2e BLAD 1 M i M JOH. TAK Bekendmakingen. Officieel. Plaatselijk Nieuws Soesterberg. Burgerlijke Stand Predikbeurten. Wetenswaardigheden op Administratief en Fiscaa terrein. Prachtig Tuingrint Ingezonden. tochoorcnde bij „D E SOESTER van Zaterdag 7 Maart 1931, No. 19 Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat het voor nemen bestaat om een tot den Nieuwevveg behoorend gedeelte, groot ongeveer 100 M 2, kad. bekend als sectie G No. 3503, zooals dit op de ten gemeentehuize ter inzage lig gende kaart in geel is aangegeven, aan den openbaren dienst te onttrekken. Bezwaren tegen deze voorgenomen onttrekking kun nen vóór 14 Maart a.s. bij hun College wor den ingezonden. Soest, 5 Maart 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris J. Batenburg. VOOR OPENBAARHEID. Vernietiging van het Raadsbesluit, waarbij f 10.000.wordt toegekend ten behoeve van het gezin van den ontslagen Directeur van Openbare Werken, den Heer G. T. v. Vliet, verzocht. Naar wij vernemen heeft de Heer C. Ha ver, secretaris van de Afdeeling Soest van den Vrijheidsbond, de Liberale Staatspartij in Nederland, zich met een uitvoerig re- quest gewend tot Gedeputeerde Staten van Utrecht. Hierin wordt gezegd, dat het langzamer hand gewoonte is geworden, dat de Ge meenteraad van Soest in geheime zitting uitvoerig beraadslaagt over begrootingswij- zigingen, over het doen van uitgaven, niet op de begrooting voorkomende of de daar op uitgetrokken posten te boven gaande, over het aanwijzen der middelen tot dekking van zoodanige uitgaven en in het algemeen over allerlei voorsteller^ die voor de Ge meente finantieele lasten en uitgaven mede brengen. De requestrant meent, dat zoodanige be handeling en beraadslaging in een besloten zitting in volkomen strijd is met letter en geest van artikel 44 der Gemeentewet en daaren boven in flagranten strijd is met de bedoeling en de strekking van de geheele Gemeentewet. Hij heeft hierbij in het bij zonder gewezen op het gebeurde in de bei de Raadszittingen van 2 Febr .en 2 Maart j.1. ten aanzien van het ontslag aan den lieer van Vliet en de toekennig ten behoeve van diens gezin van een bedrag van f 10.000 Deze voorstellen zijn beide behandeld in geheime zitting en tot tweemaal toe zou daarover in het geheim beraadslaagd zijn. Op die gronden heeft hij aan Gedepu teerde Staten verzocht 't Raadsbesluit be treffende die f 10.000.aan H,M, de Ko ningin ter vernietiging voor te dragen we gens strijd met de Wet, in het bijzonder met artikel 44 der Gemeentewet. JEUGDDIENST. Zondagavond j.1. werd in de Rem- brandtzaal wederom een jeugddienst ge houden. Deze dienst, die een lijdensdienst was,, werd geleid door den heer W. van Oest, theol. cand. alhier. De zaal was zeer goed bezet. Na het votum en het lezen van den introiters tekst» zong de gem. gez. 44 1. Het eerste gedeelte van den dienst was verder geheel liturgisch, be staande uit afwisselende schriftlezing en gebed van den voorganger en zingen van de gemeente. Nadat de gemeente „O! Hoofd bedekt met wonden" had gezon gen, las de voorganger de tekst voor: Joh. 19 5b „Ziet den Mensch!" Spr. be- Dames- en Heeren Kleermakerij en Costuumatelier. Ontvangen de nieuwste Eng»lsche- eu Schotschi Stoften voor het a.s. seizoen. F. C. KUIJPERSTR. 10. TEL 2169 gon toen met uitvoerig de situatie te tee kenen, waarin de tekst ons verplaatst: op den vroegen Vrijdagochtend vóór het pa leis van den Romeinschen Stadhouder in Jerusalem. Op een verhooging voor het paleis Pilatus en Jezus met de doornen kroon. Beneden op het paleis de Joden, die den dood van Jezus eischten. Vervol gens maakt spr. den tekst eenigszins los van het verband, hoewel hij er nadruk op legde, dat hij steeds op den achtergrond van het tafereel op Golgotha wilde blijven zien. „Ziet den Mensch!" Pilatus was hier een onbewust profeet. Hier stond voor de Joden den Menschj, die komen zou. In Dien mensch vereenigd de beide gestalten in het oude Testament voorzegd. „De Ko ning en de man van smarten". Vervolgens spreekt spr. in 't bijzonder over de woorden, Ziet den Mensch. Het lidwoord wijst op iets absoluuts, geeft een ideaal mensch aan. Dan ziet spr. naast Pilatus tal van andere menschen staan die de vinger rich ten op één of ander menschengestalte en riepen „Ziet den mensch!" Spr. behandeld enkele van die personen en besluit met Nitche die zijn Uebermensch stelde tegenover Jezus van Nazareth. Spr. eindigt met een gedachte uit ,,de Kleine Johannes" van Fred van lieden, dat om te illustreeren hoe wij allen de keuze hebben tusschen een bekoorlijk ide aal, van schoonhei^, rijkdom of dergelijke en den Man van Smarten. De laatste heeft inderdaad rekening gehouden met de werkelijkheid, dit is met de macht van het booze in het leven. Hij stond daar op Gab- batha juist om ons te verlossen en ons tot den Vader te brengen. Daarom zal de keuze voor den Man van Smarten tenslotte de ware bevrediging geven. Na deze toespraak speelde de organist een gedeelte uit de Matheus Passion van Bach. De voorganger ging voor in dankgebed, de gemeente zong „Is dat mijn Koning." ning". Daarop sprak de voorganger de zegen bede uit die de gemeente met een driemaal „Amen" bevestigde. De dienst eindigde met een kort oogen- blik van stilte. Gecollecteerd werd voor de bekende doeleinden. GEVONDEN VOORWERPEN. Een belastingmerk. Een portemonnaie. Een lipssleutel. Een nikkkelen horloge. VERGADERING ALG. GYMNASTIEK- EN ATHLETIEKVEREENIGING In ,„Huis ten Halve" alhier hield j.1. Vrij dag 27 Februari 's avonds 8 uur de Alge- meene Gymnastiek- en Athletiekvereeniging een algemeene ledenvergadering. Na ope ning door den Voorzitter, de heer Groote- wal, riep deze de vele aanwezigen, waaron der de jonge garde flink vertegenwoordigd was, een hartelijk welkom toe om daarna een kort overzicht tc geven van de totstand koming en werkzaamheden der vereeniging, alsmede van de fancy-fair, welke ten bate der vereeniging, in 't bijzonder voor afbeta ling der gekochte toestellen, gehouden werd. De deelneming hiervoor is zeer groot ge weest, terwijl de financieele resultaten be vredigend genoemd kunnen worden. Het netto-provenu dier bazar bedraagt op het oogenblik f 924.(35, zoodat een vervroegde aflossing der schuld kon plaats hebben, wat een voordeel opleverde intusschen van 5 Dank werd uitgebracht aan allen, die heb ben medegeholpen. In het bijzonder aan de Dames Scheltens, van den Bout, van Driel en van de Hummel, die vanaf d,en beginne alles hebben meegemaakt. Niet te vergeten den heer Sijtsma voor het buitengewoon ve le werk door hem verricht en den heer Baars, die als verkooper onontbeerlijke ta lenten aan den dag gelegd heeft. Ook den heer Dummerniet, die zich duchtig geweerd heeft bij de schiettent. Om de kosten heeft men het plan voor een intiemen avond moe- en opgeven. Alsdan krijgt de heer Dummer niet gelegenheid voor zijn geestige, alpha- betische ontboezeming op rijm, waarvoor de bazar hem de stof verschafte. Daarna brengt de Penningmeester zijn verslag uit. Hetkasboek wijst een batig saldo aan van f 297.21. Hierbij komt nog het restant ba- zarvoorraad, dat vermoedelijk f 100.zal bedragen. Namen der leden en donateurs worden voorgelezen. Zij betalen elk een mi nimum van f 2.50 per jaar. In de kascommissie worden benoemd de H.H. Baars, Werkhoven en M. Couterier. Deze adviseert tot goedkeuring der reke ning. Gedurende het nazien hiervan doet de Voorzitter nog eenige mededeelingen. Er zijn zeker meer dan 110 werkende leden en het plan bestaat om zoo spoedig mogelijk een algemeene uitvoering te geven, waar voor de a.s.. nieuwe zaal van den heer Cou turier bijzonder geschikt zal zijn. Intus schen vergastte de heer Dummerniet de aan wezigen nog op een paar luimige voordrach ten. De voorzitter vindt de tegenwoordige wij ze van contributie-inning, vooral in verband met reductie voor meerderenvan één gezin zeer omslachtig. Hij stelt daarom een ande re regeling voor., die neerkomt op een gere gelde wekelijksche betaling van 10 cent per kind en van 15 cent voor elk lid der grootere afdeeling. Hoopt, dat de leeraar uit de con tributies kan betaald worden. De overige inkomsten kunnen dan voor andere toestel len etc. dienen. Het voorstel van den voor zitter wordt aangenomen, behoudens amen deering, dat gezinnen boven vier kinderen niet verder belast zullen worden. Onder de ingekomen stukken is een schrijven van „Soesterberg'sBloei", waarin het bestuur naar aanleiding eener subsidie aanvrage mededeelt, na gehouden stemming van 4 tegen 1, hierop afwijzend te moeten beschikken. Tot leden van het definitief bestuur wer den gekozen de H.H. Grootewal, Sijtsma, Dummerniet, Peters, Raat, Sar, Smits, Werkhoven en M. Couterier. Hieruit werd door de algemeene vergadering de heer Grootewval tot Voorzitter gekozen. De ze ven eerst genoemde heeren maakten allen deel uit van het voorloopig bestuur, terwijl de H.H. Lub en in 't Hout voor een be stuursfunctie niet meer in aanmerking wenschten te komen. De Voorzitter en alle andere gekozenen, die onderling hun func ties zullen aanwijzen, nemen hun verkiezing aan. Bij de rondvraag adviseert de heer Dippel tot instelling van een aparte afdeeling voor dames, alsmede een voor menschen boven de veertig jaar. De hr. Dummerniet wenscht zoo spoedig mogelijk de kleeding voor de werkende leden te zien vastgesteld. De Voorzitter wil dit in de bestuursvergade ring zien uitgemaakt. De heer Lub wil een leerares voor de dames. De voorzitter wijst op de kosten hiervan en zegt verder een be spreking hiervan toe op de eerste bestuurs vergadering. Tot slot dankt de voorzitter de H.H. in 't Hout en Lub voor wat ze in de vereeniging gedaan hebben, dankt verder de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en wenscht de vereeniging in alle opzichten het beste toe. INGEDIEND WETSONTWERP. Ingediend is een wetsontwerp tot verkla ring van het algemeen nut der onteigening van perceelen enz., noodig voor verbetering van den Rijksweg tusschen de Bilt (Vollen hoven) en Amersfoort. De breedte van den weg is gesteld op 35 M. Door de bebouwing van de kom van Soesterberg zal aldaar breedtebeperking noodig zijn, evenals hier en daar elders om gebouwen of beplantingen te besparen. De totale lengte van den te verbeteren weg be draagt 12.285 K.M. AANBESTEDING. Op 4 Maart j.1. werd door B. en W. van Zeist aanbesteed: Het bouwen van een bad huis met bovenwoning op een terrein gele gen aan de Bothalaan. T. H. de Goede te Soesterberg schreef hierop in voor f 18.925. VAN DEN HEUVEL. Onze heuvelachtige heidestreek heeft nog een bijzondere taak en roeping. Behalve dat zij door haar aparte schoonheid aan velen, die daarvoor de vatbaarheid bezitten, aes- thetisch genot verschaft, is zij door haar gunstige ligging en bodemgesteldheid een bron van gezondheid voor lichaam en geest. En dat niet alleen in den zomer, maar gedu rende eiken dag van het jaar. Ook nu, in het begin van de eerste Lentemaand, ter wijl een strenge nawinter ons nog in zijn forschen greep gevat houdt. In de bosschèn kan het al mild zijn, maar waar de heide haar beschutting aan boomen verliest, kan het nu soms bitter koud zijn. Evenwel toch gezond, daar het alleen en altijd zuivere lucht is, die hier door afwisseling in tem peratuur wordt aangedaan. Het was een duidelijk en voor zichzelf sprekend feit, toen enkele jaren geleden de in den Haag gevestigde instelling der Haag- sche gezondheidskolonie ten behoeve van zwakke en herstellende kinderen, na inwin ning van deskundige adviezen, deze plaats uitverkoos voor de oprichting van een re creatieoord. Het Bestuur dier instelling heeft daar tot op heden geen spijt van gehad. En zoo kan men hier dan vaak groepjes kinderen tegen komen onder geleide, jon gens en meisjes. Ze zijn nog van een leef tijd, die in de termen van den leerplicht valt. Men ziet ze zich vermaken in de open lucht, nu eens wandelend dan weer spelend in 't bosch of op de heide, liet geluid hunner hel- 'ere stemmetjes wordt gewoonlijk reeds van verre gehoord, vlug en krachtig voortge plant toch door de zuivere trillingen, die om verschillende oorzaken in min of meer kwijnenden toestand verkeeren of ook wel na een doorgestane ziekte herstellende zijn en nu voor enkele weken hier vertoeven om op vlugge en zoo mogelijk afdoende wijze weer op verhaal te kunnen komen. Het desbetreffende advies van den school arts is gewoonlijk de eerste stoot, die ge geven wordt aan het definitieve besluit tot uitzending. Achter menig geval verrijst dikwijls in 't verborgene een tragedie van huiselijk leed en soms ook van verwaarloozing en ouder lijke schuld. Elk geval is er gewoonlijk een op zichzelf, al onderscheidt het zich niet in het bijzon der van vele andere. Maar er zijn er wellicht ook enkele, die op zichzelf stof zouden kunnen opleveren voor een roman. Gedurende den tijd van uitzondering staan de kinderen onder geregelde observatie, ter wijl zij vóór hun vertrek, bij hun thuiskomst en daarna door den arts gecontroleerd wor den. De uitkomsten zijn dikwijls bevredi gend, soms verbazingwekkend. Met bleeke gezichtjes en dof staande oogen toog men er heen om dikwijls met blozende wangen en van levenslust tintelende kijkers naar huis terug te keeren. Gewichtsvermeerde ring op dien leeftijd, vooral in al die vele gevallen, waarin het lichaamsgewicht ab normaal laag bevonden wordt, geldt nog altijd als een gunstige indicator. In den re gel vertoont van elk de gewichtskaart, die gedurende het verblijf hier buiten, geregeld bijgehouden wordt, een niet onbelangrijke toename. Het is wel verwonderlijk, dat reeds na den tijd van enkele weken zullke onmis kenbaar duidelijke teekenen van verbetering te constateeren vallen. Dat alles is wel in hoofdzaak te danken aan een geregelde, ge zonde leefwijze^ een doelmatige voeding, afwisseling van spel en sport, zwerftochten door bosch en heide. Maar niet in de laat ste plaats heeft de Soesterbergsche lucht dat dan toch gedaan, die geladen is met de wel doende emanatie, die er van de heide en de dennenbosschen uitstroomt. Een emanatie, die voortdurend uitvloeit, die altijd heelt en vernieuwt, ook in den winter. Die niet in de steden en zelfs niet in de gecultiveerde parken in die mate te vinden is. De natuurlijke bronnen voor gezondheid en levenskracht liggen hier zoo vlak bij, voor 't grijpen. Énkele tientallen jaren gele den werd hieraan nog zoo goed als niet ge dacht. Pas sinds luttele jaren gaat hierop meer en meer de aandacht vallen. Een wassende levenshonger bij een onrustbarend toene mend gebrek of tekort aan gezondheid zul len hieraan wel niet vreemd zijn, terwijl ook het sterk verbeterde verkeer daaraan krachtig heeft medegewerkt. De kinderkolonie, uitgaande van de Haag- sche instelling ligt hier stil en rustig aan 't begin van den stijgenden weg, die naar de Stompert voert. Een symbool intusschen van de geheele streek, die voor zeer veel zwakken en kranken den weg zou kunnen wijzen naar de vrije toppen van het leven, waar de gezondheid woont. „TOESCHOUWER." van 26 Febr.—4 Maart 1931. GEBOREN: Gerrit, z. v. Joseph Wiss en B J. van Vliet, Wiekslooterweg O.Z. 49. ONDERTROUWD: D. Krul en J. H. GrootveldJ. G. Strumpel en J. J. v. Roest; W. C.- Schijf en G. G. Reulen. OVERLEDEN: Jacobus Verwoerd 55 jr. geh. m. B. Belt, Korenweg 6; Geertruida Maria de Waal, 79 jr. geh. m. H. Kamp, Waldeck Pyrmontlaan 13; Alida Marga- retha van Éssen, 20 jr. d. v. A. v. Essen, Kerkpad Z.Z. 14; Catrina Petronella Glas bergen, 90 jr. wed. v. C. Craandijk, Nieu wevveg 121Cornelia Maria Schoppen- hauer, 59 jr. geh. m. H. Th. Horvers, Spoorstraat 5; Andries Cornelis van der Star, 62 jr. geh. m. P. Limpers, Eigen domweg 80. Vestiging van 26 Febr.4 Maart 1931. J. W. Goorx m. gez. van Leusden naar Andriessestraat 15; A. M. van Geelem van Utrecht naar Sinnemaplein 8; G. J. Ruyer van A'foort naar Bakkersweg 3; J. A. H. Rutten van Teteringen n. Amersf. str. 20; J. Mol van Zwolle naar Sophia- laan 9; H. Frank m. gez. van Eriuelo naar Nieuweweg 91G. A. Kok v.A'foort naar Smits weg 7; J. T. Zwiers m. gez. van A'foort naar Kolonieweg 9; P. M. A. .te Poel van Utrecht naar Julianastraat 49; J. Zweekhorst van Grave naar Yre- dehofstr. 15; J. A. Verheij van Bussum naar .Birktstraat 44; J. W. Stuivenberg van Hilversum naar Eikenlaan 37L. R<?kebrand van Blaricum naar Steenhof straat 46; A. H. G. Smit van Baardera-* deel naar Soesterb.str. 128; W. van der Waal m. gez. van Rotterdam naar Nas- saulaan 13; J. J. Bartman m. gez. van Rijswjjk naar OranjelaanH. Timmers m. gez. van Baarn naar Beukenlaan; A. de Raadt van Leiden naar Heuvelweg 18; J. J. van Roest van Hilversum naar Laan- straat 92; J. J. van Os m. gez. van Zand- voort naar Nieuwesteeg 70; D. L. Asjes van JJelft naar Soesterb.str. 41. Vertrek van 26 Febr.4 Maart 1931. M. Baan Hofman m. gez. van Kerk straat 11 naar Langbroek, Gooitsche We tering 48; H. van Westering van Soester- b.straat 89 naar A'dam, Nassaukade 175; Fr. J. E. Schut m. gez. van Julianastraat 17 naar Hilversum, Hilvertsweg 254; II. van Rjjn van Spoorstraat 9 naar A'dam, Dirk Hartogstr. 10; M. Drost van Helling- weg 6 naar A'foort, Regentessel. 10; S. J. Exalto m. gez. van Beckeringhstr. 39 naar A'foort, Kapelweg 62; D. A. Megers m. gez. van Plasweg 2b naar A'dam, Kr. Mijdrechtstr. 47h; A. W. Ter Horst-El ver ding van Soesterb.str. 8 naar Utrecht, Leidschekade llObis; E. M. Schuiling v. Dorresteinw. 9 naar A'dam, Ruysdaelstr. 61G. Ph. Knijf van Schrikslaan 47 n Indië; Wed. Olthuis-Brand van Heideweg 36 naar Driebergen, Lindel. 1; A. A. Groe nendijk van Heidewreg 36 naar Driebergen Lindelaan lj I. Alten van A'foortschestif 65 naar Den Haag, Gem. Ziekenh., Zuid- wal; M. J. A. Ballintijn van A'foortsche- straat 1 naar Zuilen, Amsterdamschestr weg 719bis; A. Hartsuiker m. gez. van Verl. Postweg 90 naar A'foort, Banka- straat 44. Verhuizingen in de gemeente van 26 Febr.—4 Maart 1931. C. Fr. A. Hilhorst van A'foortschestr. 1 naar Andriessestr. 20; B. Bosman v. Molenstr. W.Z. 54 naar Bakkersweg 3; P J. Borrias van B. Grothestr. 39 naar Hei deweg 1A. Frank van Klaarw.weg 37 n Nieuweweg 39; W. van Hamersveld van Koninginnel. 77 naar Olijkeweg; H. Elbert- scn van A'foortschestr. 1 naar Verl. Post weg 45; W. M. Sukkel van Verl. Postweg 45 naar Rademakerstr. 7b; A. Kok van Schoolw. 20 naar Postw. 58; G. Klok var Schoolstr. 13 naar Bosstr. 71L. R. Reyenga van Nassaul. 24 naar Nassaul. 26; W. A. Rademaker van Verl. Postweg 46 naar Banningstr. 84; J. Richten v»n Dorresteinw. 5b naar Koninginnel. 104, D. Altenberg van Kostverl.weg 7 naar Emmal. 8; A. A. v. d. Valk van Becke ringhstr. 17 naar Schoolstr. 9; J. H. A v. Ravenhorst van B. Grothestr. 75 naar K. Bergstr. 7G. v. d. Bult van Soester b.str. 125 naar Soesterb.str. 127H Hooit van Kerkpad Z Z. 32 naar Hartman- laan; Wed. Seegers v. Lil van Kerkpac N.Z. 11 naar Kerkpad N.Z. 26; Nederlandsche Hervormde Gemeente Soest. Zondag 8 Maart 1931 Kerk 10 uur: Ds. Warners. Rembrandtzaal 10 uur: Ds. van Schaick. Rembrandtzaal 6 uur: Ds. van de Graaf, van Nijkerk. Hees 6 uur: de Heer van Lambalgen, van Baarn. 'F Christelijk Gereformeerde Gemeente Julianastraat 62 Soestdijk. Zondag 8 Maart voorm. 10 uur nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Woensdag 11 Maart nam. 7 uur: Ds. L. H. van de Meiden, van 's-Gravenhage. Biduur voor het gewas. Vereen, van Vrijzinnig Godsdienstigen Soest. Zondag 8 Maart 1931 Ds. G. Westmeijse, Drachten, ('s avonds 7 uur). Onderwerp: „Uw roeping, o mensch, is Mensch te zijn. tekst Joh. 1 vrs. 19c: Solo-Zang v. Mevrouw Pont, Hilversum. TE HOOGE AANSLAGEN IN DE IN KOMSTENBELASTING. Inleiding. Het bezwaarschrift. Wie geregeld met belastingplichtingen in aanraking komt, krijgt den indruk, dat meer dan 50 pCt. der opgelegde aanslagen te hoog zijn. In werkelijkheid is dat niet het geval. Er zijn ook belastingplichtigen, met na me onder den middenstand, die zelf niet weten, hoeveel ze verdienen en die (belas ting betalen doet nu eenmaal niemand van harte) meenen^ dat hun aanslag steeds te hoog is. Leggen deze belastingplichtigen echter een betrouwbare boekhouding aan. dan blijkt uit de boekhouding vaak, dat het om gekeerde het geval is. Afgezien echter hiervan, worden inder daad een groot aantal aanslagen op basis van een te hoog inkomen opgelegd. Ongetwijfeld zal het dan ook den lezers aangenaam zijn, dat wij eens een aantal ar tikelen wijden aan bovengenoemd onder werp, en eens spreken over te hooge belas tingaanslagen. (Speciaal gezeefd) levering per Meter - Vraagt prijsopgave Brandstoffenhandel voorheen: KLEMAN BERGHUIS). KANTOOR: Kerkpad N Z. la. TELEFOON: 2180 HUIS: 2186 Hoofdstuk X Wet op de Inkomstenbelas ting 1914 (Nederlandsche Staatswetten Edi tie Schuurman en Jordens No. 54, uitgave Tjeenk Willink, Zwolle) handelt over „Be zwaren tegen den aanslag." De artikelen 73 tot en met 81 zijn aan dit onderwerp gewijd. Artikel 73 luidt als volgt: „Hij die bezwaren heeft tegen den hem „opgelegden aanslag, kan binnen twee „maanden na de dagteekening van het aan slagbiljet, een bezwaarschrift indienen bij „den Inspecteur." Wie bezwaar heeft tegen den aanslag, kan dus een bezwaarschrift indienen. Meer zegt de wet er niet van. De wet zegt niet, hoe het bezwaarschrift moet worden opgesteld. Wanneer men dan ook tot den Heer In specteur een schrijven richt met de simpe le mededeeling, dat men bezwaar heeft te gen den aanslag, is aan de wet voldaan. Het is niet noodig in het bezwaarschrift te ver melden welk bezwaar men heeft. Wanneer men aan den Inspecteur een brief schrijft van den navolgende inhoud Den Heer Inspecteur der Directe Be lastingen 1) of Registratie en Domeinen 1) te Afdeeliing 1) WelEdelgesttrenge Heer, Ondergeteekende van beroep wonende te werd aangeslagen in de Rijksinkomstenbelasting, belastingjaar 19. .- 2), artikel van het kohier 2), heeft tegen dezen aanslag bezwaar en wenscht mondeling te worden gehoord. Hoogachtend, 1931. dan is het bezwaarschrift ingediend. Het is dus niet noodig in het bezwaar schrift allerlei berekeningen van het inko men op te geven. Maakt men gebruik van de diensten van een accountant, dan verdient het wel aan beveling diens rapport of een afschrift van diens rapport bij te voegen. Ook verdient het aanbeveling steeds in het bezwaarschrift te vermelden, dat men mondeling wenscht te worden gehoord. Arikel 71 Wet Inkomstenbelasting name lijk bepaalt o.m., dat, wanneer men zijn ver langen heeft te kennen gegeven, men vooraf wordt gehoord. Nadat het bezwaarschrift is ingediend, ontvangt men een oproep. Men meldt zich op den op den oproep vermelden dag en tijd aan en heeft dan ge- legenheiid te over mondeling zijn bezwaren tegen den aanslag naar voren te brengen. Een bezwaarschrift kan dus in zoo sober mogelijk gehouden bewoordingen worden gehouden. 1) Zie hiervoor de achterzijde van Uw aanslagbiljet. 2) Zie hiervoor de voorzijde van Uw aan slagbiljet. VRAGENBUS. Zooals bekend hebben onze lezers het recht kosteloos vragen te stellen. Brieven te richten aan de N.V. Accoun tantskantoor „Nationaal Bureau voor Ad viezen" onder directie van P. Siebesma R. de Vries, Leeuwarden, Nieuwestad 83. Ook over artikelen in dit blad opgeno men, kan men vragen stellen. De grootst mogelijke geheimhouding wordt gegarandeerd. Postzegel voor antwoord insluiten. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur, Mag ik u beleefd verzoeken om eenige plaatsruimte in uw blad voor de volgende beschouwingen, opdat er ten minste één stem uit het publiek vernomen worde. In uw blad van 31 Januari 1.1. verscheen een agenda voor de vergadering van den gemeenteraad met toelichting; daaronder komt ook voor ten eerste een aanlegbelas- ting, en verder wegen en rioleering (2e blad 2e kolom). Deze laatste zal dan gemaakt worden in den rijksstraatweg van Raadhuis tot Hartmanlaan; de kosten bedragen rond 13.300. En in het nummer van 14 Febru ari d.a.v. komt een ontwerp-verordening voor, waarbij een belasting wordt voorge steld „ter zake van het voorzien van open bare wegen van kunstverharding en (of) rioleering." Die twee stukken in onderling verband brengende begrijp ik (en andere) daaruit, dat de bedoeling is, om den aanleg van het riool in den rijksstraatweg te brengen, ten laste van de bewoners van dien weg. Dit nu acht ik (en andere met mij) on juist. Niet natuurlijk het aanbrengen van het riool, dat is op sommige plaatsen zeer noodig, maar, dat de kosten zullen moeten worden opgebracht door de aanwonenden. Den 31 Januari (om het kort te zeggen) komen B. en W. tot de conclusie: dat door dit riool het algemeen aanzien in de gemeen te belangrijk zal worden verhoogd. (Soester 31 Januari 2e blad, 2e kolom, 5 regels na de begrooting van kosten). Nu vraag ik, hebben alleen de bewoners van dat deel van den rijksstr.w. baat bij de verbetering van 't algemeen aanzien in de gemeente? Neen toch; daar zijn meer belanghebbenden, en wel volgens het stuk van den Heer Dros- man in „de Soester" van 28 Febr. 1.1. over aanlegbelasting en straatbelasting zijn dat de meeste gemeentenaren. Dat riool zal dienen in tijden van regen-

De Soester | 1931 | | pagina 5