2e BLAD Bekendmakingen. ó&A Plaatselijk Nieuws. Meylink's Fotohandel Officieel. 3 G. v. d. MEER Jr.* behoorende bij „D E S O E S T E R" van Zaterdag 4 April 1931, No. 27 KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de kiezers lijst van den lsten April van dit jaar tot den lsten Appril van het volgend jaar van kracht blijft, behoudens de wijzigingen daar in tengevolge van rechterlijke uitspraken., welke wijziging der lijst bevelen, te bren gen, en dat die lijst voor een ieder op de secretarie ter inzage blijft nedergelegd, en in afschrift tegen betaling der kosten, ver krijgbaar is. Soest, 31 Maart 1931. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester G. Deketh De Secretaris, J. Batenburg Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat de Raad dier gemeente, in zijne vergadering van 23 Maart 1931 het hieronderstaande besluit heeft genomen: De Raad der gemeente Soest, Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders dd. 3 Maart 1931. Ie afd. No. 1528- Overwegende, dat het voor de veiligheid van den weg gewenscht is dat van de rij wielpaden aan de Soesterbergschestraat één en wel het aan de Oostzijde gelegene tot wandelpad wordt bestemd en mitsdien voor het berijden met alle motorrijtuigen en rij wielen wordt gesloten verklaard; dat het aan de westzijde van de Soester bergschestraat gelegen rijwielpad evenwel als zoodanig behouden zal moeten blijven en zal moeten worden onderhouden ten ge- noege van Gedeputeerde .Staten dezer pro vincie, welke in de aanlegkosten van be doeld rijwielpad een bijdrage heeft ver leend; BESLUIT: I. het aan de oostzijde van de Soester bergschestraat gelegen rijwielpad, van den spoorwegovergang te Soestduinen tot den rijksweg Soest-Amersfoort te bestemmen tot wandelpad en mitsdien gesloten te ver klaren voor het berijden met alle motorrij tuigen en rijwielen, zulks in beide richtin gen; II. te bepalen, dat het bepaalde sub I in werking zal treden op dendatum, nader door Burgemeester en Wethouders vast te stellen; III. het aan de westzijde van de Soes terbergschestraat gelegen rijwielpad als zoodanig te behouden en ten genoege van Gedeputeerde Staten dezer provincie te on derhouden. De aandacht wordt er voorts op geves tigd, dat van dit besluit voor ieder belang hebbenden beroep open staat binnen dertig dagen na heden. Het adres van beroep, wordt aan de Koningin gericht, maar inge diend bij den Commissaris der Koningin. Soest, 25 Maart 1931. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat heden door hen is afge kondigd en ter inzage is nedergelegd, de in de raadsvergadering van 2 Februari 1931 vastgestelde verordening tot wijziging der Bouwverordening voor de gemeente Soest vastgesteld den 2 November 1927. Soest, 25 Maart 1931. Burgem. en Weth. voornoemd. De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris J. Batenburg. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE VROUWEN VREDEBOND SOEST Persbericht van het Openingswoord door de Voorzitster van den Kunstavond ter Bevordering van de Vredesidee der Afdeeling Soest-Baarn op Dinsdag 31 Maart 1931. Na een welkomswoord aan alle aanwe zigen, speciaal aan allen, die hun mede werking verleenden aan dezen avond, her innerde de voorzitster, mevr. van Berkum er aan, dat dit de eerste propaganda-avono hier ter plaatse was van den Alg. Ned. V rouwen-Vredebond. Het kwam haar daarom gewenscht voor. doel en werkwijze van den Bond nader uit een te zetten op de volgende wijze: Zoo dikwijls wordt ons gevraagd Waar om moet er nu eigenlijk een Speciale VROUW EN-V redebond zijn? Dat leidt immers maar tot versnippering? De Vre desidee is toch een algemeen menschelijk ideaal, en niet alleen van de vrouwen"? Zoo oppervlakkig beschouwd, zouden wij die woorden allicht beamen, maar de praktijk leert ons nog dagelijks, hoe noodig het is, dat naast de andere vredes groepen onze Bond bestaat,, om speciaal onder de vrouwen het persoonlijk verant woordelijkheidsbesef wakker te roepen, haar te wjjzen op haar plichten, vooral waar het betreft de opvoeding van hare kinderen, of van de kinderen, aan haar zorgen toevertrouwd. Vele vrouwen be seffen nog niet, hoe groot haar macht is, welk een invloed er van kan uitgaan ten goede, maar ook ten kwade. Daarom is het noodig, dat wij, vrouwen, elkaar de oogen openen, dat wij elkaar steunen in ons vaak zoo moeilijk werk. Maar al is dan alzoo de taak van onzen Bond begrensd, in zooverre we in de eer ste plaats de vrouwen, de moeders, wil len bereiken, (al zullen wij ook gaarne mannen als onze leden of helpers begroe ten) aan den anderen kant is onze Bond zoo ruim mogelijk. Wij hebben geen vastomlijnde beginsel verklaring, ieder die voor het vredeswerk voelt, al is het in den aanvang ook in aeer gematigden, zeer vagen vorm, is ons als lid welkom. Onze Bond is echter niet ONzijdig, maar VEELzrjdig, en dat wel, doordat hij in de eerste plaats een opvoedend karakter heeft. De Bond als geheel geeft geen uitgespro ken richting aan, maar in ons midden kan het probleem van alle zijden worden be licht, terwijl aan ieder lid afzonderlijk wordt overgelaten, haar eigen houding te bepalen. Het belangrijke is zoo, dat we met alle stroomingen in aanraking komen, dat wij elkaar leeren begrijpen, maar toch een ei gen vaste overtuiging vormen. Daarvoor is echter ook noodig, dat we ons door lec tuur op de hoogte stellen van alles, wat er op het punt van de vredesbeweging wordt gepubliceerd, en zoo is onze afdee ling dan ook direct begonnen, zich te abon- neeren op verschillende belangrijke vre- desorganen. Deze circuleeren in porte feuilles langs de bestuursleden, en blijven vervolgens ter beschikking van de leden, DIE ZE TEN ALLEN TIJDE ter lezing kunnen aanvragen bij Mevr. van Berkum. Heideweg 3. In Verband hiermede vestig ik in de eerste plaats nog eens extra uw aandacht op het buitengewoon goed gedo cumenteerde en uitstekend verzorgde tijd schrift „Vrede" van den heer van War- melo, een van onze sprekers van heden avond, waarop men zich slechts voor fl.- in het jaar kan abonneeren, en daardoor op zaakkundige wijze van al het wereldge beuren, in verband met het vredesvraag stuk op de hoogte wordt gehouden. De uitgever is: H. O. Prummel, Groningen, Atjehstraat la. Op deze wijze legt onze Bond dan een band tusschen alle vrouwen, en ook man nen, die voor den vrede willen werken, zij het dan ook ieder langs' eigen weg, vol gens eigen inzicht, maar die alleen één zijn, waar het betreft de vaste wil, het opgroeiend geslacht te behoeden voor een ramp, als waardoor de menschheid in '14 werd wakker geschrikt. Hoe zwaar onze strijd zal zijn, hoe gruwelijker het lot van de volkeren, als wij ons doel niet bereiken, daarvan zullen on ze beide begaafde sprekers van heden avond U zeker overtuigen. De Heer van Warmelo heeft als oud-officier een diep gaande studie gemaakt van alles wat tot den vorigen oorlog heeft geleid, en bezig is, een nieuwen voor te bereiden, en de aangrijpende verzen van den dichter Mar- tien Beversluys zijn door de radio de mees- ten uwer zeker niet onbekend. Ik twijfel er niet aan, of ook deze avond zal de vredeswil in ons versterken, zal ons inspireeren tot nieuwe geestdrift, neu- we daden. VERPLAATSING MUZIEKTENT De muziektent tegenover het Raadhuis gaat verhuizen naar het Julianaplein, terwijl op de plaats, waar thans de muziektent staat een verkeershuisje zal worden opgericht. MOND- EN KLAUWZEER Nadat sinds geruimen tijd geen aangiften binnenkwamen van gevallen van mond- en klauwzeer onder het vee, deed de landbou wer H. dezer dagen aangifte, dat deze ge vreesde ziekte weder onder zijn vee was uitgebroken. De noodige maatregelen tot voorkoming van uitbreiding dezer ziekte zijn dan ook spoedig genomen. HEIDEBRAND Zondagavond werd de Vrijwillige brand weer gealarmeerd voor een heidebrand na bij de Stompert te Soestduinen. De brand weer, die spoedig ter plaatse was, kon weer onverwijld inrukken, omdat het vuur door eenige ter hulp gesnelde personen inmid dels met boomtakken was uitgeslagen. Een oppervlakte van ongeveer 6 H.A: heide, behoorende aan den Staat der Ne derlanden is verbrand. BEHANDEL DE DIEREN MET ZACHT HEID, DOOD DE VOGELS Onze plaatsgenoot, het Anti-Revolutio naire raadslid de B. houdt zich van tijd tot tijd onledig met het neerschieten van de argelooze vogelen des hemels, die zijn tuin aan de Middelwijkstraat met een be zoek vereeren. Toen hij een dag of tien geleden in zijn schuur zijn buks opnieuw geladen had. ging het schot onverhoeds af en trof de dienstbode, die mede in de schuur aanwe zig was, in de kuit. Het meisje werd naar een christelijke inrichting te Amersfoort vervoerd, waar zij ter verpleging js opgenomen. Een groot aantal hagelkorrels moesten wor den verwijderd. Wij betwijfelen, of de heer de B. ver gunning heeft tot het hebben van vuur wapenen. Ook betwijfelen wij, of het in overeenstemming met de christelijke be ginselen is, om onze gevederde vrienden, die een zaadje komen pikken of een veertje of strootje voor hun nestje komen zoeken, uit liefhebberij het leven te bene men. Ook betwijfelen wij, of de heer de B. wel een vergunning bezit krachtens de Vogelwet om schadelijke vogels (die in die Wet met name worden genoemd) te schieten, terwijl het vaststaat, dat het neerpaffen van bij de Wet beschermde vo gels altijd strafbaar is. Ter bevoegder plaatse werden ons in lichtingen geweigerd, zoodat bet vermoeden gewettigd is, dat het de bedoeling is, om ook deze zaak naar de doofpot te doen ver huizen. GEVONDEN VOORWERPEN Een nagelschaartje. Een slöjd-mesje. Een vulpenhouder. Drie sleutels. Twee sleuteltjes. Een belastingmerk. Een rentekaart. Een bos sleutels. Een rol koperdraad. VENTER AANGEHOUDEN Een venter, die Zondag 1..1 zonder ver gunning te Soest ventte, werd alhier be keurd. Korten tijd later bleek, dat hij een valsche naam had opgegeven en eenigen tijd daarna werd hij aangehouden door de poli tie te Busum. Nadat zijn ware identiteit daar was gebleken en nadat hij daar even eens een proces-verbaal had gekregen we gens het opgeven van een valschen naam, werd hij wederom vrijgelaten. MISHANDELING DOOR ZIJN ZOON Maandagavond werd door zekere L. een café bezocht in de Torenstraat en in dat café werd L. door zijn zoon, die eveneens aldaar aanwezig was, vrij ernstig mishan deld. Aangifte bij de politie volgde en deze heeft de zaak in onderzoek. UITSLAANDE BRAND AAN DE EMMALAAN Woensdagmiddag omstreeks kwart over 12 loeide de nieuwe brandsirene wederom, ditmaal voor een uitslaande brand aan de Emmalaan 13 bij den bouwondernemer en aannemer W. van der Velden. Door schoorsteenbrand waren vonken op het rieten dak gevallen en was dat in brand geraakt. Door den bouwer met de omwo nenden werd getracht den brand te blus- schen met behulp van emmers water, die op het dak werden geleegd. Aanvankelijk meende men, dat de brand zoo al heel aar dig was bedwongen. Toen de brandweer arriveerde, die zooals gewoonlijk weer heel vlug ter plaatse was, liet een en ander zich niet zoo heel erg meer aanzien. Een straal op de waterleiding werd uitgelegd en het dak nat gehouden. Inmiddels stelde de Commandant, W. Groart, een onderzoek in op den zolder en daarbij bleek, dat het vuur zich reeds over grooten afstand had voort gezet tusschen de houten betimmering aan de binnenzijde en de onderkant van het dakriet in. Deze onderkant is als regel slecht afgewerkt, vertoont allerlei franje en daar zitten ook de zeer brandbare pluimen van het riet. Hoewel noch van buiten af, noch van binnen uit veel van vuur was te bespeuren, constateerde toch de Comman dant ernstig gevaar, vooal ook omdat het vuur zich langs die onderkant reeds zoo ver had voortgezet. Gepoogd werd nog met behulp van emmers en blikken met water de voortgang van den brand te stuiten. In middels werd last gegeven de motorspuit tusschen te plaatsen en twee stralen gereed te maken. Ook gaf de Commandant last het huis geheel te ontruimen. Voor de buiten staanders leek dit misschien in den aanvang wel wat vreemd, daar men algemeen meen de, dat de brand was bedwongen, doch zeer korten tijd na het ontruimingsbevel bleek, dat de Commandant helaas maar al te goed had gezien. Plotseling sloegen de vlammen met kracht uit hel rieten dak. Doordat een en ander zeer soliede was gebouwd, was het niet gemakkelijk den brand snel en afdoende te bestrijden. De be timmering aan de binnenzijde was hecht, zoodat van daaruit water geven weinig of niets gaf. En ook het riet buiten op het dak was soliede en vrijwel al het erop gespoten water rolde er weer net zoo af, zooals ook trouwens van een goed rieten dak te ver wachten is. De rietbossen waren stevig op vele plaatsen met sterk koperdraad aan de dakspanten verbonden en slechts met de grootste moeite konden de brandweerlieden het riet verwijderen. Dit gelukte eerst, toen het koperdraad met bijlen werd doorgehakt. Ongeveer twee derde van het rieten dak is in vlammen opgegaan, de rest kon nog door 't snelle en actieve optreden der brandweer gespaard blijven. Overloop en eenige boven kamers konden nog worden behouden, doch van twee boven gelegen slaapkamers is al het houtwerk, als deuren, kozijnen enz. uit gebrand. De geheele benedenverdieping van het huis bleef intact. Natuurlijk had het huis nog al vrij veel waterschade gekregen, maar gelukkig kon op het ontruimingsbevel nog vrijwel alle in boedel worden gered. De bewoner had nog een huis ter beschikking aan de Juliana- straat, dat juist vrijwel was klaar gekomen, en nam daar met zijn inboedel zijn intrek. Zoowel voor huis als voor inboedel dekt verzekering de schade, ook de waterschade. Tegen half vier kon de Vrijwillige Brand weer eerst inrukken. VROEGTIJDIG PAASCHVUUR Donderdagavond hebben eenige jongens van de Molenstraat den brand gestoken in een hoop takken, papier, oude fietsbanden e.d., die enkele jongens uit de omgeving van de Spoorstraat reeds sedert dagen had den bijeen gebracht om een en ander op Tweede Paaschdag als Paaschvuur met ver gunning aan te steken. De jongelui van de Molenstraat gunden hun vriendjes deze pret blijkbaar niet en staken de boel een paar dagen eerder aan. De vuurgloed was van verre te zien en velen dachten al aan een ernstige brand, maar gelukkig was dit niet zoo. Het duurde nog een heelen tijd eer alles was opgebrand. Inmiddels sleepten de Spoorstraatjongens reeds weer nieuw materiaal aan om daar van toch'nog op Tweede Paaschdag plei- zier te hebben. HEIDEBRAND Of de leden der Vrijwillige Brandweer nog niet genoeg te doen hebben, en nog meer uit hun gewone werkzaamheden moe ten worden gehaald, of dat hoogere mach ten hebben vernomen, dat in Soest een nieu we sirene een maand op proef staat en die sirene in staat willen stellen haar proefge- luid eens goed overal en onder alle om standigheden te doen hooren, wij weten het niet. Maar een feit is het, dat in de laatste vier dagen niet minder dan 7 maal brand alarm is gegeven. Donderdagmiddag om vijf uur was het voor een ernstige heidebrand nabij De Paltz. Wederom door vonken van een voorbijrij dende locomotief was de heide daar in brand geraakt. Spoorweglieden en voorbijgangers waren hard aan het blusschen en de Soester Brand weer had ook druk werk. De brandweer uit Zeist was mede ver schenen, maar behoefde geen dienst te doen, ook al niet omdat de brand nog net op Soester terrein was. Ongeveer 2% H.A. heide is verbrand tus schen de Berkenlaan en de spoorlijn naar den Dolder. BRAND IN HET VEEN Dinsdagavond werd de Vrijwillige Brand weer opgeroepen voor een brand in het Veen in de richting van de Wieksloot. Hoo- ge vlammen laaiden daar op en velen vrees den reeds, dat meerdere huizen aan het branden waren. Het was echter zoo erg niet en slechts een strook hoog dor gras van ongeveer 35 bij 13U Meter ging in vlammen op. Toen er geen verder voedsel meer was en de Brandweer erbij was gekomen om het uit te slaan, waren de vlammen spoedig ge doofd. Theehuis „Soesterdal". Woensdagmiddag te 2.30 uur werd in tegenwoordigheid van zeer vele genuodig- den, de nieuwe aangebouwde zaal, welke tot in de puntjes is verzorgd door den heer Jan in 't Hout, architect-uitvoerder aldaar geopend. Onder de verschillende genoodig- üen merkten wjj o.a. op .Wethouder Koen- ders, het raadslid Grootewal, den heer Inspecteur van Politie, de directeur der N.V. Slachtplaats te Soest. Toen allen hadden plaats' genomen nam de heer Cou turier Sr. het woord en riep allen een hartelijk welkom toe, om getuige te zijn van de opening dezer nieuwe zaal, door Soesterbergers daar gesteld. Spr. dankt het gemeente-bestuur voor het parkeer- park, de aanplanting 'én de afwerking, waardoor het vliegveld meer de aantrek kelijkheid heeft gekregen. Pe exploitatie van het Theehuis is de eerste jaren on gunstig geweest, nu gaat het in stjjgende lijn, en gaarne brengt hij hulde aan zijn echtgenoote, die 10 jaar lang hard heeft medegewerkt. Verder aan de bouwlieden, die allen hun uitersten best hebben ge daan. De kleine plant van voor 10 jaar is uitgegroeid tot een flinken boom. Spr. hoopt, dat hij in de toekomst vruchten zal laten zien. Daarna verklaart hij de zaal voor geopend. De heer J. Nooder daarop als voorzit ter van V.V.V. Soesterbergsch Bloei het woord verkrijgende, zegt, dat het een schoone dag is in de geschiedenis van het Theehuis en dat men nu voorzeker graag hier zal troonen om rustig het vliegen ga de te slaan. De eigenaar heeft nog groo- ter ideaal, daar hij verwacht, dat Soester- berg als het centrum des lands zal worden een internationaal vliegveld voor allfc lij nen- Hij wenscht de eigenaar veel voor spoed in zijn etablissement. De heer Figi. voorzitter van V.V.V. Zeist, zegt, dat er moed toe noodig is geweest om dit fraaie pand hier te plaatsen, maar de familie had een vooruitzienden blik, Zeist en Soes- terberg ligt dicht aaneen en degenen die zomers uit zijn, gaan natuurlijk naar het vliegveld en naar het Theehuis. Hij wenscht de familie het beste toe in het zakenleven. De voorzitter der V.V.V. van Amersfoort verheugd zich eveneens over de uitbreiding, het kan niet anders of het komt het geheel ten goede. De heer Groo tewal brengt hulde aan het initatief var de familie Couturier en dank zij dei, wethouder van P. W. is de toestand hier veel verbeterd, wij gaan merkbaar voor uit. En dan is elk punt van vergaderen ir deze gemeente van belang. De heer Cou turier Jr. is geen onbekende in Soester- berg, alle vereenigingen hebben hem te boek staan en zreer zeker zullen zij in deze fraaie omgeving hun fees ten organiseeren. Spr. hoopt, dat het steeds Excelsior zal gaan. Nadat verver- schingen waren rondgedeeld, Werd een foto van de genoodigden gemaakt en waar het de eerste vliegdag was van de K.L.M daar bood deze onderneming aan de pers vertegenwoordigers haar eerste vlucht aan over Utrecht-Zeist-Amersfoort en te rug met de P.H.A.D.O., wat een zeer in teressante tocht was, en waarvan niet ge noeg te yertellen is. De aanvraag voor de pleiziervluchten liep reeds goed, wij kun- nen elk zulk een luchtreis aanbevelen. Vermelding verdient nog dat de heer Couturier Sr. een werkzaam aandeel heeft gehad bij den bouw. Ter gelegenheid van de opening was de zaal in een bloemenpaleis herschapen. VERLOTING Van de verloting van V. V. O. op den avond van Volksonderwijs gehouden zijn van de hier volgende nummers de prijswin- ners nog niet bekend. 380 - 191 - 257 - 270 351 - 28 - 163 - 40 - 83 - 285 - 304 - 34 361 - 227 - 377 - 242 - 278 - 144 - 109 - 376 94 - 16 - 384 - 44 - 146 - 164 - 156 - 359 14 55 - 99 - 396. VAN DEN HEUVEL Onze plaats gaat ontegenzeggelijk voor uit. Wie de toestanden van nu gaat verge lijken met die van een tien of vijftien jaar geleden, moet zich wel verbazen over de groote veranderingen, die zich binnen een betrekkelijk kort tijdsverloop voltrokken hebben. Er zit muziek in 1de wijze, waarop een arm en verlaten heidevlek zich tracht op te werken tot een vermaarde attractie- plaats in den lande. In die worsteling om hoog wordt er geschiedenis'gemaakt, waar in bepaalde gebeurtenissen als evenzoo- vele merksteenen den ontwikkelingsgang aangeven. Als een zoodanige gebeurtenis is ook de opening der nieuwe zaal van het thee huis Soesterdal te beschouwen en Verder alle momenten in de oprichting en uitbrei ding dier zaak. Aan den wordenden Boulevard gelegen is hier een bekoorlijk plekje geschapen, dat als een oase opduikt temidden van het nog ongerepte heidelandschap. Voor den vermoeiden fietser,- die een OUDEGRACHT 183— TELEF. 10341 Camera'* - Fotografie ën Projectie-artikelen AFWERKEN VOOR AMATEURS Groote sorteering ALBUMS L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten verre tocht afgelegd heeft en voor den rasechten wandelaar, die er niet tegenop ziet om enkele urenldoor bosch en heide te dwalen, is dit het „Beloofde Land", waar de lichamelijk uitgeputte in versterkende rust weer op adem komen en zich restau- reeren kan. Het was een kloeke daad, van veel in zicht getuigend, welke de ondernemers nu vijf jaar geleden, tot de oprichting van het theehuis op deze plaats besluiten deed. De aanvankelijk bescheiden ruimte van het modern opgetrokken en ingerichte jge- bouw, zou al spoedig te klein blijken. De gestadige groei der zaak maakte elk jaar een kleine uitbreiding noodig, totdat men in dit jaar overging tot den aanbouw van de groote zaal, welke als een zeer belang rijke verruiming een aanwinst genoemd kan worden en ongetwijfeld nieuwe pers pectieven voor de zaak openen zal. Want, deze zeer behaaglijk en modern ingerich te localiteit doet het alreeds gunstig ge legen theehuis een nog veel grooter aan- trekkingpunt maken voor de vele bezoe kers, die naar het vliegen komen zien, en als vanzelf zich zullen neervleien op de gezellige zitjes van het terras en van de restauratiezaal. nE zij alllen zullen den BONTWERKER TELEFOON 11285 Oud Kerkhof 43 UTRECHT z VERMAKEN REPAREEREN S van alle soorten BONTWERKEN im prettigen indruk hiervan meedragen en verbreiden op hun woonplaats, 'waardoor de faam van deze inrichting en van Soes- terberg belangrijk rijzen kan. Het beeld van rustige schoonheid zal den vermoei den stedeling niet gemakkelijk meer los laten. Het wgde uitzicht over het vlieg terrein wordt naar rechts in de verte slechts even, onmerkbaar haast, begrensd door een kartelende lijn der 'heuvelkam men, temidden waarvan de trouwe Stom pert nog altijd zichtbaar is, breed en on bewogen in zijn gewijde rust. Links blijft de blik weldadig rusten op de zwijgzame bosschen van Sterrenberg. De nieuwe localiteit voldoet aan alle eischen, welke door smaak, comfort en Jjygiëne gesteld kunnen worden. De rus tige betimmering en de stemmige kleur van groen met rood doen het oog welda dig aan. Het dak'wordt door statige pijlers gedragen, welke ongemerkt de afgewerkte gassen der radiatoren afvoeren. Aan twee zijden treedt het volle licht onbelemmerd naar binnen, terwijl de groote glazen kap voor een overmaat van bovenlicht zorg draagt. Deze kan tevens dienst doen als ventilator, zonder echter eenige tocht te veroorzaken. Voor de kunstverlichting ge ven de vele bovenlichten <en kleurige wand- lampen een voldoende en beschaafde licht glans. De vloer is van Amerikaansch greenen hout, dat mettertijd door 't gebruik steeds donkerder en mooier worden zal. Het moderne ameublement en de verdere aan kleeding in denzelfden toon gehouden, ver diepen de intimiteit van het geheel. Ónze opkomende plaats heeft behoefte aan dergelijke inrichtingen, waardoor het leven van dezen tijd wordt uitgedrukt. Dat heeft ook het gemeentebestuur gevoeld en begrepen, dat bij den bouw zrjn volle medewerking verleend heeft. Deze op 'mo derne leest geschoeide "en keurig inge richte zaak, in welker groote keuken en bakkerij alle gerechten worden gemaakt en toebereid, verdient zulks ten volle. Een zaak, die klinkt als een kLok', der familie waardig, welke op dat gebied reeds een zeer lang gevestigde reputatie in de hoofdstad en den lande geniet. Naar een uitdrukking nu van Soester- bergsche energie en van Soesterbergsch kunnen, welke een vooruit geworpen scha duw is van veel. dat hier in komende ja ren tot stand gebracht kan worden en de beteekenis van deze plaats aanmerkelijk vergrooten zal. Intusschen is deze mooie zaak als van zelf een stille propaganda voor de schoon heid van Soesterberg. welke nog op verre na niet genoegzaam bekend is, maar al lengs op deze Wijze voortgaande, bekend heid gaat verwerven in steeds ruimer kring. „Toeschouwer". BEVORDERD AMBACHTSSCHOOL Aan de Ambachtsschool te Amersfoort werden bevorderd van de eerste naar de tweede klasse afd. timmeren: C. van de Broek; afd. Rijwiel-, motorrijwiel en auto- herstellen: H. van der Lugt. beiden van Soesterberg. Tot de eerste klasse afd. smeden werden toegelaten: C. J. van Dijk, en T. Pijpers; afd. Rijwiel-, motorrijwiel- en autoherstel- len J. Nooder, allen van Soesterberg. BEVORDERD HANDELSAVOND SCHOOL Van de Handelsavondschool te Zeist wer den van de 1ste naar de 2de klasse bevor derd J. Th. de Jager en M. de Ridder. Het einddiploma werd uitgereikt aan A. J. van Dorrestein. allen te Soesterberg.

De Soester | 1931 | | pagina 5