik Jan' de Lange uit den Haag een lezing zal houden. Zendingskring „Baarn". Daartoe vriendelijk uitgenoodigd hebben wij 1.1. Woensdagmiddag een bezoek gebracht aan de bazar van genoemden kring, ten huize van Mevr. v. Reenen. Het moet gezegd worden, de dames hebben zich buitengewoon verdienstelijk gemaakt. Hun werken, schilderijen en dergelijke artikelen vonden grage koopers. Het be stuur was dan ook ten volle tevreden over het bezoek. Het financieele resultaat was zeer goed. Nederl. Vegetariërsbond afd. Soest en 0 Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan organiseerde de afd. Soest in „Re- legie en Kunst" eene tentoonstelling, wel ke ook heden geopend is van 25 uur. Op lange tafels en langs de wanden zijn statistieken en tabellen neergelegd waar in de lof bezongen wordt van het vegeta risme. Waar vegetarisme samengaat met geheelonthouding, is ook dat onderdeel verwerkt in de verschillende tabellen. D tandindeeling van den mensch en zijn or ganisme wijst geheel op plantaardig voed sel. Een zeer groote plaats neemt de rauwkostvoeding in en wordt alom ge roemd, en hetgeen wij .er van geproefd hebben, ook van de Sandwiches met Mar- mite was zeer smakelijk. Ook aan het Plantenvet Axa werd een plaatsje inge ruimd, eveneens als voor de Sport verko zen beschuit van den heer P. L. Schaaf, Waarmede de vegetariër te vreden moet zijn, laat de groentenhandelaar B. Hilhors a.d. Nieuweweg op smakelijke wijze zien, terwijl Mevr. Deketh uitheemsch fruit ex poseert o.a. Patrika, gekweekt in eigen tuin. Alles bijeen een leerzame en interes sante expositie, het is aan te bevelen om een krjkje te gaan nemen. Zaterdagavond is er in dezelfde zaal voor leden en introduceurs een propagan- da-feestavond, waar o.m. vertoond wordt de film „Eet meer fruit". Muziek, Zang en declamatie wisselen elkander af. Zendingsavond. Belanghebbenden brengen wij nog even in herinnering, dat de Zendingsavond op Woensdag 6 November a.s., 's avonds 8 uur, wordt gehouden in de Rembrandtzaal, waar als spreker hoopt op te treden Zendeling Metz, terwijl de zangvereeniging „Soli Deo Gloria" enkele nummers ten gehoore zal brengen. Nieuwe aansluitingen Telefoon. 712. Gasfabriek, Woonhuis Directeur, Gas- laan 20. 713. Doutsma, Dr. Alb., Ferd. Huyckl. 47. 2322. Radio-Centrale „Soestdijk", fa. Steen huizen Co., Julianastraat 66, Soest. 714. Sypesteyn, Jonkvr. H. v., Krugerlaan 18. Rijkslandbouwwintercursus. Het «aantal leerlingen voor dezen cur sus bedraagt dit jaar 21. Een respectabel getal. R.K. Jongeboerenbond. Alhier is opgericht een afd. van de R.K. Jongeboerenbond. Hollandsch Tooneel. Genoemd gezelschap gaf ter gelegenheid van haar zilveren jubileum eene voorstel ling in „Bosch en Duin". Het Hopman strykje zorgde voor de noodige afwisse ling. Opgevoerd werd „Miskend", tooneel- spel in 4 bedrijven (naar de bekende ro man „Verbroken Boeien",) bewerkt door Mevrouw Lena Faber. Het stuk komt in hoofdzaak hier op neer. Heinrich Kalen- baeh, componist, kan zich met zijn bur gerlijke ega niet vereenigen, en de hart stocht drijft hem in de armen van Signora Paganelli. Hy verlaat vrouw en kind, zoo genaamd voor studie en verdwijnt 10 jaar van het tooneel. Zijne vrouw heeft zich intusschen ont popt als een firstclasse sopraan zangeres, en heeft alles gedaan voor haar kleine Elza. De broeder van Heinrich, Nico, die getracht heeft de scheuring te voorkomen, gaat wat meer voor Elza voelen dan des Zwager's is. Toevallig ontmoeten El za, haar kind en Heinrich elkander in Italië, ep de oude liefde en het schuldge voel ontwaken, maar tegelijk de satanische liefde van de Signora. Deze geeft toe aan haar wraakzucht, rooft het kind, maar dit wordt 'gelukkig door de oppasser van Nico gevonden. De zaak keert nu, Heinrich wordt door Elza aangenomen en Nico gaat met gebroken hart naar zee. Het geheel werd vlot gespeeld. Heinrich (Jo de Vries) de aan zijn hart stocht toegevende componist droeg het stuk, bijgestaan door Elza, eerst de mis kende, later de gevierde en vergevensge zinde vrouw (Mevr. Lena Faber). Signora Paganille, de zangeres (Mevr. Weber) vurig van aard en belust op wraak. Nico een kranig zeeofficier (Jul Veld) en Wilhelm de oppasser. Alles bijeen een goed geheel. Aan het slot kregen de dames bloemen. De heer Jules Veld complimenteerde de directie, confraters, de gérant en zijn echt genoote en de pers. Tot slot een dansje onder leiding van den heer J. Hopman. A. B. T. B. De afdeeling Soest hield Dinsdagavond te 6.30 uur hare vergadering in het St. Jozefgebouw waar circa 45 belangstellen den bijeen waren. De voorzitter de heer A. Hilhorst Dzn, opende de bijeenkomst met de Chr. groep, waarop de notulen d.d. 20329 werden gelezen en gearres teerd. Daarop verleende spr. het woord aan Dr. v. Daalen, rrjkslandbouwconsulent welke nader zal toelichten de analyse der ingezonden grondmonsters. Allereerst geeft spr. eene beschrijving van het proef veld Grooteveen, speciaal wat betreft de grascultuur. Daar bijna alle hoog gelegen grond zuur is, daar moet gezorgd worden bij de be mesting dat een zoo hoog mogelijk kalkge- halte wordt verkregen voor de voedings waarde van het dier. en de intensiviteit er van. Gras of hooi moet ryk zijn aan phosphorzuur en kalk, daar volgens Prof. Sjollema deze stoffen een wet zijn. Kalk- bemesting hangt veel af van de gesteld heid van den bodem, grasland 'moet echter neutraal zijn, de beste grassen zijn En- gelsch Raijgras en beemdgras. De be mesting voor gras en weideland moet be staan uit kali van 40 pCt. slakkenmeel, chili of kalksalpeter. Daarop bespreekt de inleider de analyse en (geeft een alge meen recept voor de bemesting van hooi of grasland. De beide eerst genoemde stof fen worden toegevoegd in December, de laatste begin April. Het gras moet zoo vroeg mogelijk ge maaid worden: kan men het niet direkt gebruiken dan doelmatig inkuilen. Tegen grasziekte geeft spr. speciaal compost, waartegen een vooroordeel be staat, kopervitriool is ook goed maar werk langzamer. Na voor elke analyse bepaalde voorschriften gegeven te hebben sloot de voorzitter met dank aan spr. de vergade ring met den Chr. groet. Nederl. Vegetariërs Bond. Zaterdagavond was door de afd. Soest een feestavond georganiseerd in „Relique en Kunst", welke aardig bezocht was. Het aanbrengen van bloemen op de tafeltjes gaf een feestelijk aanzien. De heer Littooy opende de samenkomst; memoreerde het 10-jarig bestaan; dc moeilijkheden in de dirtibutietijd alsmede de oprichters de H.H v. Eek, Carnaval en Rijke; de laatste reeds overleden. Verder las spr. een felicitatie voor van het bestuur der Jeugdherberg, waarna het woord verleend werd aan den heer B. C. Kool uit den Haag, welke de afd. namens de Bond feliciteerde. Spre ker somt eerst de nadeelen op door het gebruik van visch en vleesch als te veel aan eiwit en urinezuur, om daarop te vra gen. „mogen wij vleesch eten?" De mensch moest het wel doen uit economisch stand punt en uit plicht. Voor velen is vleesch en visch eten het voldoen aan gulzigheid of gemakzucht; de leer van Christus sluit zich geheel aan het Vegetarisme aan; dit laatste bereidt de weg der evolutie. Ook tegenover de kinderen is men verplicht ve getariër te zijn, en zal de vegetariër eer der de alcoholbestrijding bevorderen dan een vleescheter. De hoop is dan ook ge vestigd op de jeugd. De heer Poel, lid van het H.B., felici teerde daarop de afd. en zegt, dat zij geen slecht figuur maakt. Vegetarisme is een le venshouding, het goede te willen voor het al, te trachten de wereld iets beter te ma ken. Mej. Nel v. Vliet, Sopraan, begeleid door Fred Breekveld (orgel) luisterde het geheel op met enkele solo's. In de pauze werd thee met gebak geserveerd. Ter afwisseling werd de film vertoond ,Eet meer fruit", zeer leerzaam, en die van „de St. Bernardshond". De heer F. Ort sloot de bijeenkomst met een woord van dank. Ontslag. Naar wij vernemen heeft de heer Wes terveld ontslag genomen als voorzitter van de A.V.R.O. en Doorzitten bij Wielrljden, Zonnebrand en Smetten, verzacht en geneest men met [)olo 50-60 Tube 80 Dij Apoth DioaMM Legger der Wegen. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de door hen opgemaakte legger der wegen in deze gemeente, gedurende de maand Novem ber a.s. ter gemeente-secretarie (dien«H openbare werken) ter inzage is nederge- gd, en dat belanghebbenden, gedurende dien tijd, hun bezwaren tegen dien legger schriftelijk bij hun college kunnen in brengen. Soest 30 October 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. Herfstvacantie. Aan de leerlingen der Humanitaire En- gendaalschool is een week herfstvacantie gegeven voor deze week. Ned. Herv. Kerk te Soest. Zondag 3 Nov. Kerk v.m. 10 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Collecte Bijbelgenootschap n.m. 6 uur: Ds. J. I. v. Schaick. Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Ds. J. I. v. Schaick. Collecte Bijbelgenootschap n.m. 6 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Christ. Geref. Gemeente Julianastraat. Zondag 3 Nov. v.m. 10 en nam. 6 uur Ds. G. Salomons van 's-Gravenhage. Donderdag 7 Nov. nam. 7 uur: Ds. P. de Smit van Utrecht. Dankuur voor het gewas Vereeniging van Vrijzin. Godsdienstigen te Soest. Zondag 3 Nov. nam. 7 uur: Ds. W. Mackenzie, Amsterdam. tabletten Bij Apoth ,b Drof DAMRUBRIEK Correspondentie en oplossingen (binnen 8 da gen) te zenden aan H. BakkerSoest Laanstr. 32 PROBLEEM No. 10. Zwart: 2 12 3 4 5 46 47 48 49 50 Wit: 9 Zwart 9 schijven op 10-12-13-15-15 19-20-26. Wit 9 schijven op 24-27-29-33-36-41 43-46. Wit speelt en wint Oplossing probleem No. 8 De stand in cijfers was: zwart 7-11 15-32-44 en dam op 43. wit 20-23-28-33-35-37 en dam op 24 wit speelt als volgt28-22-22-17-23 18-24 x 40-40-23 en wint op eiken zet van zwart, b.v. zwart 41-46, wit 23-5 en wint. zwart 24-29, wit 33-24, zwart 41-47, wit 23-29 en wint op den volgenden zet. Een zeer leerzaam probleem. Hoe wel het eindspel niet moeilijk is, zou menigeen voor het bord de winst overzien. Goede oplossingen ontvangen van D. Salemink en S. de Z. Heeren- en Dames Kleermakerij WINTERJASSEN NAAR MAAT EN GEMAAKT F. C. KUIJPERSTRAAT 10a - TELEF. 2169 Wij maken onze geachte lezers er op merkzaam op, dat zij, die uitstekend le klas wild en gevogelte op hun tafel wen- schen te zien, eens een kijkje moeten gaan nemen bij den heer Arn. Last te Baarn, Teding v. Berkhoutstraat 3. Genoemde heer is ten alle tijden bereid u met de verschillende toebereidingen van wild op de hoogte te helpen. Indien u voor 'feestgelegenheden het wild kant en klaar op tafel wensoht, kunnen wij u dit adres ten zeerste «aan bevelen, daar genoemde heer een kok bij uitnemendheid is en meerdere malen met hooge onderscheiding bekroond is. Een goed adres. Zij, die autobezitter zijn worden opmerk zaam gemaakt op de advertentie van dc fa. F. A. Schmidt, Hcerenstraat 75, Hil versum. Genoemde heer beschikt over een fabriek, voorz.ien van de meest moderne machineriën. Speciaal voor het vervaardi gen en repareeren van accu's, magneten en alles op gebied van elcctriciteit. Indien w accu van uw auto defect of ontladen i, kunt u gedurende de tijd dat deze weer gereed is, een reserve ter leen krijgen, het geen voor vele automobilisten een uitkomst lste KLAS INRICHTING VOOR ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN VOOR AMATEURS BAARN - EEMNESSERWEG 46 - TEL. 575 Afscheid Kolonel Hardenberg. Installatie der nieuwe commandant Majoor v. Santen. Woensdagmorgen te kwart voor elf aari- veerde in het vliegkamp de minister van Defensie, Deckers met den chef van den ge- neralen staf, generaal Sijffardt en toege voegde officieren, ten einde den aftredenden commandant der L. V. A., kolonel Harden berg, voor het front van officieren en amb tenaren der Luchtvaartafdeeling een woord van afscheid toe te spreken bij zijn ver trek. De officieren en ambtenaren waren opge steld in het officierscasino. In zijn rede herdacht de minister in zeer waardeerende woorden de werkzaamheid van kol. Hardenberg gedurende zijn com mandoperiode van tien jaar. Spr. wees op de vele moeiijkheden welke de commandant had te overwinnen doch onder zijn eiding groeide de aanvankelijk kleine afdeeling uit tot de tegenwoordige organisatie, die be halve op militair gebied ook nuttig werk zaam was voor de civiele luchtvaart, zoo wel door de opleiding van vliegers als door de werkzaamheid van den vlieg-medischen dienst, waar keuringen worden verricht voor de geheele Nederlandsche luchtvaart. Spr. sloot zijn rede met de mededeeling, dat het H.M. de Koningin had behaagd ko lonel Hardenberg te onderscheiden. Kapi tein Van Weel, adjudant van den minister, las daarop het Koninklijk besluit voor, waarbij kolonel Hardenberg werd benoemd De GeldersChe Vallei op de Film. Mooi propaganda-materiaal voor onze Kamer van Koophandel. Een voorstelling voor genoodigden in het Amsterdamsche# Theater „Tuschinski". Zooals we reeds eenige weken terug melden, had de Kamer van Koophandel voor de Geldersche Vallei een propaganda film doen vervaardigen van ons district. Het is een gelukkige gedachte geweest van het bestuur der Kamer om deze film ook in andere plaatsen te doen vertoonen. Donderdag was Amsterdam aan de beurt. Talrijke persoonlijkheden uit de handels wereld waren aanwezig om getuige te zijn van dit evenement op reclamegebied. De bijeenkomst werd o.a. ook bijgt woond door den secretaris der Amster- damsche K. v. K., mr. T. R. J. Dubois. Nadat mr. Joh. Schreurer, de secre taris der „Vallei-Kamer", het doel der bijeenkomst even in het kort uiteengezet had, werd in de projectiekamer van het theater een interessante film vertoond. Deze is vervaardigd in samenwerking met de bekende Vereeniging „Nederlandscb Fabrikaat". Zij doet ons eerst aanschouwen oud en nieuw Amersfoort, met zijn histo rische plekjes en den velen rijkdom aan natuurschoon in den omtrek. De rolprent Nassaulaan 41 Baarn (Afdeeling van de in 1911 Kon'nklijk goedgekeurde vereeniging van Mode-Vakscholen in Nederland.) Jonge meisjes, die de school hebben verlaten, kunnen ingeschre ven worden op het spreekuur: 's Woensdags van 3 tot 4 uur en van 7 tot 8 uur. Dag- en Avond-, Club- en Privaatlessen. Ook voor oudere dames beslaat gelegenheid voor eigen gebruik alle voorkomende kleeding, geheel zelfstandig te leeren vervaardigen Prospectussen verstrekt de Directrice Mej. W. BEKKER kalmeeren en werden gesterkt door tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Kolonel Hardenberg, die daarna het woord voerde, sprak eerst zijn diepgevoel den dank uit voor de Koninklijke onder- cheiding. Hij dankte den minister van De fensie en den chef van den generalen staf r hun tegenwoordigheid en voor de door den minister uitgesproken woorden. Spr. wees er op, dat hij zijn taak slechts had kunnen volbrengen met de volle medewer king van allen, die tot de Luchtvaartafdee ling behooren en dat hij deze medewerking ook steeds had ondervonden. Nadat ook de officieren en ambtenaren der afdeeling hun commandant hadden ge- lukgewenscht, vertrok de minister met den chef van den generalen staf voor een in spectie over de Luchtvaartafdeeling. Donderdagmiddag te half drie is het com- ando over de luchtvaartafdeeling door ko lonel Hardenberg aan majoor Van Santen overgedragen. Het geheele corps, ter sterkte van zestig officieren en ambte naren, 500 onderofficieren, lageren en bur ger-werklieden, stond in carré opgesteld rondom het monument, destijds opgericht ter nagedachtenis van de gevallen kamera den. Vóór de commando-overdracht geschied de de uitreiking van de eere-medaille in zilver van de orde van Oranje-Nassau, aan den sergeant-majoor-vlieger Bakkenes. Kolonel Hardenberg richtte het eerst het woord tot den gedecoreerde. Hij achtte het een voorrecht voor zijn vertrek nog in de gelegenheid te zijn deze onderscheiding te kunnen uitreiken. Spr. zeide, serg.majoor Bakkenes steeds gekend te hebben als een plichtsgetrouw en moedig vlieger, die ge varen trotseerde zonder deze te onderschat ten. Ook aan zijn leerlingen heeft deze vlieger steeds dit goede en mooie voor beeld weten te geven. De kolonel hoopte, dat Bakkenes nog lange jaren voor de L. V.A. en zijn gezin behouden moge blijden. Vervolgens richtte spr. een woord van afscheid tot het corps en bracht hij war me hulde aan zijn ambtvoorganger, kol. Wallaerdt Sacré, die den eersten teen had gelegd voor het gebouw van de Luchtvaartafdeeling. Spr. achtte voorts de aan hem verleende koninklijke onder- cheiding, het ridderkruis in de Orde van den Ned. Leeuw, een blijk van erkente lijkheid voor de geheele afdeeling. Im mers, hetgeen door spr. tot stand werd gebracht, is alleen mogelijk geweest met medewerking en te zamen met allen, die thans hier staan aangetreden. Met wee moed herdacht spr. de gevallen kamera den. Spr. richtte toen nog het woord tot ma joor Van Santen, een, naar hij zeide, goede bekende van de Luchtvaartafdee ling, iemand, die steeds daarvoor belang stelling heeft gehad. Hij hoopte, dat on der het commando van majoor Van San ten de L. V. A. voor verliezen zal blijven gespaard en eindigde met een driewerf hoera op den voorspoed van het corps viegers. f. I De nieuwe commandant, Majoor Van Santen aan het woord. Majoor Van Santen, daarna het woord voerend, zeide het een groot voorrecht te achten het commando uit de handen van kolonel Hardenberg te mogen overnemen. Zooals kolonel Hardenberg reeds zeide, al dus spr., was het geheele corps in zijn commandant geëerd en gewaardeerd door de schoone onderscheiding aan den com mandant verleend. Zich daarna wendende tot het corps, sprak hij de verwachting uit, dat de officieren, onderofficieren, sol daten en allen, die tot de L. V. A. behoo ren hem hun toegewijde diensten zouden geven. Van zijn kant zal hij ijveren voor dienst- cn persoonlijke belangen. Daarna defileerde het geheele corps langs den vertrekkenden commandant, den nieuwen commandant en sergeant-majoor Bakkenes. Later in den middag hadden zich in de onderofficiers-qantine vrijwel alle onder officieren der L. V. A. verzameld, ten ein de buiten de hulde om nog een woord van afscheid te richten tot kolonel cn mevr. Hardenberg. Er had zich nl. uit de onder officieren een commissie gevormd om den kolonel een stoffelijk blijk van belangstel ling aan te bicden. In de cantine werden den kolonel en diens cchtgenoote ontvan gen door die commissie en werd mevrouw Hardenberg fraaie bloemen aangeboden. Het woord werd vervolgens .gevoerd door adjudant-onderofficier Mulder. Wat deze zeide en hetgeen kolonel Har denberg antwoordde, was een hartelijke toespraak van mensch tot mensch. Kolonel en mevrouw Hardenberg waren zee.r on der den indruk van deze welgemeende bij eenkomst. In den avond werd door de officieren ambtenaren een afscheidsdiner aangeboden in intiemen kring waarbij ook majoor V.an Santen en diens cchtgenoote, ter vcrvvel koming bij de afdee'iing, als gasten aan za ten. laat dan verder ook zien hoe de kascultuu (druiven en bloemen) hier in de omgeving tot groote ontwikkeling is gekomen. Van de stad met den mooien O. L. Vrouwe toren kwamen wij o.a. in het fraaie Soest en te Soestdijk, waar het mooie paleis van H.M. de Koningin-Moeder o.m. in beeld gebracht is. Wij passeerden voorts Hoe velaken met het schitterend buitengoed van dr. C. J. K. van Aalst en kwamen dan in Ede, juist op het moment, dat de E.N.K.A.-fabriek leegstroomde en de hon derden en honderden fabrieksmeisjes met vele groote autobussen naar huis togen. Verder kregen wij het aanlokkelijke Ben nekom, dat in den omtrek tegenwoordig zoo'n geprezen wegdek heeft, Lunteren, het ideaal oord voor kampeerders en con gressisten, Ermelo, met nabij de groote boerderij en eendenfokkerij „De Lokhorst", om daarna Barneveld te bereiken, waar Jan van Schaffelaar nu neerziet oj> een drukke varkensmarkt en in welk dorp per marktdag liefst 50.000 kippen verhan deld en jaarlijks ongeveer vijftig millioen eieren aangevoerd worden. De film vergat ook Harderwijk niet het oude stadje, waar Linnaeus leefde en werkte en dat tegenwoordig zoo'n flink lyceum en een zeer geroemde Vakschool voor Meisjes heeft. Na het typische Nij- kerk kregen wij nog Hierden te zien, waar de vrouwen, mannen en kinderen nog steeds hun eigenaardige kleederdracht heb ben, dan verder o.m. Nijkerk, het mooie Vierhouten met den gezelligen theetuin van „De Malle Jan". Het kasteel Staverden werd ook getoond aan de belangstellenden, zoomede het mooie Rhenen met den be roemden en fraaien Cunera-toren, Veenen daal met zijn uitgebreide wol-, katoen- en sigarenindustrie en vermaard om de groo te bijenmarkt in de nabijheid. Doorn, ten slotte, de parel der Stichtsche lustwa- randa, werd ook niet op den tocht ver geten Wij geven hier maar een beknopte be schrijving der belangwekkende film. Zij is waard door velen eens gezien te wor den en kan een succes voor de vervaar- digster, de I.W.A.-industrie in Den Haag genoemd worden. Na de geslaagde vertooning gaf de lieer Snoeck, secretaris van „Nederlandsch Fa brikaat" nog een uiteenzetting van de goede resultaten, welke deze vereeniging bereikt heeft met haar industrieele films. Verleden jaar werd in 169 voorstellingen in ons land 227.000 meter afgedraaid. Dit jaar zijn er nog veel meer aanvragen, ze ker wel voor drie h vierhonderd avonden. Ook de belangstelling in onderwijskringen neemt zeer toe voor den arbeid op dit gebied van de verëeniging. Mede worden de films in Indië en het buitenland ver toond. En steeds weer wordt er succes geboekt door de vele bedrijven, die hun industrieën in beeld laten brengen worden opgesteld dat het steigermateriaal in hoofdzaak onbelicht blijft. Het belooft voor Amersfoort een mooie attractie te worden. Chysanten-tentoonstelling te Utrecht. Woensdag werd onder zeer groote be langstelling de door de Nederlandsche Chysanthenum Club georganiseerde chry santententoonstelling geopend. De heeren De Lange, Admiraal en Bak ker, en de inzenders beoogen het publiek een beeld te geven van hetgeen er op het gebied der Chrysanthenum-cultuur in ons land werd tot stand gebracht Afgaande op hetgeen hier in een kleuren- en vormenrijk dom aan den bezoeker wordt voorgezet, mag men, zonder eenige overdrijving zeg gen, dat onze landgenooten, dc bloemcn- kweekers, kunstenaars in hun vak zijn. Zonder aan de waarde der overige in zendingen maar iets te kort te willen doen, moet de groep Chrysanten van den Vleu- tenschen kweeker, den heer W. Serton, als de prima interpares beschouwd worden. „Beeldig" vooral vinden de dames de sier lijke, kleine Phoenix, een terra-cotta-kleu- rige chrysant, zooals men die sporadisch zal aantreffen. Met deze groep wedijvert die van den Utrechtschen kweeker Dirkse, met een weelde van crotons en diacaena's. Zeer moeilijk is het een juist beeld te ge ven van httgeen op deze buitengewoon fraaie en uitnemend georganiseerde ten toonstelling is te zien. De heer De Lange begroette de vele ge noodigden met een kort openingswoord. Een woord van hulde sprak dc voorzit ter tot het Utrechtsche gemeente- en Jaar- beursbestuur voor de wijze, waarop het de Chrysanthemum Club mogelijk was ge maakt haar doel te bereiken. Met groote oplettendheid volgden de ve le genoodigden, waartoe o.m. namens den minister van Binnenl. Zaken de heer Ivake- beeke behoorde, de interessante rede van burgemeester dr. Fockcma Andreae, waar mede deze de tentoonstelling voor geopend verklaarde. Na afloop dezer officieele plechtigheid vertrok het gezelschap naar het Chysan- themumpaleis tot het brengen van een be zoek aan dé bekoorlijke herfstbloem, die hier al haar schoonheid en gratie ten toon spreidt. De tentoonstelling duurt tot 3 Novem ber dus degenen die Zondag eens een kijk je willen gaan nemen, zullen daar geen spijt van hebben Bronchitis en Kinkhoest SirOOp per flesch 1 gld. BonbonS per doos 60 ct •Bl) Apolh. ra Droglitra Losplaats. Naar wy vernemen zal de gemeente Soest zijn beide losplaatsen aan de Eem moeten missen, aangezien Soest gewei gerd heeft mede te betalen aan de kosten der verbetering van de Eem. De schepen voor Soest zullen dus in het vervolg te Amersfoort moeten lossen. Winkelbeurs. Op 2, 4, 5 en 6 November zal in de Gemeentelijke Eierhal te Amersfoort een Winkelbeurs gehouden worden. Behalve een vrijwel doorloopend con cert zyn er nog eenige attracties aan ver bonden. De regeling is in handen van de Mid denstands Vereeniging „Handel en Nij verheid". Feestverlichting van den Amersfoortschen Toren. Het ligt in de bedoeling van de P.U.E.M om op de dagen Zaterdag, Maandag, Dins dag en Woensdag 2, 4, 5 en 6 Nov., dus op de dagen, waarop de winkelbeurs in de Gemeentelijke Eierhal wordt gehouden, de Onze Lieve Vrouwe Toren gedurende de avonduren van 7 tot 10 uur te verlich ten door Philips Floodlight armaturen. Dit is dezelfde soort verlichting als die gedu rende de lichtweek te Amsterdam met de bekende schitterende resultaten is toege past. Met het oog op den niet fraaien aanblik van den steiger, indien deze ook zou wor den belicht zal de verlichting zoodanig Soest IQuick I 15. Soest II—Z. N. C. III 8—1. Onder slechte weeromstandigheden speelde ons le elftal j.1. Zondag tegen Quick uit Amersfoort. Soest was tegen de ze vereeniging niet opgewassen, de over winning was volkomen verdiend. De „Soest"-spelers hebben gedaan wat ze konden, maar de spelverdeeling en bal controle waren bij de gasten veel beter. Het 2e elftal ontving Z. N. C. III en had een gemakkelijke taak, met 81 werden de gasten huistoe gezonden. A.s. Zondag, 2 uur n.m., terrein a. d. Koudhoornweg: SOEST IVICTORIA I (uit Hilversum). Ons le elftal heeft a.s. Zondag weer een thuiswedstrijd. We hopen, dat het weer wat gunstiger zal zijn dan verleden Zondag. Pak flink aan Soest-spelers, tracht een over winning te behalen en gaat dat niet, ver koop dan je huid zoo duur mogelijk. De wedstrijd voor Soest II en III zijn nog niet bekend. De Verloting (goedgek. door B. en W., besl. 1 Oct. '29). Dc le prijs der door de V.V. Soest te houden verloting is te bezichtigen in het sigarenmagazijn van den heer Schot horst, Koudehoekstr., alhier, waar tevens loten k 25 cent verkrijgbaar zijn. Wie van de leden of donateurs heeft voor deze verloting nog een prijs of prijs je beschikbaar. LUv medewerking in deze wordt ten zeerste op prijs gesteld. Tweedaagsche Afstandsrit voor Dames. Ruitersportvereeniging „Eemland". Voor den Tweedaagschen Afstandsrit voor Dames op Vrijdag S Nov. en Zaterdag 9 Nov. a.s. zijn voorloopig 14 amazones ingeschreven. Voor den sterrit naar Amersfoort op den eersten dag zullen star ten: Te Amersfoort: mevr. Pahud de Mor- tanges en mej. N. Schutte. Te Renkum: mevr. Uyttenboogaart. Te Eerbeek: mej. A. van Manen en jonkvrouwe A. Barones se van der Heijden van Doornenburg. Te Maarn: mej. N. Brandt en mej. J. Cramer. Te Bilthoven: mej. R. Laverge, mej. N. van Es en mej. D. Verschure. Te Ede: mevr. Keppei Hesselink. Te Baarn: mevr. Baro nesse Van Heerdt. Te Nunspeet: mevr. Krings en mevr. Stehman. Na een half uur verplichte rust volgt voor alle deelneemsters een cross-country van 5 K.M., begin en eindpunt Hotel Oud Leusden. Den tweeden dag wordt door alle dames gestart aan de Ryschool-cantine te Amersfoort. Een wegparcours van 6 K.M. voert naar het wachthuis op de Leusder- heide, alwaar beginpunt van de cross-coun try van 5 K.M. Deze eindigt bij Hotel Py- ramide van Austerlitz. Hier voigt een half uur verplichte rust, waarna een wegpar cours van 43 K.M. aanvangt. Eindpunt hier van is het sportterrein Birkhoven. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm, onze beste Man en Vader Stephanus Jacobus Fischer, in den ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam: C. FISCHER— ENKELSTROTH. Soest, 31 October 1929. Soesterbergschestraat 21 A. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 5 November 1929, op den N.H. Begraafplaats te Soest, ten 12 uur.

De Soester | 1929 | | pagina 2