Gemeenteraad. HILVERSUM rldfcïk' HILVERSUM Burgerlijke Stand De Raad der gemeente Soest wordt hier bij in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 24 Juni 1931, des namid dags 2 uur ter behandeling van de volgen de AGENDA: 1. Vaststelling van de notulen der verga deringen dd. 29 April en 20 Mei 1931. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Credietaanvrage van B. en W. voor het aanbrengen van tuinbeplantingen in percee len gelegen aan de Spoorstraat in verband met plaats gehad hebbenden grondafstand. 4. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het bij raadsbesluit van 8 December 1930 verleende crediet voor wegenbeplan ting ad f 1031.v 5. Voorstel van B. en W. tot oninvorder- baarverklaring van belastingen ten laste van het dienstjaar 1930. 6. Voorstel van B. en W. tot aanwijzing van een deskundige voor kasopname bij den gemeenteontvanger en tot intrekking van het raadsbesluit van 13 Maart 1928, 4e afd. No. 7-l-13a. 7 Voo/stel van B. en W,. tot aanwijzing van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiëele Adviezen der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten te 's-Graven- hage als boekhoudkundige bedoeld in arti kel 265 der gemeentewet. 8. Vaststelling van besluiten tot begroo- tingsvvijziging 1930 en 1931. 9. Credietaanvrage van B. en W. voor het doen vervaardigen van kadastrale plans noodig voor het ontwerpen van het uitbrei dingsplan. 10. Behandeling van een adres van bewo ners der omgeving Soestduinen verzoeken de verplaatsing van het woonwagenkamp. 11. Voorstel van B,. en W. tot het aangaan eener overeenkomst met de gemeente Amersfoort inzake de toelating van kinde ren uit deze gemeente op openbare scholen in Amersfoort. 12. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen aan de provincie Utrecht eener bijdra ge in de kosten van verbetering der Eem, en toekenning eener jaarlijksche bijdrage in de kosten van onderhoud dier rivier, 13. Behandeling van een adres van H Kleijn alhier verzoekende hem ontheffing te verlcenen van het bepaalde bij de arti kelen 14 sub VI en 15 der Bouwverordening, in verband met zijn voornemen tot den bouw van drie woningen onder één kap op een terrein aan de Middelwijkstraat. 14. Voorstel van B. en W(. tot het geven van een naam aan een tweetal straten. 15. Voorstel van B. en Wj. tot tijdelijke verhuur van een gedeelte van l?et perceel Steenhofstraat 6 aan de Vereeniging Soest Vooruit teneinde bedoeld gedeelte te be stemmen als verkeershuis. lü. Vaststelling van een besluit tot ver huur van grond en behandeling van vragen om koop van grondP 17. Vaststelling van'een besluit tot wijzi ging der verordening op de heffing van be smettelijke ziektengelden vastgesteld 26 No vember 1930 zulks in verband fnet een schrijven van Ged. Staten. 18. Voorstel van B. en W. tot gasprijsver- laging en wijziging der verordening rege lende de voorwaarden voOr levering van gas over den gewonen meter en over den muntgasmeter door het gemeentelijk gas bedrijf. 19. Behandeling van een adres van bewo ners van perceelen gelegen aan den Klaar- waterweg verzoekende verbetering van dien weg en aanleg van een hoofdbuis der waterleiding. 20. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de overeenkomst tusschen de gemeente en de N.V. Arnhemsche Waterleiding- Maatschappij betreffende de levering van water in deze gemeente. 21.Voorstel van B. en W, om hen te mach tigen tot gedeeltelijke terugbetaling van gelden aan hen, die in den loop der jaren bedragen in de gemeentekas hebben gestort voor het verkrijgen van waterleiding. 22. Aanbieding van het verslag Volkshuis vesting over 1930. Soest, 17 Juni 1931]. De Burgemeester, G. Deketh. zijn bureau als deskundige voor het opne men van kas en boeken van den Gemeente ontvanger aan te wijzen. Tegen deze aan wijzing bestaat bij ons college geen be zwaar. PUNT 7 VAN DE AGENDA Krachtens het nieuwe artikel 265 der Ge meentewet moeten de cijfers der rekeningen der afzonderlijx beheerde takken van dienst, voor de eerste maal over het jaar 1931, door n buiten den tak van dienst staanden boek houdkundige deugdelijk worden verklaard. In verband met deze wetsbepaling ver zocht de Directeur van het Centraal Bu reau voor Verificatie en Financiëele Ad viezen der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten te 's Gravenhage bij schrijven van 4 Juni j;.l. No. 835 C ons te willen be vorderen, dat zijn bureau door Uwen Raad wordt aangewezen als boekhoudkundige, belast met het nazien en deugdelijk verkla ren der rekeningen der door zijn bureau ge controleerde bedrijven en instellingen de zer gemeente, welke zijn of worden aange wezen als tak van dienst in den zin van ar tikel 252 (nieuw) der Gemeentewet Aangezien gemeld bureau krachtens Uw besluit van 13 December 1927, 4e afdeeling No. 8-1-18 reeds is belast met de contröle der gemeentebedrijven, komt het ons ge- uenscht voor dat aan bovengenoemd ver zoek wordt voldaan. PUNT 3 VAN DE AGENDA Het is ons naderhand gebleken, dat bij de onderhandelingen voor afstand van grond ten behoeve van de verbreeding van de Spoorstraat door de grondeigenaren een nieuwe beplanting is bedongen, en dat deze ook is aangebracht. Door den Directeur van Openbare Werken was indertijd in zijn des betreffend rapport aan ons College van be doelde beplanting geen melding gemaakt, zoodat daarvoor aan Uwe vergadering niet het benoodigde crediet was gevraagd. Wij verzoeken U alsnog eens de benoo digde gelden, zijnde een bedrag van f 177.30 toe te staan. PUNT 6 VAN DE AGENDA, Bij Uw besluit dd- 13 Maart 1928, 4e afd No. 7-l-13a werd ons College de bevoegd heid gegeven de door ons noodig geachte opname van kas en boeken van den Ge meenteontvanger. en van de andere compta bele ambtenaren op te dragen aan J. H. Janssens Jr. te Utrecht en W,. C. van Doorn te Amersfoort. Overeenkomstig den eisch van artikel 116 der Gemeentewet, zooals deze wet voor hare jongste wijziging luidde, hebben wij ter uitvoering van vorengemcld raadsbe sluit aan de bovengenoemde, bij het Cen traal Bureau voor Verificatie en Finan cieele adviezen der Vereeniging van Ne derlandsche Gemeenten te 's Gravenhage werkzame personen uitgereikt cen aanstel ling als onbezoldigd ambtenaar ter secre tarie, belast met het uitvoeren van controle werkzaamheden. Gemeld wetsartikel kende PUNT 9 VAN DE AGENDA Door den ontwerper van het uitbreidings plan voor onze gemeente, den heer K. G. van Nes, werd aan ons College machtiging gevraagd voor rekening der gemeente een 18-tal kladastrale plans te laten vervaardi gen noodig voor een zuivere uitvoering van zijn opdracht. Blijkens de hiernevens ge voegde toelichting van den heer van Nes is de reden tot het maken van die plans hoofd zakelijk hierin gelegen, dat aan de hand van de aanwezige kaarten het niet mogelijk is de geheele gemeente nauwkeurig op één plan te verwerken. Behalve onjuiste kada- trale aanduiding der onderscheidene per ceelen doet zich het geval voor, dat de kaar ten van schalen verschillen. Wanneer de be- taande plans worden overgeteekend en aan elkander gepast komt men tot het onge- wenschte gevolg, dat kadastrale perceelen eheel of gedeeltelijk van het geheele plan der gemeente verdwijnen. Om dit alles te oorkomen maar tevens om het nieuwe uit breidingsplan te ontwerpen op een goeden ondergrondkaart aangevende de verschil lende kadastrale perceelen alsmede ter voor oming van ernstige bezwaren van grond eigenaren tegen het ontwerp-uitbreidings- plan acht de heer van Nes het van groot gewicht te beschikken over kadastrale ge- .evens door bevoegden samengesteld. De costen worden maximaal begroot op f 1900 of rond f 2000. Inderdaad zijn deze uitgaven zeer groot, Joch naast het voordeel van het hebben van goede gegevens behoudt de gemeente ook voor andere doeleinden zeer betrouwbare lannen. Bovendien voorkomt de gemeente le uitgaven verbonden aan het overteekenen an de aanwezige kaarten. Waar het belang der gemeente voor de oekomst zeer gebaat is met een zoo goed mogelijk uitbreidingsplan zijn ons College, alsmede de financieele Commissie en de Commissie voor het uitbreidingsplan van oordeel, dat de gevraagde machtiging tot t doen vervaardigen der kaarten door tee- •ce naars van het kadaster te Amersfoort moet verstrekt wordenj. PUNT 10 DER AGENDA Onder dagteekening van Mei j.1. bereikte 'we vergadering een adres van bewoners Ier omgeving Soestduinen, verzoekende .erplaatsing van het woonwagenkamp. Bedoeld adres stelde Uwe vergadering in e zitting van 20 Mei j.f. in onze handen m prae-advies, ter voldoening waaraan wij berichten, dat wij thans geen vrijmoedig .id hebben het voorstel te doen tot aan ijzing van een andere plaats ter bestem ning van het woonwagenkamp. Mitsdien ,'even wij U in overweging bedoelde aan gelegenheid bij de behandeling der gemeen ebegrooting voor het dienstjaar 1932 nader ander oogen te zien Wij verzoeken U ons machtiging te ver eenen daarvan aan adressanten mededee ing te doen. PUNT 11 VAN DE AGENDA Door de gemeente Amersfoort wordt ver- ocht met haar een overeenkomst aan te zaan inzake de toelating van kinderen uit leze gemeente op openbare scholen in Amersfoort. Volgens bedoelde overeen- vomst zal voor elk kind, dat een openbare school tc Amersfoort bezoekt, doo.r deze gemeente aan de gemeente Amersfoort een jijdrage zijn verschuldigd. Aangezien de .illijkheid voor het verlcenen van een dus- lanige bijdrage niet kan worden ontkend, stellen wij u voor n'evensgevoegde ontwerp- jvereenkomst vast te stellen. Zooals U uit art. 1 van de overeenkomst zal blijken, za >edoelde bijdrage enkel verschuldigd zijn voor kinderen, voor wier toelating ons ge meentebestuur toestemming zal hebben ver leend, terwijl het in de bedoeling ligt geen toestemming te verlcenen voor kinderen, die gevoegelijk een gelijksoortige school in de e gemeente kunnen bezoeken. PUNT 12 VAN DE AGENDA In de besloten zittingen van Uwen Raad (ondcrstrecping van ons, N.B-. „besloten Redactie) geh uden op 10 September 1928 en 2 Octqber d.a.v. werd in principe goed gevonden een bijdrage van maximum i7 10.000.te verleenen in de kosten van verbetering der Eem, en deel te nemen lc kosten van onderhoud ten bedrage van i 423.per jaar, voor het geval het Gelder schc Vallei-plan niet verwezenlijkt zou wor den. Waar dit plan nu niet tot stand za komen, hebben wij in verband met de be sprekingen in Uwe bovenbedoelde vergade ringen aan Gedeputeerde Staten verzocht ons mede te deelen, welke bijdragen door de gemeente Soest verschuldigd zouden zijn in de kosten van bevaarbaarmaking en on derhoud oer Eem. t t.g stemmen een beding van f 10.987.aan de Provincie Utrecht te betalen als bijdrage in de door deze uitgevoerde Eemverbetering. Ook in de jaarlijksche onderhoudskosten moeten de belanghebbende gemeente teza men 1/3 bijdragen. Te dezer zake was een zelfde verdeeling tusschen de gemeenten Amersfoort, Baarn en Soest ontworpen, als voor de bijdrage in de verbeteringskosten* De gemeente Soest zou ook hiervan dus 2/39 deel voor hare rekening kunnen nemen. Naar aanleiding van het vorenstaande stellen wij U voor te besluiten. 1. aan de provincie Utrecht uit de buiten gewone middelen een bedrag van f 10.987. te betalen als bijurage in de door deze uit gevoerde Eemverbetering, en deze kapi taalsuitgave af te lossen in 10 jaren» 2. in de kosten van onderhoud en toe zicht van de Eem en de daarbij behoorende werken en in de kosten van onderhoud en bediening van de pont aan het Zure Einde, zoolang deze pont door de provincie Utr. wordt onderhouden en beheerd, aan de pro vincie Utrecht uit de gewone middelen der gemeente een jaarlijksche bijdrage te verlee nen van 2/39 dier kosten, telkens te betalen binnen één maand, nadat de Provincie het bedrag dier kosten over het afgeloopen jaar aan de gemeente zal hebben medege deeld, zulks ondej- de.n.v. voorwaarden: a. de Eem scheepvaartweg zal zijn; dat het onderhoud van de Eem in den vorm, waarin het door de provincie Ut£. zich zal worden genomen, ten laste der Provincie zal blijven; dat de Provincie geen scheepvaart- 'chten op de Eem zal heffen. machtiging te verleenen tot het aan gaan eener overeenkomst met de provincie trecht, als bedoeld in de bijlage van den brief van Gedeputeerde Staten dd. 28 April 1931, 2e afdeeling No> 1042/737. 4. tot vaststelling van het bij de raads stukken ter inzage nedergelegd ontwerp- sluit tot wijziging van de gemeentebe- grooting voor het dienstjaar 1931. n.L enkel de bevoegdheid de jan Burge- i ""nit College deelt ons bij schrijven van 28 meester en Wethouders opgedragen opna- afdeeling, No. 1012/737 mede L-<->n <>n ka<; vnn den Gemeente- I i n... a,. \mr. me van boeken en kas van den Gemeente ontvanger over te dragen aan een lid van hun college of een daartoe aangewezen ambtenaar. Na haar laatste wijziging is de desbetreffende bepaling der Gemeentewet ruimer, in stede van „daartoe aangewezen ambtenaar" is thans bepaald „daartoe aan gewezen deskundige". Deze deskundige be hoeft dus geen gemeente-ambtenaar te zijn. Naar aanleiding van de vorenomschrevcn wetswijziging verzocht de Directeur van het Centraal Bureau voor Verificatie en 1-inan- cicele Adviezen der Vereeniging van Ne derlandsche Gemeenten te s-Gravcnhage bij aangesloten toestellen, voorzien van een in tot het totstandkomen van de gevraagde de buitenlucht uitmondende afvoerbuis. uitbreiding, terwijl art. 9 der overeenkomst Onder maandverbruik te verstaan de hoe- een uitspraak van Uwen Raad vereischt. PUNT 13 VAN DE AGENDA Bouwpolitiq. Door H. Kleijn, wonende alhier, Middel- ijkstraat 30, wordt blijkens het hierbij overgelegde adres dd,. 17 April 1931 aan wen Raad ontheffing gevraagd van het be paalde bij de artikelen 14 sub VI (afstand zijerfafscheiding) en 15 (meerdere wonin- en onder één kap) der Bouwverordening verband met zijn voornemen tot den bouw van een blok van 3 woningen onder n kap, op een terrein gelegen aan de Mid delwijkstraat, kadastraal bekend in sectie Hl. No. 3137. Naar aanleiding van dit adres vestigen ij er allereerst Uwe aandacht op dat rachtens de Bouwverordening een onthef ng als bedoeld in artikel 14 sub VI door ons College kan worden verleend, terwijl en ontheffing als bedoeld in artikel 15 door wen Raad kan worden verleend. Onder overlegging van de te dezer zake ngewonnen adviezen, deelen wij U mede, dat geene bezwaren bestaan eene ontheffing de bepaling in artikel 15 der Bouw erordening te verleenen. Het is ons echter aan de hand der Bouwverordening niet mo gelijk de gevraagde ontheffing van artikel 14 sub VI der verordening te verleenen Immers, daarin wofdt bepaald, dat „Burge meester en Wethouders bevoegd zijn voor de overige wegen bij nieuwbouw op een terrein, door gebouwen begrensd vóór de wijziging der verordening van 17 December 423 en bij uitbreiding van bestaande ge bouwen, waarvoor indertijd een bouwver gunning is verleend, onder nadere door hen tc stellen voorwaarden van het bepaalde in rtikel 14 ontheffing te verleenen," terwijl het bedoelde perceel van den heer Kleijn op 17 December 1923 niet door gebouwen egrensd was, zooals blijkt uit het rapport an den Opzichter van Bouw- en Woning toezicht dd. 15 Mei j.1. Doss. 154-14. Waar dus door ons College in het onder havige geval geenontheffing kan worden erleend van het bepaalde in artikel 14 sub VI der Bouwverordening, stellen wij U voor afwijzend te beschikken op het verzoek van veelheid gasverbruik tusschen twee opvol gende meteropnamen. Bovengenoemde regeling te doen ingaan met ingang van de verbruiksmaand Juni 1931, op welk tijdstip de thans op dit on derwerp betrekking hebbende regelingen vervaller*. II. Artikel 29 der Verordening, regelen de de voorwaarden voor de levering van gas over den gewonen meter en over den muntgasmeter door het gemeentelijk gasbe drijf te Soest, vastgesteld ddi 24 Juli 1929, en gewijzigd bij Raadsbesluit van 19 Sep tember 1930, le afd. No. 1604 te wijzigen als volgt: „Voor het gas over een muntgasinstallatie geleverd bedraagt de prijs der eerste 400 M3 per kalenderjaar 2 cent per M3 meer dan voor gewoon gas is bepaald. Indien door een verbruiker gedurende een kalenderjaar meer dan 400 M3 over een muntgasinstal latie is verbruikt, wordt hem voor eiken M3 boven deze 400 xv-j, 2 cent per M3 terugbe taald» Deze terugbetaling zal geschieden in de maand Februari volgende op het kalen derjaar waarover het meerdere'1'verbruik heeft plaats gehad. De directie is bevoegd door verbruikers, die gedurende een kalenderjaar minder dan ISO M3 gas verbruikt hebben voor elke min der verbruikte M3 2 cent te laten betalen. Indien in een perceel de muntgasinstalla tie of de muntgasmeter is weggenomen, zal bij het plaatsen voor denzelfden verbruiker een plaatsingsrecht van f 2.50 gestort moe ten worden'" PUNT 19 VAN DE AGENDA Bij Uw college is onder dagteekening van 29 Januari j,U een adres ingekomen van be woners van perceelen, gelegen aan den Klaarwaterweg, verzoekende verbetering van dien weg en aanleg van een hoofdbuis der waterleiding. Dit adres werd in Uwe vergadering van Maart dt.a.v. in onze handen gesteld om prae-advies. Daaraan voldoende, stellen' wij voor ons te machtigen aan adressanten te berichten, dat een verbetering van den weg in overweging zal worden genomen te gelijk met de beslissing te nemen voor de verbetering van andere wegen in de ge meente. Ten aanzien van het verzoek om aanleg van een hoofdbuis der waterleiding in dien weg, deelen wij U mede, dat wij aan de Di- re'ctie van de N.V. Arnhemsche Waterlei ding-Maatschappij verzocht hebben ons aiwnzenu ie UCSCIUKKCU UU 11CL vciiUtR. van y 1 1 1 i 1 H. Kleijn voornoemd, voorzoover betreft pnjopgaat te verstrekken van de hierbedoel- „„♦Ucffir.o- van nr-I de uitbreiding ter lengte van 72o M. Deze de door hem gevraagde ontheffing van ar tikel 15 der Bouwverordening. PUNT 14 VAN DE AGENDA Namen van straten. Nu reeds gebouwd is aan den z.g. omge legden Eikenhorstweg, meenen wij U een voorstel te moeten doen om aan dit weg gedeelte een naam te geven. Wij geven in overweging meergenoemd weggedeelte en tevens het weggedeelte in aansluiting daar op, hetwelk van provinciewege is aange legd en door de gemeente is overgenomen ook te noemen „Koninginnelaan", zoodat oortaan al: .ijn, de laa tot den provincialen weg Soestdijk-Biltho- ven. Het niet-omgélegde weggedeelte zou de uitbreiding ter lengte deelde ons mede, dat de kosten dier uitbrei ding zullen bedragen f 3690. Zooals Uw College bekend is, zal vol gens de overeenkomst met de Waterleiding- Maatschappij gegarandeerd moeten worden, dat door die uitbreiding zooveel water zal worden afgenomen, dat de jaarlijksche bru- to-opbrengst daarvan ten minste overeen komt met 15 der aanlegkosten dier uit breiding, makende alzoo f 553.50 per jaar. De Maatschappij deelde ons mede, dat vol gens gedane toezegging der bewoners de minimum-opbrengst per jaar zal bedragen s Koninginnelaan bedoeld zal I f 325.60, zoodat derhalve voor rekening der I Kuilen, alh n loopende vanaf Nieuwerhoek I gemeente zou blijven een bedrag v. f 127.90. I betrekking, Voorts kent Uwe verordening van 30 Sep tember 1929 slechts een vijfjaarlijksche ver rekening tusschen de gemeente en de ver bruikers, terwijl volgens art. 9 der overeen komst tusschen de gemeente en de Maat- chappij, behoudens het bepaalde in het slot van meergenoemd artikel, ieder jaar cen verrekening plaats vindt. Een en ander brengt evenwel het bezwaar mede, dat de gemeente eventueele tekorten bij voorschot aan de Maatschappij moet betalen en eerst naderhand vergoed krijgt van de verbrui kers, hetgeen voor de gemeente een rente verlies beteekent. De Maatschappij heeft zich bereid ver klaard de overeenkomst op genoemde pun ten te wijzigen. Van deze gelegenheid is te vens gebruik gemaakt, om eenige andere noodig geoordeelde veranderingen in de overeenkomst aan Uwe Vergadering ter vaststelling voor te leggen. Een van de voornaamste dezer veranderingen is neerge legd in de voorgestelde intrekking van het bepaalde sub 111 van het raadsbesluit van 2 October 1928, le afd. No. 25/1/146, waar door de overeenkomst ook van toepassing wordt verklaard voor Soesterberg. Voorts is in de Overgangsbepaling een regeling ge troffen, teneinde het verleenen van een ge deeltelijke restitutie aan hen, die in den loop der jaren gelden in de gemeentekas hebben gestort voor het verkrijgen van waterlei ding, mogelijk te maken. De nevensgevoegde wijzigingen bieden wij U ter vaststelling aam Mede in verband met het adres van de Vereeniging Soesterberg's Bloei dd. 25 Oc tober 1930 worde hierbij opgemerkt, dat ons College met de Waterleiding Maatschappij in onderhandeling is getreden over het ver- Krijgen van goedkoopere waterleidingtarie ven. Zooals U uit den hierbij overgelegden brief van de Maatschappij dd. 13 Mei 1931, No. 209/1367 zal blijken, is deze van oor deel, dat de bedrijisuitkomsten niet van dien aard zijn„ dat een verandering van de be- taande tarieven in overweging kan worden genomen). PUNT 21 VAN DE AGENDA In onze voordracht van heden werd er reeds de aandacht op gevestigd, dat in de overgangsbepaling, voorkomende in het ontwerp-raadsbesluit tot wijziging der over- enkomst met de Arnhemsche Waterleiding Maatschappij eene regeling is getroffen, ten- nde het verleenen van een ged. restitutie aan hen, die in den loop der jaren gelden in le gemeentekas hebben gestort voor het verkrijgen van waterleiding, mogelijk te ma ken. Ten behoeve van bedoelde belanghebben den, vermeld in het schrijven van ons Col lege van 22 Januari 1931, le afldeeling No» 173, zal door de Maatschapnij aan de ge meente een bedrag, groot f 5074,36 in totaal worden uitbeta ld. Wij verzoeken U ons te machtigen na ontvangst van genoemde som aan de per sonen in bovengenoemd schrijven vermeld, Je achter hunne namen aangegeven bedra gen te doen uitkeeren» Het u bekende adres van den heer S. v. Kuilen, alhier heeft op deze aangelegenheid Wij zijn van oordeel, dat de uitgave, wel- I ww J ke althans het eerste jaar voor rekening] dan de benaming "van" Eikenhorstweg kun-der gemeente zal olijven als gevolg van de nen blijven behouden. te aanvaarden garantie tegenover de Water- Voorts stellen wij U voor den weg, loo- j leiding-Maatschappij in het onderhavige ge schrijven van 23 Mei 1931 No. 7!8 C ons ten ons dat de werkelijke kosten, welke voor dc ver- betcring van de Eem zijn gemaakt, na af trek van cen bedrag dat de Directie van de Zuiderzeewerken voor hare rekening heeft genomen, f 214.071.68 hebben bedra gen Volgens den oorspronkelijken opzet van de vcrdeeling onder dc belanghebbende gemeenten van het deel van genoemde kos ten dat door die gemeenten moet worden gedragen, zou 10/39 van die kosten ten las te van dc gemeente Amersfoort komen, l/.W ten laste van Baarn en 2/39 ten laste van Soest Op grond daarvan geven Ged. bta- in overweging Uwen Raad voor te pende vanaf de Bosstraat langs het pomp station der N.V. Arnhemsche Waterlciding- Maatschappij tot de spoorbaan Baarn-Utr-, en den weg, loopende in aansluiting op voornoemden 'tot den Heideweg één naam te geven err wel van „Laan van Bosch en Heide." PUNT 18 VAN DE AGENDA Van de Gascommissie ontvingen wij, on der overlegging van een rapport van den Technischen Ambtenaar bij 't Gasbedr. ad viezen inzake verlaging van den gasprijs en wijziging van de verordening, regelende de voorwaarden voor de /levering van gas over den gewonen meter en over den muntgas meter door het gemeentelijk gasbedrijf. Be doelde gasprijsverlaging wordt voorgesteld in verband met de goede financieele uit komsten van het Gasbedrijf. Met verwijzing naar genoemde adviezen cn het rapport van den Tcchnisch-Ambte- naar, welke gevoegd zijn bij de officieele raadsstukken, stellen wij U voor: L. voor gasverbruik de navolgende tane ven vast te stellen: a. voor een verbruik tot en met j.00 M per maand 10 cent per M 3; b. voor een verbruik van meer dan HJU M 3 per maand een tariefrecht van f 5 per maand en iedere M 3 verbruikt gas k 5 cent P°c 1 in 'stede van het tarief vermeld onder b voor gasverbruikers, die gedurende de maanden October tot cn met April gas voor ruimteverwarming willen gebruiken, cen ta riefrecht van f 2.50 per maand, cn iedere M 3 verbruikt gas k 5 cent per M 3. Dit ta rief wordt echter alleen toegepast na schrif telijke opgave aan dc Directie van het ge meentelijk gasbedrijf en voor door dc dircc- tie hiervoor goedgekeurde eh met metaal al alleszins te motiveeren is, daar hier met cen betrekkelijk gering bedrag verbeterin gen kunnen worden aangebracht in het be lang der Volksgezondheid. Aangezien het voorts naar onze meening te verwachten is, dat de uitgaaf, verbonden aan de garantie over de daarop volgende vier jaren, wel steeds minder zal worden als gevolg van meerdere aansluitingen om dat bovendien nog regelmatig ter plaatse gebouwd wordt, stellen wij U voor te be luiten: 1. de waterleiding in den Klaarwater weg ter lengte van 725 Meter te doen aan leggen. en te garandeeren dat door die uit breiding gedurende ten minste vijf achter eenvolgende jaren zooveel water zal wor den afgenomen dat de jaarlijksche bruto-op- brengst daarvan tenminste overeenkomt met 15% der aanlegkosten dier uitbreiding, wel ke garantie f 553.50 per jaar zal bedragen. 2. dc eventueel uit de sub 1 bedoelde ga rantie voortvloeiende kosten tc bestrijden uit den desbetreffenden post der gemeente- begrooting,. PUNT 20 VAN DE AGENDA De door Uwen Raad in Uwe vergadering van 30 September 1929 vastgestelde rege ling, ter vcrkiijging van de tusschenkomst van dc gemeente Soest voor het tot stand komen van een uitbreiding van het aan- vangsbuizennet der waterleiding en dc door deze gemeente met de N.V. Arnhemsche Waterleiding Maatschappij gesloten over eenkomst vertoonen ccnige verschilpunten, welke het noodzakelijk maken deze over eenkomst te wijzigen. In dit verband worde r dc aandacht op gevestigd, dat volgens art. 6 der regeling door Burgemeester en Wethouders opdracht kan worden gegeven van 1117 Juni 1931. GEBOREN: Johanna Everdina. dochter van J. Hl. Wassing en G. W. G. Hofstraat, Smitsweg 12; Jan,, zoon van G. v. d. Wilt K. Visser, Nieuweweg 24; Stoffelina, Jochter van E- v. d. Brink en S. van Veen, 2e Heeserlaantje 10; Catharina Maria, doch ter van A. B. de Bruin en G. Natter, Klaar waterweg 29; Franciscus Petrus Antonius, zoon van A. F,. Kuyper en A. v, d, Hengel» Kerkpad NZ 23. ONDERTROUWD: W. M. de Vries en J. H. Gerritso. GEHUWD: A. A. S. Dijkman en J. M. v, Asch; B Hartog en W. Roodselaar; J. Hf J. Kam en J. M. Hiskemuller. OVERLEDEN: Dirk van Arkel, 14 jr\, zoon van J. van Arkel, Wilhelminalaan 22a; Cornclia Geertruida Verkoop. 80 jaar, geh. met W. Hoekstra, Lindenlaan 3b; Johanna Carolina Armina Maria Varenkamp, 74 jr., wed. van J,. J. Thomas, Lindenlaan 9. Vestiging van 410 Juni 1931. A. G. de Ruiter van Enschede naar Birktstraat 34; M. E. Wolfsen van Haar lem naar Molenstr. 46VZ.J. V. Staaal van Laren naaar le Weteringpad 2; J. il. Landman van Utrecht naar Amers- foortschestr.weg 12; J. P. Weeda van A'dam naar Spoorstr. 15; H. IL II. v. d. Beid van .Vfoort naar Amersf.strw. 19; H. G. Kamerbeek van Bussum naar Kerk pad ZZ 51R. Berends van Avereest n. Torenstraat lc; J. v. Wilgenburg van A'dam naar Duinweg 4; W. J. Kirchhoff van Heemstede naar Heideweg 36; J. A. Frederiks van A'dam naar Noorderweg

De Soester | 1931 | | pagina 2