I Gemeenteraad. -7? mcente te stellen; en 2e. voor Soes nende Postweg onder bepaling schikking is. Aangezien ge dige opslagterr aanleiding hebt voor Soest mot rein te vinden terwijl voorts vredenheid woi betrokkenen ge werkzaamhedet ze uit te voere De Wed. Vie overeenkomstig een meerdere v in verband met aantal aangeslo goeding derhal jaar moet wor 915.20 (in 1 uitbetaald 68 Ook de heer bereid te wille ling van asch e 1931), en wel t 1929, zoodat d< een vol jaar 480.—. (In uitbetaald 3 In verband het ons wenst aanbesteding Mitsdien verzo het ophalen va op te dragen j 1. Wed. T. betaling van meente van 2. G. Tamm betaling van t meente van geschieden op is overeengekc Wij verzoek te verleenen t( gemeente toeb zig op het ter verlorenweg (e en wel bij wij; in partijen van stande, dat 50 gemeente zal 1 nere hoeveelh Op, B. en W. sc Raad: Door het Ct ten is bij schr 3e afdeeling n lecnd tot het schappelijke r Baarn, inzake uit Baarn tot laan alheir, als gemeente tot sche en de c Oorsprong" ti Nevensgevo' ontworpen g bieden wij U aan. De verse het bezoeken Beetzlaan, bel rekening, als opzichte van steld te wort per jaar. Aftrek w B. en W. s< Raad: In uwe ver besloten de meente aldus eener anfbtw. Uwen Raad jaarwedde za uitvoering va werking tredi 1 Januari 192 huurwaarde v de ambtswoni missie voor 1 ten. Wij verz' 1929 en 1930 ambtswoning stellen overet schattingscom voor het p, woond door 1 voor het p la, bewoond 208.— voor het p 49a, bewoond Aangezien ber j.1. geen de woning, bruik heeft, woning hem huurd. Wit verzoe na meergeno aan den ope trokken. Nevensgevi wij U ter va; De Raad d Gezien het Wethouders 'y de gemeente1 tijdelijk het ontnemen en te verhuren; Overwegen belang der g omdat voors nadere beste Gelet op der Gemeent» I. aan de kadastraal be tie A, No. 8 ambtswoning baren dienst II. aan J. tot uiterlijk verhuren de den Lange bekend als g 805, voor eer som van volgende be, a. de huur neming van e maand door b. de huurs uitbetaling t< ontvanger w c. de koste electriciteit van den huu d. de huur goed onderin in goeden si e. het is d' tigheid der zonder toest Wethouders, deele aan d« f. de koste ke eventueel komst zullen van den huu III. te be] en II wordt treden, op 1 IV. Aan he Wethouders het aangaan voering van van alle vert van dit besh artikelen lil B. en W. Overwegei ter, wonend, 23, bij wijze Soest kostel staan, blijkei de afstandsv dat het vo het eigendor gen aan den deze weg te op een breedte van 14 M.; I dat uit een door den schenker getoonden I tober d.a.v. 3e afdeeling No. 2737-2158 tot I fll 1 -> I ai t->inoQ 1- I No. 52 Ontvreemd. Het drietal scholieren van 1315 jaar. dat ten nadeele van den winkelier A. ee- nige vulpenhouders had ontvreemd, blijkt meer op zijn geweten te hebben. Bjj het verhoor is n.1. gebleken, dat zij zich den laatsten tijd aan verschillende diefstallen hadden schuldig gemaakt, o.a. van hand schoenen, dynamo's en electrische lamp jes, die door hen uit de fietslantaarns werden gehaald van langs den weg staan de rijwielen. Postduivenvereeniging „De Zwaluw". Ter gelegenheid van de 8e onderlnge tentoonstelling in de groote zaal van de „Gouden Ploeg" namen wij daar Zondag middag eens een kijkje, waar 11 inzenders 96 vogels van de beste soort hadden bij eengebracht. Daar de qualiteit de quanti- teit verre overtrof was het voor den keur meester den heer J. van Beek uit Utrecht een zware taak naar recht en billijkheid te oordeelen. Allerminst werd gelet op vliegprestatie, maar naar verluidt, was de beoordeeling tip top in orde. l)e schoon ste jongste vogel der geheele tentoonstel ling was van den heer J. v. d. Brink, de mooiste oudste vogel van den heer G. Visser. Beide heeren onze felicitatie Een mooie collectie luxe en huishoudelijke ar tikelen waren als prijzen beschikbaar ge steld, welke tegelijk waren te bezich tigen. Alles dooreen genomen heeft deze jonge vereeniging een mooie clubschouw gehouden, waar wederom veel kennis is op gedaan. Auto-ongeluk. Zaterdag werd de zoon van v. d. L., die plotseling van achter een groentekar per rijwiel de Burg. Grothestraat wilde overste ken, door een uit de richting Baarn komen de auto gegrepen. De jongen werd tegen een boom geslin gerd en bewusteloos opgenomen. Dr. Vos," die spoedig ter plaatse was, con stateerde hersenschudding. Zang- en siervogels. Waar in de gemeenten Baarn en Soest be hoefte wordt gebold aan een vereeniging van liefhebbers en kweekers van zang- en siervogels, welke door samenwerking de zang en teelt van die vogels kan bevor deren, heeft zich te Baarn een comité gevormd om tot oprichting van zoo'n .ver eeniging te geraken. Het zal dit ^comité ze ker wel niet aan de noodige instemming uit de betrokken kringen ontbreken. Adhaesie betuigingen worden gaarne bij het comité ingewacht, te richten aan de Heeren J. D. P. van Garderen, Wetering straat 4 te Baarn en D. Maagdelein, Beetzlaan 20. Soest. De Eem. Nu de provincie het onderhoud der^em ten deele voor haar rekening heeft geno men, heft Amersfoort niet langer een ha vengeld van 6.25 ct. per registerton, doch voortaan een havengeld van 6 ct. iper ton. Men dringt echter aan, dit havengeld .te verlagen tot 3 ct. per ton. SOESTERBERG. Aanbesteding. Ooor de Genie te Amersfoort is .een aanbesteding gehouden van het onderhoud van de Militaire gebouwen en werken 4e Amersfoort en in de Legerplaats Zeist. De laagste inschrijver was de N.V. .Mul- der's Handel Mij. te Soesterberg voor .de som van f 125.600. - -. Muziekwedsti ijd. De R.K. muziekvereeniging St. Jozef, waarvan directeur is de heer J. AVakel- kamp, zal in Januari a.s. een groote wed strijd uitschrijven voor dilettanten (solis ten, duo's, trio's en kwartetten!. Maandagavond 16 December te 7 uur is dc gemeenteraad ip openbare vergadering bijeen geweest ter behandeling van de reeds in ons vorig numer gepubliceerde agenda. Afwezig de heer Mr. J. H. van Doorne. Na de gebruikelijke opening stelde de voorzitter aan de orde: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 11 November 1929. Onveranderd vastgesteld. 2. Mededeelingcn van ingekomen stuk ken: a. Verschillende begrootings wijzigingen zijn door Ged. Staten goedgekeurd; b. Eeen brief van het Comité inzake de Luntersche beek om op 's Raads beslis sing terug te komen en alsnog subsidie te verleenen, daar geen enkele gemeente nog de subsidie heeft geweigerd. B. en W. stellen voor dit adres voor ken nisgeving aan te nemen en op de genomen afwijzende beslissing niet terug te komen. Aldus besloten. c. Een adres van de vereeniging van burgemeesters en secretarissen om adhae sie te betuigen aan een adres aan de Kamer in verband met de classificatie-herziening op onderwijs-gebicd, vooral ten aanzien van plattelands-onderwijzers. B. en W. stellen voor de gevraagde ad haesie te betuigen. Aldus besloten. d. De stukken inzake den uitweg van de Wed. van Garderen naar de Anna Pau- lownalaan hebben ter inzage gelegen. De heer Busch wil de stukken in handen sttellen van dc Commissie voor Openbare Werken. De burgemeester deelt mede, dat de kwes tie Bakkersweg reeds in studie is bij den wethouder en overwogen wordt overnemen of varharden. De heer Busch meent, dat het rechtsge voel te kort wordt gedaan in die heele zaak over die schutting aan de A. P. laan. De heer Gasille meent, dat aan de aan vraagster in elk geval antwoord moet wor den gegeven, en dat de kwestie van uitgang o]) dezelfde manier kan worden opgelost als bij den heer Lüschen. Aldus besloten. Hierna stelt de Burgemeester aan de or de een nieuw punt, n.1. aankoop van een huis aan de Koninginnelaan van Jan Rad stok te Baarn voor 7500.en van eer huis aan de Koninginelaan van Wouter Gerit Middelman voor 3700.voor ver- keersverbetering op het punt van samen komst der drie wegen Koninginnelaan, Beetzlaan en Nieuwstraat. B. en W. schrijven hier< Raad: ntrent den Uw besluit tot vernieuwing en verbree ding van de Koninginnelaan (uitvoering wegenplan) is aanleiding, dat Uwe Commis sie van Openbare Werken ons thans advi seert in het belang van het verkeer en te vens uit een aesthetisch oogpunt Uw Col lege het voorstel te doen tot aankoop van cenige huisperceelen staande aan de Ko ninginnelaan, hoek Beetzlaan. Wij kunnen ons met de plannen van de Commissie geheel vereenigen, omdat deze voor het algemeen belang door ons als noodzakelijk worden beschouwd in verband met de gewijzigde omstandigheden in de algemeene voorziening in het drukke ver keer op de wegen. Het voornemen van de Staten in ons gewest, waaraan inmiddels reeds uitvoering wordt gegeven, om een grooten verkeersweg te maken vanaf Soest- dijk naar Utrecht, heeft het gevolg, dat de verbindingsweg tusschen dezen verkeers weg en den Rijksstraatweg Amsterdam Amersfoort, uitmakende de Koninginnelaan, vooral door het steeds toenemend snelver- keer zal gebruikt worden. Dit is nu reeds merkbaai. Dit was dan ook reeds de reden, dat wij Uwen Raad voorstellen deden de Koninginnelaan te verbreeden door het ma ken van een verharding met straatklinkers ter breedte van 5 M. met aan weerszijden eene breedte van 3.50 M. voor voet- en rij wielpaden, totaal dus 12 M. Behalve de verkecrshclemmering nabij de buitenplaats Eikenhorst, waaraan door Uwe vergadering bij Uw besluit d.d. 11 Novem ber een einde val worden gemaakt, be staat er nog een ernstige belemmering op het punt van samenkomst der drie wegen n.1, Koninginnelaan, Beetzlaan en Nieuw straat, alwaar ecnige huisperceelen het uit zicht op de onderscheidene wegen geheel benemen. l)e eenige en afdoende oplossing van deze ernstige bezwaren achten wij mèt de Commissie voornoemd bet aankoopen van die perceelen. De Directeur van Openbare Werken ad viseert daarom tot aankoop van: a. Het perceel huis, loods en erf, kad. be kend alhier in Sectie H. No. 3729, groot M2., toebehoorende aan Jan Radstok te Ba. voor 7.500 b. Het perceel huis, ged. schuin en erf, kal. bekend alhier in Sectie H. No. 3301, groot 380 M2., toebe hoorende aan Wouter Gerrit Mid delman voor3.700 c. De perceelen ged. schuur en erf bij het kadaster der gemeente be kend onder sectie H. No. 3300, 3299 (erf), 1847 (huis en erf) en 3297 (tuin) ter gezamenlijke grootte van 185 M2. voor 8.000 d. Zoo mogelijk het perceel bouw land groot 435 M2. kad. bekend als sectie PT. No. 3720 voor de geschat te waarde van 2.000 makende een totale koopsom van ƒ21.200 Wanneer bovengenoemde perceelen in eigendom aan de gemeente kun nen overgaan, hetgeen blijkens het rapport, voor zooveel de perceelen a, b en c, reeds mogelijk is, zal de koopsom verhoogd moeten worden wegens overdrachtskosten met 800 Totaal ƒ22.000 Hiervan af te (rekken de opbrengst wegens afbraak der perceelen.... 1.000 Blijft ten laste der gemeente ƒ21.000 In het rapport wordt voorts melding ge maakt den, door dezen aankoop en daarna afbraak der opstallen vrijkomenden grond te bestemmen voor verbreeding van de Koninginnelaan en Beetzlaan (Nieuwstraat) en voor bouwterrein. Volgens het oordeel van den Directeur van Openbare Werken kan het bouwterrein worden bestemd voor vier winkelhuizen en vier woonhuizen op te richten bij wijze van gesloten bebouwing;. De kosten van dezen bouw worden door hem geraamd op 53.500 met een trottoir- aanleg van 1.500. Met de uitvoering van het geheele plan van aankoop cn bebouwing zal mitsdien een kapitaal noodig zijn van 76.000. De opbrengst bij verkoop van deze wo ningen wordt door den Directeur geraamd als volgt: 2 hoek-w inkelwoningen 20.000 2 winkelwoningen 18.000 1 woningen 30.000 Totaal opbrengst 68.000 Blijft alzoo een verlies van 8.000. Naar aanleiding van dit plan hebben wij in een gecombineerde vergadering met de Commissies voor Openbare Werken en Grondbedrijf, gehouden op 14 December j.I. de conclusie genomen, dat een zoodanige oplossing van het vraagstuk voor de ge meente te veel risico's zal geven, met als gevolg, dat wij U het voorstel doen slechts aan te koopen de perceelen hiervoor ge noemd onder a. cn b. vdor de som. groot 11.200 Dit bedrag te verhoogen met de overd-aehtskosten ad400 Alsmede vergoeding voor den tus- schenpersoon, belast geweest met den aankoop 100 Totaal 11.700 Te verminderen wegens opbrengst van de afbraak met 700 Blijft zuiver 11.000 Wanner de Gemeente in het bezit zal zijn| van den grond stellen wij U voor deze te bestemmen voor verbreeding van, meerge noemde wegen en de vrijblijvende opper vlakte als bouwterrein te bestemmen. Het vrijkomend terrein kan bestemd worden voor den bouw van drie winkelhuizen. Ingeval deze bouw door de Gemeente zal worden ondernomen, worden dc totale kos ten geraamd op: Aankoop grond 11.000 Bouwkosten 23.000 Totaal 34.000 Bij verkoop der gereed zijnde per ceelen wordt als opbrengst ge raamd 2 perceelen 20.000 1 perceel 9.000 29.000 Blijft een verlies van 5.000 Naast het plan tot het in eigen beheer bouwen van winkelhuizen, blijft de moge lijkheid bestaan tot verkoop van den grond aan particulieren. In dit geval kan dc op brengst berekend worden naar den maat staf van 1800 per winkelhuis of 3 maal 1800 is 540.0. Op deze wijze van be stemming van den grond wordt het ver lies voor de Gemeente 11.000, 5.400 of 5.600. Het in beide gevallen geraamde verlies respectievelijk ad 5.Ü00 en 5.600 nieeneu wij in het bijzondere geval voor de gemeente aannemelijk en te verdedigen, omdat het al gemeen belang met de goede oplosing van het verkeersvraagstuk op het drukke punt voor de verre toekomst is gediend. Wij stellen U mitsdien voor tot aankoop van de perceelen a. en b.. bovengenoemd en ons daarvoor een crediet te verleenen groot 11.(00. Zoodra de Gemeente in het bezit zal zijn van de perceelen, zullen wij U voor stellen doen in verband met de bestemming van den grond, welke overblijft na de ver breeding van de wegen. Wethouder Koenders zegt, dat de Beetz laan uitmondt op de Koninginnelaan met een zeer scherpe bocht. Indien de percee len van Radstok en Middelman gekocht worden, krijgt men ter plaaste een flinke afronding, terwijl de totale aankoopkosten 11.200 zijn, vermeerderd met 500 andere kosten. 'Spr. adviseert tot aankoop, waar toe de Raad z.h.st. besluit. 3. Vaststelling van besluiten tot wijziging der gemeente-begrooting 1928 en 1929. Conform goedgekeurd. 4. Aanbieding en vaststelling van het ont- werp-reglement voor de werkverruiming en werkverschaffing. De heer Doorman ziet het verschil niet goed in. Wethouder Endendijk zegt, dat aanleg van wegen, wat technisch werk is, tot werk verruiming behoort, waar slechts geheel volwaardige arbeidskrachten te werk wor den gesteld; men moet daartoe de beste uitzoeken en de directeur van Openbare Werken splitst de gegadigden. De heer Doorman stelt voor een kleine redactiewijziging betreffende het gezinsin komen in art. 7 en vraagt verder, waarom een verzekerde kostganger als hij niet werkt 2.5(1 per dag ontvangt en als hij wèl werkt slechts 1.75. Wethouder Endendijk zegt, dat dit slechts korten tijd duurt. De heer Grotewal wil bij vermindering van loon wegens laksheid eerst de Com missie hooien in alle gevallen en niet al leen als de loonsvermindering door B. en W. plaats heeft, wat aldus gewijzigd wordt. Inmiddels komt de heer van Doorne ter vergadering. De heer Doorman vraagt of bij voortge zette laksheid ook ontslag kan volgen, wat aan den heer Busch de uitroep ontlokt" „de gevangenis in!" Op een vraag van den heer Grootewal antwoordt Wethouder Endendijk, dat bij stopzetten door vorst nog altijd 1 week vol loon wordt doorbetaald; daarna komen dc menschen weer aan de werkloozenkas terug. De directeur kan ontslag geven uit de werkverruiming, doch dan komen de be trokkenen toch bij de werkverschaffing te recht. De wachtdagen gelden alléén voor de bij de werkverschaffing te werk gestelden. De anderen krijgen geen wacht-toeslag. De .heer Busch zegt, dat de regeling niet zijn algeheele instemming heeft. Er is ech ter een mooie tendenz en er is prettig sa mengewerkt. Hij hoopt, dat de organisatiën hun plicht tegenover de gemeenschap be grijpen en niet zullen medewerken tot pa rasiteeren. Als men meer naar de qualiteit van de leden ziet, loopt alles veel beter. Ongetwijfeld is er thans reden tot tevreden heid. De reglementen worden hierna z.h.st. goedgekeurd. 5. Benoeming van leden der commissie van tozicht op het Lager Onderwijs, we gens periodieke aftreding. Bij de stemming verkrijgen de h.h. Van der Leek 10, Houbaer 11, Veenstra 10, Pie per 10, Ds. Alkcma 8, Kraal 3, Plasman 1, Van Wely 2, Luypen 2 en Budding 4 stem men, zoodat benoemd zijn ae h.h. W. van der Leek, F. M. Houbaer, J. H. Pieper en Ds. B. Alkema. 6. Behandeling van het verzoek van de afdeeling Soest van de Vereeniging „Volks onderwijs" om van gemeentewege voorbe reidend onderwijs te geven. De heer Doorman meent, dat in de be reidverklaring om subsidie te geven een tijdsbepaling moet worden opgenomen, daar deze raad niet een volgende raad altijd maar kan binden. Hij stelt voor een termijn te noemen van twee jaar, waarbinnen de subsidie moet worden aangenomen. Wethouder Endendijk zegt, dat de subsi die, als zij eenmaal is verleend, feitelijk niet meer kan worden ingetrokken, alleen maar kan worden vermeerderd. Mevrouw Landweer-de Visser begrijpt de bedoeling van den heer Doorman niet goed, doch verklaart na uitleg daarvan met dat voorstel te kunnen medegaan. De bijvoe ging wordt goedgekeurd. De heer Doorman meent, dat het vanzelf spreekt, dat alle kinderen van elke gezindte moeten worden toegelaten, wat wethouder Endendijk echter zonder nadere bepaling daaromtrent ontkent. De heer Busch vindt het bewaarschool- onderwijs zeer belangrijk, maar vindt dit voorstel een doekje voor het bloeden; voor die 250 kan men de school toch niet gaan oprichten, zoodat in wezen dit voorstel een afwijzing is. Hij wil, dat B. en W. eerst eens met het bestuur gaan confereeren om een oplossing te zoeken en stelt voor het voorstel weer in handen te stellen van het college ter nadere afdoening. Wethouder Endendijk zegt, dat voor op richting geen middelen zijn, hoezeer hij ook die oprichting zou toejuichen. De kosten zullen vermoedelijk een 2000 per school zijn, wat de gemeente nu toch nooit zal kunnen betalen. Daarenboven komen er dan misschien ook andere scholen, die wellicht met die geringe subsidie het wel kunnen bolwerken, doordat ze het andere geld bij elkaar weten te krijgen. De heer Grootewal wijst in dit verband op Soesterber, waar men wellicht het geld wel bij elkaar kan krijgen eh vindt, dat de billijkheid gehieai om de 250 subsidie te geven, nu de r.k. bewaarschool die ook heeft. De heer Busch blijft bij zijn mcening, dat het aanvragend bestuur met dit voorstel toch niet gediend is en de finantieelc toe komst toch niet zoo duister in, dat voortaan geen hoogere subsidie zou kunnen worden gegeven. Wethouder Endendijk handhaaft het voor- sttel en meent zoodoende het particulier initiatief te steunen, wat hij goed oordeelt. Het voorstel om 250 subsidie tc verleenen wordt hierna z.h.st. aangenomen. 7. Behandeling van aanvragen; a. der stichting Engendaalschool om me de te werken tot uitbreiding dier school. b. vap het bestuur der vereeniging „Een School m. d. Bijbel" tot verstrekking van gelden voor meubelen en schoolhcnoodigd- heden voor de in aanbouVv zijnde school aan den Driehoeksweg. De heer Busch vraagt of de wijze, waar op de uitbreidingen worden uitgevoerd en voor welke bedragen nog nader aan h> oordcel van den Raad zullen worden onder worpen, waarop dc wethouder toestemmend antwoordt. Het voorstel wordt z.h.s. goed gekeurd. 8. Vaststelling van een besluit tot beleg ging van gelden. Goedgekeurd. 9. Behandeling van het adres der plaat selijke Middenstandsvereenigingen, verzoe kende over te gaan tot opheffing der straat belasting. Het voorstel om dit punt in het komende jaar te onderzoeken wordt aangenomen. 10. Wijziging der verordening tot heffing van rechten wegens ontsmetting van gocde- ren. Onveranderd goedgekeurd. 11. Voordracht van B. en W. om de raadscommissie voor Openbare Werken in te stellen als Commissie van Bijstand, en in verband daarmede vaststelling van een ver ordening regelende de samenstelling en den werkkring dier commissie. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 18 September j 1. werd op ons voorstel overgegaan tot de benoeming eener Commissie „Openbare Werken" voor 1929-'30, zulks ter vervanging van de in vorige jaren bestaande Bouw commissie. Wij vonden het n.1. wenscheiijk, dat tot instelling eener Commissie werd overgegaan, wier taak zou zijn het voorbe reiden van 's Raads beslissingen ten aan zien van aangelegenheden, welke den dienst Openbare Werken betreffen. Het lijkt ons intusschen voor een goede behandeling van zaken gewenscht, dat be doelde Commissie ook belast wordt met het geven van adviezen aan ons College. Zoolang de Commissie echter optreedt als Commissie van voorbereiding, bedoeld in art. 54, le lid, der Gemeentewet, zal zij Uwe vergadering rechtstreeks adviseeren. Wij zouden derhalve op grond van het vo renstaande gaarne zien, dat de Commissie voortaan kan optreden op dezelfde wijze ais de bedrijfscommissiën, d.w.z. als lom- missie van bijstand, overeenkomstig art. 54, 2e lid der Gemeentewet. Mitsdien stellen wij U voor: a. In te stellen een vaste Commissie van bijstand in het beheer van den dienst van Openbare Werken; b. Vast te stellen het hierbij overgelegde ontwerp eener verordening, regelende de somenstelling en den werkkring der onder sub a. bedoelde Commissie. B. en W. stellen voor vast tc stellen de navolgende verordening: Verordening, regelende de samenstelling en den werkkring der Commissie van Bijstand in het beheer van den dienst van Open bare Werken. Artikel 1. Burgemeester en Wethouders worden in het beheer van den dienst van Openbare Werken bijgestaan door eene vaste Com missie uit den gemeenteraad, die den naam draagt van „Commissie Openbare Werken." Artikel 2. Aan haar is opgedragen Burgemeester en Wethouders bij te staan: a. In het toezicht op het onderhoud van alle plaatselijke werken en eigendommen naar aanleiding van art. 179g der Gemeente wet, voorzoover het beheer daarvan niet aan andere takken van dienst is opgedragen; b. In de zorg, voorzoover van het Dage- lijksch Bestuuur afhangt voor de instand houding en bruikbaarheid der publieke we gen, bruggen, veren, wateren, straten, plant soenen, pleinen en andere plaatsen tot ge- meene dienst van allen bestemd, naar aan leiding van art. 179 h der Gemeentewet, voorzoover het beheer daarvan niet aan an- deie takken van dienst is opgedragen; c. In het toezicht op de uit te voeren wer ken. onder den dienst ressorteerend; d. In het vaststellen der plannen en voor waarden van aanbesteding, de werken en leveranticn ten behoeve van den dienst, wier vaststelling de Raad niet aan zich voor behield, naar aanleiding van art. 179 i der Gemeentewet, zoo dikwijls dit door Burge meester en Wethouders wordt verlangd; e. In andere zaken den dienst betreffend, zoo dikwijls Burgemeester en Wethouders dit verlangen. Artikel 3. 1. Behalve den Voorzitter bestaat de Com missie uit ten minste vier leden. De leden worden op voordracht van Burgemeester cn Wethouders door den Gemeenteraad uit zijn midden benoemd. 2. De leden treden jaarlijks af met den dag waarop de eerste vergadering van den Raad in September wordt gehouden en zijn terstond weder benoembaar. 3. Een door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen lid van hun College is voor zitter der Commissie. Hij wordt bij afwezig heid door een ander lid van dit College vervangen. 4. De Commissie wordt in hare verrich tingen bijgestaan door een secretaris, daar toe door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen. Artikel 4. 1. De leden kunnen te allen tijde hun ont slag nemen. Zij, die hun ontslag hebben in gediend. blijven lid totdat hunne opvolgers hunne benoeming hebben aangenomen. 2. De benoeming ter vervulling der plaat sen, die in den loop van bet zittingsjaar openvallen, geschiedt binnen drie maanden na dit openvallen. Artikel 5. 1. De Commissie vergadert wanneer dit door den Voorzitter of twee der leden wordt verlangd. 2. De vergaderingen worden belegd door den Voorzitter. De Commissie zorgt voor het behoorlijk bijhouden dei aanteekeningen van wat in hare vergaderingen verhandeld wordt. 3. Besluiten worden bij volstrekte meer derheid van stemmen genomen. Bij staking van stemmen beslist, zoo het de benoeming of het voordragen van personen geldt, het lot, in andere zaken wordt het nemen van een besluit tot een volgende vergadering uitgesteld. Staken ook in deze laatste ver gadering de stemm'cn, dan wordt geacht geen besluit te zijn genomen. 4. De vergaderingen kunnen worden bij gewoond door de personen, die daartoe dooi den Voorzitter worden uitgenoodigd. Aritkcl 6. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1930. De heer Busch vraagt of het voorstel een promotie of een degradatie inhoudt. Wethouder Koenders zegt, dat er voortaan een secretaris zal zijn cn dat er notulen zullen worden gehouden. Vroeger was het een commissie van voorbereiding doch voortaan zal het een commissie van bijstand worden. Na enkele redactie-wijzigingen op voor stel van de heeren Busch en Doorman, waarbij onder meer ook een minderheids nota mogelijk wordt gemaakt, wordt hel voorstel goedgekeurd. \fl. Voorstel van B. en W. inzake tering van een gedeelte van den erbe Melmweg, Spoorstraat en het niet-bestrate gedeelte van de Julianastraat. Mevrouw Landweer-de Visser meent, dat er nog veel slechtere wegen zijn dan de bedoelde en wijst hierbij op de Beetzlaan en op den Jlellingweg, waarvan de laatste vooral slecht begaanbaar is en daarenboven nog slecht verlicht ook. De heer Gasille vindt het wegenvraag- stuk een urgent en een belangrijk vraagstuk. Er zijn speciale ingenieurs voor wegen bouw en spr. is bang, dat de niet-deskundige wethouder en de op liet gebied van wegen weinig deskundige directeur van Openbare Werken niet voldoende ter zake kundig zijn. Hij weet, dat de Bataafsche Petroleum Mij. door haar Ingenieurs geheel kosteloos in lichtingen laat geven aan gemeenten, die daarom vragen en wil nu eens zoo n advies vragen en maar niet botweg weer op eigen houtje gaan aanleggen. Met diverse teer- producten kan men tegenwoordig al heel aardig wegen aanleggen en de kosten daar voor zijn miniem, voor de Beetzlaan bijv. ongeveer 0.35 per M2., terwijl een aanleg met straatsteenen veel en veel duurder is. Spr. stelt voor advies te vragen, het voor stel aan te houden en de zaak later te be slissen. De heer Van Klooster voelt niet veel voor al die nieuwe proeven,.de meeste mislukken toch. Hij wijst op de Nieuwe Steeg, waar de klinkerweg in kruisverband nog altijd prachtig is, terwijl het Baarnsche gedeelte, dat met een teerproduct is aangelegd, vol kuilen *en gaten zit en reeds kapitalen aan onderhoud heeft gekost. De heer Busch betreurt het, dat in de commissie O.W. niemand zit, die deskundig is, maar wil graag advies inwinnen, vooral als het kosteloos is. Men moet niets van de hand wijzen en met het geld woekeren. De heer de Bruin wil niet als proefkonijn dienen en zegt, dat i-> gebleken, dat klin kers altijd het allerbeste zijn. Men behoeft echter niet zoo'n dure klinker te nemen, voor 2/3 van de prijs zijn ook al heel goede te verkrijgen, al zijn die misschien nu niet zoo mooi afgewerkt. Wethouder Koenders zegt, dat de Spoor straat bepaald slecht is en dringend voor ziening behoeft. Klinkerbestrating is altijd nog het beste en ter plaatse is de aanwe zige verharding prachtig geschikt voor on derlaag voor de klinkers. Hij vindt advies vragen heel goed, maar niet voor de be treffende drie wegen, die toch niet op een andere manier verhard kunnen worden van wege bet vele en zware verkeer. De heer Hilhorst wil ook alle twee doen, maar deze wegen eerst bestraten, wat de heer Gasille bestrijdt, die eerst advies wil vragen en dan eerst het geld uitgeven. De heer van Klooster zegt, dal er onder de puinweg Julianastraat geen kleilaag ligt, daar vroeger maar altijd als de weg slecht was, weer wat puin is opgereden. Met tecr- producten zal die deg nooit goed te maken zijn. Echter zal men bij bestrating wel goed op de waterafvoer moeten letten, daar an ders het zand tusschen de klinkers gaat wegspoelen en de weg verzakt. Wethouder Koenders zegt, dat van de be stelde steenen voor het wegenplan reeds 77.000 zijn aangekomen, zoodat desgc- wenscht met die straten binnen enkele da gen kan worden begonnen. Stemt de raad dit voorstel af, dan blijven die steenen lig gen voor de Koninginnelaan, welke e-h-.er nog eenige struikelblokjes heeft opgeleverd, zoodat daarmede nog niet direct kan woi- den aangevangen. De heer van Klooster geeft in overweging het advies te vragen van den opzichter van de Provincie, die jaren practijk heeft en zijn eigen product niet behoeft aan te ra den. De heer Doorman 'meent, dat de Spooi- straat een weg van zeer druk verkeer is en niet te vergelijken met den stillen Hel- lingweg. Deze spreker is ook voor klinker bestrating van die drie wegen, maar wil voor de andere wegen, waar alleen het op pervlak van moet worden verbeterd, dan het technisch advies vragen. De heer Gasille vindt, dal de Hellingweg wel belangrijk is, dar thans de Wilhelmina- laan, de Lange Bergstraat en de Korte Bergstraat feitelijk doodloopen, zoodnt automobielen boven aan bij den Lazerus- berg niet naar de Beetzlaan kunnen en al leen maar langs de zeer nauwe Korte Berg straat het Julianaplein kunnen bereiken. ethouder Koenders zegt toe de kwestic- Hêllingweg bij dc komende begrooting on der het oog te zullen zien. Het voorstelGasille om eerst advies tc vragen bij de Bataafsche Petroleum Mij. en in verband daarmede het onderhavige voor stel aan te houden wordt verworpen met 10 tegen 3 stemmen. Vóór de heeren Gasille en van Doorne en Mevr. Landweer. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z.h.s. aangenomen. 13. Voorstel van B. en W. tot voorloopi- gen aanleg van een weg (grondwerk) nabij de halte De Paltz, en de kosten te bestrij den uit liet grondbedrijf. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Wij hebben de eer Uwen Raad hierbij het voorstel te doen over tc gaan tot het voorloopig aanleggen van eenige wegen nabij de halte de Paltz en dc Zoom dooi en langs de bezittingen der gemeente. De bedoeling, welke bij ons voorstel voor zit, is het verkrijgen van eene verbinding van uit de Bosstraat over den in aanleg zijnden weg langs het pompstation der Wa terleiding Mij. in rechten lijn langs de spoorbaan UtrechtBaarn tot aan de z.g, Heezer-hekken en tevens eene verbinding tot stand te brengen vanuit dezen weg over het Berkenlaantje met de Beaufortlaan en de Soestcrbergschc straat. Tevens ligt liet in onze bedoeling om den weg de Zoom met dezen verbindingsweg te doen aanslui ten door, in afwijking van liet advies van den Directeur van Openbare Werken, langs het bestaande rijwielpad een weg aan te leggen, een en ander zooals in roode kleur op bijgaande situatie-teckcning is aangege- Ter verdere toelichting dcelen wij U me de, dat met den aanleg wordt verstaan liet verrichten van het noodige grondwerk en liet aanleggen van een rijwielpad aan weers zijden van den weg..De breedte wordt voor loopig bepaald op 5 Meter weg plus 2 Me ter rijwielpaden, totaal 7 Meter. Wanneer in de toekomst zal blijken, dat de weg voor verbloeding in aanmerking komt, kan zulks ten allen tijde geschieden. De kosten worden door den Directeur van Openbare Werken geraamd op f 9600 en zullen gebracht worden ten laste dei- navolgende complexen van het Grondbe drijf: No. 12 tot 'n bedr. 13 13 11 13 13 id. id. id. id. v. 900 voor 300 M. 3300 2100 1080 270 1350 600 1100 700 360 00 450 200 Totaal 9600 voor 3200 M. weg Tenslotte dcelen wij U mede, dat deze werkzaamheden hij wij'e van w f.iny zullen worden uilgivoeid. Wanneer U ons voorstel zoudt aanvaarden, verzoeken wij U het bi de crediet ad 9600.— toe le staan te gaan lot vaststelling van de hiei geboden ontwerp-besluiten tot wijzi| gi mcentebegrooting en begrooting bedrijf van het dienstjaar 1929. Na enkele kleine redactie-wij; goedgekeurd. 14. Opnieuw vaststellen van het re op het Burgerlijk Armbestuur, zul aanleiding vau een opmerking van 1 teerde Maten. Onveranderd goedgekeurd. 15. Voorstel van B. en W. tot hc van eenige localiteiten van de Slachtplaats ten behoeve van den Ki dienst van vee en vleesch. Onveranderd goedgekeurd. 16. Opnieuw vaststellen van de 1 ning o]i den Keuringsdienst van Vleesch in deze gemeente, zulks n; leiding van eenige opmerkingen deputeerde Staten. B. en W. stellen voor, de wet] Commissie gehoord, enkele artikeler zigen of een andere redactie aan t gen. Art. 6 zal gaan luiden: „Het is verboden in de gemeent elders te slachten dan in de Centrale plaats aan den Lange Brinkweg, kadastraal sectie A, No. 17U2. Het bepaalde in het le lid is n toepassing op slachtdieren, die niet ven of in nood gedood zijn en waai vleesch bestemd is of wordt gebez sluitend voor het huiselijk gebruik bewoners van het perceel, waar 1 geslacht wordt, mits de bewoners nu zaam zijn in het slagersbcdnjï of bedrijf der verduurzaming en bereid vleeschwaren. Burgemeester en Wethouders kun aanzien van de in het vorige lid b dieren bepalen, dat deze behalve goedkeuringsmerken, bedoeld in art het sedert gewijzigde Koninklijk Bes 5 Juni 1U2U St.bl. No. 285 tevens voorzien van één of meer door 1 tc wijzen merkteekens. Het is verboden vleesch van die docld in het 2e lid, voorzien vau lid 3 bedoelde merkteeken, te ve te verkoopen, oif ten verkoop voo te hebben." Art. 17 gaat luiden: „Met de herkeuring, ook van vie ren, worden belast twee door Burge en Wethouders te benoemen deskt zijnde twee keuringsveeartsen of twe keurmeesters in algemeenen dienst, één door den belanghebbende woi gewezen. Blijft de belanghebbende in gebri nen 12 uren, nadat de herkeuring i- vraagd, een deskundige aan te wij bereid is aan de herkeuring deel te dan geschiedt de herkeuring door kundige door Burgemeester en Wel aan te wijzen. De in het vorig lid bedoelde di gen mogen aan de eerste keuring n i.en deelgenomen, en mogen de vee kundige praktijk niet uitoefenen.',' Art. 18 gaat luiden; „Indien bij de herkeuring één belde deskundigen uitspraak doet i komstig de uitspraak bij de eerste dan blijft deze gehandhaafd. Ver met betrekking tot de keuring van of vleeschwaren, de gevoelens der p kundigen onderling en tevens met spraak bij de eerste keuring, dan w vleesch of worden de vleeschware waardelijk goedgekeurd, onder voo van sterilisatie, voorzoover hicromti anders is bepaald door of krach Vleeschkeuringswet. Doet het geval zich voor, bedoel tweede lid van artikel 17, dan is spraak van dien ééncn deskundig! send." Art. 19 gaat luiden: „Bij de aanvraag om herkeurin door belanghebbenden een door Bui ter en Wethouders te bepalen som welke na afloop van de herkeur spoedig mogelijk wordt teruggege^ zij de aanvrager van de herkeurin ongelijk wordt gesteld, in welk g gestorte bedrag wordt teruggegeve trek van de aan de herkeuring voo meente verbonden kosten. Hij, die de herkeuring heeft aang wordt geacht in het ongelijk te zijr indien de eerste uitspraak wordt haafd. Valt de beslssing uit als bedoel tweeden zin van artikel 18, lid 1, da beide partijen in gelijke mate de puteerdc Staten bij hun besluit van lö UC- 'nrr germaaeu gram per Kip per-

De Soester | 1929 | | pagina 2