nJIcdsof^jS^^^ T. VAN VLIET Modelslagerij z L. J. HQKSBERGEN Dames Confectie en naar maai i^- Rsltcryen Kortcgnacht 6 Amersfoort Binnenland. Gemeenteraad. BOSCHSTRAAT 9 - BAARN Rijwielen en Onderdeelen (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. de Engelschc kerkvertegenwoordigers gis- termldag in Hotel des Pays Bas bijeen ge komen, om over de te nemen maatregelen te beraadslagen. De vergadering stond onder leiding van Prof. Dr. J. A. Cramer die allereerst de vraag wilde beantwoorden waarom door hem de vorzitterszetel werd ingenomen. Wij zijn allen, aldus spr., onder'den indruk van de gebeurtenissen in Sovjet-Rusland. Wij weten allen hoe moeilijk terwille van hun geloof in God de geloovigen het daar hebben. Nu is dit het algemeene wat alle kerken hebben, dat zij allen één zijn in gelooven in God. Hiertegen willen de kerken getuigen en zij meencn dat te kunnen doen door het houden eener publieke vergadering in Ti- voli op Vrijdag 7 Maart. Daar zullen de kerken uitdrukking geven aan hun smart over het lijden van hen die gebukt gaan onder een juk van atheïsme en materialis me. Daar zullen ze echter ook fier opkomen voor het recht van gewetensvrijheid en zul len ze haar sympathie betuigen met de vervolgde broeders en zullen haar eigen geloofsleven kunnen versterken. Weer ko mende tot zijn uitgangspunt zeide spreker dat de voorzitterstitel nu door hem inge nomen wordt, omdat er een leider moest zijn om de taak op gang te brengen. Met een hartelijk welkom tot alle aanwezigen werd het openingswoord besloten. Bij de bespreking van den avond op 7 Maart merkte opperrabbijn J. Tal op dat deze niet in een anti-communistisch of anti- bolsjewistisch teeken moet slaan. Evenals wij in Nederland geen inmenging in bin- nenlandsche zaken zouden dulden, zoo min hebben wij het recht ons in Russische za ken te mengen. Het godsdienstig karakter van het protest zal naar voren moeten ko men tegenover de machten van het ongeloof die de geloovigen in Rusland het werk moeilijk maken. Besloten werd de avond op 7 Maart in Tivoli te organiseeren waar vertegenwoor digers van verschillende kerken zullen spre ken en waar men ook hoopt te krijgen de Rus, Prof. Kartachov, oud-voorzitter van de Heilige Synode der Grieksch-Orthodoxe kerk, een getuige van de rampen en ellen de der vervolgden. Op deze vergadering wil men de volgen de motie aan de aanwezigen voorstellen: Wij allen, die hier vergaderd zijn als belijders van den Almachtigen God Schepper des hemels en der aarde, tee kenen met groote kracht protest aan tegen de wreede, stelselmatige en aan houdende vervolgingen, waaraan onze mede-geloovigen in Rusland bloot staan; wij doen een beroep op onze broe ders en zusters van de kerken in het geheele land en over de geheele wereld ja zelfs op hen die al was het maar uit humaniteitsoverwegingen aan anderen de vrijheid gunnen welke zij voor zich zelf opeischen, om zich te vereenigen met ons protest en geen wettig middel onbeproefd te laten teneinde aan de verdrukte Russen volkomen vrijheid van geweten en eeredienst te verzeke ren; wij besluiten van deze motie afschrift te zenden aan onze regeering met het dringend verzoek om in overleg met andere regeeringen te beraadslagen over de vraag wat aan alle beschaafde naties in deze ernstige en dringende aangelegenheid te doen staat." Vervolgens werd men in beginsel het er ook over eens een straatcollecte te organi seeren, waaronder als voorloopige datum 10 Maart werd vastgesteld. In het Eere-comité hebben zitting geno men de heeren: Dr. H. Th. 's Jacob, com missaris der Koningin, Dr. J. P. Fockcma Andrea, burgem. van Utrecht en A. F. ba ron van Lynden, oud-burgemeester van Utrecht. Tenslotte werden in het Uitvoerend Co mité benoemd de heeren: Prof. Dr. J. A. Cramer, als voorzitter, Dr. G. W. Oberman, als secretaris en Dr. F. A. van Lynden van Sandenburg, als penningmeester. (Utr. Prov. Dagblad.) DE SCHIETPARTIJ OP DE DOOSDRECHTSCHE PLASSEN VOOR DE RECHTBANK. Men zal zich herinneren dat dezen zomer eenige jongelui, die op een eilandje in de Loosdrechtsche plassen kampeerden, des nachts werden lastig gevallen door per sonen, die in een bootje het eiland nader den. Een der kampeerders schoot hierbij met een met scherp geladen revolver. Hij had zich thans voor de Rechtbank te Utrecht te verantwoorden ter zake van mishande ling. Verdachte, een 19-jarige leerling der Kon. Militaire Academie te Breda, had in dien bewusten nacht toen hij blijkbaar wreed uit zijn slaap in de kampeertent gestoord werd, een revolver afgeschoten in de rich ting, vanwaar onraad dreigde. Een der kogels trof een zekeren heer M. S., tandarts van beroep, die met eenige vrienden en kennissen mitsgaders zijn vrouw per boot het eiland wilde gaan ontdekken, ten einde den kampbewoners wat afwisseling te bren gen. Op een desbetreffende vraag van den pre sident antwoordde de verdachte, leerling der K.M.A., dat hij het vorige jaar voor het eerst kampeerde. Geschoten had hij alleen om den aanvallers schrik in te boezemen. Vooral toen een der opvarenden een bran dende fakkel in het kamp gooide en er ge joeld en geschreeuwd werd, meende ver dachte, dat hij niet langer mocht aarzelen. De president achtte dit geschiet een zeer roekelooze daad. „Waarom", zoo vroeg hij den verdachte, „schoot u niet in de lucht?" „Omdat dan het effect toch niet voldoen de geweest zou zijn antwoordde de jouge- ling. Ondanks zijn vuren, scheen men in de boot niet al te bezorgd te zijn, getuige den uitroep naar den wal-. „Schei nou maar uit met dat alarmpistooltje". „Er is iemand geraakt." Opnieuw trok nu verdachte den haan van zijn wapen over en trachtte hij, aldus zijn verklaringen, den mast te raken met de be doeling het zeil onklaar te maken. Plotseling klonk uit de boot de kreet: „Schei uit, er is iemand geraakt." Op een vraag van den president aan ge tuige M. S. of deze van plan was geweest op het eiland te gaan, gaf de aangesproke ne een ontkennend antwoord. Vervolgens werden nog eenige getuigen gehoord o.w. den leider van het kamp, den heer de B. Heeft u verd. bevolen om te schieten? Ja, edelachbare, antwoordde de heer de B. Ik begrijp dat niet, zeide de presi dent weer, te minder omdat verdachte zelf beweert geen opdracht tot vuren te heb ben gekregen. Toch lag het in mijn bedoeling te la ten schieten, mijnheer de president; wij moesten de tegenpartij schrik aanjagen. Mr. Fabius, de ambtenaar van het O.M. vond het bijzonder gelukkig, dat dit nach telijk incident nog zoo gunstig voor den tandarts was afgeloopen. Er hadden men- schenlevens verloren kunnen gaan. Op grond van een en ander vroeg spr. verdachte's veroordeeling tot een geldboete van 300 subs. 75 dagen hechtenis. De verdediger vroeg verdachte's veroor- deeling tot een milde geldboete. Uitspraak over 14 dagen. J. H. HAMER f Den 27en Februari had te Utrecht de begrafenis plaats van J. H. Hamer Jr. in leven secretaris competitieleider U.P.V.B. Om ongeveer 12 uur werd het stoffelijk van wijle den heer Hamer in de 'kapel gedragen, een enorme belangstelling was er aanwezig. Wij zagen er ook de be stuursleden van alle voetbalvereeniging uit Soest, Soestdijk en Soesterberg. De voorzitter der U.P.V.B. schetste in mooie woorden hetgeen de heer Hamei- in die tien jaar voor de U.P.V.B. gedaan heeft en heeft groot helpen maken. Na de woorden van rust en vrede werd het stoffelijk overschot grafwaarts gedragen. Nadat aan 't graf door fam. en afge vaardigden nog eenige bloemen al.< afscheid waren toegeworpen was de plech tigheid afgeloopen en ging een ieder met een brok in zijn keel huiswaarts. De Raad der gemeente Soest wordt hierbij in openbare vergadering bijeen ge roepen tegen Maandag, 3 Maart a.s. des namiddags 3 uur, ter behandeling van de novolgencle punten: AGENDA: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 10 Februari 1930. 2. Voorstel van B. en W. om in beroep te gaan van het vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Utrecht inzake toe wijzing van den eisch van W. A. Hil- horst betreffende terugbetaling van ge storte geleden voor wegaanleg. 3. Vaststelling van een besluit tot in trekking van besluiten tot heffing en in vordering van opcenten op de hoofdsom der Vermogensbelasting. 4. Voorscel van B. en W. tot belegging van door reservevorming bij het Gasbe drijf vrijgekomen middelen bij de ge meente. 5. Vaststelling van besluiten tot wij ziging der gemeentebegrooting 1929 en 1930. 6. Voorstel van B. en W. tot het tref fen van eenige maatregelen, welke noodig zijn in verband met de uitvoering der Ziek tewet. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een besluit betreffende het on derhands of in het openbaar verkoopen van verschillende aan de gemeente toebe- hoorende goederen, nader in het besluit omschreven. 8. Vaststelling van een besluit tot rui ling van grond met W. Heijdeman. 9. Behandeling van het verzoek van P. de Groen om toekenning eener schadeloos stelling wegens gemis van door hem ge- huurden grond. 10. Benoeming van Mej. G. M. Koops tot klerk-typiste bij den dienst Openbare Werken. 11. Benoeming van een lid der Com missie van Toezicht op het Lager Onder wijs wegens niet-aanneming zijner be noeming door Ds. B. Alkema. Punt 2 van de agenda: Hoogeh Beroep. B. en W. schrijven daaromrent aan den Raad Zooals U bekend zal zijn, heeft de ar- rondissements Rechtbank te Utrecht bij vonnis van 18 December 1929 de gemeen te veroordeeld om aan W. A. Hilhorst al hier te betalen een som van f 574.ver- merderd met 5 pCt. rente 's-jaars over dat bedrag sinds 20 Juni 1927 tot.aan den dag der uiteindelijke voldoeninng, alsmede in de kosten van het geding. Op grond van het door Prof. Mr. F. A. Molster uitgebrachte rechtskundige ad vies stellen w(j U voor van bovengenoemd vonnis in hooger beroep te gaan. Nevens- OPGERICHT 1899 ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487 gevoegd ontwerp-besluit bieden wij U hier- Dij ter vaststelling aan. B. en W. siellen voor: Overwegende da door Wouter Anthonie Hilhorst op 1U April 1924 een bedrag van io74.in de gemeentekas, is gesort ter voldoening aan een voorwaarde, gestelu lot het verleenen van omneifing van het verbod der Bouwverordening ojn aan on- verltarde wegen te bouwen; dat de gemeente door Hilhorst voor noemd, bij exploit van 20 Juni 1927 111 rechten is gedagvaard tot terugbetaling van deze to<4.met bijbetaling van ren te; dat de arrondissementserchtbank te Utrecht bij vonnis van 18 December 1929 de gemeente neett veroordeeld om aan A. Hilhorst meergenoemde som van 157<± terug te betalen, vermeerderd met 5 pCt. rente 's-jaars over dat bedrag sinds 20 Juni 1921 tot aan den dag der uiteinde lijke voldoening, alsmede in de kosten van het geding; Overwegende, dat de rechtbank in haar vonnis van 18 December 1929 als oordeel uitspreekt, dat de Raad niet bevoegd zou zijn geweest om de gestelde betalingsvoor waarde te verbinden aan zijn ontheffing van het verbod om aan onverharde wegen te bouwen en dat als gevolg daarvan de door Hilhorst gedane betaling zonder oor zaak zou zijn geschied; dat dit oordeel, gelet op het uitgebracht rechtskundig advies van Mr. F. A. Molster, buitengewoon hoogleeraar en advocaat te Amsterdam d.d. 20 Februari 1930 even wel niet kan worden gedeeld. Punt 3 van de agenda: Vermindering Vermogensbelasting. B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad: Overwegende, dat de toestand der ge- meentefinanciën van dien aard is, dat het mogelijk is over te gaan tot intrekking van zijn besluit van 2 November 1921, No. 15-1-52, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 3 .Januari 1928, No. 39, waar bij is vastgesteld een heffing van 50 op centen op de hoofdsom der Vermogensbe lasting stellen vodf het besluit tot heffing dier 50 opcenten in te trekken. Punt 6 van de agenda: Uitvoering Ziektewet. B. en W. schrijven daaromtrent aan d,en Raad: Op 1 Maart a.s. treden in werking de artikelen 21, 78 en 79 der Ziektewet. On der meer bepaalt artikel 21 dier wet, dat personen in dienst van een publiek-rech telijk lichaam, die verzekerd z tuden zijn, indien zij in dienst van een onderneming waren, onder de wet zullen vallen, voor zoover zij niet bij Koninklijk besluit aan de verzekering worden onttrokken of te hunnen aanzien een door de Kroon vast gestelde of goedgekeurde ziekteregeling geldt. Bij Koninklijk besluit van 11 October 1929 zijn aan de verplichte verzekering onttrokken alle in dienst van publiekrech telijke lichamen zijnde personen, op wie de Pensioenwet 1922 van toepassing is. Dit is een zeer belangrijke beperking, On der de Pensioenwet toch valt het groot ste deel. van het gemeentepersonéel, n.1. alle vaste ambtenaren en werklieden die langer dan twee jaar in dienst zijn. De Ziektewet is dus, wat het gemeenteperso- neel betreft, alleen van beteekenis voor ambtenaren en werklieden in tijdelijken dienst, die nog geen twee jaar in functie zijn en voor de losse werklieden, alsmede de werklieden, die in werkverschaffing werkzaam zijn. Voor het onder de Ziektewet vallende personeel kan de gemeente op tweeërlei wijze een verzekering sluiten. Zij kan zich aansluiten bij de ziekenkas van den Raad van Arbeid of bij de ziekenkas van een bedrijfsvereniging. Met betrekking tot deze aangelegenheid schreef de vereeniging van Nederland- sche Gemeenten te 's-Gravenhage onder dagteekening. van 22 Januari 1930 No. 111, aan de leden dier vereeniging, tot welke vereeniging ook onze Gemeente als lid is toegetreden, o.m. het volgende: „Wat de aansluiting bij eene bedrijfs vereniging betreft, het door ons met „Centraal Beheer" gepleegd overleg heeft geleid tot de overtuiging, dat de gemeenten zeer wel lid kunnen worden van de reeds bestaande bedrijfsvereniging „Algemeene Bedrijfsvereniging voor Ziekengeldverze kering", gevestigd te Amsterdam en aldaar op 13 September 1929 opgericht, welke vereeniging hare .administratie heeft on dergebracht bij „Centraal Beheer". De eventueel bij deze bedrijfsvereniging aan gesloten gemeenten zullen tot een groep verenigd worden, wier leden volgens het zuiver omslagstelsel met elkaar de wer kelijke kosten der ziekteverzekering dra gen. Bovendien zal deze groep in staat wor den gesteld om bij het Bestuur der „Al gemeene Bedrijfs verzekering" hare speci fieke belangen naar voren te brengen en voor te staan; de wijze waarop, de pre- ciese vorm waarin zulks geschieden zal, staat nog niet vast, maar maakt een on derwerp uit van bestudeering en overleg. In hoeverre deze belangenbehartiging door de groep geheel zal beantwoorden aan de verwachtingen, zal de praktijk moeten uitwijzen, doch zeker is, dat door een goede organisatie van de groep het mogelijk zal blijken het eigen karakter, üeiwelk de gemeenten als publiek-rech- telijke organisatie bezitten, in en tegen over het geheel beter te bewaren. Ten aanzien van de kostpn bij aanslui ting bij eene bedrijfsvereniging brengen wij in herinnering hetgeen in onze circu laire van 3 December 1929 reeds werd uiteengezet, n.1. dat de leden van zulk een vereeniging, en zoo ook de leden van een afzonderlijke groep, de werkelijke kos - ten der ziektegevallen, vermeerderd mei de noodzakelijke administratie- en con- trolekosten in zuiver onderlingen omslag opbrengen, zoodat eerst aan het einde van een boekjaar blijken zal welke on kosten definitief verschuldigd zijn. Up grond van jarenlange ervaring, die bij ue uitvoering van eene vrijwillige ziekte verzekering door de bij „Centraal Beheer' aangesloten vereeniging „Ziekte-Risico" is opgedaan, kan worden aangenomen, dai uie kosten ongeveer 2 pCt. van het loon zullen beloopen. In geval van aansluiting bij de zieken kassen van de Raden van Arbeid geldt liet juist verschenen Koninklijk Besluit van 3 Januari 1930, Staatsblad No. 3, waarin de premiën bepaald worden voor de bij de ziekenkassen verplichte verze kerden. Voor de gemeenten is vooral ar tikel 1 van dit besluit van belang. Hierbij wordt de premie voor het gebied van alle Raden van Arbeid op 2.3 pCt. van het loon bepaald, terwijl in verband met ar tikel 2 de mogelijkheid bestaat, dat voor gemeenten in sommige gevallen ten aan zien van bepaalde werkzaamheden de pre- Het GOEDKOOPSTE ADRES vooi is de Rijwielcentrale, Havik 33-35 AMERSFOORT G. H. W. RIJWIELEN met garantie, van af f 38.50. En Gros en Detail mie voor het gebied van alle Raden van Arbeid op 2.3 pCt. van het loon bepaald, terwijl in verband met artikel 2 de moge lijkheid bestaat, dat voor gemeenten in sommige gevallen ten aanzien van be paalde werkzaamheden de premie tot 3.4 pCt. verhoogd wordt". Aangezien op grond van het vorenstaan de verwacht mag worden, dat de aanslui ting bij de daargenoemde ziekenkas voor de gemeente voordeeliger zal zijn dan aansluiting bij de ziekenkas van den Raao van Arbeid, verzoeken wij Uwe Vergade ring ons wel de noodige machtiging te willen verleenen voor deze gemeente bij het Bestuur der Algemeene Bedrijfsver- eeniging voor Ziekengeldverzekering ge vestigd de Amsterdam het lidmaatschap dier vereeniging (groep Nederlandsche ge meenten) aan te vragen. Tenslotte zal Uwe Vergadering een be slissing moeten nemen over de vraag oi gebruik moet worden gemaakt van de in de Ziektewet gegeven bevoegdheid om ten hoogste de helft van de door de gemeente verschuldigde premie te verhalen op de verzekerde werklieden door inhouding op het loon. Wij stellen U voor hiertoe niei over te gaan. Voor zoover ons bekend is wordt van de bevoegdheid tot verhaal in de meeste gemeenten geen gebruik ge maakt. Vermits in de primitieve begrootingen voor 1930 geen gelden zijn gevoteerd voor de kosten verbonden aan de uitvoering van de Ziektewet, stellen wij U voor thans het daarvoor noodige krediet te verlee nen. Daartoe bieden wij U ter vaststel- grooting van het gasbedrijf, beide hei ging van de gemeentebegrooting en de be ling aan een ontwerp-besluit tot wijzi- dienstjaar 1930 betreffende. Punt 7 van de agenda: Verkoop van goederen van geringe waarde. B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad Wij hebben de eer U hierbij ter vast stelling aan te bieden een ontwerp-be sluit, betreffende het onderhands of in het openbaar verkoopen van verschillende aan de gemeente toebehoorende goederen als: afbraak, snoeisel, doode boomen, af val van de verschillende bedrijven, enz. voor zooveel deze in het jaar 1930 moch ten beschikbaar komen. Wij doen U dit voorstel, omdat het vele malen voorkomt, dat het gemeentebelang, i. c. de financiën met eene onmiddellijker; verkoop meer gediend is dan te wach ten, dat Uw College over eiken verkoop de voorgeschreven beslissing heeft ge geven. B. en W. stellen voor te besluiten: 1. Burgemeester en Wethouders tc machtigen, hetzij in het openbaar, hetzij ondershands te verkoopen afbraak, boomstammen, snoeisel, oud ijzer, afval van de verschillende bedrij ven, buiten dienst gestelde voorwerpen, en dergelijke zaken, welke in het jaar 1930 mochten beschikbaar komen; 2. Burgemeester en Wethouders te machtigen hierin verder het noodige te verrichten. Punt 8 van de agenda: Ruiling van Gronden. R. en W. stellen den Raad voor: 1. Met den heer W. Heijdeman, wonende Koudhoornweg No. 1. te Soest de navol gende ruiling van grond aan te gaan: A. door den heer W. Ilerjdeman, voor noemd wordt aan de gemeente Soest de navolgende strook grond afgestaan: sectie G. No. 3542 ged. groot ongeveer 200 vierk. M., een en ander zooals op de bijbehoorende schetskaart in blauwe kleur ongeveer is aangegeven en nader ter plaatse door of vanwege het Gemeentebe stuur zal worden uitgezet en aangewe zen; B. door de gemeente Soest worden aan den heer W. Heijdeman voornoemd de na volgende strooken grond, uitmakende een gedeelte van complex 12 van het gemeen telijk Grondbedrijf, afgestaan: sectie G. No. 3494 ged. groot ongeveer 684 vierk. Meter; sectie G. No. 3494 ged. groot ongeveer 400 vierk. Meter; een en ander, zooals op de bijbehooren de schetskaart, voor wat betreft het eerstgenoemde perceel in gele kleur en het laatstvermelde perceel in groene kleur is aangegeven en nader ter plaatse door- of vanwege het Gemeentebestuur zal wor den uitgezet en aangewezen; Vorengenoemde ruiling zal voorts ge schieden onder de navolgende voorwaar den en bepalingen; 1. de gronden worden wederzijds aan vaard met alle lasten en lusten, vrij- en onvrijheden, heerschende en lijdende erf dienstbaarheden, rechten en gerechtighe den en zichtbare en verborgen gebreken; 2. alle kosten van opmeting en over dracht van in dit besluit genoemde gronden komen voor gezamenlijke rekening van partijen, zulks .met verrekening van het door den heer Heijdeman voornoemd te dien einde reeds eerder gestorte bedrag van f50. 3. bij eigendomsoverdracht door W. Heijdeman, hetzij van de in groen aange geven strook, hetzij van het onmiddellijk achter laatstgenoemde strook gelegen ter rein, hetzij van een gedeelte van deze strooken of dit terrein, alsmede in geval van geheele of gedeeltelijke bebouwing van deze strooken of dit terrein, zal door W. Heijdeman, ten behoeve van den aan leg van langs meergenoemde strooken aan te leggen weg in de gemeentekas moeteD worden gestort een bedrag van f 18.75 per strekkenden Meter, zulks in evenre digheid van de overdracht of bebouwing en met dien verstande, dat in ieder geval binnen tien jaren na de ruiling van de in dit besluit genoemde gronden een som van een duizend vijf en negentig gulden lf 1095.in de gemeetekas moet zijn gestort; 2. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dragen net aangaan der overeenkomsten ter uit voering van dit besluit en het verrichten van alle verdere handelingen ter uitvoering der aangegane overeenkomsten, alles met inachtneming der artikelen 113114bis der Gemeentewet; 3. Burgemeester en Wethouders op te dragen te zijner tijd nadere voorstellen te doen tot regeling van de verhouding van het Grondbedrijf tot den Algemeenen Dienst terzake dezer ruiling van grond, behoorende tot het complex 12 van meer genoemd Grondbedrijf. Punt 9 van de agenda: Schadeloosslel.ing. B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad: De Raad der gemeente Soest; Beschikkende op het door P. de Groen, Korenweg No. 7 te Soest ingediende ver zoek van 5 September 1929, om vergoe ding van de schade aan veldgewassen, door hem ondervonden, tengevolge van het feit, dat van den door hem van de gemeen te gehuurden grond een gedeelte is afgeno men voor verbreeding van de schriksiaan; Overwegende, dat bij besluit van den 8Raad van 29 Mei 1929, 3e afd. No. 168 aan P. de Groen is verhuurd, het perceel sectie H. No. 1022 ged. voor een ihuur- prijs van f5.46 gedurende de maanden Ja nuariOctober 1929; dat het betrokken raadsbesluit de moge lijkheid openstelt, aan den huurder in der gelijke gevallen een schadevergoeding toe te kennen, tot een bedrag als door de Commissie voor de schatting van gemeen tegronden zal worden vastgesteld; dat volgens het rapport van genoemde commissie van 21 Januari 1930, No. 118- 2-2 bedoelde schade op een bedrag van zes gulden moet worden bepaald. Punt 10 van de agenda: Benoeming Steno-Typiste. B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad In de begrooting 1930 is onder volg nummer 338 een bedrag van f900.uit getrokken als jaarwedde voor de typiste Mej. G. M. Koops, die volgens de bij de begrooting behoorende toelichting, met in gang van 1 Januari 1930 als Klerkty piste bij de afrleeling Openbare Werken in vasten dienst zou treden. Aangezien net verleenen eener vaste aanstelling aan Mej. Koops. die thans tijdelijk werkzaam is. door Uwen Raad moet geschieden, stellen wij U voor meergenoemde Mej. Koops, die tot onze tevredenheid haar werk verricht, met ingang van 1 Januari j.1. te benoemen tot Klerk-typiste aan de afdeeling Openbare Werken op een aan- vangswedde van f 900. zulks overeen komstig het bepaalde bij de salarisverorde ning van 20 Februari 1929 no. 457,

De Soester | 1930 | | pagina 2