Op Afbetaling PON (TjAnsrcRRriop 13 Bloemen-weelde Plaatselijk Nieuws. Net Burgermeisje, Hulp in de Huishouding een nette Werkster Duitsch Keukenmeisje betrekking te veranderen STOFZUIGER Naaimachines - Klokken Horloges - Goud - Zilver Eerste Baarnsche Mode-Vakschool Jnsliluul voor Viool- en Snsemblespel Advertentiën. Mevrouw Hermanna Maria Burghgraaf, Naaimachines, Dekens enz. in huurkoop «longedame Brieven onder No. 88 bureau dezer Courant. R. KOOL Co. ROOKT 66 Ongeëvenaard in kwaliteit in prijzen van 6 tot 12 cent. Sigarenfabr. „DE STER" Rozenstraat 12-14 - Bilt (U) Nassaulaan 41, Baarn. Exami n Opleiding voor „Qeoge Hindemann" Koekkoekslraal 51 Hilversum (Hoek Lange Jansstraat) UTRECHT, TbI. 15070 Soester Turnclub. Het gaat de Soester Turnclub goed. Steeds komen er nieuwe leden bij en thans is dit aantal zoo uitgebreid, dat het Be stuur heeft besloten ten behoeve van de turncursussen een tweeden Directeur aan te stellen, die speciaal belast zal zjjn met de Heeren-afdeeling. Als zoodanig is benoemd de Hoofdlei der van de Amersfoortsche Gymnastiek Vereeniging Exelsior, de Heer J. J. van der Linden uit Amersfoort. DE MEREL. Voor deze vereeniging van jeugdige die renbeschermers hield Ds. J. I. v. Schaick in de zaal van Religie en Kunst een cau serie met lichtbeelden over „vogels bij huis". Onder de vele belangstellenden merkten wij o.m. op den heer inspecteur der Dierenbescherming alhier. Nadat de bijeenkomst door den heer v. Asselt was geopend, verkreeg de inleider het woord, en liet aan de hand van eene keurige col lectie lantaarnplaatjes, afgestaan door den heer P. J. Strijbos, het intieme vogelleven van nabij bezien in de vroege lente. In het jonge ontluikende voorjaarsgroen wer den getoond verschillende vogels als: lijs ters, meezen, merels, klauwiers, eenden etc., de meesten bij of op het kunstig ge vlochten nest. Ook zagen wij de nachte gaal, welke binnenkort te hooren is op villa Eikenhorst aan de Beckeringh- straat. Spr. toonde het nut en het pre- tige van alle vogelliefhebberij aan, voor al als dat zich afspeelt in eigen tuin. Gewezen werd op de doelmatig ingerich te snoeptafel voor de vogels en vooral de niet té vergeten drink- en baadgele- genheid, terwijl ook verschillende nest kastjes werden besproken. Uit de geheele voordracht bleek dat een eerste klas die renvriend aan het woord was die.de jeugd er op wees de vogels te beschermen, waardoor de natuur in .voorjaar en zomer wordt vervuld met hun lieflijk ge zang, en het landschap door het vogel leven wordt getroffen. Het was een pret tige leerzame avond. De voorzitter was voorzeker de tolk van alle aanwezigen, toen hij Ds. v. Schaick dank bracht voor het getoonde, en hem een tot weerzien toeriep. A. B. T. B. Deze vereeniging hield haar jaarverga dering in het café van P. Dijkman, waar reeds voor den aanvang der vergadering verschillende leden met den heer G. J. Lieshout, hoofd der Lagere Landbouw school te Montfoort, gezellig zaten te pra ten. Het was dan ook ditmaal de bedoeling een praatavond te houden. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend met een woord van welkom aan den heer Leeshout, waren er 22 leden aanwezig wat gezien de drukte in het be drijf eene mooie opkomst genoemd mag worden. De secretaris las daarna de no tulen en gaf vervolgens een uitgebreid verslag der werkzaamheden over 1929 Als penningmeester gaf hij daarop verslag over den financieelen toestand. Mededee- lingen werden gedaan omtrent de runder- horzelbestrijding, en werd besloten, indien mogelijk een excursie te maken naar de Zuiderzeewerken. Daarop gaf de voorzitter het woord aan den heer Lieshout, die den X>raatavond inleidde met een praatje over veevoeding. Duidelijk verklaarde hij wat stalvoeding controle was, en hoe deze voordeelig kan werken. Dat goede meng voeders altijd voordeeliger zijn dan zelf mengen, komt, omdat het mengen lastig uit te voeren is, en er meestal te iweinig. soms te veel eiwit in het mengsel komt. Allerlei practische zaken kwamen in "het debat, melkmeel, slobber maken of droog meel voeren, rotte bieten voeren etc Soms waren de meeningen verdeeld, en dat lokte tot praten wat juist de bedoeling was. De heer Lieshout heeft de aanwezigen 'n leerzamen avond bezorgd, ruim 10 uur sloot de voorzitter op de gebruikelijke wij ze de vergadering. HEROPENING CAFE VERSCHOOR. A.s. Zaterdagavond heeft de feestelijke heropening plaats van het café Verschoor, dat vanaf 1 April a.s. wordt voortgezet door den heer A. Siderius, voorheen ex ploitant hotel Eemland. De mondharmoni- club luistert het geheel op. OPENING CHR. FROBELSCHOUL. Zaterdagmiddag te half drie uur had in Religie en Kunst de openingsplechtig heid der le Christél. Fröbelschool plaats onder zeer veer'belangstelling. O.m. waren aanwezig de heer Burgemeester, wethou der Endendijk, Ds. Alkema, Dr. Donker, de Commmandant der V. B. W., archi tect Beekman, hoofden van Chr. Scholen e.a. Ds. v. d. Meulen, Geref.'Pred. liet al lereerst zingen Psl. 25 6, las daarop Mar- cus 10 :vers 116 en ging in gebed voor. Daarop-' deelde ZEw. allereerst mede dat bericht van verhindering was ingekomen van Jhr. de Jonge van Zwjjnsbergen, Mr. Dr. Loten v. Doelen Grothe, het hoofd der Fröbelschool in Baarn, den heer Holstz e.a. Daarop riep spr. namens het comité allen een hartelijk welkom toe, en dankte dat zoo velen aan de uitnoodiging gevolg hebben gegeven om tegenwoordig te zijn bij de opening der le Chr. Fröbelschool alhier. Reeds lang had deze gedachte postgevat, maar pogingen reeds eerder gedaan waren getaald. Mej. Bontier die naar lihenen ver-: trok is begonnen met de opleiding der kleuters in Deschikbare uren, maar thans was er niets in die richting, totdat de dames Brouwer en Donker de eerste, stoot gaven en met Ds. Kruishoop, e.a., welke thans is vertrokken, 't initiatief na men. Het geheele comité heeft met energie gearbeidt, er was een innige samenwer king, hij brengt het ook gaarne een woord van dank. Er werd door haar geld inge- zameit, een reglement samengesteld, naar de aangestelde leidster geinformeerd, zoo dat uit alles blijkt, dat de vrouw, eene goede plaats inneemt waar het betreft Gods Rijk te bouwen. Architect Beekman verzorgde het plan, en door zijn zorgen is het locaal geschikt gemaakt. Door de zeer billijke voorwaarden van het bestuur van Religie en Kunst kon hier begonnen worden, liet onderwijs op de Chr. rrobel- school heeft een hooger doel dan de kin deren prettig bezig te houden, er wordt getracht hen den weg naar Jezus te wijzen. Naar aanleiding der tekstwoorden willen wij de kinderen naar Hem brengen opdat Hij ze aanraakt. En waar de ouders bij de doop beloofden ze Christelijk op te voe den, daar wordt op deze school het zaad uitgestrooid. Want wij moeten onze kin deren als paarlen van groote waarde be zien en het beste voor hen beoogen. Spr. hoopt dat de le Chr. Fröbelschool door groote liefde en toewijding zal groeien en bloeien. Hij hoopt dat de leidster en haar helper de groote verantwoordelijke naar mooie taak onder Gods zegen zal mogen volbrengen. Met de bede, God zij ons ge nadig en gebied Zijn zegen op dit werk verklaart spr. de school voor geopend. De wethouder van Onderwijs feliciteert daarop namens de Gemeente het comité met het behaalde resultaat, al kent hij de moeilijkheden die overwonnen zijn of nog moeten worden overwonnen. Hij bidt Gods zegen over de school af, en ziet in idit comité dat met energie is toegerust, een gedragen beginsel in opvoeding en onder wijs. Hij heeft hoop voor de jonge plant, die onder Gods zegen zal uitgroeien tot een krachtige boom met wijd uitgespreide takken. Hij dankt ook namens het Ge meentebestuur voor de vriendelijke uitnoo diging. Ds. Alkema brengt namens het School bestuur de filicitatión over; en als hij de stelling zou mogen verdedigen, was zijn inzicht het jonge kind zoo lang mogelijk thuis te houden bij moeder, maar desniet temin hoopt hij dat het comité ook in andere gedeelten der gemeente een der gelijke school zal stichten. Dat er moei lijkheden zijn vindt spr. een zegen, want die zijn er om overwonnen te worden. Hij feliciteert het actieve bestuur, Gods zegen rust op U en uw werk. Ds. Tenkink brengt als afgevaardigde der Geref. kerk de beste wenschen over, zij verblijdt, zich hartelijk over de verkregen resulta- taten. Hij vertrouwt dat in afhankelijkheid van Hem zal gearbeid worden aan de teere kinderziel. De leidster dankt daarop het bestuur voor het in haar gestelde vertrouwen, zij hoopt met Gods hulp haar taak naar be lmoren te vervullen. Daarop ontvouwd zij het leerplan en de leergang: eiken eersten schooldag der maand hebben ouders en belangstellenden toegang tot de school. Ds. v. d. Meulen dankt despr. voor hun goede wenschen en beveelt zich voor de moeilijkheden ook bij het college van B. en W. aan. Hij wijst er verder .op, d.at de school levensvatbaarheid blijkt te heb ben, zij vangt aan inet 32 leerlingen. iHjj dankt voor alle hulp en steun en sluit de bijeenkomst. In de pauze werd thee geserveerd. JEUGDDIENST. In de Rembrandtzaal werd Zondagavond om 7 uur de 6e Liturgische jeugddienst gehouden onder leiding van Ds. J. I. v. Schaick Na orgels.pel en het uitspreken van het votum werden enkele verzen ge lezen uit de Profetiën van Jesaja en on derscheidenlijk gezongen Gez. 232 1, Gez. 123 1 en Gez. 38 1. Na het schriftge- deelde vervat in Math. 20 17-8 en gebed zong de gemeente Gez. 124, waaronder de gebruikelgke collecten werden gehouden. ZEw. verbindt zijn toespraak aan Math. 20 28, waarin hij trachtte te benaderen het lijden en sterven van Jezus. In deze tekst gaat alles om den aanvang, de Zoon des Menschen, zooals Jezus steeds van zich zelf getuigt. Want Hij alleen is de ware mensch, de ideale Koning. En als Hij dit zegt spreekt daar geen hoogmoed uit, maar getuigt dit van liefde en genade. Hoevelen begeeren niet waarachtig mensch te rijn, maar zij zijn door allerlei banden gebonden. Achter Jezus waarachtig menschzijn staat altijd wederom het Kruis. Voor Hem is het ideale Koningschap een dienen, in Zijn dagen was er op aarde dïs- potisme David bezat iets van dat idiale koning schap na zijn zondeval, want de ideale Koning is de Goede Herder. Heel anders bij de menschen, zij willen allen den baas spelen, dienen vindt men verwerpelijk. Maar Hij stelde geheel Zijn leven in dienst der menschheid, hij was de grootste slaaf, en wat Hij toen was is Hij nu ,nog, Hij is de eeuwige Koning door eeuwig slaaf te zijn. Begeeren wij dat leven, waar gaan onze wenschen en gedachten heen? Als wij aardsche macht begeeren, kunnen wij bij Jezus niet terecht. Wij gaan wel fat soenlijk ter kerke voor onzen naam, en als wij nu eens een kerkelijk baantje door krijgen, dan staat dat voor onze positie goed, wij werpen zoo graag troontjes op. Maar Hij zoekt het kleine op, Hij is al leen de Koning der kerk, en zal die troon tjes door ons gemaakt, omver stooten. Als wjj dus ons zelf zoeken, laat ons dan rechtsomkeert maken, want daarvoor heeft Hjj zijn leven gegeven heeft als een lo- prijs. Wij vinden het nu niet prettig te hooren, dat wjj gevangenen zijn, maar wij allen zijn in de macht van den booze, en als wij met Hem willen te doen hebben, moet dat zijn in ongebondenheid. Maar wij zoeken ons eigen vermaak, ons leven is slechts een copie van het werkelijke le ven. Maar wij hooren het zuchten van het hart dat roept om verlossing. Daarom zegt Jezus, gij zijt gevangen en Ik ben de los prijs. Ik geef U alles volkomen om niet. Heel zijn leven is een worsteling tegen zonde en dood, geen macht die dat kan te niet doen, Hij geeft de ziel alleen;rust, de losprijs is betaald door Een voor allen. Amen. Het orgelspel dat hierna volgde klonk als een Amen, waarop de gemeente zong Psl. 75 1 en de zegen werd uitgespro ken. Bij het verlaten werd een gave ge vraagd voor de jeugdarbeid. BRAND. Maandagmiddag j.1. te ruim 4 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in het huis van Prof. de Vries aan ,den Üssendamweg 4. Wederom was de brandweer buitenge woon snel ter plaatse. Er bleek, dat des morgens een hoop smeulende sintels naast het huis was neergeworpen, die langza merhand weer waren gaan branden en eindelijk 's middags de rietmatten, waar zij dicht bij lagen, hadden aangestoken. Van de rietmatten trok de brand op naar het dak van het huis. Behulpzame aanwezigen hadden reeds met emmers water het meeste vuur ge doofd, doch overal smeulde het nog lus tig voort. De brandweer moest dan ook de geheele punt van het dak van pannen ontdoen, en het onderliggende beschot ten deele weghalen. Was men er niet zoo snel bij geweest, dan had deze brand ongetwijfeld zeer ernstige gevolgen gehad. Nu kon de brand weer gelukkig te ruim 5 uur weer in rukken. Naar wij vernemen dekt verzekering de- schade. ONGEVAL. Zaterdag j.1. had aan de Middelwijkstr. een aanrijding .plaats tusschen een vier wielig motorrijtuig, bestuurd door Mevr. d. B. alhier en een rijwiel, bestuurd door een slagersknecht. Het rijwiel werd daar bij vrij ernstig beschadigd, doch persoon lijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Naar wij vernemen zal de schade door Mevr. d. B. worden vergoed. ZEDENDELICT. Een dezer dagen werd wederom bij de politie aangifte gedaan van het plegen van niet nader te noemen handelingen in het openbaar Zooals steeds, kon degene, die de aan gifte deed, weer in het geheel geen sig nalement van den dader geven, ja zelfs diens leeftijd niet eens schatten. Nogmaals dringen wij erop aan, om bii dergelijke gevallen den bewusten persoon goed op te nemen, en onmiddellijk aangifte te doen, daar dat de eenige manier is, waarop 't de politie mogelijk zal zijn aan dergelijke feiten een eind te maken. MILTVUUR. Wij vestigen er de aandacht op, dat onder het vee van den landbouwer H. aan het Oudegrachtje alhier zich een geval van miltvuur heeft voorgedaan. Onmiddellijk zijn door den Keurings veearts, in overleg met den betrokken Inspecteur voor de Volksgezondheid alle hoodige maatregelen voor ontsmetting en afzondering getroffen. Het cadaver van het bewuste rund is te Amersfoort ver brand. BEDANKT. Ds. J. J. Timmer uit Ermelo, die beroe pen was naar de Ned. Hervormde Kerk alhier, heeft voor dat beroep bedankt. GEVONDEN VOORWERPEN. een rijwiellantaarn. een portemonnaie met inhoud. een belastingmerk in étui. een zilveren draagmedaille. een paar handschoenen. een kinder trekwagen. aangeloopen een grijze herdershond. Heden overleed zacht en kalm, onze beste tante Weduwe van den Heer Albert Berghuijs in den ouderdom van 81 jaar. Namens de familie, H. M. KEIDEL. T. JANSEN—VAN GELDER. Ex. test. SOESTDIJK, Pension Vrederust. 29 Maart 1930. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 2 April a.s. des nam. 1 uur op de Algem. Begraafplaats te Velp. Vertrek van helsterfhuis'svoorm. 11 uur. Door betrouwbare Firma wor den alleen PRIMA MERKEN gegeven. Geheimh. verzekerd. Br. onder No. 44 Bur. v. dit Blad 19 jaar N. H. biedt zich aan als of bij kinderen. Van goede getuigen voorzien. Brieven onder No. 534 aan het Bureau van dit Blad. GEVRAAGD: voor Zaterdags. Adres: KLEIN ZWITSERLAND Soesterbergschestraatweg 152. Goid Hollandsch sprekerd. Wenscht tegen 1 Mei van Liefst daar waar meerdere Dienstboden zijn. Brieven franco onder No. 347 aan het Bureau van dit Blad. Solide financieele instelling, biedt aan solide peisonen, met vas'e positie, GELD TER LEEN AAN, legen matige rente. Bedragen beneden t 200.— zon der borgstelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan het Bureau van dit Blad. 23 jaar Diploma Gymn. Perfect FRANSCH DUITSCH en ENGELSCH, BEKWAAM TYPISTE zoekt loonende bezigheid. Brieven onder letter L. W. aan het Bureau van dit Blad. TE KOOP f 35.OO Te bevragen bij den Heer LANDMAN Burgemeester Grothestraat. Geheimhouding verzekerd. 50 Anemone 50 Ranonkels 10 Dalia's 20 Begonia's 10 Muurbloemen 100 Gladiolen 50 Vaste Planten in rijke kleurenpracht MT U ontvangt 220 BLOEMBOLLEN en 70 VASTE PLANTEN voor I 5.— Of een halve collectie voor f 3. Iedere 20ste Besteller ontvangt een CLIVIA CACLAOUC Aanbevelend Amerikadwarsslraat 23 H1LLEGOM I (Afdeeling van de in 1911 Koninklijk goedgekeurde vereeniging van Mode-Vakscholen in Nederland). Jonge meisjes, die de school hebben verlaten, kunnen ingeschre ven worden op het spreekuur: 's Woensdags van 3 tot 4 uur en van 7 tot 8 uur. Dag- en Avond-, Club- en Privaatlessen. Ook voor oudere dames bestaat gelegenheid voor eigen gebruik alle voorkomende kleeding, geheel zelfstandig te teeren vervaardigen. Prospectussen verstrekt de Directrice, Mej. W. BEKKER. I U kunt nergens zóó rustig GRAMOFOONPLATEN UITZOEKEN als in onze comfortabele, goed verwarmde gehoorzaaltjes. Enorme keuze His Master's Voice Platen en andere merken.

De Soester | 1930 | | pagina 2