NI. van Dijk-Mac Lean ^Ansrcpi^icr id Kantoorboekhandel-Papierhandel Ni Plaatselijk Nieuws Soesterberg. Ingezonden. Advertentiën. Eerste Baarnsche Mode-Vakschool N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij Ameublement, Moderne Villa, „HET HANDELSHUIS" Naaimachines Costuumnaaister Opleiding voor Examen BLOKNOTE'S, NOTITIEBOEKJES Dames-, Heeren- en Kinderpost Van Weedestraat 7, Soestdijk, Telef. 2062 Bt Vai ZANG- EN MUZIEKCONCOURS „APOLLO." Maandagavond te 8 uur had de opening plaats van het tweedaags-concours op het gemeenteterrein aan de Spoorstraat, waar, behalve de leden van het eere-comité een 1U0 tal personen bijeen waren. Een felle zuiden wind bulderde over de vlakte, beukte de rietmatten en blies de tenten op tot luchtballen. Niettegenstaande dit, blies J. V. O. er met lust en ambitie onder lei ding van haar dirigent, den heer H. Kok Jr. uit Zeist er op los. Na een prettige marsch en mooi getoonzette ouverture, be trad de heer Burgemeester de muziektem pel. Het comité had spr. verzocht het con cours met een enkel woord te openen, en gaarne had spr. die uitnoodiging aangeno men, omdat er m Soest wat gebeuren ging. Er zouden n.1. 24 vereenigingen met 11U0 leden zich meten in den vriendschappelij- ken strijd, en het gehalte der koren was zeer goed. Dat gebeuren -zou Soest ten goede komen, en het meer en meer bekend cloen worden. Het program vermeldt veel moois en Op dit fraaie gedeelte van Soest waar zoo nu het oog reikt de korenhalmen rijpen, 1 Vï?r' net eens ™et Pred- v- Eeden met zijn „Uilen waar hij de natuur als hier wordt gezien, bezingt. En uit die korenvelden verheft zich een klein vogeltje dat zijn Schepper looft en zijn lied zingt, hoeveel tt meer kan de mensch dat dan met zijn natuur geluid waardoor men wordt opgeheven Daar er zeer veel werk en voorbereiding noodig is geweest voor dat concours, hoopt spr. dat het zal slagen en de deelnemende vereenigingen beste herinneringen zullen mede nemen. Hiermede verklaarde spr. het concours voor geopend en hoopt, dat het voor de di rigenten der vereenigingen een succes zai zijn. Na fanfares gaf het corps nog een paar nummers ten beste, waarna „ApolloV mannenkoor dirigent, den heer H. J. van Maurik uit Utrecht, een drietal nummers gaf, o.a. het Sublieme „Bede" van G. A. Heinze. Het applaus de beide vereenigin gen gebracht, was verdiend, het is te hopen dat het weder voor het concours zal mede werken. Heden avond tot slot schitterend vuurwerk. LAWN-TENNIS. Op de schitterende banen van het Burg Dekethpark zijn van Donderdag tot en met Zondag lawntennis-wedstrijden gehouden, waarvoor 118 deelnemers waren ingeschre ven. Niettegenstaande het minder gun stige weer, was de belangstelling zeer goed te noemen, en volgden velen het fraaie spel. De uitslag was als volgt: Dames Enkel: Mej. M. A. Sluis. Dames Dubbel: Mej. M. Monach—M. Staal. Heeren Enkel: S. Th. Vinkesteijn. Heeren Dubbel: Kat en Worst. H. H. Kruijt H. SingelA. H. Kruijt. Gemengd spel: J. HuigenP. Worst. Mej. LichtenbeltJ. H. C. Muller. Na afloop reikte de heer Wüst de prij zen uit. Vooraf dankt spr. allereerst de spelers die zijn opgekomen, die niet een steentje, maar een Amersfoortsche kei heb ben bijgedragen, om het feest te doen sla gen. Verder dankt spr. den spelleider de heer v. Rijn en de scores. Mej. Zevenhui zen ontving de scores-prijs. Spr. hoopte dat allen zeer prettige dagen hebben mede gemaakt en daaraan nog met zeer veel ge noegen zullen terugdenken. De uitgereikte prijzen bestonden uit zeer fraaie kunstvoorwerpen. KINDERFEEST. Maandag 28 dezer gaan de kinderen dar Mariaschool naar Wijk aan Zee, onder ge leide van het personeel der School. GEVONDEN VOORWERPEN. Een dameshandschoen. Een hecrenportemonnaie. Een R.K. kerkboekje. AUTO ONGELUK. Maandagmiddag te omstreeks 3 uur had nabij de Oranjeboom onder Baarn een auto ongeval plaats. Ongeveer gelijktijdig na derden het kruispunt bij Roosterhoek een 6 cylinder Renault-automobiel vanuit de richting Amsterdam, een wagen uit de rich ting Hilversum en een wagen uit de rich ting Baarn. Allen verminderden natuurlijk bij het kruispunt hun vaart, doch het weer was regenachtig en de weg glibberig en nat. Hiervan werd de dupe de Renault- automobiel, waarin behalve de bestuurder A. K. nog twee dames waren gezeten. De auto slipte met tot gevolg, dat hij een rare buiteling maakte. Na ondersteboven ge staan te hebben viel de wagen op zijn zij kant. Wonder boven wonder bekwamen de inzittenden geen letsel. Door de aanwezi gen werden zij uit de ernstige vernielde auto geholpen. De automobiel is later door de garage Nefkens uit Amersfoor.t weg ge haald. 4-DAAGSCHE AFSTANDSMARSCH. De agent van politie uit onze Gemeente P. J. de Vries heeft meegeloopen met de 4-daagsche afstandsmarsch vanuit Nijme gen, waarbij dagelijks ruim 55 K.M. moesi worden afgelegd. Hij volbracht de mar- schen met goed resultaat en in goede con ditie, zoodat hem het diploma en de medail le daarvoor is uitgereikt. Voorwaar een mooi resultaat voor onzen politieman, waarmede wij hem van harte geluk wenschen. OVERGEPLAATST. De te Soest gestationneerde Rijks-veld wachter H. de Jong wordt met ingang van 1 Augustus a.s. overgeplaatst naar Drie bergen. In zijn plaats zal dan te Soest ge- stationneerd worden de Rijks-veldwachter Wagenvoort uit Driebergen, die dan be vorderd wordt tot brigadier titulair. De Jong, die lange jaren in Soest werk zaam en zeer gezien was, ziet men na tuurlijk slechts noode vertrekken. UITVAART C. F. Th. ELOUT. Het was een droeve stoet, welke zich Vrijdagmiddag 1.1. alhier gevormd had pm het stoffelijk overschot van den op zoo noodlottige wijze omgekomen res.-serg.- vliegenier C. F. Th. Elout naar de nieuwe begraafplaats te Zeist over te brengen en aldaar om kwart over één in auto's aankwam. De belangstelling, in 't bizon der van militaire zijde, was geweldig groot, waarvan ook het buitengewoon groote aantal kransen en bloemstukken getuigenis aflegden. De baar werd door een afd. serg. vliegers het kerkhof op gedragen, terwijl de in dichte haag opge stelde menigte een eerbiedig saluut bracht. Achter de baar volgden de ouders, zuaters en verdere familieleden van den overle dene. Toen de kist was neergelaten, nam onder diepe stilte, de commandant van het Vliegkamp, Majoor J. J. v. Santen het woord, waarbij deze in een treffende toe spraak de verdiensten van den overledene als militair en als mensch schetste. Daarna sprak Adjudant Rommes een enkel woord namens de gezamenlijke on derofficieren van alle atdeelingen. De heer P. Veenendaal bracht namens de K. L. M.-vliegers een laatste groet uit. Evenzoo de heer Margadant namens de K. L. M. sportvereeniging. De heer Goenraads, serg. vl. wijdde namens de reserve-onderofficieren-vliegeniers eenige gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van den ontslapene. Tenslotte dankte de vader van den, overledene alle sprekers voor hun betoon de gevoelens van sympathie en bracht verder zijn innigen dank uit aan de vele kameraden van zijn zoon, voor alles, wat zij' voor elkaar geweest zijn. Een lange rij van militairen trok daarna langs de groeve, welke getooid was met een schat van bloemen, zinnebeeld van vroeg afgesneden leven. ONGEVAL. Een ernstig ongeval overkwam j.1. Vrij dagmiddag Jonk vrouwe Storm van 's-Gra- venzande, woonachtig te Soesterberg. Bij aankomst te Amersfoort om kwart voor zes van den trein uit Amsterdam had genoemde dame, vermoedelijk tengevolge van het plotseling remmen, het ongeluk uit de reeds geopende coupé te vallen, waardoor zij na eenige noodlottige buite lingen ,op het perron terecht kwam. Ern stig gekneusd en in bewusteloozen toe stand werd zij naar het St. Elisabeth- gasthuis te Amersfoort overgebracht, al waar eenige been- en ribfracturen gecon stateerd werd. Bij nadere informatie blijkt de patiënte gelukkig weer bij kennis te zijn gekomen en het naar omstandigheden, redelijk wel te maken. ONGEVAL. Evenzoo had Vrijdagmiddag Mevr. de R. van hier bij' het afstappen van den tram aan de halte „Ons Belang" alhier, het ongeluk te vallen, waardoor zij een enkel brak. „PERMANENT FEESTCOMITÉ" ORANJEVIERING OP MAANDAG 1 SEPTEMBER 1930 TE SOESTERBERG. De leden der beide Oranjeverenigingen worden ter vergadering opgeroepen op Donderdag 31 Juli 1930 des avonds om half negen in „Huis ten Halve". Mijnheer de Redacteur! Zou ik voor onderstaande regelen beleefd eenige plaatsruimte mogen verzoeken in Uw blad „De Soester" van heden. Zoo&ls uit het verslag der laatstgehouden Gemeenteraadsvergadering, opgenomen in Uw nummer van 16 Juli 1.1., blijkt, werd bij de rondvraag door den heer Busch er aanmerking op gehaakt, dat bij het ver richten van schilderswerk dit werk AL TIJD wordt gegeven aan slechts twee de zelfde firma's," n.1. den heer Huurdeman en Gebr. de Lange. Ik vraag mij in gemoede af, hoe het mo gelijk is, dat iemand, die reeds jaren lid is van den Raad en als zoodanig dus geacht kan worden met kennis van zaken te oor- deelen; bovendien zelf indertijd schilder werk deed verrichten of nog verricht, den moed heeft een dergelijke bewering te uiten, daar hij toch als Raadslid 'kon we ten, dat dit naar toerbeurt wordt verricht door hen, die zich indertijd als leverancier der Gemeente deden inschrijven. Komt dit misschien ook, doordat hier.n aanleiding wordt gezocht met steenen te werpen naar personen of firma's, die niet op den fleer Busch als raadslid zullen stemmen, of is dit misschien ook „hooge politiek?" In de 22 jaren, welke onze zaak bestaat, hadden we "slechts twee keereri ge meentewerk. Dat verleden jaar de beurt was van den Heer Huurdeman en thans on ze beurt en dat de Heer Busch naar andere jaren geen onderzoek deed, is toch wel zeer kortzichtig en oppervlakkig te noemen! Wat verder het afschilderen van de bord jes aangaat, (hier worden straatnaamboi- den bedoeld) meen ik er op te mogen wij zen, waar als bekend mag worden veron dersteld, dat de Heer Busch steeds er voor pleit, dat in werkverschaffing productief werk zal worden verricht, hij toch hier door de bona fide patroons benadeelt, ter wijl, wanneer hij meent, dat dit voor de Gemeentekas nadeeliger zou zijn, hij dan maar eens moet controlëeren de prijzen, welke thans besteed worden met hetgeen aan in werkverschaffing te werk gestelde krachten wordt uitgegeven voor dergelijk werk. Hoewel ik niet zeker weet, hoeveel (ot weinig) jaren de Heer Busch in het schil dersbedrijf werkt, kan hij toch weten, dat aan het zaken doen voor een patroon, door allerlei sociale maatregelen enz., die hij toch als democraat moet toejuichen en waarvoor inderdaad veel is te zeggen, veel financieele regelingen verbonden zijn, wel ke iemand, die in werkverschaffing te werk gesteld wordt, niet behoeft te maken. Ik wil hierop reeds thans met nadruk wijzen, opdat bij eventueel nog te verrichten werk zaamheden dit niet door het door den Heer Busch b.esprokene als zoodanig zou woi- den beinvloed. Hopende den Heer Busch door dezen van antwoord op zijn bemerking te hebben gediend en U, Mijnheer de Redacteur, dankende voor de verleende plaatsruimte, teeken ik hoogachtend, E. de Lange. Mr. Schilder. Soestdijk Geachte Oome Bart Mag ik U iets vragen? U weet zoo over alles te praten en te schrijven. Zou tegen woordig in Soest de landbouwende bevol king of de burgerbevolking de overhand hebben. Voor 30 jaar terug was het hier een uit gesproken landbouwbevolking en had een burger zich daarna te voegen, maar zou nu niet het omgekeerde het geval zijn.. Welke groep zou de meeste belasting betalen, de boeren of burgergroep? Ik vraag dit naar aanleiding van het zich in mijn buurt, uit een heel andere streek, gevestigd gezin, dat een varkensfokkerij begon, in den tuin die aan de Zuidkant nog geen drie Meter van mijn woning ligt, zoo dat de stank het heele huis doortrok. Op mijn verweer, voegde de boer mij toe, „Jij hebt te vreten, ik heb niet te vreten, zou je mij die laatste korst brood nog uit den mond willen stooten? Nu vraag ik, is dit een reden om te doen wat je wilt op gebied van varkenscultuur? Is er in de buitenwijken van Soest geen ruimte genoeg voor zoo'n bedrijf? Soest, Juli 1930. E. v. d. W. Gaarne plaatsen wij bovenstaand stuk en deelen den inzender mede, dat thans de burgerbevolking verre de overhand heeft in Soest. Volgens art. 39 van de Algemeene Po litieverordening voor de gemeente Soest, is het verboden binnen den afstand van 25 M. van den openbaren weg, of 10 M. van een aangrenzend perceel, of van een drink- waterpomp, een varkenshok in gebruik te hebben. Indien dus door dien varkensfok ker niet wordt voldaan aan bovenstaande voorwaarden, kan door inzender aan de politie worden kennis gegeven en volgt proces-verbaal. Red. BEMESTING IN DEN TUINBOUW. Een zeer mooi uitgewerkt boekwerk, uitgave van het Land- en Tuinbouwbu- reau der I. G. Farbenindustrie te Amster dam, dat propaganda maakt voor meerder kunstmestgebruik in den tuinbouw. Na een uiteenzetting over de noodzake lijkheid van het gebruik van kunstmest in den tuinbouw en behandeling van de vraag, welke kunstmeststoffen in aanmerking ko men (hierbij worden echter 't ligt eenigs- zins in den aard der zaak bij de stik stofmeststoffen alleen de door de I.G. in den handel gebrachte gen.) volgen popu laire verhandelingen over bemesting: m de groenteteelt, in de fruitteelt, van bloem bollen, in de bloemisterij en in de parti culiere tuinen enz. Een aardig en lezens waardig boekje bestaande uit Mah. Benh., tafel, theetafel, spiegel, 4 stoelen, 2 faut., Zilverkast. In- sluitk. tegen elk aannemelijk bod. Spoed gewenscht. Brieven franco onder No. 95 aan het bur. van dit blad. Bereisd Zakenman, welbespraakt en goed verkooper, zoekt a's bijverdienste een hem passende betrekking. Brieven onder letter L. L. aan het bur. van dit blad. Verpleging. Net beschaafd persoon, oud verpleger, zoekt plaats bij hulpbehoevend Heer of Zenuwzieke. Brieven franco onder No. 73 aan het bur. van dit blad. SOESTDIJK pr. uitzicht, ben. 2 gr. k„ suite, gr. hal, keu ken, kelder. Ie et. 4 k. w.o. badk. 2e et. gr. zolder, garage, loods, terras, voortuin, aangelegde achtertuin, 15 vruchtboomen. Te bevr. Julianastraat 5. Huishouding. Beschaafd stillevend Burgerheer zonder kinderen, sedert kort weduwnaar, lief huis je in kleine gemeente bij groote stad, be wonend, thans tijdelijk te Soest vertoeven de, vraaagt tegen September een nette de gelijke burgerjuffrouw om zijn geheele huishouding waar te nemen. 1 of 2 maal per week hulp van een werkster. Brieven franco onder letter J. L. aan het bureau van dit blad. Soesterbergschestraat 51 - Telef. 2200 Afdeeling: DEKENS KARPETTEN TAFEL- en D1VANKLEEDEN „HET BESTE ADRES" Solide financieele instelling, biedt aan solide personen, met vaste positie, QELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden f 200.— zon der borgstelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan het Bureau van dit Blad. Huismoeders, doet Uw voordeel!! DOOR BIJ ONS TE K00PEN, KUNT U GELD BESPAREN! Prima Margarine, per half pond 25 cl. Je fijnste 30 Bij aankoop van 1 pond Margarine, 2 reepen Chocolade Cadeau Koffie, p. half pond 30, 35, 45, 50, 55 ct. Bij aankoop van ieder half pond Koffie 1 pond Suiker a 15 ct. per pond. Prima Grove Rijst 12,14,16,18 ct. p. p. Gort12 15, 17 ct p. p. Havermout. 14, 17, 18 ct. p. p. Prima Delitsche Slaolie (Goud merk), per flesch80 cl. Prima Delflsche Slaolie, p. liter 80 Raapolie70 Jonge Volvette Kaas, per pond 50 Prima Lucifers per 3 pak 25 Closetpapier per 3 rol 25 Hooren en Bezorgen. Beleefd aanbev. Corn. Wolfsen Hzn., Kerkpad N.Z. 2 bij de F. C. Kuiperstraat. Talmalaan 11 b SOEST I Nassaulaan Al, Baarn. (Afdeeling van de in 1911 Koninklijk goedgekeurde vereeniging van Mode-Vakscholen in Nederland). Jonge meisjes, die de school hebben verlaten, kunnen ingeschre ven worden op het spreekuur: 's Woensdags van 3 tot 4 uur en van 7 tot 8 uur. Dag- en Avond-, Club- en Privaatlessen. Ook voor oudere dames beslaat gelegenheid voor eigen gebruik alle voorkomende kleeding, geheel zelfstandig te leeren vervaardigen. Prospectussen verstrekt de Directrice, Mej. W. BEKKER. (Hoek Lange Jansstraat) UTRECHT, Tel. 15070 U kunt nergens zóó rustig GRAMOFOONPLATEN UITZOEKEN als in onze comfortabele, goed verwarmde gehoorzaaltjes. Enorme keuze His Master's Voice-Platen en andere merken. School-, Schrijf- en Teekenbehoeften Schrijf-, Copiëer-, Teeken-, Vu'pen Inkt Wij vestigen speciaal Uw aandacht op onze enorme voorraad Luxe doozen Diverse Mappen POSTPAPIER, in ver schillende prijzen Wandelksarten van de Gemeente Soest BELEEFD AANBEVELEND No. burl ADVl: LUTE1 UITG1 HET Diti GEM De 1 maakt ring v. dag, de Socbt Vaca: ten pit", ten", ol nigc vt ander in geluk - O meer 1 het vei de \va< we en*1 dit ook gers he heid «e zon en verblijf dere oi bij een cantie viing w boren vraagd dat hij man ar weest. vacanti* bet eek e

De Soester | 1930 | | pagina 4