i M. VISMAN - NIEUWERKOEK HILVERSUM L. J. HOKSBERGEN Sigaretten Sigaren Leeuwenstraat 16 Tabak Pijpen Veeteelt Rechtzaken. 1SISSJSJSJSJSJT Binnen enkele dagen weder een geheel Nieuwe collectie Zijde Kaplampen en Glaslampen ii Telefoon 2333 Plaatselijk Nieuws. li Wij verkoopen veel, omdat wij goedkoop zijn Wij zijn goedkoop, omdat wij vel verkoopen (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooien en bezorgen. doende voor de openbare orde en veilig heid te zorgen, de oplossing moet worden gezocht in de richting van versterking van de politie? Is de minister voornemens, aan het ge bruik van de burgerwacht voor de uitoefe ning van politiediensten een einde te ma ken? Ford-Fabriek toch in Amsterdam. Naar de Tel. verneemt, zijn de onder handelingen tusschen het gemeentebestuur en de Fordfabrieken, met betrekking tot de vestiging van een fabriek bij de Hem brug thans zoover gevorderd dat, behou dens op een enkel punt, waaromtrent nog bevestiging wordt ingewacht, overeen stemming bereikt is. Baarn. De heer L. Belt, Klerk ter Secretarie dezer Gemeente, is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot Secretaris-Ontvanger der Gemeente Rosendaal (bij Arnhem). Tragisch sterfgeval. Te Zwolle werd, naar het „0. D." meldt. Donderdagmorgen op de gemeente-secreta rie mededeeling gedaan, dat een huwelijk, dat om 11 uur daar zou gesloten worden niet kon doorgaan. De reden was, dat de bruid des morgens om 9 uur plotseling was overleden. ACHTER HET STUUR DOOD GEBLEVEN. Toen Woensdagmiddag de garagehou der D. B. uit Arnhem met zjjn auto ui de richting EnschedeGoor naderde, bleef hij op den weg Goor-Diepenheim nabij d rentmeesterswoning plotseling dood ach ter het stuur zitten. Zijn echtgenoote hac de tegenwoordigheid van geest de remmei aan te halen en daardoor erger te voor komen. Een geneesheer uit Diepenhein constateerde hartsverlamming. Na voodoo- pig naar het wijkgebouw te Goor te zij getransporteerd, werd het lijk later naai de wonnig overgebracht. GRIEZELIGE VONDST Eenige kinderen, die Zondag aan he spelen waren in de omgeving van het mgr Mutsaersoord te Venlo, deden een grieze lige vondst. Bij het graven stieten zij op eenige decimeters onder den grond op he L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten. geraamte van een volwassen man. Bij onderzoek bleek, dat men hier te doen hao met het stoffelijk overschot van een Duit scher, die in 1912 moet verongelukt zijn. op die heide. EEN STIER LOSGEBROKEN. Maandagmiddag ontsnapte een wild ge worden stier bij den slager B. aan der, Barbiersweg. Het dier werd door eenige mannen achtervolgd, rende in de richting van den Melkweg. Ongelukkigerwijs wan delde daar een dertigtal kinderen van dt Openbare school. Het dier rende op dt kinderen af, die gillend uiteenstoven, ee nige kleintjes werden omver geloopen. Eenige kinderen liepen lichte verwondin gen op. De stier werd geruimen tijd later ondei Eemes gegrepen. AMERSFOORT AANRIJDING Op het Stationsplein werd Woensdag avond een dame uit Soesterberg aange reden door een auto, waaraan de bestuur der echter geen schuld had. Gelukkig bleek de botsing geen ernstige gevolgen te hebben. De automobilist bracht de da me, nadat zij van den schrik bekomen was, per auto naar huis. BEROOVING OF FANTASIE? Woensdagnacht om ruim 12 uur, dus nadat juist de café's waren gesloten, kwam zekere R. v. B. op het politie-bureau aan gifte doen van een berooving van 6 h 700 gulden, waarvan hij het slachtoffer was. In de Asch van Wftckstraat viel v. B. en hy werd weer op de been geholpen door twee personen, die volgens v. B. hem be roofd hadden. Doch aangezien de aangever in kenneljjken staat van dronkenschap verkeerde, nam men zijn klacht niet zoo ernstig. Na zijn ontnuchtering werd hem verzocht de aangifte te jcomen herhalen. Dat moei evenwel nog geschieden. HET AANSTELLEN VAN TIJDELIJKE VOEDERADVISEURS. door Prof. Dr. B. Sjollema Als malaisemaatregel ter verbetering van de geldelijke uitkomsten der veehouderij. Het Alg. Ned. Landbouwblad schrijft: ie de toestanden in de veehouderij kent zal het met mij eens zijn, dat in verschil lende deelen van ons land de uitkomsten op vele boerderijen heel wat gunstiger zou den zijn, wanneer men oordeelkundiger voe derde. Er zijn veehouders die te schraal voede ren en daardoor minder goede resultaten verkrijgen dan het geval behoeft te zijn; veel bedenkelijker is het echter, dat velen te zware en te kostbare voederrantsoenen aan hun vee verstrekken. Soms geldt dit voor alle dieren, die zij op stal hebben, soins voor die welke weinig produceeren, doch desniettemin even sterk of nagenoeg even sterk worden gevoederd als de dieren die veel melk geven. Ook rantsoenen, waar in de verhouding der verschillende voe dingsstoffen zoodanig onjuist is, dat ongun stige resultaten ontstaan, zijn niet zeld zaam. Het is niet noodig hier gegevens te vermelden waarop deze uitspraak berust- Het is mij in de laatste maanden, wanneer ik aan personen, die van de veehouderij op de hoogte zijn, mijn meening te kennen gaf, dat hiertegen in de tegenwoordige malaise broodnoodig iets gedaan moest worden, op gevallen, hoe zij allen bekend waren met de groote verspilling van geld en voeder, die op vele veehouderijen voorkomt. Als ik m.i. bescheiden bedragen noemde zoo nutteloos uitgegeven, dan werd ik meestal G. v. d. MEER Jr. BONTWERKER TELEFOON 11285 Oud Kerkhof 43 UTRECHT g VERMAKEN REPAREEREN ca van alle soorten BONTWERKEN overtroefd en werd mij gezegd dat men wel bedragen van 25 cent en meer mocht aan nemen. Laten wij 20 cent en 200 staldagen aan nemen,, en een bedrijf met 40 dieren men komt dan tot een bedrag van f 1600.Van vele veehouders bedraagt de zuivere winst uit het bedrijf niet meer dan dit cijfer; ook wanneer zij geen groote fouten in het voe deren maken. Men zou uitvoerige beschouwingen kun nen houden over de oorzaken van dit ver schijnsel en kunnen wijzen op de groote veranderingen in de veevoeding door het •n gebruik komen van voedermiddelen, die men vr eger niet aan melkvee gaf, zoodat vele veehouders die van oudsher met de veehouderij goed vertrouwd waren, van d. wijs geraakten, met name wanneer het onderwijs dat zij ontvingen onvoldoende was om de voederleer in het bedrijf in toe passing te brengen en verder met het feit dat in vele streken de veehouderij eerst in de laatste decennia van groote beteekenis is geworden. Het is er mij hier echter niet om te doen om het verschijnsel te verkla ren. Op dit tijdstip wil ik slechts vragen of het mogelijk is het euvel weg te nemen, althans belangrijk te verkleinen. Hierop meen ik dat een bevestigend antwoord gegeven mag worden. Ik zou een malaise maatregel willen invoeren, wanneer ik ver wacht dat zij rechtstreeks de geldelijke uit komsten van vele veehouderij kan verbete ren, zonder dat zij voor anderen nadeelen brengt en zonder van de rijksschatkist groo te uitgaven vorderen, helaas, ook zonder eenigen politieken achtergrond ten min ste voor mijn niet sterk ontwikkelden poli tieken speurzin, is hij niet waar te nemen. Wat ik zou wenschen, is dat er tijdelijk voederadviseurs werden aangesteld in die streken, die daaraan het meest behoefte heb ben. (Het is misschien goed er op te wij zen, dat ik volstrekt niet alleen de prov. Utrecht op het oog heb). Personen, die in een milieu zijn opgevoed waar de praktische voederleer op de juiste wijze wordt toegepast en die door het on derwijs bijv. van een landbouwwinterschool met de theoretische grondslagen der voe derleer behoorlijk vertrouwd zijn. Natuur lijk zullen zij niet alleen de noodige kennis, maar ook eigenschappen bezitten, waardoor een voldoende geschiktheid voor deze func tie gewaarborgd is. Zoo zullen een gemak kelijke omgang met boeren en takt onmis baar zijn. Personen, die aan de hier te stellen eischen voldoen,, zijn zeker in ons land te vinden. Wanneer men ziet wat de ambtenaren der melkcontrólestations althans van dat te Utrecht bij de boeren bereiken, dan twij fel ik niet aan de mogelijkheid om voor het hierbedoelde werk geschikte personen te vinden.. In verreweg de meeste gevallen zal een bezoek op de boerderij de aangewezen me thode zijn om .iets te bereiken. De voeder adviseurs zullen zich dus wel snel moeten kunnen verplaatsen. Dat nu is in den tegen woordigen tijd mogelijk en zonder dat de kosten te groot behoeven te worden. Een Ford van enkele honderden guldens; kosten; die per maand bij geregeld gebruik r van, niet meer dan 100.behoeven te bedragen, vormen geen te groote uitgaven, voor een tijdelijke zaak als deze- Het spreekt vanzelf dat men er geen bezwaren tegen moet hebben, dat de werkdag eens wat vroeg begint en wat laat eindigt; zorg vuldig vastgestelde schaft- en werkuren zijn hier minder van pas. Gemiddeld een 10-tal bezoeken per dag al in veel gevallen, wel mogelijk zijn. Of men zijn doel d.i. de boeren, die te duur voederen tot een rationeele.voederwij- ze te brengen bereiken kan, zonder de boerderijen te bezoeken, acht ik in vele ge vallen niet waarschijnlijk. Vele boeren zul len niet gemakkelijk een voederwijze in toe passing kunnen brengen, die zij op een ver gadering, zij het ook in een betrekkelijk ADVIES IN ALLE RECHTSZAKEN INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU „UTRECHT" NIEUWSTRAAT 90, UTRECHT. Tel. 11460 - Postrek. 69147. INCASSO'S INFORMATIES klein gezelschap, hebben hooren uitleggen Zij zullen haar voor hun eigen omstandig heden dan nog niet weten uit te voeren, zij zullen bezwaren ontmoeten wanneer het er op aankomt tot uitvoering te komen; bo vendien zullen daartegen misschien hier en daar ook psychologische bezwaren bestaan. Wel is het gewenscht er zooveel mogelijk voor te zorgen, dat de veehouders weten wat er gaande is. Dat zij door de afdeelin gen van landbouworganisaties of door dere lichamen, zooals coöperaties, door landbouwbladen enz., op de hoogte worden gebracht van het bestaan der gelegenheit om met een deskundige de toegepaste voe derwijze en mogelijke verbeteringen te be spreken. Er is m.i. geen reden om voor het geheele land de hierbedoelde maatregel toe te pas sen. Men beginne met bijv. 3 of 4 personen als hierbedoeld en kieze daarvoor gebieden, die het meest behoefte aan de voorlichting hebben. Y\ anneer de hierbedoelde maatregel goed wordt toegepast, verwacht ik dat men bijna evenveel millioenen per jaar aan te veel uitgegeven voeder, of wegens verkeerd samengestelde rantsoenen zal kunnen be sparen, als er duizenden voor worden uitge geven.. Deze malaise dwingt fouten als de hier bedoelde weg te nemen, ten eerste om c nood te leeningen en verder om van h voordeel misschien het eenige wat zij biedt n.1. de gelegenheid om met meer kans dan gewoonlijk blijvende verbeterin gen in het bedrijf aan te brengen, partij te trekken. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Verslag van de zitting. Soest bracht slechts magere soep: de paar kluiven kwamen uit andere contreien Bocht afsnijden. 't Was de bocht op hoek Schoolstraat Bosstiaat. De 17-jarige kruideniersbedien de P. D. reed netjes rechts. De van de an dere zijde kokende bakkersknecht H. uit Baarn verkortte zijn weg door de bocht af te snijden. Had hij nu maar niet de bekende groote bakkersmand op zijn fiets gehad; da zou er geen malheur zijn gekomen Maar die enorme mand wierp onzen kruide niersbediende ondersteboven. Mogelijk zou de zaak onder belofte v: schadevergoeding vodrloopig zijn afge daan, maar de landbouwer van V. bij wi :ns woning het geval plaats had en die alles had waargenomen zonder dat de bakke knecht hem in de gaten had, raadde het sllachtoffer aan om het aan te geven, te meer daar ook zijn velletje op een paar paar plaatsen geschonden was. .Je laat maken en dan moet je zelf be talen. Ja, dat overkomt je!"„ zoo was de philo sophie van dezen raadsman. Het werd f 10 voor het afwezige Baarn sche bakkertje. Over schadevergoeding konden we niets vernemen, want de 17-jarige had zijn va der niet meegebracht. En deze alleen kon vorderen. Nog twee prullekes. G. v. d. B. t eSoest had in Baarn te weinig licht op zijn fiets gehad en moest daarvoor f 3 dokken. O. B. uit Soestdijk had onder Eemnes den nieuwen grooten verkeersweg bereden met zijn fiets. Men weet, dat daar het rij wielpad uitsluitend voor is aangewezen f 2 was de prijs. De Witjas Men kent dat kleedingstuk met half mi litair uiterlijk. Vooral kunnen daarop de schouderbedekkingen niet gemist worden. In zoo'n „witjas" geurde een Veenendaler, die met twee kameraden in Amersfoort op 19 Jan. vermoedelijk de bloempjes op hun manier hadden buiten gezet. Ze kwamen den trein aan het station als dollen bestormen. Ze hadden een compar timent geheel te hunner beschikking. Een medereiziger zou het dan ook bij hen niet hebben uitgehouden. De hoofdconducteur Moorman had er niet veel mee op de heeren mee te nemen naar Veenendaal, maar de Amersfoortsche stationschef had er even min veel mee op de heeren te zijner be schikking te houden. En zoo ving de reis aan. De Witjas leek de hoofdman van de ben de. Zijn naaminitialen A. B gaven hem daar ook aanspraak op om als voorman te fungeeren. Van Amersfoort tot Woudenberg bestond een der grootste aardigheden om het por tier herhaaldelijk open en dicht te doen. En een getuige uit Rhenen, die van het „beest achtig tekeer gaan" ook genoten had, en eens zijn hoofd buiten het portierraam had gestoken, zag mijnheer de Witjas op de treeplank staan. Ja, die mooie geurjas be wees gewichtige dienst als stuk van over tuiging. Tevens had deze getuige waargenomen, dat aan station Woudenberg onze captain zoowat uit den wagon was geduikeld. Daar ging een telelfoontje naar het sta tion Veenendaal, waar alzoo behoorlijke opwachting kon worden gemaakt door de daar arriveerende inboorlingen. Declou de zer treinverheugenis was echter, dat nè Woudenberg nog een der wagonruiten werd ngetimmerd. Jongen, jongen, wat een lol! Daar zal A. B. wel de f 40 of 10 dagen met pleizicr voor over hebben, waarmede hem heden Woensdag Ambtenaar en Kan tonrechter begunstigden. Terecht streng opgetreden De Ambtenaar van 't Openbaar Ministe rie verklaarde indertijd, dat hij alles zou doen om de wegenpest uit te roeien, het dronken zitten achter het stuurrad. Heden een geval van twee jonge mannen uit Ede, die geen ander ongeluk hadden te weeg gebracht, dan dat hun dubbel-kijken hen te vroeg had doen afslaan, waardoor de auto van zelf tegen een ijzeren heg terecht kwam. Degeen, die er voor uitkwam te hebben gereden, stond gunstiig bekend; een ver achtende omstandigheid alzoo. Toch eischte de Ambtenaar f 100 boete plus voorwaardelijk, proeftijd een jaar, 8 dagen hechtenis met onttrekken van de rij bevoegdheid voor 6 maanden plus verplich- zoowel in brons als in houtmontuur Momenteel speciale aanbieding in 3, 4 en 5 lichtskronen ting van aansluiting bij de Geheelonthou ding. De Kantonrechter maakte er f 60 van en ging accoord met het voorwaardelijke. Mo gelijk dat deze ernstige straf een weldaad is voor het geheele leven van dezen jongen man. Stuurrad en alcohol kunnen nooit samen gaan. VRAGEN EN ZEKERHEDEN TEN OP ZICHTE VAN DE VREDESBEWEGING. Lezing Dr. Riemens. Over dit onderwerp sprak Dr. Riemens, Ned. Herv. pred. te Leiden, voor „Kerk en Vrede". Het Ned. Volk heeft nooit gedeugd voor soldaat, aldus spr. De beroemde 80-ja rigen oorlog is dan ook meer gewonnen door den geest van Willem den Zwijger, dan door zijn geld of troepen. Zijn geest* en die van het Ned. Volk, was: het saaie, koppige volhouden: het zich niet gewonnen geven. Daarom is Nederland zeer geschikt als land voor het Vredespaleis en voor de Vredesbeweging. Spr. noemt nu eenige ze kerheden op* waarover allen, hetzij voor- of tegenstander van „Kerk en Vrede" het wel eens zijn. Ie de oorlog is iets verschrikke lijks. Zelfs Bismarck de ijzeren kanselier, sprak al uit, dat oorlog, om welke reden ook gevoerd, altijd een groot kwaad is, 2e de wijze van oorlogvoeren, wordt steeds af schuwelijker en onmenschelijker. Konden Prof. Chantipie de la Saussaye en Nico- laas Beets nog iets goeds van oorlog zeg gen, na den wereldoorlog is dat onmogelijk. De oorl.voering heeft zich geëvolutionneerd in de richting van het Satanische. Was oor logvoeren vroeger het handwerk van huur troepen, sedert de tiran Napoleon dienst plicht invoerde, is dat zoo gebleven. Kon men in vroeger tijden met recht spreken van bescherming van vrouw en kind, ook dit is in den gasoorlog onmogelijk. Streed men vroeger tegen een geheel onbekend volk, waarmede men nooit in aanraking kwam, nu zijn de volken door duizenden draden verbonden en vermoord men in den oorlog wellicht vriend of familielid. De katholieke pacifist, Pater Stratmann, zegt dat in den modernen oorlog niet alleen het 6e gebod, maar alle 10 geboden worden geschonden. De 3e zekerheid is, dat de Chr. kerk de aangewezen macht is, om tegen den oorlog te getuigen. Aanvankelijk is die kerk, zijn roeping getrouw geweest, zooals men kan lezen in het prachtige werk van Prof. Hee- ring „de zondeval van het Christendom." De brochure van Prof. Eerdmans, handig geschreven, maar arm aan bewijsmateriaal, doet daaraan niets af. Als de kerk zich zijn roeping in dezen weer bewust wordt, kan ze zich wellicht verheffen boven het klein zielig gebabbel van beuzelarijen van tegen woordig. Maar nu de vragen, de punten waarover niet allen het eens zijn. Daar is vooreerst de meening van hen, die in den oorlog een straf Gods zien of een gevolg van de zonde, en zich beroepen op Math. 24 6 „Gij zult hoo ren van oorlogen en geruchten van oorlo gen". Maar al kwam er van nu af aan geen enkele oorlog meer, dan was toch die voor spelling a! in vervulling gegaan. Maar niet 'n vervulling gegaan nog is* de profetie van Jes. 2 4 „zij zullen hunne zwaarden slaan tot spaden,, en hunne spiesen tot sikkels: het eene volk zal tegen het andere volk geen zwaard opheffen, en zij zullen geen oorlog meer leeren". Dezelfde profetie komt voor in Mecha 4 34* „Is het ons geoor loofd, wel de eerste profetie en niet de laatste te gelooven? Het argument, oorlog is niet uit te roeien, dus we .doen er niets tegen, is er niet zoo één, als waarom som migen vroeger de cholera niet wilden be strijden. En ook al zal de oorlog niet spoe dig verdwijnen* wij hebben er naar te stre ven. wat onmogelijk is bij de menschen, is mogelijk bij God. Dan zijn daar de vragen van a gerechtig heid, b orde en c Vaderlandsliefde* waar oor de Staat, ook volgens spr. heeft te wa ken. Spr. neemt die vraag heel ernstig, want het is hem niet te doen om een handigheid of practische zet, maar om de waarheid. En hier liggen, ook voor kerk en Vrede proble men. Volgens spr. heeft de Staat voor recht en orde te zorgen en dat kan niet altijd zon der geweld. En nu gebruiken velen Rom. 13 4 tot kapstok waaraan zij de geheele Vredesbeweging ophangen. Maar als men deze tekst in zijn verband leest, dan blijkt, dat daar de taak der overheid tegen de kwaaddoeners is beschreven, doe het goede en gij zult lof, van haar hebben „Maar in dien gij kwaad doet, zoo vrees, want zij draagt het zwaard niet te vergeefs* want zij is Gods dienaresse, een wreekster tot straf, dengene die kwaad doet". Kan dit nu van toepassing zijn op een oorlog? Welke Staat is de kwaaddoener? Altijd „,de andere." Aar zelend begint het besef door te dringen, dat een onpartijdig lichaam, dat dan zou moe ten uitmaken (Volkenbond). En geeft deze tekst een overheid soms het recht* zich in vredestijd van duivelsche middelen te voor zien, die tegen weerloozen geen kwaad doeners" zullen worden gebruikt? Een macht er op na te houden voor ordehand having, een politieleger, dat is volgens spr. de geest van Rom. 13. En ontwapening wil zeggen: er een politieleger op na houden, onbekwaam tot aanvallen van andere lan den. Uitdrukkelijk wijstspr. verder op het gevaar der bewapeningsindustrie, waarover waardevolle gegevens zijn te vinden, is de internationale door Lehman Russbüldt, waaruit o.a. blijkt dat Krupp aan 52 Sta ten wapens leverde. Ook Nederland gaat niet vrij uit. Leverde de amunitiefabriek *e Dordrecht aan 80 mill. patronen aan Tur kije, 40 millioen aan Argentinië, 20 mill. aan China en 6 mill. aan Lethland, en schrijft Fokker niet in reclameboekjes, dat hij vliegtuigen aflevert met apparaten voor licht en zwaar bombardement, tot tevre denheid van zijn cliënten. De 1ste plicht der Regeering is dan ook dat alle winstmaking bij de wapenfabrieken vervalt. Neen, eindigt spr.,, Vaderlandsliefde, na- tionalilteit, onafhankelijkheid, zijn goede dingen (trouwens door geen overwinning te vernietigen, zooals in Z.-Afrika is geble ken),, maar de moderne oorlog is uit de dui vel en de kerk moet daarmede absoluut bre ken), maar de moderne oorlog is uit den dui niet aan mee doen. Met politiek heeft dit niets te maken. Spr. zelf is lid der Chr. Hist. Unie, en toch lid van Kerk en Vrede. Laat ons in den strijd voor den Vrede den moed niet verliezen, hoe groot 's menschen schuld is* Gods ontferming is grooter. Moe dig gaan wij voort ondanks verdachtmaking in Christelijke blaadjes. Sterk is onze lief de onder elkander. De in sobere woorden gestelde, ontroe rende getuigenis van Dr. Riemens werd in stilte aandachtig aangehoord. AANBESTEDING 1.1. Zaterdag 28 Februari werd door den Architect G. van Bronkhorst te Baarn na mens Dr. P. G. de Vos onderhandsch aan besteed het verbouwen van perceel Linden- laan 16. Ingeschreven werd als volgt: T. Stein, Baarn f 8595. E. Hartog* Baarn f 7800. M. Hornsveld, Soest f 7180. W. v. d. Velden, Soest f 7025. Het werk is aan den laagsten inschrijver opgedragen. POST EN TELEGRAFIE. ONBESTELBARE STUKKEN waarvan de afzenders onbekend zijn terug ontvan gen te Soest in de 2e helft van Febr. Brieven Binnenland: W. Postma, Rijksambtenaar. Tijpkerken. Mevr. de Weert, Vechtstraat 26 II. Am- sterdam-Z. Mej. A. Prinsen, Knaaipanstr. Amstër- dam-Z. Bureau „Gooi- en Eemlander" Bussum. Briefkaarten Binnenland. J. Vet, Learecksingel 68. Enschede.

De Soester | 1931 | | pagina 2