L. J. H0KSBERGEN Bekendmakingen. Plaatselijk Nieuws. Pluimveeteelt. Gemeenteraad 2 Q. v. d. MEER Jr.^ Wi M i Ingezonden. COLLECTE VOOR DEN GEWAPENDEN DIENST Burgemeester en Wethouders der Ge meente Soest maken bekend, dat de jaarlijk- sche Collecte ten behoeve van het „Fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden" in deze Gemeente zal worden gehouden aan de huizen der ingezetenen. Zij achten het niet ondienstig de ingeze tenen te herinneren, dat dit Fonds niet is opgericht en wordt aangewend om datgene te doen waartoe de Staat verplicht is, maar om buitengewone belooningen uit te reiken aan hen, die bij de verschillende oorlogen voor ons Vaderland en onze Overzeesche bezittingen lijf en leven hebben veil gehad. Burgemeester en Wethouclers vertrouwen, met het oog op de steeds toenemende be hoefte, dat de ingezetenen door milde offers blijken zullen geven van hunne belangstel ling in het lot der gekwetsten. Soest, 1. Mei 1931. De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. GEMEENTERAADSVERGADERING De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat eenc openbare vergade ring van den Raad is belegd tegen Woens dag. den 20 Mei 1931, des namiddags 2 uur. Soest, 13 Mei 1931. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. BEGRAFENIS Ds. H. VAN DRUTEN. Onder zeer groote belangstelling werd Woensdagmorgen te 12 uur onder klokge lui op de Ned. Herv. Begraafplaats het stof felijk overschot aan de groeve toe vertrouw van den em. pred. Ds. H. van Druten. Toen de kist in de geopende groeve was neergelegd trad allereerst naar voren Ds. Meijnering, welke getuigde van den grooten eenvoud en liefde van den prediker en vatte z'n geheele prediging samen in Joh. 20. Vervolgens sprak de voorganger der gemeente Rijnsburg, welke de overledene ruim 40 jaar heeft gediend en getuigde van de groote aanhankelijkheid van die gemeen te, ook voor Warns, waar hij te voren het Woord heeft bediend. Daarna sprak Ds. Al- kema als oud-catechisant en vriend woorden van hartelijk medeleven. De oudste zoon dankte daarop bewogen voor de hartelijke woorden en de overgroote belangstelling. INTREDE VAN Ds. S. WOUTERS. Geref. pred. alhier. Onder zeer veel belangstelling heeft Dins dagavond Ds. S. Wouters uit Dronrijp in de Julianastraat zijn intrede gedaan. Onder orgelspel en het zingen van Psl. 123 1 be stijgt ZEerw. den kansel, spreekt het votum uit, leest 2 Cor. 5 en gaat voor in gebed. Na het zingen van Psl. 1U3 69 werden de gebruikelijke collecten gehouden en kiest ZEerw. tot tekst 2 Cor. 5 1920. Spreken de daarop over de heerlijkheid van het ambt, dat de prediker stelt temidden van de we reld, en leert hen in alle vormen het men- schelijk bestaan kennen, het is niet gelijk aan alle anderen arbeid. Het ambt is door Christus ingesteld, Hij heeft bevolen dat het steeds ineere zou worden gehouden om te verkondigen de genade Gods voor een armen zondaar. Het gaat niet om de eer van den prediker of om zijn woord maar om Christus' eer en Zijn getuigenis. Een groot arbeidsveld, ae geheele wereld ligt daar voor open en als wij den tekst er op na slaan, staan wij stil bij de bediening van het Woord der Verzoening, en overdenken, „waarom zij er is." Wat zij daarvan maakt, en wat haar inhoud is. Paulus had het groo te voorrecht het ambt te ontwikkelen. In vers 18 w.ordt het ambt verbonden met een bijzondere genade, iets dat van God uitgaat uit vrije genade. In het plan Gods was het ambt al opgenomen en daarna vastgelegd, in Paulus dagen werd het een historisch feit, daar gepredikt werd de verzoening door Christus om den zondaar en God tesaam te brengen, want in Christus is de verzoe ning gegeven, want door de zonde zijn wij vijanden Gods, ofschoon heel Gods liefde in Christus is vastgelegd. Hier wordt door een Drieëenig God herscheppend werk ver richt, de verzoejning in de wereld voor al len. Nu komt dat werk van Jezus rustig en verzekerd tot ons en nu is het Woord van Jezus onze kracht, en het ambt het middel om dit den menschen mede te deelen door den H. Geest. Het is geen mode van den^ dag, maar een zien op Gods kracht. Spr. wil niet anders zijn dan gezondene door Je zus dus een afgezant Gods, maar zijn per soon komt op den achtergrond. Het is een verantwoordelijke taak, maar van heerlijke genade. Na het zingen van Psl. 56 5 bidt ZEerw. de hoorders toe. „Laat U met God verzoenen" en dat niet in eigen kracht, maar door den wonderrijken Jezus. In 't persoonlijk woord dankt ZEw. aller eerst den kerkeraad, voor de hartelijke ont vangst, coll. Alkema, voor alles wat hij voor hen gedaan heeft, ook voor de liefde in zijn arbeid.Verder tot Ds. Tenkink em. pred:, die het ziekenbezoek en de catechisaties gedu rende de vacature voor zijn rekening nam, evenals Ds. Rullman, den missionnair pred., verder de commissie van beheer en de finan- cieele commissie, de evangelische commis sie, de catechisanten, de besturen der Chr. School, het dag. bestuur der Gemeente, de naburige kerken en den classis en ten slotte tot de gemeente. ZEerw. getuigt van den zwaren strijd om zijn vorige gemeente te verlaten waar hij veel hartelijkheid onder vond. Hij hoopt dit ook hier te ondervin den.ZEerw. hoopt op het gebed der gemeen te, de pastorie staat wijd open voor elkeen. Na daarop met het Onze Vader te hebben geëindigd, zong men Psl. 90 9. Daarop sprak namens de classis Amersfoort Ds. Meijnen uit Baarn, wethouder Endendijk namens het dag. bestuur, de heer J. van de Flier namens het schoolbestuur, en Ds. Al kema namens de gemeente. Op verzoek van hem werd den nieuwen leeraar toegezongen Psl.12 1 2 waarna met het uitspreken van de zegenbede de avond werd gesloten. GEVONDEN VOORWERPEN Een damesbeursje. Een damestaschje met inhoud. COLLECTE VEREENIGING „TREIN 8.28'. Evenals vorige jaren is de heer G. Maris, met 300 collectanten uit Soest en Baarn, j.1. Zaterdag naar Amsterdam getogen om te collecteeren voor de algemeen bekende Vereeniging „Trein 8.28", die hier in Soest twee tehuizen heeft voor prae-tuberculose kinderen. De opbrengst dezer collecte heeft verre de verwachting overtroffen. De to tale opbrengst bedraagt 13.095; vorig jaar 12.500. RECTIFICATIE In „de Soester" van Woensdag 13 Mei j.1. is boven de candidaten-lijst, waarop de heer K. Lodeesen voorkomt, geplaatst: /„Wilde Anti-Rev. Lijst". Genoemde heer deelt ons mede, dat deze naam niet juist is, daar de op die lijst voorkomende candidaten voor de A.R. kiesvereeniging hebben bedankt. Deze candidaten-lijst is van: „de Christel, georganiseerde arbeiders." SCHOORSTEENBRAND. Woensdagavond tegen 8 uur brak een vrij ernstigen schoorsteenbrand uit bij de was- scherij van den heer T. aan de Rembrandt- laan. Dichte rookwolken duidden aan, dat het in het rookkanaal nog al erg brandde. De commandant der Brandweer, W. Gro- art, verleende met behulp van enkele brand weerlieden assistentie, waardoor verder ge vaar spoedig was geweken. AANGEHOUDEN Woensdagmorgen werd door de politie aangehouden F. H., die zich in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg bevond. Hij werd naar zijn woning ge leid, doch nadat hij aldaar zijn roes had uit geslapen. begaf hij zich naar het politiebu reau en verzocht daar in arrest te worden gesteld. Daar arrestaties op eigen verzoek echter niet plegen voor te kom^n, werd de man teruggestuurd, doch hij ontstak daar over zoo in woede, dat hij voor het politie bureau en voor het Raadhuis bleef razen, schelden en tieren, hetgeen natuurlijk nog al opschudding teweeg bracht. Waar men hem niet weg kon krijgen, was de politie ten slotte toch genoodzaakt aan 's mans eerder gedaan verzoek te voldoen, doch ditmaal werd hij in arrest gesteld wegens het in staat van dronkenschap de orde ver storen. Nauwelijks was hij in het arrestantenlo- caal opgeborgen, of hij ging als een bezete ne te keer. 2 Proces-verbalen zijn nu tegen hem op gemaakt. HEMELVAARTSDAG. Afgeloopen Donderdag was het weer zeer druk op den straatweg, hoewel het ons wil voorkomen, dat dit jaar de drukte iets min de - was #dan vorig jaar. Het weer, dat zich aanvankelijk niet zoo heel mooi liet aanzien, werd later op den dag beter en het windje was niet koud. Files auto's passeerden den geheelen dag en ook drommen fietsers trokken door Soest heen. Bijzondere drukte gaf de Avro-vlaggen- dag en zeer velen zag men met het Avro- fietsvlaggetje, de Avro-autowimpel of an derszins, Velen hadden groote vlaggen op hun auto aangebracht. Buitengewone drukte was bij Hotel Groe- neveld te Baarn, waarvan de tuin fleurig met de Avro-kleuren was versierd. Het ac tiecomité uit Baarn Had een luidsprekerin stallatie doen aanbrengen, waardoor gra- mophoonmuziek ten gehoore werd gebracht, afgewisseld door radiomuziek van de Avro. De lange stoet autobussen en automobielen uit Amsterdam, die tegen half één Verd ver wacht, arriveerde eerst tegen 2 uur, voor namelijk tengevolge van de vele verkeers opstoppingen op den weg Amsterdam Baarn. Inmiddels hadden velen zich bij Groeneveld verzameld naar schatting zullen een 1500-tal luistervinken van Amsterdam naar Groeneveld zijn vertrokken, alwaar al veel belangstelling was van anderen, die de aankomst der Amsterdammers daar afwach ten. Het bestuurslid der Avro, Baron Tin dal, sprak een kort woord en na een genoeg lijk samenzijn werd weer via Hilversum naar Amsterdam vertrokken. Dank zij de keurige verkeersregeling bij Groeneveld, was er weinig stagnatie. Anders was het te Hilversum, alwaar de Haagsche luistervinken bij Hof van Holland waren aangekomen. Deze waren ook met wel wat vertraging aangekomen, doch kon den niet op tijd wegkomen. De Amsterdam- sche en de Haagsche stoet moesten elkan der in Hilversum en op den weg Hilversum- Baarn feitelijk passeeren, en het gevolg was, dat de Hagenaars eerst met zeer groote vertraging uit Hilversum naar Austerlitz konden vertrekken. De Haagsche stoet, die te ongeveer 2 uur door Soest moest heenkomen, kwam eerst even voor 5 uur en vele wachtenden zijn dus teleurgesteld geworden. En vergissen wij ons niet, dan hebben meerdere Haagsche wagens den verderen toch naar Austerlitz maar opgegeven. Het Soester Actie Comité van de Avro had druk werk. Van 9 uur 's morgens tot 5 uur 's avonds werden bij het gemeentehuis allen, die de Avro-kleu ren droegen, geteld. En dat was geen ge makkelijk baantje, doch het Comité, onder leiding van haar onvermoeibaren voorzit ter, de heer C. H. A. L. Wust, kweet zich op uitnemende wijze van haar taak en meer dere Comité-leden zagen wij den geheelen dag onafgebroken in touw. Precies op elk half uur werd een drager van deAvro-kleu- ren aangehouden en werd diens naam en adres genoteerd; hij of zij zullen van de Avro een aardige attentie toegezonden krij gen. Een zeventiental personen zijn daar voor genoteerd. En aan het einde van den dag bleken niet minder dan 1139 personen geteld te zijn, die op eenigerlei wijze de Avro-kleuren had den gevoerd en de controlepost waren ge passeerd, waarbij nog net even voor het sluiten der controle om 5 uur, de stoet uit den Haag kon worden opgeteld, bestaande uit goed geteld 526 personen, zoodat het to taal dus aanwees 1665 Wat wel een bewijs is, dat op Hemelvaartsdag de Avro weder eens goed van zich heeft doen spreken en flink propaganda heeft gemaakt. Des avonds kwamen de vele wagens, die des morgens waren gepasseerd, weder te rug en eigenaardig was op te merken het groote aantal auto's naar Amsterdam toe en het toen veel kleinere aantal, dat vanuit de richting Amsterdam passeerde. HYGIëNE IN HET KIPPENHOK. Uit het Alg. Ned. Landbouwblad: Er zjjn vele factoren, die van invloed zijn op de winst, welke liet kippenbedrijf kan opleveren en daaronder rekenen we op de eerste plaats het insluipen Van een of andere ziekte in den hoenderstapel, of het optreden van ongedierte. Zooals bekend verondersteld mag wor den zijn onze hoenders veel meer vat baar voor allerïei ziekten, dan andere huisdieren. Hoeveel gaan er ieder jaar niet dood aan diphterie, aan pokken, aan snot aan de kleinste ziekte, aan pullorum, aan longontsteking! Dat getal loopt in de honderduizenden. Het spreekwoord»zegt. /Ziekten zijn beter te voorkomen, dan te genezen." Speciaal met het oog op de kippen is dat vooral zéér waar. Hoe hygiënischer we de dieren huisves ten en verzorgen, hoe meer weerstand ze zullen hebben. Onhygiënisch verzorgde en gehuisveste dieren gaan ten slotte kwijnen en houden dan natuurlijk op met leggen. Het allereerste wat de kippenhouder doen moet is daarom te zorgen voor een hygië nisch hok. Dat kan zeer eenvoudig zijn, menige boeren jongeling kan het zelf ma ken als het moet. Of het bestaande hok verbeteren. Daarvoor heeft hij natuurlijk eene teekening noodig, die ten allen tijde aan ons bureau te bekomen is. Op die teekening is letterlijk alles aan gegeven. Maar een goed hok hoe broodnoodig op zichzelf, kan het hem alleen niet doen. Dit moet ook hygiënisch zuiver gehouden wor den. En daar mankeert het op de meeste boerderijen nog enorm aan. Het is wel een opmerkelijk verschijnsel, dat buiten snot en diphterie, twee spe ciale winterziekten op de boerderijen de meeste kippen sterven in den zomer. In den meest begunstigden tijd, zou men zeggen! Voor een groot deel ligt het hieraan, dat men s zomers veel minder zorg voor de kippen heeft dan 's winters. Of de lagere eierprijzen daarvan de schuld zijn, of wel de diukkere werkzaamheden/ of de meening, dat het 's zomers zoo nauw niet komt, wil len we thans niet uitmaken. In elk geval is dat geen motief. De kippen moeten in het hok kunnen pro- fiteeren van frissche lucht, veel licht vooral zonlichten dat doen ze, als er ge bouwd of veranderd wordt naar de gege vens op de bij ons verkrijgbaar gestelde be- stekteekeningen. Bij een goede hygiëne behoort echter ook het geregeld opruimen van alle uitwerpse len, voerresten enz-, die in het hok achter blijven. Dat moet op tijd gebeuren en ook gere geld. We zouden onze landbouwers willen adviseeven, daar iemand speciaal voor aan te wijzem bijv. den zoon, die het meest voor kippen voelt, of het zelf te doen. De tijd van dat reinigen moet vaststaan, het dient steeds op dezelfde dagen te gebeuren, want van uitstel komt zoo licht afstel. Geen betere broedplaats voor allerlei smetstof, zoowel van parasitairen als van bacteriologischen aard, dan de donkere, vochtige) slecht geventileerde warme en vuile plekken in het hoenderhok. Van den mestzolder moet in den zomei minstens ééns per week alles verwijderd worden; in den winter liefst dagelijks. Zoo'n arbeid is dit niet. Maar dat is niet voldoende. In kieren, na den, poriën der wanden en van den mest zolder blijft smetstof achter. Luizen, myten vinden er bovendien een prachtige schuil en kweekplaats. Dus is voor radicale be strijding eene vloeistof noodig, die overal gemakkelijk doordringt en daarbij de smet stof ook snel doodt. Zulke smetstoffen zijn er meer dan een. carbolineum is al een heel goed bestrijdings middel. Geen gemakkelijker en bovendien ook practischer middel is er dan creoline. Deze stof doodt bacteriën, parasieten en ander ongedierte zeer spodig en afdoende. Voor goede hokhygiëne is creoline in verdunde oplossing wel 't meest gewenscht. Men koopt ruwe creoline en gebruikt daar van per Liter water niet meer dan twee eet lepels. Wat kost het dus weinig! Men mag echter niet wachten tot de luizen en myten zich sterk vermenigvuldigd hebben, want een millioenenleger bestrijden blijft altijd titanenwerk. En tot millioenen is de bende gauw aangegroeid, als het zomer begint te worden. Zoo gauw als de luis optreedt, de z.g. bloedluis, eene oorspronkelijke gele myt, die rood wordt van het afgezogen bloed der kippen; dan raakt de leg direct gedaan en meestal vallen ze dan meteen in den rui, wat 's zomers natuurlijk tengevolge heeft, dat er géén eieren meer komen voor het winter wordt. Wat zouden onze boeren meer eieren blij ven rapen in den zomer en den voorherfst, als ze bijtijds en geregeld de spuit met creoline hanteerden! Eerst moet de mestzolder gereinigd wor den, daarna alle mest van den vloer verwij derd en vervolgens letterlijk alles bespoten worden met de genoemde 'creoline-oplos- sing. Wie kippen houdt, moet daarom de be schikking hebben over eene spuit. Desnoods kunnen 2 of 3 buren gezamenlijk eene spuit aankoopen. Zoo herinneren zij mekaar, dat het noodig is te ontsmetten. 's Zomers moet er veel vaker gespoten worden dan des winters. En toch gebeurt het dan doorgaans veel minder. De tijden zijn slecht voor den boer. Bijna geen enke le tak van 't bedrijf biedt nog winst. Het kippenhouden is momenteel nog het beste van alles, wanneer het maar goed gebeurt. Hieronder verstaan we op de eerste plaats: de hygiëne in het hok! Beschuldig ons nu niet van overdrijving. Welke motieven zouden we daar ook voor hebben? Hoe beter het jullie gaat, hoe lie ver het ons is. Alleen door de hygiëne streng door te voeren, zullen we de op brengst per kip in elk geval per jaar wel met 2 kwartjes kunnen verhoogen, vaak nog met heel wat meer. Landbouwers, stelt dus nu eens iemand uit uw gezin, die er voor zorgt, dan zal de gezondheid uwer hoenders endaardoor na tuurlijk ook de productiviteit er door win nen. Wees niet spaarzaam met creoline! Geen beter middel dan dat! B. De Raad der gemeente Soest wordt hier bij in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 20 Mei 1931, des namid dags 2 uur ter behandeling van de volgende 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Stemming over het voorstel om te be sluiten B. en W. te binden aan een termijn van één maand voor de beantwoording van door den heer Gasille gestelde vragen, over welk voorstel de stemmen in de vorige ver gadering hebben gestaakt. 3. Voorstel van B. en W. met ontwerp-be- sluit tot goedkeuring der rekening van de Gezondheidscommissie voor Baarn, ca. over het jaar 1930. 4. Voorstel van B. en W. met ontwerp besluit tot goedkeuring der rekening van het in deze gemeente gevestigde Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1930. 5. Behandeling van het adres der vereeni ging „Soest Vooruit" verzoekende huur van grond voor plaatsing van een Verkeershuis en waarborging van een voor de stichting van hel Verkeershuis aan te gane geldlee- ning. 6. Voorstel van B. en W. tot verplaatsing van de muziektent naar de Schrikslaan. 7. Behandeling van een adres van het Be stuur van den Provincialen Utrechtschen Bond voor Vreemdelingen Verkeer, verzoe kende toetreding als lid van dien Bond. 8. Adres van de afdec-ling Soest van de S.D.A.Pen de Alg. Ned. Bouwarbeiders bond tot het hervatten van de werkverschaf fing en tot handhaving en uitbreiding der steunregeling met voorstel van B. en W. 9. Voorstel van B. en W. tot instelling van een dienst van „Maatschappelijk Hulpbe toon" en aanbieding van een ontwerp-re- glement. 10. Adressen van S. van de Kuylen en P. Hornsveld alhier verzoekende opheffing van voor hen geldende bezwaren, ontstaan ten gevolge van het afsluiten en onbruikbaar maken van het rijwielpad Koudhoornweg v.v. met voorstel van B. en W. 11- Voorstel van B. en W. om te besluiten tot verharding van den Hellingweg. 12. Behandeling van het verzoek van W. Tabernal om ontheffing van het bepaalde in artikel 15 der Bouwverordening. 13. Behandeling van een aanvrage om koop van grond. 14. Vaststelling van: a. Besluiten tot het in schenking aan vaarden van grond. b. Besluiten tot verhuur van grond en wijziging van besluiten tot verhuur van grond. 15. Behandeling van een adres van het Be stuur van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond verzoekende toekenning eener jaar- lijksche subsidie per leerling voor eiken leerling, die de eerlang te openen Chr. La gere Land- en Tuinbouwschool te A'foort zal bezoeken. 16. Voorstel van B. en W. tot het niet-ver- pachten van het jachtrecht op gemeente grond. 17. Voorstel van B. en W tot wijziging van het raadsbesluit dd. 23 Maart 1931 in zake sluiting van 'n rijwielpad aan de Soes- terbergschestraat. 18. Behandeling van belastingreclames. Soest, 13 Mei 1931. De Burgemeester, G. Deketh. Nota. Aangezien onderhandelingen loo- pende zijn inzake herverzekering der On derlinge Veeverzekering alhier, worden de voorstellen dienaangaande U nog nader ge daan bij toezending van een aanvullings agenda. .voorheen R. FRESE, Hofleveranciers BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. PUNT 14 VAN DE AGENDA: De Raad der gemeente Soest; Overwegende-, dat de N.V. „Soesterdal", Maatschappij tot exploitatie van theehuizen, gevestigd te Soesterberg bereid is aan de gemeente Soest om niet een aan den hoek Postweg-Batenburglaan gelegen strook grond in eigendom af te staan ten behoeve van de afronding van den weg; dat het voor de gemeente van belang is den eigendom van bedoelde strook te ver krijgen; Gelet op de artikelen 171 en 228 der Ge meentewet; Besluit: I. van de N.V. „Soesterdal", Maatschap pij tot exploitatie van theehuizen, gevestigd te Soesterberg kosteloos in eigendom over te nemen vrij van hypotheek een strook ter grootte van ongeveer 40 M 2 van het aan den hoek Postweg-Batenburg gelegen per ceel, kadastraal bekend als sectie E. No. 2017, een en ander zooals bedoelde strook op de bijbehoorende schetskaart in gele kleur is aangegeven en nader ter plaatse door of vanwege Burgemeester en Wethou ders zal worden uitgezet en aangewezen en voorts onder de navolgende voorwaarden en bepalingen: le. het bestaande hekwerk ter plaatse zal door de gemeente Soest naar de nieuwe erfafscheiding worden overgeplaatst; 2e. ten behoeve van de overplaatsing be doeld sub le zal door de N.V. „Soesterdal" voornoemd een bedrag van 50 in de ge meentekas worden gestort; 3e.,de opmetings- en overdrachtskosten zijn voor gelijke rekening van partijen. II. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen het aangaan der overeenkomsten ter uitvoering van dit besluit en het verrichten van alle verdere handelingen ter uitvoering van dit besluit, alles met inachtneming der artikelen 120-122 der Gemeentewet. De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat G. W. Schothorst, wo nende Soesterbergschestraat 11 bereid is aan de gemeente Soest om niet een aan de Soesterbergschestraat gelegen strook grond ter grootte van ongeveer 95 M 2 in eigen dom af te staan ten behoeve van de ver breeding van dien weg; dat het voor de gemeente van belang is den eigendom van bedoelde strook te ver- Gelet op de artikelen 171 en 228 der Ge meentewet; Besluit: L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten I. van G. W. Schothorst voornoemd kosteloos in eigendom over te nemen vrij van hypotheek een strook ter grootte van ongeveer 95 M 2 van het aan de Soester bergschestraat gelegen perceel, kadastraal bekend als sectie H. No. 4436, een en ander zooals bedoelde strook op de bijbehoorende schetskaart in gele kleur is aangegeven en nader ter plaatse door of vanwege Burge meester en Wethouders zal worden uitge zet en aangewezen en voorts onder de na volgende voorwaarden: a. de opmetings- en overdrachtskosten zijn voor rekening van de gemeente; b. voor aanleg van een trottoir door de gemeente, zal door G. W. Schothorst een bedrag van 144.in de gemeentekas wor den gestort; II. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen het aangaan der overeenkomsten ter uitvoering van dit besluit en het verrichten van alle verdere handelingen ter uitvoering van dit besluit, alles met in achtneming der artikelen 120-122 der Gemeentewet. PUNT 15 VAN DE AGENDA. Onderwijs. Door het bestuur van de af deeling Amers foort van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond is verzocht om een jaarlijksche sub sidie van 15 per leerling toe te staan voor eiken leerling uit deze gemeente, die de eerlang te openen Chr. Lagere Land- en Tuinbouwschool te Amersfoort zal bezoe ken. Aangezien deze gemeente met zijn niet onbelangrijke tuinbouwbevolking belang heeft bij de oprichting en de instandhouding van een school, als hierbovenbedoeld, stel len wij U voor ingaande den datum van opening der school aan de adresseerende vereeniging een jaarlijksche subsidie te ver- leenen van 15 per leerling met een mini mum van 100 per jaar en een maximum van 200 per jaar. BONTWERKER TELtFOON 11285 Oud Kerkhof 43 UTRECHT VERMAKtN REPARfcEREN m van alle soorten BONTWERKEN w PUNT 16 VAN DE AGENDA Jachtrecht. Zooals U bekend is, v rd in Uwe verga dering van 30 Mei 1930 besloten om ter wille van de instandhouding van het wild het jachtrecht op gemeentegrond geduren de een jaar niet te verpachten. Om dezelf de reden stellen wij U voor ook thans voor- loopig niet tot bedoelde verpachting over te gaan. PUNT 17 VAN DE AGENDA Motor- en Rijwielwet. Zooèls JJ uit nevensgevoegd schrijven van 21 A^ril j.1., le afdeeling No. 1170-716 zal blijken, maken Gedeputeerde Staten van deze provincie bezwaar tegen het raadsbe sluit van 23 Maart 1931, le Afdeeling No. 1528 inzake afsluiting van het rijwielpad aan de Soesterbergschestraat op grond van de omstandigheid dat de sluiting van het bui ten de bebouwde kom gelegen gedeelte zou moeten geschieden door hun College. In verband daarmede geven wij U in overwe ging aan den wensch van Gedeputeerde Staten gevolg te geven door het raadsbe sluit van 23 Maart j.1. dienovereenkomstig te wijzigen. Uit meergenoemd schrijven mo ge U voorts blijken) dat Gedeputeerde Sta ten bereid zijn het bewuste gedeelte te slui ten. Het hierondervermeld ontwerp-besluit bieden wij U mitsdien ter vaststelling aan. De Raad der gemeente Soest; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders dd. Mei 1931, le Afdeeling No. 1528; Overwegende, dat het raadsbesluit van 23 Maart 1931, le afdeeling No. 1528 zal moe ten worden gewijzigd; Besluit: in het raadsbesluit van 23 Maart 1931, le afdeeling No. 1528 sub 1 de woorden ,/het aan de oostzijde van de Soesterbergsche straat gelegen rijwielpad, van den spoor wegovergang te Soestduinen" te vervangen door „van het aan de oostzijde van de Soesterbergschestraat gelegen rijwielpad het gedeelte loopende van de aansluiting van de Van Beuningenlaan op den Rijks straatweg." Dames, Heeren Kleermakerij F. C. KU1JPERSTR. 10. TEL 2169 Ruime voorraad ZOMERSTOFFEN, OVERHEMDEN naar maat Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Aan de redactie van „de Soester." In het verslag van den feestavond, gege ven in „Religie en Kunst" door de afdeeling Soest van de Maatschappij „Tot nut van 't algemeen" staat wel vermeld dat mej. Fun- ke aan 't slot allen dankte die hadden mee gewerkt, maar niet haar afzonderlijk woord van dank aan Mevr. de Man voor de moeite, besteed aan het instudeeren van de operette „Marietjes speelgoed." Waar deze dank zeer zeker verdiend was, gezien de uitstekend ge slaagde opvoering meen ik op eenige rec tificatie te mogen aandringen. Ieder, die weet', welke moeite aan het in studeeren van een operette met kinderen is verbonden zal dit dunkt me met mij een9 zijn. Mevr. M. STEENDIJK. Lid afd. Soest Maatsch. tot N. v. 't A.

De Soester | 1931 | | pagina 5