T. VAN VLIET Cabaret Dancing „KEIZERSK800N" Modelslagerij I M. H. van Raalte M. H. van Raalte Zaterdag, Zondag en Woens- dagavond's L. J. HOKSBERGEN Binnenland. onder leiding van het bekende strijkje Plaatselijk Nieuws. Tobralco en Vlisco 2 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN „TI VOL I" HOF 13 AMERSFOORT VAN 8 TOT 11 UUR AMERSFOORT OPGERICHT 1899 ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487 bestaat intusschen uit twee deel en, te weten: a. betreffende het in het dienstjaar aanvangende belas tingjaar (dat is 1930-1931 f 190.000. b. betreffende het in het dienstj. eindigende belasting jaar (uat is 1929-1930; f 105.000. Maakt weder f 295.000.— Voormelde f 190.000.is twee derde deel (8 maanden; van de geraamde op brengst over het belastingjaar 1930-1931, over welk tijdsverloop alzoo 12 maan den anderhalf maal zooveel geheven moet worden of totaal f285.000. Nu is het voor het belastingjaar 1929- 1930 door Uwe vergadering bij besluit van 19 Juni 1929, 4e afdeeiing No. 180 het vermenigvuldigingseijfer gesteld op 1,9. Vermits bij de begrooting voor het dienstjaar 1930 blijkens het vorenstaan de is gerekend op een bruto-opbrengst dei- inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1930-1931 van f285.000.en mede in verband met de omstandigheid, dat uit de gehouden besprekingen en gewisselde stukken bij de behandeling van de begroo ting is gebleken, dat het in de bedoeling van Uwen Raad zoowel als in die van ons College heeft gelegen om voor gemeld belastingjaar in verband met de in de eer ste alinea genoemde herziening van de financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeente noch tot belasting verhoo ging, noch tot belastingverlaging over te gaan, stellen wij Uwe vergadering voor den factor voor de gemeentelijke inkom- stenbelisting voor het belastingjaar 1930- 1931 te bepalen op 1,9 met een'geraamde bruto-opbrengst van f 285.000.en daar toe vast te stellen het in ontwerp hier- nevensgaand besluit. Punt 8 der Agenda: B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Volgens het bepaalde bij artikel 2, eer ste lid van het Reglement voor het Bur gerlijk Armbestuur wordt op onze voor dracht, buiten de leden van het Burger lijk Armbestuur door Uwen Raad een Se cretaris-Penningmeester benoemd. Teneinde deze bepaling ten uitvoer te kunnen brengen,hebben wij aanvankelijk gemeend de benoeming van dezen titularis voor te dragen uit sollicitanten, welke voor de vervulling van de tijdelijke be trekking werden opgeroepen. Nadat de sollicitanten werden opge roepen met het gevolg, dat zich een 50- tal gegadigden bij ons aanmeldden zijn wij van onze aanvankelijke meening terugge komen, door te besluiten Uwen Raad vooi de benoeming van den tijdelijken Secre taris-Penningmeester een der ambtenaren werkzaam ter secretarie voor te dragen. De reden welke daartoe hebben ge leid is wel in hoofdzaak deze geweest, dat de administratie der belastingen, tenge volge van de wet, regelende de financieele verhouding tusschen het Rijk en de Ge meenten meer dan voorheen in de toe komst gevoerd zal moeten worden en los gemaakt moet worden van de andere werk zaamheden, waarmede de betrokken amb tenaar belast is. In dit verband -hebben wij het hoofd van de 3e afdeeling, die reeds sedert ettelijke jaren met de uitvoering der Ar menwet belast is geweest en bovendien de administratie voert, verbonden aan de belastingen als de meest geschikste persoon gevonden om de functie van secretaris-penningmeester van het Bur gerlijk Armbestuur te vervullen, temeer, waar genoemde ambtenaar door zijn jaren lange practijk evengenoemd zeer goed op de hoogte is van de administratie, wel ke noodwendig verbonden is aan een Burgerlijk Armbestuur, welke kennis van administratie althans bij den eersten op zet van zeer groot belang is. Plet Armbestuur daarover geraadpleegd vereenigt zich met deze eventueele tijde lijke benoeming volkomen, mits na één jaar na de benoeming opnieuw omtrent deze aangelegenheid met dat bestuur overleg wordt gepleegd. Door ons wordt de overige bij de 3e afdeeling thans ingedeelde administratie ondergebracht bij de overige afdeelingen waardoor het voorhands mogelijk wordt de betrekking van Secretaris-Penningmees ter van het Burgerlijk Armbestuur zon der bezwaar voor de gemeentekas te doen vervullen. (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. Op grond van het vorenstaande dragen wij L' ter benoeming van een tijdelkk Se cretaris-Penningmeester van het Burger lijk Armbestuur voor, den heer H. BUS- SEKT, commies ter secretarie, onder de bepaling, dat deze functie door hem, krachtens z(jn ambt als commies ter se cretarie zal moeten worden vervuld en dat in de rekening van het Burgerlijk Armbestuur per jaar ten bate van de ge wone middelen der gemeente als bijdrage in de kosten van administratie een bedrag van f 600 zal worden geleden. Punt 18 der Agenda: B. en W. schrgven hieromtrent aan den Raad: Bij schrijven van 3 Maart j.1. deelt de heer P. iiornsveld, wonende alhier Zoom 7, aan Uwen Raad mede, dat tengevolge van het voorloopig aanleggen van een rg- weg vanaf de Bosstraat via het pompsta tion der Waterleiding Maatschappij langs de spoorbaan Utrecht-Baarn tot aan de z.g. Deezerhekken, waartoe in Uwe ver gadering van 16 December 1929 het be sluit werd genomen, het hem in eigendom toebehoorend perceel sterk in waarde zaï verminderen, in dit verband orengt hij nog in herinnering dat door hem destijds een bedrag van f 165.in het Wegen fonds is gestort ten behoeve van tiet bouwen aan een niet-verharden weg, ter wijl deze van ouds bestaande weg nu zal komen te vervallen. Voorts worden, zooals U uit bedoeld schrijven van den heer Hornsveld moge blijken, bezwaren gemaakt tegen het maken van een rijwielpad naast den nieuw aangelegden weg langs de spoorbaan. Naar aanleiding van meergenoemd schrijven merken wij Uw College op dat in Uw besluit d.d. 16 December 1929, no. 1135, tot aanleg van bovengenoem- den weg geen wijziging meer kan worden gegbracht zulks in verband met de reeds ver gevorderde werkzaamheden. In meer genoemd schrijven gewaagt Hornsveld van het onredelijke in de storting van f 165 in het wegenfonds wegens een hem ver leende ontheffing als bedoeld in artikel 8 van de bouwverordening. Wij moeten hierbij erkennen, dat voor het bouwen aan de Zoom, zijnde een onverharde weg, in derdaad termen aanwezig zijn om deze storting niet van den bouwer te vorderen, en komen daarbij tot de overweging om met betrekking tot bepaalde gedeelten der gemeente een uitzondering toe te laten op de verplichting tot storting in het We genfonds. Dienaangaande zijn wij dan ook voornemens U binnenkort voorstellen te doen, waarbij de terugbetalingen zullen worden geregeld van stortingen in het Wegenfonds ten behoeve van den aanleg en onderhoud van wegen welke binnen een door ons College te bepalen kring zijn gelegen. Op grond van het vorenstaande stellen wij Uwe Vergadering voor te besluiten: aan den heer P. Hornsveld, wonende te Soest, Zoom 7, naar aanleiding van zijn schrijven d.d. 3 Maart j.1. te berich ten dat geen wijziging kan worden ge bracht in het Raadsbesluit d.d. 16 De cember 1929, no. 1135, tot aanleg van een rijwielpad naast den weg langs de spoor baan Utrecht-Baarn, zulks in verband met de reeds ver gevorderde werkzaamheden, en dat omtrent het door hem gestorte be drag ad. f 165.in het wegenfonds maat regelen tot terugbetaling in voorbereiding zijn. HOTEL CAFE RESTAURANT GROES 53 a HILVERSUM VERGUNNING LUNCH koud of warm f 0.85 Keuze uit 30 verschillende Schotels. Punt 20 der agenda: B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Hierbij bieden wij U aan een adres van F. van de Ven en H. Huigen, huurders van de aan de gemeente toebehoorende woningen, Birktstraat 8 en 6 alhier, strek kende tot het weder aan hen verhuren van deze woningen, met ingang van 1 Mei aanstaande. Ten aanzien van het bij F. L. N. van de Ven in huur zijnde perceel. Birkt straat No. 8, waarvan de huur op 30 April a.s. eindigt, stellen wij U voor, dit weder aan hem te verhuren, onder de voorwaarden en tegen den prijs als in het hierbij gevoegde ontwerp-raadsbesluit is aangegeven. Wat de woning Birktstraat 6 betreft deze is bij raadsbesluit van 19 Decem ber 1924, 3e afd. No. 12-3-22 tot 1 De cember a.s. aan verzoeker, H. Huigen, in huur gegeven. Het wil ons voorkomen, dat het nog niet noodig is reeds thans weder tot ver huur van dit perceel te besluiten, waar om wij U voorstellen, den heer Huigen in overweging te geven in de maand Sep tember zijn verzoek te herhalen. B. en W. stellen voor: I. Ten bate van het Grondbedrijf, com plex XIX aan F. L. N. van de Ven, ite Soest, met ingang van 1 Mei 1930 onder hands te verhuren de woning met tuin. Birktstraat No. 8 kadastraal bekend al hier, als sectie H. No. 4843 g'ed. oud 1377 en 1378 ged., voor een huurprijs van f 3.75 per week; Vorenbedoelde verhuur zal geschieden onder de navolgende voorwaarden: a. de verhuur geschiedt van jaar tot jaar en uiterlijk tot 1 Mei 1936; b. opzegging der huur moet wederzijds geschieden minstens drie maanden voor het eindigen van den huurtermijn: c. de kosten der waterleiding komen voor rekening van den huurder d. de huurder moet gedurende den ge- heelen huurtermijn het huis en den tuin in goeden staat houden en terugleveren bg het eindigen der-huur; e. de aangegane huur mag aan niemand anders worden afgestaan dan met schrif telijke toestemming van den verhuurder; f. de eventueel uit deze huurovereen komst voortvloeiende kosten van zegel en registratie komen voor rekening van den huurder; II. .Van het college van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen het aangaan der overeenkomsten ter uitvoering van dit besluit en het verrich ten van alle verdere handelingen ter uit voering der aangegane overeenkomsten, alles met inachtneming der artikelen 113- 114 bis der Gemeentewet. Punt 19 der Agenda: B. en VV. schrijven daaromtrent aan den Raad: Door den heer E. H. D. Inseger, te Daarn werd omangs verzoent meue te ueeien of de gemeente ter oplossing van eenige voor nare uitbreiding belemmerende toestanden, bereid zoude zgn met hem eeue grondruiling aan te gaan. Vann deze geiegeniieid werd door ons gebruik gemaast, door voorioopige be sprekingen te houden, omreden dat wg van oordeel zijn, dat met eene grondruning de belangen der gemeente inderdaad kun nen worden gediend. In het bijzunder werd daarbij uitgegaan van de omstandigneid, dat de heer Insinger eigenaar is van nagenoeg den gelieeien weg, uitmakende het verlengde van den Wieksloterweg tot aan de spoorlijn Utr.- Baarn, wel^ wegvak de gemeente, in ver band met het gemeentebezit, genaamd „De Lange Duinen' in de toekomst voor hare uitbreiding noudig heeft. Daarnaast waren nog eenige ondergeschikte belangen voor de gemeente met de ruiling te dienen, als overname van het eigendomsrecht over een gedeelte van de Schoolstraat en den Koudhoornweg. Het belang van eene met den heer In singer aan te gane overeenkomst van grondruiling werd nog meer gevoeld, toen van het College van de Gedeputeerde Staten bericht werd ontvangen, dat de Provincie in aansluiting op den nieuw aan te leggen Provincialen weg Bilt- hoven-Soestdijk aan de gemeente Soest vanaf den Wieksloterweg een weg wenscht over te dragen ter breedte van 10 Meter. Deze weg, welke is geprojecteerd door worden overgedragen aan de gemeente, Staten met eene oreedie van 10 Meter zal het eigendom van den heer Insinger en volgens mededeeling van de Gedeputeerde kwam ons reeds onmiddellijk en zeer zeker in de toekomst te smal voor, zoodat de verbreeding daarvan aan de ruiling, wel ke de heer Insinger aanvankelijk bedoelde, kon worden verbonden. Tot zoover strekken de belangen welke de gemeente zal hebben, wanneer zij in ruil daarvoor aan den heer Insinger af staat: a. naar schatting 3.25 H.A. grond, gren zende aan de gronden, behoorende tot de landgoederen „Pijnenburg" en „Staalwijk'' en wel zoodanig gemeten, dat vanuit de grens der gemeente Zeist als scheidings lijn wordt aangenomen een rechte lijn op de bestaande grensscheiding tusschen het perceel, sectie F. No. 250 en sectie D. No. 1424, eigendom van de gemeente b. een strookje grond, uitmakende een vervallen weg, kadastraal bekend alhier, in sectie G. No. 2753, loopende door de aan den heer Insinger toebehoorende ka dastrale perceelen, sectie G. No. 2751 en No. 2369. Aangezien aan de uitvoering van deze -overeenkomst tot ruil noodwendig kosten van opmeting zijn verbonden, zouden wij gaarne van Uwen Raad vernemen of U ons kunt machtigen op basis als hiervooi omschreven met den heer Insinger ver der te onderhandelen. In het bevestigind geval zijn wij voornemens U zoo spoedig mogelijk een ontwerp-besluit tot grondrui ling, met een ontwerp der aan te gane overeenkomst ter goedkeuring voor te dragen. Wij geven al onze meening hierbij te kennen, dat de belangen der gemeente met de onderwerpelijke grondruiling zijn gediend, op grond waarvan wij Uwen Raad in overweging geven in beginsel hel besluit te nemen, met den heer Insinger een overeenkomst tot grondruiling aan te gaan. BOND VAN BEDRIJFSAUTOHOUDERS IN NEDERLAND. Door den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland (B. B. N.) is een schrijven gericht aan den Minister van Waterstaat, waarin werd aangedrongen om een Com missie in te stellen, welke tot taak zal hebben, te onderzoeken op welke wijze de A. T. O. >wordt geëxploiteerd en in hoeverre de expediteurs door het optre den der Algemeene Transport Onderne ming worden benadeeld. De ongerustheid, welke in expediteurs kringen door de gestes van de A. T. O. is verwekt, is volgens den B. B. N. zeerder- klaarbaar. De exploitatie van de A. T. O. schijnt toch in afwijking van haar doel. zooals dat in haar statuten staat ver meld, hetwelk een verband legde tusschen het vervoer per A. T. O. en het 'rail-ver voer, te geschieden, terwijl ook de vraag mag worden gesteld, of de exploitatie wel op economische basis geschiedt. Nieuwe Bioscoop te Amersfoort. Naar wg vernemen is door bemiddeling - VAN „HUIS TEN HALVE" - van het Woningbureau Amersfoort, Sta tionstraat 59, van den heer Reintjes te Amersfoort, de Garage Westsingel No. 1 overgegaan in handen van den heer J. Jogchem te Arnhem. In genoemd perceel zal, na algeheele verbouwing, een naar alle eischen van den tijd ingerichte Bioscoop worden ge vestigd. De opening zal einde Augustus plaats hebben. 11e Di'ëS BAARNSCH LYCEUM. Wandeling naar de Veluwe. Het voornemen bestaat om op den llden diës van het Baarnsche Lyceum op Vrijdag 4 April a.s., met alle leerlingen, als van ouds, een wandeling te gaan ma ken, hoogst waarschijnlijk, naar de Velu we. De wandeling zal onder leiding van den rector den heer dr. J. A. Vor ,der Hake, plaats vinden. Soester Turnclub. De Burgemeester, Mr. G. Deketh, heeft op het verzoek van de Soester Turnclub om als beschermheer op te treden goed gunstig beschikt. Ambachtschool Amersfoort. De verschillende cursussen aan de am bachtschool te Amersfoort zijn dit jaar weder beëindigd. Op Maandag 31 Maart had de uitreiking der diploma's plaats. Van de 59 leerlingen, die aan het 'eind examen medededen, kon aan niet minder dan 53 het einddiploma worden uitgereikt. Onder de geslaagden merkten wij uit Soest op: Afd. Timmeren: A. van den Broek, D. Elzenaar, en R. Schaatsbergen. Afd. Machine-BankwerkenH. Klaar hamer. Afd. Meubelmaken: L. S. A. de Haan, W. J. Tammer. Afd. Schilderen: J. J. Plemper van Balen. Bevorderd werd van de le naar de 2de klasse: Afd. Electro Techniek-Instrument ma ken: C. G. Onder de Linden. Bevorderd werden van de 2e naar de 3de klasse: Afd. Timmeren: W. Elzenaar, J. Prins. Afd. Machine-Bankwerken: M. C. Onder de Linden. Afd. Auto-herstellers: J. Hornsveld. Voor de nieuwe cursus, die binnenkort begint werden in het totaal ingeschreven 143 leerlingen, van de 160 die zich had den opgegeven. Wegens plaatsgebrek moesten hiervan echter 67 worden afgewezen, zoodat in totaal, over de verschillende afdeelingen verdeeld, 76 leerlingen zijn toegelaten. J. H. J. DU SA AR. De oud-directeur van het postkantoor hier ter plaatse, de velen welbekende heer 7. H. J. du Saar,, referendaris P. T. T., die toenmaals voor Soest is overgeplaatst als directeur naar het postkantoor te Hooge- zand, is met ingang van 16 Mei 1930 over geplaatst als directeur naar het postkan toor te Sneek. BOSCH- EN HEIDEBRANDEN. De Utrechtsche Provinciale Brandweer- bond heeft een Commissie van onderzoek ingesteld voor de middelen ter voorkoming en bestrijding van bosch- en heidebranden. De Commissie bestaat uit de heeren: F. E. Everwijn Lange, burgemeester van Maarn en secretaris van de stichting „Het Utr. Landschap" voorzitter, A. W. Leeflang, secretaris van de Koninklijke Nederland- sche Brandweervereeniging, secretaris, Jhr. H. v. d. Bosch, burgemeester van Ameron- gen en Leersum, Dr. J. K. H. de Beau fort, burgemeester van Leusden en Stou- tenburg, W. H. de Beaufort, grondeigenaar te Maarn, Ir. G. A. Overdijkink, houtves ter in algemeenen dienst bij het Staats- boschbeheer te Bilthoven, die indertijd voor de algemeene vergadering van den Utr. Prov. Brandweerbond een lezing over het bewuste onderwerp heeft gehouden, J. Das Dzn, bestuurslid van de Nederlandsche Heidemaatschappij te Utrecht, W. van Ha- selen, Commandant van de Brandweer te Amersfoort en C. J. de Lange, Commis saris van Politie te Zeist, beide laatsten bestuursleden van den Utr. Prov. Brand- Brandweerver. De voorzitter van den U. P. Br. B., de heer D. J. J. A. de Leur uit Bilthoven heeft Maandag j.1. de commissie geïnstal leerd en de Commissie heeft haar werk zaamheden bereids aangevangen. UITSLAG VEILING. Het perceel bouwterrein aan den Nieu- weweg, groot ongeveer 20 A. 40 c.A. voor 1200.aan den heer P. Jungerius te Soest. Het perceel bouwterrein aan den Nieu- weweg, groot ongeveer 20 A. 40 c.A. voor 1475 aan denzellde. Het perceel wei- en hooiland, achter bei de eerstgenoemde perceelen, groot onge veer 1 H.A. 18 A. 33 c.A. voor 3400. aan dezelfde. Het perceel wei- en hooiland, gelegen achter het vorige perceel, groot ongeveer 1 H.A. 25 A. 58 c.A. voor 3100.aan dezelfde. Het perceel bouwland, wei- en hooiland met een gedeelte weg, naast het vorige per ceel gelegen, groot ongeveer 1 H.A. 20 A. vor 2350.aan A. Kaats te Soest. Het woonhuis met stal voor 18 stuks vee, groote schuur met varkenshokken, wagenloods, vierroedige hooiberg, erf, boomgaard en weiland, eveneens aan den Nieuweweg gelegen, groot in totaal onge veer 60 A. 57 c.A. voor 4400.aan G. J. Ruttenberg te Soest. Alle perceelen met elkander hebben dus opgebracht 18.425. ONZE WEGENVERBETERING. De Bosstraat met haar mooie nieuw bi- tumenwegdek is Dinsdag j.1. weer voor het verkeer opengesteld. De weg verkeert thans in uitmuntenden toestand, de kuilen van voorheen zijn na tuurlijk alle verdwenen en het nieuwe glad de wegdek zal ongetwijfeld wel in den smaak vallen van de bewoners en verdere weggebruikers, vooral nu de Bosstraat lang zamerhand een verkeersweg van beteeke- nis gaat worden voor de verbinding via den Wieksloterweg met den Utrechtschen weg. SOLLICITATIE. Voor de vervulling van de opgekomen vacature als politie-agent, ontstaan door de benoeming van den heer Hetterscheid tot rijksveldwachter ter standplaats Grathem (L.) hebben zich niet minder dan 150 ge gadigden aangemeld. AANBESTEDING. Door B. en W. werd Dinsdagmiddag te 2 uur ten Stadhuize aanbesteed, de afbraak van de perceelen Koninginnelaan 15-15a en 17. Inschrijvers waren: J. A. Jekel Soest 475 C. Wolfsen Soest 390 H. Beyen Soest 330 Nijhof Baarn 275 BINNENBRAND. Woensdagmiddag te ongeveer 4.15 uur loeide de sirene weer ten teeken dat er brand was. Dit bleek te zijn een klein bin nenbrandje aan den Korte Brinkweg. Een theelichtje op houtskool had zijn vuur medegedeeld aan een theemuts, waardoor ook de omgeving in brand geraakte, het behang ging branden en de vlammen trok ken op naar het plafond, waarvan het riet ook reeds aan het branden was. De bewoners hadden de vlammen spoe dig gedoofd met emers water, doch de rest was nog flink aan het smeulen. Hoe de Vrijwillige Brandweer dat orga niseert, weten wij niet, doch een feit is het, dat 3y3 minuut nadat de siTene in wer king was gesteld, de automobiel-motorspuit met 10 man voor het opgegeven adres stond, werkelijk een praestatie die er zijn mag. De smeulende deelen van behang, beten- geling en een deel van het plafond moes ten worden verwijderd. Na een uurtje kon de Brandweer weer inrukken. Naar wij ver nemen dekt verzekering de schade. (Vervolg 2e Blad). De uitslag van de op Dinsdag gehou den veiling door Notaris A. O. Dammers in café „De Gouden Ploeg" luidt als volgt: Specialiteit in: Katoenen-, Wollen- en Zijden Stoffen. Groote keuzo in moderne dessins Parisette en Bajazzo Wollen Mouselines Shantungs en Foulards S Wollen Japon- en Mantel- stoffen J Zwarte Stoffen

De Soester | 1930 | | pagina 2