Brandstoffen öl JOH. TAK L. J. H0KSBERGEN WONINGBUREAU P. MAN - SOESTDIJK Hst Valulahuis Burgerlijke Stand Predikbeurten. uw ADRES. Sport. Plaatselijk Nieuws. derland te engageeren. Van 20 Februari t^t 0 Maart zullen deze zangers hier vertoeven. Kort geleden heeft het Koor in New York zeven uitverkochte concerten gegeven in de MetropolitamOpera en in de Carnegie-Hall. Het succes in Amerika was phenomenaal. New York, Chicago, Boston, Philadelphia, Detroit, Torento, Pittsburgh, Cincinnati, etc. hebben het beste Kozakkenkoor der wereld op zulk een grootsche wijze gehuldigd, als zelfs in Amerika zelden wereldberoemdhe den ten deel valt. .Alsof 36 Schaljapins zin gen, zoo prachtig klinkt dit koor," schrijft een der Amerikaansche bladen. DIEZ WEISMANN. Onder, auspiciën der N.V. Internationale Concertdirectie Ernst Krauss zal de be roemde violist Diez YVeismann deze maand een tournee door ons land maken. Diez Weismann is een zoon van den Duitschen Staats-Secretaris Weismann. Geza Frid zal op deze concerten medewerken. WAT IS DAT VOOR CENSUUR. De Liberale Omroep deelt aan het Hbld mede: Naar reeds werd bericht, heeft de Radio- omroep-controlecommissie een scherpere regeling inzake de radio-censuur ingevoerd. Waartoe dit leidt, kan blijken uit de be lemmeringen, welke den Liberalen Omroep, die slechts een enkele maal voor de micro foon verschijnt en daarom gaarne Donder dagavond 8 uur in eenige korte woorden zijn standpunt inzake radio-aangelegenhe den had uiteengezet, in den weg zijn gelegd. In de eerste plaats werd in de rede van den heer mr. dr. F. Hollander een passage over de radio-censuur zelve geschrapt. Deze luidde: ,,Als vierde punt zou ik nog even aan dacht willen schenken aan de radio-quaes tie. Het moge vreemd klinken, maar het ware me liever geweest, als ik me hier van avond niet tot de luisteraars had kunnen wenden. Immers, wij scharen ons bij hen, die alle politiek uit den aether willen we ren, met uitzondering wellicht in verkie zingstijd. In ieder geval zal alle voorafgaan de censuur van het uitgezondene moeten verdwijnen. Die censuur strijd dermate te gen de meest elementaire liberale beginse len, dat wij ons daarbij nooit zullen kunnen neerleggen." Voorts werden in de aankondiging van den omroeper de volgende passages ge schrapt: „Wij zijn den minister zeer erkentelijk voor deze beschikking, waarmede de Libe rale Omroep opnieuw als daadwerkelijke zendorganisatie is toegelaten. H'oewel wij bij de zendtijdverdeeling geen gelijkgerech tigde plaats hebben verkregen tusschen de vier algemeene omroeporganisaties, hopen en vertrouwen wij, dat wij dan als bijzon dere omroepvereeniging zeer spoedig tot regelmatige radio-uitzending zullen worden toegelaten, en dus geregeld zullen kunnen uitdragen de cultureele beginselen van het politiek-vrijzinnige volksdeel, dat in het Parlement met één tiende is vertegenwoor digd. „Maar al kunnen wij nog niet regelmatig gelijk anderen, onze eigenlijke omroeptaak vervullen, wij hebben niet stilgezeten. Voort durend hebben wij er tegen geprotesteerd (zij het in heel wat gematigder termen dan waarin anderen u voor de microfoon plegen toe te spreken), dat het liberale volksdeel is ingedeeld bij de kleine groepjes, welke tezamen 5 pCt. van den zendtijd zullen krij gen. En nog van de laatste weken zult u herinneren onze vertoogen tot den minister, om de vroegere uitzending naar Indië weer mogelijk te maken, en ons de beschikking te geven over de omroep-programma's ten einde aan onze leden een behoorlijk om roep-orgaan te kunnen verschaffen. De ont wikkeling van den toestand op radio-gebied maakt het ondragelijk, dat wij op omroep organen van anderen zijn aangewezen." en moeten wij thans inzien, dat het ideaal van den algemeenen nationalen om roep practisch onbereikbaar is geworden zoodat wij nu wel gedwongen zijn om tot eigen uitzending over te gaan, wanneer wij niet de liberaal-cultureele richting geheel willen doen uitschakelen." Ook het slotwoord van den omroeper moest het ontgelden, daaruit werd zelfs het volgende geschrapt: „Voor u allen, die gedwongen zijt steeds naar anderen, met hun bitse aanvallen op ons, te luisteren, moet het een verademing zijn eens een enkele maal uw eigen geestes richting te hooren." Evenmin gevoelen wij vrijheid voor te tellen aan thuiswonende ongehuwden steun te gaan verleenen. Wat aangaat de verzoeken om een ver goeding voor de reglementaire wachtda- gen, toeslag op brandstoffen en uitdeelin- gen in natura, daaraan is reeds op zooda nige wijze tegemoet gekomen, d**t ze ge voegelijk achterwege had kunnen blijven. Wat betreft de vraag om herziening van de tewerkstelling bij werkverruiming, is ons gebleken, dat de wijze, waarop deze thans geschiedt, belanghebbenden in het algemeen geen aanleiding geeft wijziging te verlangen. Wij wenschen voorts uw aandacht te ves tigen op een anderen maatregel, door adres santen niet gevraagd, doch die o.i. voor de betrokkenen van veel grooter belang is. Naar alle waarschijnlijkheid n.1. zal eerst daags door den minister van Arbeid wor den bewerkt, dat de reglementaire uitkee- ringsduur der werkloozenkassen met 6 we ken wordt verlengd. Deze maatregel zal ten gevolge hebben, dat de verzekerde werkloo- zen gedurende de eerstvolgende 0 weken in- plaats van den steun der gem. te ontvan gen, welke bij aanneming van ons voorstel tot f 22.50 per week kan bedragen, op den reglementairen steun moeten terugvallen, welke hoogstens f 12.90, in sommige geval len slechts f 9.00, per week bedraagt. Dit nadeel zouden wij den werkloozen willen besparen door te bepalen, dat gedurende de bedoelde verlenging van den reglementairen GROOTE WERKLOOSHEID TE BAARN. In verband met het door de afd. Baarn der Sociaal Democratische Arbeiderspartij en den Baarnschen Bestuurdersbond aan den Gemeenteraad gerichte adres om ver hooging der gemeentelijke steunregeling deelen B. en W. o.m. het volgende mede Hoewel wij van oordeel zijn, dat de ver hoogde steunregeling, waartoe uw Raad niet langer geleden dan 28 November j.1. besloot alleszins redelijk is te achten, meenen wij toch dat door den langen duur der werk loosheid voor velen zoodanige levensmoei lijkheden zijn ontstaan, dat eenige verhoo ging van den thans genoten steun gewettigd mag worden genoemd. Wij stellen u daarom voor om den maxi mum steun voor gehuwden (en ongehuwde UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 28. AMERSFOORT - Krommegracht 4 Het meest gesorteerde en goedkoopste adres voor SIGAREN, SIGARETTEN. TABAK kostwinners) te verhoogen van f 12.50 tot f 13.50 per week. Uw besluit van 28 November j.1. tot ver hooging van den steun en tot uitbreiding van den kindertoeslag van 4 tot 0 kinderen beoogde in hoofdzaak groote gezinnen te helpen. Het bovenstaande voorstel beoogt, behalve deze thans ook de kleine gezinnen meer tegemoet te komen. Verhooging der steun voor ongehuwden buitenshuis (kostgangers), die practisch niet voorkomen, en welke thans ten hoogste f 9 per week bedraagt, meenen wij te moeten ontraden. Lorenzweg 17H. v. Londen van Amersf. str. 12a naar Dalfsen, p.a. Br. v. Haer- solt. Verhuizingen in de gemeente van 29 Jan.4 Febr. 1931. J. G. v. Rouwendaal van Beetzlaan 41 naar Koninginnelaan 147; J. A. v. Balen van Schoutenk.weg 27 naar Soesterb.str. 143; W. A. Kry't van Nieuwstraat 23 naar Nachtegaalw. 14; J. Knoppers van Veen- pad 6 naar Vaardehoogtw. 6; J. W. Veld huizen van Laanstraat 48 naar Vaardeh. weg 8; G. Bos van Koudhoornweg 4 naar Torenstraat lc; K. Lambalgen van Toren- str. 20 naar v. Weedestr. 15; H. Muis van Schoolstraat 27 naar Nieuweweg 6; D. Lammertse van Bosstraat 59 naar Koudhoornweg 4; E. Broek van Koud hoornweg 67 naar Koudhoornweg 4. voorheen R. FRESE, Hofleveranciers BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 3J BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooien en bezorgen. uitkeeringsduur van gemeentewege op de reglementaire uitkeering van gehuwde en ongehuwde kostwinners een zoodanige toe slag wordt verleend, dat de betrokkene evenveel ontvangt als hij zou krijgen, indien hij onder de gemeentelijke steunregeling viel. Wij meenen u voorts te moeten voorstel len de genoemde verbeteringen niet langer te laten duren dan tot April 1931. Waar wij meenen, dat met het thans voor gestelde de grens is bereikt van wat rede lijkerwijs verlangd kan worden, zouden wij u eindelijk nog willen voorstellen, tevens te besluiten, dat verzoeken om verdere uitbrei ding van de steunregeling, althans dit jaar. door uw college niet meer in overweging genomen zullen worden. HET HOFSTAD VOCAAL KWARTET. Heden werd door de medewerkenden be sloten tot oprichting van een kwartet over te gaan. Het Hofstad Vocaal Kwartet, bestaande uit de Dames: Margaretha Adriani (sopraan), Nora Dinkhuysen (mezzo-sopraan) en de H.H. Henk Viskil (tenor), Piet Meershoek (bas bariton) en Gerard van Krevelen (vaste ac- compagneur) stelt zich ten doel, het opera- reportoire in de oorspronkelijke taal in con- certvorm ten gehoore te brengen, terwijl hiernaast ook de instudeering van oratoria ter hand genomen zal worden. Als admini strateur van dit ensemble is de Heer K. D. H. Pel, Obrechtstraat 75a, Den Haag aan gesteld. van 24 Jan.4 Febr. 1931. GEBORENGerrit, z. v. J. G. van Rou- vendaal en C. W. van Duinkerken, Ko- ïinginnelaan 147Maria Anna, d. v. B. 1. Sukkel en J. M. v. Irsel, Nieuwerhoek- jtraat 21; Hermina, d. v. H. A. Hendriks „-n J. v. Duinkerken, van Maarenstr. 5, Jornelis Jacobus, z. v. J. J. Kemperman an J. C. Klaui, van Maarenstraat 20; Cor- nelia, d. v. M. A. v. Asch en E. F. Fak keldij, Koninginnelaan 31. ONDERTPOUWD; Geen. GEHUWD: A. A. van Daatselaar en C. »V. van Hofslot. OVERLEDEN. Casper Hendrik Scholl 34 jr. geh. m. E. H. Klockenberg, Juliana- plein 3; Leonard Seegers 75 jr. geh. met M. A. v. Lil, Kerkpad N.Z. 11; Christina vVilhelmina Margaretha Leonora Ruysse- aaers 75 jr. geh. m. A. S. Russer, Dijk- .misstraat 2. Vestiging van 29 Jan,4 Febr. 1931 A. J. v. d. Mark van Baarn naar v Weedestr. 35; Sj. A. v. d. Bunt v. Baarn naar L. Brinkweg 35c; G. Bakker m. gez van Beemster naar Burg. Grothestr. 4 J. D. Stuitje van Groningen naar Birktstr. 17A. M. v. d. Heiden van Stoutenburg naar Birktstraat 59. Vertrek van 29 Jan.4 Febr. 1931. S. M. v. 't Hof van Burg. Grothestr. 2G laar Harmeien G 58; C. P. de Wit van Krommeweg 22 naar Hilversum, J. v. d Heijdenstr. 305; W. L. Harthoorn van To renstraat 6 naar Medemblik, Theater Geu zenbl.J. M. van Aken, van Amersf.str. 92 naar Hensbroek, Wijk A 95; D. Hen ken van Julianastr. 17 naar Hilversum Langestraat 69; C. J. Weijs van Laanstr. 9a naar Hilversum, Stadhoudersl. 17 D. F. Bergacker m. gez. van Kerkpad ZZ 49 naar Wassenaar, Hazenlaan; G. C Je Hen van Julianaplein 4 naar Apel doorn, Bloem heuvel laan 43; A. H. Luij- ben van Bosstraat 155 naar Barneveld Bloemendaallaan 48; J. H. Stoetzer m gez. van Heideweg 12 naar Den Haag. Suezkade 127; G. Strijker van Julianastr. 7 naar Goor. Kerkstr. 20; J. v. d. Bedum van Molenstr. NZ 86 naar Apeldoorn Klarenbeek; A. Lodder m. gez. van Heu- velweg 8 naar Baarn, Schoolstr. 10; M E. Omta van Eigendomweg 38 naar Pa rijs; W. Eggink-Zundert van Schoolstr. 18 naar A'foort, Gaslaan 100; D. C. v. Kempen van Nieuweweg 47 n. A'foort. St. Radboudstr. 20; Wed. G. J. E. do Klerk van Heuvelweg a naar Hilversum, NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 8 Februari 1931 kerk 10 uur: de Hr. de Looze. Cand. t. d. H. d. Kerk 0 uur: Ds. van Schaick. Rembrandtzaal 10 uur: Ds. van Schaick. Rembrandtzaal 0 uur: de Hr. de Looze. CHRISTELIJKE GEREF. GEMEENTE SOESTDIJK. Zondag 8 Februari voorm. 10 uur, nam. 0 uur: Godsdienstoefening. Dinsdag 10 Februari nam. 7 uur. Ds. P. de Smit, van Utrecht. NED. HERV. EVANG. VER. „Onderzoekt de Schriften", te Soest. Woensdag 11 Februari 8 uur Rembrandt zaal: Ds. K. J. v. d. Berg van Amersfoort voor de jeugd. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN TE SOEST. Zondag 8 Februari 1930: Ds. D. A. Vorster, Arnhem. Onderwerp: „De Geest Gods en Zijn Realisatie." ooiheen: KLEIMAN BERGHUIS). KANTOOR: Kerkpad N Z. la TELEFOON 2180 HUIS: 2186 CLUBNIEUWS „SOESTDIJK" Soestdijk ID.E.S. I 21 Onder zeer prettige weersomstandighe den (tenminste voor de spelers), is boven genoemde wedstrijd geëindigd in een 21 overwinning voor „Soestdijk". Goed zoo. Heeren, het begin is er weer, de harmonie onder elkaar was schitterend, men hoorde hoegenaamd geen gemopper, ja, zóó moet het zijn, en als men nu van het begin tot het einde flink aan blijft pakken, zal nog menig tegenstander struikelen. Men heeft kunnen zien bij den tegenstander, wat kan keren opbrengt, niets brengt het voort, ja toch, door kankeren krijgt men tezien een partij rugby, want wat sommige D.E.S.- spelers vertoonden was hoegenaamd geen spel. Blijft open spel spelen, plaatst den bal niet te hard naar voren, want dan is dien speler, die den bal moet bemachtigen, al doodop, voor hij wat uit kan voeren. Over het algemeen kunnen jelui nog beter, dus in den volgenden wedstrijd, allen je beste beentje voor niet waar heeren, en dan i onze vereeeniging weer gauw je vereeni ging. A.s. Zondag is ons eerste vrijaf. Ons 2de elftal speelt op ons terrein een zwaren strijd n.1. tegen Lunteren I. Nog nooit heb ik ons tweede aan den gang gezien, dus laat zien jongelui, wat er in jelui zit. Ook voor jelui geldt bovenstaand, neemt het ter harte, ge bruik je beenen en je verstand, dan komt de rest wel hoor. Dus jongelui a.s. Zondag al len present hoor, en veel succes. Onze ouderen leden, fluisterden mij in het oor, dat ze jelui zouden komen aanmoedi gen, dus daarom dubbel je best gedaan hoor jongelui. E. S. V. A. C. Het Zaterdagmiddagelftal moest met 11-3 het onderspit delven tegen Kameleon I uit Bussum. De Bussummers speelden een vlug en open spel terwijl eenige goede schutters hunne aanvallen productief afwerkten. Het eerste elftal hield Zondag fraai stand tegen D.U.C. I, het spel op zichzelf was niet zoo fraai alsdat we dat van Esvac den laat- sten tijd gewend waren. Het spel der tegen partij was vrij forsch en daar lijdt de spel kwaliteit onder. De drie gemaakte doelpun ten van Esvac waren van prima kwaliteit en daar D.U.C. slechts kans zag twee maal te doelpunten zoo bleef Esvac met 32 in de meerderheid. Een talrijk publiek woonde de wedstrijd bij. Voor Zaterdag a.s. staat slechts een oefen partijtje voor de juniores op het programma. Zondag komen Esvac I en II wederom in actie. Het eerste gaat naar Argus I te U trecht; thuis werd gewonnen met 50 dus ook nu kan gewonnen worden. Het tweede zal het niet zoo makkelijk hebben tegen Quick II te Birkhoven; wel werd thuis van hen gewonnen maar deze overwinning was niet erg overtuigend. Wij vertrouwen echter dat de Esvac reserves hun huid zoo duur mogelijk zullen verkoo pen. Steenhofstraat 5 Telefoon 2045 Aap- en verkoop van Villa's, Landhuizen, bouwterreinen, onroe rende goederen, etc. Gratis advies en inschrijving Assurantiën en Hypotheken. Sluit verzekeringen op leven, brand, inbraak, storm, glas, etc. etc. tegen billijke tarieven. AFSCHEIDSPREDICATIE VAN Ds. J. v. d. MEULEN, GEREF. PRED. WEGENS ZIJN VERTREK NAAR SCHIEDAM. In het vriendelijk kerkgebouw aan de Julianastraat was het Dinsdagavond om 7 uur overvol, wegens het afscheid van Ds. J. v. d. Meulen, na een ongeveer 5 ja rig verblijf alhier. Onder de velen die op gekomen waren bemerkten wij o.m. Wet houder Endendijk en den heer de Grooth, commiss., als vertegenwoordigers van het Dag. bestuur der Gemeente, verder Ds. B. Alkema, den em. pred. Ds. Fenkinck. de ringbroeders uit Baarn, Amersfoort, Bun schoten en Spakenburg, de voltallige Ker- keraad, hoofden van (Jhr. Scholen e.a. Na orgelspel zong de gemeente voor Psl. 134 vers 1 en 2, onderwijl Ds. v. d. Meulen de kansel bestegen had en werd vooraf een stil gebed gedaan. Na het uitspreken van het votum werd gelezen Luc. 12 3248 en gezongen Psl. 100 1, 2 en 4 en gecol lecteerd voor armen en kerk. Daarop richt ZEw. zich tot de gemeente, waar hij staat aan het begin van het afscheidsuur, dat weemoedig stemt, daar ZEw. reeds gerui- men tijd liuisverzorger Gods heelt mogen zijn en de gemeente mocht leiden. Want de gemeente die het huis bewoond is in geplant in Jezus Christus en zij heeft een verzorger en leidsman noodig op den weg des levens, en tegelijk om hen te reiken :en deel der spijze. En al is hij in veel te kort geschoten, hij heeft steeds ge tracht een zoo goed mogelijk huisverzjr- ger te zijn. Daardoor zijn er banden gelegd die aan ziek- of sterfbed zijn versterkt en die nu los moeten worden gemaakt, ook met het gedoopte zaad. Hij heeft steeds beoogd de gemeente op te bouwen in het geloof. Losmaken doet pijn, maar God roept en wij volgen zijn stem. Gij gemeente, hebt naar het Woord Gods geluisterd en door velen is het ook aange nomen, en daarom dank ik U, dat gij mij waardig keurdet U het Evangelie te be dienen. Laat ons daarom zien, wie gij zijt en wie gij zijn moet, hetgeen staat opgeteekend inLuc. 12 3537. Daar wordt gesproken over „waken dat roept tot arbeid, over „wachten" om te toonen de liefde van ons geloof in Hem, en over „het wakende wachten", want dat loon is groot. ZEw. stelt op den voorgrond, dat alle leven worstelt om het einde, daarom Je lendenen omgordt en de lampen bran dende, opdat als Hij komt, ons bereidt zal vinden Hem te volgen. Maar dat geloof moet getoond worden in het leven, maar deze roepstem is niet tot allen doorge- Jrongen en worden ook wanklanken ge hoord. Wel is er gearbeid, maar men leeft niet als een die gelooft. Alles moet gedaan worden uit liefde tot Hem, opdat als Hij komt, de deur dadelijk geopend wordt en het huis schoon is, want ons ge- heele leven moet dienende liefde zijn. En al is de weg dan ook donker. Hij is Lic.it, jn in Hem zien wij het Licht. Maar er Zijn jok vele onnutte dienstknechten en huis- verzorgers, die Zijn gaven, tijd en kracht verspillen aan onnutte dingen. ZEw. is zelf in veel dingen te kort geschoten, of schoon de gemeente het hem nooit mjei- moeilijk heeft gemaakt, velen betuigden jpgebouwd te zijn in het geloof, en ver wachten Zijn komst. God geve, dat het van allen getuigd zal kunnen worden in den dag der dagen. Daarop spreekt ZEw. een kort maar welgemeend persoonlijk wojrd. Allereerst richt hij zich tot broeders, ou derlingen en diakenen, met wien het hem :en lust is geweest samen te arbeiden, men heeft steeds in ieder het beste ge waardeerd, er was steeds groote eensge zindheid, en de aangenaamste gedachten neemt ZEw. mede. Met de collega's was de verhouding zeer goed, zij verstonden elkander, hij dankt hen voor hun vriend schap en bidt hen Gods zegen toe. De commissie van Beheer dankt ZEw. voor de ondervonden zorg, spr. hoopt dat de gaven steeds rijker zullen vloeien. Voor de Evangelisatie was steeds arbeid, maar de arbeidsters weinig, al werkten zij trouw naar Gods Woord. Het dag. bestuur der gemeente dankt hij voor hun tegenwoor digheid, hij hoopt, dat zij het gezag zul len uitvoeren naar den wil en de gerech tigheid Gods. De classis dankt spr. voor ondervonden hulp, de vriendschapsband zal niet verbroken worden, het schoolbe stuur dankt ZEw. voor haar bijstand, hij verheugt zich in haar bloei, 50 gedoopte leden werden door hem aangenomen m.ch- ten zij steeds wandelen in de wegen Gods. De gemeente dankt spr. dat hij zoo lan gen tijd haar huisverzorgster mocht zijn, hij bracht steeds Gods Woord als een lamp voor den voet, hij heeft steeds ge tracht te dienen, niet te heerschen. Hij bidt hen toe de aangehaalde tekst, in dit uur. Na gebed en het zingen van Psl. 148 vers 3, sprak de predikant der Ger. kerk uit Amersfoort namens de classis en spreekt zijn leedwezen uit, dat Ds. v. d. Al6ulen niet meer in dit college zal plaats nemen, hij was een trouw buis verzorger, die vele moeilijke posten heeft opgeknapt, hij wenscht hem het beste op zijn pad. Ds. Alkema dankt namens de kerkeraad en <><>k persoonlijk, voor alles wat Ds. v. d. .Meulen voor de gemeente is geweest, men had hem lief om zijn persoon en ar beid, Gods zegen zij in lengte van dagen voor U. Daarop sprak ZEw. de zegen uit, en dankt vooraf voor de goede woorden en eindigde met Psl. 121 4. Velen namen vervolgens persoonlijk afscheid van hun herder en leeraar. STROOPERSWRAAK. Zondagnacht bevonden zich eenige stroo- pers met een lichtbak op terrein van den heer G. te Mierlo. De heer S. sommeerde hen zich te verwijderen, waaraan voldaan werd. Later in den nacht stond de berg plaats van den lieer S. in brand. Hel vuur kon spoedg gebluscht worden. De politie heeft de zaak in onderzoek. BEDRIJFSPLUIMVEEHOUDERS-VER- EENIGING. Soest en Omstreken. Vanaf den datum der oprichting op 17 September 1930 heeft het bestuur dezer ver- eeniging zijn best gedaan om de voordec- len aan het lidmaatschap verbonden, zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Vooreerst sloot de vereeniging zich aan bij den pas opgerichten Utrechtschen Bond van Pluim veehouders, van welken Bond zij in de toe komst voor hare leden directe matericele voordeelen verwacht. Dr. I. Vriesendorp, arts te Baarn, bekend liefhebber-pluimveefokker, hield dezen win ter voor de leden een lezing over het fokken van pluimvee. Een keur-collectie van levend materiaal was aanwezig en de uiteen zet tingen van Dr. Vriesendorp werden met groote aandacht gevolgd. Vervolgens hield Dr. G. N. van der Plank, conservator aan het Zoötechnisch Instituut der Veeartsenijkundige Hoogeschool te U- trecht. een cursus van vier lessen over voe dingsleer van het pluimvee. Een zoo bij uitstek deskundige als Dr. van der Plank, die beschikt over ervaring van eigen ge nomen voederproeven en een groot aantal gegevens van vooraanstaande buitenland- sche deskundigen, wist de aanwezigen vele belangrijke en leerzame mededeelingen te doen en zeker mag gezegd worden, dat de cursus geheel aan de verwachtingen .heeft voldaan. Het viel te betreuren, dat niet meerdere pluimveehouders belang stelden in dezen cursus, immers was de toegang ook open gesteld voor niet-leden belangstellenden, te gen f 2.50 voor den geheelen cursus. Binnen enkele weken zal een ervaren piepkuiken-fokker voor de leden komen spreken over deze fokkerij en speciaal over het mesten der piepkuikens. De laatste ja ren bestaat hiervoor groote belangstelling en zullen de mededeelingen van dezen fok ker zeer zeker aanleiding geven tot vrucht bare gedachtenwisseling voor de leden. Verder zijn plannen in voorbereiding tot het georganiseerd bestrijden der gevreesde kuikenziekte, de pullorum. Men ziet dus dat de vereeniging niet stil zit en nog andere toekomstplannen worden uitgewerkt. Echter zijn nog niet alle daarvoor in aan merking komende pluimveehouders lid der vereen. Het bestuur is gaarne bereid hen de noodige inlichtingen omtrent het lid maatschap te verstrekken. RECTIFICATIE. BENOEMD. De heer H. F. W. Bloemendaal. alhier, is benoemd tot hoofd der Openb. School te Ossenzijl (gem. Oldemarkt). GEV de n Br dit b Te l franc Aa laan gevr, dees< bove Br het 1 Weg vraai voor zelfs Brie' Een gent Rit H. LAÏ betai deell opru zilve winl beke Lani Solii de p LEI ben* kost B: De op I 11 1 SU1 Hierbij geven wij een foto van de Dames, die op 't aanstaande Bal-Masque op 16 Februari in Hotel Ockhuijsen. met nog eenige Heerei\, 't muzikale gedeelte zullen opluisteren.

De Soester | 1931 | | pagina 2