VERSLAG 1 s Het Gele Gevaar. C. Binnenland. HILVERSUM HILVERSUM Sport. Soesterberg. K. H. Haremaker, Banketbakker Van Weedestraat 40 - Soestdijk Voor de aanstaande Feestdagen c 4 4 4 4 4 4 4 Dami geheele of gedeeltelijke ontheffing van den aanslag worden verleend. Artikel 10. Wanneer blijkt, dat een aanslag niet of te laag is opgelegd, kan de te weinig gehe ven belasting van den belastingplichtige of zijn erfgenaam worden nagevorderd, zoo lang niet sedert den aanvang van het belas tingjaar drie jaren zijn verstreken. Artikel U. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1931. Zij vervangt de verordening van 25 No vember 1921, gewijzigd den 17 November 1922, welke echter van toepassing blijft op alles wat betreft de schoolgeldheffing over de jaren en gedeelten daarvan, welke aan het belastingjaar 1931 voorafgaan. Overgangsbepaling. De heffing van schoolgeld ingevolge deze verordening geschiedt voor de eerste maal over 15 maanden en wel over het tijdvak van 1 Januari 1931 tot en met 31 Maart 1932, met dien verstande, dat als grond slag voor die heffing wordt genomen het belastbaar inkomen, bedoeld in artikel 37 der wet op de Inkomstenbelasting over het belastingjaar 1930/1931, of zoo dat inkomen nog niet op dez-e wijze is bepaald, volgens 't laatstbekende belastbaar inkomen over een voorafgaand belastingjaar. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, denMei 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Wanneer ooit een spreekwijze door de praktijk bevestigd werd, dan is dit wei het geval met de bewering, dat men ook van het goede te veel kan krijgen. Speciaal dan ten opzichte 'van het goud. De koste lijke en door velen zoo vurig begeerde geile schijven hebben zich op sommige plaatsen zóó sterk opgehoopt, dat men van een ernstig gevaar mag spreken, het gevaai van het gele metaal.... het „gele gevaar... Oorspronkelijk heeft het goud zijn waar de ontleend aan de omstandigheid, dat het schaarsch was, niet aan bederf of roe£i onderhevig (vandaar de laanduiding „eidel metaal) en zoodoende een uitermate ge schikt ruilmiddel. En al£ internationaal erkend en aanvaard ruilmiddel kreeg hei dus langzamerhand de symbolische betee- kenis van welvaart. Alles wat met goud in verband stond, wekte onmiddellijk ge dachten op van voorspoed, evervloed, rijk dom. Doch.... men kan ook van het goede teveel krijgen. En zoo is dan momenteel de opeenhoping van goud in bepaalde landen, hetzij als oorzaak, hetzij als ge volg, voor een groot deel aansprakelijk voor de economische inzinking en Werk loosheid. Hoewel men meent, dat deze dan het diepste punt eindelijk voorbij is. Het is zeer de moeite waard, voor een goed begrip van den huidigen internationa len toestand, eens den omvang van vdii Ti'eemdschijnende „gele" gevaar mal tt gaan. De waarde van het muntgoud waar over de wereld op het bogenblik de be schikking heeft, wordt (geschat op 26.1 milliard gulden. Laarvan bezitten Amerika en Frankrijk samen bijna twee derde. Zoo wel Amerika als Frankrijk beschikken dus over veel meer goud, dan ze gebruiken kunnen op het oogenblik. Van Maart 193C tot Maart 1931 alleen al kwam er vooi een som van 700*millioen gulden aan gouc Amerika binnen. In de gansche wereld geschiedenis is het nog nooit voorgeko men dat er in eenig land zóóveel igoud, «op gehoopt was, als thans in de Vereenigdt Staten. De goudvoorraden van de Fede rale Reserve Banken (die zijn in Ameri ka, wat bjj ons de Nederlandsche Banl is) beloopen 11.790.000.000 gulden. LJk« dollar, die in Amerika in omloop is, is voor belangrijk meer dan 100 j)Ct. dooi goud gedekt, terwijl de wet slechts eer gouddekking vereischt van 40 ptC. vooi het papier in omloop. Op deze manjei heeft Amerika 5 milliard gulden in gouc boven en behalve de wettelijke vereisch- te. In Frankrijk heeft men een dergelijk surplus aan goud van 2.5 milliard gulden Met andere woorden, er liggen op he. oogenblik 7.5 milliard gulden aan goud ongebruikt, renteloos en bij wijze van spreken waardeloos in de kelders van dc Amerikaansche en Fransche circulatie banken. Terwijl andere landen schrijnend gebrek aan het gele metaal hebben. Geen wonder, dat een comité van ex perts van den Volkenbond, de z.g. goud delegatie, dit buitengewone vraagstuk ge durende 1.5 jaar bestudeerde en tot zeei belangwekkende conclusies kwam. Zo< heeft men berekend dat. indien alle lan den tevreden waren geweest met he'. handhaven slechts van hun wettelijke mi nimum voor goudreserve, er aan het einc van 1928 een wereldsurplus zou zijn ge weest van 4500 millioen gulden. De oor zaken voor de onevenredige verdeeling var. het goud zijn zoowel politiek als econo misch. Douanetarieven en in-en-uitvoer- verboden leiden ertoe, dat sommige lander teveel goud krijgen en andere weer te wei nig, doordat de internationale uitwisseling, het ruilverkeer van goederen en dienster, belemmerd wordt. Voor kapitaal bestaa'. momenteel vrijwel over de geheel wereld vrijhandel. Maar voor goederen niet. Wal op den keper beschouwd een enorm dwa ze en inconsequente vertooning is. Want wat is kapitaal nu anders dan „goederen of diensten"? i Als het kapitaal vrijelijk zich beweegt terwijl het goederenverkeer belemmerd* wordt, worden in debiteurenlanden de goudvoorraden geregeld aangesproken, om de schulden te kunnen betalen. Uitputting dier reserves verstoort hetcredietsyfiVeenv waardoor werkloosheid toeneemt en het publieke vertrouwen geschokt wordt. Aan den anderen kant wordt het opgehoopte goud in sommige landen, dat boven het voor de biljettencirculatie vereischte per centage uitgaat, steriel, d.w.z. niet werk zaam, m.a.w. waardeloos. Terwijl andere landen het zoo uitnemend konden gebrui ken. liarom raadde de goud—lelegatieaan crediteurenlanuen aan. om zóóveel kapi taal (goud) in het "buitenland in den vorm vin leeningc.i te plaatsen, dai het even wicht weer hersteld wordt. In het kort komt dus feitelijk de afwen ding van het „gele" gevaar, de nuttelooze en zelfs gevaarlijke opeenhooping van te veel aan goud hierop neer, dat de dwaze economische belemmeringen, de douane barrières worden opgeruimd, waartoe dus weer politieke geschillen moeten worden opgelost, opdat de goederen even vrij uit gewisseld kunnen worden als het kapitaal. De onverbiddlijke economische noodzaak is dus bezig de „verlichte" politieke heeren de noodzakelijkheid van internationale samen werking in de harde koppen te stampen. Maar ze zijn deksels hardleers, deze diplo maten, die meenen met bruut geweld of on- dergrondsch geknoei, de onverzettelijke absolute waarheden en economische en rao- reele wetten te kunnen breken en naar eigen hand zetten. Doch de tijd gaat voorbij en heeft slechts een meelijdend lachje over voor zulke groteske, nuttelooze en hope- looze pogingen. FLORIS C. Kamer van Koophandel Fabrieken voor de Geldersche Vallei. omtrent den toestand van den Al- gemeenen Waterstaat van het Heemraadschap de Rivier de EEM, beken en aankleve van dien over het jaar 1930, opgemaakt door Wa- tergraaf en Heemraden ingevolge artikel 94 van het reglement. Het jaar 1930 was over het algemeen zeer ongunstig voor den Waterstaat, tengevolge van den grooten neerslag en vele Noord- westerstormen kwamen in de tweede helft van het jaar herhaaldelijk zeer hooge wa terstanden voor. De eerste zes maanden leverden geen moeilijkheden op; van 17 tot 28 Juni was de waterstand in de verschillende beken zelfs zeer laag, doch in Juli en Augustus kon ondanks voortdurend spuien het over tollige water niet worden afgevoerd, zoodat :>p 15 en 10 Augustus bij hoogen Eemstand en zware regenbuien de verschillende beken buiten hare oevers traden, waardoor veel chade werd veroorzaakt aan de te veld taande gewassen en het vee op vele plaat sen van de ondergeloopen weiden naar hoo- gere streken of naar de stallen moest wor den overgebracht. Ook op 10 en 11 October werden, tenge volge van den hoogen stand der beken, de laaggelegen landerijen overstroomd. Alhoewel de vervulling van de Lunteren- -.che beek en de Rivier de Eem niet is ver minderd, werd door den grooten regenval in de zomermaanden niet zooveel last on dervonden als in vorige jaren. De uitgraving van de waterleidingen, die aet Rijnwater door de Broeksloot in de Lnnterensche beek moeten afvoeren, is in L930 tot stand gekomen; in het rapport van de schouw over de Broeksloot en Lunte- rensche beek, hierachter vermeld, komen wij nader op deze gelegenheid terug. RIVIER DE EEM De gewone jaarlijksche snijding van wa terplanten van de Eem, van het gebouw de Spijker tot de Melm behoefde dit jaar niet ,e geschieden, omdat dit gedeelte van de liem is uitgebaggerd, en daardoor de wa- :erplanten door de baggermachine waren verwijderd. De jaarlijksche schouw werd gehouden op den 6 September 1930, waarbij de Water raaf, 3 Heemraden, 7 Hoofdingelanden en le Secretaris-Penningmeester van 't Heem- aadschap tegenwoordig waren. De Kamer aar verrichte de peilingen. De waterstand was bij den aanvang van de schouw om 9 uur voormiddags aan de Kleine Koppel 0.46 Meter beneden N.A.P.; .usschen de Koppelpoort en Spoorbrug werden diepten gepeild van 0.40 tot 3.50 M., in dc middenopening onder de Spoor- orug 1.20 tot 2.50 Meter. Voorts werden op de volgende plaatsen de waterstanden opgenomen en dieptepei lingen uitgevoerd: Hofstede de Platluis 2.20 tot 2.40 Coelhorst 2.20 tot 2.50 le Mal en sluis 2.20 tot 2.30 i)e drie Sluizen 2.00 tot 2.45 Hoogerhorst meer dan 5 Meter Kleine Slaagsche Sluis 2.00 tot 2.40 Groote Slaagsche Sluis 2.40 tot 2.50 Eemlandsche sluis 3.60 tot 3.70 Bloklandsche sluis 3.00 tot 3.10 Bikker sluis 3.40 tot 3.70 Oosterhoofd b/d monding 1.50 tot 2.00 Uit de peilingen blijkt, dat ten behoeve van de Scheepvaart de vaargeul ruim 1.50 Meter is verdiept. W2ar vorig jaar bij een waterstand van 0.23 boven N.A.P. een diepte werd gepeild bij Coelhorst van 1.50 Meter tot 2 Meter, werd thans bij een waterstand van 0.42 be neden N.A.P.dus 0,65 Meter lager, een diepte gepeild van 2,20 Meter. Even voorbij Hoogerhorst is een groote bocht afgesneden en kon reeds door het nieuwe riviervak worden gevaren; deze ver betering komt niet' alleen de scheepvaart, doch ook den waterafvoer ten goede. Voor demping van de oude rivierarmen werd het bcnoodigde zand nabij Hooger horst uitgebaggerd, waardoor zelfs met de peillat van 5 Meter geen grond kon wor den gehaald. Bij de Groote Slaagsche sluis kon de wa terstand niet worden opgenomen, omdat een groote hoeveelheid zand voor die sluis was gestort en daardoor de bout niet meer zicht baar was. Tengevolge van den grooten re genval in Juli en Augustus werd van de onaangename lucht van het water weinig bemerkt. Om ongeveer drie uur was de boot met de schouw voerenden weder te Amersfoort terug. EEN LEGERREVUE IN WEST BRABANT? De voorzitter der soc.-democratische Ka merfractie, ir. Albarda, heeft aan het partij bestuur mededeeling gedaan van zijn voor nemen, om aan de regeering inlichtingen te vragen aangaande de waarheid der pers berichten, volgens welke in Augustus aan staande, een legerrevue zal worden gehou den in de nabijheid der Belgische grens, ook ter herdenking van zekere wapenfei ten van 1830. Het partijbestuur besloot, de inlichtingen der regeering af te wachten, om, indien deze de persberichten bevestigen, een pro testactie te organiseeren. DIERENBESCHERMING. Door den Bond van Daadwerkelijke Die renbescherming was Woensdag te zamen met de Vereeniging voor Wettelijke Dieren bescherming in de Van Dijkzaal te den Haag een propaganda-avond belegd, waar o.a. de heer Henri Polak, lid der Eerste Kamer, als spreker optrad. De heer mr. A. J. van Waveren, voor zitter van den bond, heette de aanwezigen, in het bijzonder de sprekers van den avond, namens beide besturen welkom. De heer Henri Polak, hierop het woord verkrijgende, begon met er op te wijzen, dat de wereld vervuld is van velerlei leed, dat de menschen elkander aandoen. Daar naast is er het leed van het dier, dat eigen lijk het menschenleed overtreft, doordat het dier moet dulden zonder zich te kunnen verzetten. Het dier is onderworpen aan den wil en de belangen van den mensch. Hieruit behoorde een zachtaardige behandeling van het dier voort te vloeien. Maar de werke lijkheid is anders. Kon het dier zich door middel van een stem uiten, zoo zou een kreet van protest en van wraak opgaan. Het dier lijdt echter stom, moet dulden en dra gen. Menschen kunnen zich aaneensluiten lot het verzet door middel van de organisa tie. Ook dat is buiten het bereik van het dier. Gelukkig zijn er menschen, en er zijn er steeds meer, die het voor het dier op nemen. Zij spreken voor het dier, stellen eischen ten behoeve van het dier en verde digen het. Hun taak is in de eerste plaats het steeds verkondigen van hetgeen de mensch aan het dier misdoet; en dat is ontzettend veel en meer dan vele dierenbeschermers zelfs ver moeden. De wereld is één groote martel plaats, één Calvariënberg. Spr. lichtte dit uoe door verschillende vormen van mishan deling op te sommen. Talrijk zijn de velen die behagen scheppen in het dooden van dieren. In dit verband noemde spr. de jacht, het hengelen en de jacht op grof wild in de tropen, die zulk een omvang heeft aangeno men, dat verschillende diersoorten uitge roeid zijn of dreigen te worden. Ook uit winstbejag en in dienst van de menschelijke ijdelheid worden vele dieren gedood. Spr. noemde in dit verband de wal- visch, die binnen een gering aantal jaren zal zijn verdwenen, de jacht op pelsdieren heeft ongekende afmetingen aangenomen. Dieren die in 't veld zijn uitgeroeid, als de zilvervos^ worden speciaal gekweekt om hun bont te verwerven. Zeeleeuwen wor den met een knuppel bewusteloos geslagen en daarna levend gevild, omdat de huid dan 't gemakkelijkst afvalt. Slangen, hagedis sen enz. moeten het ontgelden ten behoeve van de schoentjes en taschjes van de da mes. Van de aantallen der dieren die wor den gedood ujt winstbejag kan men zich nauwelijks een voorstelling maken. Spr. stond vervolgens stil bij de vangst van zangvogels, die voor ons land OU k 100.000 slachtoffers per jaar eischt. In het buitenland worden de gevangen vogeltjes verkocht. Dieren, waarvan men terecht of len onrechte meent dat ze voor den mensch schadelijk zijn, worden eveneens vervolgd en verdelgd. Zoo bijv. het ijsvogeltjey de otter en de zeehond, op het dooden waarvan de regeering zelfs een premie heeft gesteld. Spr. kan van zichzelf getuigen, dat hij een zachtmoedig mensch is zonder vermaak in eens anders leed, maar het bericht dat een Hagenaar bij de jacht op zeehonden is ver dronken, heeft men toch zekere voldoening verschaft. Ook de bescherming van de jacht brengt veelal het dooden van dieren mee, waardoo-r het evenwicht in de natuur wordt verstoord. De wet moet hierin dan weer voorzien. Ook van onkunde en bijgeloof zijn vele dierer* als vleermuis, uil, ringslang, enz., het slachtoffer. De natuur heeft en behoudt haar eigen evenwicht, mits de mensch dit maar niet verstoort. Geschiedt dat, dan is het eind niet te overzien, waarvan spr. eeni- ge voorbeelden gaf. Vervolgens wees hij op de uitroeiing van dieren ten behoeve van amusement (in cir cussen, enz.) en van de zgn. wetenschap b.v. musea en de behandeling van oude mannen met apeklieren). Van vivisectie, het coupeeren van ooren en staarten, het cas- streeren, het misbruik van den trekhond, het leggen van een hond aan den ketting, het werk der musschengilden, enz. enz. maakte spr. slechts terloops gewag, om te besluiten met de eigenlijke en rechtstreek- sche dierenmishandeling, waarvan politie rapporten en kranten melding maken, al ge beurt er veel meer dan wordt gepubliceerd. Ook hiervan gaf spr. eenige afgrijselijke voorbeelden, die aan tal der aanwezigen duidelijke blijken van medegevoel ontlok ten. Een dame zagen wij zelfs met de vin gers in de ooren zitten om maar niets meer te liooren. ij Wij moeten, zei spr., tegen dit alles ons heil zoeken bij de politie en de wette lijke macht. De bestaande verordeningen en wetten zijn niet voldoende. Het dooden van een dier. behalve op medische gronden, dient strafbaar te worden gesteld. De goede wet ten zijn echter niet genoeg, op de toepas sing ervan komt het ten slotte aan. De straf fen die worden opgelegd zijn over het al gemeen niet zwaar genoeg en weerhouden dc menschen niet van overtredingen. Het politietoezicht laat volgens spr. eveneens veel te wenschen over. Hij acht noodig een veel uitgebreider wettelijke bescherming van het dier, meer politietoezicht, verbod van het houden van trekhonden, verbod om hon den aan een ketting te leggen en tal van andere verboden en beperkingen, die de door spr. geschetste misstanden uit de we reld moeten helpen. Spr. is overtuigd, dat dit programma, dat aanvankelijk bespot en daarna bestreden zal worden, ten slotte zal worden verwezenlijkt, waarna niemand meer zal begrijpen dat het ooit anders is geweest. De opvoeding van de jeugd zal daarbij een belangrijke rol kunnen spelen. De liefde voor de natuur moet bij de kinde ren worden opgewekt, opdat steeds meer menschen zullen opkomen voor de belan gen van het gemartelde dier. Het dier moet gelijkwaardig worden verklaard aan den mensch, eerst dan zal een werkelijke be- chaving zijn verkregen. De rede van den heer Polak, telkens door bijval onderbroken, vond ten slotte luid ap plaus. BAARN. DIERENBESCHERMING. Tot Inspecteur van de afdeeling Baarn, Soest en Omstreken van de Nederlandsche Vereeniging tot Dierenbescherming is be noemd J. J. Prinsenberg, te Soest. AMERSFOORT. Voor de Handelsscholen is het eindexa men vastgesteld op de volgende data: Gemeentelijke middelbare handelsschool van 13 Juni25 Juni schriftelijk en 29 Juni 1 Juli mondeling; Hoogere Handelsschool schriftelijk 15 Juni27 Juni en mondeling 69 Juli; handelsavondschool 15 Juni26 Juni. Voor de Rijks H.B.S. zijn de data: diploma A 30 Juni laatste dag en voor di ploma B 13 Juli laatste dag. JUBILEUM WEDSTRIJDEN U.P.V.B: Ter gelegenheid van het 30-jaig bestaan van den Utr. Prov. Voetbalbond vond Zon dag 10 Mei in het fraaie Sportpak te Hilver- ;um een junioren-tournooi plaats. De Es- 'ac junioren kwamen uit in afdeeling A met elftallen van de vereenigingen Zeist, Kampong, 't Gooi. Velox en Elinkwijk. De leeftijdgrens was vastgesteld tot en met 18 jaar; dit was voor de Esvac junioren en geweldige handicap daar alle elftallen bestonden uit groote spelers, terwijl Esvac met het gewone competitie elftal uitkwam, waarvan de oudste 17 jaar en de jongste 12 jaar is. Toch hebben zij uitstekend partij gege ven en de uitslagen der wedstrijden, die elk 2 X 15 minuten duurden, bewijst dc enorme tegenstand die de Esvac junioren hebben geboden. De laatste wedstrijd werd zelfs gewonnen van Elinkwijk, zoodat ten slotte nog een eervolle plaats op de ranglijst werd verworven. De uitslagen waren: Zeist- Esvac 21, KampongEsvac 21, 't Gooi- Esvac 42, VeloxEsvac 10, Elinkwijk Esvac 12. De eindstand was: Velox 't Gooi Zeist Esvac Elinkwijk Kampong 7—0 15—5 4—3 6—10 4—8 2—12 E. S. V. A. C. De uitslagen der gespeelde wedstrijden waren als volgt: Zaterdag ExcelsiorEsvac 40 B. F. C. jun. Esvac jun. 14 Zondag Amerfs. Boys IIE: A: C. III 32 Esvac IE. A. C. I 21 Dc eerste ronde van de Zilveren Schoen wedstrijden is 1.1. Zondag met een eervolle nederlaag voor Esvac I geëindigd. De kam pioenen der le klasse bleven met 42 in dc meerderheid en komen nu uit in de fina le, welke gespeeld wordt 31 Mei a.s. Het resultaat, al is het een nederlaag, is voor de Rsvaccers zeer goed te noemen en wan neer in het komende seizoen zoo gespeeld wordt dan kan in de le klasse een eervolle plaats bereikt worden. In de 2e Afd. plaat ste Amersf. Boys II zich door een 32 overwinning op E A.C. II zich in de finale dezer afdeeling. Zondag 17 Mei a.s. worden in het Burge meester Dekethpark de wedstrijden voort gezet met de volgende wedstrijden: 1.30 uur Esvac II't Gooi V 3.00 uur Soesterberg IN.S.F. I Vooral deze laatste wedstrijd belooft een spannende ontmoeting te worden. N.S.F. is een der sterkste 2e klasse elftallen, waar aan Soesterberg zijn handen vol zal heb ben. Soesterberg is aan zijn reputatie ver plicht deze wedstrijd te winnen, terwijl de Hilversummers op hun beurt er een eer in zullen stellen de le klassers te kloppen. Van den uitslag is dan ook niet te voor spellen. vandaar dat het publiek getuige zal zijn van een fraaie spannende kamp. De junioren ontvangen Zaterdagmiddag de B. F. C. junioren te gast en daar zij 1 1. Zaterdag te Bussum reeds met 41 wonnen, verwachten wij ook nu een over winning voor de jeugdige Esvaccers. VAN DEN HEUVEL. De dieren zijn genoodzaakt zich te bewe gen om voedsel te bemachtigen. Bij den cul- tuurmensch is dikwijls het omgekeerde het geval. Hoevelen zijn er niet, die bij een zit tende leefwijze den strijd om het bestaan moeten voeren, waardoor op den langen duur zoo tenminste door gepaste beweging hierin niet de noodige afwisseling gebracht wordt, belangrijke schade aan het lichaam berokkend wordt. Als normale en natuurlijke beweging geldt nog altijd het wandelen» dat volgens opinie van alle deskundigen door iedereen, die geregeld met zijn hersens werken moet, minstens één a twee uren per dag onder houden worden moest, zoo men zich van een blijvende gezondheid verzekeren wil. Met of zonder hun schuld komt hiervan in de praktijk bij velen echter weinig terecht. Het had er zelfs den schijn van in de laat ste jaren, alsof het wandelen geheel en al uit mede raken zou. Van vele zeer jongeren wordt gezegd, dat zij spoedig moe worden en tegen een flinke wandeling opzien. Naast de zegeningen door de tiets en de vele snel le verkeersmiddelen gebracht, hebben deze met zijn allen het trage tempo van het loo- pen reeds lang geslagen en dit voor een goed deel schijnbaar overbodig gemaakt, wat intusschen voor de gezondheid niet altijd voordeelig gebleken is. Zelfs werd door sommigen het loopen alleen nog maar als een noodzakelijk kwaad beschouwd, waarvan men slechts bij zeldzame gelegen heden nog noodgedwongen gebruik ma ken moest. Op gebaande buitenwegen werd veelal niet eens meer met den tot een pre- nomeen geworden waüdelaar rekening ge houden. Hierin is nu in den laatsten tijd gelukkig een kentering gekomen en de natuur, die men zonder groote schade nooit voor langen lijd den rug kan toekeereri, wordt weer meer en meer in haar aanzien en waarde erkend. Men komt weer tot het inzicht, dat 4 Hofleverancie r Telefoon No. 2070 zijn wij bizonder gesorteerd in fijne soorten koekjes, amandelkoekjes, g ivulde schuimkoekjes, patitfour- koekjes en fijne soorten bolerkoekjes. Voor bestellingen van taarlen, verzoek ik U even een beekje aan te vragen, waar U een groote verscheidenheid taarten en gebak in vindt. Alle soorten zijn duidelijk omschreven, hetgeen voor U met beslelleii erg gemakkelijk is. Vruchten cakes, boter cakes, chocolade cakes, Juliana cakes en Koninginnen gebak zijn steeds in voorraad. Kalfsvleeschbroodj 's, Cioquelttn en Pasteiljes kunt U den heelen dag door warm thuis bezorgd krijgen. Verzoeke voor de FEESTDAGEN vroegtijdig te willen bestellen? 4 c c 4 c c c c c c c c c c c c 4 4 4 4 4 de gczoi maar nu Het wai al weid hersteld Het m zijn, wai ge zijde lichamel: hoogst t oud als een nieu Het g; en de wa Op vers. wegen w pad aan; wandelt o enkele j; door de Naast de king met vreemdel nieuwe w deel van op dezen lometer gaat hij l»er« Bib dier plaa en bevind zig. De d gesloten sturen en gelegenhc zestiendei we wandt een kan Dergel i deelneme: zij er net verkiezen eiken leef zochte r<> door lanjj er zijn. di kend zijn In teget de wande wegen bej wandelen tingen uit wegen en heidepadei over de h te dwalen, hier nimm stellenden oord, het j gezonden, hebben. Maar vo de lente v king voor deel van park van hoorend, v

De Soester | 1931 | | pagina 2