BRIEVEN ,,S T A D 1 M A" L. J. HOKSBERGEN LUXE VERHUUR-INRICHTING Automobiel-Centrale TELEFOON 2061 Meylink's Fotohandel ROOKT *«1 in priizen van 6 TOT 12 CENT Sigarenfabp. „DE S TER" Rozenstraat 12-14 Bilt CU) Binnenland. Soesterberg. A. J. C. MOOY Ongeëvenaard in kwaliteit te bereiken. Het is veel moeilijker onze hartstochten te regeeren, onze angsten en wenschen te beheeren, onze gedachten in bedwang te houden, dan het is aalmoezen aan de armen te geven. En de mensch die er naar streeft zich van alles dat on waardig is te ontdoen, leeft een verdien stelijker leven, dan hg, die alleen maar zoo denkt te leven, dat hg de goedkeuring van anderen, of zelfs van zijn eigen gewe ten mag verwerven". Plicht is immers iets dat dwingt, liefde iets vrgwilligs, nietwaar? FLORIS C. van Oom Bartholomeus aan zijn Neef In de Provincie. Amsterdam, 3 Juli. Waarde neef, Zgn wg doodgoeie, edelhartige jorissen- goeü-blued, of zijn wg dat niet? Zijn wg rare sgsjeslgmers? Ja, wg zijn lampepit- ten. Mgn gemoed is heftig beroerd, mijn jongen, nu ik mij opmaak, je het wel en wee van de poorters der Amstelstad of te-wel van Mokum te beschrgven. Want, te deksel, hebben wij geen schoonheids commissie, een gemeentelijke schoonheids commissie, die, behalve nog ettelgke an dere commissie van bouw- en woning toezicht, ervoor waakt, dat alles in onze goede stad ecg schoon en kunstvol en stijlvol, ja, vol van alles wat maar goed en braaf en nobel is, blijft? Er mag geen steentje scheef zitten, neen, er mag geen venstertje extra bijkomen, geen balcon- randje erbij of er af in één van tde nieuwe woningcomplexen, of de schoonheidscom missie moet er in gekend worden! Want, jandorie, Amsterdam moet een prachtige, mooie, keurige stad zijn en wie op een muurtje of schuttinkje of waar dan ook iets aanplakt, dat op de gemeentelijke of andere verpachte aanplakborden of zuilen thuishoort, die is strafbaar volgens arti kel zooveel enz. Maar zóó-jjchoon kunnen we de stad niet maken, we kunnen straten en pleinen niet bevolken met dure veeg en sproeimachines, of in den verkie zingstijd breekt een tuchtelooze bende los, betaalde en vrijwillige klodderheeren in dienst van de politiekers, die straten en pleinen bevuilen met hun nuttelooze en (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. weerzinwekkende verkiezingsleuzen en na men van candidaten, die blijkens de krui- deniersachtige aanprijzingen allen zonder uitzondering behept zijn met de edelste, meest belangelooze oogmerken, die slechts hun leven willen offeren op het altaar van het gemeene nut, k raison van eenige dui zenden 's jaars en eenige klinkende daal ders per zitting. Alle politieke heeren- ver foeiden, wanneer zij eenmaal braaf en Stevig op de zetels gezeten waren, het ergelgke kalkgesmeer op 's Heeren stra ten om het hardst. Maar een wetje of voordracht voor een gemeentelijke of na tionale verordening om eens en voor goed dit liederlijke gesmeer op straten en mu ren te verbieden, daar heeft niemand ooit iets van vernomen, en 'de politie verze kerde herhaalde malen, dat zij machte loos stond tegenover dit vandalisme. Er was geen verordening om het te verbie den. En de brave schoonheidscommissie keek slechts naar omohog naar de ge veltjes en de balconnetjes en de dakven stertjes. Maar wat voor haar voeten lag, dat, waarop ze trapte, bij eiken stap, nee, dat zag- ze niet. En niemand zag het, ivan al degenen, die er wel wat aan hadden kunnen doen. Maar ziet, de tijd werkt voor ons. Want wat zien we nu in Am sterdam gebeuren? Dat een ondernemende reclame-vlakten-exploitant tot zich zelf zei; „Wat? De straatvlakte is vrg? En als ik een muurtje of schutting wil pach ten, om deze vlakte voor reclame-doel einden te exploiteeren, dan moet ik de noodige pegulanten neertellen? Eureka! Ik heb het gevonden! Ik heb een eindeloo- ze, absoluut gratis reclame-vlakte ont dekt! Dat is een goudveld, waarbij die Californische maar kinderspel zijn! Ik mag immers gratis op de straten en plavei sels smeren, zooveel ik wil? Wacht eens eventjes I" En de reclame-man ging aan den slag, verhuurde „onze" en „ons aller" straat vlakte bg de kilometer, en thans is hij bezig deze op drukke punten door ex perts onder de letterschilders-in-het-groot te doen beschilderen met reclame-leuzen in reuzen van witte, geel- of blauwom rande letters, die je van het plaveisel toe schreeuwen, dat „die-en-die"-bioscoop daar-en*daar is, en dat je vooral „dit-en- dat" bg zus-en-zoo moet koopen! En al ketteren we nu ook nog zoo, 'ik zegen dezen ondernemenden reclame agent, die dit ei van Columbus ontdekte. Laat er maar eens'iemand wat van zeg gen, laat maar één agent van politie hem één stroobreed in den weg leggen: hij zal hem wel gauw aan het verstand bren gen, dat hij niets, maar dan !,ook niets met zgn opmerkingen te maken heeft. Want het mag! De politieke knoeiers mochten het immers ook? Er is immers uit den «Tt G. G. J. ALBLAS treure verzekerd, dat niets de kalkver- morsers In hun ignobel bedrijf kon sto ren? Welnu, dan smeert hij er ook op los, kakelbont, rood en groen en geel en blauw, tot het ons duizelt als we naar ue straatsteenen kijken. Op den Dam is hg ook al bezig! H.M. de Koningin had bij vroegere bezoeken het fraaie uitzicht op sikkel-en-hamer, restant van een com munistische straat-bevuiling. Thans kan H.M. zich verlustigen in kakelbonte aan prijzingen van schoensmeer en margarine of iets van dien aard. Ik zei, neef, dat ik dien braven reclame agent zegen. Ik meen het. Want die man wordt onze redder, al weet hij het zelf niet. Want natuurlijk krijgt hij in een minimum van tijd navolgers, en daar er altijd toch nog minstens tien keer zoo veel reclame agenten zijn en zeker zullen komen dan onze 331 politieke OUDEGRACHT 183— TELEF. 10341 Camera's - Fotografie- en Projectie-artikelen AFWERKEN VOOR AMATEURS Groote sorteering ALBUMS partijen, zal er binnenkort geen duimbreed straatvlakte meer zijn, die niet beschil derd is. En er zullen veldslagen volgen tusschen de reclame-schilders, taxi-chauf feurs zullen duizelig worden van de kleu- ren-cacaphonie op de keien, moord en doodslag zal er het gevolg van zijn, en als dan eindelijk de burgerkrijg in de goe- Je Amstelstad nabij is, dan pas zullen de vroede vaderen op het Prinsenhof wak ker worden en zeggen: jandorie, we kon den wel eens een verordening maken, om alle straatgeklodder te verbieden. Natuurlijk zal de raad daar eerst drie maanden en 2 en een halve week over be raadslagen, maar als dan eindelijk de ver ordening zal zijn aangenomen, dan zal er een eind gekomen zijn aan de groot ste schande van ons Mokum. Maar dan zal meteen onze goede stad de weldaad ont vangen hebben, dat voortaan het politieke geklodder ook uit zal zijn, want men zal natuurlijk geen onderscheid kunnen ma ken tusschen politieke reclame en zake lijke reclame, die er ten allen tijde toch altijd nog wat smakelijker uitziet, dan de politieke. En de paarden zullen niet meer schrik ken en schichtig worden, en er zullen tallooze hectoliters reinigingsmiddelen van het geld van de gemeentebest gekocht worden, om de straatreclames te verwij- ieren, en rust en vrede zullen weder- keeren, en er zal ook vrede zijn in 'het gemoed van je oom. die zich teekent, OOM BART. ROZENTENTOONSTELLING 18—20 JULI Dierentuin 's-Gravenhage. C. Ellerbruek, Rozenkweeker, Boskoop. D. Jongkind Mzn., Rozenkweeker, Aalsmeer. C. Koeman H. Phzn., Rijkstuinbouwconsu- lent, Aalsmeer. G. A. van Rossem, Rozenkweeker, Naar- den. E. Sectie: Bloemwerken. J. F. Bekker, Bloemist, Haarlem. H. Hartlieb, Bloemist, Rotterdam. T. Th. Knopper C. Mzn., Bloemist, Utrecht. H. de Lange, Bloemist, Rotterdam. F. Sectie: Beoordeeling decoratieve op stelling van Rozeninzendingen en Stands. J. F. Bekker, Bloemist, Haarlem. H. Hartlieb, Bloemist, Rotterdam. T. Th. Knopper C.Mzn., Bloemist, Utrecht. H. de Lange, Bloemist, Rotterdam. E. J. Ludding, Utrecht. MOBILISATIE-INVALIDEN 1914—1918. (lijdende gewezen mobilisatie-militairen) JAARVERSLAG van den Nederland- schen Mobilisatie-Invaliden- en Nabestaan den-Kring; gevestigd te Utrecht. Mobilisatie-Invaliden of nabestaanden, van elk kerkgenootschap in den lande, traden als kringgenoot(e) toe. De Kring is erkend door de Regeerings- Commissie van Onderzoek der mobilisatie invaliden-aangelegenheid Gemeentebestu ren e.d. Parlementsleden gaven gaarne hun me dewerking. Aan alle zijden werd om steun verzocht, en verkregen, zelfs in kerkdiensten wer den de lijdende landszonen meermalen har telijk herdacht. De bemiddeling der dag-, week- en ker kelijke bladen mag zeker worden ge^- roemd. Een afgezonden Petitionnement aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, ging vergezeld van talrijke instemmingen, af komstig van vooraanstaande personen in stad en lande. Grieven van kringgenooten, betreffende ambtelijk onderzoek, werden ter kennis gebracht aan bovengenoemde Commissie. Werd eertijds van de zaak der mobilisa tie-invaliden slechts gering kennis geno men, door de actie van den Kring is «aller- wege warme belangstelling ontstaan; ook door haar gewaardeerde connecties is het „Alzijdig Nationaal Comité tot moreele steun aan mobilisatie-invaliden enz."„ tot stand gekomen, welk comité uitnemend verstaat: dat alleen door intelligent bear beiden, de beste resultaten voor meerge noemde groep verkregen. De doeltreffende strijd der laatste jaren heeft in deze een ommekeer teweegge bracht, waarvan men mag hopen, dat bin nen afzienbaren tijd het reeds jarenlang geklaag der werkelijke mobilisatie-invali den voor goed een einde zal nemen, dit, mede tot verheuging van tallooze landge- nooten en zulks tot hooge eer'van Regee ring en Parlement. OPENLUCHTSPELEN TE ZEIST. Evenals in 1929 zullen onder auspiciën van de V. V. V. te Zeist dezen zomer weei openluchtspelen worden gegeven in den voor het doel bijzonder geschikten tuin achter Het Slot. De voorstellingen zullen ditmaal worden verzorgd door „Het Zuider Tooneel," re gisseur de heer vt Wermeskerken. Op 8 Juli a.s. zal de eerste opvoering plaats hebben van „De Heks van Over- Holland" door Balthazar Verhagen. GRONDBEMESTING EN KALKTOE- STAND. Excursie naar proefvelden in den Achterhoek. Onder geleide van ir. O. J. Cleveringa. rijkslandbouwconsulent werd Vrijdag een excursie gehouden langs de proefvelden, die hij had laten aanleggen om te demon- streeren in hoeverre de bemesting der gronden afhankelijk is van den kalktoe- stand. Een vijftigtal deelnemers uit alle provinciën nam aan de excursie deel. Al lereerst werd het proefveld op Warnsveld, Groot Gaffel, bezocht, dat reeds in 1924 is aangelegd. Dit jaar waren Wester- woldsch rooygras, tabak en mais de ge wassen waarmede gedemonstreerd werd. Vooral de stand der mais toonde overdui delijk aan, dat het zoeken naar de juiste verhouding in den grond tusschen basische en zure meststoffen een noodzakelijkheid is, wil men het tot de hoogste opbrengsten kunnen brengen. Te Vorden bij den heer D. Bogchelman is een vergelijking te zien tusschen de opbrengsten van oud en nieuw grasland. Bij het aanleggen van dit laatste, is rekening gehouden met den kalktoestand van den grond. Zeer opvallend was het, hoe hier op dit proefveld de schapen voort durend liepen te grazen op het nieuwe ge deelte en zelfs bij te kort grSs, voor het product van de oude weide, dat een te la gen kalktoestand had, geen belangstelling toonden. Zelfs het gras van een nieuw aan gelegd stuk, waarbij ook de oude kalktoe stand was behouden,1 werd versmaad. Op diverse proefvelden werd met verschillen de gewassen verder de uitwerking van stikstofmeststoffen gedemonstreerd op on derscheiden kalktoestanden. De leider van deze proeven had van de graanperceelei 100 aren genomen en als gemiddelde kor relopbrengst per aar werd geconstateerd bij chilisalpeter 49 korrels, bij kalkstikstof 42, bij kalksalpeter 49, bij zwavelzuur am moniak 45 en kalkammonsalpeter 48 kor rels. Bij den rondgang langs de proefvelden komt men tot de overtuiging, dat men in den Achterhoek ernstig streeft om het kalktoestand-vraagstuk in verband met de bemesting tot nadere oplossing te brengen. NIEUW GASTARIEF TE BAARN. Burgemeester en Wethouders van. Baarn stellen aan den Gemeenteraad voor, het gastarief te verlagen en meer in overeen stemming te brengen met de tegenwoor dige toepassing van gas in huishouding en bedrijf. Is volgens het bestaande tarief het ge bruik van gas voor kookdoeleinden e.d. reeds voordeelig te noemen, de bedoeling van de voorgestelde wijziging is om ook een ruime aanwending voor verwarming, warmwaterbereiding enz. ingang te doen vinden en binnen ieders bereik te brengen Zij meenen, dat daartoe in de eerste plaats ieder verbruiker een vast bedrag moet voldoen, zooveel mogelijk overeen komstig de kosten, die hij, onafhankelijk van de grootte van zijn verbruik, aan het bedrijf veroorzaakt, terwijl daarnevens een lage verbruiksprijs in een door velen gevoelde behoefte kan voorzien en het gas- gebruik in het algemeen zal bevorderen. Met intrekking van alle thans bestaande tarieven voor gaslevering over den gewo nen meter, wordt daarom het volgende ta rief voorgesteld: „Voor elk aan het gasbuizennet aange sloten perceel is verschuldigd een vast „recht van 1.50 per maand, terwijl het „verbruikte gas zal worden berekend te- „gen den prijs van 5 cent per M3." De meterhuur blijft gehandhaafd. Voor muntgas blijft de prijs 9 cent per M3. Muntgasverbruikers, voor wie het vastrechttarief voordeeliger is, kunnen echter van dit tarief gebruik maken, mits zij, evenals de verbruikersvan gas over den gewonen meter, meterhuur betalen. Voorgesteld wordt dit nieuwe tarief te doen ingaan na de opname van het over de a.s. maand October verbruikte gas. De invoering van dit tarief zal voor 1930 eenige winstderving opleveren voor het Gasbedrijf, doch die derving wordt ge rechtvaardigd geacht, omdat daardoor reeds in het a.s. verwarmingsseizoen de afnemers van het nieuwe tarief kunnen profiteeren. VAN DEN HEUVEL. Eén zwaluw maakt nog geen lente en evenmin maakt één stroohoed reeds de zomer, maar behalve die zijn er ook vele andere teekenen, welke erop wijzen, dat het seizoen ook hier begonnen is. En daar van moet Soesterberg het dan toch maar hebben. Een enkele pensiongast heeft al hier en daar zijn intrek genomen en kamers zijn besproken of besprekingen en onderhan delingen worden gevoerd voor komende dagen of weken. Ook ziet men verschei dene dagjesmenschen hierheen trekken, vooral, wanneer er iets te doen is. En zoo kan men hier bijvoorbeeld op de dagen, waarop met de parachuut gesprongen wordt, reeds tal van vreemdelingen waar nemen, die allen gelokt door het mooie weer en de sensatie van iets ongewoons, deze oorden met hun bezoek komen veree- ren. Vroeger dan anders, nu de officieele inzet van den zomer door weken van prach- i tig, zonnig weer is voorafgegaan. Het kan er soms al gezellig zijn op den boulevard bij het Vliegkamp en deze aan vankelijke drukte en gezelligheid doen eenigszins vermoeden, wat het wel worden kan, zoo het mooie weer in de eerst vol gende zeven weken mag blijven aanhouden. Het is altijd merkwaardig om te zien hoe anders de menschen wel worden, zoo ze eenmaal echt buiten komen. Gedwon genheid en stijfheid worden dan gewoon lijk gauw afgelegd; weggesmolten en als bij tooverslag verdwenen onder den in vloed van een vrij makende lieidezon, die in felle licht- en Warmtestraling alle onna- tuur in zeer korten tijd doet wegbranden. Ongekunsteldheid en levenslust, die nog niet dood doch alleen maar sluimerend waren, breken door, nu door niets ge remd of belemmerd, en banen uit in de oneindige ruimte. Men kan op zulke dagen heel wat men- schenstudie maken en hierbij opmerken, dat de meesten onzer toch nog altijd iets van het kinderlijke bewaard hebben, 't welk temidden van onnatuurlijke levens verhoudingen nog niet geheel en al ver stikt is, maar dat zich heeft weten te hand haven der verdrukking ten spijt en slechts wacht op de eerste de beste gelegenheid om zich onbevangen en krachtig te doen gelden. Overeenkomstig zijn bestemming van va- cantie- en ontspanningsoord, begint Soes terberg om dezen tijd van 't jaar pas recht op te leven en zoo de voorteekenen niet geheel en al bedriegen, dan kan zulks >n komende jaren steeds intenser worden. En ook al die bewoners deelen in die fleur hetzij dan zijdelings of direct. De menschen hier hebben ook wel wat opbeuring noodig, want wat zich in de laatste dagen weer afspeelt aan de andere zijde van den Berg, is anders wel in staat om de stemming te bederven. Wel is waar schijnt er over 't algemeen zoo langzamerhand een zekere gelatenheid over de menschen te zijn gekomen, die zicli in den laatsten tijd niet zoo erg druk meer maken over al datgene, wat daar aan de overzijde passeert. Het is er op 't oogen- blik ook veel te warm voor, en dan is het maar gevaarlijk om zich dik te maken over dingen, waarbij men trouwens toch niemendal heeft in te brengen, en die al leen maar in het centrum, binnen de mu ren van het Raadhuis worden afgewikkeld, of mogelijk ook verwikkeld, en waar ook bij tijden over ons, doch zoo goed als zon der ons gehandeld wordt. Alleen bij even- tueele tekorten of stroppen, welke bij een waakzaam en helder bestuursinzicht voor komen hadden kunnen worden, moge de goegemeente aan de vereffening daarvan meebetalen. Daar zijn de inwoners van hier nog altijd goed genoeg voor. Dat alles geeft hier een gevoel, alsof men in gemeentelijk opzicht niet bestaat. Althans niet zelfstandig, doch in een zeke re mate van hoorigheid, welke niet meer van dezen tijd is. Wat intusschen bij velen in een fatalistische stemming van doffe be rusting aanvaard wordt, maar daarom geenszins goedgekeurd en nog veel min der gewaardeerd, zooals men in blind op timisme soms eens denken mocht. Toch is het rommelen van het onweer van de laatste dagen ook aan deze zijde van den Berg gehoord, en toen de eenvou dige Soesterbergers in hun krantje lazen over de veelbewogen raadszitting van de afgeloopen week, waren toch meerderen hunner droef te moede bij de gedachte, dat ook zij de eer genieten om tot de ge meente Soest te behooren, in wier groei ende reputatie zij verder deelen mogen sinds de groote pers en ook de hoogere bestuurscolleges met klimmende en onver dachte belangstelling de gestie van onze dierbare gemeente zijn gaan volgen. Er zijn maar weinig plaatsen in Nederland, die zich in een dergelijke toewijding mo gen verheugen en wier wel en wee zoo van buitenaf worden gadegeslagen. En dat alles ondanks de onschuldige Soesterbergers, die zonder hun toedoen bij al die merkwaardigheden betrokken zijn. Ze handhaven daarom liever maar den eigen sprekenden naam van hun buurt schap, dat is Soesterberg. Dan valt het an dere tenminste niet zoo op en lijkt het nog altijd tegenover den vreemdeling alsof men een apart wereldje vormt, dat wel klein maar rein is, en niet gecharmeerd is op opzienbarende bekendheid van familie leden. Soesterberg gaat nu op eigen kracht en op zijn eigen wijze reputatie maken. Het gaat zich instellen op zijn seizoenbedrijf en op zomergenoegens, die vreugd kunnen scheppen voor velen en die de atmosfeer frisch en zuiver kunnen houden. Het zal zich niet door onverkwikkelijke zaken uit het lood laten brengen en zijn geest niet doen versomberen, maar het wil frank en vrij blijven, zooals de ongerepte natuur dit ook alle dagen aan ieder leeren wil. Dit eerste geboorterecht laat zich deze schoo- ne streek door niemand en niets ontrooven. Zoo gaat men dan hier den zomer genie ten op eigen wijze. Het zangconcours is reeds begonnen en feestklanken dringen overal door. Muziek en zang zijn wel in staat om de menschen een wijle over de beslommeringen heen te zetten om ze op te voeren naar de klankenweelde van een betere sfeer, die een voorproef is van de groote Harmonie, die eenmaal op aarde komen moge. In deze komende weken, welke kansen en gelegenheden bieden moet Soesterberg zijn slag slaan, die er echter een van de vreedzame soort is en in de richting van opbeurend leven voert. Aan die opkomst dan worde voortge- werkt. Uit eigen kracht en door eigen heider inzicht. Het is nu Soesterberg vooruit! „TOESCHOUWER. Voor de Rozententoonstelling van „Nos Jungunt Rosae" is de Jury als volgt sa mengesteld A. Sectie: Buiten-rozen (Sortimenten, Vakken, van éene variëteit of in ééne kleur en Klimrozen-takken): B. Sectie: Groepen van variëteiten niet ouder dan 1926 (buiten- en kas-cultuur). J. Boer, Gzn., Rozenkweeker, Boskoop. R. Buisman, Rozenkweeker, Heerde. VVm. C. Hage, Kweeker, Boskoop. D. Keessen Czn., Kweeker, Aalsmeer. Math. Leenders, Rozenkweeker, Steyl- T egel en (L.) C. J. Posthuma, Rozenkweeker, Aerden- hout (Haarlem). H. G. Frezeman Granata, Rozenkweeker, Hoogeveen. H. Kingma, Boom- en Rozenkweeker, Naar- den. Anth. Kluis, Rozenkweeker, Boskoop. W. Maarse Jbzn., (Lid der Fa. H. J. W. Maarse), Rozenkweeker, Aalsmeer. George van Oost, President der Belgische Rozenvereeniging. Gent (België). Jos Timmermans, Rozenkweeker, Herten bij Roermond. C. Sectie: Nieuwe rozen, niet in den handel. F. J. Abbing, Boom- en Rozenkweeker, Zeist. A. Op de Beeck, Rozenkweeker, Putte bij Mechelen (België). Alex Dickson, Rozenkweeker, NewtoW- nards, Co Down, Nd. Ierland). Peter Lambert, Rozenkweeker, Trier (Duitschland). Robert Pyle, Rozenkweeker* West Grove Pa, (U.S.A.) J. Spek, Rozenkweeker, Boskoop. Math. Tantau, Rozenkweeker, Uetersen (Holstein-Duitschland.) H. A. Verschuren, Rozenkweeker, Haps (N.B.) D. Sectie: Kasrozen. P. Boer Fzn., Rozenkweeker, Boskoop. A. C. van Bommel, Cultuurchef Proeftuin, Aalsmeer. NATIONALE VELDDAG VAN HET LEGER DES HEILS. De Nationale Velddag van het Leger des Heils, welke sinds 1892 regelmatig werd gehouden, vond gedurende de oorlogsja ren en de eerste jaren daarna, niet plaats. Het vorige jaar is chter voor het eerst weer zulk een Nationale Velddag gehouden en deze had zulk een succes, dat daarmede beslist werd, dezen dag weder tot een jaar- lijksche instelling te maken. Hare Majes teit de Koningin-Moeder heeft andermaal Amersfoortsche Muziekschool Prinses Julianalaanl3 AMERSFOORT DIPLOMA CONSERVATORIUM weder het fraaie, uitgestrekte en voor dit doel zoo bijzonder geschikte bosch, gren zende aan Haar Landgoed te Baarn, hier voor afgestaan. Dit bosch ligt circa 10 mi nuten gaans van de beide stations te Baarn. Deze Nationale Velddag vindt plaats op Woensdag 23 Juli. Feesttreinen zullen tegen aanmerkelijk verminderd tarief uit alle deelen des lands loopen. VOORZICHTIG MET VUURWAPENEN Te Utrecht in de Singeldwarsstraat be gon een hond teekenen van dolheid te vertoonen. Het dier werd op het laatst zóó wild, dat de politie besloot den hond neer te schieten. Na een tweetal scho ten, die aan het leven van het dier een einde maakten, weerklonk plotseling uit den kring der vele omstanders een kreet. „Ik ben getroffenl" Een dame bleek door een teruggeketsten kogel aan een der han den te zijn geraakt. Nog een heer en een jongen werden licht gewond. De dame is naar de Rijksklinieken gebracht om daar verder te worden behandeld.

De Soester | 1930 | | pagina 2