Een 5 f 2000.- Voor de Feestdagen H .Voskuilen Gi ei Ant Ast I I GEI v E. STOFZUIGER KERSTB00MEN Van We Ti ♦♦i 1 Halt! ^a"'IRIrtPITlicf C\*\Vt £k\* M. v. Homsveid Zn. N.V. Me «i. i 2 1-19 PIAN Wekelij s MHSM H. Advi FEU QEEM Burgelijke Stand Advertenliën. Maison Kartel Amersfoort MANTELS EN COSTUUMS Pelterijen W. v. D. VELDEN SOESTERBERGSCHESTR.52 A. M FEUILLETON SE11N1 (GIWiTilNl TOREN Mo- 5?» GEUZE J GIJSB1 Ziet en Eiken I Ledikai Nachtk Ledikan le klas Reparj Inrichting STEMME! per keer en abonnen ZEEDIJK EN Al 1 4 Kar NAAR SOEI AMST. Dijkwi 31) RHEir Hij keerde I derde zich me staarde hem ei streek zij met en stiet een k „Enfin, zoo gekomen!" spr mers vrij zijn of verstooten alles toch op weg kan, ver Een uur latei in mevrouw E haar echtgenoo koetsier stond aan kleine han in het rijtuig Edith een kaai chen en gaf to te, een telegra Artois, dat ni vij woorden- gemeente maar weer een betaalde brand weer invoeren; wat dit dan meer kost weet men wel van vroeger, toen elke brand de gemeente op 500.of 600.kwam te staan, voornamelijk door arbeidsloonen hoe langer de brand duurde des te meer loon ontving men, waardoor alle branden buitengewoon lang noodig hadden om ge b2u$cht te worden. De strop, die de gemeen te zich zoodoende zelf op de hals zou halen, zou met 10.000 nog lang niet betaald zijn en men mag dan ook wel een klein beetje meer waardeering hebben voor onze Vrij willige Brandweer, waarvan de leden geen cent arbeidsloon ontvangen en die de ge meente duizenden en duizenden bespaart. De manier, waarop die brandweer haar werk verricht is boven alle lof, en men heeft kunnen ervaren dat door dit snel en ac tief optreden bijna geen branden van be- teekenis meer in Soest voorkomen, terwijl er vroeger elke week brand was. Jaren heeft men reeds overwogen, hoe in het onderhoud van het mateiieel verbe tering is te brengen, doch de toestand is thans urgent en Commandant zoowel al Bestuur willen op deze wijze de verant woordelijkheid niet langer dragen. Degene, die thans het onderhoud heeft, is in het go- heel niet technisch en kan zich dus niet met het onderhoud van de nieuwe en dure i torische wagens bezighouden. Daarenboven wordt hij altijd bijgestaan door een gemeen tewerkman, die practisch gesproken bijna al het werk doet in gemeentetijd en waarvoor die persoon afzonderlijk nog eens betaald wordt. Deze toestand is onhoudbaar en r moet thans eindelijk maar eens spijkers met koppen slaan. Spr. stelt voor, den Commandant te be noemen tot magazijnmeeter bij Openbare Werken en hem met alle onderhoud te be lasten tegen een salaris van 30.in de week, vermeerderd met de 500.van de brandweer. Er is dan tevens altijd iemand op de werf, hij kan in het huis van Vos wonen, de voorraden en het personeel daar controleeren en zoonoodig invallen als chauffeur voor de ziekenauto. De heer Grootewal waarschuwt tegen overijling; hij erkent de wrijving, maar de Brandraad kan toch niet worden gepas seerd. De combinatie commandant-maga zijnmeester Openbare Werken, onderhouder brandweermateriaal, lokt zeker wel aan. De heer Busch waarschuwt ook tegen overijling, maar constateert, dat het zoo toch niet blijven kan. Hij stelt voor de geheele zaak te stellein in handen van de commissie voor Openbare Werken, waar van reeds is betoogd, dat die best de brand raad kan vervangen, waardoor de zaken veel vlotter zullen gaan verloopen. Als Je een er uit moet en een ander er in, geeft het altijd onaangenaamheden. Als ie voor dracht zoo meteen komt, is spr. daar vlak voor, maar nu zoo plotseling nog niet. De heer Gasille vindt de combinatie prach tig. De ziekenauto komt thans dikwijls vevl te laat en het voorstel zal dus dubbel nut hebben. Spr. is echter voor een geheel aparte raadscommissie, die de geheele ma terie eens uitvoerig zal onderzoeken. De heer van Klooster wil ook eerst eens kijken. Men wil nu drie slachtoffers maken, doch hij betwijfelt of het onderzoek van de commissie wel een volkomen bevestiging zal zijn van wat de heer van Doorne mede gedeeld heeft. Hij meent heel anders, maar dat zal wel blijken. De heer de Bruyn steunt het voorstel Gasille sterk. De Burgemeester zegt, dat hij als hoofd van de brandweer altijd buitengewoon veel belang stelt in het brandwezen. Indertijd is er naar aanleiding van een ingekomen rapport, advies gevraagd aan den Brand raad, waarin ook de Commandant zit. Er is nu wel een stemming tegen de persoon, die thans het onderhoud heeft, doch de on dergrond daarvan kan spreker niet bevroe den. De Brandraad heeft altijd zeer deskun dige adviezen gegeven en hij kan dien Raad, die hij op grooten prijs stelt, niet missen. Deze kwestie heeft echter zijn bijzondere aandacht, en in overleg met den Brandraad zal spr. reorganisatie-plannen voorbereiden, echter geheel afgescheiden van Openbare Werken en waarbij geen bepaald persoon op den voorgrond komt; die twee diensten moeten absoluut gescheiden blijven, temeer waar de commandant vrijwilliger is en de leden dat ook zijn. Er moet een vrije sol- licitaite geschieden en een nader onderzoek worden afgewacht. Het voorstel van den heer van Doorne is dus praematuur. De heer Grootewal wil het nader onder zoek door de commissie en niet door den burgemeester en wil ook het advies van de vrijwillige brandweervereeniging weten. De heer van Doorne zegt, dat de kwestie reeds oud is en veel besproken; de zaak kan nu niet weer op de lange baan gescho ven worden, het moet nu een kwestie van dagen worden. Bij elke reorganisatie hebben overplaatsingen plaats of worden funciie's opgeheven, doch dat zijn dan heelemaal geen „slachtoffers". Waar de commandant verantwoordelijk is en hij bij brand op z'n kop krijgt ook van het publiek en van de pers als de zaken niet goed kloppen, moet de gemeente ook zorgen dat alles puik in orde is. De Burgemeester zegt, dat de persoon te veel naar voren wordt geschoven en als de commandant recht op vergoeding lieeft, dan hebben de leden dat ook, wat de heer van Doorne ontkent, daar de leden alleen brand blusschen en dan weer naar huis gaan, terwijl de commandant veel meer moet doen en het materieel achterna moet loopen. De heer Gasille vindt de huidige toestand onverantwoordelijk en wil bepaald een apar te raadscommissie. Dat er leden zijn die tort et i travers den betrokken onderhouder willen handhaven vindt spr. volstrekt on juist. Als d«vBrandraad werkelijk een goede taak heeft, en de verbinding met andere ge meenten in de provincie via dien raad voor de onderlinge hulpverleening in geval van nood, noodzakelijk is, is spr. niet direct voor opheffing van den Brandraad. Nadat de Burgemeester nog heef mede gedeeld, dat hij de instelling van een aparte raadscommissie, die de geheele zaak zal on derzoeken, beschouwt als een motie van wantrouwen tegen zichzelf, daar men zoo doende blijkbaar niet vertouwt zijn toezeg ging om spoedig zelf met reorganisatie plannen te komen. De heeren van Doorne, Busch en Groote wal ontkennen bepaald dat wantrouwen, doch de Burgemeester handhaaft zijn idee en brengt het voorstel van B. en W. om zelf met de reorganisatie-plannen te komen, in stemming. Dit voorstel wordt met 85 stemmen verworpen. Vóór de heeren Koenders, Hil- horst, van de Breemer, Pronk en Endendijk. Het voorstel Gasillevan Doorn, om een aparte raadscommissie te benoemen, die het geheel zal onderzoeken, zoowel Brandweer als Openbare Werken wordt hierna met 121 stemmen aangenomen. Tegen de heer Busch, die toch niet wilde, dat de raad zoo'n besluit eenstemmig zou nemen. Hierop wordt besloten de commissie uit vijf leden te doen bestaan, waarop de heer Gasille voorstelt, de burgemeester voorzit ter te maken met adviseerende stem. De heer Busch is daar nu echter, na alles wat hij heeft vernomen, sterk tegen, de zaak moet nu maar eens worden hekeken geheel buiten B. en W. om. Bij de stem ming, waarvóór de heer van Doorne nog verklaarde, geen commissielid te willen zijn, juist om zuiver te blijven, nu men eenmaal persoonlijkheden heeft verweten, verkregen de leden Busch 11, Gasille 7, Grootewal 9, de Bruyn 12, Landweer van Kloostter 10, Hilhorst 6, Doorman 5 en van de Bre- mer 1 stem, zoodat benoemd zijn de heeren Gasille, Busch, Grootewal, de Bruyn en van Klooster, die alle hun benoeming aannemen. Bij de straatverlichting klaagt de heer Busch over de hooge meterhuren van de P.U.E.M. De Burgemeester zegt, dat oorspronkelijk de H. E. M. de concessie had, die is over gegaan op de P.L'.E.M. De tarieven, waar onder de meterhuur zijn in 1928 vastge steld, en aan den Raad medegedeeld. Later is de prijs nog verlaagd en vastrecht inge voerd. De P.U.E.M. heeft eigener beweging op den Rijksstraatweg zwaardere lampen, n.1. van 100 kaarsen, aangebracht. Wethouder Endendijk merkt op, dat vroe ger de leiding tot aan den meter gratis was, nu echter slechts tot aan huis. De heer van Klooster meent, dat de P.U. E.M. reeds met tariefswijziging bezig is. Die Mij. is echter zeer rijk en de gemeente doet goed behoorlijke voordeelen te bedin gen. De heer Grootewal wijst op Soesterberg; van de 20 voorgestelde nieuwe straatlam pen hoopt hij, dat ook Soesterberg er eenige zal krijgen. Ook vraagt hij daar nachtver lichting, al is het maar op enkele punten. De heer Busch meent, dat men werkelijk niet de straatlampen op een aparte leiding met een aparte klok behoeft te zetten. De politie doet toch uurronden en zou best dan de lampen kunnen dooven; dat bespaart kosten en dan kunnen enkele lampen ook 's nachts veel langer blijven branden. De heer Gasille heeft indertijd eenige gas lampen aangeraden, doch de Burgemeester deelt mede, dat zulks in strijd zou komen met de concessie, aan de H.E.M. verleend. De kosten van den Brandraad ad. 50. wil de heer van Doorne aanhouden tot na het rapport van de benoemde raadscommis sie, waarop de Burgemeester echter ant woordt, dat dit niet noodig is, daar het be drag eenvoudig voorloopig nog niet uitbe taald wordt. Bij de kosten ad. 300.voor aanschaf fing en plaatsing van verbandkisten, vraagt de heer Grootewal om de verbandkist bij den Protestantenbond te Soesterberg nu ook in onderhoud en aanvulling bij de gemeente te nemen. Voorts vraagt spr. een brancard voor Soesterberg, daar men thans altijd is aangewezen op het Vliegkamp of op Soest. De Burgemeester zegt onderzoek toe en releveert, dat binnenkort een verband-.uil opgericht zal worden aan de Birkt, waarin ook een brancard is. Misschien kan zoo'n zuil ook in Soesterberg komen. Het onder houd en de aanvulling der verbandkisten zal aan de vereeniging E. H. B. O. worden op gedragen. Hierna wordt de vergadering te 6 uur ge schorst tot des avonds 7.30 uur. Des avonds vraagt bij de Keuringsdienst de heer Grootewal, waarom de hulpkeur meester 100.minder vergoeding voor zijn motor krijgt. Het gebruik zal toch heel veel minder worden door het abattoir en spr. stelt voor 300.vergoeding, wat 200.minder is. Wethouder Endendijk zegt, dat uit kwi tanties is gebleken, dat de werkelijke kos ten veel hooger zijn; verzekering en wegen belasting betaalt de betrokkene ook zelf, terwijl men tevens rente en afschrijving moet rekenen. De huisslachtingen blijven, zoo ook Soesterberg en de controle wordt veel uitgebreider, mede door de keuring op vleeschwaren. Bij de gemeentelijke badinrichting stelt de heer Doorman voor, eerst 1 Januari 1931 te openen, dan heeft men dit jaar tenminste geen exploitatie-tekort te ramen. De Burgemeester wil al 1 Juli 1930 openen en meent dat spoed is geboden. Nu deze begrooting wordt vastgesteld ztfllen Gedep. Staten wel spoedig omtrent de badinrich ting beslissen. De heer Busch dringt nogmaals aan op instelling van schoolartsen en schooltand- artsen. Wethouder Endendijk zegt, dat dit de aan dacht heeft. Contact is reeds gezocht met Zeist, de Bilt en Maartensdijk, om gezamen lijk een schooltandarts te nemen. De heer Grootewal vraagt betere voorzie ning van den ziekenauto. De heerBusch merkt op, dat E. H. B. O. daar reeds mede bezig is en wel om een modernen model-ziekenauto aan te schaffen, waartoe geld zal worden ingezameld. De Burgemeester zegt, dat wellicht ook wel de medewerking van de gemeente zal worden gevraagd; wethouder Endendijk zit reeds in het benoemde comité, dat a.s. Vrij dag vergadert. Bij de subsidie, groot'/ 100.aan de ver eeniging E. H. B. O. wil de heer Busch noodverbanden, borden en brancards aan schaffen en zoonoodig de subsidie verhoo- gen. Bij de post Waterleiding bepleit deze spr. de overname van de buizen, die bijna geheel door particulieren zijn betaald en verzoekt spoedige behandeling van deze aangelegèn- heid. De kosten van de bouwpolitie voor on derzoek van materialen ad 20.acht spr. veel te laag; hij stelt voor memorie te ra men en dan nadere maatregelen te treffen, aartoe wordt besloten. De heer Grootewal wil maatregelen tref fen om de strop van de Woningbouwver- eeniging „Ons Belang" zoo klein mogelijk te houden. Wethouder Endendijk zegt, dat al veel verbeterd is, maar de kwestie is heel moei lijk. Hoe komt men van den strop af? Bij Openbare Werken vraagt de heer Busch, wat men met die vacature-opzichter 3de klas wil; hij is er tegen om één van de werklieden daartoe te bevorderen en wil als noodig een deskundig wegenopzichter. Wethouder Koenders zegt, dat dit de vacature-Vos is, die zoometeen vertrekt. De heer van Doorne wil de oude sacristie- klok van de gemeente-toren, die nu als brandklok op Soesterberg hangt, uit een historisch oogpunt weer naar de toren terugbrengen, waar hij nog historische waarde heeft. Dit wordt toegezegd. De heer Doorman zegt, dat de bedoeling was de beplanting van Postweg, Schriks- laan en Bosstraat te laten vervallen om daarmede de wegen beter in orde te bren gen. Gebeurt dit niet, dan kunnen die pos ten best blijven. De heer Busch bepleit klinkerbestrating van den Hellingweg, wat ongeveer 7000 zal kosten. In elk geval wil hij dien weg verbeteren, er is nu toch 1700 voor vrij gekomen. De heer van Doorne meent, dat vrees voor wegspoelen op de Hellingweg niet be hoeft te bestaan en verwijst naar de B. Grothestraat, waar het rijwielpad ook niet wegspoelt. De heer Gasille zegt, dat een steenen goot hier oplossing kon brengen. Bij de wandelplaatsen stelt de heer Ga sille voor geen 10 nieuwe banken te ver vaardigen en dat bedrag van 300.liever voor de wegen te gebruiken. Wethouder Koenders zegt veel aanvra gen voor banken te hebben ontvangen. Van de oorspronkelijke 20 zijn er al 10 afgi gaan. Het voorstel-Gasille om de banken af te voeren wordt aangenomen met 85 stem men. Tegen de heeren Endendijk, Koenders, de Bruyn, Pronk en Mevr. Landweer. Bij de gemeenteklok klaagt de heer Busch erover, dat deze zooveel stil staat en wil het advies van den klokkenist weten. Wethouder Koenders zegt, dat de klok eens heelemaal uit elkaar moet. De heer Busch vindt de 638 voor ben zine, olie en poetskatoen enz. voor de mo torwals veel te hoog en wil slechts 400 toestaan. Wethouder Koenders zegt, dat veel we genverbetering op komst is, herinnert de Koninginnelaan en meent, dat de post eerder verhoogd moet worden. Zoo'n zware wals vraagt veel benzine. Andere leden meenen, dat de wals veel te zwaar is en men beter een lichtere kon aanschaffen, iets wat de heer van Klooster ten sterkste ont kent, daar men met zoo'n zware wals ook goed wegen kan omploegen, wat met een lichtere niet gaat. Men moet de lichte grond te Soesterberg niet rekenen. Het voorstel Busch om de post tot 400 te verlagen wordt hierna verworpen met 310 stemmen. Vóór de heeren van Door ne, Busch en Gasille. Een voorstel-Gasille om de 100 ver goeding voor gebruik van gereedschappen van den timmerman te schrappen, kon min genade vinden en werd verworpen met 211 stemmen. Vóór de heeren Gasille Doorman. Bij de rijwielvergoedingen stelt de heer Busch voor ze alle in te trekken en rijwie len van gemeentewege ter beschikking te stellen. Ook de heer Doorman is daar sterk tegen de post, doch de heer Grootewal vraagt wat voordeeliger is en meent dan: de toelagen, waar hij niet elk geval op zich zelf kan beoordeelen, wil hij niet voor elk persoon afzonderlijk stemmen. De heer Hilhorst wil werkelijk vergoe ding geven voor de fietsen, alze in ge meente-dienst worden gebruikt. Het voorstel-Busch tot schrapping en aan schaffing gemeente-rijwielen wordt verwor pen met 211 stemmen. (Vóór de heeren van Doorne en Busch) en het voorstel van B. en W. om 5 toelagen aan de h.h. v. Noesel, Meurs, Gerritse, Haage en Hilhorst te geven, wordt daarna met 84 stemmen aangenomen. Tegen de heeren van Doorne, Gasille, Doorman en de Bruijn. (De heer Hilhorst, als indirect daarbij betrokken, blijft buiten stemming). Tegen de verhoogde subsidie voor de rij- wielpadvereenigingen is de heer Gasille uit finantieele overwegingen. Men is echter bang, dat aan de rijwielpaden onder Soest weinig of niets gedaan zal worden. Het voorstel-Gasille om de post op 50 voor Gooi- en Eemland en 50 voor U.M.O. te laten en niet met 2 maal f 50 te verhoogen, wordt verworpen met 49 stemmen. Vóór de heeren van Doorne, Doorman, Gasille en Busch. Dan komt aan de orde het nieuwe voor stel van B. en W. om met de N.V. v/h Eysink te Amersfoort een overeenkomst aan te gaan over het pneumatisch ledigen van beerputten. De gemeente zou dan ech ter een garantie van minstens -25 putten per jaar moeten geven, en daar men slechts 100 raamt, zou de gemeente dan 700. berekend tegen 5.50 per put, moeten bij betalen. De heer Busch wil de geheele post schrap pen, en ziet darin een verkapte subsidie aan de N.V. Voor de niet-geledigde putten rijdt de N.V. geen K.M. en heeft geen arbeids loon, maar moet toch evenveel hebben als voor een wel geledigde put. De heer van Klooster wil eerst per adver tentie gegadigden, die hun putten willen la ten leegen, oproepen. De heer Gasille is het daarmede eens en vindt het garantiebedrag daarenboven veel te hoog. Hij meent, dat de gemeente zich in casu moet onthouden. De heer Doorman vindt de verhouding onjuist. Voor een niet-geledigde put moet de gemeente veel minder betalen, en hij wil desnoods 200 gerantie geven. De Burgemeester zegt, dat Zeist en de Bilt ook een dergelijke garantie op zich hebben genomen met die N.V., Zeist zelfs tot 1300.Als er veel putten geleegd worden, behoeft de gemeente toch minder te betalen. Wethouder Koenders zegt, dat de garan tie eerst betaald zal worden als het jaar om is. Bij nict-ledigen gaan de arbeidsloonen toch door, daar het personeel aangehouden moet worden; ook de wegenbelasting gaat door, alleen benzine en olie worden be spaard, maar dat is zeer weinig. De heer Grootewal meent, dat als er zoo weinig animo voor bestaat het ook geen gemeentebelang is. De heer van Doorne vraagt of er aan vragen of klachten zijn, waarop wethouder Koenders antwoordt: ,,Ja, aan den Heuvel- weg, waar men door de hooge grondwater stand slecht beerputten kan hebben." De heer de Bruyn stelt voor slechts op zekere dagen een aanvraag aan de N.V. te doen en dan voor die dagen de wegenbe lasting te vergoeden. De heer Hilhorst wil de beerputten laten ledigen door de kleine boeren, om beurten. Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte verworpen met 211 stemmen. Vóór de beide wethouders. De heer Doorman stelt voor de versche nen rente op aangekochte effecten ook in ontvangst op te nemen voor verkochte of uitgelote stukken. De burgemeester wil dat niet, om zoodoende een beetje reserve te hebben. De raak neenft echter z.h.st. het voorstel-Doorman aan. Bij de commissie tot wering var. school verzuim wil de heer Busch de post met 200 verlagen en alleen voor drukwerk en porti 20 toestaan. i Wethouder Endendijk zegt, dat de secre taris volgens de wet salaris moet hebben in tegenstelling met de commissie voor plaatselijk schooltoezicht. Ook is er pre sentiegeld. Tenslotte stelt de heer Busch voor de post met 150 te verlagen en dus te bren gen op 70, welk voorstel met 103 stem men wordt aangenomen. Tegen de heeren Endendijk, Koenders en Hilhorst. De 200 subsidie aan de Soester Turn- club lokt veel discussie uit. De heer van Doorne wil het bedrag alleen voteeren on der voorwaarde, dat het vervalt als andere sortgelijke sectarische vcreenigingen ook subsidie zouden gaan aanvragen. De heer Busch zegt, dat bestuur en ver eeniging uit personen van allerlei richting bestaan; splitsing is niet waarschijnlijk. Maar hij wil een voorwaarde, dat de arbei derskinderen ook kunnen profiteeren en ook de scholen. Wordt hieraan voldaan, dan wil hij niet op 50 meer kijken. De heer Grootewal is ook voor school- gymnastiek, doch meent, dat Soesterberg misschien binnenkort ook met een aanvraag komt en zou dan niet graag willen, dat daardoor deze subsidie ook verviel. Men beslist, dat zulks niet de bedoeling is, w; na Wethouder Endendijk voorstelt de post te handhaven en overleg te gaan plegen om trent de uitvoering met het bestuur de onderwijzers. Aldus aangenomen. Bij het Burgerlijk Armbestuur verzoekt de Burgemeester nog eenige uitgaaf-post?n in te lasschen om op te kunnen betalen zoolang het B. A. nog geen begrooting heeft ingediend, die goedgekeurd is. Later kan het B. A. die bedragen dan weer aan de gemeente terugbetalen. Dit is dus slechts een formeele lavestie. Aldus besloten. De heer Busch betwijfelt, of de gemeente wel alles in het werk stelt om de kosten van verpleging van arme krankzinnigen zooveel mogelijk te verhalen op hen, die krachtens de wet tot onderhoud verplicht zijn. Wethouder Endendijk antwoordt, dat daar heel veel werk van wordt gemaakt en veel correspondentie over is, die gaarne ter in zage is voor de raadsleden. Bij de veeteelt vraagt de heer Busch maatregelen voor de kleine boeren, wier toestand weinig florissant is. Indien deze menschen een eigen huisje kunnen verkrij gen op den duur, is dat aanbevelenswaar dig. Wethouder Endendijk staat daar sympa thiek tegenover, doch deelt mede, dat een vereeniging als bedoeld in de landarbeiders- wet te Amersfoort bestaat voor 't geheele kanton. Hij wil daar wel eens de aandacht op vestigen en als van die vereeniging bij ons verzoeken als bovenbedoeld inkomen, zullen deze welwillend worden bezien. Hierna komen enkele subsidie-aanvragen in behandeling. Het Nut van het Algemeen heeft aangevraagd een bedrag voor jeugd werk en handenarbeid. H.M. de Koningin- Moeder heeft al welwillend de Naai- en Breischool daarvoor enkele uren afgestaan. Met het oog op consequenties ten aan zien van andere soortgelijke vereenigingen, die thans reeus bestaan (Evangelisatiever- eeniging) en die geen subsidie hebben, wordt evenals vorig jaar en op dezelfde motieven niet toegestaan. Bij de Ontvangsten vraagt de heer Ga sille of er reeds niet veel woningbouw- reserve is, wat niet blijkt uit de memorie- post. iiem wordt medegedeeld, dat er in derdaad een groot bedrag als reserve aan- ezig is, doch dat dit elk jaar wordt over gebracht bij aparte begrootingswijziging, omdat er nog in het loopende jaar van ge bruikt zou kunnen worden. De huur of pacht van landerijen wil de heer Gasille bij het Grondbedrijf hebben. Wethouder Koenders zegt echter, dat dit betreft kleine stukjes bermen, die dus bij de wegen hooren en heel weinig beteekenen. De totale ontvangst ervan is dan ook maar 15.-. Het voorstel om voor 1500.een ver plaatsbare, op een onderstel verrijdbare, mu ziektent aan te schaffen, wordt aangeno men, daar gebleken is, dat men voor dat bedrag onmogelijk 2 vaste tenten kan krij gen. De post Onvoorziene Uitgaven komt door al deze wijzigingen tenslotte op ongeveer hetzelfde uit, namelijk op 21.426.10, in welk bedrag nog de 1700.bezuiniging op de beplanting Hellingweg enz. begrepen is waardoor de heer Doorman dus niets overhoudt voor verdere verbetering van de egen. De geheele begrooting wordt hierna z.h.st. aangenomen. Tenslotte komt aan de orde de RONDVRAAG. De heer v. Klooster vraagt nu met den toegestanen politie-auto ook controle op de maximum-snelheid te houden, wat door den Burgemeester wordt toegezegd, daar zulks een gemakkelijke manier is. De heer Pronk klaagt over het harde rij den van auto's aan de Birkt en had daar ook gaarne beter licht. De heer Grootewal hoopt, dat de burge meester met den politie-auto ook nu eens meer in Soesterberg zal komen, waar men ook gaarne zijn belangen eens persoonlijk in den burgemeester wil toelichten. De heer Busch begnint niet, waarom we nu toch niet veel overhouden, ondanks onze ingevoerde bezuinigingen, waarop de Bur gemeester antwoordt, dat dit voornamelijk zijn oorzaak vindt in de tweede nota van wijziging op de bcgrooting. Te ruim 10 uur wordt de vergadering ge- doten. 12—18 Dec. 1929. GEBOREN: Antonia Theodora, d. v. A. Hilhorst en Th. Botterblom, Birktstr. 67; Albertus, z. v. A. Plooij en M. Schouten, Nieuwstr. 18; Roelof Jan, z. v. H. J. Scholt- meijer en A. R. Hagen, de Beaufortlaan 12; Jan Berend, z. v. L. v. Schaik en G. E. Wevers, v. Weedestr. 34a. ONDERTROUWD: H. W. J. Sack en C. J. v. Doorn. GEHUWD: W. J. Kruijswijk en J. G. v d. Broek. OVERLEDEN: Sophia Dijkman, 78 jr., geh. m. J. v. Brcttkelen, K. Brinkwcg 18, Maria Schouten, 41 jr., geh. m. A. Plooij. Nieuwstraat 18. Vestiging 1218 Dec. 1929. A. J. M. Ballintijn van Utrecht naar Amersf.straat 1; C. M. Stommel van Am- terdam naar Nieuwcweg 113; J. A. A. Kem perman van Leiden naar v. Wccdestraat 45; J. Duprée m. gez. van Groningen naar To renstraat 6; A. Donk m. vr. van Hoornaar naar Beukenlaan 28. Vertrek 12—18 Dec. 1929. M. B. Koning van Beetzlaan naar Amers foort, Krommestraat 68; J. v. Hoewijk van Kigendomw. 54 naar Scheveningen, Bruschclschel. 20; L. H. Ott van Postweg 16 naar Zeist, Arnh.straalw. 156; J. Altena van Veenzoom 2a naar Hilversum, Zuiden heuvel 11; R. H. Soeter m. gez. v. Woonw.- wegenbouw naar Winterswijk, woonw.we- genb.; J. v. Onlangs van Rademakerstr. 24 naar R'dam, v. Weelstr. 23; C. v. Oosterom m. gez. van l/tr.weg 10 naar Baarn, Gas- laan 11; S. Meijer van Parklaan 12c naar Utrecht, Bouwstr. 22;G. G. v. Baaijen van Luchtvafd. naar Bilthoven, Leijenschew. 16; B. Muller van Bosstr. 23e naar A'dam, Lin- naeusparkw. 94; A. Bakker van Wieksl.- weg OZ 103 naar Hilversum, J. Catsstr. 4-t; A. v. Effrink van Eemstraat 4 naar Amersfoort, Groote Spui 27; A. Noordijk van Bosstr. 125 naar Pernis, Postoriedijk 115; D. F. Puncke van v. Weedestr. 12 naar A'dam, Hooge weg 20; J. G. v. d. Vlasakker van Kerkpad ZZ 23 naar R'dam, Tiend- straat 7b; J. Kloosterman m. vr. van Bunt- weg 6 naar Waddinxveen, Burg. Troost- straat. Verhuizingen in de gemeente van 1218 Dec. 19z9. A. van der Sloot van Spoorstraat 29 naar Stationsweg 8a; M. van Soest van L. Brink- weg 52 naar Kerkdw.str. 2; H. A. Hoon horst van Middelwijkstraat 4 naar Kerk- dwarsstraat 2; S. Snelleman van Molenstr. WZ 60 naar 62; G. de Beer van Molenstr. WZ 60 naar 26; G. Reijerse van L. Brinkw. 46 naar Parklaan 13; G. Nap van Oude Grachtje 21 naar Laanstr. 70; B. v. Dijk van Noorderweg 41 naar K. Erinkweg 3; D. A. de Bruijn van Korte Brinkweg 13 naar v. Weedestraat 28; C. Huigen van K. Brink- weg. 26 naar Kerkp. ZZ 33; J. F. W. M. Doescr van Bcethovenl. 20 naar B. Grothe straat 39; J. de Bree van Bosstraat 67 naar 55; Wed. Liefers van Parklaan 13 naar v. Eenneplaan 12. BROODNIJD. In de Baarnsche Koerier, uitgave van onzen concurrent G. J. Smit, te Soest, komt een advertentie voor van W. Timmer (adviseur onzen gewezen redacteur Mr. J. v. Doomt waarin deze, zonder feiten te noemen, als ad vertentie een waarschuwing plaatst. Wij wijzen er op, dat deze W. Tim mer door tusschenkomst van onzen colporteur, een advertentie-contract af sloot en onderstaande verklaring tee- kende Advertentie plaatsen 40 regels we kelijks. Bij niet vroegtijdig veranderen zelfde plaatsen. Accoord, (get.) W. Timmer. De heer Timmer wil het thans laten voorkomen alsof hij tot het plaatsen zijner advertentie geen opdracht gaf. Wij beschouwen dit alweer als een onderdeel van de tegen ons gevoerde laster-campagne. Ten slotte verklaren wij, op verzoek van den heer M. Iburg te Soest, dat hij niet is de uitgever van „de Soester" en een aanklacht wegens onrechtma tige daad tegen genoemden W. Tim mer zal instellen. N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij WENSCHT U EEN PRIMA TEGEN BILLIJKEN P" IJS OP ZEER GEMAKKELIJKE BETALINGS - CONDITIE Geheimhouding verzekerd Brieven onder letters L S., aan het Bureau van dit Blad. KORTEGRACHT 6 t o POSTKANTOOR Nieuwste modellen EMMALAAN 13 Timmerman Aannemer BELAST ZICH .MET HET ONTWERPEN, BOUWEN EN ONDERHOUDEN van Landhuizen en andere bouwwerken. GEVRAAGD: tegen onderpand en borgstelling met of zonder aflossing HOOGE RENTE. Brieven onder Letter C, Bureau van dit blad. OVERLAND TOURIN'G 1925 prima in orde f 250 MODERN RADIO TOESTEL in SALONKAST f 150 30, 45, 40 35, 40, 45 70, 75, 85 18, 20, 25 Rozijnen p. p Kr.enten p Abricozen p. Sucade per ons. Zelfrijzend bakmeel 20, 22, 24 Gistpoeder per pakje 9 Prima bloem 12, 14 Patent bloem 16, 18 Boterolie per liter 75 Boterolie per flesch 60, 65 Sla-olie per liter 75, 80 Sla-olie per flesch 60, 70 Raapolie per liter 65, 70 Raapolie per flesch 55, 60 (Gist cadeau). Tevens bij aankoop van een flesch Wijn en een pot boerenjongens voor slechts TWEE GULDEN een HEELE FLESCH SCHILLETJES CADEAU. Beleefd aanbevelend, FERDINAND HUYCKLAAN 11 SOEST RUIME SORTEERING IN Beleefd aanbevelend ROMAN VAN 32) RHEINHOLD ORTMANN I (Vervolg van pag. 4, eerste blad). Om ongeveer tien uur van dienzclfdcn dag snelde het dienstmeisje van den doctor "'met doodclijk ontsteld, vaalbleek gezicht naar den portier van het huis, om te ver tellen dat haar mijnheer met groote, gla zige oogen en vreesclijk vertrokken ge laat strak en stijf op den vloer van ytjn werkkamer lag. Men haastte zich naar de in de nabijheid wonende doctoren en reeds na verloop van een half uur tradei. twee artsen tegelijkertijd de kamer van Siegmund Artois binnen. E? Een stterke geur als van platgedrukte, bittere amandelen kwam hen tegemoet; in de krampachtig saamgeknepen rechterhand^ van het levenlooze lichaam op het vloer kleed echter was de hals van een klein fleschje zichtbaar. H; „We komen veel te laat, collega," sprak de eene arts tot den andere. „Hij heeft icn klaarblijkelijk met blauwzuur vergiügd." Inmiddels had professor Wallroth zich naar de woning van deurwaarder Leopard gespoed, teneinde zijn armen jongen vriend, voor wien hij steeds de grootste sympathie en een bijna vaderlijke genegenheid had ge- koMcrd, een bezoek te brengen. Hij trof daar tot zijn blijde verrassing doctor Gicrs- berg, die juist een nauwkeurig onderzoek Van zijn patiënt beëindigd had. De beide geleerden, die elkander sinSs tal van jaren kenden er waardeerden, wisselden een kraehtigen handdruk, waarna doctor Gicrs berg hem met een van vreugde stralend gelaat meedeelde, dat hij Yalentin Düring hol'fen aanmerkelijk beter had aangetroffen. oïet meer zoo afzijdig zou hc poote vraagstukken by de v trad meer voortvarendheid c

De Soester | 1929 | | pagina 10