2e BLAD r §n m ui m s Is 'm 1 bnrm m ju* m m m Firma Gez. LAGERWIJ VERHUUR-INRICHTINO Automobiel-Centrale TELEFOON 2061 Soesterberg. Sport. 1 i§ éIH Iéü üh H ip ju gj SBH Burgelijke Stand Andriessen. A. J. C. MOOY Predikbeurten. Rechtzaken. Dame$ Confectie en naai* maat Korkgrachf 6 Amersfoort behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag. 22 Maart 1930. No. 23. ONBESTELBARE STUKKEN WAAR VAN DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN TERUGONTVANGEN TE SOEST. Binnenland: Brieven. 1 üertsch, Amsterdam Buitenland: Briefkaarten. 2 Martina Schone, Elberfeld. ARBEIDSBEURS Aanvraag werkkrachten voor gemeente- beurs te Oosterland bij Botterdam. Wordt gevraagd jeugdig echtpaar, man en vrouw, voor landbouwwerkzaamheden in den zomer. De man in den winter voor het verzorgen van vee. Vrjje woning met tuin. Vast werk. .Vanbiedingen voor 1 Mei a.s. aan de ar beidsbeurs te Botterdam. Reiskosten nader overeen te komen. Dames Hoeden en Mode-Magazijn Burg. GrothesLaat 11 - Telefoon 2261 SOESTDIJK OPENING VQÜRJAARS-SEIZOEN RUIME KEUZE DAMES- EN KINDEKHÜEOEN Beleefd aanbevelend GEVONDEN VOORWERPEN. een kindertaschje met inhoud, een broche, een nikkelen horloge, een autoslinger. BEKEURD. In de laatste dagen zijn wederom ver schillende personen in deze Gemeente be keurd wegens overtredingen van de Ar beidswet. In de Kerkstraat werden meerdere au tomobilisten bekeurd wegens overschrij ding van de maximum-snelheid. FRAUDULEUS SLACHTEN. De Rijksambtenaren hebben met be hulp van de Gemeentepolitie en van den hulp-keurmeester bij v. d. B. aan de Dor- resteinweg alhier een runderkalf in be slag genomen, dat frauduleus was ge slacht en zoowel aan de heffing van ac cijns als aan de keuring was onttrokken. Toen het in beslag genomen werd, was het reeds geheel afgeslacht. Natuurlijk is proces-verbaal van een en ander opge maakt en zal dit zaakje voor den betrok kene nog wel zeer onaangename gevolgen hebben. POSTKANTOOR TE BAARN. Met ingang van 1 April a.s. is benoemd tot directeur van het postkantoor teBaarn de referendaris A. W. de Vries, thans directeur van het postkantoor te Dragten. ERNSTIG ONGEVAL. Donderdagmiddag te ruim 5 uur kwam de bediende D. v. M., Amsterdammer van ge boorte en in dienst bij de firma Joh. Mets alhier, per fiets met groote vaart van boven de Anna Paulownalaan af naar den Rijks straatweg. Of de remmen van het rijwiel weigerden, of dat hier sprake is van groote onvoorzichtigheid op dien hellenden weg, die zeer gevaarlijk uitloopt op de Burge meester Grothestraat, weten wij niet, maar toen de fietser met groote vaart op den Straatweg arriveerde, passeerde daar net met een kalm gangetje een automobiel, bestuurd do.or een inwoner van Amers foort, die bekend staat als een heel kalm rijder. De automobiel reed geheel rechts van den weg en zeer langzaam, doch dit kon niet voorkomen, dat de fietser, die blijkbaar door zijn groote vaart de bocht niet meer kon nemen, met kracht te gen de auto aanvloog. Het rijwiel kwam onder den wagen, die terstond stil stond, en werd geheel vernield. Zoo snel stond de auto stil, dat het deksel van de mand, die op het rijwiel was bevestigd, nog juist on der het voorwiel lag. De fietser kwam met zijn hoofd op het spatbord van de auto terecht, waarin een flinke deuk kwam. Daarna sloeg hij met /.ijn hoofd tegen den grond. Dr. Rupert verleende de eerste hulp en liet den gewonde, die twee ernstige hoofd wonden had bekomen en veel bloed had ver loren, naar het ziekenhuis Nieuw-Mariën- burgh op Nieuwerhoek vervoeren. De autobestuurder riep terstond na het ongeval twee fietsers, die alles precies ge zien hadden, aan om als getuigen te dienen en liet de geheele situatie precies zoo lig gen als ten tijde van het ongeval, totdat de politie was aangekomen om een en ander 'P tè nemen. Reeds thans is gebleken, dat het ongeval geheel aan den fietsrijder moet gorden geweten en den autobestuurder in het geheel geen schuld treft. De toestand van D. v. M. is zeer ernstig, zoodat hij Jan ook nog niet door de politie kon worden gehoord. Vrijdag-ochtend vernamen wij dat ge rende den gcheelen nacht bij hem gewaakt 's en zijn toestand naar omstandigheden met meer zo0 heel ongunstig is, tenminste indien er zich geen complicaties voordoen, is kans op behoud niet uitgesloten. DAMESKOOR „EUPHONIA" Met welwillende medewerking van het mannenkoor „Apollo", de dames M. v. d. Broek, piano, Rie Bon en Es de Jong, vi- oool werd Donderdagavond in Religie en Kunst een uitvoering gegeven, die zeer goed bezocht was. Mevrouw de Boer opende de feestavond waarna allereerst het dameskoor optrad onder leiding van1 LUXE G. G. J. ALBLAS den heer H. J. v. Maurik uit Utrecht. Daar wij dit koor ook na de pauze hoorden, bleek toen dat de dames bij hun eerste optreden „plankenkoorts" hadden, hun zang klonk eerst onzuiver en erg slapjes. Alleen de slotpassage uit „Lentezang" klonk krach tig, frisch en goed van toon. De prettige liederen na de pauze werden zeer goed verklankt; er zat geest en leven in 't leuke „Visscherke". Na de pauze bemerkten men groote verbetering, dat kon men het beste bemerken met An der Schonen blaue Donau" een technisch moeilijk werkje, maar dat glansrijk is gezongen; en zeer goed op toon was. Het mannenkoor „Apollo" heeft wederom bewezen voor-haar taak berekend te zijn, hoe intens fijn werd Vesper gezongen met dat metalen geluid van de klokken; subliem was „Domine Saloam Tac Reginam". O, „Pepita" en De Apotheker" was echte leuke humoristisch gekleurd zang; er werd onbedaarlijk om gegierd. Zou de dirigent niet eens voor één keer bij wijze van proef met een speciaal programma daarvan kun nen komen? H. U. M. uit Utrecht trad daar altijd reuzen succes avonden mede. De dames Rie Bon en Es de Jong (viool) van buiten onze gemeente gaven in samen werking met Mej. AI. v. d. Broek, piano, enkele soli ten beste waaruit bleek, dat dit drietal aan elkander gewaagd is. Hun snarenspel wekt bewondering op, rustig kalm en technisch overlegd, Werden de too- nen aan de instrumenten ontlokt, en tot een welluidend geheel gemaakt; het was een intens genot. De bloemen die aan dit drietal werdlen aangeboden waren ineer dan verdiend; wij hopen dan ook nog menig maal het genoegen te hebben, dit trio te hooren. De clou van den avond was de opvoe ring van de operette „Het zilveren feest" een alleraardigst- zangspel. Hieruit bleek al weder voor de zooveelste maal, dal het in het familieleven ook niet altijd koek en ei is, al werd het hier ook spoedig bijgelegd. De optredenden in deze ope rette hebben eer van hun werk, er werd heel goed gezongen (een extra pluimpje voor Vrouw Drost en Dicke,) Het sloot alles als een bus. Het boeren gezin was zoo van een plaatje in een gouden lijst gevat weggeloopen, dit was een fijn ta- freeltje, dat getuigde van smaak, de re gisseur den heer A. v. Weert ons com pliment. Zulk een perzik smaakt ook naar meer. Euphonia, Apollo, de solisten en ope rette zanglustigen hebben zeer velen een prettigen avond bezorgd, men had geen flauw idee er van dat het reeds bij na- middernacht was toen wij huiswaarts to gen; het was in een woord een recht fleurige avond. Directeur en uitvoerenden hebben hun beste beentje voorgezet. POLITIEONDERZOEK. De heer F., kellner in hotel Eemland, verzocht öns mede te deelen dat hij ten onrechte is genoemd als de hoofdpersoon in het onderzoek dat door de Politie is ingesteld in verband met niet nader te omschrijven voorvallen, welke m een ho tel alhier hebben plaats gevonden. Hij deelde mede, dat niet hij, doch zekere G. v. d. B. de hoofdpersoon in deze is en dat het voorgevallene zich dan ook in diens inrichting heeft afgespeeld. Dat hij op den voorgrond werd gescho ven zou slechts zijn, omdat G. v. d. B. vergunning had aangevraagd en deze stel lig geweigerd zou worden als de ware toedracht der zaak bekend werd. Wij meenen ons oordeel in deze te moeten opschorten, doch hebben geen be zwaar aan het verzoek van den heer F. te voldoen. VAN DEN HEUVEL. Nu de beteekenis van het economisch levun voor deze plaats in eenige vooraf gaande artikelen is nagegaan, is het in aan sluiting hiermee niet van belang ontbloot om dit ook voor het cultureele leven te doen. Somwijlen vindt men hier en daar nog de neiging om een strenge en onover komelijke afscheiding tusschen beide le vensgebieden te maken, alsof deze elkaar noodzakelijk en overal moeten uitsluiten. In werkelijkheid echter gaan deze vaak hand aan hand, behooren dit thans te doen, daar in een waarlijk gecultiveerd' maat schappij ook het economisch leven hiervan den onafwendbaren invloed ondergaat, die zijn stempel drukt op al zijn uitingen en gedragingen. Zoo dringt het cultureele le ven tenslotte overal door en doet zich op alle terrenen in meerdere of mindere mate gelden. Als brandpunten van beschaving en cul tuur golden en gelden nog altijd de groote steden, die ook hieraan hunne bvondere beteekenis ontleenen en hierdoor waarde blijven houden, zoolang en in zooverre die beschaving en cultuur op waarheid en echt heid gebaseerd zijn. Dat wil intusschen niet zeggen, dat een kleine plaats nimmer een cultuurcentrum zijn kan of nimmer in dat opzicht van eenige beteekenis is. Al geldt dit wel niet voor de cultuur en het geeste lijk leven in het geheel, voor een enkele hunner uitingen toch kan soms een onaan zienlijke plaats beteekenis krijgen. De ge schiedenis kent hiervan verscheidene voor beelden. Anders vergeten plekjes kregen zoo wereldbckendheid en werden vereeuwigd. En wat de tegenwoordige tijd betreft behoeft men maar even in de omgeving rond te zien om sprekende voorbeelden te kunnen vinden. Door de Larensche Schoei heeft het kleine Laren bekendheid verworven en naam gemaakt bij kunstschilders en kunst minnaars over de geheele wereld Behalve dat geeft het specifieike kunstenaarsleven toon aan de geheele plaats. Amersfoort is door zijn Internationale School voor Wijs begeerte een centrum geworden voor die tak der geestesbeschaving en heeft daar mee ook bekendheid gekregen tot ver over de grenzen. Zeist is weer een ander cen trum, ook van bekendheid en beteekenis voor ons land. Het is het centrum van een religieuze strooming, welke daar haar ver- eenigingspunt vindt en plaats van actie. Als zoodanig geniet het ook algemeene bekend heid in den lande. En genoemde plaatsen trekken daarom op enkele tijden van 't jaar gedurende verscheidene dagen een stroom van bezoekers tot zich, die van heinde en ver daarheen komen voor nun ge meenschappelijke bijeenkomsten. Ommen, verder afgelegen, is dit weer op ander ge bied. Aldaar ontwikkelt zich des zomers in de laatste jaren een dusdanig uitgestrekt en gevarieerd kampleven, zooals men zich dat voorheen in ons land moeilijk kon voor stellen. En zoo zou men kunnen voortgaan met het noemen van nog andere kleine plaatsen, die allen op hun eigen wijze een meer of minder gewichtige rol in het cul tureele leven vervullen. Maar hierbij heb ben dikwijls de natuur en een bizondere ligging een woordje meegesproken, waar door de aandacht op een dergelijke plaats gevestigd werd, terwijl het gemakkelijke en uitgebreide snelverkeer van onzen tijd haast elk isolement teniet doet. Het cultureele leven is hier niet meer dan wat men er op een zeer kleine plaats van verwachten kan, maar wellicht ook niet minder. In elk geval is het niet dominant en valt niet op, noch naar binnen noch naar buiten. Als plaats gelegen in en behoorende tot een moderne cultuurstaat is zij als van zelf opgenomen in de algemeene sfeer en deelt zij daardoor mede in de overeenkom stige invloeden, welke hiervan uitgaan. En zoo zullen ook hier de algemeen geldende wetten en plaatselijke verordeningen tot uit drukking komen en zullen publieke instel lingen hiervan de afspiegeling zijn. Wat het schoolwezen betreft, wordt hier op voldoende wijze tegenwoordig goed La ger Onderwijs gegeven en kan elkeen over eenkomstig zijn levensopvatting uit de openbare en bizondere scholen zijn keuze doen. Voor verder onderwijs mist men hier echter alle gelegenheid en is men ge noodzaakt om van de instellingen eener naburige, grootere plaats gebruik te maken. In dat opzicht heeft voor huisgezinnen met schoolgaande kinderen, die verder moeten leeren, het wonen op een heel kleine plaats altijd veel bezwaren. Niet alleen wordt het schoolgaan belangrijk duurder gemaakt door de kosten van tram en anderszins en wordt hieraan veel tijd geofferd, maar bo vendien en dat is misschien wel het erg ste, missen de kinderen, die dikwijls een goed deel van den dag buitenshuis vertoe ven en gewoonlijk op dien leeftijd nog niet voldoende zelfstandigheid bezitten, gedu rende dien tijd het ouderlijk toedicht, dat nog zoo onontbeerlijk is. Voor 't overige is het ontwikkelingsle ven hier nauw merkbaar, wat dan voer klein en groot als een groot gemis be schouwd moet worden. Toch zijn hier wel enkele dingen aanwezig, die gelukkige po gingen mogen heeten om het leven erir. te brengen en erin te houden. En als zooda nig mogen in dit verband voorzeker wel de alhier bestaande zangvereenigingen ge noemd worden, die allen een nuttig doel trachten na te streven, waardoor van hen een opvoedende werking kan uitgaan op de beoefenaars en op hun omgeving. Zij hel pen ook enkele steenen aandragen voor den opbouw van het cultuurleven. Ook de hier estaande vrouwenclubs kunnen nuttig werk verrichten en hebben ontegenzeggelijk re den van bestaan. Zij brengen de vrouw nu en dan vanuit haar nuttige dagelijksche be zigheden, de echter nimmer sleur mogen worden, naar een grootere omgeving, waar weer andere belangen gediend en andere ge dachten gewisseld kunnen worden. Een der gelijk matig beoefend vereenigingsleven kan heilzaam werken, zoo het goed geleid en opgevat wordt. Het kan voor de vrouw, die zich niet zoo gemakkelijk aansluit een leerschool beteekenen voor aanpassingsver mogen. Verder zijn hier nog vereenigingen, die op directe of indirecte wijze de lichaamscul tuur beoefenen, welke, mits goed opgevat toch ook een onderdeel en werkende iac- tor kunnen vormen voor het algemeene be- schavings- en ontwikkelingsleven. Een ei genlijke gymnastiek- en turnvereeniging is nog niet definitief opgericht, alhoewel de geboorte hiervan spoedig verwacht kan worden. En tenslotte zal ook de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer naast de behartiging van economische belangen in de toekomst het zuiver cultureele gaan ver zorgen. En hiermede is wel het voornaamste op gesomd van wat het gezelschapsleven hier te aanschouwen geeft, dat nog bogen kan op een paar ijverig werkende muzieggezel- schappen. Overigens is hier veel, dat schittert door afwezigheid en waarover de volgende keer verder zal gesproken worden. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". Zondag a.s. 2 uur n.m. Terrein Koud- hoornweg Soest I—E. S. V. A. C. I. A.s. Zondag zal op het „Soest" terrein bovenstaande ontmoeting plaats vinden. Daarna zal op nader te bepalen datum een tegenvvedstrijd gespeeld worden op het E. S. V. A. C. terrein. Voor de vereeniging welke uit deze twee wedstrijden de meeste punten behaalt is een mooie prijs beschikbaar gesteld. De ontmoeting SoestE. S. V. A. C is in Soest altijd geweest de wedstrijd, zoodat wij a.s. Zondag veel belangstelling verwach ten. Wij rekenen op een spannenden en sportievcn wedstrijd. E. S. V. A. C. De uitslagen der gespeelde wedstrijden waren als volgt: E.S.V.A.C. adspi.Hilversum adsp. 14 E.S.V.A.C. II—Baarn IV 5—2 N.S.F. I—E.S.V.-A.C. I 1—3 Voor Zondag 23 Maart is vastgesteld: Soest I—E.S.V.A.C. I Deze wedstrijd wordt gespeeld op he/ Soest terrein aan de Koudhoornweg en vangt aan te 2 uur. Vroeger waren deze wedstrijden een attractie voor het publiek; de sportlief hebbers kunnen er dan ook van overtuigd zijn dat het a.s. Zondag niet aan spanning zal ontbreken. Vermoedelijk wordt de wed strijd opgeluisterd met muziek. De overige elftallen zijn deze week vrij. DAM RUBRIEK Correspondentie en oplossingen (binnen 8 da gen) te zenden aan H. Bakker, Soest Laanstr. 32 PROBLEEM No. 1 Zwart: 6 1 2 3 4 5 6 16 26 36 46 47 48 49 50 Wit: 6 Zwart 6 schijven op 18, 19, 27, 28, 30. 32. Wit 6 schijven op 26, 38-40, 43, 49. Wit speelt en wint. (Overgenomen uit „Het Damspel). Oplossing probleem No. 9. De stand in cijfers was; zwart 5, 14, 19, 22, 24, 29, 33, 36. Wit 18, 27, 31, 32, 42, 44, 49, 50. Wit speelt als volgt 50-45, 32-28, 27 x 20, 42-38, 38-32, 49-43, 45 x 14 en wint. Goede oplossingen ontvangen van D. Staal, S. de Z., P. Floor, K. Janson, A. Eis velt, D. F. Voigt. van 13-19 Maart 1930. Geboren: Pieternella, d. v. A. Clarisse en M. H. Sliedregt, Nieuweweg 80; Dirk, z. v.D. Moraal en J. P. den Tonkelaar, Braam- weg 12; Cornelia Antonia, d. v. G. v. d. Haar en G. den Hartog, Vaarderhoogtweg 5; George, z. v. F. J. Klaasen en G. C. Bieshaar, G. Pelsweg 5. Ondertrouwd: H. M. J. Hol en M. J. van Soest. Gehuwd: J. Wristers en G. S. P. v. Westen. Overleden: geen. Vestiging 13-19 Maart 1930. W. C. Ritmeester van Haarlem naar Soes- terb.str. 118; A. Szarzinski van Hilversum naar B. Grothestr. 12; J. H. Dolfin van Utrecht naar Vosseveldl. 40; AI. Aaltsz van A'dam naar Kerkpad NZ 43; M. F. E. Ver boom Soumain van Hilversum naar Rem- brandtlaan 2; G. C. Creutzberg van La ren (N.H.) naar KI. Engendaalweg 52; J. A. Grootveld van Laren (N.H.) naar KI. Engendaalweg 52; Wed. A. v. Lange van R'dam naar Julianastraat 63; J. J. Uriot van A'dam naar Birkstraat 34; J. A. de Vries van Hilversum naar Steenhofstraat -- MUZiEK-INSTITUUT -- Onderricht PIANO - VIOOL - CELLO ORGEL - ZANG - THEORIE Opleiding voor het exam-n der Kon. Ned. Toonkunstenaars-Vereeniging VEERSTRAAT 30-32 - HILVERSUM 54a; H. A. Blom van Haarl.meer naar Ra- demakerstraat 25; B. v. Slooten m. k. van R'dam naar Andriesstraat 3; H. Bos m. br. van A'dam naar Bosstraat 125; J. Messias m. vr. van Adam naar Laanstr. 54; E. Moora van A'dam naar Laanstr. 54; C. O. Jonkers m. gez. van Haren naar Birkstr. 12; J. W. A. v. d. Kluit m. vr. van de Bilt naar Vosseveldl. 20; G. Stemerding van A'foort naar Postweg 68; W. J. Smeele van A'foort naar Kerkstr. 11; G. W. Boekei van Baarn naar Soesterb.straat 72; H. Hou- wert van Zeist naar Rademakerstraat 25b; S. E. Hoek van Utrecht naar Kerkpad NZ 1; A. de Kruiff van A'foort van B. Grothe straat 23; L. Zijp m. gez. van A'dam naar W. Pyrmontlaan 50; J. v. Vlierden van Nieuwer-Amsteel naar K. Brinkweg 36. Vertrek 1319 Maart 1930. J. Maassen m. gez. van Schoolstraat 55 naar Gorinchem, Arkelstraat 44; A. Elzinga van Soesterb.straat 184 naar Groningen, Violenstraat 28a; G. S. P. v. Westen van Nieuweweg 104 naar Helmond, Emmastr. 13; M. L. C. Montijn van Rembrandtlaan 2 naar Nijmegen, Graafscheweg 296; H. Versteeg van Soesterb.str. 125 naar Zwolle, Rh. Peetlaan 40; B. H. Hoogenkamp van Soesterb.straat 125 naar Zwolle, Rh. Peet laan 40; B. Lodewegen van Heuvelweg 1 naar Mcppel, Oude Boazstr. 13; G. van As- selt van Postweg 70 naar Driebergen, Bes- senweg 26; J. C. Maaskant van Heuvelweg 7 naar Hilversum, Diaconessenhuis; G. A. Deketh van Beukenlaan 1 naar Den Haag, Juliana kinderhuis; G. C. Kuijs van Ban- ningstraat 108 naar Zeist, Utr.straat 69; J. AIol van Molenstraat OZ 11 naar Zeist, Verl. Slotlaan 104; B. M. Jansen Smith van Lindenlaan 14 naar Arnhem, Velperweg 76b; J. H. Dolfin van Vosseveldlaan 40 naar Zeist, Slotlaan. 95; W. M. Groene- stein van Korenweg 4 naar Baarn, Emma- laan 7; A. v. de Linde van Koudhoornweg 11 naar Baarn, Cantonlaan 19; A. Quik van Amersfoortsche Muziekschool Prinses Julia nalaan 13 bij den Utrechtscheweg. DIPLOMA CONSERVATORIUM de Beaufortlaan 1 naar R'dam, Zaagmolen straat 47; G. Beekhuis van Kolonieweg 5 naar A'dam, Rozengracht 92; J. Engel van Soesterengweg 48 naar Weesperkarspel bij M. Smit; E. D. v. Looijengoed van B. Grothestraat 18a naar Ermelo, Telgterweg C 32b; G. Vonk m. gez. van O. Utr. weg 2b naar A'dam, Leidschegr. 5; P. Elschot van Steenhofstraat 46 naar Apeldoorn, St. Josephstichting. Verhuizingen in de gemeente van 1319 Maart 1930. H. Grasmeijer van Soesterb.straat 122 naar v. Weedestraat 27; H. v. Bloemendal m. gez. van Buntweg 3 naar 2e HeeseH 6; Th. J. v. Luijtelaar m. gez. van Doirestein- weg 31 naar 1; C. Vergeer-Bartels van B. Grothestraat 37 naar Amersf.str. 78c; J. G. v. d. Berg rm vr. van Kerkstraat 37 naar Schoutenk.weg 30; J. D. Berkhout m. vr. van Vosseveldl. 6 naar Da Costalaan 1; M. J. W. v. Egmond van v. Weedestraat 35 naar Kerkdw.str. 9; A. v. Gijn van Verl. Postweg 4 naar 51; H. M. Fugers van To renstraat 15 naar Eemstraat 6; G. M. T. W. de Haan van W. Pyrmontlaan 1 naar Soes terengweg 20; J. v. Biljouw m. gez. van Vinken weg 27 naar Kerkpad ZZ 24; E. M. Swagerman m. vr. van Wilhelminal. 8 naar Julianastr. 2; M. E. Vernooijs m. br. van Wilhelminal. 8 naar Julianastraat 2; J. H. Zalman m. gez. van Soesterb.str. 79 naar v. Beuningenlaan 10; N. Broekman van Soes terb.straat 79 naar v. Beuningenl. 10; G. Snoek van F. Huijckl. 4a naar Eigendom weg 4; W. Oostenbrugge m. gez. van Staal- wijklaan 6 naar Eigendomw. 5; E. J. El- berts m. vr. van Wieksl.weg WZ 35 naar Staalwijkl. 6; N. A. Leemhuis m. gez. van Olijkervveg 13 naar Heideweg 7; A. v. d. Schagt van Soesterb.straat 190 naar Kerk straat 11. L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kninickprijzen. Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten. NEDERL. HERV. KERK SOEST. Zondag 23 Maart Kerk, v.m. 10 uur: Ds. Vethake van Utrecht, n.m 6 uur: Geen dienst. Rembrandtzaal v.m. 10 uur: Ds. van Schaick. n.m. 6 uur: Ds. Barendrecht van Austerlitz. CHR. GEREF. GEMEENTE Julianastraat, Soestdijk. Zondag 23 Maart v.m. 10 uur: en n.m. 6 uuur: Godsdienstoefenng. Dingdag 25 Maart nam. 7.30 uur: Ds. W. Bijleveld vaan Haarlem. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN SOEST. Zondag 23 Maart v.m. 10.30 uur: Ds. Faber van Zutphen. KANTONGERECHT TE AMERS FOORT. Verslag van de zitting. Dezen Woensdag liep het molentje tot half drie en 't was autobotsing vóór en autocollisie nè. Daaruit pikken we een ge val, dat verlangend doet uitzien naar Ju risprudentie over N.V. Góbel's Steenkolenhandel Torenstraat 10 Telefoon 2090 SPECIAAL ANTHRACIETZAAK Gelijktijdig naderen, van art. 5 van de Motor- en Rijwielwet. Over het punt kruising is men het lang zamerhand eens geworden. Kruising van wegen neemt men niet meer als kruising der wegassen; ook niet als kruising der banen van de rijders. Thans geldt alge meen een kruisingsvlak, het vierkant dat aan beide wegen gemeen is. Zulk een zelfde opvatting over „gelijk tijdig of nagenoeg gelijktijdig naderen"^van art. 5 is ook hoogst gewenscht. De verschillende uitleg van thans kwam Woensdag voor de zooveelste maal te ber de. Het geschiedde in verband met de hevige aanrijding van 20 Februari in den namiddag op de kruising der wegen Nij- kerk-Barncveld en Amersfoort-Barneveld.

De Soester | 1930 | | pagina 5