VROUWEN VAN SOEST No. 4 van LIJST 4 No. 1 van Lijst 4 „GOUDHEUVEL" Van Caesar. Indien gij een VROUW in den Raad wenscht, stemt dan op FEUILLETON Soesterberg. LIBERALEN Algemeen Gemeentebelang Mej. H. Funke „APOLLO" Het kinder- en mannenkoor gaf Donder dagavond een zanguitvoering in de tent in de Kerkebuurt. Door het prachtige zomer weer waren honderden belangstellenden op gekomen om te genieten. De voorzitter de heer J. de Zoete sprak een kort openings woord, waarin allereerst de kleine klasse aan de beurt kwam. Zeer jammer was het dat door 't doorgaans verkeer veel van de zang verloren ging. Men moest al heel dicht bij de tent staan om alles te hooren. Zou voor een volgende keer het verkeer niet kunnen worden omgelegd voor een paar uurtjes. De groote klas welke hierna op trad had succes, de solo door Fientje Hornsveld was zuiver en klonk zeer goed. Het mannenkoor trad o.a. op met ^Ecca quomodo Moritur" en de „Bruid" welke zeer goed werden verklankt. Het applaus getuigde dat genoten was. Tot slot werd het hi moristisch liedje de „Apotheker" ge geven dat insloeg. Men lachte er hartelijk om. Zou het geen aanbeveling verdienen de volgende keer een paar nummers te geven die mede gezongen kunnen worden; velen neuriden mede bij „Hollandsch Vlag" men kreeg dan zoo zachtjes aan de Volkszang avonden die vooral in Utrecht inslaan. De directeur den heer J. C. van Maurik uit Utrecht werd bedankt voor de leiding. Het was een zeer goede avond. Vele hebben genoten. Wij hopen dat het programma op 'n rustiger gedeelte in de schoone gemeente zal worden herhaald. De politie zorgde voor goede verkeersregeling. Apollo heeft haar best gedaan. S.D.A.P. Het verkiezings-comité maakte een mu zikale tocht door de gemeente,, gevolgd door fietsrijders. De stoet had veel bekijks, CHR. HISTORISCHE UNIE. De afdeeling hier ter plaatse hield een openbare vergadering in Hotel Eemland, onder praesidium van Ds. L. H. Gerth van Wijk. De opkomst was bevredigend. De vergadering werd geopend met gebed, het lezen van Petr. 3 S18 en het lezen der notulen dd. 6-5-'31. Daarop roept de prae- ses allen het welkom toe en stelt op den voorgrond het groote gewicht der a.s. ver kiezing welke vooral voor de gemeente van groot belang is hoe de volgende 4 jaren zij zal worden bestuurd en welke geestelijke richting zal worden ingeslagen^. Spr. gaat niet mede met de nieuwsbladen die de can- didaten verdacht maken om stemmen te winnen,, daar er aan de verkiezing zeer veel vast zit. Daar is o.a. het grondbedrijf de groote puzzle, waar zeker samenwerking noodig is om daaruit te raken, zoodat de uitslag met groote nieuwsgierigheid wordt afgewacht. Spr. hoopt dat de Chr. Hist. Partij als een sterke fractie uit den strijd zal komen om de gemeente in een gezonde zin te leiden,, waar de souvereiniteit Gods wordt erkend in groote, zoowel als in kleine dingen. De partij stelt zich op het standpunt van Zondagsrust en Zondags heiliging, het Chr. onderwijs in den ruim- sten zin, 'n open oog hebben voor de sociale nooden daar wij een crisis doormaken als nooit tevoren, voor een zuiver en wijs be heer, bevording volksgezondheid, bestrij ding werkloosheid, e.a. Spr. is groote er kentelijkheid verschuldigd- aan het afgetre den raadslid Mevr. S. G. Landweer-de Vis ser, waar het bestuur groote lof voor heeft die groote dankbaarheid verdient. Steeds was zij trouw op haar post en h^eft 'n zeer goede figuur gemaakt. Haar sympathieke figuur wordt moeilijk gemist, zij heeft de Chr. HPtf. Partij waardig gediend, daar zij haar volle krachten daaraan heeft gegeven, Vervolgens bespreekt de voorzitter de a.s. candidaten van lijst 3. De lijstaanvoer der is een bekende Soester, welke een goed figuur zal maken; hij is een stille werker. No. 2 de heer de Ridder uit (S.tbj.) is daar ter plaatse ter goede faam en naam bekend, No. 3 de heer Al. D. van Krieken, de voor- ,van ^oest-Zuid, is iemand met veel initiatief, voor Soest-Zuid heeft hij reeds veel gedaan. Spr. stelt de persoonlijke vrijheid op den voorgrond. Hij hoopt dat een vreedzame slag zal geleverd worden en dat de beginse len zullen zegevieren. De Chr. Hist. partij is de partij der orde, zij geeft geen beloften die niet vervuld worden. De heer A. D. van Krieken zegt dat bij hun het algemeen belang als No. 1 komt, hij is dankbaar voor wat de zittende raad deed, maar de geest moet er in gewijzigd worden. Men kijkt te veel bij een voorstel uit welk hart het komt en zet de algemeene belangen op zijde; door onderlinge samen werking is veel te bereiken. Sprl is in de ge meente voldoende bekend en daarmede op de hoogte, hij zou gaarne zien dat de ge meente reclame maakte voor het dorp, en dat er industrie kwam; Verder staat hij stil bij het wegenplan, de reiniging, de badin richting, het pl -imveebedrijf', volkshuisves ting etc., en is voor een behoorlijk salaris'. De heer de Ridder (S.tb.) geeft geen be lofte maar zal zijn stem in de raad toetsen aan de Chr. Hist. Unie in het belang der gemeente met eerbiediging van elks begin sel; De heer de Bruyn (A.R.) dankt voor de uitnoodiging voor de vergadering^ en hoopt dat de Chr. Hist. Unie ten volle medewer king met de A.R. zal geven. Met bijzonder genoegen heeft de A.R. met Mevi> Land weer de Visser saamge\tferkt; hij hoopt op nauwe aaneensluiting. Daarop sluit de voorzitter de vergadering met gebed na vooraf ieder opgewekt te heb ben te stemmen op No. 1 van lijst 3. Naar het Engelsch van CARL SWERDNA 16) ,,Om de reden, die ik u ééns al gaf, toen ik zei, dat het in mijn bezit moest blijven. „Tegen u!" Het is mijn eenige beveiliging". „Teen U." „Jou dwaas! Je zoudt weigeren? Wel. een nieuwe vertooning van een lafaard!" Hij lachte andermaal; een plagende, sarrenden lach. „Ga je gang! Zoo zeker, als je in andere opzichten afhankelijk van mij bent, zoo zeker zal ik het toch heb ben!" Zich kaasrecht oprichtend, sprak de rent meester: „Vat u niet, Mr. Ryder, dat u mij wei eens te ver zoudt kunnen voeren?" „Te ver? Neen, ik koester in het geheel geen vrees voor je, zoolang je dochter leeft! Maar, als je plan zoo vast staat, laat ik je dan niet ophouden, Goeden dag! De rentmeester zei niets verder; hij draal de ook niet, maar verliet het vertrek, met gebogen hoofd, een beeld der wanhoop ge lijk. Toen Miss Foliot nu andermaal langs de „Kluizenaarshut" ging, bleef zij niet onop gemerkt door den ^.kluizenaar", die, on danks de blakende zon, blootshoofd in zijn tuin aan het werk was, met Bendigo steeds achter zich aan. Onmiddellijk trad hij aan het hek en zij kon dus niets anders doen, dan hem de hand reiken, daar overheen. ESPERANTO CLUBJE TE SOEST. Sinds een maand is Soest een voorloopig nog officieus Esperanto clubje rijk, met on geveer 12 deelnemers. Iedere Woensdag avond is er bijeenkomst waar in Esperanto geconverseerd, gelezen en verteld wordt. Belangstellenden hierin kunnen zich wen den tot den heer W. P. Roelofs, Dalweg 6, alhier. POST EN TELEGRAFIE. Onbestelbare stukken waarvan de afzen ders onbekend zijn terugontvangen te Soest in de le helft van Juni: Brieven Binnenland: Mej. E. Sukkel, Utrecht. J'. Vermeer, Aalsmeer. VAN DEN HEUVEL. Wat is het goed beschouwd toch zonder ling, wanneer bij een gemeenteraadsver kiezing als deze een candidaat reeds daar om wordt aangevallen, omdat hij niets an ders dan de algemeene gemeentebelangen wil voorstaan. Alsof zooiets uit den booze zijn zou. Is men dan reeds zoodanig ver strikt in partij- of klassebelang, dat men tenslotte alle uitzicht op het gemeentebe lang, dat is het belang van allen verloren heeft. Ziet men dan geheel en al voorbij,, „Ja,, ik moest mij eens even wat verpoo- zen, want ik heb al van vanochtend zeven uur aan de schrijverij gezeten." „Als u zoo doorgaat, zult u dokter Pop- plestone nog noodig hebben. Hebt u nooit eens gehoord van een acht-urigen werk dag?" Niets voor mij! En waar is u geweest? „Op Goudheuvel." „Op Goudheuvel"?Wat ter wereld hadt u daar te doen?" Hij deed die vraag, of hij er volkomen het recht toe had. En ze was dan ook vol komen bereid, ze hem te beantwoorden,, waarschijnlijk omdat ze hem ook iedere vraag stelde, die haar maar voor den mond kwam. Dus vertelde ze hem van het offi cicele stuk en van oom Matt's verlegen heid daarover. „O, is het dat? Maar komt u toch even oinnen!" „Ik denk er niet aaiv Wat zou tante Nan .vel zeggen? Ze brengt toch al zooveel con cessies aan haar geweten. Maar dat zal ik u daar nu zoo zonder eenige aanleiding een bezoek zou brengen, dat overkwam zij nooit!.... F.n die arme oom Matt. Die zit zich nu steeds meer op te winden over dat belastingpapier, of wat het dan ook is; en dan wordt zijn jicht er maar zooveel te er ger om!" „Neen; dan mogen wij ook niet onge hoorzaam zijn.' Maar u is zoo op „Goud heuvel" geweest? Hoe maakt mijn geliefde neef het wel?" „O, dat heb ik hem niet gevraagd, maar ik geloof wel goed. Ik voel mij altijd erg weinig op mijn gemak met hem en vandaag dan al in het bijzonder, Maar dat was mijn eigen schuld, want ik heb dan ook heel gek gedaan!" „Ja? Vertelt u eens even?" „Zoo dadelijk, maar zegt u mij.dan eerst eens: heeft u ooit iemand gekend van den naam van Charles Russell?" „Ik geloof van niet.... Maar, owacht eens: het was een vriend van mijn oom dat dit laatste het grootste gemeene veel voud is, waarin alle afzonderlijke factoren kunnen begrepen zijn. Het leven eener gemeente is tegenwoor dig zoo verdicht, dat de behoefte of nood van een harer deelen door elkeen op meer of mindere wijze zal worden ondergaan of aangevoeld. De oplossing ervan is dan in 't algemeen belang en kan alleen in dat licht bezien worden, Dat alles is heel eenvoudig Het partij leven is echter reeds zoodanig van de ge zonde grondslagen van het gemeentelijk leven afgeweken, dat het voor al deze din gen geen oog meer heeft. En toch wordt bij het aanvaarden hunner betrekking door de leden van den raad, de eed ot belofte afgelegd, waarin zij onder meer ook uitspreken, dat zij de belangen der gemeente, dat zijn dus de gemeente belangen, met al hun vermogen zullen voor staan en bevorderen. Wat is hiervan echter terecht gekomen in de praktijk? Dat het regel geworden is om juist anderom te doen. Is het dan overbodig om nog eens alarm te blazen voor de strikte naleving van dien eed of belofte, die voor velen een holle phrase geworden is. Omdat zij zoo met al le vezelen aan hun partij of groep gebonden zijn, dat zij niet meer zelfstandig hun oor deel kunnen of mogen vormen, doch slechts als gevolmachtigden van een deel der kie zers in den raad verschijnen. Het aantal vrije, onafhankelijke men- schen, a t niemand naar de oogen behoeft te zien en volgens eigen inzicht slechts de algemeene belangen dienen kan, krimpt op onrustbarende wijze in. En het is een ware verkwikking, wanneer men hier en daar nog eens zoo iemand ontmoet. Elke dienstbaarheid aan een partij legt altijd beperkingen op ten opzichte van het algemeen belang. Daaraan kan geen enkel partiiafgevaardigde ontkomen. En zoo hij in zelfstandigheid en kracht hieraan ont groeien zou, dan behoeft hij slechts enkele keeren door de perken heen te breken om niet langer meer als de gewilde man zijner partij te boek te staan en het vertrouwen zijner kiezers te verbeuren. Dat vertrouwen is intusschen dan toch nog maar erg rela tief geweest, wijl hierbij de leiband niet ge mist kon worden. Een partijprogram moet tegenwoordig als passe-partout dienen voor alle mogelijke gevallen. Maar het leven, ook dat van een gemeenteraadslid komt telkenmale voor ver rassingen en ongedachte of weinig vermoe de wendingen te staan, waarop alleen een vrij, persoonlijk inzicht,, dat vooraf nog niet door apriorismen aan banden gelegd is, de klare visie behouden kan. Zoo iemand hebben wij hier gelukkig in Grootewal; die daardoor in 't groot nog de belangen van allen zien en behartigen kaïv Dat is voor het kleine Soesterberg, dat alleen als hechte en aaneengesloten ge meenschap iets bereiken kon, alles waard. Maar nog meer voor de toekomst). Want hier liggen zeer vele mogelijkheden. Deze loot van den Soester stam bezit een verba zende groeikracht, waardoor het niet tot de onmogelijkheden zou behooren, wanneer binnen enkele jaren blijken zou, dat de be- teekenis van de gemeente Soest aan deze zijde van den Berg kwam te liggen. Er zit persoectief in Soesterberg. Om vele rede nen. Alleen reeds de snelle groei en op bloei van de laatste jaren wettigen op zich zelf dit vermoeden. De heer Grootewal, die dit proces voor deze buurtschap ook in den Raad heeft mee gemaakt, kan eveneens in staat geacht wor den om in gemeentelijk opzicht de toe komstmogelijkheden voor deze plaats in goede banen te helpen leiden. Er kunnen binnenkort over Soesterberg in den ge meenteraad vraagstukken aan de orde ko men, die slechts door een bekwaam en zelf standig vertegenwoordiger kunnen worden opgelost. Het zou daarom van de Soesterbergers een ernstige fout zijn, wanneer zij bij de gemeenteraadsverkiezing van aanstaande Donderdag met al deze dingen geen reke ning hielden. „TOESCHOUWER." MEETING S.D.A.P. Donderdagmiddag 11 Juni werd ons me degedeeld, dat de S.D.A.P. 's avonds alhier een meeting houden zou aan de Luitenant Koppenlaan. Om 8 uur waren wij daar pre sent en zijn daar tot kwart vóór negen gebleven. De meeting was toen nog niet begonnen en er waren slechts enkele Soes terbergers aanwezig, zoodat wij het niet de moeite waard achtten om nog langer te blijven en te wachten op de dingen, die wellicht niet meer komen zouden. Ryder. Een heel teer mannetje, die meestal buitenslands was, omdat zijn longen niet iu orde waren. Hij en oom hadden elkaar al gekend van hun schooljaren en waren el kaar altijd blijven schrijven. Maar hoe kwam u iets te hooren van dien Charles Russell?" Zij deed hem nu een verslag van het ge beurde en hij trok er de moraal uit: „Dit moet u dus een leer wezen, om nooit in andermans kabinetten*te kijken! Ik kan mij anders wel begrijpen, dat het u een schok gaf, toen u daar zoo ineens het handschrift van uw vader meende tegen te komen, maar het is waar, dat het schrift van verschillende personen soms zooveel op elkaar lijken kan; daarvan heb ik ook wel treffende voorbeelden bijgewoond. Of denkt u soms, dat mijn waarde neef loog?" „Neen, dat niet(." „Kijk eens, is dat Boone, die daar aan komt?" „Dat kan wel. Zooeven was hij ook op Goudheuvel". Wat ziet hij er vreeselijk zwak uit, die arme man! Of hij haast niet loopen kan". „De hitte en de vermoeienis bij elkaar zullen het 'm gedaan hebben; en dan is hij immers overwerkt. Ik zal hem hier binnen zien te loodsen en hem overhalen, een uur rust te nemen,. Tusschenbeide luistert hij wel eens daarnaar." „Nu en dan ga ik gauw: het is beter, dat hij mij niet ziet." „Waarom niet?" „OcR, ik geloof, dat hij niet bij/.onder op mij gesteld is." „Dat verbeeldt u zich toch maar. Dan moest u hem eens over u hooren! Hij is een en al bewondering." „Ja? Nu, daar ben ik blij om. Maar ik dacht echt van niet, omdat hij zoo vreemd tegen mij kan doen, vooral als ik Mary heb opgezocht. Net of hij mij mijlen ver wenscht, al schijnt hij er anderzijds ook weer dankbaar voor te zijn. Nu, ik ijl Komt u,, als-'t-u-blieft, vanavond, dan kunt u mij nog eens raad geven, met de schrij- Zie-zoo, deze serenade is alweer achter den rug, en nu kan het verwrongen dra ma weer voortgang hebben. ie er wijs uit kan worden is een met verstand begiftigd wezen. Ik heb al mijn raadslieden bij malkander gehad, het orakel geraadpleegd, gewerkt met het ei, en nog kan ik er niet bij. Er is een klacht ingediend tegen een Deelsch bewoner: maar die heeft geen serenade gehad! Zijn ze nou allemaal stapelgek geworden? Waarom de een wel en de ander niet? De anti-revolutionairen, en andere wil den hebben maskers aangeschaft om straks de gifgasjes, die bij tijd en wijle verwacht worden te zullen ontsnappen uit den leverkleurige, te kunnen weerstaan. De man met de bolhoed, en de vette glim lach heeft zich tegen slaaploosheid laten inenten, en loopt rond met zelfmoordplan nen. De man van de stukken, handteeke- ningen en cijfers is plotseling ontboden om andere stukken, en andere handteeke- ningen te verifieeren. De vrees bestaat, dat de ruil van 1 op 8 de menschep brengen zal van den drop in de wolkbreuk. Caesar dacht, dat hij nu wel harakiri kon plegen, en zichzelf om zeep brengen, maar er komen nu van die allerzonderlingste ge ruchten over de zemelaar-zendelaar, dat ie nog even met het opmaken van zijn testemonium zal wachten. 'Mijn 'hooge. Raadsinktridders zijn waratjes al half en half tot de conclusie gekomen, dat het nog beter is cm de openbare werken maar te laten waar ze ziiten, mits ze openbaar blijven. De man van de huur, slaat gaten in de lucht, zwaait met armen en beenen tegelijk, en viel met z'n neus in de mod der. De ter hulp aangesnelde Politikus poogde hem de levensgassen weer op te blazen, maar viel daarbij zwijmelend in zwijm. De geheele stam werd op de bloote beenen gebracht. Ja, er gebeuren in Soest rare dingen. Zoo zag ik vanmorgen uit het raam van mijn badsalon heel gewichtig eeen dienaar van Hermandad aanloopen -achter drie kleutertjes van naar schatting met elkan der 8 jaren oud. Alweer een dievepak van drie te pakken genomen. Vreeselijk, vree selijk. De geheele Deelsche politiemacht heeft nog geen idéé gehad in die andere benden, die zoo zeer ingewikkeld in den knoop zitten. Maar daarvoor moet je ook tot aan de tanden gewapend zijn. Zie ik me daar vanmorgen indeErka- sche pers een stuk, ja, meneer, een stuk vol verbolgenheid, zwarte zwadder spu wende in mijn aanschijn. Caesar, moet u weten schrijft met stukskens en beetkens. Ik zal die verbolgen parochiaan maar di rect even antwoorden, dan ben ik er af. Kijk 'ns, het was heelemaal geen schu- Kijk 'ns, het was heelemaal geen schun nige journalistiek, want ik heb geen waarde heer parochiaan, dat de bedoelde de door U bedoelde is, dan zou ikhet doop ceel van bedoelde, en dat bedoel ik. maar eens gaan lichten, er is wel iets over be kend, een klein pietsie, ook wel bij die afdeeling van het Raadhuis, waar alleen bezopen vrachtjes worden ingereden. Maar in elk geval geeft Caesar deze mislukte bankier geen cent crediet. Want Caesar wil er nog wel eventjes wat bij zeggen, (heelemaal niet in m'n wiek geschoten, gij, ondoorkneede zoethout-parochiaan!) Ze schrijven wel dit: Op Bromhage schijnt iemand te zitten die op handige wijze z'n duiten bij elkaar heeft geschooi erd. Best, basta. Caesar heeft er nog geen sigaret van gerookt, en mijn jongste achtentwintigste zuigeling moet z'n eer ste Bromhaagsche dotje nog krijg; n. Dal is allemaal goochemigheid. Maar ik heb de Heer Ipuk nog nooit niet op de preek stoel zien staan. Misschien komt dat nou ook nog, ik heb daar zooveel kennis nie .van, maar 't zou kunnen wezen, dat je met winstverdeeling, en winstderving, of schilderwerk op een preekstoel moet gaan staan. Maar wel weet ik vervloekt zeker, slcome duikelaar, dat daar meer geknoeid en meer gegoocheld wordt, dan'n Kloost r- monnik en een Bromhaagsche beer teza men in een menschenleven kun,nen ver blazen. En de tweelingbroer van dien Schilder-voorzitter der Erkasche Bond verij en kunnen wij samen dat lied instu- deeren." Toen zij later nog eens omkeek, zag zij dat Boone waarlijk het hek van de „Kluize naarshut" was binnengegaan en dat hij half leunde tegen den krachtigen schouder van den „kluizenaar", of hij diens steun dan ook wel-noodig had. HOOFFDSTUK XVII. Dorothy schoot nu goed op met haar schrijverij^ Ze had dan ook, misschien in navolging van Curzon, den heelen dag zitten pennen, zoodat haar handen er duidelijk de sporen van droegen. Het was nu na de thee en na een bescheiden tikken aan de deur stak tante Nan haar hoofd bin nen en zei: „Lieve, het spijt mij erg, maar Lord Beauclerck is beneden". „Ik vind het geschikt, Tantetje, zoolang hij maar niet boven komt»." „Ja maar, Dory, hij vroeg naar jou, voor zoover ik er uit wijs werd, had hij een boodschap aan je van Lady Eva." „Hè, toe,, Tante, zend u hem nu maar weg!" „Kind, dat gaat toch niet! Hij is nu een maal viscount. Je kunt hem nu maar niet zoo afschepen, als den eersten, den bes ten!Bovendien, hij heeft immers een boodschap van Lady Eva voor je", „Ja, nu, dan kom ik wel! Stuurt u hem maar vast den tuin in, dan kom ik daar bij hem en schep meteen nog een luchtje." Gedwee ging tante Nan naar beneden; een oogenblik later volgde de schrijfster en verscheen zonder plichtplegingen tegen over zijn Lordschap, die haar onder den grooten olm stond te wachten». „Ik hoop, dat ik u niet te zeer gestoord heb, Miss Foliot; maar Eva was er zoo vreeselijk op gesteld, dat u die boodschap krijgen zoudt en zelve kan ze onmogelijk gaan, omdat Mama vandaag niet wel is." Dorothy vroeg maar niet, waarom zij dan voor Uitdeeling van lek-luieres aan beve rige kiezers, met of zonder leverkleurige pantalon, zal het wel erg prettig vinden, wanneer ik verklaar deze zaak te zullen laten rusten, daar waar de leverkleurige de bedoelde heeft heengesleept. Maar gij, parochiaan, voor wien ik een pingaatjes zang bestellen wil bij Diogenes, roep ik toe „Zwijg, dwaasGij wilt deze pers- produkten uit uwe woningen weeren.... En de struisvogel begroef z'n kop. Kieke- risier, voor Caesar behoeft ge niet be duusd te wezen. Heelegaar niet hoor. Want 't gezellige is, dat die ook na de verkie zingen blijft bestaan en dus schiet, schoot, zal schieten. Een goede bekende van Cae- sar's oudste dochter z'n zwager heeft nog eenige inlichtingen toegezegd, waar Caesar op zit te wachten. Maar de le verkleurige dacht mij een Multatuliaansche kanker toe. Kijk, Soeverein Groot Inspec teur—Generaal, met den Persoonlijken Ti tel van Soeverein der Soevereinen, ik denk dat 't in de permetasie zit, want Multatu- li vindt ge niet in m'n paleis, geestelijk, materiaal noch schriftelijk. Zou ik wel kunnen zeggen, dat je je toch heel wat verbeelden moet, als je uit de derde ver dieping van de admiraliteitskade valt, om te denken voor zoover dan een soeve rein tot denken in staat is, dat het bestaan der schepping van je af-hangt. Weest niet bezorgd, majeur in p-gr >ote- terts, van jou hangt alleen de slobberige wijde pantalon af, met of zonder schilder werk. Denkt gjj, ijlende leeghoofdigheid dat de Soester-kaffers. zooals gij onwel levende en onopgevoede, mitsgaders on opgevoede, mitsgaders, ong; desinfecteer de spreek-blaasbalg de Deensche opw mers gelieft te noemen, zoo stom zijn, dat ze als koplooze kippen een leverkleurige windzak, als de verlosser der deelsche samenleving zullen bejuichen? Ik moet u, leverkkleurige, retirade-schepper nog even met een tang grijpen. Ge hebt mij een chantagepleger genoemd. Heb ik je wat af geperst? (L)'r zou iets zeer riekends al leen uit komen) Uf heb ik valsch gezon gen? Wat geraffineerd hè? Moet je nog even wachten: ik krijg nu les in minne zang en* zal straks een kwijlende, kwij nende, knijepnde, knellende en kwellende serenade komen brengen aan no. 8 van de gedregde verkiarcht1 lijst. En verder kunt ge me niet eens vertellen hoe laat het is. want groen en geel zal straks beletten er met blauwe oogen naar te kijken. So long! Slik wonderolie bij hardlijvigheid en raadpleeg Professor Kukirol bij oogaan doening. Vergeet niet bij overlijden een haarlok te zenden aan CAESAR DOODENZANG. (Errata van Chilo, des Caesar's veer-voerder-j. Er stond in het vorig hunior-galgia, een ongecorrigeerde fout. Het woordje ..krom me' had doorgeslagen moeten zijn in den tekst. Caesar heeft mijn doodvonnis ge- teekend: ik word voor deze fout Maan dagavond verbrand op het terrein achter de Spoorstraat bij Paulus Potter. Gun mij, Deelsche opwoners, het groo te genoegen van Uwe wellustige blikken bij mijn dood. Komt als één man naar dit schouwspel, een Romein waardig, zien. Ik zal niet hikken noch kikken. Ik heb Caesar's eer gerand, en sterf. CHILO. Gasille niet een van de bedienden had gestuurd, want de bewondering van viscount Vere voor haar persoontje kon haar niet langer een geheim zijn. Zelfs de „babies" hadden het wel degelijk ontdekt en hadden er on der elkaar al zoo eens over gesproken, dat het niet onaardig zou klinken voor hun lie veling, om te heeten: „Gravin van Rox- minster, Vrouwe van het „Jacht", ofschoon ze toch ook niet blind waren voor de na- deelen, verbonden aan die positie. „Nu, wat is de boodschap van Lady Eva dan?" vroeg Dorothy. „Zij laat vragen, Miss Foliot of u morgen ochtend al vroeg bij haar kunt komen," „Is dat alles?" lachte Dory verrast. „Ze had zeker graag, dat ik den dag bij haar kon doorbrengen? Ik verwachtte anders iets heel gewichtigs „Maar het is ook iets gewichtigs", viel hij in. „Kijkt u eens: Eva wordt overmorgen één-en-twintig en de oude heer heeft haar ernstig onder handen genomen, ziet u". „O, ja, nu begrijp ik het, maar ik dacht, dat het arme ding veilig was, tot na haar verjaardag." „Dat dachten wij ook, maar vanochtend heeft de oude heer haar met veel nadruk verteld, dat Ryder morgen zijn antwoord zou komen halen en hij gaf haar tegelijk te verstaan, dat dit „ja" moest wezen, of hij wilde wel eens weten, waarom zij dan wei geren zou. Hij kan haar geen shilling mee geven en Ryder is rijk. En als z:.' Syd An- nesley trouw blijft, nu, dan zal er een geweldige uitbarsting volgen!" „Als!M.ar ze zal natuurlijk „neen" zeggen. Ze heeft zich immers vast voorge nomen, om mr. Ryder te bedanken". „Zich voorgenomen! Ja, zeker maar u en zij zijn niet precies van dezelfde stof gemaakt, Miss Foliot. En de ouwe heer kan zoo verschrikkelijk worden in zijn drift, dat hij haar al „ja' heeft laten zeggen, eer ze het zelve weet! Daarom zou ze zoo graag hebben, dat u er is." (Wordt vervolgd.)

De Soester | 1931 | | pagina 4