2e BLAD Bekendmakingen. Officieel. Plaatselijk Nieuws. Soesterberg. behoorende bij „DE S O E S T E R van Zaterdag 24 Jan. 1931, No. 7 Hinderwet. g. n.e ster en Wethouders van Soest ik hekend. dat het verzoek van de O. B. I. Mij. te Soest, om in het per- i A Veldweg, kadastraal bekend in sec tie 11 no. 3184, haar bestaande onder- grondsche benzinehewaarplaats te mogen uitbreiden, door bijplaatsing van 2 onder- grondsche reservoirs van 15000 L. inhoud ilk met electr. aitappomp, door hen is verdaagd. Soest, 20 Januari 1931. Burgem. en Weth. voornoemd. l)e Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Drietal in de vacature Ds. Kruishoop. Ds. A.Dönstelmann van Almkerk. Ds. E. Groeneveld van Dalfsen. I s. J. H. Wissel van Buxene. POST EN TELEGRAFIE. Onbestelbare stukken, waarvan de afzen ders onbekend zijn terugontvangen te Soes* in de le helft van December: Brieven Binnenland: 1. Arie Westhof, Amersfoort. 2. Erna Bernett, Den Haag. 3. C. de Vries, Amsterdam. MEISJE ZOEK. Pen ongeveer 20-jarige dochter van een familie te dezer plaatse is sedert een paar dagen zoek. Men heeft reeds per radio een en ander bekend gemaakt, helaas zonder re sultaat. Men vreest dat zij zich van het le ven heeft beroofd. COMPETITIE DAMMEN. Dinsdag j.1. speelde Soest haar vierde comp. wedstrijd tegen U. D. G. uit Utr. Sofcst was ditmaal zeer uit vorm, waar door de beide punten U. D. G. ten goede kwamen. Na de overwinning op het ster ke G., is dit resultaat zeer slecht, te meer daar U. D. G. met' twee spelers min der uitkwam. „Van meerdere borden werden blunders gemaakt, zoodat goed opgezette partijen verloren gingen. Reglementair werd gewonnen door H. Bakker en J. de Boer, terwijl de afgebro ken partij van Ch. Bakker wellicht nog winst oplevert. Remise werden de partijen van P. Reeringh en D. Waal, alsook waar- hijnlijk de afgebroken partij van D. Waal. zoodat de eindstand 119 zal wor den voor U. D. G. Aanbesteding Kleuterhuis. In het Parochiehuis St. Ludgardus werd door den architect Arn. Brouwer aanbe steed het bouwen van een kleuter huis te Soes td ijk. Ingeschreven werd als volgt: H. Hilhorst alhier f21750 II. Steggink en Zn. Hengelo f22355 G. Kabel Castricum f 22700 1. v. d. Pol Hooglanderveen f22720 Chr. v. d. Linden Zeist f23390 N. J. de Wit Amersfoort f23700 C. M. v. Latum Alkmaar f24000 W. van Genderen alhier f24000 H. Groenenberg Amersfoort f24414 N. J. Schaap Hilversum f24643 G. H. v. d. Berg alhier f24800 J. en C. Boer Hilversum f24970 Th. H. de Goede Soesterberg f24974 M. Herenberg Alfen a.d. Rijn f25000 J. Mets alhier f 25298 Gebr. v. d. Lugt alhier f25300 W. A. Hilhorst alhier f25555 Gebr. Elsinga Utrecht f25628 H. Tolboom Achterveld f25858 A. Vink Bussum f25905 Meyer en van Alfen Hilversum f 25980 G. Bosboom alhier f26275 H. Middelman Hilversum f26300 C. Fransen Hilversum f26355 E. K. Volkers Hilversum f26390 B. E. Vlug alhier f26485 Klein en Kruif alhier f26829 J. J. Schadewijk alhier f26829 J. Karelse alhier f26950 H. C. F. Moerenberg Oostenvijk f27000 Van der Velden en de Jong, Ooostgeest f 27900 W. H. v. Geffen Hilversum f28271 A. H. Vleugel Hilversum f28500 L. Lenstra Wotvega f29900 UITSLAG DER PLUIMVEETENTOON STELLING. De 1ste prijzen werden toegekend aan de heeren Graaumans 13 stuks, Blom 5, Gaasbeek (Soesterberg) 4, Rijksen 3, Mej. van Leeu wen te Amersfoort 3. Van Bokhorst Amers foort 3, Zwaan 3, lloograad 3, Plomp 2, B. Veldhuizen 2, R. Veldhuizen 2, De Haan 1, J. de Vries 1, Peel Hornsveld 1, Bur ger l, Mej. Jansen 1, Jan Maat 1, Priem 1 en Harry Roos t. In totaal 52 dus. Ieder eerste prijswinnaar ontvangt als klasseprijs 00 cent en als eere- prijs een medaille of een lint, daarover moet nog beslist worden. In totaal werden 31 tweede prijzen toe gekend, die ieder 5 K.G. voeder ontvangen. Kn ten slotte werden nog 11 stgks derde prijzen toegekend, die ieder 2.5 K.G. voe der ontvangen. Dan zijn er nog 8 Z.E.V. (Zeer eervol le vermelding) en 4 E. V. (Eervolle ver melding) toegekend. Voor deze prijzen kan niets worden gegeven. Slechts zeer enke le dieten konden niet bekroond worden. Hieruit blijkt, dat vrijwel iedere inzender met winst uit den strijd komt. Het inleg- gelil bedroeg slechts 50 cent voor een en kel dier, (50 cent voor een trio; f 1.voor een toom. En de waarde, die men terug ontvangt is veel hooger. Wanneer dit wordt ingezien zal de eerst volgende tentoonstelling nog weer grooter zijn. Nu reeds zijn voor de tentoonstelling, die in het volgende jaar wordt gehouden al 2 bekers toegezegd. Wie volgt? Nog zij vermeld, dat de voorzitter, de heer Beetsma, met een toepasselijk woord, waarvan hij de kunst zoo uitnemend ver staat, de tentoonstelling heeft geopend en later weer gesloten. Het bestuur is tevreden over den uitslag. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer D. v. Oest, slaagde te Utrecht aan de Rijksuniversiteit voor het cand. ex. Godgeleerdheid. Onze hartelijke felicitatie. Bouw tweede kerk stopgezet. De lang gerekte vorm van Soest en het ontbreken van een konf doet meer dere malen afbreuk aan het verenigings leven van deze gemeente. Ook op kerkelijk terrein doen zich nu en dan eens moei lijkheden voor. Zoo bijv. thans bij de Ned. Hervormde Gemeente. De kerk van dit genootschap staat in oud-Soest. Verschei dene jaren wordt de behoefte gevoeld aan cen tweede kerk. Men behielp zich langen ,ijd met de zoogenaamde Rembrandtzaal, waar des Zondags geregeld godsdienst- beleningen werden gehouden. Dit gehuur de gebouw ging evenwel eenige maanden geleden over in handen van de Aposto lische gemeente, zoodat de kerkbouw weer als een dringende zaak naar voren kwam. Het plan lag reeds lang klaar. De finan ciën waren echter een beletsel geweest dn.... de plaats waar de nieuwe kerk zou verrijzen, was een twistappel. Aan de semi kerkelijke Evangelisatie- v'ereeniging was een stuk grond toege- zfcgd waarop een kerk zou kunnen worden gebouwd. Toen, bekend werd, dat hiervoor vverd bestemd een terrein gelegen aan de Xieuwerhoekstraat, niet ver van de grens van Baarn, was een groot deel der lidma ten tegen den bouw der kerk op deze plaats. Er werd geadresseerd door meer dan 160 lidmaten aan het kerkbestuur, maar dit college scheen doof en antwoord je zelfs niet eens op dit request. De kerkvoogden werkten door, gaven zich zelfs geen rekenschap van de situ atie dat.... het terrein wel was geschonken ian de Evangelisatie Vereeniging, maar laardoor nog geen eigendonf was van de kerk. Men hield, nu vier weken geleden, een aanbesteding.... men gunde den bouw aan den laagsten inschrijver, den heer Hornsveld alhier, voor f 28.000.Deze toog direct aan het werk. De zwarte grond werd afgegraven, opdat het fundament op degelijken grondslag, .op zuiver zand, zou rusten! Maar toch voelden sommige beheerders dat men wellicht wat hard van stapel liep. Men benoemde een adviseur en achtte het noodig nog eens te vergaderen met de tegenstanders. En had men ook wel re kening gehouden met het provinciaal be stuur wiens goedkeuring men behoefde?? Beter ten halve gekeerd, dan ten volle gedwaald. Zoo dacht ongetwijfeld het col lege van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. gemeente te Soest en...; het zette j.1. Zaterdag den bouw der tweede kerk op Nieuwerhoek slop!! "Wil men middelerwijl ook nog overwe gen of de omgeving van de Waldeck Pyr- montlaan beter geschikt is voor kerk bouw Gevonden voorwerpen. een mand met eenige bierflesschen. een knipmes. Aangehouden. Woensdag is door de politie uit Soest te Maarn aangehouden zekere J. L., voor heen wonende te Soest en thans te Maarn, als verdacht van diefstal van kippen, meerdere malen gepleegd. Een aantal kip pen zijn reeds in beslag genomen. Aangezien reeds lang bij de politie be kend was, dat L. een zeer gevaarlijk persoon was, die 7s nachts strooptochten aanvaarde met zijn lederen koffer, is deze koffer in zijn woning waar hij be waard werd. in beslag genomen, waarbij bleek, dat hij een zeer eigenaardige in houd had, n.1. 2 geladen revolvers (een groot© Duitsche oorlogsrevolver en een gewone revolver), enkele valsche sleutels een zak met zwavel, waarschijnlijk ge bruikt om als vergiftigingsmiddel te die nen en enkele andere ingrediënten, die een gewoon mensch nu niet pleegt mee te ne men in een koffer. Waar de politie reeds lang het oog had op dezen persoon en reeds geruimen tijd verschillende sporen in deze richting had gevolgd, is dus met aanhouding van L. een goede vangst gedaan. Nader is nog ge bleken, dat hij ook nog meerdere vonnis sen achter den rug had van veroordeeling tot gevangenisstraf wegens inbraken. Aanrijding. Woensdagmiddag om 4 uur heeft nabij de overweg bij het station Soestdijk een aanrijding plaats gehad tusschen twee automobielen. Daar reed de vrachtwagen van de firma Tak, "bestuurd door haar chauffeur, en ook een vrachtauto uit Nij- kerk, bestuurd door J. de W. Le eerstgenoemde bestuurder wilde plotseling en zonder tydig richtingveran dering aan te geven naar links afslaan op een moment dat de andere wagen reeds naast hem reed om te passeeren! Het gevolg was natuurlijk een botsing, waarbij beide auto's nog al werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen echter niet voor. De politie heeft de zaak in on derzoek. De Bazar. Langzaam groeit de voorraad, zëer lang zaam. Weliswaar zijn de loten uitverkocht en zijn er van enkele fabrikanten nog .in zendingen blnn:ngekcmen, waaronder mooi reclame-materiaal, benevens zeer nuttige verbruiksartikelen en aangename con sumptiewaren. Zoodat nu van de helft der 150 aangeschrevenen bericht ont vangen is. De loten zijn uitverkocht, ter wijl de penningmeester verblijd werd met een gift van- tien gulden. Dat schiet nog eens even op. Wat intusschen wel noo dig is, daar het meeste, wat voor .de com pleteering van den Bazar onmisbaar is, nog binnen komen moet. Wel hebben ver scheidene menschen geschenken in uit zicht gesteld en blijft de Jioop gevestigd op de vele belangstellenden, die zulks nog niet deden. Intusschen zullen de laatste dagen nog veel goed moeten maken. Het kan an ders heel gezellig worden op de bazar. want verschillende attracties, die geen dagelijksch artikel zijn, zullen er jong en oud doen amuseeren. terwijl vermoedelijk een koffieschenkerij de gezelligheid ver- hoogen komt. Het bestuur doet zijn ui terste best om alles naar wensch te doen gaan. Er zit veel werk aan de totstand koming van een dergelijke onderneming, fiet is dan ook van ganscher harte ,jte hopen, dat zulks niet voor niets gebeurt. We doen daarom nogmaals een krachtig beroep op alle ingezetenen voor hun on- misbaren steun en medewerking aan dit nuttige liefdewerk. De secretaris, de heer K. Sijtsma van Maarenstraat 12 neemt gaarne geschen ken in ontvangst, evenzoo de overige da mes- en heerenleden van het bestuur. Met het oog op' een gunstige uitstalling, houden zij zich, zoo dit mogelijk is, voor een tijdige inzending aanbevolen. Jaarvergadering „Soeslerberg's Bloei". Maandag 19 Januari j.1. des avonds 8 uur hield „Soesterberg's Bloei" een alge- meene jaarvergadering in „Huis ten Hal ve" alhier. Aanwezig circa 30 leden. Voor zitter de heer J. Nooder. Na opening roept de voorzitter het welkom toe en wenscht allen een gelukkig Nieuwjaar. Werpt dan een terugblik, waarbij hij eenigszins pes simistisch gestemd is over de opgedragen taken. Er zijn weer enkele onaangename dingen in den laatsten tijd gepasseerd. Zooals de voorgenomen bouw van een complex woningen van zeven onder één dak. ondanks de waarschuwing voor aan tasting van landelijk schoon. Maar,* ei zijn ook dingen gebeurd, die goedkeuring verdienen. Zoo zijn straten en lanen da nig onderhanden genomen. Verlichting is nu tamelijk goed. Toezegging verkregen voor algemeen rioleeringsplan. Rijwielf brancard zal hier gevestigd worden en van auto-vervoer voor zieken kan gebruik gemaakt worden. Verder verlaging Per- soneele Belasting en van 10 pCt. op d/? fondsbelasting. In 't bizonder dank hier voor aan den heer Grootewal, die niet in de laatste plaats hiertoe meegewerkt heeft. Request water heeft aandacht getrokken van 't college van B. en W.,dat onderzoek zal instellen. Kwestie badhuis is nog open. Na voorlezing der notulen, werden de ze onveranderd goedgekeurd. Alsnu bracht de secretaris het jaar verslag uit. Hieruit extraheeren wij: De kwestie voor perron en betere verlich ting aan „Ons Belang", die niet geheel en al tot de competentie van S.. B. .behoort. Een belangrijke bespreking met de A. N. W. B. en een vergadering van ^V.V.V. van rerschillende gemeenten. Ter "beschik kingstelling van een gymnastieklokaal. Antwoord vari^P. en T„ dat niet in koste- looze telegrambestelling kan worden voor zien. Een nieuwe kleine gids zal verschij nen met tarieven etc. De voorz. dankt den secretaris voor zijn duidelijk Verslag. Daarna kwam aan de orde: Verslag van den Penningmeester. De ontvangsten over het afgeloopen jaar bedroegen f 455.96. de uitgaven f335.46, zoodat er een voor- deelig saldo bestaat van f 120.50, wat minder is dan vorig jaar, tengevolge van veel onkosten, bijdragen etc. Aantal le den is nu 180. Subsidie van de gemeente wordt nu f350.Een commissie tot na zien der rekening, bestaande uit de H.H. Struve, Raat en Korenelf gaat hiertoe over en adviseert tot goedkeuring. Dan volgt de Bestuursverkiezing, waar bij de voorzitter, de heer J. Nooder bij acclamatie herkozen werd, evenzoo de andere af tredendende heeren F. M. Hou- baer, Wegman en Sevenhuizen. Daarna hield de Voorzitter een inlei ding over het onderwerp; Bescherming der ""bevolking tegen eventueele gasaanval len. Volgens hem was in geval van oor log Soesterberg een mikpunt door de aan wezigheid van 't Vliegkamp. Meent, dat regeering geen afdoende maatregelen ge nomen heeft voor bescherming der be volking. Wil, om te beginnen een request hierover aan de tweode Kamer. Volgens den heer Grootewal moet de heer Gasille gep. Generaal-Majoor bij de Infanterie, in opdracht van de Regeering voor dat ge val. wat betreft Soesterberg, een werk program bedacht hebben. Na voortgezette discussie besluit de vergadering tenslotte op voorstel van den heer Grootewal, den heer Gaaille tot eeu openbare bespreking uVer dit onderwerp te doen uilnoodigen. Bij de rondvraag ze-C ile Voorzitter in over den slechten toestand van de VerL Postweg. De heer Grootewal acht een baatbelasting de beste oplossing en ver dedigt die. Wil echter vourhan'ds, dat Be stuur van S. BI. bij gemeentebestuur aan dringt op inordebrenging van dien weg door werkloozen. De neer van Dijk ver langt een goede adresseeriug bij convo caties. De heer de Wilde vraagt licht puntjes tusschen Sport- en Vliegkamp. De neer Dippel vindt eigen begraaiplaats nog niet van urgent belang. Voorzitter vindt van wel. De heer de Ridder vindt 't jammer, dat de plaatsing van een muziek tent niet geslaagd is. vVii naar andere plaatsen doen uitzien. De heer Baars in- lormeert naar de gevolgen van baatbe lasting voor grondeigenaars. Ingekomen was een schreven voor openstelling van het Postkantoor, alsme de om de ouslichtingen van 12 en 17 uur tater te stellen. De neer Houbaer wenscht des Zondags vooraf sorteering by 't afha len der stukken. De heer Grootewal licht nogmaals de baatbelasting toe, die voor a.s. bouwers, volgens hem een voordeel zjjn moet. De heer Mulder vraagt nadere inlichtingen. De neer G. antwoordt, dat net hiervoor in aanmerking komende ge deelte met rente en aflossing over 30 jaar wordt omgeslagen. ^pe heer Houbaer wil aanleg zonder baatbelasting, zooais in Soest geschied is*. Uiteenzetting van den heer Grootewal. De heer Legemate iniormeert naar de uitbreiding van rijwielpaden. De beer Cou turier brengt huide a. d. heer Raat voor diens zorg voor de gasvoorziening van den Postweg. Nog even komt de kwestie van den bouw der zeven woningen onder één dak aan den Verlengden Postweg aan de orde, naar aanleiding van een vraag van den voorzitter, hoe net hiermee toen wel gegaan is, wat door den heer Groo tewal uitvoerig beantwoord wordt. De heer Struve vraagt een gunstige beschik- knig op een eventueel verzoek om sub sidieverlening voor het te houden na tionale feest ter gelegenheid van den ver jaardag van H.M. de Koningin. De heer de Ridder wil dat punt op de agenda der eerstvolgende vergadering geplaatst zien. De heer Grootewal pleit voor een subsi die voor de algem. gymnastiekvereni ging. Tot slot nog even de Verl. Post weg, waarna de Voorzitter onder dank aan de aanwezigen de vergadering om half elf sloot na een tooneeluitvoering in deze of de eerstvolgende maand in uit zicht gesteld te hebben. VAN DEN HEUVEL. Een mooie en zeer nuttige instelling, welke hier reeds sinds enkele jaren ge vestigd is, staat ten doode opgeschreven. Uit, den aard der zaak is eendeer kleine plaats niet rijk aan inrichtingen en ge legenheden, waar men zijn kennis ver rijken kan. De weinigen, die men dan nog heeft, zijn daarom van onschatbare waarde en verdienen ruimschoots in eere te worden gehouden. Moesten we de vorige maal een lans breken voor de nog zeer jonge en pas in opkomst zijnde gymnastiekvereniging, nu zijn we genoodzaakt dit te doen voor een instituut, dat door zijn duur en betee- kenis zich in een dusdanige populariteit verheugen moest, die zrjn bestaan voor goed verzekeren zou. Betrof het de vorige maal een instelling, die zich voornamelijk de lichaamscultuur ten dpel stelt, alsnu geldt het eene, welke direct den geest aanspreekt. Voor het alhier gevestigde correspon dentenschap van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Amersfoort dreigt het fevaar van opheffing wegens onvoldoende elangstelling. Dit gevaar is geenszins denkbeeldig, doch is helaas reeds een wer kelijkheid geworden. Weliswaar is het zwaard nog niet gevallen, maar toch hangt het boven 't hoofd van de genoemde (in stelling. Het aantal leden namelijk van dit correspondentschap is in de laatste weken dermate geslonken, dat het niet meer het minimum van vijftig haalt, 't welk, zooals aan meerderen bekend zal zijn, een voorwaarde is voor de jaarlijk- sche subsidie, welke door de Provincie voor dit doel verleend wordt. Voor dit loopende jaar is dio subsidie nog ver strekt, wyl bij de vaststelling hiervan in het afgeloopen jaar het aantal leden zich nog boven de limiet bevond. Maar zoo als de stand nu op 't oogenblik jis. zal bij de behandeling in dit jaar die subsidie door de Provinciale Staten automatisch niet meer bestendigd worden. En dan is de slag gevallen, waarvan de fatale ge volgen in afzienbaren tijd wel niet meer hersteld zullen worden. Want daar de Provinciale aan niet meer dan vier gemeenten in haar ressort een dergeljjke subsidie pleegt te verstrek ken en er meerdere gemeenten in de Pro vincie zijn. welke met hunkerend ver langen naar een opengevallen pllaats uit zien. s'taat het onomstootelijk vast, dat onze goede gemeenschap Soesterberg. een maal van de rol der begunstigden afge voerd zijnde, zelfs in verre toekomst niet meer in aanmerking komen zal. Mogen wij dat onheil onder alle om standigheden verhoeden. Want het zou een ramp zrjn voor de getrouwe lezers en studeerenden. Maar ook voor de andere bewoners moet het verdwijnen eener in stelling van vorming en beschaving een nadeel genoemd worden. Want men kan nooit in cijfers uitdrukken, hoe groot die invloed eigenlijk wel is, daar de lezers met alleen voor zichzelf profiteeren. maar ook altyd iets van het gelezen© of het be studeerde aan anderen in hun omgeving zullen doorgeven. Een pleidooi voor het nut eener der gelijke instelling zal. daarom wel over bodig zijn. Ieder ontwikkelde kan weten, dat het bestaan eener degelijke boekerij voor een gemeenschap van primair belang is. Men moet trotsch zijn op het bezit van het correspondentschap, waardoor de ze plaats in dat opzicht bevoorrecht is boven vele anderen in de provincie, waar onder er zelfs grootere zijn. Een derge lijk cultureel bezit, waarvan men bijna /oor niets genieten kan. dank zij de bo vengenoemde subsidie, moet men zoo maar niet zonder meer uit de handen geven. Want voor een permanent lezer is de contributie van fl.50 per jaar van geen beteekenis. Wanneer men weet hoe groot de slijtage in 't algemeen van gelezen boeken wel is, waardoor het onderhoud en het vernieuwen van uitgeleende wer ken tot een zeer kostbare zaak wordt.... dan kan men zonder overdrijving zeggen, dat het lezen zoogoed als gratis is. Voor een zeer kleine plaats is een leesbibliotheek een uitkomst. En het moet gezegd worden, dat de openbare leesbi bliotheek van Amersfoort uitstekend is, uitgerust, dat zij een veraohe^denheifi bezit aaji belletristische, algemeen we tenschappelijke en specifiek vakkundige werken en dat zij door steeds nieuwe aankoopen niet alleen op peil blijft, maar zich allengs uitbreidt, zoodat haar boeke rij op 't oogenblik een respectabel aan tal nummers aan goede boeken beval. De aard en opzet dier instelling brengt nu eenmaal mee, dat men bij de inrich ting harer boekerij veelzijdig zyn moet en dat dan ook is, zoodat zij voor bijna elk wat wils bevat. Misschien, dat velen hunner, die in den laatsten tijd hun lidmaatschap hebben opgezegd, hierbij niet gedacht hebben aan het gevaar, waarin het correspondentschap zou kpmen te verkeeren. Moge die wetenschap nu voor hen aan leiding worden om op hun besluit terug te komen en mogen vele anderen van hier, die dit lezen zullen en nog geen lid zijn, hiertoe alsnog overgaan. Niet in hun eigen belang alleen, maar ook in dat van al die anderen, ,die een nut tige en hun dierbaar geworden instelling onder geen enkele voorwaarde missen willen. „Toeschouwer". De Bazar. Het stroomt nu kalm toe voor de Bazar. Weer kwamen er eenige inzendingen van fabrieken en winkelzaken bij het secre tariaat binnen, alsmede eenige geschen ken van particulieren, ook bij enkele an dere leden der Commissie. Eenige mooie geschenken zullen dezer dagen in de fraaie en ruime uitstalkast van den boek handel van den heer Mulder alhier wor den geëtaleerd. Een degelijke fiets, de hoofdprijs van de te houden verloting is reeds aangekocht. Verschillende leuke at tracties zullen de bezoekers van de Ba- aar aangenaam kunnen bezig houden. Door iemand, die ervaren is in Bazaraangele- genheden werd ons verteld, dat nuttige saken als b.v. kindergoed, chocolade en andere suikerwerken e.d. gewoonlijk zeer courant en een goede aftrek vinden. Er is veel belangstelling, die zich op een of andere wijze uiten wil. De voorraad groeit, maar er kan nog meer bij. En zoo stevenen we rechtaan naar de dagen van 6 en 7 Februari, op hoop van zegen. Storm. De stormen van de vorige week, voor al die in den nacht van Vrijdag op Zae terdag, hebben hier in deze streek ook danig huisgehouden. Bosschen, parken en tuinen moesten het ontgelden. Verschei dene boomen werden geveld en ontelbaar veel doode takken en twijgen werden afgerukt, zoodat wegen en lanen hier en daar als bezaaid waren, tot ongerief in tusschen van fietsers en voetgangers. Een afbraak op groote wijze, zooals de natuur dat in korten tijd alleen maar kan bewerkstelligen. Kamer van Koophandel. By de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Geldersche ValV?i te Amersfoort is mededeeling gedaan betref fende wijziging van inschrijving van de handelszaak van: Fa. Alph. Cox. auto- wielen, velgen enz. Soesterberg, Amers- foortsche straatweg 27. handelsnaam nu „Alco" wielenfhbriek. Bekroond. Op de dezer dagen te Soest gehouden pluimvee-tentoonstelling verkreeg de heer van Gaasbeek te Soesterberg bijna alle hoofdprijzen voor .de konynen met zrjn mooie inzendingen papillons. Geslaagd. Door de vereeniging van leeraren en leeraressen stenografie en maehineschrij- ven kon het diploma Kantoorstenograaf voor de Duitsche taal (130 lettergrepen per minuut) worden uitgereikt aan Mej. C. R. de Vries te Soesterberg.

De Soester | 1931 | | pagina 5