2e BLAD iii Bekendmakingen. Officieel. Plaatselijk Nieuws. 3 G. v. d. MEER J r. Soesterberg. behoorende bij „D E S O E S T E R" van Zaterdag 11 April 1931, No. 29 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van B. Fij- ma, wonende Eigendomweg 1U4 om in/op perceel, kadastraal hekend in sectie G, No. 3642 een machinale houtbewerkingsinrich ting, gelegen aan den Eigendomweg te mo gen oprichten door hen is ingewilligd. Soest, 31 Maart 1931. Burgem. en Weth. voornoemd. I )e Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J Batenburg. De Burgemeester van Soest brengt ter openbare kennis dat volgens ontvangen schrijven van tien Garnizoens-Commandant te Amersfoort, schietoefeningen zullen wor den gehouden op de Leusdenscheheide te Amersfoort op 22 en 20 April van 21.00 24.00. De onveilige strook zal afgebakend zijn door roode vlaggen. Gedurende het schieten zal op den ijze ren uitkijkpost nabij het spoorwegkamp een nationale vlag geheschen zijn. De ingezetenen worden gewezen op het gevaar, eventueele niet gesprongen projec tielen aan te raken of op te rapen. Soest. 9 April 1931. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. POST EN TELEGRAFIE Lijst van onbestelbare stukken, waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand Maart 1931. Brieven Binnenland. I)c Groot, Deurwaarder. Amersfoort. Fotografie-handel. Amsterdam. Aangeteekende brief Binnenland. Mevr. de Weert. Amsterdam. Briefkaarten Binnenland Drie briefkaarten zonder adres. Mevr. Schopl.et, Rijksstraatweg. Heelsum Fil. E. Reichard. Amsterdam. Briefkaarten Buitenland Hernn tind Frau Rebel. Zürich. ALGEM. NED. VROUWEN VREDE BOND Kunstavond ter bevordering der Vredes- gedachte. Een alleszins geslaagde avond. Toe spraak. declamatie en zang, deze drie ge zamenlijk, waren wel in staat, het audito rium met afschuw, van den oorlog te ver vullen, en wat meer zegt geestdrift te wekken voor den strijd tegen den oor-, log. Na een inleidend woord van Mevr. van Berkom, die doel en streven van den Bond nader uiteenzet, werd het woord gevoerd door den heer W. L. van Warmelo, oud officier. In een boeiend betoog, dat het pu bliek pakte, ging de heer van W. na, hoe wij nk den wereldoorlog, ondanks de vele woorden, van vrede door de diplomaten te Genève, een nieuwe wedloop in de bewa pening hebben .gezien, die zijn hoogtepunt bijna heeft bereikt. Flet oorlogsgevaar is weer groot. Hoe kan dat, vragen wij wellicht. Heeft de wereldoorlog niet ge noeg geleerd? Hij schetste de gevolgen van dien oorlog, millioenen dooden en ver minkten, groote schuldenlast, een groote ontreddering over de geheele wereld. De techniek van den oorlog is zóó verschrik kelijk geworden, dat alle deskundigen het er over eens zijn, dat de volgende oorlog de vernietiging van Europa beteekent. Dit alles weten de regeeringen! Ook, dat in geval van oorlog zeker de wereld-revolutie uitbreekt en de gekleurde rassen het blanke juk zullen afschudden. Wat bezielt hen dan? Bewerken ze dan niet hun eigen onder gang? Ja, maar er zijn duistere ma hten, sterker dan welke regeering ook: het groot kapitaal; de bewapeningsindustrieën. Ook dèt heeft de wereldoorlog geleerd. Heel wat Staatsarchieven zijn blootgelegd, in tegenstelling met vorige oorlogen. Zij zijn bestudeerd en de resultaten zijn verbijs terend. Duidelijk blijkt, dat de volken in 1914 maar iets is wijsgemaakt en dat de millioenen hun leven hebben geofferd voor de winsten der internationle georganiseer de wapenfabrieken. Spr. gaf hiervan ont zettende voorbeelen; geput uit officiëele en andere betrouwbare bronnen. En de pu blicaties op dit gebied duren nog voort. h.ngelsche kooplieden leverden den gehee- len oorlog door aan de Duitschers, machi ne-olie. zink voor de Zeppelins kolen. Frankrijk kreeg staal uit Duitschland, via Zwitserland, en de Duitsche jongens, die een afschuwelijkcn dood stierven in het prikkeldraad, hebben weinig vermoed, wel ke winst hun eigen landgenoten maakten op dit prikkeldraad. Waarlijk, de gevalle nen zijn meer te benijden dan de arme ver minkte overgeblevenen, die zich bedrogen hebben. De regeeringen zijn marionetten, dansend naar de pijpen van het groot kapi taal. Dit financieert alle engere, nationalis tische stroomingen, ten eigen voordeel. Ook bij de groote werkloosheid heeft het groot kapitaal belang. De toestand is zeer ge spannen, de ministers van Binnenl. Zaken weten dat, vandaar hun hartroerend beroep op de volken te Genève, opdat de Ontwape ningsconferentie in 1932 niet mislukke! Want de nieuwe oorlog komt eind 1931 of begin 1932 volgens spr. tegen Rusland, dat dan zijn 5-jaarsplan bijna voleindigd heeft'- dat is het groote offensief tegen het be staande economische stelsel. Het eenige vraagteeken is nog, zullen de volken van West-Europa het doen, na 1914-T8? Dit te verhoeden, zegt spr., is het werk van de vrede werkers in alle landen, speciaal van de vrouw, de moeder. Werken wij dan, nu het nog dag i-! De rest van den avond werd gevuld door de zang van Mej. van Vliet en den heer Bosman, en de aangrijpende voordracht van den dichter Martin Bever sluis. Hij droeg eerst voor: „Shagerak", de eindstrijd tusschen de Duitsche en de Engclsche vloot, waarbij op één dag 10090 „koelies van den Keizer" verdronken. Ver der nog: „Oorlogsideoot", ,,Paraphrase der Tien Geboden,"; ,,de Tank", ,,Stem der Stilte", „Paul en de Vlinder", ,;de Procla matie" en „Vergeet dat nooit." De onder begeleiding van den heer Breekveld uit gevoerde zangnummers, drie liederen uit den bundel van Kees Boeke, verkondigde de stemming van den avond ten zeerstfe. De presidente sloot de bijeenkomst en wekte de aanwezigen op, zich aan te sluiten bij de Ned. Vr. Vrede Bond. SCHOOLVEREENIGING „Een School met den Bijbel" Genoemde vereeniging hield Donderdag avond 1.1. haar jaarvergadering in een der schoollocalen van de C'hr. U. L. O. School onder praesidium van Ds. B. Alkema, wel ke matig bezocht was, o.a. door wethouder Endendijk. Na het zingen van Psl. 25 6, het lezen van Psl. 25 en gebed roept spr. allen een hartelijk welkom toe. en verzoekt de secretaris voor te lezen de notulen d.d. 10-10-30, welke werden gearresteerd. In de bestuurs-facature Ds. Kruishoop wordt ge kozen met 20 van de 24 uitgebrachte stem men Ds. E. Groenevcld, beroepen predi kant alhier. Door ziekte der leden van de Commissie van Controle, wordt dit punt aangehouden tot de najaarsvergadering. Daarop werd de exploitatie-rekening 1930 behandeld, eerst die van de School Spoor straat, aangevende aan inkomsten en uitga ven, 'n bedrag van 17.lb3.76 nadeelig sal do 1361.28; U.L.O. School 971.389, nadeelig saldo 380.72, School Hees f 10612.97, zonder nadeelig saldo, School Driehoeksweg 10474.23, nadeelig saldo 79.81. Balans 104.187.61, en van alle scholen te zamen 52925.24, nadeelig saldo f 110.77. Dit nadeelig saldo zal nog mee vallen daar per kind meer zal worden uit gekeerd dan waarop was gebaseerd, n.1. uit het onuitputtelijke art. 101 der Lager On derwijs wet. Al de rekeningen werden goed gekeurd. onder dankzegging aan den heer G. Veldhuijzen, de administrateur, die zulks jaren heeft verricht. In zijn plaats, is wegens vertrek uit de gemeente, de taak nu opgedragen aan den heer T. D. van Ba tenburg. Bij dc rondvraag stelde een der leden voor een dames-comité te benoemen voor toezicht op het onderwijs in de nut tige handwerken en voor toezicht op het -.choonhouden der scholen. Niets meer aan de orde zijnde gaat een der leden voor in dankgebed. ADVIES IN ALLE RECHTSZAKEN INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU „UTRECHT" L. NIEUWSTRAAT 90, UTRECHT. Tel. 11460 - Postrek. 69147. INCASSO'S INFORMATIES CHRISTEL. JONGEM. VEREEN. „SAMUEL" Genoemde vereeniging, afd. van het N.J.V. hield in de Rembrandtzaal een pro- paganda-avond, welke aardig bezocht was. De avond werd geopend met het gemeen schappelijk zingen van Gcz. 7 1 waarna de voorzitter in gebed voorging en een kort openingswoord sprak. Daarop klonk krach tig het Bondslied, waarna het lid der ver eeniging, vriend Swanink een opwekkend woord sprak tot de ouderen, het lid A. Lui- ben in gelijken zin tot de knapen, gevolgd door het tableau „Op de Tweesprong". Hierop volgden de persberichten van Vas Dias uitgezonden door de C. J. M. V., „Sa- muël", wat zeer in den smaak viel. Na eèn gezellige pauze werd gemeenschappelijk gezongen „Grijp toch de kansen", gevolgd door de samenspraak „Ouderzegen" met tableau, dat schitterend is geslaagd. Daar na sluiting met Psl. 86 6. en gebed door den voorzitter. SOIREE IN BOSCH EN DUIN Voor de dansclub in genoemd hotel, on der leiding van den heer J.Hopman, was Woensdagavond een soiree georganiseerd, waarbij alle leden tegenwoordig waren en zich op prettige wijze vermaakten om de grappen en grollen van den humorist Ko- bus van Noord uit Zeist. Daar tusschen in werd gestept, gefoxtrot enz., waarvoor de accordeonist Comille van Steensel voor prettige afwisseling zorgde. Klokke 2 uur werd de zaal gesloten. AUTO-ONGEVAL De heer S. uit Bussum, die vorige week met zijn dochter per fiets op het fietspad langs de Soesterbergschestraat reed, werd door zijn dochter, die voorreed gewaar schuwd, dat een auto uit den Ossendamweg naderde. De heer S. stapté af, doch werd niettemin door de Gemeente-Auto, bestuurd door L. B. gegrepen en ter aarde geworpen. In bewusteloozen toestand werd hij opge nomen en bij den heer Nagel binnengedra gen. Dr. Donker verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per Gemeente-Zie kenauto naar zijn woning te Bussum werd vervoerd. Ook zijn dochter nam in deze voor der gelijk vervoer geheel ongeschikte auto plaats, De fietsen werden eveneens in deze kleine ruimte geladen, zonder dat men zich zelfs de moeite getroostte, ze behoorlijk vast te binden. Eerst op protest van de omstan ders werden deze behoorlijk bevestigd. Naar men ons mededeelde, heeft de chauffeur zijn bocht te kort genomen en was de vaart, waarmede hij deze nam, de terreinomstandigheden in aanmerking ge nomen, veel te groot. Na het ongeval heeft hij de auto terugge reden en haar een andere stand gegeven. Vreemd is het, dat de auto van de E.H. B.O. werd afbesteld en de afgekeurde Ge meente-Ziekenauto met het vervoer werd belast. Nog vreemder is ..et, dat dit kon gebeu ren buiten het medeweten van welke autori teit ook. Door de politie te Bussum werd Proces verbaal opgemaajet. Het slachtoffer is nog steeds bedlegerig en het zal wel geruimen tijd duren, eer hij zijn werkzaamheden weder zal kunnen her vatten. DAMESKOOR „EUPHONIA." Onder de eminente leiding van den heer H. J. van Maurik uit Utrecht, dirigent van genoemd koor, werd in de zaal van hotel „Eemland" een uitvoering gegeven die vol komen geslaagd is. De zaal was zeer goed bezet, en daarbij aardig opgesierd met pa pieren slingers in diverse kleuren, wat een aardig effect opleverde. De „onbekende" pianist met zijn partner zorgde voor popu laire muziek, die insloeg. Door ziekte van de presidente riep den dirigent allen het welkom toe, waarna direct daarop de uit voering ee'n aanvang nam. Zoowel voor, als na de pauze was het koor in goede con ditie en werd zuiver muzikaal gezongen, het mooie „Avondlied", ,;De Vesper"; en niet te vergeten „Salve Regina", technisch zeer moeilijk, liep als op rolletjes, vooral de slotpassages waren zeer goed. Hoe lus tig en frisch waren daarentegen de humoris tische liederen, zooals „de kikker cantate" en „de repetitie", dat was een alleraardigst geheel. Mej. B. van Dijk als leidster en M. v. d. Broek als pianiste ons compliment, de laatste vooral deed volop genieten, de ge boden bloemen waren meer dan verdiend. Tot slot van dit geslaagd program werd op verzoek opgedischt „Het Zilveren feest" onder leiding van den heer A. van Weert, wat ook nu wederom insloeg. De vorige keer hebben wij daar onze opinie reeds over gezegd; ook nu was alles wederom in de puntjes verzorgd. Het telkenmale op klinkend applaus bewees ten volle dat de avond geslaagd was. Het gezellige dansje aan het slot deed de deur toe. „Euphonia" heeft haar naam eer aangedaan. BONTWERKER TELFFOON 11285 f Oud Kerkhof 43 UTRECHT g-VEPMAKFN REPAREESEN ca '.an alle sooiten BONTWFRKFN r* AMBACHTSSCHOOL TE AMERS FOORT. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Afd. Timmeren: C. van den Broek te Soesterberg. H. van Oest uit Soest. Afdeeling Rijwiel-, Motorrijw. en Auto hersteller: H. van der Lugt te Soesterberg en T. den Ouden te Soest. Afdeeling Electvo-techniek en Instrument maken. N. van Groningen te Soest. Bevorderd van dc 2e naar de 3e klasse: Afdeeling Electro-techniek en Instru mentmaken C. Onder de Linden te Soest. Tot de le klasse toegelaten: Afd. Timmeren: A. van Kooij en H. van Riet te Soest. Afdeeling Smeden en Machine-Bankw. A. C. J. Butzelaar te Soest. C. van Dijk en T. Pijpers te Soesterberg. Afdeeling Rijwiel- en Motorrijw. en Auto- herstellen: J. Nooder te Soesterberg. Voor de afdeeling Meubelmaken en voor de afdeeling Schilderen i - nog één plaats beschikbaar. r PER AUTO NAAR HET BUITENLAND Onze lezers zullen weten, dat men voor een reis per auto of motorrijwiel naar het buitenland eenige grensdocumenten noo- dig heeft, welke de A.NAV.B., Toeristen bond voor Nederland, in den Haag en Am sterdam kantoor houdend, kan verschaffen. Wij vernemen thans, dat de formulieren tot het aanvragen dezer papieren vanwege den A.N.W.B. voortaan ook verkrijgbaar gesteld zijn hier ter plaatse en wel bij den Heer A. G. Oldigs, Hellingweg 2, zoodat men thans met het minste tijdverlies zijn aanvraag volledig kan inzenden. Dit zal door hen, die per auto of motor de grens over gaan, wel ten zeerste worden toege juicht en wij" zijn overtuigd, dat zij hiervan thans druk gebruik zullen maken. Het verkeer met het buitenland, dat vroe ger door zoovele moeilijkheden belemmerd werd, wordt de laatste jaren wel zeer ver eenvoudigd en voor iedereen mogelijk. UITVOERINGEN „DE SOESTER TURNCLUB" Met meer dan gewone belangstelling wij zen wij onze lezers er op, dat de jaarlijk- sche uitvoeringen van „De Soester Turn- club" zullen -worden gegeven op a.s. Dins dag, Donderdag en Vrijdag in de Rem brandtzaal, 's avonds te 7.30 uur precies. In het vorig seizoen werden twee uitvoe ringen gegeven. Het feit echter, dat toen velen moesten worden teleurgesteld en weer anderen geen goede zitplaats konden beko men, heeft het bestuur doen besluiten, thans 3 uitvoeringen te geven. Sinds de laatste wintevuitvoering is de leiding uitsluitend in handen geweest van den eminenten en gevierden directeur den heer J. J. van der Linden. Wat dit wil zeggen weten de velen, die de vorige winteruitvoeringen hebben bezocht, toen ook verschillende groepen door den heer Van der Linden werden geleid. Een keur van werkers werd in het afge- loopen seizoen gevormd en op de uitvoerin gen zal dan ook meenig fraai stuk werk worden getoond. De belangstelling voor de uitvoeringen in de a.s. week blijkt ook thans reeds zeer groot te zijn. Naar men ons mededeelde zijn n.1. de kaarten voor Dinsdag reeds geheel uitver kocht. terwijl voor Donderdag en Vrijdag nog slechts een klein aantal beschikbaar is. Zij, die de uitvoeringen wenschen tc be zoeken, moeten wij aanraden zich aan de in de advertentie gewende adressen van kaarten te voorzien, daar zoo goed als zeker op de avonden aan de zaal geen kaarten meer verkrijgbaar zullen zijn. OPENBARE DRONKENSCHAP. Donderdag was het weer paardenmarkt te Amersfoort of omgeving en daarbij schijnt het noodig te zijn, dat altijd veel sterken drank wordt gebruikt. Door Soest passeerde toen een handelaar met een klein losloopend paardje, welke handelaar in vrij ernstigen aard van dronkenschap verkeer de. Hij werd ingerekend en opgeborgen ter ontnuchtering in het politiebureau, terwijl het paardje een plaatsje vond achter het bureau. Natuurlijk is proces-verbaal op gemaakt. GEVONDEN VOORWERPEN Een baal meel. Een nikkelen hondenketting. Een huissleutel. GRASBRANDJE Woensdag namiddag geraakte een hoe veelheid dor en droog gras op een terrein- tje op de hoek van de Anna Paulownalaan, nabij de bekende Soester Kei, in brand. Aan vlammen en rook natuurlijk geen ge brek, doch het leek erger dan het werkelijk was. Alleen het dorre gros op het terreintje verbrandde. De oorzaak was, dat iemand die op het naburige land aan het ploegen was uit on bedachtzaamheid zijn pijp heeft uitgeklopt in het droge gras. Zooals men ziet kleine oorzaken hebben dikwijls groote gevolgen. JUBILEUM De ZeerEerw. heer A. C. H. Vossenaar, pastoor van de parochie der H.H, Petrus en Paulus, heeft in alle stilte den dag ge vierd van zijn I2j£-jarig pastoraat te Soest. Plannen bestaan, om dit heugelijke feit binnenkort meer feestelijk te vieren. Dan zal de jubilaris een portret in olie verf worden aangeboden. VREEMDELINGEN-VERKEER Door „Soest Vooruit" is een pensiongids uitgegeven, een heel net boekje met mooie illustraties, en tal van nuttige gegevens over ons dorp, voor toeristen, die hier eeni- gen tijd willen verblijven, van groote waar de. HET GEMEENTEBESTUUR DAT NA LATIG IS, TRACHT DE SCHULD OP EEN INGEZETENE TE WERPEN. Donderdag kwam in „de Tijd een bericht voor, blijkbaar geïnspireerd door onzen Ge meente-Secretaris, waarin de schrijver een ingezetene dezer gemeente er een verwijt van maakt, dat deze de gemeente noode- loos wel op 490.kosten zou hebben ge jaagd, door er op te staan, oh! wat een snoode daad, dat de gemeente hare ver plichtingen zou nakomen. Om de zaak tot een normale proportie terug te brengen, deelen wij deze in het kort mede: dat een ingezetene begin Februari heeft aangevraagd een afschrift kiezerslijst te mogen ontvangen, welke aan ieder, die er om vraagt, tegen betaling der kosten, moet worden verstrekt. De bestelling werd aangenomen door den heer Prinsen'. Wij wijzen er op, dat door de gemeente op het aanplakbord en in de plaatselijke bladen was bekend gemaakt werd, dat die afschriften voor een ieder verkrijgbaar wa ren. Toen bedoelde ingezetene niets van de aangevraagde kiezerslijst vernam, heeft hij ',ich in Maart naar de Gemeente-Secretarie begeven, waar hij van den heer van Vleuten hoorde, dat men meende, dat het hebben van een kiezerslijst en het geven van af schriften eigenlijk niet verplichtend was. Men zou evenwel informeeren. Toen de ingezetene eenige dagen later kwam hooren, kreeg hij de mededeeling, dat hij volkomen in zijn recht was, doch dat men geen kiezerslijst voor hem had. Op zijn protest ging de heer van Vleuten de zaak met den Burgemeester en den Se cretaris bespreken, doch kwam terug met de mededeeling, dat hoewel de aanvrager volkomen recht had een afschrift van de kizerslijst te ontvangen, deze hem niet kon worden verstrekt. Hiermede kon^hij naar huis gaan. Blijkbaar dachten die Overheidspersonen :ich weder eens in dien goeden ouden tijd, toen de Soester-autoriteiten zich dergelijke vrijheden tegenover de Burgerij meenden te mogen aanmatigen. De ingezetene, die niet kon goedvinden, dat met hem een loopje genomen werd, en ook niet kon goedkeu ren, dat de wet met voeten werd getreden, wendde zich, via het Bestuur van den Vrij heidsbond tot hoogere autoriteiten, met het gevolg, dat deze het Gemeentebestuur op zijn plicht wezen, en gelastten onmiddellijk aan het verzoek te voldoen. De bewering dat dit 400.zou moeten kosten, is belachelijk. Er zijn ruim 7000 kiezers; men kan er minstens 50 op zijn slofjes in één uur schrijven, zoodat ruim genomen 140 schrijfuren noodig zijn. Gere kend tegen 60 cent' per uur, zou dat een uitgaaf van 84.vorderen, welke kosten dan een gevolg zijn, niet van het verlangen van den ongenoemden ingezetene, doch van den Gemeente-Secretaris, die niet tijdig zorgde, dat aan de bij de wet gestelde ver plichtingen werd voldaan. Wat te zeggen van een Gemeentebestuur, dat openlijk in alle bladen bekend maakt, dat afschriften van de kiezerslijst verkrijg baar zijn, en als men er omvraagt, je tracht af te schepen met de mededeeling dat men wel gelijk heeft, en er wel recht op heeft, doch dat zij niettemin je er niet aan kunnen noch willen helpen. Prosit, wie zegt daar wat! BRANDSTICHTING TE SOESTER BERG. Voor de rechtbank te Utrecht stond Dins dagmorgen de 50-jarige M. B. te Soester berg terecht, onder verdenking het huis, dat hij met zijn schoonzuster te Soesterberg bewoonde, opzettelijk in brand te hebben gestoken. Hij had tal van voorwerpen in een der kamers met petroleum overgoten. Hij zou deze daad verricht hebben om in het be zit te komen van de verzekeringspremie van 10.000. Een taxateur vertelde bij het ver hoor voor de rechtbank, dat de waarde van het verzekerde niet meer dan 3000 be droeg. Een andere deskundige-getuige deelde mede geconstateerd te hebben, dat verdach te door middel van petroleum den brand gesticht heeft, en toen de woning verliet om zich naar Utrecht te begeven. t)e Officier van Justitie eischte een ge vangenisstraf van één jaar en drie .maanden, met aftrek van den tijd in preventieve hech tenis doorgebracht. De verdediger mr. Van Besten meende dat het bewijs niet is ge leverd en concludeerde tot vrijspraak. DE PLEZIER VLUCHTEN Het gure weer heeft op de eerste dagen der pleziervluchten, welke hier van 1 tot en met 6 April gehouden zijn, wel parten ge speeld. De laatste dag, op Paaschmaandag, was echter de belangstelling, ook dank zij het mooie weer zoo groot, dat vele lief hebbers niet aan de beurt konden komen. Wel 250 passagiers maakten dien dag een rondvlucht mede. HET MUZIEKCONCOURS TE ZEIST. Aan het muziekconcours te Zeist, dat door het Zeister Harmoniegezelschap „Oefening Baart Kunst" is uitgeschreven op 13, 14 en 25 Mei a.s. zal op Hemel vaartsdag in de 4de afdeeling fanfare o.m. deelgenomen worden door de Muziekver- eeniging „St. Jozeph" van Soesterberg, dir. de heer Wakelkamp. GENIETROEPEN GEDETACHEERD Op 14 April a.s. zal, onder leiding van den lsten luitenant H. van der Sluys, het personeel van de School-compagnie Spoor wegtroepen van het Regiment Genietroepen te Utrecht naar de Legerplaats bij Zeist (Hoogte 50) worden gedetacheerd voor het verrichten van werkzaamheden aan de smal- en normaal-spoorbanen te Soester berg en te Soestduinen. FAILLISSEMENT GEëINDIGD Het faillissement van P. van de Weerd Gzn. te Soesterberg, Curator mr. L. Sta dig, wonende, te Amersfoort, is geëindigd door het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst met een uitkeering van 24.5 VAN DEN HEUVEL Er komen hier zoo langzamerhand meer en meer van die dagen, waarop het leven eenigszins gelijken gaat op dat van een groote badplaats in 't hoogseizoen. Eenigs zins maar, daar het leven in een badplaats rijker is aan afwisseling, want behalve de groote attractie van het strand, zijn daar nog de vele mondaine gelegenheden, waarin een overvloed van verstrooiing aan den be zoeker geboden wordt; maar feitelijk be- hooren zij niet tot het echte ontspannings leven, ook al zijn zij gelegen op een boule vard, die op het strand uitzicht geeft. Het Vliegkamp is eigenlijk het eenige, maar dan ook een zeer groot attractiepunt hier en overigens bepalen de genoegens van het uitgaan naar hier zich tot een bezoek aan bosch en heide, waar men zich in de ongerepte natuur nog zuiver vermeien kan. Duizenden menschen zijn op den twee den Paaschdag naar hier getogen en vul den de anders stille wegen en lanen met een drukte en bedrijvigheid, welke een vijftien jaar geleden hier geheel en al onbekend waren, maar zich nu in steeds toenemende mate op algemeene uitgaansdagen vertoo- nen gaan. Als een ware intocht was die drukte op tweeden Paaschdag te beschouwen. Van heinde en ver, in al de vele vervoermid delen waren er menschen gekomen, groot en klein, om deze sehoone oorden, al was het maar voor slechts enkele uren, te be zoeken. De Boulevard vóór het vliegter rein was wel de groote verzamelplaats. Daar concentreerde zich gedurende een groot deel van den dag een menschenmassa om naar de passagiersvluchten te zien. Het terras vóór het theehuis was vol en even zoo waren serre en zaal goed bezet. Dc Banningstraat was de groote verkeersader. Drukte en vertier hier, maar ook veel ver der af nog, op den straatweg, was het on gewoon druk van auto's, fietsers en voet gangers. En zelfs de stille bosschen en heuveltoppen werden opgezocht. De steden Utecht en Amersfoort hadden 'n groot contingent geleverd, maar ook van Zeist en andere naburige plaatsen, waren er velen naar hier gelokt. Het gevoel van eruit te zijn, dat vooral door het vertoeven ergens op een mooi natuurplekje wordt opgewekt, kan veel verandering in een mensch teweeg brengen. Met welgevallen laat men de weldadige invloeden van zon, bosch en heide op zich inwerken. Zelfs stijve menschen komen soms buiten los. Er heersch dan ware on gebonden vreugde, die, zonder daarom tot uitspattingen of oneerbaarheid aanleiding te geven, des te grooter is naarmate de :on milder haar stralen over de menschen giet. Men zag ook op den tweeden Paasch dag bij een der heuvels ernstige dames en heeren met hun kinderen stoeien, waar voor ze in gewone omstandigheden bijv. in een der stille straten van hun woon stad feestelijk bedanken zouden, ook al was de verleiding nog zoo sterk. De vervoermiddelen hadden het bij tij den overdruk. Tram en bus maakten goe de zaken. Extra-trams waren ingelegd en och was men soms niet bij machte om de vele verwachten ferstond huistoe te voe ren. Men kon nu het hier ongewone ver schijnsel waarnemen, dat clubjes menschen ach van de vele verzamelden bij de drukke halteplaats afscheidden om terug te loopen naar een der verafgaandc halten, in de hoop* daar in den cerstkomenden tram ook plaats te zullen vinden. Zelfs bagagewagens de len dienst voor personenvervoer. Maar dat kleine ongerief werd niet geteld, nu men een heerlijken dag buiten had doorgebracht. Dankzij het moderne verkeer konden nu velen genieten, die vroeger daarvan totaal verstoken bleven. De gansch bizondere drukte van Maan dag wijst er op, dat deze natuurstreek meer en meer bekendheid gaat genieten en dat #zij door haar geheel eigen karakter tege moet komt aan den trek naar het wild na tuurlijke. aan de voorkeur boven het gecul tiveerde, die in vele menschen ondanks het automatische en de werktuigelijkheid van het moderne leven, nog niet geheel en al gedood zijn. Dat is het geheim van de onbeschrijflijke vreugd, die er soms kan opgaan bij de ste delingen wanneer zij op een zonnigen, vrij en voorjaarsdag de stad ontvluchten gaan om zich naar buiten te reppen. Paaschmaandag zag hier een fleurige boulevard, die schitterde jn de heldere voor jaarszon en aldaar en ver rondom was Soesterberg een groote staalkaart van men- schentvpe's, die zich allen van hun zonnige zijde Heten zien. „TOESCHOUWER" L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten

De Soester | 1931 | | pagina 5