2e BLAD Böhm-Hoeden Radio Installatie Plaatselijk Nieuws. Tuingrint Tuirigrint JOH. TAK boesterberg. Burgelijke Stand Predikbeurten. Rijwielen en Onderdeelen Ontvangen: L. VERVAT - SOESTDIJK And riessen. A. J. C. MOOY vanaf f 3.50 per week Het Radiohuis behoorende bij ..DE SOESTER van Zaterdag 15 Maart 1930. No. 21. (Vervolg.) LEZING VRIJWILLIGE BRANDWEER. Dinsdagavond had in Hotel Okhuyseu de aangekondigd' lezing met lichtbeelden plaats, welke gehouden werd door den Heer G. F. van Zutphen, Commandant van de Vrijwillige Brandweervereniging te De Bilt. Er was zeer veel belangstelling. Wij merkten op den Burgemeester, Air. G. Üeketh, de beide wethouders, A. J. C. Koen- der-. vu A. Endendijk, de raadsleden W. F. Busch, H. J- Gasille, G. J. Grootewal, W. 11. C. Doorman, P. van den Breemer, waar van de drie eerstgenoemden leden zijn van de Raadscommissie, die het vraagstuk be- treffende de organisatie van het Brand weren thana in behandeling heeft. Door een vergadering op hetzelfde tijd^^. van de Slachthuiscommissie konden de twee an dere leden difcr Raadscommissie, de Heeren 11. van Klooster en D. A. de Bruijn, helaas nikt aanwezig zijn. Verder merkten wij op den Heer J. G. A. Batenburg, Gemeente secretaris en Voorzitter van den Brandraad, den Heer J. Hartog, Commandant van de Brandweer te Baarn, den Heer van Lint, den in Soest wonenden gepensioneerden Adjunct-iloofdbrandmeester van Amster dam,. ccnige bevelvoer^pden van de Bilt- sche Vrijwillige Brandwweer en natuurlijk bijna alle bevelvoerenden, bestuursleden en leden van de Soester Vrijwillige Brandweer. l_)r. P. C. de Vos, de Voorzitter van onze Vrijwillige Brandweer, opende de bijeen komst en heette allen, in het bijzonder de genoemde autoriteiten, van harte welkom. Hij sprak de hoop uit, dat deze lezing in den smaak zou vallen en wellicht ook voor Soest nog nuttig resultaat kon hebben. Hirna hield de Heer van Zutphen de in leiding tot zijn lezing, waarin hij uitvoe rig uiteenzette, wat brand eigenlijk was en de verschillende voorwaarden besprak, die aanwezig moesten zijn als brand ontstond, namelijk een brandbaar voorwerp, voldoen de zuurstof en een verhoogde temperatuur. Spr. wees nog op verschillende soorten van brand, daar niet alleen vaste stoffen als hout e.d. kunnen branden, doch ook vloeibare als benzine, petroleum, teer e.d. en zelfs ook gasvormige stoffen als licht gas, benzinedampen e.d. Om den brand te blusschen moet men een van de drie voorwaarden, die voor het voortbestaan noodig zijn, wegnemen. Alen kan dit natuurlijk doen door het brandbare voorwerp zelf te verwijderen, daar de brand dan door gebrek aan voed sel moet uitgaan. Ook kan men de noodi- ge zuurstof onthouden en zoodoende den brand z.g. smoren, dat wil zeggen verdere ^luchttoevoer zooveel mogelijk verhinderen; al er geen trek is moet de brand vanzelf ook uitgaan en daarom is het van zooveel belang, vooral bij het begin van kleine binnenbrandjes, om alle ramen en deuren goed dicht te houden. Maakt men ope ningen, dan breidt de brand zich door meer zuurstof en door den trek erg uit en gaat dan spoedig over in een uitslaanden brand. De zuurstof afsluiten doet men tegen woordig ook veel met snelblusschers, die een laag schuim over het brandende voor werp uitspreiden en zoo den brand smoren, in dit verband wees spr. op tankbranden. Door wat<;r te geven bestrijdt men de der de voorwaarde voor den brand, n.1. de ver hoogde temperatuur, terwijl men tevens, door dat het water in de vlammen ver dampt, groote hoeveelheden waterdamp krijgt, die zuurstoftoetreding voor een groot deel voorkomt, en zoodoende krijgt men dus naast afkoeling nog een tweede resul taat. Verder wees spr. nog op de voorzorgs maatregelen, die men in elk huis moet ne men ten opzichte van kachels en haarden (goed insoleeren op den vloer, de afvoer pijpen deugdelijk aanbrengen), van gastafel- tjes, die men ver moet houden van alle wapperende gordijnen en zoo nog meer. Hierna liet de spr. een zeer groot aantal lantaarnplaatjes zien, alle betrekking heb bende op de inrichting van de Vrijwillige Brandweer te De Bilt. Deze bestaat uit 1 Commandant, 1 Onder-Commandant, 2 Brandmeesters 8 Hoofdlieden, een 25-tal brandweerlieden en een afdeeling Roode- Kruis-Brandweerlieden onder leiding van den Hoofdman-Dokter. Een bijzonderheid is. nog de functie van adjudant-Hoornist, die alle bevelen per hoorn overbrengt, welke op hun beurt door de Hoofdlieden worden uitgevoerd. Een in genieus systeem van welluidende signalen rege\t een en ander. Het zou ons te ver voeren al het wetenswaardige dat wij ge zien en gehoord hebben te vermelden. Voor enkele bijzonderheden maken wij echter een uitzondering. Zoo trof ons de manier van uitrukken. Als de sirene gaat, begeven de brandweerlieden zich naar de Centrale; in De Bilt doet zich het geluk kige geval voor, dat de Centrale in een druk bevolkte buurt ligt, waar veel brand weerlieden wonen, zoodat binnen één of twee minuten altijd voldoende manschappen aanwezig zijn. De eerst aankomende slaat met een steen een ruitje in en drukt op den knop ln het kastje. Hierdoo? worden op electrische wijze de deuren van de Cen trale geopend. Een zelf-registreerend apparaat teekent nauwkeurig en automatisch aan het tijd stip, waarop de sirene in werking wordt gesteld, het tijdstip waarop de deuren wor den geopend èn het tijdstip van uitrukken; voor dit laatste is een losse regel in de deurpost aangebracht, die electrisch con tact maakt, als de automobiel er over rijdt. De sirene blijft zoolang werken, af- Het GOEDKOOPSTE ADRES voor is de Rijwielcentrale, Havik 33-35 AMERSFOORT G. H. W. RIJWIELEN met garantie, van af f 38.50. En Gros en Detail. VOOR grove per Ms fijne IS UW ADRES (voorheenKLEMAN BERGHUIS) Kantoor: Kerkpad la Tel. Kantoor 2180 Huis 2186 Geen order te prooi, geen order te klein. wisselend met hoogen en lagen toon (juist de afwisseling en de lage toonen zijn het best hoorbaar) totdat de Hoofdman te lefonisch order geeft te stoppen, daar ge-, noeg menschen aanwezig zijn. Meestal duurt dat één of twee minuten. De strook van het registreer-apparaat levert steeds het bewijs hoelang alles heeft geduurd. Verder kregen wij een aantal plaatjes te zien over het materiaal, dat men in De Bilt gebruikt en de wijze zan organisatie. In het bijzonder viel ons op, dat men daar ook nog steeds nog ouderwetsche fakkels meevoert, die blijkbaar altijd nog het meest betrouwbaar zijn. Buitengewone aandacht trok het Stuuf ter-apparaatje, waarmede men heel makkelijk en onder het water geven door, lekken in de slangen grondig en houdbaar kan repareeren, door de lekken met draden te stoppen, wat met dat apparaatje heel eenvoudig gaat. Tot dusverre kon men aan lekken in de slangen gedurende het water-geven niets doen, en ook het plakken later bleek dikwijls niet houdbaar. De Heer van Zutphen had dit apparaatje veel gebruikt en er dc beste resultaten mee behaald, ook nadat de slangen weer ge droogd waren en opnieuw werden gebruikt. Tenslotte kregen wij nog een aantal plaatjes te zien van branden, die de Vrij willige Brandweer te De Bilt had mede gemaakt, waaronder verschillende zeer in teressante opnamen. Verschillende van de aanwezigen, voor namelijk van de autoriteiten, maakten ge bruik van de gelegenheid om aan den Heer van Zutphen vragen te stellen omtrent zijn DE NIEUWSTE TELEFOON 2212 organisatie. Daarbij bleek, dat de gemeente De Bilt een persoon heeft aangesteld, die geheel ter beschikking van den Comman dant is, (in De Bilt is nog een tweede Vrijwillige Brandweer te Bilthoven). Deze persoon houdt al het materiaal van de Brandweer, ook de auto's, waarvoor hij mede deskundig is en zelfs nog een cur sus te Utrecht heeft gevolgd, keurig in or de en is ook steeds bij brand terstond in de Centrale aanwezig. Waar noodig, is deze persoon op elk uur van den dag of nacht beschikbaar terwijl hij veel animo voor zijn werk blijkt te hebben. Andere bezigheden verricht hij slechts dan, als de Commandant er geen bezwaar tegen heeft. Brand en in orde brengen en houden van het materiaal gaat echter altijd voor. Een hartelijk applaus bewees wel, dat alle aanwezigen de lezing met groote be langstelling hadden gevolgd. De Com mandant van de Vrijwillige Brandweer van Soest, de Heer W. Groart, bedankte namens de Verceniging en naipens alle aan wezigen den Heer van Zutphen voor zijn zeer interessante lezing, die allen met groot animo hadden bijgewoond. Na afloop bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. Wij kunnen niet anders dan het Bestuur van onze Vrijwillige Brandweer geluk vvenschen met dezen buitengewoon goed ge slaagden avond, die ongetwijfeld ook voor Soest nog wel goede vruchten zal afwer pen en waaruit zonneklaar is gebleken het groote voordeel voor een gemeente van een Vrijwillige Brandweer, die in organisatie niets behoeft onder te doen voor een be roepsbrandweer, en die daarenboven is gegrondvest op de belangelooze mede werking van vrijwilligers, die zonder daarvoor iets te ontvangen hun tijd, moeite en dikwijs ook belangen opofferen om het algemeen belang te dienen, een standpunt, dat voorwaar aanspraak heeft op aller medewerking en waardeering. En dit klemt te meer, als een Vrijwillige Brandweer, zooals bij ons in Soest, uitnemend is ge organiseerd en ten volle berekend is voor haar taak, die zij bij brand vervult door de interesse en animo harer leden. -- MUZ EK-INSTITUUT -- Onderricht PIANO - VIOOL - CELLO ORGEL - ZANG - THEORIE Opleiding voor het exam.n der Kon. Ned. Toonkunstenaars-Vereeniging VEERSTRAAT 30-32 - HILVERSUM EVANGELISATIE. In de zaal van Verschoor had Donder dagavond om half 8 een Evangelisatie sa menkomst plaats, onder leiding van Ds. J. I. v. Schaick. Zij werd geopend met het zingen van Psl. 84 1, het lezen van Psl. 84 en gebed, waarna een serie licht beelden werd vertoond, betrekking heb bende op het oude Joodsche Land Pales tina. Verschillende plaatjes kwamen op het witte doek, betrekking hebbende op dat land, de bevolking en de kleeder drachten. Getoond werden Priesters, Be- douïnen, Mohamedanen, Arabieren e.a. De allergrootste tegenstellingen kon men con- stateeren, ook het groote verschil in Godsdienst van het Sionisme dat door de Joden gedeeltelijk godsdienstig of nationa listisch wordt beleden. De oude Joodsche herberg uit Jezus dagen gaf een goede kijk op de toenmalige herbergzaamheid, evenalè de verkoop van allerlei artikelen op de straat. Uit alles bleek dat de vrouw- niet het gemakkelijkste werk deed, een groot verschil met ons hedendaagsch le ven, alles was nog primitief ingesteld. Een en ander werd getoond om de aard van den Bijbel te verhelderen, en meer in gang te doen krijgen in alle geledingen van het volk. Met het zingen van Gez. 194 1 en gebed werd deze dankavond besloten. Aan den uitgang werd gecol lecteerd. De volgende samenkomst wordt gehouden over 14 dagen. BEVORDERD. Onze plaatsgenoot den heer M. H. R. v. d. Weide, serg.-adm. bij de luchtvaart- afd. is geslaagd voor het examen van sergt.-majoor. UIT ERKENTELIJKHEID. De heer W. ten wiens woonhuize aan het Julianaplein 8 Dinsdag j.1. door onze Vrijwillige Brandweer een schoorsteen brand werd gebluscht, was zoo voldaan over de vlugge en correcte wijze van blussching, dat hij f 10.in de kas der vereeniging stortte. BENOEMD. De agent van Politie alhier J. H. Het- ter scheid is benoemd tot Rijksveldwach ter standplaats Grathem (L.). Binnenkort zal deze agent dus Soest verlaten en zijn plaats zal moeten worden ingenomen door een ander. GEVONDEN VOORWERPEN. 2 sleutels met ring. OPGEBORGEN. Een dezer dagen werd door de politie op eën terrein aan de Torenstraat een man aangetroffen, waarvan men aanvan kelijk dacht dat hij ziek was. Nader on derzoek leerde echter, dat hij in staat van dronkenschap verkeerde, waarom hij werd opgeborgen in de voor die gevallen be stemde salons. ZEDENDELICT. Naar wij vernemen heeft de Politie al hier aangehouden een zekere F., kellner van beroep als verdacht van het plegen of bevorderen van niet nader te noemen handelingen. Na onderzoek schijnt de betrokkene weer te zijn vrijgelaten, doch wij mee- nen te weten, dat de politie die geheele zaak nog in verder onderzoek heeft. VAN DEN HEUVEL. De duurte, overal waar zij zich ver toont, is een probleem, waarmede elkeen van zeer nabij in kennis komt, al is deze kennismaking er dan ook niet een van de aangenaamste soort. Velen dwingt zij tot een verscherpte controle op de huishoude lijke uitgaven, terwijl weer anderen daar bij trachten haar oorzaken op te sporen en in 't belang van allen, die het aangaan, re dres aan te bevelen, zoo dit mogelijk is. Hiervoor is het dan noodzakelijk de din gen, zooveel als mogelijk is, van alle kan ten te beschouwen, hierbij een breed en ruim standpunt innemend, waardoor men de werkende factoren in verband zien kan en daarna oordeelen. Een andere verrassing, welke den voor- maligen grootstedeling wacht, die hier voor goed zijn tenten heeft opgeslagen of althans voornemens is zulks te doen, zijn de prij zen, welke hij voor het verbruik van gas en electrische stroom mag gaan betalen. Al heel spoedig komt hij tot de ervaring, zoo hij zulks voordien al niet weten mocht, dat zijn verhuizing in dat opzicht geen voor deel voor hem beteekent. Niet alleen, dat elke eenheid dier verbruikte artikelen hem meer gaat kosten dan in de gemeente, die iiij zoo juist verlaten heeft, maar ook de meterhuur van beiden wordt hooger, be langrijk hooger zelfs, soms wel bijna 70%, wat de electriciteit betreft en wel eens zelfs ruim 160% voor het gas. Daaren boven moet hij nog loon betalen voor het plaatsen van den gasmeter, wat in vele andere gemeenten gratis gebeurt, omdat de kosten hiervan toch al in de huur be grepen zijn, laat staan dus in de extra vagante huur, die hier berekend wordt. Komt het soms, omdat hier de levering van gas door een andere gemeente ge schiedt, wijl de eigen gemeente geen kans ziet hierin op voordeelige wijze te voor zien. Zoo ja, dan blijkt ook hieruit weer duidelijk en klaar, waar Soesterberg nu eigenlijk wel bij thuis hoort. Als deel van de gemeente Zeist zou het ten opzichte van die kwestie deelen in de aldaar gel dende plaatselijke tarieven. Voor al deze duurtesymptomen kunnen niet altijd dezelfde personen verantwoor delijk gesteld worden. Ze wortelen soms in lijden, die al verscheidene jaren achter ons liggen, toen bestuurders bij het maken van contracten als anderszins in groote noncha lance en uit gemakzucht dikwijls al bitter weinig rekening hielden met de belangen van hen, wie zij te dienen hadden. De ma kers zijn vaak al lang reeds uit het oog verdwenen, terwijl hun werk als een be zwaarde nalatenschap nog altijd op de be trokkenen drukken blijft. Het moet daarom voor dc tegenwoordige bestuurders wel een hoogst aangename en zeer dankbare en eervolle taak zijn, aan velen welgevallig, om zoodra en zoo dikwijls de gelegenheid zich hiertoe aanbiedt, door een grondige herziening der contracten of op andere wij-1 ze de fouten van anderen te kunnen her stellen en de billijkheid te betrachten. De verbruikers staan als eenlingen gewoonlijk Amersfoortsche Muziekschool Prinses Julia nalaan 13 bij den Utrechtscheweg. DIPLOMA CONSLRVATORIUM machteloos en kunnen alleen ruchtbaarheid geven aan deze, hunne ernstige grieven, die dan ook door de machthebbers ge hoord en zooveel als in hun vermogen is, verholpen dienen te worden. Gelukkig le ven we in een tijd, waarin publiciteit een groote en nuttige rol zal vervullen en zui verend en opklarend werken kan op veel wat vroeger gesmoord en in den doofpot blijven moest en uit bevreesdheid niet aan 't licht gebracht mocht worden en onder de oogen van allen, die ermee te maken hadden. Openhartigheid ook in die zaken kan daarom veel goed maken en uit den weg ruimen. De duurte is een algemeen verschijnsel, dat na den oorlog overal den grimmigen kop heeft opgestoken. Over de geheele li nie al wat aan 't luwen, is het nu maar de vraag, waar zij in ons land nu wel het minst voelbaar is. Hiernaar kan het ove rige zich richten en ook trachten dit lagere niveau te bereiken. Voor elke plaats is dit in 't bizonder na te gaan en vooral daar, waar op verschillend gebied nog een ab normale duurte heerscht kan deze in haar ware oorzaken worden opgespoord en blootgelegd. Zoo is dan ook getracht om hier de ba lans voor de duurte op te maken en elk een kan hieruit voor zichzelf de conclusies trekken, die als'vanzelf individueel en daar om onderling nog wel verschillen kunnen, maar toch ook weer in vele punten over eenstemming vertoonen zullen. In betrekking dan tot plaats, tijd en om standigheden kan men wel zeggen, dat dooreen genomen het leven hier aan de dure kant is. Maar dat behoeft niet zoo te blijven en een plaats, al is zij klein, behoeft niet duur te zijn, omdat zij klein is. Door het intensieve en snelle transport wordt een kleine plaats, die gunstig gelegen is als vanzelf aan de grootere aangerijgd. En ook duurte van levensmiddelen, huishou delijke artikelen en ambachtswerkzaamhe den kan voor de betreifende zakenmenschen op een kleine plaats zeker nooit tot blij vende welvaart en voorspoed leiden, daar dit de bewoners onverbiddelijk doet uitzien naar andere woonoorden, waar het leven goedkooper is, zoodra zij hiervoor maar eenigszins in de gelegenheid zijn. En zij, die niet weg kunnen, maar aan deze plaats gebonden zijn besteden dikwijls zooveel mogelijk hun geld op goedkooper en bil lijker adressen in naburige plaatsen. Boven dien houdt de roep van duurte groote en. blijvende vestiging tegen. Want het is de schrik, die misschien velen weerhoudt om hierheen te komen en anderen, die reeds gekomen zijn, weer spoedig naar vertrek naar elders doet uitzien, liet is daarom wellicht veelzeggend, dat hier verscheidene huizen te koop of te huur staan, die nog niet zoo erg lang geleden betrokken waren. Als het leven hier werkelijk duur is, dan wil dat niet zeggen, dat zulks niet anders worden kan. Het kan anders worden, zoo een verhelderd inzicht bij alle belangheb benden baatn breekt en van alle zijden hierop met kracht wordt aangestuurd. Zoowel door de autoriteiten, die met hart en ziel moeten opkomen voor de vitale belangen van hun gemeentenaren, telkenmale, wanneer zij hiervoor kans zien, alsmede ook door de zakenmenschen zelf, die zich scherp moe ten inprenten, dat juist door een billijke prijszetting een sterke uitzetting van de bevolking in deze gezegend mooie streek mogelijk, is met als gevolg een krachtig vermeerderde afzet. Wie hieraan meedoet, doet een goed werk, waarvan de resulta ten op verschillende wijzen zicht- en tast baar zullen worden. Zoo moet ook in economisch opzicht elk een naar zijn vermogen en in 't belang van allen en zichzelf zich aangorden in den strijd voor een billijk en redelijk leven hier, waardoor ook dit beletsel voor vestiging op groote schaal komt weg te vallen en Soes terberg overeenkomstig zijn bestemming kan plaats nemen in de rij der schoone, volkrijke woonoorden van Nederland. „TOESCHOUWER". UITVOERING. De Chr. Gem. Zangvereeniging „Exelsior" te Huis ter Heide zal op Vrijdag 31 Maart a.s. aanvang 8 uur 's avonds in de Ned. Herv. Kerk aldaar een uitvoering geven met welwillende medewerking van enkele le den van het Utr. Sted. Orchest. BEKEURD. De vorige week werd door de politie al hier tegen verschillende automobilisten pro ces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der maximum snelheid. STILLEN OMGANG. Voor Soesterberg zal de nachtelijke tocht van den Stillen Omgang in Amsterdam plaats hebben in den nacht van 15 op 16 Maart a.s. GESLAAGD. Dezer dagen behaalde Serg. Zaanen van de Luchtv. afd. zijn brevet als vlie genier. geheel wisselstroom W. EGTBERTS Laanstraat 30 - Baarn van 612 Maart 1030. Geboren: Rudolpli Robert, z. v. O. Lan- gelaar en H. J. Verhorst, v. Weedcstr. 5; Herman, z. v. H. v. den Broek en H. Suijk, Bosstr. 24; Jannetje, d. v. G. M. v. Herwaar den en M. van Dijk, Nieuwe weg 62; Elisa- beth, d. v. A. Bast en J. Kuijper, Dorre- steiuweg 46; Gijsbert, z. v. E. J. Masten broek, Hartweg 25. Gehuwd: A. F. Blok en M. C. Breedeu; P. H. üdeboer en A. Elzinga; A. v. Gijn en M. M. Rebentisch. Overleden: Uornelis Bosboom, 68 jr, on gehuwd, le Weteringp. 4. Vestiging 612 Maart 1030. J. C. A. zur Gisolf-Klcinsmiede m. g. van Bandoeng naar Steenhofstr. 12a; G. J. Ei- berg van Utrecht naar Koudhoornweg 2; N. J. ten Bosch m. vr. van Utrecht naar Amersf.str. tbc; H. de Jager xu. gez. van Kollumerland naar Steenhofstr. 57; J. H. A. F. Stalpers van Zeist naar Amersf.str. 1'J; C. E. Muilwijk m. gez. van Giessen- dain naar Rembrandtl. 16; T. J. C. Timp van den Haag naar Kolonieweg 5; R. G. Adriaans m. vr. van Haarlem naar Juliana- atraat 8; H. Boekhoudt m. gez. van Rot terdam naar O. Utr.weg 2; J. M. v. Vrij- berghe de Coninh van A dam naar Lucht vaart afd.; J. C. v. d. Schaus van Baarn naar Koninginnel. 66; J. E. Lamie van Baarn naar Schoolstr. 56; A. Boumau van Zeist naar Stationsweg 4; J. R. Wagt m. gez. van Geldermalsen naar lverkp. NZ 8; E. P. Twiss van R'dain naar Soesterb.str. 125; J. de Jong van Doorn naar Soesterb. str. 125; T. M. J. Verhoeven van Linne n. Luchtv. afd.; H. A. de Ridder van De venter naar Amersf.str. 75a; A. J. de Ja ger van Delft naar Luchtv. afd.; J. H. Stoetzer van den liaag naar Heideweg 12; J. de Bruin-v. d. Veer van Hilversum n. Schoolstr. 26; J. Ruttenberg van Maartens dijk naar Beukenlaan 32; P. A. Tourné van Ruurlo naar K. Brinkweg 16; G. P. Hart man van Vught naar Birktstraat 55. Vertrek 612 Maart 1930. G. R. J. Haentjcs Dekker van Kampweg 68 naar Doorn, Amersf.weg 47; H. W. Rit meester van Soesterb.straat 118 naar Utrecht, Aalbesstraat 21; A. van Herwaar den van Bosstraat 163 naar Utrecht, Aal besstraat 21; W. G. v. Herwaarden van Heuvelweg 6 naar Zeist, v. d. Merschlaan 58; K. A. P. Forgcr m. gez. van Birkstraat 3 naar Utrecht, A'd.straat 297 bis a; J. Co- zijnsen van woonwagenkamp naar Putten, Garderscheweg 516a; J. B. v. d. Bogert ni. gez. van v. Maarenstraat 8 naar A'foort, Kruiskamp 71; J. Brus m. gez. van Dijk huistraat 24 naar Woudenberg, Voorstr. 28; N. W. Rijff in. gez. van v. Maarenstraat 18 naar A'dam, Lekstraat 16; N. A. Sizoo m. vr. van A. Paulownalaan 6 naar Den Haag, Stadhouderslaan 36; A. v. d. Berg m. gez. van Kerkdw.straat 4 naar R'dam, Grondheerstraat 2; T. C. v. Galen-Smit van Soesterb.straat 163 naar A'dam, Kinsber- genstraat 67; A. v. 't Hoenderdal in. gez. van Klaarwaterweg 27 naar Hilversum, Ampèrestraat 27W. C. Loman van Birk straat 34 naar Tiel, Gasthuisstraat 36; Th. de Waard van Veldweg 1 naar Lonneker, Ribbelerbrink 3 B 44; G. H. Bloemhcuvel m. vr. van Siunemaplein 13 naar Muiden, Naarder Poortbrug; J. Hovius van Sinne- maplein 13 naar Muiden, Naarder Poort- brug; A. D. de Groot van Birkstr. 34 naar Olst, Dorpstraat bij D. Troost; A. v. Veen m. gez. van Wieksl.weg WZ 5 naar Hil versum, Loosdr. grintweg 1; H. Duk m. gez. van Amersf.slraat 66 naar Haarlem, Olsstraat 5; N. Vermeulen yan Driehoeks- weg 4 naar Kockengen, Nieuwstraat 83; II. D. Jongsma van Kerkp. ZZ lüb naar Hilversum, Ruitcrsweg 167; P. Homburg- Veldheer van Laanstraat 3b naar A'dam, Haarl.weg 177; E. Lillig van Nieuwstraat 51 naar Baarn, hotel Trier; Wed. G. van Garderen van Staalwijklaan 2 naar Biltho ven, Vuurscheweg 3; A. A. A. M. Hammes, van Ivoninginnelaan 36b naar A'dam, W. de Withstraat 1UII. Verhuizingen in de gemeente van 612 Maart 1930. J. de Bree m. gez. van Bosstraat 11 naar Nieuweweg 67; N. v. d. Broek van Nieuwe- weg 23 naar 67; G. v. d. Bovenkamp van Sophialaan 1 naar v. Weedestraat 32 (tij delijk Wilhelminalaan 16); J. B. C. Dijk stal m. vr. van Verl. Postweg 45 naar 94; L. H. dc Rooij van Steenhofstraat 71 naar F. Huijcklaan 3; G. Aalderink m. gez. van Ivoninginnelaan 25b naar L. Brinkweg 49; M. Luijben m. gez. van F. Huijcklaan 4b naar Bosstraat 155; R. Wedepool m. vr. van Bcckeringhstraat 27 naar Beukenlaan 7; P. Sizoo van A. Paulownalaan 9 naar L. Bergstraat 5; P. Schotanus m. ge?, van Stationsweg 4 naar 8; A. F. Duringshoff van Braam weg 13 naar Stationsweg 4; F. M. W. W. A. v. d. Berg m. gez. van Soes- terbergerstraat 133 naar Middenlaan 2; H. Met van H. Blaekweg 2 naar v. Weede straat 7a; J. Elberts van Postweg 5 haar Verl. Postweg 5; A. J. Beumers m. gez. van Verl. Postweg 85 naar 49; A. F. Schreu- dcr m. gez. van Talmalaan 8 naar Spoor straat 17; A. Gros m. gez. van Korteweg 13 naar Beukenlaan 2; H. Elbersen m. gez. van Verl. Schoolweg lb naar Amersf.str. 1; O. K. de Bruin van Wieksl.weg WZ 31 naar Schoolstraat 29; H. Lagerweij van Molen straat OZ 91 naar Bosstraat 11; B. v. d. Brink m. gez. van Schoolstraat 13 naar 55. NEDERL. HERV. KERK SOEST. Zondag 16 Maart v.m. 10 uur Kerk: Ds. van Schaick. n.m. 6 uur: Ds. van Amstel van Putten. Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Ds. Schallenberg van Leusden. n.m. 6 uur: Ds. van Schaick. CHR. GEREF. GEMEENTE Julianastraat, Soestdijk. Zondag 16 Maart v.m. 10.30 uur: Ds. J. H. Groenewegen van Arnhem. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN SOEST. Zondag 16 Maart v.m. 10 uur en n.m. 6 uur: Godsdienstoefening. Dinsdag 18 Maart n.m. 7.30 uur: Ds. J. «Jongeleen van Hilversum.

De Soester | 1930 | | pagina 5