>ZÏJNSËif Talmalaan 14 I - HOUTHANDEL «atio - SOESTDIJK ZIILVËR ten, Voetpad- itselsteenen, n, Cement, ooibuizen, tputten :.R SOEST Hout Prijscourant. chting lentrale, No. 46 Zeventiende Jaargang Zaterdag 16 November 1929. ;h beleefd aan :aamheden IGIETER juisten, vlotten vorm der hte laag zilver die 25 ordt. jj HET LAAGST GEPRIJSD. HET HOOGST GEPREZEN. WEISKAMP No. 45 Zeventiende Jaargang Zaterdag 9 November 1929. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Uitg. Eerste Soester Electr. Drukkerij v.h. 6. v. d. Redactie-Adres: VAN WEEDESTRAAT 7, SOESTDIJK. VERSCHIJNT ELKEN ZATERDAG. )AG. 5LAS 061. ischerij )LK" VOORKOMENDE Bilthoven PALTZERWEG 57 Wateleiding - Mastiekdakbedekking lire Installaties - Leidekken. i AANVRAAG GRATIS VERKRIJGBAAR) STOOMEN VERVEN vanaf vanaf f4.— f 6.50 „4.— 6.50 CHT4.— „7.— „1.— 1.50 „3.— „5 3.50 6.— 4— 6.50 ,4.— 6.50 IT4.— 7.— RAARN - TKLEF. 453 VELIER - OPTICIEN RTEN BOUWMATERIALEN !008 en 2020 Weedestr. 17 in en Kozijnen, ïRHOUT TEN EN SOORTEN HILVERSUM TOR SOEST IW er ae aigemeene aanuacrro wat op ae ik gevestigd weFd. Een uitvoerig uit- 'ksei zonder in nadere bijzonderheden treden, in de groote geneeskundige tijd- ïriften, zou stellig de zaak ten goede men." (Wordt vervolgd). DE SOESTER Bureau voor Administratie: Van Weedestraat 7 - Soestdijk Advertentiën worden ingewacht tot uiterlijk Donderdags Ingezonden stukken tot Dinsdagavonds 9 uur aan het Bureau TELEFOON 2062, SOESTDIJK. Advertentiën: van 1 tot 5 regels 75 cent. Elke regel meer 15 cent Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting Abonnementsprijs 50 cent per drie maanden franco per post Het auteursrecht van dit blad wordt uitdrukkelijk voorbehouden, overeenkomstig artikel 15 van de auteurswet 1912 (Staatsblad nummer 308) DE SOESTER verschijnt voor deze week in klein formaat terwijl advertentiën ontbreken, daar we door de handel wijze van den bedrijfsleider onzer drukkerij, die de eigengerechtigheid heeft gehad de zaak voor de eigenaresse gesloten te houden, niet bij de copie en het zetsel konden komen. Er zijn evenwel maatregelen getroffen dat de volgende week het blad weer in zijn oud formaat en op de gewone wijze verschijnt. De Uitgeefster. E1SCHEN, DIE NIET VOOR INWILLIGING VATBAAR ZIJN. De N. V. ,,De Tijdgeest", eigenaresse van de Eerste Soester Electr. Drukkerij voorheen G. v.d. Bovenkainp werd Donderdagmorgen op zijn aan genaamst verrast door het volgende schrijven: Aan den Heer M. 1BURG, Soestdijk. „Hierdoor deelen wij u mede, dat wij als perso neel besloten hebben, de staking aan de drukkerij te proclameeren. De eischen door ons gesteld, zijn de navolgende: le. Aansluiting bij de Federatie en voldoen aan alle bepalingen vervat in het Collectief con tract; 2e. Geen lagere belooning te accepteeren voor een der gezellen, ook bij doorvoering van het contract; 3e. Herstellen van de functie van den heer Ark, als directeur en geen bedillerij van den Heer Iburg. Wij zijn overeengekomen, deze eischen tot het laatste toe te handhaven en daarvoor te strijden. Uwe inwilliging hiervan tegemoetziende, Het personeel. Wat zegt men van zoo'n epistel? Zonder eenige voorafgaande onderhandeling, zonder eenige ken nisgeving van grieven worden daar maar botweg eenige eischen gesteld, waaronder er een is, die zeer zeker geen enkele patroon zal inwilligen, n.l. de laatste: zich niet bemoeien met zijn eigen zaken. Evenwel erger werd het Donderdagmorgen toen de heer Iburg, voor hij den brief ontvangen en ge lezen had, zich aan de drukkerij vervoegde en er niet in kwam. De bedrijfsleider van Ark had eenvoudig de deur gegrendeld en weigerde deze te openen. Dat van een persoonlijk onderhandelen met de stakers geen sprake kon zijn onder deze omstan digheden, spreekt van zelf. In den middag stelde de heer Iburg zich met den secretaris van de Vereeniging van Onafhankelijke Drukkerspatroons in Nederland, waarvan hij lid is, in verbinding en deze begaf zich onmiddellijk naar Soestdijk om te zien wat er aan de hand was en te trachten met de stakers in connectie te komen. Dit is hem gelukt, maar zonder tot eenig resul taat te komen. Ten huize van den bedrijfsleider werd met de stakers gesproken en als eerste voorwaarde onzer zijds werd natuurlijk de eerste eisch: Aansluiting bij de Federatie afgewezen. Deze is voor geen in williging vatbaar, onder geen enkele voorwaarde. De stakers beweerden dat ze niet volgens de vereischte loonen der Coll. Arbeidsovereenkomst betaald werden. De heer Iburg beweert zijnerzijds van wel. Op ons verzoek om de betaalde loonen dan ken baar te maken, weigerden de stakers in te gaan. Welnu, hier volgen de volgens het kasboek van den bedrijfsleider van Ark door dezen in uitgaaf geboekte loonen over de vier laatste weken. le week 2e week 3e week 4e week 31.20 31.30 30.53 29.22 30.85 26.30 36.— 35.30 34.60 39.53 32.27 29.34 40.22 36.70 35.35 33.65 30.70 29.45 45.45.— 45.— 29.76 30.53 29.76 8.25 8.25 8.25 5.25 5.25 5.25 ƒ32.07 33.35 35.30 41.51 F. Los Reyninks Veldhuyzen Lodewegen Immerseel Van Velzen Van Ark* Van Witsen v. Essen (leerl.) 8.25 v. Essen (leerl.) 5.25 32.28 45.— 31.75 Plus vrije woning, vuur en licht. Al deze loonen zijn door Van Ark, de bedrijfs leider vastgesteld. Zijn ze dus niet in den haak, dan draagt hij de schuld (en niet de heer Iburg). Waarom gaven de stakers de loonen niet op? Wat is hiervan de oorzaak? Van des Heeren Iburg's zijde is absoluut geen bezwaar gemaakt om ze te publiceeren, toen wij hem mededeelden dat de stakers beweerden het vereischte loon niet uitbetaald te krijgen. Waarom die geheimzinnigheid van die zijde? Speelde de invloed van Van Ark hier een rol, want deze verzette er zich vooral tegen. Handhaving van den heer Van Ark is o.i. na het optreden achter een gegrendelde deur door de N.V. „De Tijdgeest" niet mogelijk. Een andere vrg^g voor ons is: staat de Federa tie achter deze geschiedenis. Op het oogenblik dat wij met de stakers spraken was dit nog niet het geval. De menschen spelen onder den invloed van hun leider dus een gevaarlijk spel. Immers o.i, kan de Federatie hen niet steunen zonder anderen los te laten. Hier wordt echter onder den invloed van een of twee personen een campagne gevoerd, die wel eens noodlottige gevolgen voor de stakers zou kun nen hebben. Immers, de mogelijkheid is niet uitgesloten dat de N.V. De Tijdgeest haar werk elders gaat uit voeren. Onderhandelingen dienaangaande worden reeds gevoerd. En dan? Dan is toch zeker de zaak verloren. De Heer Iburg, directeur van de N. V. De Tijd geest, eigenaresse der drukkerij is eik oogenblik bereid middels onze organisatie met de stakers te onderhandelen, maar de eisch: Aansluiting bij de" Federatie is niet voor inwilliging vatbaar, evenmin handhaving Van Ark. Wij zullen afwachten hoe de gang van zaken zich ontwikkelt. De door Van Ark en een der stakers gebezigde dikke woorden interesseeren en beinvloeden ons niet. Geconstateerd hebben wij uit een persoonlijk feit op deze bijeenkomst dat de waarheid geen erge vriendin van hem is. Maar elkeen gebruikt zijn eigen strijdmiddelen, dus de heer Van Ark de zijne. Het Soester publiek zal ook uit deze staking weer zijn leering kunnen trekken. De Vereeniging van Onafhankelijke Drukkerspatroons in Nederland. KAMERKRONIEK. Het begrootingsfeest begonnen Revue der principes en wenschen Gewetens vragen De senaat roert zich. 's-Gravenhage, 7 November. Het jaarlijksche begrootingsfeest van de Tweede Kamer, waarmee zij zich tot Kerstmis pleegt te occupeeren, is dan eindelijk, nadat eerst een aantal restantjes was afgewerkt, begonnen. De redenaars komen met bundels vol argumenten voor het forum der publieke opinie en vergasten ons week in week uit op uitvoerige beginselverklaringen. De rij werd geopend door Floris Vos, den verte genwoordiger van de Middenstandspartij, naar zijn zeggen de groote groep staatsburgers, die staat tusschen kapitalisten en arbeiders. Voor een uit verkocht huis, tenminste: het kabinet had geen stoel aan de regeeringstafel onbezet gelaten, sprak Floris Vos om den volke kond te doen, dat hij - - indien we dat misschien nog niet mochten weten met klem op kwam voor de noodzakelijkheid van de opruiming der overgebleven tollen hier te lande. Hetgeen de Kamer een vreugdevol „ahaaa" ont lokte. Maar eigenlijk waren die tollen maar een onderdeel van 's heeren Vos program. Hij was vóór vrijhandel en vóór sociale wetten, al waren er fou ten gemaakt bij de sociale wetgeving. Voorts toon de hij zich een bepaald voorstander van 'n politie- leger, terwijl hij op het punt van belastingen ver hooging van het onbelastbaar gedeelte van het inkomen vroeg. Hij stond geenszins afwijzend ten opzichte van subsidieering van het bijzonder on derwijs, als er maar niet te veel scholen opgericht werden. De samenvoeging van Binnenlandsche zaken met landbouw kon hij niet goedkeuren en de voorlichtingsdienst moest verbeterd worden. En 't slot van het beschouwingsliedje was, dat zijn partij slechts de algemeene welvaart beoogde te bevor deren. Maar welke partij zou dat niet zeggen? Meneer Knottenbelt (V.B.) hield zich min of meer op de vlakte, ten aanzien van dit kabinet, dat zich als extra-parlementair had aangediend, maar inderdaad een rechts parlementair kabinet was. Hij wilde de daden van dit kabinet eens afwachten. Maar zijn partij was bepaald tegen de in de Troon rede genoemde mogelijkheid van een onderhande lingstarief. De lusteloosheid op politiek gebied, die hij meende te constateeren, moest toegeschre ven worden aan de omstandigheid, dat het alge meen kiesrecht niet bracht, wat men ervan ver wachtte. Het vertrouwen in het parlement moest dus worden hersteld en dat kon alleen, als de besten der natie aan het politiek leven deelnemen. Meneer Knottenbelt was niet de eenige, die wat ging nakaarten. Meneer Marchant (V.D.) deed er ook aan, en beschouwde dit kabinet als een parle mentair, maar dan een parlementair kabinet, dat met den Franschen slag in elkaar was geflansd. Meneer Marchant zei dit op „parlementaire" wijze aldus: „waarvan de formatie eenigszins geschied is met den Franschen slag". Maar de bedoeling was hetzelfde. Menig nieuw minister moet zich bij zulke speeches toch niet altijd erg plezierig voelen. Vooral als men meneer Marchant hoort verklaren, dat, toen meneer Ruys geen parlementair kabinet met bindende opdracht kon vormen, hij een andere combinatie, zonder bindende opdracht, had moe ten probeeren. Dan zou 't kabinet heel wat sterker gestaan hebben dan het tegenwoordige, dat maar één tikje behoeft te hebben, om tegen den grond te liggen. Het feit dat de overschotten telken jare worden besteed voor delging van schuld en niet voor productieve uitgaven, achtte hij voorts beden kelijk. liever dan de verlaging van de verdedigings belasting II, had hij den vleeschaccijns afgeschaft gezien. En dat we, nu er een economische wapen stilstand gesloten gaat worden, nog even gauw met een onderhandelingstarief komen, was iets, waarmee hij zich niet vereenigen kon. Meneer Lingbeek (H.G.S.) maakte oratorische kuitenflikkers en speelde het kranige stukje klaar, om den tachtigjarigen oorlog en de inname van den Briel door de Geuzen er met de haren bij te slepen. Dat hij van dit kabinet niet veel begreep en er evenmin wat van verwachtte, bleek uit zijn definities ervan. Achtereenvolgens verklaarde hij aCTT ctt versciinniwrrg, uc wcinir f p*i jaar lang in banden hadden geslagen, ze maar tevens wordt de gedachte onver-1 terwijl industrie eveneens zoo goed als ntrrtrerr. tuwi mno- n mnuwwim m r ze bodem tot op heden niet geschikt, dat op de formatie van toepassing was „In raad selen wandelt de mensch op aard", waarna hij het een puzzle noemde, alsmede een „ja-en-neen- rechts-kabinet". Om eindelijk, uit naam van het Geuzenvolk, tegen dit kabinet onder Roomsche signatuur, waartegen ons volk tachtig jaar heeft gestreden te protesteeren. Maar er wordt ook nog iets anders gedaan. Van daag bijvoorbeeld behandelen we een aantal wets ontwerpen, die men gewoonlijk met hamerstukken pleegt aan te duiden, namelijk diverse onteige ningen ten behoeve van wegenverbeteringen enz. En dan nog de wetswijziging inzake de heffing van griffierechten, en de daarmee verband houdende wettelijke voorschriften. Een interessant voorval in de Eerste Kamer valt nog te vermelden, namelijk de verwerping van het suikerwetje (voorstel van den Heuvel) met 28 te gen 19 stemmen, rechts tegen links, met dien ver stande dat rechts vóór stemde en links (S.D.A.P., V.D. geholpen door de meerderheid der V.B. en een enkele R.K., A.R. en eenige C.H.) tegen. Wat dit voorstel tot verleenen van tijdelijken steun aan de nationale beetwortelensuikerindustrie aangenomen door de Tweede Kamer in het voorjaar met een ge ringe meerderheid, ten val bracht. Men vond het blijkbaar in het algemeen niet gewenscht, juist nu alom pogingen in het werk worden gesteld om ou de protectionistische barrières neer te halen, er een nieuwe, z.g. tijdelijke, bij op te richten. Bovendien bleek duidelijk uit de discussies, dat de vooruit zichten voor de suiker sterk verbeterd zijn en pro ductie en consumptie nu vrijwel in evenwicht ver- keeren. Ten slotte stelt minister de Geer een wetswijzi ging voor, waarbij aan zekere Eerste Kamerleden een verblijfsvergoeding wordt verleend voor elke vergadering, die door hen wordt bijgewoond. Want de heeren senatoren hebben toch altijd eeni ge uitgaven voor recreatie, ook al wonen ze in den Haag. Het voorstel betreft dan ook speciaal de in den Haag wonende leden, die geen verblijfsver goeding ontvangen, zooals de buiten den Haag wonenden. POLITICUS. RAADSVERGADERING SOEST. De Raad dezer gemeente is in openbare verga dering bijeengeroepen tegen Maandag 11 Nov. a.s. desavoncis te 7 uur, ter behandeling van de volgen de agenda; 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen d.d. 18 en 30 Sept. 1929; 2. Mededeeling van ingekomen stukken; 3. Vaststelling van besluiten tot wijziging der ge- meentebegrooting; 4. Voorstel van B. en W. tot bepaling van het be drag der door den technisch ambtenaar bij 't Gas bedrijf ten behoeve der gemeente te stellen zeker heid. (No. 838) 5. Voorstel van B. en W. inzake hypotheekverlee- ning aan de N.V. Centrale Slachtplaats (No. 874) 6. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een bijdrage van 500 aan het Comité van actie tot zuivering van de Luntersche beek in de kosten van uitvoering van een voorloopig klein plan tot zui vering van die beek. (No. 749) 7. Behandeling van een verzoek van Ged. St. tot overname van de bediening en het onderhoud van de veerpont over de Eem, gelegen aan de Groote Melm. (No. 918) 8. Voorstel van B. en W. tot uitbreiding der water leiding in een gedeelte van den Oude Utrechtsche weg en van den Schoutenkampweg, en aanvaar ding van de daaraan verbonden garantie. 9. Behandeling van aanvragen ingevolge art. 72, der O.L. wet 1920 van: a. het Bestuur der Vereen. „Een school met den Bijbel te Soest", tot ver strekking van gelden voor het aanschaffen van de noodige leermiddelen ten behoeve van de U. L.O. school, zulks wegens vermeerdering van 't aantal leerlingen van die school; b. het Bestuur der R.K. Meisjesschool tot ver strekking van gelden voor het aanschaffen van 14 nieuwe banken en 2 stoelen. 10. Voorstel van B. en W. om Ged. Staten te ver zoeken machtiging tc verleenen tot het aangaan eener gemeenschappelijke regeling met de gemeen te Baarn inzake toelating van leerlingen tot openb. scholen (No. 198) 11. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een voorschot ex art. 101 der L.O.wet 1920, ten be hoeve van de U.L.O.sch. der Sticht. Engendaalsch. 12. Mededeeling van B. en W. terzake wijziging van het plan tot verbouw der oude O.L. school te Soesterberg (No. 829) 13. Aanbieding van een plan tot vernieuwing en verbrecding van de Koninginnelaan met aanvrage van B. en W. om machtiging tot uitvoering. 14. Vaststelling van een besluit tot wijziging der Alg. Politieverordening. 15. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de ver ordening, regelende de salarissen van de ambte naren en werklieden in dienst der gemeente. 16. Benoeming van leden der Cornm. van taxatie der gronden, ingevolge de verordening regelende 't beheer van het Grondbedrijf voor 1930 en 1931. 17. Vaststelling van besluiten tot het in schenking aanvaarden van strooken grond ter verbreeding van wegen. 18. Vaststelling van besluiten tot intrekking van besluiten tot verkoop van grond. 19. Behandeling van een adres van A. van 't Kloos ter, verzoekende vermindering van de door hem verschuldigde pachtsom over 1928 van het gras gewas van den Hooiweg. 20. Vaststelling van besl. tot verhuur van grond. 21. Vaststelling van een suppl. kohier straatbel. '29 22. Behandeling van belastingreclames. Aanvullingsagenda. 1. Behandeling van een aanvrage ing. art. 72 der L.O.wet 1920 van het Bestuur der Stichting En- gendaalschool tot verstrekking van gelden ten be hoeve van de U.L.O.school voor het aanschaffen van eenige leermiddelen, alsnog behoorende tot de eerste inrichting. 2. Benoeming van 2 leden van 't Burgerlijk Arm bestuur, wegens het bedanken voor hunne benoe ming door de H.H. J. H. Benschop en W. Hoekstra. 3. Crediet aanvrage van B. en W. voor uitvoering van eenige onderhoudswerken behoorende tot den Dienst van Openbare Werken en in verband daar mede vaststelling van een besluit tot wijziging der gemeente-begrooting 1929. 4. Crediet aanvrage van B. en W. tot verbetering van den Verlengde Postweg vanaf de van Maaren straat tot de grens der gemeente Zeist en in ver band daarmede vaststelling van een besluit tot wij ziging der gem. begr. en begr. wegenfonds 1929. Kloppartij. In het café van den heer B. ont stond Zondag een ernstige vechtpartij tusschen een aantal dansende bezoekers. De politie stelt een onderzoek in. Aanranding. Een tweetal heeren hebben in den avond van 4 Nov. in onze gemeente op twee plaatsen getracht 'n meisje in hun auto te trekken. Het nummer van den auto is bekend. De inspec teur van politie verzoekt de dame die dit over kwam, zich ten spoedigste aan het politie-bureau te vervoegen. Alishandeling. Tegen zekere K. alhier werd door de politie proces-verbaal opgemaakt terzake van mishandeling. Noodlanding. Wegens een defect aan den mo tor moest serg.-vlieger Serton onder Leersum een noodlanding maken."Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. Het vliegtuig was niet noemens waardig beschadigd en kon den volgenden morgen den terugtocht aanvaarden. Gevonden voorwerpen. Een ring met 4 sleutels, een bril in étui, een sleutel, een belastingmerk in étui, een zakmes en een zilveren knoop. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Kerk, v.m. 10 uur ds. Guuning, Em. pred. te Bilthoven. Kerk n.m. 6 uur ds. J. A. W. Kruishoop. Rembrandtzaal v.m. 10 uur ds. J. A. W. Kruishoop Rembrandtzaal nam. 6 uur ds. J. I. van Schaick. Burgerlijke Stand. 31 Oct. tot 6 Nov. 1929. Geboren: Aart, z. van A. Brons en B. Bakker. Ondertrouwd: J. Maassen en H. Bogema; J. G. Das- horst en M. de Ruig. Gehuwd: W. Bouwman en C. C. P. Klaui. Overleden: Jacob de Ruig, 31 jr geh. met T. Verkerk, Hartweg 6c; Evertje de Kruiff, 51 jr, ongeil., Oude Gracht je 21; Stephanus Jacobus Fischer, 70 jr, geh. met C. C. C. Enkelstroth, Soesterbergerstr. 21c; Maria Geertruida Ka merbeek, 47 jr. geh. met J. Stalenhoef, Middelwijkstr. 38; Rijkje Lammertsen, 71 jr, wed. C. Gerestein, Beetzlaan 27; Gerard Philippus Meerveld, 17 dg, Wieksf.weg O.Z. llf; Petrus Everardus Onwezen, 14 weken, Molenstr. W.Z.51; Alida Wilhelmina v.d. Kolk, 68 j., ongeh., Burg. Grothe- str. 18a; Johannes Koets, 67 jr, geh. met A. Bouman, Spoorstraat 24. Gevestigde personen. W. T. Kok, K. Brinkweg 31 uit Eem nes; G. Hagedoorn, Beckeringhstr. 12 van N.-Ameri- ka; C. Lamberts, Beckeringhstr. 32a uit Zeist; Wed. Kop pen, Julianastr 4 uit Zeist; E. van Veenschoten, Julianastr. 4 uit Zeist; C. E. C. Bosch Evers, stapelpl. den Dolder, uit de Bilt; J. F. H. Blom en gez., Smitsweg 4 uii Amersfoort; C. Rog, B. Grothestr. 69 uit Medemblik; P. Borst en gez., Birktstr. 26c uit Amsterdam; W. F. Hekhuijsen en gez., Nieuwerhoekstr. 2 uit Amsterdam; A. A. v.d. Hoff en gez., W. Topl. 5 uit België; A. Boomhouwer en gez., Nieuwe- steeg 78 uit Hilversum; A. C. de Swart, Beukenlaan 1 uit Hilversum; H. Koorijn, Vredehofstr. 21 uit Amsterdam; A. H. Klop en gez., Parklaan 5 uit Wageningen; J. J. M. Littel, K. Brinkweg 2 uit Giessendam; A. J. van Klooster, O. Grachtje 16 uit Eemnes; P. van Doorn en gez., Birkt str. 10 uit Utrecht; H. de Vlugt en gez. Steenhofstr. 45a, uit Ede. Vertrokken personen: C. C. P. Klaui naar Amersfoort, Havik 1E. Schut, naar Leusden, bij A. Lagemaat; Fam. Bloemerts, naar Zuidwolde, Veeningen B 85a; J. C. J. v.d. Rijst naar Hillegersberg, J.v.Stolbergl. 53b; G. W. Roos en gez. naar Den Haag, Franklinstr. 110; G. J. Beekhuis naar Apeldoorn, Jachtlaan 64; C. C. Slop naar Amsterdam, Julianastr. 32; T. Brons naar Leusden, Arnh. weg D 19; C. Koning en gez., naar Lochem; C. van Essen naar De Bilt, Akker 5; J. T. P. J. Danz, naar Dessau Dld.)H. Leertouwer, naar Delfzijl, Binnensingel; J. C. Huijsen naar Amsterdam, Kattegat I5ii; J. H. Scheffer naar Amsterdam, Heerenstraat; J. Zwezerijnen naar Utrecht, Riouwstr. 22. Verhuizingen: W. de Haan van Amersf. str. 70 naar 70a; B. J. Zeijpveld van Bakkersweg 5 naar Nieuweweg 6; E. Tobi van Nieuwerhoekstr 8 naar Beethovcnlaan 6; M. Effenbergen van Nieuwerhoekerstr 8 naar Beethovenl. 6; P. Selderbeek van Birktstr. 37 naar Nieuweweg 118. ARBEIDSBEURS SOEST. Stand op 6 Nov. 1929. Metselaars 15; Opperlieden 18; Grondarbeiders 26; losse arbeiders 23; Schilders 5; Machine bankwerkers 1Wevers 15 cent korting per post m I c. een proces-verbaal van kasopname I nen daarvoor bij den gemeente-ontvanger. Voor ken- nomen. *en. „Volkson- van cursussen steld in handen Ivies. Arnhemsche de uitlegging ikomst met de dat de over- Id is te gelden gelegen ten N. ht-Amersfoort. :nomen. uringsbesluiten e begrootings- ;t of men reeds waar het Ver worden geves- daarover nog elen; dat komt ft men wel een ize zaak in elk ing behandelen i allereerst aan aast heeft, n.l.: inzake hypot- N. V. Centrale schrijven hier- dat eerst was te verstrekken, an de geschatte iVaar de slacht- holpen is en de t algemeen be- •orgesteld de te leek te verhoo- lachtplaats had blijven voor af- i door haar aan 5000, maar dat A'enscht, zoodat ekverleening tot veert nog nader schatte waarde lachtplaats niet zoodat om die :n, thans wordt Is eerste hypo- t, dat de tweede is geredigeerd, ijnen van ƒ1575 jrmijn van ƒ900. i volgen, dat de dus n.b. de ge- kosten op deze nde zou moeten ;r de N.V. doen! en overgenomen pedgekeurd. luiten tot wijzi- ooting. Z. h. s. W. tot bepalen )r den technisch sbedrijf ten be- e stellen zeker- ven hieromtrent echnisch ambte- kas mag hebben llen het bedrag ,en op eveneens ambtenaar heeft I te geven via de ïeidstelling. ver tenaren te Den ig zich als borg de Gemeente raagt of er ook TEL. No. 615 1ES VOOR: SCH. ISBEZORGEN DAG. lefend, of inder- f 1000 in kas is, jen zekerheid is. :au die controle lijk te laat; spr. ;n huidigen titu- i, doch het prin- gelegd. ,t, dat overschrij- oorkomen is; er een groot over- :n paar uur ver- echter toe over- gelijk te zullen «proeven kan het teraf altijd nog verschrijving dan orgekomen, kun- maatregelen worden ge-

De Soester | 1929 | | pagina 3