Rundvleesdi-Verkoop r.An'jNCl-rL'or £5 el Stoomwasscherij „DE VLIJT" Eerste Baarnsche Mode-Vakschool Geopend: Handel in Auto- Onderdeelen 40-Jarig Priesterfeest van Pastoor A. H. C. Vossenaar Soesterberg. W. van Mechelenstraat 29 AMERSFOORT. Ingezonden. Advertentiën. Zit- en Slaapkamer GASHAARD. BIGGEN ZEUGEN 40 tot 50 cent per pond „HET HANDELSHUIS" Naaimachines m r Nassaulaan 41, Baarn. Opleiding voor Examen „(jeovge Hmdemann" (Hoek Lange Jansstraat) UTRECHT, Tel. 15070 Aanbevelend, JOH. KOSTER, Heerenstraat 20 - Telef. 2706 HILVERSUM BEKEURINGEN. Tegen niet minder dan een 6-tal slagers ter plaatse is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Arbeids wet, bestaande in het te lang laten werken van hun arbeiders. Tegen een 5-tal personen is proces-ver baal opgemaakt ter zake van het links van <len weg rijden per rijwiel, voornamelijk op de Beukenlaan en op den Nleuweweg. Zou liet in den tijd van het verkeer, waarin wij thans leven en in verband met het steeds drukker wordende verkeer te Soest, niet eens noodig worden, dat de wielrijders goed gaan beseffen, dat de verkeersregelen ook voor hen zijn geschreven en dat het aan de linkerzijde van den weg fietsen groot gevaar voor velen kan opleveren. Naar wij van de politie vernemen, zal in den vervolge hierop streng worden gelet en zal onverbiddelijk tegen linksrijdende wielrijders proces-verbaal volgen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een riem van een regenmantel. Een regenjas. jEen portemonnaie. Een onderstel van een fototoestel. Twee schroevendraaiers. Een gladde gouden ring. Een achterlicht van een motorrijwiel. AANRIJDING. Aan de buitengewoon gevaarlijke krui sing BirktstraatEikenlaan, waar van meerdere kanten het uitzicht op den ande ren weg totaal is belemmerd, had Zondag middag te ruim 12 uur wederom een ern stige aanrijding plaats. Een 19-jarige wielrijder naderde dit ge vaarlijke kruispunt vanuit de Eikenlaan, waardoor hem dus het uitzicht op den Rijksstraatweg geheel was belemmerd met het gevolg, dat hij gegrepen werd door een juist passeerende automobiel op de Birkt straat. Zijn rijwiel werd totaal vernield, doch hijzelf kwam met den schrik en eenigc ontvellingen vrij, hoewel hij boven over de motorkap heenschoot. Verschillende ooggetuigen werden dooi de politie gehoord en hieruit bleek, dat den bestuurder van de automobiel geen schuld treft. De wagen had slechts een kleine demc in het linker voorspatbord. Zoude het eindelijk niet eens aanbeveling verdienen ter plaatse behoorlijke waarschu wingsborden te zetten, of moet daarvoor eerst nog eens een ongeval met doodelijken afloop plaats hebben? PLECHTIG LOF. In aansluiting aan ons uitgebreid ver slag. kunnen wij daaraan nog toevoegen, dat des Vrijdagsmiddags om half 5 uur in de schitterend versierde en verlichte kerk, een plechtig lof werd opgedragen, dat ech ter niet zoo druk was bezocht als de Hoog mis. Na de gebruikelijke gebeden en nadat gezongen was door het 4-stemmig koor, waarvan wij in de morgenuren volop heb ben genoten en wat aan den geheelen dienst een blijvend karakter gaf, betrad de jubi laris zelf de kansel om in gevoelvolle woorden allereerst dank te brengen aan Zijnen Schepper, voor het groote voorrecht hem geschonken, om dezen feestdag met zijn parochianen te beleven, terwijl hij vurig hoopt, dat het den Heer van Hemel en Aar de zal behagen hem zijn gouden feest te doen beleven, met allen die hem nu op zoo hartelijke wijze hebben gehuldigd. Z.Ew. hoopt, dat allen met hem daarvoor een vu rig gebed zullen opzenden tot den troon' der genade. Verder dankt Z.Ew. allen die on eenigerlei wijze hem hebben willen huldi gen met de daad of het woord, en geeft de verzekering dat de kruisweg voor het eind van het jaar zal gecompleteerd zijn en de kerk daardoor nog meer aan haar doel zal beantwoorden. Nadat het koor nog het Tantum Ergo en het plechtig Te Deum had verklankt, was hiermede de kerkelijke plechtigheid ten ein de. Ondanks den hevigen regenval en het donderend geratel en bliksemgeflitst ging om 9 uur in den avond de SERENADE toch door en brachten velen nog een groet aan den herder en leeraar, die dit bewijs van aanhankelijkheid op hoogen prijs stel de. Het muziekcorps hield er de vroolijk- heid terdege in. Hiermede was deze uitstekend geslaag de feestdag ten einde, uit alles bleek, dat de Herder en Leeraar bij velen geliefd en door velen geëerd wordt. OPENLUCHTSPEL. Zondagmiddag te 3 uur d.a.v. werd op het terrein achter het vereenigingsgebouw op gevoerd het Openluchtspel „Widurkind", de laatste opstand der Saksers. In dat nisto- rische spel wordt de kracht van Christus Evangelie getoond in al zijn heerlijkheid, en in daden omgezet. Het spel der optre denden voldeed, de entourage was daarme de in overeenstemming, de frissche kleurige kleedij was een lust voor het oog. De beide jonge Prinsjes hebben hun beste beentje voorgezet, de overige spelers droegen het geheel dat insloeg, getuige het klaterend handgeklap. Zeer velen waren getuige van dit deel van het feestprogramma, dat hedenmiddag en Zondagmiddag wordt herhaald. Onder diegene, die waren opgegaan, merkten wij o.a. op den heer Gem.-Secre taris, wethouder Koenders, het raadslid van Klooster, Pastoor Vossenaar en eenige H.H. Geestelijken; kapelaan Janmaat voer de de regie, waarvoor hem een woord .van lof toekomt. Die iets meer van de oude geschiedenis wil weten, verzuime niet om dit spel te gaan zien; men zal zich over den gang er heen niet bekagen. B. T. FEESTELIJKHEDEN OP 3 SEP TEMBER. Voorloopig Programma. 9 uur Klokluiden. 9.3910.39 uur Muziek rondgang. 19.3911 uur Muziek uitvoering. 1112.39 uur Versierde fietsen, enz., geen reclame. 24 uur Turnclub uitvoering. 31.39 uur Ringsteken met fietsen. 4.309.39 uur Harddraverijen met paar den onder de mannen; schoonrijden met 2 4-wielige wagens. 8 uur Openluchtspel. Ernstige aanrijding. Donderdagavond half twaalf is op den Amersfoortschen Straatweg bij Huis ter Heide een wielrrjdster overreden door een auto en vrij ernstig gewond; zij werd per ziekenauto naar het ziekenhuis te Zeist overgebracht. De auto is snel doorgere den, in de richting Utrecht en heeft de fiets ongeveer 100 M. meegesleurd. Daar na is er gestopt om de fiets er van af te trekken, waarna de wagen zijn weg ver volgd heeft. Vrij zeker is de auto echter eenigszins beschadigd. Het glas van ee;i lamp werd althans op den weg gevonden. Een ieder, die eenige inlichtingen kan geven tot opsporing van de(n) dader(s), wordt verzocht zich bij den commissaris van politie te Zeist te vervoegen. PARACHUTE-DEMONSTRATIE TE SOESTERBERG. Vrijdag hadden te Soesterberg demon straties plaats met de bekende Zweedsche „Robur"-parachute. Deze demonstraties hadden reeds Donderdagmiddag zullen ge schieden, doch waren toen in verband met de slechte weersomstandigheden afgelast. Er bestond in vakkringen voor deze demonstratie een bizondere belangstelling. De „Robur"-parachute n.1., een uitvinding van den Zweedschen industrieel Carl Lundhol, vormt een combinatie van de beide tot nog toe gebruikelijke parachute typen: het verankerde en het vrije val scherm. De demonstratie werd bijgewoond door vele leger- en marineautoriteiten, alsmede ioor vertegenwoordigers van den genera- len staf en der Indische militaire lucht vaart. De „Robur"-parachute bleek bizonder goed te voldoen, vooral ook omdat zij, ondanks den zeer straffen wind, door ingenieus bedachte stabilisatiegaten in het parachutedoek, zonder eenig slingeren den vasten grond bereikte. Door den sterken wind van ruim 30 K. M.per uur, besloot men niet te sprin gen, doch de parachute uit te werpen met een gewicht van 80 K.G. De parachute opende zich onmiddellijk en was na 45 seconden van een hoogte van 200 M. op den grond. Het uitwerpen had plaats uit een driemotorigen Fokker. M. G. VERSTEEG. ERANCO HALEN EN BEZORGEN LEGERVLIEGTUIG NEERGESTORT. Vrijdagmiddag is tusschen Amersfoort en Njjkerk een legervliegtuig, bemand met een luitenant en een onderofficier uit Soesterberg, neergestort. Beide in- izttenden bleven nagenoeg ongedeerd. Mon teurs uit Soesterberg hebben het vliegtuig gedemonteerd. UITSTAPJE SOESTERBERG'S ZANG KOOR. De vermaardheid welke onzen plaats genoot J. Leguit bezit als Automobiel In ternationaal, heeft 'n zoo goeden klank, dat wij als dorpers heel bescheiden hebben ge probeerd, ook op dit terrein 'n graantje-mee te mogen pikken. Én het is gelukt. Het gemengd koor „Soesterberg", dat voor zijn leden ieder jaar een uitstapje op touw zet, wilde na de drukte en genotvolle da gen van haar concours, nu eens iets bui tengewoons tot stand brengen, en of het s gelukt „reken maar." Donderdag 14 Aug. des morgens vroeg uit de veeren, want om 6 uur was bepaald, dat de afvaart zou plaats vinden. Het was een afvaart. On der een voortdurende val van pijpensteel- tjes met een Borculosche donkerte om ons heen, was de gang naar het Zwaantje als punt van vertrek niet een van de pleizierig- ste. Zes uur, alles present? neen één man keert er nog. Dat heb je nu altijd, één zoo'n grapjanus is er altijd bij die de gemoede en van de tijd menschen in opstand brengt. Maar ja, kwart over zes, daar komt hij aan- loopen, natuurlijk onthaald op allerlei lief lijkheden, welke bij dergelijke, gebeurtenis sen meestal gebeuren. Toen de buit binnen was, gingen wij het Zuiden in. Water en nog eens water, alle sarcastie was buiten de auto verdwenen een triestige massa, maar binnen begon de zon e schijnen. De menschen kwamen los, de matrozen piano begon stemming te bren gen. Wij beleefden de oudheid der stad jes niet in de meest gunstige zin voor die plaatsen. Wat een gat enz., dit was nog t van de fijnste besneden uitdrukkingen. On ze auto stoorde zich nergens aan en tufte zonder ophouden zijn kilometers maar af. Daar komt de stad der van Arkels in zicht, en als verademing hebben we nu het genoegen het water als groot bedrijf te zien in tegenstelling met de landslootjes. De stoompont die het doodc en levende mate riaal aan de overzijde moet brengen, liet nog even op zich wachten, en eindelijk kon onze vriend Le Guit zijn rijdend gevaarte op de boot plaatsen. Nu er wordt wel eens tegen menschen als loods- of stuurman opgekeken, maar de landsmankunst om een dergelijk voertuig op een pont als die in Gorcum te laveeren, nu menschen, hoeden af. Wij kregen een bad, want als voorzorgsmaatregel moesten de reizigers uitstappen gedurende de vaart, maar geen last, een prachtige aan alle eischen voldoende kajuit nam ons liefderijk op. Land in 't zicht, riep een grappe-maker. Een ander meer literair aangelegd begon van „Waar Maas en Waal tesamen vloeit", en zoo kwamen we aan den overkant waar we weer in de wachtkamer lc klasse moe ten schuilen, totdat de auto van de boot was, en toen de zaak weer ingeladen was ging het weer verder op het Keizersveer aan. Nu, bij nadere beschouwing was er niets Keizerlijks aan het veer. Het was weer hetzelfde lied als in Gorcum, maar op een andere wijs.Het leed der ponten voor de heenreis was geleden, en stevende we Brabant verder in. Een sprong en we wa ren over de Langstraat heen, en ging het op Breda aan. Wij waren goed en wel de Baronie uit, en toen keken we elkaar aan, want onze vriendin de zon wilde deelge noot worden van ons festijn. Wij hebben haar, haar gang laten gaan en ze heeft ons niet verlaten eer wij de terugreis aanvaar den. De omgeving begon zich al af te tee kenen toen wij het Belgische aspect nader den. Zundert was ons doel. Liet lijkt wel of je in dit plaatsje niets anders hebt dan koninklijke boomkweekerijen. Wij moeten in Soesterberg ook eens wat hoornen im porteeren uit Zundert voor den aanleg van het plantsoen voor „Ons Belang1", dan zul len de leegstaande huizen spoediger wor den verhuurd, want ach, het oog wil ook wat hebben. Men gevoelde dat iets gewichtigs stond te gebeuren, de menschen werden onrustig. Daar had je het al: 199 M. vanaf Holland- sche douane. Er werd al gegrabbeld in zak ken en tasschen voor de pas en och wat viel het mee. Er werd in het geheel nieis gevraagd. Een onzer was uitgestapt en wat die besproken heeft is ons niet bekend, maar het was in orde. Nu waren we in de neutrale Zóne, en ging het op het Belgische grensstation af. De passen werden even vluchtig ingezien, en ook dit was in orde. Nu hadden we ons lang genoeg in het ga reel gehouden en werd het ons toegestaan even een kleine hartversterking te nemen, en daar werd ruimschoot gebruik van ge maakt.Dit grenscafé bij „Moeke" zooals de eigenares genoemd wordt, was van alles voorzien, men kon er zelU geld wisselen tot de koers van den dag. Na een half uur vrijheid werden we weer overgeleverd aan de zorg van den heer Leguit, die ons zon der oponthoud en met vaste hand naar Ant werpen bracht. Hij is kind in huis in Ant werpen, alles gaat van zelf. Toen wij op het terrein der tentoonstelling aankwamen, moesten we even tot ons zelve komen. De geweldige grootheid van opzet imponeerde ons. Voor een serieus bezoek mag men wel enkele dagen nemen, maar wat er gezien is in dit korte tijdsbestek heeft een groot- schc indruk achter gelaten. De eindindruk nu, wij hebben veel genoten, voor weinig geld en met groote dankbaarheid denken wij terug aan hem die het initiatief nam voor den opzet van deze reis. De terugreis was in omgekeerde volgorde. Toen we in de auto zaten begon het te wolkbreuken en toen we behouden in Gorcum aankwamen waren we niet zeeziek van al het water, maar kregen nog een lekker glaasje bier op de reis toe. Zoo kwamen we Vrijdag middag om één uur in ons Soesterberg aan. De gesprekken van de deelnemers bewijzen wel hoe goed of zij het naar hun zin heb ben gehad. Als de voorteekenen niet be driegen, zal waarschijnlijk nog een reis worden ondernomen. Bestuur van gemengd koor „Soesterberg" gij hebt er slag van iets op touw te zetten. Wat gij aanpakt, slaagt. Tot den volgenden keer. Een niet-zanger, mede reiziger. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u onderstaand in uw blad te willen opnemen. Het lijkt mij wel kinderlijk onwetend, of misschien is het dom van mij, dat de Heer Julius Hartman, mij beschreven als behoorend tot de zeer welgestelde in woners deze Gemeente, niet zou weten: dat de Dierenarts in de eerste plaats de aangewezen persoon is, om een dier, zoo pijnloos mogelijk uit zijn lijden te helpen. Dat de D eer H. den raad (om zich te wenden tot den Dierenarts, die „het dier wel uit zijn lijden zou willen heïpen a raison van een visite) als overbodig en niet ter zake dienende niet volgde, is een raadseltje dat hij eens eerlijk moet oplossen. Zou deze dien raad ook niet op gevolgd hebben, als hij geweten had, dat de V. t. B. v. D. voor werkelijk onvermo- genden de kosten voor de behandeling (pijnloos afmaken) op zich neemt? Dych de welgestelde mijnheer H. kan dat toch niet eischen van de Vereen?. Het is zoo gemakkelijk geen lid te zijn en dan als buitenstaander te oordeelen en te veroor- deelen. Afbreken gaat gemakkelijker dan opbouwen. Daadwerkelijke Hulp geven, vaak uit valsche schaamte, zeer weinig menschen. Gelukkig dat o.m. ons Be stuurslid Mej. vor der Hake, eene der ijverigste leden is. die noch tijd, noch moeite spaart, als dit in het belang der dieren noodig is. HEd. is Penningmeeste- resse der V. t. B. v. I). adres: Steenhof- str. naast den Heer Man. Het stukje van den Heer B. is als koren op den molen van den Heer H. en riekt eenigszins naar Propaganda maken voor Zijne ver- eeniging. Jammer dat ook ZEd. niet eerst de zaak grondig onderzocht, alvorens aan val ienderwijze op te treden. Nu moet ik helaas bekennen: dat ik nog niet veel wijzer ben geworden, en niet weet wie dan wel geschikt geacht wordt een dier pijnloos af te maken, als de Dierenarts zulks niet doet. De Heer B. schrijft: „de Heer II. is in gelicht". Kunnen nu e.v. andren alléén inlichtin gen bekomen of worden de dieren behan deld door den Heer de V. of door den Heer B. Hebben deze heeren van die zaken verstand en hebben zij den AANGEBODEN ruime met volledig pension, in lief gelegen Land huis, in de onmiddellijke nabijheid van Bosch en Heide. Prijs 3.50 per persoon. Kinderen bij overeenkomst. Brieven onder No. 450 aan het Bureau van de Soester. moed? Het kon gebeuren, bij aanrijdingen of dergel. dat een dier minder lijdzaam is dan een oude lijdende hond. Bovendien weten de lezers nu wel de namen„de V. en B." doch de adressen weten .de lezers niet. En gesteld er is een aange reden dier. haalt een der Heeren dat dier dan in een mand weg als de eigenaar af wezig is. Verzorgt hij het? En als hij dit niet doet, wat m.i. eerst echt daadwerke lijk hulpbetoon is. moet het dier dan blij ven liggen? Zoo lang er niet in de groote behoefte aan een asijl is voorzien, en er geen vast adres is, waarheen men een ziek of gewond dier ter verzorging of ter pijnlooze afmaking kan heenbrengen, moe ten de verschillende vereenigingen, al is het op eigen gebied, met elkaar naar één doel streven. Dat gebeurt niet als men kleingeestige verdachtmakingen tot wapen neemt. Lang voor dat men in Bus- sum een Asijl bezat, was het onze in specteur van de Y. t. B. v. D. die altijd een plaatsje open had in zijn huis voor een hulpbehoevend dier.. En hier in onze ge meente? Als de heer B. eens wist hoe veel daklooze en gemartelde dieren door Mej. Vor der Hake en eenige helpsters en helpers daadwerkelijk geholpen zijn, dan zou zijn schrijven zeer zeker eenigs zins anders zijn geweest. U dankend voor de plaatsing Hoogachtend, Mevr. C. M. BERG. Ter overname goed onderhouden Gas haard (Insteek). Zoo goed als nieuw. Brand zuinig. Prijs billijk. Te zien Vendu huis v.d. Stadt. Korte Brinkweg. TE KOOP GEVRAAGD 2 of 3 biggen. Aanbiedingen v. Dijk. Talmalaan 11 b. Jonge drachtige TE KOOP bij van der ORIFT, bij de Naald. Baarn: op WOENSDAG 20 AUGUSTUS van 10 tot 5 uur aan het Abottair, Soesterbergschestraat 51 - Telef. 2200 Afdeeling: DEKENS KARPETTEN TAFEL- en D1VANKLEEDEN „HET BESTE ADRES" Solide financieele instelling, biedt aan solide personen, met vaste positie, OELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden f 200.— /.on der borgstelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan het Bureau van dit Blad. tf DE EERSTE SOESTER 4 ELECTR. DRUKKERIJ 4 4 is het meest betrouwbare adres 4 4 voor Uw drukwerk. Met onze mo- 4 4 derne machines zijn wij in staat U 4 4 het beSte van het beste te leveren 4 4 tegen zeer concurreerende prijzen 4 4 44444444444444444444 4 (Afdeeling van de in 1911 Koninklijk goedgekeurde vereeniging van Mode-Vakscholen in Nederland). Jonge meisjes, die de school hebben verlaten, kunnen ingeschre ven worden op het spreekuur: 's Woensdags van 3 tot 4 uur en van 7 tot 8 uur. Dag- en Avond-, Club- en Privaatlessen. Ook voor oudere dames bestaat gelegenheid voor eigen gebruik alle voorkomende kleeding, geheel zelfstandig le leeren vervaardigen. Prospectussen verstrekt de Directrice, Mej. W. BEKKER. INSTITUUT VOOR VIOOL- EN ENSEMBLESPEL IfcoekkoekslraCli 51 - Te Soesl wordl ook les aan hais gegeven »- Hilversum fe. U kunt nergens zóó rustig GRAMOFOONPLATEN UITZOEKEN als in onze comfortabele, goed verwarmde gehoorzaaltjes. Enorme keurs His Master's Voice Platen en andere merken.

De Soester | 1930 | | pagina 2