MUZIEK INSTITUUT ANDRIESSEN INBOEDEL Massa's Schilletje Dienstbode Baarn 1929 Mobilisatie-Invaliden Het Valutahuis A. J. C. MOOY H. E. DE HAAN Sohl Hoksbergen Stoomwasscherij „DE VLIJT" Handel in gedistilleerd Plaatselijk Nieuws T BINNENHUIS Predikbeurten. Erfhuis te Soest. Den geheeien Boerderij en Landbouw-inventaris. Rechtzaken. Openbare Verkooping. PUBLIEK VERKOOPEN: INBOEDEL (lijdende gewezen mobilisatie-militairen) 1914—1918 „Geeft acht!" Zij hebben daartoe geene kracht. „Aan den schouder het geweer!" (Jok dat kunnen z\j niet meer. „Rechts uit de flank en marsch!" Niet moog'ljjk is 't, al roept men 't barsch Wordt „looppas-marschnog uitgeroepen Ze liggen nu bjj heele groepen. En zjjn verzwakt, noch kunnen gaan Mei hun gezondheid is't gedaan. Ja vele zijn reeds van ons heen, En nabestaanden staan alleen. Maar wachten mee op lands meedoogen Wanneer zal men hun tranen drogen? Ellend' zonder end? Het is in den lande genoegzaam bekend, dat binnen afzienbaren tijd, de Regeerings- commissie van Onderzoek, inzake de Wet van 13 Mei 1927 Staatsblad no. 161, (welk College nu reeds tien maanden lang schik kingen treft, welke moesten bevorderen: dat hei langdurend, zwaar en droevig lijden der mobilisatie-invaliden en nabe staanden eens waarlijk wordt verlicht), haar verslag zou bekend maken. Eenerzijds toch bestaat er groote vrees, dat genoemde Commissie, welke eenzij dig is samengesteld, met een zoodanig verslag zal uitkomen, waar bedoelde ge dupeerden geen noemingswaardige ver betering in hun benarde positie mee zul- len bekomen, en nochtans wil men het daarheen leiden, dat in de toekomst een nieuwe (onpartijdige) Commissie van On derzoek in het leven wordt geroepen! Indien zulks nog zou moeten geschie den, is er geen einde te verwachten van de reeds jarenlange ellende en bitteren strijd om het bestaan van mobilisatie in validen en nabestaanden. Men stelle maar eens voor: met de opheffing dezer Commissie, de instelling eener andere Commissie, de duur van haar werkzaamheden, benevens de daar uit voortvloeiende Wetswijziging, daar zou weer ongeveer twee jaar mee gemoeid zijn. Niet alleen onze kringgenooten, woon achtig in het geheele land, doch ook worden ongeveer 150 jongens opgevoed bekomen. Zeer vele inrichtingen specialiseeren, maar doen desniettegenstaande voortref felijk werk. De leeftijd der jongens vari eert van 13 tot 21 jaar de gevaarlijke leeftijd. Daarom is deze arbeid van maat schappelijke en geestelijke opvoeding, zeer zwaar daar de karakters zeer verschil lend zijn en doen de opvoedende ambte naren met liefde, takt en geduld, helden- arbeid. De geheele inrichting der stichting en haar omvangrijken arbeid was op het wit te doek geprojecteerd, en gaf daardoor een deugdelijk beeld van het mooie stuk socialen arbeid wat daar wordt verricht. Alle arbeid geschiedt door de jongens zelf. Na ongeveer drie jaar in de inrich ting te hebben vertoeft en in het bezit zijnde van een diploma der Ambachts school, komen zij opnieuw in de maat schappij waarvan de statistiek mededeeld dat 70 pCt. voorgoed gered worden en 30 pCt. steeds dieper afzakt. Voorwaar doet de N. H. K„ welkeveel- al gesmaadt wordt, hiermee een mooi werk dat aller belangstelling verdiend. Dr. van Schaik eindigde met dankzegging. nationale bedrijf is zeer zeker de moeite van aanschouwen waard. Na deze film werd de klucht-film „Ra dio met diamiet" gegeven, de lachsalvo's waren niet van de lucht af. Het was voor de Soestenaren een leerzame en tevens een genoegelijken avond. In de pauze werd door de Directie der Amstelbrouwerij een verversching aangeboden in den vorm van een glas Amstelbier. v. d. MEER BONTWERKER J r. Telefoon 11285 Oud Kerkhof 43 - UTRECHT*; VERMAKEN REPAREEREN gE van alle soorten BONTWERKEN, UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 28. AMERSFOORT - Krommegracht 4. Het meest gesorteerde en goedkoopste adres voor SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK Amersfoortsche Muziekschool Prinses Julianalaan 13 bij den Utrechtscheweg. DIPLOMA CONSERVATORIUM talrijke medelevende landgenooten van iederen stand en richting zou het ten zeerste bedroeven indien het zoover zou moeten komen. Verkeeren de mobilisatie invaliden nog gedurig in zwaar lijden, zou men ook hun nabestaanden niet ge denken? Kortelings ontvingen wij het overlijdens-bericht van een onzer landge nooten, een gew. zeemilicien, die bij na elf jaar in een gipsbed had gelegen en geleden, hiervan zeven jaar in een ligtent had vertoefd, nacht en dag bui ten. Zjjn nabestaanden bejaarde behoef tige ouders, kunnen de laatste rekenin gen ten bedrage van tweehonderd en vijftig gulden voor geneeskundige be handeling ten behoeve van (wijlen) hun zoon, onmogelijk honoreeren. Waar moet het heen als ook nu nog geen balsem1 wordt gegoten in de diepe wonden van de mobilisatie-lijdenden? GROOT BEDRIJF AMSTELBROUWERIJ. Voor een belangstellend en talrijk pu bliek werd gisterenavond hier ter stede de film van het grootbedrijf der Amstelbrou werij vertoond in Soestdrjk bij Verschoor Nieuwstraat. Deze film' geeft een duidelijk beeld van de ingewikkelde reeks van manipulaties welke in de moderne brouwerij noodig zijn om van gerst, hop en water de smakelij ke drank te vervaardigen, die sinds het allereerste begin van de menschelijke be schaving op aarde, met den naam van ,bïer" wordt aangeduid. Mede. dank zij de deskundige mondelin ge toelichting bij het afdraaien van de film gegeven, was het opmerkelijk hoe de toeschouwers, de waarlijk niet zoo gemak kelijk te volgen gang van zaken in dit. wjj mogen wel zeggen, tot in het uiterste geperfectionneerde en tevens zoo gecom pliceerde bedrijf, volkomen wisten tevol- n. De aandachtige belangstelling en inge spannen stilte gedurende de voorstelling, waren voor ons het bewijs, dat de film voldeed aan haar doel, n.1. den niet-brou- wer te geven een begrijpelijk beeld van het moderne brouwproces. Een proces dat, zooals de film toont, in de eerste plaats gericht is op de productie van een con stante en superieure qualiteit van het te fabriceeren bier. Gedipl. Heilgymn. Masseuse KAPELWEG 16 - AMERSFOORT Eindelijk moet men zich afvragen: Is dan de mogelijkheid uitgesloten, dat de huidige Onderzoek-Commissie (hoewel de oppositie hierin ontbreekt) niet evenzoo, als een nieuwe, onpartijdige Commissie van Onderzoek, ook een dusdanige veran dering in de zaken kan brengen waar volk en invaliden hun groote waardeering over uit zullen spreken vanwege de rehabili tatie der gedupeerden door haar op zoo uitnemende wijze tot stand gebracht? Gezien de korte biografie over elk dier Commissie-leden vermeld in de bladen van 25 Jan. '29, doet ons dit uit roepen: We mogen het goede verwachten!! k OTTO WALSEMANN, Leider der Nederlandsche Mo bilisatie-Invaliden en Nabe staanden Kring: Bureau Goe- destraat G. No. 14, Utrecht. MOBILISATIE-INVALIDEN. Zondagmorgen 8 December j.1. werd een radio-rede over de mobilisatie-invali den gehouden. Hierbij zij opgemerkt, dat er evenwel hondertallen mobilisatie-invaliden en na bestaanden in den lande zijn, die, hoewel zij reeds jaren achtereen „onrustige Zon dagen" doorbrengen, toch nimmer er mee accoord gaan, dat op „Zondag Rust dag" een openbare toespraak over hun belangen wordt gehouden. OTTO WALSEMANN, Leider der Nederlandsche Mo bilisatie-Invaliden en Nabe staanden Kring: Bureau Goe- destraat G. No. 14, Utrecht, (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen, De Soester Turnclub. Bij het Bestuur der Soester Turnclub bestaat het voornemen, met ingang van 1 Januari a.s. de afdeeling der gehuwde heeren uit te breiden. Het is de bedoeling dat eiken Maandag van 9—10.30 uur zal geturnd worden, terwijl, wanneer aan velen een andere avond beter schikt, onderling overleg kan plaats hebben, teneinde de lessen hetzjj op eeen anderen avond, hetzij op meer dere tijden te doen houden. Reeds nu worden heeren, die zich wil len aansluiten bij deze afdeeling. uitgenoo- digd zich op te geven bij den voorzitter der club J. J. Meurs, Dalweg of bij G. Smit, v. Weedestraat of bij Mr. J. H. v. Doorne, Lange Bergstraat. Tevens zal gaarne inlichtingen verstrekken de secre taris, Th. J. Regter, F. C. Kuyperstraat 13. Voor tien Landbouw. Voor het eerst te Soest is bij W. Wan tenaar Birktstraat een ploegtractor van Gebr. Waayenberg te Barneveld in wer king gesteld, welke in den tijd van 16 uur twee»bunder grasland omploegde. Een uitkomst voor de dieren. L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen. Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten. M. G. VERSTEEG. W. van Mechelenstraat 29 AMERSFOORT. FRANCO HALEN EN BEZORGEN Dit doel ziet men bereiken én door dat uitsluitend de allerbeste grondstoffen wor den gebruikt én daarnaast doordat een dusdanige geperfectionneerde outillage in bedrijf is, dat storingen in het fabricage proces als bijvoorbaat uitgesloten schij nen. Desniettemin spreekt de film van een voortdurende waakzaamheid gedurende elk onderdeel van het brouwproces, een controle die steunt op de meest moderne laboratorium ervaring. Geen wonder dat het product van de ze brouwerij, het „Amstel-Bier", zoowel hier te lande, als in bijna alle werelddee- len, zoo algemeen op prijs gesteld wordt. Een even geestige als origineele afbeel ding van het handelsmerk der brouwerij, de beide wereldhalfronden, geeft een aan schouwelijke voorstelling van de versprei ding van het Amstelbier over heel .de aarde, speciaal in de tropische landen. Een technische beschrijving van het moderne brouwproces is hier zeker niet op zijn plaats en zou trouwens zonder il lustratie ook moeilik te geven zijn. Wijnen en Likeuren. SPECIALITEIT in de bekende SLIJTERIJ van Amersfoort. HAVIK 41. TELEFOON 292 Valkenheidefilm. Over dit opvoedingsgesticht der N. H. K. liep Dinsdagavond in de Rembrandtzaal de film van Zonde en Zegen. Na het zin gen van Ps. 194 1 en gebed, roept lde heer Ds. J. I. van Schaik allen het wel kom toe en geeft enkele indrukken weer van dit moeilijke werk onder de verwaar loosde, misdadige jeugd. Daarop verkrijgt de heer A. van Gaasbeek, Inspect. der inrichting met 1 Febr. a.s. reclasee- ringsambtenaar het woord, welke aan de hand van de film, het auditorium in kennis brengt met het werk dat daarginds op de heide geschiedt. In die stichting voor de sociale taak en wordt hen boven al gewezen op het kruis van Christu, waardoor ten slotte elk levensgeluk is te Uit het Politie-Rapport. Tegen zekere B. is procesverbaal op gemaakt wegens diefstal van sigaren. Zondagmiddag werd door een zigeu nersvrouw bij de Wed. K. thee en sui ker ontvreemd. Dinsdagavond werd op het kerkpad alhier een zekere W. door een boeren wagen overreden. Gevonden voorwerpen. Jongensjasje Handschoen Belastingmerk in etui 1 Pet 1 Geldstuk 1 heeren handschoen 1 étui postzegels Aangeloopen huishond. Rectificatie. In ons verslag over de jeugdkerk maak te onze verslaggever eenige onaangename fouten, die wij bij deze herstellen. In de eerste plaats werd de avond ge geven door Ds. J. I. en niet door I. J. van Schaik. De Jeugdkerk vierde haar 3e avond, niet haar 3e jaarfeest. De naam van den bloemist was niet Kvaayenbrink maar Kraayenhage. De geschiedenis was niet die der 40 maar van de 4de Wijze uit het Oosten, welk verhaal werd verteld door Mevrouw v. Schaik. In het telefoontarief stond f 1.60, dit moet zijn f 60. INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU „UTRECHT" L. NIEUWSTRAAT 90, UTRECHT. Tel. 11460 - Postrek. 69147 INCASSO'S INFORMATIES ADVIES IN ALLE RECHTSZAKEN Het Wegenfonds. De Gemeente Soest veroordeeld tot te rugbetaling der Gestorte gelden. De. Arrondissements Rechtbank te Utr. vonnis wijzende in de zaak G. H. te Soest die van de Gemeente teruggave vorderde van de door hem voor wegverharding in het wegenfonds gestorte gelden, heeft de Gemeente Soest veroordeeld tot terugbe taling der gestorte gelden en vergoeding der gemaakte proceskosten. De Gemeente kan gedurende 3 maanden na 18 December 1929 van het vonnis in hooger beroep komen. E. S. V. A.C. Na een spannende kamp is het de Nvoetbalver. E.S.V.A.C. I mogen geluk ken de Schaffelaars uit Barneveld Zondag 1.1. te kloppen. De 2 winstpunten zijn bin nen en de kampioenskans blijft bestaan; het voetbalpad is echter steeds bezaaid met voetangels en klemmen dus E.S.V.A.C. spelers opgepast. Voor Zondag a.s. is het volgende pro gramma vastegesteld: 2 uur: E.S.V.A.C. II—Laren III (Burgem. Dekethpark) 2 uur: Leusden I—E.S.V.A.C. I (te Leusden) Zaterdag a.s. spelen de adspiranten in het Burgeme. Dekethpark een wedstrijd tegen een elftal van het Baarnsch Lyceum aanvang half drie. Houdt de vorst echter aan. dan is het niet uitgesloten dat door de hardheid der terreinen de wedstrijden worden afgelast. De spelers worden alsdan daarmede tij dig in kennis gesteld. Jeugddienst 2de Kerstdag. De 4de Jeugddienst van dezen winter zal gehouden worden op den 2en Kerst dag 10 uur v.m. in de Kerk. Voor dezen dienst heeft „Soli" hare medewerking toe gezegd. Competitie Dammen. Dinsdag j.1. had de Soester Damclub de Utrechtsche club O. G. I. op bezoek. Zooals te verwachten was werd deze wedstrijd verloren en wel met een voor- loopige uitslag van 711, terwijl een par tij nader beslist moet worden. Deze uit- l is echter, gezien de sterkte der te genstanders, eervol te noemen, temeer daar de gasten hiermede wel wat te veel kregen. Enkele onzer spelers waren name lijk zoo onfortuinlijk in zuivere remise standen een vergissing te begaan, zoodat hierdoor 2 3 punten verloren Igingen. Vermelding verdient nog dat onze speler J. de Boer voor den derden maal zijn partij wist te winnen. Arbeidsbleurs Soest. Metselaars 19 Opperlieden 22 Grondarbeiders 40 Losse arbeiders Schilders 13 Wevers 1 Timmerlieden 9 Chauffeurs 3 Stokers electriciens 1 Machinisten 1 Kantoorbedienden 1 Landarbeiders 7 Stucadoors 4 Onderwijzeres voor maatschappelijk werk - 1 Monteurs 1 Betonwerkers 2 Zilversmeden 1 Loodgieters 1 Werksters 1 Smidsleerlingen 1 Kellners 1 rief van de bewoners, die in een tijd van plasregens, zooals we nu pa meemaak ten, zich maar moeten zien te redden; opgesloten als ze dan zijn in hun huis als op een terp. Worden zij dan, toch genoodzaakt uit te gaan en wel in den la ten, donkeren avond langs een zoo goed als lichtlooze weg, dan wordt het vaak een barre tocht, waarop kleeding en schoeisel in 't bizonder dienen ingesteld te zijn. Een woning ergens buiten, dicht bij de Kom en dus niet van alles afge zonderd is toch geen vesting, waaruit men zich niet dan met groot bezwaar en moei te verwijderen kan. Wie hier kwamen wonen in deze zijwegen deden dat toch ook met de bedoeling en iti de .stellige verwachting van zich gemakkelijk en vlug te kunnen verplaatsen, daar zulks toch altijd noodig blijft. Men kan het nu een maal niet zonder contact met de buiten wereld stellen, al moge men overigens een vrijwillige afzondering nog zoo op prijs stellen. Er zijn bewoners van genoemde zijwegen, die steen en been klagen en er misschien bitter berouw van hebben, dat zij hier zitten, terwijl het geheel anders kon en zij gaarne tegenover hun kennis sen en bekenden met lof zouden spreken gewagen over hun onvolprezen woon oord Soesterberg. Ook de bewoners van „Ons Belang" voelen zich van alles verlaten. Zij zijn letterlijk buiten alles geplaatst en van alles afgesneden en dit is een der rede nen, waarom het aldaar een passanten huis is, een komen en gaan, waarbij ihet laatste het eerst overtreft, zoodat er zeer veel huizen ledig staan en het pers pectief voor de vereeniging, dat is in laatste instantie voor de gemeente zelve, allersomberst wordt. Of>k uit architec tonisch oogpunt is de ligging van die woningbouw een mislukking. Ze hoort er in geen enkel opzicht thuis en haar as pect vloekt dan ook in alle opzichten met de omgeving, terwijl men voor haar verrijzenis een fraai stuk natuur heeft moeten opofferen. Ze sluit nu nergens bij aan, terwijl ze in de kom, even op zijde van de Banningstraat het hiaat v)an een gapende, open ruimte in goed verband, op prettige wijze had kunnen vullen. Ook voor woonplaats ware die woningbouw daar veel meer gewild geweest en al was de bouwgrond misschien duurder geweest, dit zou verre overtroffen zijn door meee- dere inkomsten, daar men van leeg staan uit dien hoofde veel minder last zou ge had hebben. SOESTERBERG. De res. luit. Vlieger Pleij, alhier, be haalde een deezr dagen het militair bre vet. Van den Heuvel.. Er is aanmerking gemaakt op de sub sidie van f 1000.voor de vereenigin- gen van Vreemdelingenverkeer. Een wijze daad voorwaar die subsidie, waardoor ge noemde vereenigingen ten deele in staat gesteld worden om meerdere bekendheid te geven aan deze streek als woonplaats. In werkelijkheid is het bedrag nog veel te weinig, want een doeltreffende recla me kan een inleiding worden voor mo gelijke vestiging op ruime schaal, met als gevolg een groote opbloei. De kosten daaraan besteed kunnen op verschillende wijze en veelvoudig weer als baten te rugvloeien, mits men daarbij alle kren- terigheia en benepenheid ter zijde stelt en mei frissche geest en open blik doel bewust het ruime sop kiest. Want doel loos en zonder eenig Meet zal die propa ganda hier voor Soesterberg zijn, zoo hieraan niet vooraf gaat een bewoonbajar- making als plaats van vestiging en dat wel op smaakvolle en praktische wijze, in overeenstemming met het karakteris tieke landschap en in aanpassing met de moderne eischen van verkeer. Wanneer men toch van de zijde van HHuis ter Heide gekomen, de bebouwde kom van Soesterberg nadert, dan valt in sterke mate op de karakterloosheid van aanleg en bouw en wordt men diep getroffen door de afwezigheid van aan zien en voorkomen. In plaats van een entreé joyeuse in een lachende, gulle woonplaats, die als een land van belofte zich door een zeldzaam schoone streek skngert, wordt het een tocht als door een der meest onaanzienlijke plattelandsgeni meenten, die in leelijkheid en onbedui- dejihrid laar weerga niet vindt. Als wach ter bij den ingang staat daar aan den rechterkant een tamelijk ouderwetsch en eenigszins vervallen huis, reeds dadelijk den indruK opwekkend, dat er verder niet.3 bijzonders te verwachten is. Zon der saamhoorigheid liggen daar voor het meerendeel eenige oude en soms aftand- sche huisjes aan weerszijden van den Een Soesterberg, dat een woonoord wenscht te worden maar als zoodanig nog in Archaïsche toestand verkeert, zal nooit een onuitwischbare indruk op een bezoeker kunnen maken, nog minder bij hem de lust opwekken om hier voorgoed zijn tenten op te slaan. Wat daarentegen de omringende natuur betreft, daarmede is het gansch anders geteld, want de machtige bekoring, die van haar uitgaat imponeert den vreemdeling reeds bij eer ste kennismaking, hem noode loslatend. In deze kamp van tegengestelde invloe den van afstooting en aantrekking wint de eerste het gewoonlijk, maar zoo deze met de andere echter samenwerken ging, dan zou hier een lustoord, een Dorado zich ontwikkelen, waarover meer in een olgend artikel. „TOESCHOUWER". Baldadige Jeugd. Door het werpen van een draad over het Electrische Hoogspanningsnet, werd kort- luiting veroorzaakt, waardoor een aantal inwoners in het donker kwamen te zitten. Wel zij gewezen op den geweldigen in druk dien dit groot bedrijf op den toe schouwer maakt. Men ziet dan hoe de gerst wordt aangevoerd en automatisch opgeslagen, ingeweekt en in enorme trom mels in de mouterij tot ontkieming komt. Na in de eesten geroosterd te zijn en in de schrootmolen gemalen, begint het eigenlijke bouwproces in het wijdsch/e- brouwhuis. Alles is hier enorm van af metingen. Ter illustratie diene, dat de bierketel een inhoud heeft van honderd kubieke meter. Na gisting in de groote moderne gist- kuipen, het best met zwembassins te ver gelijken en dan alleen met die voor geoefenden, van wege de diepte volgt een langdurig rijpingsproces in de uitge strekte Iegkelders. Het bier is eerst na maanden belegen en geschikt voor de consumptie. Men ziet het in vaten tappen en door een leger van vrachtauto's vervoeren, dan wel in de bottelarij, voor den export bot telen. De op Amerikaansche leest vrijwel ge heel mechanisch werkende bottelarij is op zichzelf reeds een genoegen om te aan schouwen. Ongetwijfeld zullen velen willen ge bruik maken van de uitnoodiging om de brouwerij met eigen oogen in werking te zien. Dit krachtige en modern ingerichte TAPIJTEN LINOLEUMS KARPETTEN VLOERZEILEN LOOPERS GORDIJNEN SCHOORSTEENLOOPERS TAFELKLEEDEN DIVANDEKKEN KUSSENS STORNEBRINIv - EMMA8TRAAT 18* TROENOVER V1TUSKERK. HILVERSUM ONDERRICHT PIANO, VIOOL, ORGEL, ZANG, THEORIE Opleiding examen Koor Nederlandsche Tooneel-Vereeniging en Kunstenaars-Vereeniging. Hilversum Veerstraat 30-32 De gedetailleerde uitslag luidt: II. Bakker—E. v. Rus 11 D. Staal (afgebr.)A. Wierls D. F. VoigtA. A. de Zwart 11 S. de ZoeteD. de Zwart 11 Chris BakkerL. W. Bergveld 0—2 D. Waal—J. Holtman 0—2 B. BakkerJ. Brand 20 P. ReeringhA. Kooiman 0—2 P. Floor—W. de Vries 0—2 J. de BoerE. A. Winter 2—0 weg gedoken. Bij de hoven aangehaalde woning, die de rjj opent, doemt zoo waar plotseling een groezelig klinkerpad op, dat langs de huizen loopend tot aan den Kampweg aldaar weer even plotseling ophoudt, zonder eenig motief zou men zoo zeggen, daar er verderop toch ook nog huizen staan, waar menschen wonen. De zijwegen als Schoolweg en Postweg zijn nog zoo goed als ongebaand op de wijze zooals een dorp in de middeleeuwen zulks te aanschouwen gaf. Tot zeer groot onge- Laan 1914 af; hij had rechts moeten laten vóórgaan. De boete werd zoo laag gehouden, om dat ook op den ander schuld rustte. De weg was zeer glad door gevallen regen; dan kwam een vaart van 50 a 60 K.M. niet te pas op dit gevaarlijke kruisings- punt. De veroordeelde voegde na het vonnis daaraan iets toe, dat ons het vorenge noemde andere ongeluk voor den geest bracht. Hij remde om reglementair den ander te laten voorgaan, jnaardie ander remde ook. Zoo werd zijn berekening van vrij passage te hebben omver gestooten. Zonder dit onnoodige remmen der andere partij zou niets zijn gebeurd. Dit remmen was niet te verwachten geweest. In het verkeer geldt dezelfde regel als bij kaartspel met maats. Een spel waar geen rekening wordt gehouden met den maat, of waar men een maat heeft op wiens spel niet te rekenen valt, daar loopt alles verkeerd uit. Uitspraken. Strooperij: R. R. Soest 5 of 2 d.; L. O. dem. Wielrijden zonder licht: D. D. Soest 5 of 2 d. Wielrijdend niet behoorlijk uitwijken: W. Soest 8 of 3 d. Wielrijden zonder bel: J. de J. Soest 2 of 1 dag. ADVERTENTIËN Een flinke voor dag en nacht, Oranjclaan 3, bij Mevr, v. EUNEN. NOTARIS TE LEUKEN te Amers foort, zal Donderdag 9 Januari 1930, des voormiddags ten 10 ure, ten huize van den heer W. van Hamersveld, Kerkstraat 19 te Soest. PUBLIEK VERKOOPEN: 'Breeder bij volgende advertentiën en biljetten. Ned. Herv. Kerk te Soest. ZONDAG 22 DEC. Kerk 10 uur: Ds. J. I. van Schaick. Kerk 6 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Rembrandtzaal 10 uur: Ds. J. Ch. W. Kruis hoop. Rembrandtzaal 6 uur: geen dienst. 25 DEC. (Ie Kerstdag). Kerk 10 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Rembrandtzaal 10 uur: Ds. J. I. v. Schaick. Rembrandtzaal 6 uur: Ds. J. Ch. W. Kruis hoop. 26 DEC. (2e Kerstdag). Kerk 10 uur: Ds. J. I. van Schaick. Jeugd, dienst. Rembrandtzaal 10 uur: Ds. J. Ch. W. Kruis hoop. Vereeniging van Vrijzinnig Godsdienstigen. Gebouw Religie Kunst. Zondag 22 Dec. geen dienst. Maandag 23 Dec. 's av. S uur: Kerstviering. Woensdag 25 Dec.: Dr. K. F. Sparnaaij v. Amsterdam. Kantongerecht, Amersfoort. Amerikaansche |eik. Deze boom geeft prachtige bladeren voor herfst- en winterbouquetten. Ver- qklaarbaar is dat een mannelijke A. J. J. en een vrouwelijke J. V., in den A. J. ,C. dracht, dus groote wandelaars, de na tuur in, een dretali takken afsneden van zulk mooi loof in het bosch van den heer Insinger te Soest, 't Kost hun echter elk f4.—. Weifeling in verkeer. Met Soest is voor heden afgedaan. Hei volgende is echter van belang voor een elk. Een zenuwachtig mensch of weifelend mensch is temidden van het drukke ver- keei meestal gevaarlijker wezen dan een beschonken mensch. Dit is een waarheid als een koe Men herinnert zich het vraeselijk on geluk bij Huis ter Heide, waar een Duitsch dienstmeisje den weg oversteekt en door angst aangegrepen, voor een met groote snelheid naderende auto, plotseling terugkeert naar de veilige plek van voor heen en daardoor de berekening van den automobilist doet falen. Het meisje werd het slachtoffer. Zij verloor het le ven terwjji later ook een der inzittenden overleed, terwijl een derde zwaar ver wond werd. Daar zit de fout van den zenuwach- tigen, den weifelende. Men denkt, dat ach ter het stuurrad van zoo'n snelrijdenden auto een wildeman zit, die niets ontziet. Zoo'n auto kan tegenwoordig snel genoeg tot stilstand worden gebracht ende chauffeur maakt zijn berekening op wat hij mag aannemen, dat het andere 'ver keer doen zal. Die weifeling van dit meisje kostte haar zelf en een ander het leven. Aan dit geval dachten we toen heden Woensdag een andere botsing werd be recht, eveneens met ernstigen afloop. Dok ter Boom uit Harderwijk verloor er alle tanden bij in de bovenkaak, bekwam hoofdwonden, kaakfractuur, enkelfractuur en nog meer. Ook de chauffeerende heer II. C., eveneens uit Harderwijk, heeft het nu ook voor den dood weggehaald. Zij re den op den Utrechtschen weg, komende van Amersfoort. De tot f 15 veroordeelde rijder van den botsenden auto' kwam van De Notaris A. O. DAMMERS tc Soest zal op Dinsdag 7 Januari 1930 in het Hotel „DE GOUDEN PLOEG" te Soest Drie WOONHUIZEN met erven, schuur en grond a. d. Braamweg, nrs. 15, 17 en 19 te Soest, tezamen groot 73 aren, 15 cen tiaren. Verhuurd tot 1 Nov. 1935, ged. voor 8.50 per week en ged. voor 5. per week. Te veilen in 7 perceelen, comb. en massa. B. Een VILLA met erf, tuin en schuur a. d. Spoorstraat nr. 17 (o. d. hoek v. d. Rcmbrandtl.) te Soest, groot 5 aren, S centiaren. C. Een perceei BOUWLAND nabij de Spoorstraat te Soest, groot 23 aren, 90 centiaren. Te veilen in 2 perc. en comb. Bezichtiging: De perc. sub A. om schreven, Dinsdags en Donderdags van 24 uur en de overige perceelen eiken werkdag. Betaling: Vóór of op 7 Februari '30. Nadere inlichtingen ten kantore van gen. Notaris, alsmede ten kantore van den Notaris YV. Richardson Benner- nagel, Keizersgracht 717, Amsterdam, wat de sub A vermelde perceelen be treft. Breeder bij biljetten. Notaris F. P. E. v. DITZHUYZEN te Baarn, zal op MAANDAG 30 DECEMBER 1929 PUBLIEK VERKOOPEN: des voorm. 10 uur, in het perceel Boschstraat No. 13 (van ouds Pension Wiederhold) ten verzoeke van de Er ven Mej. H. J. A. Mulder, te Baarn, en anderen, Een completen, goed onderhouden en verdere Meubilaire goederen, als: chiffonièrc, linnenkasten, stoelen, fau teuils, tafels, spiegels en schilderijen, naaimachine, vloerklceden en karpet ten, portcnianteau, antieke glazenkast, glaswerk, schrijftafel, bank met kus sens, canapé, 2 mali. salonkastjes, dres soir, halbank, div. slaapkamerameuble menten, keukenkast, linnengoederen, loopers, zeil en gordijnen, en hetgeen verder te voorschijn zal worden ge bracht. Tc bezichtigen Zaterdag 28 Dec. a.s. van 104 uur. Verdere inlichtingen bij den Make laar H. Beuken, Laanstraat 14, Baarn. Wegens vertrek naar het buitenland uit de hand te koop aangeboden, een nog zoo goed als nieuwe ook in gedeelten. Slaapkamer, Eetkamer, Salonameu blementen, Rantoorinventaris etc. Soesterbergschestraat 107.

De Soester | 1929 | | pagina 6