VENEMA S. H. L. Vervat IP. GR0ENHU1ZEN-SCHAT0RJÉI De Moedermoord Handel in gedistilleerd Massa's Schilletje Plaatselijk Nieuws Böhm Wien Hoeden. Soesterberg. L. J. HOKSBERGEN HEEREN MODEMAGAZIJN Benger's Tennishemden And rlessen. MAISON DE CONFIANCE Utrechtscheweg 53 - Telefoon 335 - Amersfoort Het Valutahuis UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 28 AMERSFOORT - Krommegracht 4 Het meest gesorteerde en goedkoopste adres voor SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK tengewone algemeene vergadering der af deeling op Woensdag 23 April in den Die rentuin voor de leden dienen te worden genomen om een verderen goeden gang van zaken in die afdeeling te waarborgen De commissie vestigt er de aandacht op, dat de na deze vergadering door den heer mr. M. J. v. d. Fiier gegeven raad, met het aanvragen van een nieuwe afdeelings- vergadering te wachten tot na afloop van het door de commissie dr. Th. de Visser naar de toestanden in de N.R.C. ingestelde onderzoek, niet juist is. De commissie-de Visser stelt n.1. een onderzoek in naar de toestanden in de groote vereeniging, terwijl de door een groep leden aangevraagde vergadering der afdeeling, uitsluitend zaken, die afdee ling betreffende, heeft te behandelen, za ken, geheel vallende buiten de conflic ten waarnaar door de commissie-De Vis ser een onderzoek wordt ingesteld. De houding van deze leden is dus vol komen correct en niet in strijd'met de te Utrecht genomen besluiten. De commissie bovenbedoeld heeft zich in dezen zin met een schrijven tot de commissie-De Visser gewend. Centrale Bond van Nederlandsch Post-, Telegraaf- en Tele£ooneprsoneel. Verschenen is het verslag van den Cen- tralen Bond van Nederl. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel (C.B.P.T.T.) over de jaren 1928 en 1929. Het ledental dezer organisatie is sedert het vorige verslag met 1176 gestegen en bedraagt thans ruim 7600. De C.B.P.T.T. als bedrijfsorganisatie, telt een groot aantal vakgroepen voor alle categorieën van P.T.T.-personeel. l)e oplage van het Bondsorgaan onder redactie van den heer D. Stoffels, be draagt thans 8500. Er verschenen in 1928 en 1929 72 organen, waarvan verschillen de geïllustreerd, tellend 1206 bladzijden druks. De Alg. Secretaris, de heer H. van Giessel, heeft een uitvoerig verslag ge geven van de vele werkzaamheden van den Centralen Bond gedurende de beide jaren, 'n Belangrijke plaats is hierbiji n- geruimd aan de salarisherziening, die in 1928 tot stand kwam en aan de reorgani- Vertegenw. voor Wilh. Benger Söhne, Stuttgart Benger's „Ribana - Filetas - Tricodeno F. C. KUIJPERSTRAAT 10 - TELEF. 2169 sate van het Staatsbedriijf P.T.T. en de daarmede samenhangende gewijzigde per soneelsvooruitzichten, die in het zelfde jaar hun beslag kregen. Het laatste boekjaar 192£f sluit in in komsten en uitgaven met een bedrag van plm. f 130.000, waarvan 25 a 30 pCt. door de 113 Afdeelingen wordt behouden Na afschrijving van den geheelen inven taris tot f 1.blijkt het bezit van den .Bond thans de f 63.000 ruim te hebben overschreden. De bondspenningmeester de heer A. van der Baan, noemt in zijn verslag !iet finan- cieele beeld van de organisatie gunstig. De voornaamste actie-punten van den C.B.P.T.T. blijken thans te zijn: verkor ting van den nog steeds te Jangen arbeids dag voor alle groepen van het P. T. T.- personeel, sterke inkrimping van 't aantal arbeidscontractanten en een betere ver- lovenregeling. Wijnen en Likeuren. SPECIALITEIT in de bekende SLIJTERIJ van Amersfoort. HAVIK 41. TELEFOON 292 GEWETENSGEL0. Een bedrag van ruim f 53.000. De inspecteur der directe belastingen te Breda heeft onder de letter X een be drag van f 53.627.95 aan gewetensgeld ontvangen. CARILLON SPEL. Gedurende de maand Mei zal de Utrecht- sche Stads Carillounist weder avondbe spelingen geven op het Carillon van den Dom en wel tweemaal per week, Dinsdags en Donderdagsavonds van half acht tot half negen. In gebruik name School met den Bijbel Onder geweldige belangstelling ha Dinsdagmiddag te 2.30 uur de plechtige in gebruikname plaats der School met den Bijbel aan den Driehoeksweg. Toen allen hadden plaats genomen zong men Psl 103 1, werd gelezen Genesis 26 12 2. en door Ds. Alkema het gebed uitgespro ken. Daarop constateert spr. dat er reden is tot groote blijdschap nu deze school feestelijk werd geopend en het bestuur verblijdt is over de groote opkomst welke een bewijsstuk is van datgene wat leeft in de harten van de belijders naar den eisch van Gods woord. Daarop roept spr. allereerst het welkom toe aan den heer Raedt, commies redacteur, als vertegen woordiger der Gemeente, aun den heer v Loon, Rijksinspecteur Chr. Nat. Onder wijs, aan het Plaatselijk Schooltoezicht, aan de afgevaardigden der Kerkeraden, aan den heer Beekman, architect en aan zijn staf, aan de aannemers, onderaanne mers en het personeel, aan hoofden van Chr. Scholen, oud bestuursleden, den heer Sluys, oud hoofd der School aan de Spoor straat, thans te Amsterdam, aan lis. Kruishoop te Bodegraven oud voorzitter, aan het personeel der school en aan de ouders. Bijzondere dank voor t tot stand komen komt toe aan B. en \V. welke alles gedaan hebben om dit resultaat te berei ken, de uitvoering was royaal, de samen werking de meest aangename, geen moei iijkheid werd in den weg gelegd. De In specteur van het Rijkstoezicht dankt spr. voor de vriendelijke tegemoetkoming, Broe der Beekman, den architect on zijn stal voor de wijze waarop de school is tot stand gekomen en aan alle arbeiders die mede hebben gearbeidt. De bouwkundige opzichter heeft een goed begin gemaakt in zijn loopbaan, hjj hoopt dat hij met ze- MUZiEK-INSTITUUT -- Onderricht PIANO - VIOOL - CELLO ORGEL - ZANG - THEORIE Opleiding voor het exam.n der Kon Ned. Toonkunstenaars-Vereeniging VEERSTRAAT 30-32 HILVERSUM gen verder zal arbeiden. Spr. dankt en feliciteert de aannemer, daar er in de meest volmaakte harmonie is gewerkt, ook de werklieden dankt spr. De aannemer van het huis voor het hoofd der school heeft dit eveneens op uitnemende wijze ge daan, het schoolhoofd feliciteert spr., het zal voor hem een groote voldoening zijn in zulk een mooie omgeving te werken, met volle gerustheid geeft het bestuur hem de leiding. Ook het personeel der school feliciteert spr. en bidt hun Gods zegen toe. God heeft ruimte gemaakt, Hem zij de eer. De school is gezegend met 88 leer lingen begonnen, nu telt zij er 166 - waarvoor grooten dank past. Hierna verklaart spr. de school voor ;eopend. Daarna worden er vele berich ten van verbinding voorgelezen, waarop de oud-voorzitter der Ver. Ds. J. C. W. Kruishoop, N.H. Pred. te Bodegraven het woord werd verleend. Spr. voldoet gaarne om een kort woord te spreken, daar de oude banden niet zoo spoedig worden ver broken als het gaat voor ons Christelijk onderwijs. Spr. wenscht onderwijs dat begeert wordt in- en terugkeert tot Gods woord. Het heeft een eigen sfeer en dank zij de wet is ons recht gedaan. Het is wel een groofe lijdensweg geweest, maar dé strijd van de O.L. is steeds een ,guerilla BURGFM GROTHESTRAAT 28 SOESTDIJK - Telefoon 2212 In ONZE ETALAGE de welbekende SUTT0NS. - HuCHEL. oorlog gebleven. De Christelijke school is een zaak van eigen inzicht naar Gods gebod, zij heeft een goede naam. Spr. hoopt dat er nog eens zal komen een rije christelijke school. Steeds moest men belasting betalen voor een., godsdienst- boze school, 't gaat niet om succes, maar om andere motieven. Wij wenschen op eigen grond naar de beginselen van de' Woorden Gods, kinderen tot Hem te lei den. Spr. voelt voor chr. onderwijs op neutrale school. Chr. onderwijs moet goed zijn, daarom "hoopt spr. dat er nog geloof b voor dat onderwijs. Chr. onderwijs ordt dikwijls ook in eigen kring ver keerd beoordeeld, er is geen band tusschen gezin, school en kerk. Het kind dat in het volle leven nog moet komen moet niet alleen Jezus zien, maar ook Zijn Licht. Bij alle vakken kan dat geschieden, leert daarom de kinderen de wereld zien, niet als een vereeniging van menschen, maar als schepselen Gods.'Op de school wordt de basis .gelegd voor inzicht en levensbe schouwing, de ziel is en bespeelt haar instrument, de eerste indruk blijft. Ieder moet de wacht betrekken bij het vaan del, want er dreigt gevaar ook voor de school, 't gaat onder groote beteekenis an het verlossingswerk. Is er nog gebed? vraagt spr., laat ons getrouw zijn in onze roeping. Daarop feliciteert de Inspecteur van het Rijks Toezicht het bestuur, 'getuigt van de goede regeling van hoofd- en per soneel en roept de ouders op tot een een heid, daar elk tuinier is in 's Heeren wijn- BANKETBAKKER KOK KT PK J E R OHDRE SPECIAAL ADRES VOOR FIJNERE PATISSERIE Levering door geheel Soest en Soestdijk Namens de Ned. Herv. Kerk spreekt de heer van Herwaarden, en betoogt dat deze: dag wat te zeggen heeft tot het be stuur, het hoofd en het personeel: na mens de Geref. Kerk Ds. v. d. Heulen die de hand bespreekt tusschen gezin, kerk en school rnamens de Chr. Ger. Kerk de heer v. d. Burg die de moeite en strijd teekent en veel gebed vraagt, de heer v. d. Flier sprekende namens het per soneel der school. Spoorstraat; de heer Batenburg namens de Chr. Fröbelschool de heer Beekmanwelke dankt voor de vriendelijke woorden; de heer S. Bost mus, oud bestuurslid, welke waarschuw, voor de veel bewogen tijd die aanbreekt, de heer v. d. Sluis oud-schoolhoofd die de samenwerking der 3 Prot. _groepen prijst en de vermaning geeft,, blijft eens gezind, en ten slotte'de heer Holst, wel ke dankbaar des Heeren weldoen erkent Ds. Alkema dankt de sprekers, waar na gelegenheid geboden werd de school te bezichtigen. Vele bloemstukken sierden de school. Dinsdagmiddag j.1. heeft een afschuwelij ken moord plaats gehad aan de Kolonie- weg alhier. Op No. 4 woont de heer A. J. H. H., die aldaar een boekdrukkerij en uit geverij exploiteert, waar onder meer het te Soest verschijnend R.K. Weekblad „De Bo de" wordt gedrukt. De van origine Belgi -che familie heeft zich na den oorlog al hier gevestigd. De man bevond zich ten tijde van den moord voor zaken in Bel gië. Het gezin bestaat uit man, vrouw en 3 zoons. Op Dinsdagmiddag waren de vrouw en de 17-jarige zoon F. B. J. M. H. thuis. Na het middagmaal gebruikt te heb ben. ging de moeder te ongeveer 1 uur naar de bibliotheekkamer, die naast de woon kamer is gelegen om zich daar, zooals zij teeds placht te' doen, eenigen tijd op den divan ter ruste te begeven. De 17-jarige zoon heeft toen eerst nog het dienstmeisje, dat eenigen tijd later thuiskwam, open ge daan, en haar toen in de keuken eenige werkzaamheden opgedragen. Daarna heeft hij uit de bibliotheek een boek genomen en is gaan zitten lezen. Te ruim 2 uur heeft hij dat boek weer neergelegd, is naar buiten gegaan, en heeft uit de schuur een bijl ge haald om hout te hakken. Kort daarop is hij met den bijl weer naar de bibliotheek gegaan en heeft daar het boek weer op zijn plaats teruggezet. Hoe hij er toe is gekomen, daarvan heeft hij geen verklaring kunnen gevm, maar toen heeft hij met den bijl zijn moe der, M. T. H., eenige 'slagen op het hoofd toegebracht. De vrouw schrok natuurlijk erg en stamelde eenige woorden, waarop de jongen haar nogmaals een viertal bijlslagen op het hoofd toebracht, die haar ernstig verwondden. Half buiten kennis bleef de moeder op den divan liggen. De dader-wierp den bijl, waarmede hij den misdaad had gepleegd door het openstaande raam, en is daarna uit het huis ge vlucht. Hij heeft enkele uren rondgeloopen, voornamelijk in den polder, waar hij een an dere jongen ontmoette, aan wien hij zijn portefeuille gaf met verzoek die naar huis te brengen. Daar bleek later in te zitten een door den dader geschreven briefje, waarin hij mededeelde, dat hij door verdrinking een eind aan zijn leven wilde maken en aan allen om vergeving vroeg. Hij is ech ter van dat plan teruggekomen, en na nog wat rondgedoold te hebben is hij des avonds om ongeveer 7.30 uur weer n&ar huis teruggekeerd. Inmiddels was de andere zoon, die te Amersfoort studeert, om ongeveer 3.30 uur thuisgekomen, en had daar zijn moeder in reeselijken toestand op bed aangetroffen. Hij heeft terstond haar hoofd afge- wasschen en om hulp gevraagd. Een pleegzuster van het Koloniehuis van Trein .28 H. Y.S.M., dat juist aan de overzijde van den Kolonieweg ligt, heeft toen ter stond hulp geboden en de wonden verbon den. Inmiddels was Dr. Rupert opgebeld, die spoedig ter plaatse was. De vrouw was toen nog zoo'n beetje bij kennis, en uitte enkele woorden. Dr. Rupert heeft, met het oog op den ernstigen toestand van de vrouw het goed gelegde verband la ten zitten en is, na rust te hebben voorge schreven, weer vertrokken, inmiddels werd de kapelaan gewaarschuwd, die eveneens spoedig arriveerde, en de moeder van de Heilige Sacranaenten der Stervenden alleen het Laatste Oliesel toediende. De dader, die inmiddels was terugge keerd, deed zich zeer verwonderd voor, toen hij van zijn broer vernam, dat moeder erg ziek was, en heeft zelfs nog eenige boodschappen gedaan. De toestand van de moeder verergerde echter spoedig, zoodat de dokter teri tweede male werd opgebeld. Toen deze weer ver scheen, was de vrouw inmiddels reeds overleden aan de bekomen hoofd-verwon- dingen en kon hij niets anders dan den dood constateeren. Hierbij verwijderde hij ook het door de zuster gelegde verband en toen bleek hem, dat de verwondingen on mogelijk ontstaan konden zijn door het vallen van de trap, zooals eerst was opgegeven, doch zij moesten zijn toege bracht met een twaar voorwerp. Des avonds te 9.30 uur werd voor het eerst de politie in de zaak gemengd, die terstond onder leiding van den Inspecteur F. Schreuder met den majoor van politie H. J. van Leeuwen een uitgebreid onder zoek instelde, dat den geheelen nacht voort duurde. De dader was bij de komst van de politie zeer kalm en vrij onverschillig. Het onderzoek leverde echter zooveel bewijs materiaal tegen hem op, dat hij in arrest werd gesteld. Eerst tegen den morgen werd de weggeworpen bijl in den tuin door de politie gevonden; de bijl was geheel be bloed. Toen de dader die bijl werd getoond liet hij zijn onverschilligheid varen en be kende den misdaad. Hoe hij daartoe gekomen was en wat de redenen voor zijn daad waren, daarop bleef hij het antwoord schuldig en verklaarde zulks niet te weten. Het lijk is in beslag genomen om daarop sectie te verrichten. W'oensdagmorgen kwam het parket uit Utrecht ter laatse en stelde een uitvoerig onderzoek in, daaarbij geleid door de sporingen van de Soester politie. De dader is inmiddels naar Utrecht over gebracht en aldaar ter beschikking gesteld van de Justitie; het is een nog jeugdig fantast, die wel is waar in ontwikkeling wat achterstaat bij jongens van zijn leef tijd, doch overigens in het geheel geen im bedelen indruk maakt, integendeel. Of hij bij het plegen van zijn verschrik kelijke daad in een soort vlaag van waan zin heeft gehandeld is nog zeer de vraag. Voorloopig staat men nog voor een raadsel. Dat echter deze misdaad nog zoo spoe dig tot klaarheid is gebracht, is te danken aan het zeer minitieuse en terstond ener giek aangepakte opsporingsonderzoek van de Soester politie, die haar nachtrust heeft opgeofferd om in deze zaak tot klaarheid te brengen. Hoe het mogelijk is, dat de politie eerst te 9.30 uur kennis krijgt van een gepleegde moedermoord, die reeds te ruim 2 uur is gepleegd, en waarmede meerdere personen bekend waren, is ons voorloopig nog een groot raadsel. Dat de dader in dien tusschentijd geen zelfmoord heeft gepleegd of getracht heeft door vlucht te ontkomen, is werkelijk niet te danken aan de betreurenswaardig ge ringe activiteit van hen, die met de c standigheden op de hoogte waren. En dat onze politie, ondanks die ernsti ge handicap, toch de zaak nog zoo spoedig tot oplossing heeft gebracht, stemt tot groot vertrouwen in haar beleid. Natuurlijk heeft deze afschuwelijke mis daad alom in ons dorp, en speciaal in de buurt van den Kolonieweg, groot opzien gebaard, en allerwegc deelneming gewekt. Nader vernemen wij, dat het lijk na de sectie is vrijgegeven. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 3 Mei, op de R.K. Begraafplaats. VAN DEN HEUVEL. Buiten woont men zoo vrij, hoort men vaak beweren.»En ook zoo rustig. En het is deze wetenschap, welke voor velen den doorslag geeft om een besluit te nemen en voorgoed naar buiten te trekken. Vooral in dezen tijd, die om zijn rusteloosheid en gejaagdheid berucht is en velen te mach tig wordt, waardoor de vlucht naar bui ten steeds grooter afmetingen gaat aan nemen. Want het leven wordt nog steeds drukker, uiterlijk en innerlijk, lichamelijk en geestelijk. Boven, op en onder de aar de ratelt het verkeer. Nu stormt dit, dan dat op ons los, om ons allen 'voor zich winnen. Hoe menigeen is in verwar ring, omdat de vaste bodem, waarop hij meende te staan, begint te beven, of om dat hij nog nimmer op vasten bodem stond. Er is wisselwerking tusschen de uiterlijke en de innerlijke onrust, de eene vermeer dert de andere. En te midden van dit al les moet de strijd om het 'bestaan gevoerd worden, die niet minder de kenteekenen van onrust, onzekerheid en gejaagdheid draagt. Vanzelf worden daardoor velen noodgedwongen meer en meer in onna tuurlijke levensverhoudingen verstrikt, wat hen afhankelijk, zwak en daarom onge lukkig maakt. Bij die onrust, en dikwijls bovenmatige inspanning temidden van on natuurlijke omstandigheden, verdwijnen tenslotte kracht en zelfvertrouwen en wordt het leven steeds minder zelf geleefd en kan, hoe schoon de uiterlijke successen soms ook zijn mogen, in zijn hopelooze zwakte niet gelukkig zijn. Deze verschijnselen treden wel het meest en het sterkst op in de zoo hoog geroemde centra van beschaving, in de groote steden. De reusachtige opeenhoo- ping van menschen op een betrekkelijk klein terrein vindt nergens in de geschie denis der samenleving haar weerga, is dan ook alleen een verschijnsel van de zen tijd. Groote steden uit de oudheid als Babyion, Niniveh en Rome waren, wat het aantal inwoners betreft, dorpkens ver geleken bij de groote wereldsteden van thans. Wie nu het beste deel van zijn le ven in een dergelijke groote stad moet slijten, tusschen vier muren en temidden van hooge huizen, die licht en dikwijls ook nog frissche lucht uitsluiten, die is in den grond niet te benijden, maar daar entegen wel te beklagen. En er zijn er zoo zeer velen. Niet minder beklagens waardig ook die kinderen, welke als op gesloten zijn daar hoog in de huizen en voor wie dikwijls slechts het enkele vier kante meters groot zijnde balcon, de bo dem is waarop zij groeien en bloeien moe ten. Welk een zalige weelde geniet dan het buitenkind, dat het heerlijke leven kent in de vrije natuur met zijn vrede en kalm te, zijn rijkdom aan afwisseling, met den hoogen hemel daarboven en de ruime, frissche lucht rondom. Onder zulke omstandigheden is het geen wonder, dat velen in de groote stad hard naar buiten verlangen, al was het alleen maar onï de kinderen en zoodra de finan- cieele middelen zulks maar even toela ten, hieraan voor korter of langer tijd. liefst voor goed, als 't Imaar even kan, gevolg geven. Er zjjn er ook, die niet be seffen, wat zij eigenlijk ontberen en weer anderen, die als Byrons gevangene op het kasteel van Chillon, verblind door het fel le zonlicht en duizelig van den ontzag wekkend hoogen blauwen hemel, misschien weer terug verlangen zouden naar hun somberen kerker. Maar wie zich de on natuurlijke levensverhoudingen, waarin ze zijn bekneld, volkomen bewust zijn en niet weg kunnen, voor hen is het lijden dubbel groot. Want zij kunnen den bran denden dorst naar levensgeluk niet les- schen in een wereld, waar alles door dor- kunstmatigheid geregeld wordt, waar de persoonlijkheid verminkt wordt ^n waar idealisme en vaak ook schoonheid en poë zie als belachelijk en onbegrepen worden uitgekreten. Als in een geluksvisioen droo- men zij, zoo ze nog1 zeer jong zijn, van een groote vrijheid, ver van een gekunstelde beschaving met de algeheele bekoring van een natuurlijk bestaan, steeds frisch en verrassend, zonder gecultiveerde zorgen en behoeften, temidden van een ongerepte, schoone natuur, waar men overeenkomstig zijn diepste en hoogste verlangens leven kan. Gelukkig daarom zij, die na dergelijke ervaringen, in worsteling naar vrijheid, tenslotte toch nog voor goed naar buiten kunnen om er rustig, vrij en onafhankelijk te gaan leven, al is het maar in een zeer bescheiden woning. En in een vrijheid, die geen losbandigheid beteekent, maar juist krachtens haar echtheid die van anderen ten allen tijde ontzien zal, hierbij alleen krachtig opkomend voor eigen opvattingen, inzichten en levenswijze. Een vrijheids zin dus, die normaal, gezond en sterk is. Betrekkelijk, tot op zekere hoogte dan. is het buitenwonen nog vrij. Vrijer al thans dan in het hartje van een stad of dorp, waar men soms in letterlijke zin haast bij elkander op de tafe! kijkt en in de hooge huizen aan alle zijden is inge sloten en gemeenschappelijke trappen dik wijls aanleiding en schouwtooneel zijn voor kleinere botsingen, waaruit zich soms zeer onverkwikkelijke scènes en groote onaan genaamheden ontwikkelen kunnen, waar door het wonen aldaar een hel wordt. Die aanleidingen zijn buiten niet zoo aanwe zig of in elk geval Iminder, zelfs daar waar de huizen nog en bloc gebouwd zijn. Die laatste bouw is hier gelukkig in de minderheid, wat werkelijk de vrijheid van wonen ten goede komt. Er kunnen niet zoo gemakkelijk praatbuurten ontstaan, wat het leven van vele kleine en soms ook wel grootere plaatsen zoo duf en zielloos maakt. Zooals op elke kleine plaats zal ook hier wel gebabbeld worden, doch het hindert minder ot zelfs in 't geheel niet, zoodat de schade alleen in hoofdzaak tot de beoefenaars beperkt blijft. Waarom dan hier ook ieder, die een levensstandpunt veroverd heeft en voldoende initiatief be zit, naar eigen opvatting en beschouwing zijn leven vrij kan inrichten. Wat dan ook voor alle onafhankelijken van geest en in 't bizonder voor de intellectueelen en de kunstminnenden onder hen van groo te waarde is. Vooral de laatste categorie heeft gewoonlijk een sterke vrijheidszin, die zich niet gemakkelijk verslaan laat. Hier kan men nog door bosch en heide dwalen en zich ver in alle richtingen be geven, al ontmoet men dan ook een enkele maai een waarschuwingsbordje met de be kende artikelen uit het wetboek van srtaf- recht, die hier waarschijnlijk in hoofdzaak bedoeld zijn voor echte kwaaddoeners en natuurschenners. Dit is een groot voor recht voor deze streek, waar bijna over al elders in dezen tijd aan de vrijheid van beweging paal en perk gesteld wordt. En zoo kan in de wijde eenzaamheid van dit landschap de liefde tot vrgheid nog meer worden aangewakkerd. „TOESCHOUWER". (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. BRAND. Weer brak heden (Dinsdagmiddag) om streeks 2 uur een heidebrand uit op een terrein gelegen tusschen het Vliegkamp en den Dolder, die door militairen van het Kamp onder deskundige leiding krachtig bestreden werd. In groepen van twintig man werd het vuur, dat zich in snel tem po trachtte uit te breiden, met boomtakken uitgeslagen. Door de groote hitte moesten de manschappen telkenmale om de drie minuten worden afgelost. Na een paar uur mocht het gelukken om den brand meester te worden. Ook was de Brand eer van hier intusschen ter plaatse ver schenen. De oorzaak is vermoedelijk weer wijten aan het wegwerpen van een brandende sigaar of sigaret. Hoe vaak nog?

De Soester | 1930 | | pagina 2