T. VAN VLIET Modelslagerij Stoomwasscherij „DE VLIJT" t BOSCHSTRAAT 9 - BAARN Geopend: Handel in Auto- Onder de el en M. O. VERSTEEG. W. van Mechelenstraat 29 AMERSFOORT. FRANCO HALEN EN BEZORGEN J De burgemeester moet de bezwaren om trent de slechte voorbereiding volkomen erkennen; de klappen vallen echter thans op de secretarie, doch spr. wil vaststel len, dat daar de verantwoordelijkheid niet is. Die rust uitsluitend en geheel op die atdeeling, die steeds' maar weer op het allerlaatste oogenblik met nieuwe en ur gente voorstellen komt. Natuurlijk hebben 15. en W. daarvoor tenslotte de verant woording. De dienst sluit echter op 1 Juli en minstens een maand van te voren moe ten de gegevens ter verwerking zijn in gediend. Spr. kan den raad echter de ver zekering geven, dat hij tegen de betrokken ambtenaren thans voornemens is heel wat krassere maatregelen te gaan nemen. De heer Busch: ,,Och, het tegenwoordige college heeft den langsten tijd al geze ten, het zal gerust niet zoo lang meer zit ten". Na deze toezegging trekt de heerGasille zijn voorstel tot verwijzing naar de finan- tieele Commissie in. De heer Doorman betreurt het, dat de kosten voor het 900-jarig bestaan zoo hoog zijn geworden. Vooral het laten slaan van gedenkpenningen is erg duur geweest. De kosten zijn echter eenmaal uitgegeven en er is niet veel anders te doen, dan de verhooging maar goed te keuren. Toch dringt spr. met klem aan voortaan meer voorzichtigheid in acht te nemen en wat beter te ramen en uit te zien. De begrootingswijzigingen worden hier na aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tot verhooging van het maximum-crediet in rekening-cou rant bij de Bank voor Nederlandschc Ge meenten met ontwerp-besluit. Aangenomen. 6. Beroep tegen het besluit van de led. Staten tot vaststelling van den uitgavenfac- tor ter berekening van de Rijksuitkeering uit het gemeentefonds. Nadat het minder juiste woord „voor genomen" op voorstel van den heer Door man is veranderd in „gelet op", wordt besloten in beroep te gaan conïorm het voorstel. 7. Credietaanvrage van B. en W. voor den bouw eener schuur op het terrein van het Gasbedrijf, alsmede voor den aankoop van een fitterskar en het aanbrengen van een clectroinotor ten behoeve van het bedrijf. De credietaanvrage wordt toegestaan. 8. Voorstel van B. en W. om gunstig te be schikken op het verzoek van de Vereeniging „Soest Vooruit" tot betaling van net na- deelig saldo der rekening feestviering 900- jarig bestaan der oudste oorkonde over Soest, in verband met toegezegde garantie. De heer Gasille zegt, dat de gemeente het voorbeeld heeft gegeven met een te kort en dat nu Soest Vooruit is g'evolgd. Men kan nu niet meer anders doen, dan het tekort van Soest Vooruit ook maar dekken. De heer de Bruyn was steeds tegen elke kermis, en nu is gebleken, dat juist de kermis het tekort heeft veroorzaakt. De omgeving heeft er erg veel hinder van ge had. Het weder was schitterend en er wa ren zeker geen buitengewone omstandig heden. Het tekort is ontstaan door de her rie op den laatsten dag van het vuurwerk, toen de entreeprijs op 10 cent is moeten worden bepaald in plaats van op" de voor genomen 25 cent, zulks ter voorkoming van groote herrie en een soort revolutie. Spr. is tegen het voorstel. De heer Hilhorst is het hiermede eens. De heeren hebben de buitengewone om standigheden zelf geschapen, anders was er een soort revolutie gekomen en thans heeft men tenminste nog met /reugde kunnen terugzien op het feest. De garan tie was echter alleen bedoeld voor slecht weer e.d. en is in dit geval niet van toe passing. Stemmen: „Nu, dan is het werkelijk een koopje, als men voor een f900.— een revolutie heeft weten te voorkomen". Mevrouw Landweer-de Visser meent, dat het geheele verschil niet in die eene avond kan hebben gelegen. Bij een ver schil va^ 15 cent op de entreeprijs zouden er dan wel een 6000 menschen dien avond moeten zijn geweest, wat spreekster be twijfelt. Stemmen: „O, veel meer, een paar dui zend meer". De burgemeester wijst er op, dat de ge meente wel is waar f 1000.subsidie heeft gegeven, maar zij heeft aan verma kelijkheids belasting terug ontvangen f 1021.40, dus nog zelfs een voordeeltje gehad. Het tekort is ontstaan door de her rie op den laatsten avond van het vuur werk en het bestuur van Soest Vooruit kon in die gegeven omstandigheden niet anders handelen dan het gedaan heeft. De heining aan de Spoorstraat is zelfs verbroken en om dat te voorkomen was er natuurlijk geen voldoende politiemacht. Men vergete ook niet de gehouden fees ten voor ouden van dagen, kinderen en de beschikbaar gestelde fraaie prijzen voor de wedstrijden. De heer Busch is vóór het voorstel, om dat bij f 0.25 entree dien avond de heibel niet was te overzien, geweest en de opge zette hetze dan wellicht tot zeer onaange name gevolgen had geleid, die nu ten min ste alle zijn voorkomen. Het voorstel om de f891.42 uit te be talen aan Soest Vooruit op grond van de garantie wordt hierna aangenomen met 8 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren de Bruyn. Hilhorst, Pronk en Mevr. Landweer—de Visser. Wethouder Endendijk wilde met de geheele zaak niets te maken hebben en onthield zich van stemming. 9. Behandeling van een verzoek: a. van het bestuur der Stichting Engen- daalschool om de noodige gelden beschik baar te stellen teneinde ten behoeve van dc U.L.O. School voor het handwerk-onderwijs een naaimachine te kunnen aanschaffen. b. van het bestuur der R.K.U.L.O. school om de noodige gelden beschikbaar te stellen ten behoeve van de aanschaffing van leermiddelen c. van het bestuur der Vereeniging „Een School met den Bijbel" om de noodige gel den beschikbaar te stellen voor het aan schaffen van leermiddelen ten behoeve van de school aan den Driehoeksweg. De verzoeken worden ingewilligd. 10. Behandeling van het verzoek van G. de Beer tot het verstrekken van een bij drage in de kosten verbonden aan het be zoeken van een school voor buitengewoon lager onderwijs te Amersfoort door zijn zoontje. De heer Busch zegt, dat achterlijke en zwakzinnige kinderen zeer storend wer ken op het onderwijs, zoowel op de on derwijzers als op de kinderen. Kan er geen aparte school of aparte klasse voor worden opgericht? Wethouder Endendijk heeft daarna reeds onderzoek gedaan, doch er zijn er slechts enkele. In heel Baarn zijn er ook slechts 6 en ook die zijn op de eenige school voor achterlijke kinderen hier in de buurt, n.1. te Amersfoort. Het verzoek wordt inge willigd. Agendapunt 11 is reeds bij den aanvang der vergadering behandeld. 12. Behandeling van een adres van de ge meente-vroedvrouw Mej. R. Westra, ver zoekende toekenning eener rijwieltoelage. De heer Gasille stelt voor de rijwiel toelage te stellen op f 20.net als voor alle anderen. Mevr. Landweer-de Visser meent, dat Mej. Westra veel meer moet kunnen ver trouwen in haar rijwiel dan elk ander., ook bij nacht en ontij moet het steeds prima in orde zijn en daarom is spr. voor de voorgestelde f 30. De heer Busch zegt, dat er gemeente werklieden zijn met f22.per week en weet niet waarom nu iemand met f 1800.- nog f 30.meer moet hebben. Wethouder Endendijk verdedigt het voorstel en deelt mede, dat het salaris van Mej. Westra aan den lagen kant is het meeste verdienen soortgelijke dames van 2000.— tot f2500.—. De f1800. zijn slechts gemeente-garantie; als Mej. Westra meer verdient is dat .geheel voor haar. De heer Busch: „Het spijt mij, dat ik geen vroedvrouw geworden ben". De heer Gasille trekt na de verdediging door Mevr. Landweer zijn voorstel in en de vergoeding van f30.wordt toege kend. 13. Vaststelling van een besluit tot het ver- leenen van een zakelijk recht op gemeente grond ten behoeve van uit te voeren werken door de N.V. P.U.E.M. De heer Doorman meent, dat thans wordt voorgesteld veel meer toe te staan dan gevraagd wordt. Als later nog eens wat gevraagd wordt, kan de raad dat toch altijd weer toestaan. Zooals de overeen komst nu luidt kan de P.U.E.M. ook aller lei bovengrondsche transformator- en verdeelhuisjes gaan oprichten, alles voor die f 15.— ineens. Spr. voelt ook meer voor een jaarlijksche recognitie en dan niet per vierkante Meter, wat vrijwel onmoge lijk is te bepalen, maar dan liever per strekkende Meter kabel, waarover het nu toch gaat. Ook heeft spr. nog een aantal redactie wijzigingen, terwijl de heer van Klooster van de gelegenheid gebruik wil maken een gunstiger stroomprijs en meter- huur te bedingen. Waar ook dit punt in het geheel niet blijkt te zijn voorbereid en niemand van het college van B. en W. in de voorgestel de overeenkomst wegwijs kan worden, wordt dit punt van de agenda afgevoerd en tot de volgende vergadering aangehou den ter nader onderzoek. 14. Behandeling van een adres van bewo ners van perceelen gelegen aan den Kamp weg, verzoekende afdoende verbetering van dien weg. De heer Groote wal zegt, dat het nieuw bestraatte deel van den Kampweg nu, na slechts een tiental dagen, al weer vol ga ten en kuilen zit. De geheele straat is ver keerd gelegd, er zijn ruimten -tusschen dc steenen van 2 c.M., bijna nergens is de ruimte minder dan 0.5 c.M. De heel zware voertuigen van de Lucht doelartillerie en van het Vliegkamp heb ben den nieuwen weg in een week reeds totaal bedorven. Spr. wil trachten van het Rijk vergoeding te krijgen voor dezen weg, die in hoofdzaak gebruikt wordt voor die extra zware Rijksvoertuigen. De rest van den weg is meer dan treurig. Hoe B. en W. kunnen schrijven, dat dat deel in vrij goeden toestand verkeert is spr. een raadsel. Er zijn kuilen, waarin men schen bijna heeleniaal verdwijnen en gedeel telijk repareeren is totaal onmogelijk en weggegooid geld. Wethouder Koenders begrijpt dat niet, daar de firma Snijders bekend staat als uit nemende stratenmakers. Wellicht is de fun deering wat zwaar. Waar het college ook op dit punt niet voldoende georienteerd is en in het geheel den huldigen toestand van den Kampweg niet kent, moet ook dit agendapunt voorloopig worden aangehou den ter nader onderzoek. 15. Vaststelling van een besluit tot het. in schenking aanvaarden van grond van G. H. Schimmel alhier en bestemming van den grond voor aanleg van een weg. De heeren van Klooster en Busch mee- neu, dat het niet allereerst op den weg van de gemeente ligt om pogingen tot wegaf- stand in het werk te stellen, daar 2ulks in de eerste plaats het belang is voor den heer Schimmel zelf, die zulke onderhandelingen ook veel beter kan gaan voeren dan de ge meente. In principe zijn deze sprekers wel voor aanleg van den weg, maar dan moet de heer Schimmel zelf zorgen, dat de. grond- afstand van andere eigenaren voor afron ding van den weg in orde komt. Zonder slag of stoot geven B. en W. ook dit toe en.ook dit agendapunt wordt af gevoerd en aangehouden. 16. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst met het Stads- en Academisch Ziekenhuis tc Utrecht teneinde lijders aan besmettelijke ziekten in die rich ting te kunnen doen opnemen. Zonder discusie of hoofdelijke stemming aangenomen. 17. Aanbieding van het verslag Volks huisvesting over 1929. Voor kennisgeving aangenomen. 18. Vaststelling van een besluit tot intrek king van het raadsbesluit van 26 Augustus 1927, waarbij aan H. van Dooijeweert ont heffing werd verleend van het bepaalde in art. 8 der bouwverordening. Op een vraag van den heer Busch ant woordt de burgemeester, dat destijds de raad ontheffing moest geven, wat thans door B. en W. moet worden gedaan. De heer Dooijeweert heeft nimmer van de onthef fing gebruik gemaakt, die al dateert van 26 Augustus 1927. Vraagt de betrokkene op nieuw ontheffing aan, dan moet hij dat dan nu doen aan B. en W. en het is geenszins de bedoeling die ontheffing dan niet te ver- leenen. Deze intrekking is dus slechts een administratief besluit. De intrekking wordt aangenomen. 19. Vaststelling van een besluit tot open bare verpachting van het jachtrecht op ge meentegrond. De heer van Doorne doet dit jaar weder om het voorstel de jacht niet te verpachten althans niet voor dit jaar. De heeren de Bruyn en Busch zijn het daarmede volkomen eens en het voorstel van Doorne wordt z.h.st. aangenomen. 20. Behandeling van: a. aanvragen tot verkoop en verhuur van gemeentegronden. b. voorstel van B. en W. tot in schen king aanvaarden van grond. c. voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit inzake ruiling van grond met W. Heijdeman. De heer Busch wil aanvang en einde van alle verhuringen gelijktijdig stellen, dan heeft de gemeente beter overzicht. Voorts vraagt hij, waarom op het land aan de Birktstraat de koeien van Jhr. v. d. Bran- deler loopen, die toch niet de huurder is, terwijl onderhuur geheel of gedeeltelijk is verboden. De heer de Bruyn wijst er op, dat op het land aan Hagen verhuurd enkele vuile var kens loopen, zelfs to; aan den openbaren weg en vraagt maatregelen daartegen, die worden toegezegd. De voorstellen worden z. h. st. aangeno men. 21. Vaststelling van suppletoir kohier hei de- en zandgrondents Vastgesteld. 22. Vaststelling van het primitief kohier der hondenbelasting over het jaar 1930. Vastgesteld. Hierna koiht aan de orde de „eerste aan vullingsagenda". 1. Voorstel van B. en W. tot handhaving van het Raadsbesluit d.d. 10 Febr. 1930, No. 617, tot verkoop van grond aan C. de Jong. Goedgekeurd conform voorstel. 2. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van financieelen steun aan de afd. Soest van de Vereeniging E.H.B.C. met betrek king tot de aanschaffing eener ziekenauto. De heer Busch staat sympathiek tegen over de lofwaardige ijver van dc vereeni ging E.H.B.O. en wil het geld spontaan toekennen. De wijze, waarop echter op al lerlei manieren geld bij elkaar geleurd wordt vindt spr. wel een beetje beschamend voor Soest en hij stelt daarom voor, dat de ge meente maar meteen het restant benoodigde geld voteert. Wethouder Endendijk waardeert ook het streven van E. H. B. O. zeer, doch meent, dat men het particulier initiatief in deze moet steunen en dankbaar aanvaarden. De wijze, warop getracht is geld bijeen te bren gen wenscht spr. allerminst te becritiseeren. daar men toch alle inwoners in staat heeft gesteld het hunne bij te dragen. De burbemeester zegt, dat de oorspron kelijke bedoeling was, dat werd bijgedra gen door de gemeente Soest voor 1/3, door Baarn voor 1/3 en door particulieren voor 1/3. Baarn heeft echter geweigerd en daar door moesten de particulieren 2/3 opbren gen. Het particulier initiatief is op buiten gewone wijze werkzaam geweest. De heer Doorman vindt ook in de aange wende middelen niets verkeerds en alles zeer prijzenswardig. De burgemeester vraagt dan aan den Raad machtiging om het resteerende bedrag dat nog noodig zal blijken te zijn na af loop van de bazar voor rekening van de gemeente te nemen, welk voorstel wordt aangenomen. De overeenkomst en de tarieven komen nog nader in den Raad. 3. Vaststelling van den staat van Oninba re Posten, behoorende tot de gemeente rekening 1929. Hierna komt aan dc orde de „tweede aanvullingsagenda". De burgemeester deelt mede, dat de nieu we ambtenarenwet nog enkele duistere punten bevat, die nog moeten worden op gelost. In afwachting daarvan kan het nieuwe ambtenarenreglement nog niet be handeld 'worden. Doch de uitvoering van de nieuwe ziektewet dringt en daarom wordt thans voorgesteld in afwachting van de ko mende dingen voorloopig reeds de bepalin gen van het concept reglement ten aanzien van loonbetaling bij ziekte en invaliditeit in werking te doen treden. Het voorstel is om bij tijdelijke ziekte 4 weken vol loon uit te betalen en bij ongevallen ook vol loon, al les met terugwerkende kracht en in afwach ting van de nog vast te stellen regelen. Al dus wordt dit voorstel aangenomen. Voorts deelt de burgemeester mede, dat de verbetering van de Spoorstraat vanaf het station tot de school voor grint 70.zou DE RIJWIEL-CENTRALE. Wij leveren U voor den prijs van f 38.50 een goed rijwiel; extra zware Dienstrijwielen vanaf I 50.—. Vraagt en berijdt steeds MYAR-rijwielen daar deze nog nimmer tegenvielen Een MYAR-rijwiel is van grootbelang, want ge hebt het voor Uw leven lang. Laat U niet bepraten, dat dit minder waardige kwaliteits-artikelen zijn. „De Rijwiel Centrale", WILH.v.d.BELT v.h. Leger des Heils. Telefoon 1370 - AMERSFOORT. gevraagd hebben. Bij nader inzien lijkt het echter gewenscht dat pleintje maar te be straten, waartoe gebruikt kunnen worden de oude straatsteenen van de Spoorstraat, wat dus geen extra geld kost. Echter stelt het college nu ook voor aan beide zijden dat stukje Spoorstraat een trottoir van tegels aan te leggen, waarvoor 160.noodig is, die uit de gewone middelen kunnen worden gevonden. Spr. verzoekt den Raad op deze voorstellen sanctie te verleenen. De heer Grootewal zegt, dat dit geval letje nu eens weer per toeval ontdekt is en men toe gauw weer een voorstelletje heeft ingediend om dat eigenmachtige optreden te dekken. Hij voelt veel voor aanhouding ter onderzoek en zou dan gaarne eens de correspondentie inzien, hieromtrent gevoerd tusschen O. W. en B. en W. Die 160. worden nu opeens weer ergens vandaan ge goocheld en kloppen doet die zaak natuur lijk niet. De heer van Klooster wil op die plaats bij het station geen oude klinkers gebrui ken, maar nieuwe. De oude kunnen nog best eens ergens anders worden benut. De heer Doorman /.egt, dat er nog heel veel goede oude klinkers zijn. Hij verzoekt de heg bij Fides, voor zoover die over ge meentegrond hangt te doen verwijderen. De oorspronkelijke bedoeling was aan de eene zijde een fietspad en aan de andere zijde een voetpad. Blijkbaar komen er echter nu twee voetpaden, wat spr. aan de trottoirban den heeft gezien. Dit is echter niet conform het aangenomen voorstel. Spr. kan zich voorstellen, dat niemand gaarne 't fietspad voor zijn deur heeft en daarom doet hij thans het voorstel dan maar twee voetpa den te maken. Dit voorstel wordt met 2 tegen 11 stem men aangenomen. Tegen de heeren Enden dijk en Gasille. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen met 12l stem (tegen de heer v. d. Breemer.) Omtrent de Koninginnelaan, waar ook 'n fietspad en een voetpad zou komen wordt beslist, dat dat daar zoo blijft, ondanks het feit, dat ook daar aan beide zijden trottoir banden, en nog wel verhoogd, aangebracht zijn. Wethouder Koenders verklaart echter uit drukkelijk, dat het de bedoeling is daar aan eene zijde een fietspad te maken, hoewel de heer Gasille dan niet kan begrijpen hoe men dan daarop moet komen per fiets als er een verhoogde trottoirband is, doch volgens de wethouder gaat het heel best. Hierna verkrijgt de heer Busch het woord tot het stellen van zijn vragen over de ben zinelevering aan de gemeente. Spr. vraagt: 1. Is het juist dat bij de laatstgehouden inschrijving voor levering van benzine gedu rende het jaar 1930 aan de Gemeente voor een erkend merk als laagste prijs 14}ó cent per liter werd genoteerd? 2. Zoo ja, .welke reden of redenen hebben ertoe geleid, dat aan den inschrijver die de ze prijs inzond, de levering niet is gegund? De burgemeester antwoordt hier direct op als volgt: 1. ja, voor 14 cent werd A.P.C. benzine aangeboden. 2. de redenen, dat daarop niet is inge gaan zijn gelegen aan het feit, dat vóór de gunning de vertegenwoordiger der A.P.C. aan de gemeente heeft medegedeeld, dat geen enkele afnemer der A.P.C. voor dien prijs origineele A.P.C. kon leveren, daar dan de A.P.C. dien afnemer dan terstond zou uitsluiten en hem nimmer meer benzine zou verstrekken. Ook zelfs via andere afnemers zou het dien persoon onmogelijk zijn dan verder A.P.C. te leveren door de uitgebrei de organisatie, die deA.P.C. in dit opzicht heeft. Waar dus de gemeente aldus niet de overtuiging mocht hebben, dat de inschrij ver werkelijk kon leveren, noch dat werke lijk A.P.C. benzine kon worden geleverd, verviel naar oordeel van B. en W. deze in schrijving en werd de zaak gegund aan den volgenden inschrijver, jhr. v. d. Brandeler, met de O.B.I.M. De heer Busch had deze antwoorden ver wacht; ze zijn juist. De laagste inschrijver was echter 1 cent lager. B. en W. hadden beter moeten onderzoeken of hij werkelijk niet kon leveren en hadden niet zonder meer mogen afgaan op den vertegenwoordiger. De inschrijver kon wel leveren, ja, kon zelfs het geheele benoodigde jaarkwantum ter stond in vaten afleveren. Hoe hij daraan kwam ging de gemeente niet aan. Hij kan zelfs du geheele 20.000 Liter nog altijd in vaten leveren. Spr. was eerst voor levering via den plaatsgenoot v. d. Brandeler, maar is daar nu na alles wat is geschied wel van terug gekomen. Wij hebben nu gekregen rommel in plaats van goede benzine, to taal onbruikbaar petroleum residu, dat ho- pelooze hoeveelheden water en vuil bevat. De auto's moeten een kwartier te voren worden aangeslagen, de kleppen slaan aan en moeten elk oogenblik worden geschuurd rondweg, de benzine die Jhr. v. d. Bran deler heeft geleverd aan de gemeente is een schandelijk product. De genomen proe ven zeggen niets, daar heeft de betrokkene wel voor gezorgd. Immers het eigen per soneel van Jhr. v. d. JBraondcler heeft ver klaard, dat hij twee soorten benzine heeft, goede, dierhij aan anderen levert en waar mede de proeven zijn genomen en rommel, die in de pomp van de gemeente terecht komt. Door de houding van B. en W. is groot nadeel ontstaan voor de gemeente zelf en ook voor de inwoners. Immers had de laagste inschrijver geleverd dan was er in Soest een benzinestrijd gekomen, dc ge meente had goede en goedkoope benzine ge had en de benzineprijs voor dc inwoners was énkele centen verlaagd. Dc burgemeester zegt, dat beoordeeld moet worden uitsluitend het moment van gunning.Wat daarna is gebeurd en gebleken dat mag men B. en W. niet aanrekenen. De heer de Bruyn heeft ook proeven ge nomen met O.B.I.M. benzine en die bleek zoo slecht, dat men spr. zelfs vroeg: „rijdt tegenwoordig met petroleum?" Dat de kwaliteit zoo buitengewoon slecht was, was al aan B. en W. bekend voor de in schrijving en toch is de levering maar ge gund. Bij de steekproeven, die de commissie heeft genomen heeft spr na dat alles niet aanwezig willen zijn. Die proeven toch zeiden niets en voor die flesschentrekkerij wilde spr. zich niet leenen. De heer Doorman beschreef hierop de proeven, die de Commissie, bestaande uit de heeren Doorman, van Klooster en Hil horst heeft genomen met enkele Liters benzine, waarmede is gereden. Ook het scheikundig rapport constateert geen ver schil tusschen OBIM en Texaco. De heer Grootewal vindt de genomen proeven gewoonweg belachelijk; de com missie is er gewoonweg tusschen genomen en de proef heeft absoluut geen waarde. Na verschillende besprekingen stelt de heer Busch voor het contract te verbre ken, wat de Burgemeester niet maar zoo wil; eerst moet dan tocli een nauwkeurige expertise gemaakt, die de tekortkomingen ontwijfelbaar aantoonen. Daartoe wordt be sloten, echter met benzine uit de reser voirs van de gemeente auto's, die uit de gemeente-pomp zijn met OBIM benzine. De interpellatie wordt hierna gesloten ver klaard. Voorts stelt de burgemeester aan de or de het request van de bouwvakarbeiders, die verzoeken in werkverschaffing den He melvaartsdag door te betalen, terwijl ze dan zelf de 2e Pinksterdag voor hun reke ning zullen nemen. Nadat Wethouder Koen ders nog eenige opheldering heeft gegeven omtrent de regeling met de bonnen, wordt besloten aan het verzoek te voldoen. Daarna komt aan de orde de RONDVRAAG. De heer Grootewal wil een lichtbak heb ben op de Amersfoortschestraat bij de Ban- ningstraat als waarschuwing voor de tram kruising en wil ook borden met opschrift „slipgevaar" op de Amersfoortschestraat. Spr. wijst er op, dat het hek van den heer OPGERICHT 1899 ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEFOON No. 33G POSTGIRO No. 146487 Scheffer, dat de gemeente zou laten aanleg gen in ruil voor de grondafstand als de heer Scheffer de materialen verschafte, nu reeds veel meer dan de vastgestelde 75. heeft gekost, die er aan mochten worden verloond. Er zijn al 4, 5 tot 6 menschen reeds eenige weken aan bezig en nog is het niet af. Toegezegd wordt, dat de kostenbereke ning aan den Raad zal worden gegeven. De Heer van Doorne vindt het niet te pas komen, dat de verlofhoudur Belt sleed-, maar opnieuw wordt bekeurd. De burge meester zal die kwestie onderzoeken. De heer Doorman klaagt wederom over al die leelijke reclameborden, die maar niet verdwijnen. N'u is er zelfs een nieuw bord bijgekomen bij het station Soestdijk van die rozeijkweekerij. De burgemeester: „O, daar hebben we vergunning voor gegeven." De heeren van Doorne en Doorman be treuren dat ten sterkste, daar het daar bui tengewoon ontsierend is. Ook de kwestie van de schutting aan de Van Weedestraat wordt nog eens opge haald en er blijkt, dat ter zake proces-ver baal reeds is opgemaakt. Hoe of dat ver der is afgeloopen, wist de burgemeester nog niet. De heer Gasille heeft bemerkt, dat van de 1.250.000 steenen, die besteld moesten moesten worden er reeds 2.000.000 zijn aan gekomen en vraagt hoe dat kan. Aanbevelend, JOH. KOSTER. Heerenstraat 20 - Telef. 2706 HILVERSUM Wethouder Koenders zegt, dat de restee rende steenen van de magazijnvooraad zijn. De heer Gasille wil verbetering van de Schrikslaan en van de Beukenlaan, die nu wel heel erg afsteekt tegen du Verlengde Talpialaan, voorheen Heete Akkerwcg. Hij vraagt ook langzamerhand stukjes grond te reserveeren voor kinderspeeelplaatsen, daar daaraan gebrek gaat komen door de intense bebouwing. Onderzoek hierna wordt toegezegd. De heer Busch vindt het raar, dat men eerst bij Couturier op Soesterberg boompjes gaat planten en die dan later ruw op 1.25 Meter gaat afkkappen. De berékening om trent den aanleg van de Hartmanlaan heeft spr. nog eens nagegaan, waarbij hij tot de conclusie is gekomen, dat de heer Gasille de vorige raadszitting volkomen gelijk had. De gevolgde manier heeft groot nadeel voor de gemeente opgeleverd. Omtrent de verplaatsbare muziektent ge looft spr., dat deze zoometeen zeer gevaar lijk zal zijn, dan wel heelemaal niet deugt. Wethouder Koenders zegt het onderzoek toe. Voorts wijst de heer Busch op de hooge haag op de eerste hoek van de Bosstraat in de richting van de Schoolstraat en ver zoekt ingrijpen uit verkeersoogpunt. Tenslotte bepleit spr. spoedige regeling van de werkverschaffing, waarbij men met de wegenaanleg kan komen tot productie ven arbeid tegen standaardloon. Nadat Wethouder Endendijk verklaart heeft, dat men daartoe eerst moet kennen de voorloopige cijfers van de concept-be grooting voor 1931 ten einde te kunnen uitmaken hoever men kan gaan, wordt de vergadering door den burgemeester geslo ten te ongeveer 6.30 uur.

De Soester | 1930 | | pagina 2