T. VAN VLIET 20°|o korting BIANDSTIIFFENHANDEl 101. TM Modelslagerij A PMTIHII k. Van Caesar L. J. HOKSBERGEN Wat andere zeggen van ANTHRACIET ATTESTEN BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! G. v. d. MEER Jr. bij Deze Anthraciet „Sacré-Madame" is alleen bij ons verkrijgbaar. Wetenswaardigheden op Administratief en Fiscaal terrein. Ingezonden. Wijsheids Pelgrimstocht. L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 16bis Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten voor de betrokken publiekrechtelijke li chamen bjj voortduring tot grootere moei lijkheden aanleiding geeft. Ook zal het U wellicht bekend zijn, dat de Secretaris-Generaal van het Departe ment van Waterstaat dit vraagstuk in bij zondere overweging heeft gegeven aan de hoofdingenieurs en ingenieurs van den Waterstaat, belast met de uitvoering van het Rjjkswegenplan. Verder wijden thans zoowel het Nederlandsch Genootschap voor Verlichtingskunde alsook het Nederlandsch Verlichtings-Comité aan dit onderwerp hun speciale aandacht. Waar in de werkingssfeer van onze Maatschappij verschillende nieuwe open bare verlichtingen zijn of worden gepro jecteerd, meenen wij, dat het dringend noodzakelijk is, dat alle betrokken par tijen op grondige wijze door voorlichting worden gediend en hebben wij gemeend een samenkomst te moeten beleggen, waar dit vraagstuk uitvoerig zal worden be handeld. Het doet ons genoegen U te kunnen mededeelen, dat wij den Heer Ir. v. d. Werfhorst, leider van het Licht-technisch Bureau der N.V. Philip's Gloeilampenfa brieken, die speciaal van het gebied der goede wegverlichting studie heeft ge maakt, bereid hebben gevonden op deze door ons te beleggen bijeenkomst een uiteenzetting van het vraagstuk te geven. Wij hebben voor het onderhavige onder werp dezen inleider aangezocht, omdat hij reeds bij herhaling door den rechter op dit gebied als deskundige is gehoord en ook het Nederlandsch Verlichtings-Comi té zich een dezer dagen tot hem heeft ge wend om advies. In verband met de belangrijkheid van het vraagstuk zal de bijeenkomst onge twijfeld druk bezocht worden. OPGERICHT 1899 TELEFOON No. 33G POSTGIRO No. 146487 WAARSCHUWING. Meermalen reeds heeft de Plantenziek- tenkundige Dienst gewaarschuwd tegen eenige personen, die er hun werk van maakten zich bij boomgaardbezitters aan te bieden voor de bestrijding van plan tenziekten in hun vruchtboomen door middel van bespuiting, maar aan wier werk, noch aan de door hen gebruikte mid delen eenig verrouwen kan worden ge schonken. Er bestaat thans aanleiding om deze waarschuwing voor alle tuinders en be zitters van particuliere tuinen" te her halen, omdat gebleken is, dat de hier be doelde personen, tegen wier werkzaam heid ook door den Commissaris van Po litie te Wageningen reeds eenige malen openlijk is gewaarschuwd, hun practijken niet meer beperken tot de bezitters van boomgaarden, fruit- en particuliere tuinen, maar dat zij zich nu ook tot groenten- en bollenkweekers wenden. Zoo hebben zij zeer onlangs hun diensten aangeboden aan een tomatenkweeker voor de bestrijding BONTWERKER TELEFOON 11285 Oud Kerkhof 43 UTRECHT VERMAKEN REPAREEREN S van alle soorten BONTWERKEN n van ziekten" in een tomatenkas voor een bedrag van f45.terwijl het gewas in die kas in het geheel geen bestrijding' noodig had. Ten ernstigste zij daarom iedereen ge waarschuwd niet in te gaan op aanbie dingen voor de bestrijding van planten ziekten door rondreizende lieden, daar de deugdelijkheid en de noodzakelijkheid van de bestrijdingen, die zij willen uitvoeren, in geen enkel opzicht vaststaat. Inlichtin gen over de noodzakelijkheid van bestrij ding, de deugdelijkheid van de daarbij te gebruiken middelen en de te volgen methoden, kunnen kosteloos verkregen worden bij den Plantenziektenkurtdigen' Deinst te Wageningen en bij de op ver schillende plaatsen werkzaam gestellde ambtenaren van dien Dienst. HILVERSUM Dinsdagmiddag te half drie is het nieuwe Raadhuis te Hilversum op plechige wijze geopend en is het groote bouwwerk in ge bruik gnomen. Tot hen, die deze opening bijwoonden, behooren het volledige college van B|. en W., den bouwmeester W. M. Du- dok, met zijne familie, de Commissaris der Koningin van Noord-Holland, de Minister van Waterstaat, Mr. P. J. Reymer, oud Burgemeester vaan Hilversum en de heer J. C. Gulcher, eveneens oud-Burgemeester, de Raadsleden met hunne dames, enzs Na eene rede van den Burgemeester werd de opening door den Commissaris der Ko ningin na eene toespraak verricht. Hierna sprak nog het oudste aanwezige Raadslid, de heer W. C. van den Brink. De auctopus Knelis heeft het be staan zichzelf te interviewen. Niet omdat een ander zich niet met vierpootige bees ten encanailleert, maar omdat-ie in de doppen kreeg, dat het gebarsten kruikje gebroken is. Kijk 'ns. We weten nu al lemaal wel wie ge zjjt, en het is wel heel heel erg met je gesteld dat je een paar stel hersens noodig hebt, om iets op papier te krijgen. Veel erger is het, dat van Duren met zoo'n apenkooi zit opgescheept. Want het wel en wee van de Erkasche deel hangt alleen van hem af. Nu zit er poezie in corsetten, dat staat vast. 't Steekt er soms van boven en van onderen uit. Maar, of met poezie een stelletje kettingangers te beheerschen is, dat is een vraag. Voor Caesar staat het vast, dat van Duren erin gevlogen is. Er zijn toch waarachtig nog wel fatsoen- lqke erkaers op den deel, maar die heb ben bij voorbaat reeds feestelijk bedankt om tusschen zoo'n stelletje postzegels te moeten zitten. Ik heb gehoord, dat Knelis als Paaschos wordt gemest voor de vol gende markt. Hij gaat, aaneengeschakeld met Smitje, ééh richting uit, n.1. die, waar het grof ste te verdienen is, misschien wel naar het Klooster. Maar 't Klooster moet eerst opgeruimd om er een ander te kunnen zetten. En nu de officier van het onrecht te middernacht uit z'n bed is gehaald om een valschelijke ingediende klacht, in ont vangst te nemen, en dientengevolge en desalniettemin zich toch genoodzaakt zag om die klacht af te wijzen op grond van het feit, dat ze werd in gediend met de kennelijke bedoeling ze weer in te trekken, heeft het Bestuur van de Erkasche vereeniging besloten, af te treden. Het was echter niet zoo kwaad om de drie K's (Klooster-Knelis- Klever) net als Balthazar Geraerds in een ton met spijkers te stoppen en ze vervol gens als zebra's aan te bieden aan hef, Zoölogisch instituut., 't Weerlicht is ech ter niet van de lucht! Nu is er weer een nieuwe Caesar bijgekomen! Hij wordt Grü- bi genoemd. Maar ze schijnen zich voor die Grubie meer te knijpen dan voor mij, den imperator met de oudste pokkebrief- jesZou dat misschien komen omdat Busch, Grootewal en Gasille tesamen be sloten hebben om den altimineur 'n examen af te nemen (niet aangaande vraagstuk ken omtrent sanitas en het vaderschap, want dan zou-ie misschien verlegen wor den)? Knelis is van een examen vrij gesteld, want de examencommissie weet niet of ze vragen aan den voorkant of aan den achterkant moeten stellen. En ik protesteer er tegen dat men den Burge meester (hoe durven ze) van gepaten teerde zwemvliezen heeft voorzien, en in een aquarium hebben gezet. We zijn hier niet in ChicagoHoewel er bij gaslicht wel eenige overeenkomst bestaat tusschen Chicago en Soest. Alleen hebben ze daar geen. leverkleurige, die elltende hebben wij alleen, mèt nazaten in badcostuum. De nieuwe raadswezens weten echter nog niet dat er door den beul een guillio- tine is opgericht achter het raadhuis, waar gewerkt zal worden telkenmale als een tot 15 Augusus op het Verven en Stoomen van Wollen en Zijden Japonnen F. C. Kuijperstraat 10a Soesldijk (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. der weehouders zich meester heeft ge maakt van het ongestolen eigendom van anderen. Hij zal het h^el druk krijgen. De opdracht om de nieuwe raadszetels te ma ken is gegund aan een electricien. Alzoo komen er minstens twee electrische stoe len, waarvan er een een leverkleurig em bleem zal vertoonen. Er is een Chinees geëngageerd als servant, omdat ze zeggen dat Chineezen veel van hondenvleeschv houden, vooral van rooie honden. Dat spaart de kosten van een begrafenis uit. Wanneer dus de omwonenden straks hon- dengehuil hooren, dan beteekent dat, dat de chinees werkt met een der raadswe zens. Men kan dan in het dorp gelijktij dig het balken van Knelis hooren. 't Is jammer voor de Erkasche arbei ders, dat ze hun zaak in prozaische en Judaische bewoordingen zullen hooren ver dedigen, want, naai* ik heb vernomen, is de vocabulaire van een handelsreiziger nogal beperkt. Ze komen gewoonlijk met moppen, die, laag bij den grond, Victoria und ihr Husazr doen blozen. In elk geval kunnen de oude en nieu we weehouders er op rekenen (want daar gaat 't toch omz broeders in het kapitaal) dat ze. van Oom Grubi met Sinterklaas, Kerstmis, Nieuwjaar en andere voor be deeling vastgestelde dagen, een pakje krij gen met een verrassing, als daar zijn het glazen paleis, het gestolen huis, het goud van Wilson, een gouden kooi, een zuig- dotje, een kistje sigaren met elke sigaar in een banknoot, een stukje grond en zoo meer van die dingsigheidjes die in Soest te nemen vallen. Ik vind, dat ze in Soest veel te veel in het kookboek gelezen heb ben. ,,Men neemt"men neemt een an- der's eer. Als Oom Grubi nu maar vol doende geld geeft, dan krijgt ie z'n vermeend gestolen eer weer terug. Een van mijn praetorianen heeft zich de moeite getroost eens uit te zoeken wie die oom wel zijn kant Hij heeft verslag uitgebracht. Later, later zal Caesar daar eens op terugkomen. Hij heeft heel wat noodig om de gespleten tongen van Pha- rizeërs, schriftgeleerden en wetsverkrach- ters lam te striemen. Aleikum Salum, wit-gepleisterde graven. CAESAR. Sacré Madame Soest, 8 Juli 1931. Aan den Heer Joh. Tak. Brandstof fenhandel Soest. Mijnheer, Het is mij een genoegen U te kunnen be richten dat de door U geleverde Anthraciet „Sacré Madame" tot mijn genoegen is. Zoo wel voor de broedcentrale dan wel de kachelkunstmoeders voldoet deze anthraciet uitstekend. Waar ik voor heen steeds ande re en naar ik meende ook goede anthraciet gebruikte valt het groote verschil tusschen „Sacré Madame" mij steeds op. De groote voordeelen van deze brandstof zijn, niet aanbakken op roosters, absoluut geen sin tels of steenen en geheel stofvrij. Voor mijn huisbrand wensch ik dan ook geen andere brandstof te betrekken. Van dit schrijven kunt U zoo noodig gebruik maken. Hoogachtend, (w.g.) W. KEIZER. Nieuweweg 49. Soest, 4 Juli 1931. Den Heer Tak. Kolenhandelaar te Soest. M.M. Volgaarne betuig ik mijn volle tevreden heid over de geleverde Anthraciet Sacré Ma dame. Mijn kachel-kunstmoeder heeft 6 we ken zonder eenige onderbreking gebrand en toen ik haar uit liet branden, was er nog geen sintel in te bekennen. Voor kunst moeders een voortreffelijke brandstof, waardoor de electrische op den achtergrond komen te staan. Voor huisbrand zal de anthraciet naar mijn vaste overtuiging even voortreffelijk zijn, maar daar heb ik nog geen ondervinding van. Hoogachtend (w.g.) F. VAN DER WISSEL Kweekerij „Obrinia". Eigendomsweg 38. Soest, 6 Juli 1931. Fa. Joh. Tak, v/h Kleman-Berghuis. Brandstoffenhandel Kerkpad la. Soest. Mijne Heeren. Hiermede betuig ik U mijn volkomen te vredenheid over de door U geleverde an thraciet „Sacré Madame". Reeds verschillende anthracietsoorten zijn door mij geprobeerd, maar nog nooit werd mij een anthraciet geleverd voor zulk een matige prijs, welke mij zoo voldeed. Deze anthraciet geeft een gelijkmatige hitte, en slechts zeer weinig asch. Moest ik vroeger mijn kachels telkens controlee ren, nu kan ik volstaan met hoogstens een maal vullen per 24 uur. Zoowel voor mijn bedrijf als voor mijn haard, wensch ik geen andere anthraciet meer. Hoogachtend (w.g.) G. WESSEL. Hoenderpark „Aukje", Nieuweweg 22. Soest. Soestdijk, 9 Juli 1931. Fa. JOH. TAK. SOESTDIJK. Mijne Heeren, Op Uw verzoek, deel ik U gaarne mede, dat de mij geleverde anthraciet „Sacré Ma dam" van uitstekende kwaliteit is. Brandt goed en geen asch. Wanneer de volgende zendingen van ge lijke kwaliteit zijn, als de aan mij geleverde kolen,, en ik heb geen reden om daaraan te twijfelen, kan ik deze anthraciet aan ieder aanbevelen. U kunt, wanneer U wilt, van dit schrijven gebruik maken. Intusschen verblijf ik Achtend (w.g|.) J. A. L THOOMES Mendelssohnlaan 2, Soestdijk. v.h. Kleman Berghuis KERKPAD la, SOEST Telefoon Kantoor 2180, huis 2186 VRAGENBUS Lezers hebben het recht kosteloos vragen te stellen over belastingkwes ties. Let wel: Alleen over belastingkwes ties. Vragen over andere onderwerpen blijven onbeantwoord. Lezers gelie ven zich te richten bij het ACCOUN TANTSKANT. „NEDERL. BU- ,EAU VOOR ADVIEZEN." Gevestigd te HAARLEM, Hout plein 17r, onder leiding van R, DE VRIES, en dus niet meer bij het ACCOUNTANTSKANTOOR „NA TIONAAL BUREAU VOOR AD VIEZEN" gevestigd te LEEUWAR DEN, Groote Kerkstraat 16, onder Directie van P. SIEBESMA R. DE VRIES. Postzegel voor antwoord insluiten^ Vragen worden per brief beant woord. Belangrijke vragen worden bovendien in dit blad beantwoord. Tenzij de vragers bezwaar hebben. Zij gelieven dit dan mede te deelen. Van de grootst mogelijke geheim houding kunen de lezers verzekerd zijn. Vraag 103}. Bij deze wou ik wel graag inlichting heb ben over de belasting. ik heb een aanslag ontvangen van een in komen van f 1.416.wat uitkomt. Nu heb ik twee kinderen één van 12 en één van 9 jaar waarvoor ik een aftrek heb van f 220; voor noodzakelijk leventsonderhoud voor de Gemeentelijke Inkomstenbelasting f 950. Dus blijft er f 246.over. Daarvan moet ik voor het Leeningsfonds 1914 f 7.18 be talen en voor de Gemeente f 8.17. Nu heb ik een huis gekocht waarop een hypotheek van f 5.6000 is geplaatst waar voor ik 5% moet geven en nu moet ik f 10 in de week betalen aan rente en aflossing dus een aflossing van f 240, kan dit ook af getrokken worden. Dan heb ik drie verze keringen, waarvoor ik betalen moet per jaar één van f 44.72, één van f 46.68 en één van f 23.76. Dan heb ik nog de brandverze kering op woning, inboedel, en stormscha de, hoe moet ik nu doen en wat kan daar af. Antwoord: Dat huis, dat U gekocht heeft, is waar schijnlijk het huis, dat U bewoont. U moogt aftrekken rente, onderhoud en grondlasten, echter niet de aflossing. Bij het inkomen moet U echter bijtellen, de huurwaarde van Uw woonhuis. Dat komt er dus bij. Welke verzekeringen zijn het, die U daar opnoemt? U moogt voor levensverzekering aftrek ken ongeveer f 70.hoogstens. Premie brandverzekering op de woning moogt U aftrekken,. Ook de premie stormschadeverzekeringl- Premie voor den inboedel moogt U niet aftrekken. U zegt zelf, dat het inkomen van f 1.416 juist is\. Huurwaarde eigen woning zal ongeveer compenseeren met rente, onderhoudskosten, grondlasten en assurantie van het huis. Zijn de drie verzekeringen levensverzeke ringen, dan is de aanslag ongeveer f 70. te hoog. Vraag 106. Vergun me nog even met een vraag las tig te vallen,'. Intusschen-mijn dank voor het spoedige antwoord. Mijn broer heeft het biljet voor me inge vuld, maar of hij het als inkomen ingevuld heeft, weet ik niet. Ik heb der som nom. van het erfenisje en eenig ander geld, zoo als ik U al schreef, opgeven als zoogenaamd kasgeld). Is dat onder het inkomen, nam, het kasgeld begrepen? Wanneer ik nu reclameer en mijn bezwaar schrift indient, zou ik dan den Heer Inspec teur mogen verzoeken om schriftelijk mij bezwaren uiteen te zetten, om dat ik doof ben? Ma- ik dan schrijven, dat ik het on derzocht heb en mij gezegd is, dat ik dien Erfenis niet had behoefde op te geven? Antwoord: Het beste is, dat U reclameert en dat U, wanneer U wordt opgeroepen door den In specteur, Uw broer meeneemt. Als reden kunt U opgeven, dat U doof is, tengevolge van welk feit U de zaak niet gemakkelijk kunt bespreken. Natuurlijk moogt ge U aan den Inspec teur zeggen, dat U zich tot .ons om advies hebt gewend en dat wij U hebben medege- deeld^ dat de erfenis niet tot het inkomen behoort Vraag 107. Gaarne had ik inlichtingen omtrent on derstaande vraag, bij voorbaat mijn dank. Mijn zuster wordt sedert April verpleegd in het Gesticht A. te B|. voor f 900 per jaar. Mijn vader is de man welke het verschuldig de moet betalen, zij zelf heeft geen inkomen; nu wordt mijn vader door de Inspecteur der Directe belasting te Z. aangeslagen als ver tegenwoordiger van mijn zuster naar een inkomen van f 900.aftrek noodzakelijk levensonderhoud f 500.v Opcenten leeningsfonds 1914 f 2.61 Gemeentelöke inkomstenbelasting f 13-20 boerderij verkocht en is gegaan naar de Ge meente X., alwaar onze dochter den laat- sten April met hun is heengegaan tot half Mei en nu ontving zij een aanslagbiljet van inkomstenbelasting van Gemeente X. van acht gulden (zij was daar dus ongeveer 3 weken). Zij verdiende in dat halfjaar 140 gulden, plus kost en inwoning en is zij toen weer in betrekking gegaan bij den landbou wer A. hier bij ons voor 160 gulden plus kost en inwoning, is zij nu verplicht dat te betalen, en is die aanslag ook niet veel te hoog? Antwoord: Het inkomen van Uw dochter moest op 1 Mei j.V op het jaarlijksch bedrag worden begroot. Haar inkomen bedroeg kost en inwoning plus f 280. De aanslag is gebaseerd op f 700.en dus niet te hoog. Er is dus al zoo geen reden voor recla me. f 15.81 Komt dat juist, moet niet de Vereeniging betalen? Antwoord: Dat Uw vader wordt aangeslagen voor f 900.— inkomen ris vertegenwoordiger van Uw zuster, is accoord. Uw vader mag echter van zijn inkomen f 900.per jaar aftrekken wegens onder stand aan een behoeftige dochter. Vraag 108. Onze dochter oud 18 jaar was in betrek king van half November '29 tot half Mei 1930 bij een landbouwer. Nu had hij zijn Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Met deze Wijsheid wordt bedoeld de wijsheid, waarvan Maeterlinck zegt: .,Zij is de meest geliefde zuster van de liefde. Aanvankelijk voeren verstand en liefde een heftigen strijd in een ziel, die zich wil verheffen, maar uit den vrede, die ten slotte tusschen deze beiden tot stand komt, wordt de wijsheid geboren". langzaam, maar met vasten tred, ging Wijsheid haar weg. De schemering wa: reeds ingevallen, maar geen oogenblik was haar gang onzeker of wankelde haar voeten steeds voerden hare schreden haar verder van het dal af. Plotseling bleef zij staan. Een droef gesteun in hare nabijheid deed haar hare schreden richten naar de plek, vanwaar het geluid kwam. Een vrouwelijke gedaante in elkaar gedo ken, liet het hoofd tegen een uitstekenden steen rusten en de handen ten hemel hef fend schreide zij: ,mijn kind! geef mij mijn kind weer!" Wijsheid, door diep medelijden bewo gen, boog zich tot de weenende gestalte neder en zag dat het eene bejaarde vrouw was. „Wat deert U?" vroeg Wisheid. „Is uw kind verongelukt?" Neen", snikte de vrouw, „mijn jongen, mijn eenigste, hij moest soldaat worden, en een kogel heeft hem gedood, mijn eenigste, mijn alles". Rustig zette Wijsheid zich naast haar neder. Vertel mij van uw zoon", zei ze zacht. En de vrouw vertelde hoe gelukkig zij geleefd had, met man en kinderen en hoe de oorlog het huis had doen branden en man en kinderen het leven had benomen. Hoe alléén zij, den dood ontkomen was. ,,En uw zoon", vroeg Wijsheid. Hij was voor eenige weken weg en toen hij terugkwam, vond hij alles verwoest. Toen is hij uitgetrokken met de anderen om zijn Vader, zijn broers en zusters te wreken. En", vroeg Wijsheid zacht. Ook hij is zijn Vader en de anderen gevolgd, hij is weg en nu ben ik alléén over". En de ongelukkige barstte weer in droef geweeklaag uit. Stil, met de handen gevouwen, bleef Wijsheid zitten. Haar blik gleed over het dal aan hare voeten. Het was of zij met dien blik het geheele dal wilde omvatten en het eene liefkozing toezond. Toen greep zij de hand der vrouw en zeide: Ga met mij". En de vrouw liet zich gewillig leiden en lette er niet op, dat Wijsheid in het dal afdaalde. Zij was hier geheel vreemd, doch de verwoestin gen van den oorlog waren ook hier maar al te zeer zichtbaar. Dicht bij een klein huisje gekomen hoorde zij eene vrouw een slaapliedje zingen. Zij luisterde: het was in een vreemde taal. De taal van den Vijand. Zij wilde zich losrukkenmaar Wijsheid hield hare hand stevig vast. ,Kom, méé", zei ze, en de vrouw ging mede. Eenige straten verder bleef Wijs heid staan. Van uit een der huizen klon ken rauwe smartkreten; vele menschen liepen uit en in. ,.Volg mij", zei Wijsheid. Verschrikt deinsde de vrouw terug toen zij in de nabijheid van het venster kwam. Daar op den grond lagen drie verminkte lichamen, een bejaard man, een jonge man en een knaapje van ongeveer zeven jaar. De vrouw vroeg bevend aan een der omstanders, wat er gebeurd was. Vol toorn, keek de man, die slechts één been had, haar aan. ,.Uw volk" zei hij minachtend, „heeft een bom geworpen, en deze Vader en zijn twee kinderen, zijn de slachtoffers. Uw"toen legde Wijsheid haar hand op zijn arm ein zeide: waarom wilt gij deze vrouw iets boos zeggen?? Uw volk ontnam haar alles. Man en kinderen, huis en hof. Is zij schuld aan dit leed, of zijt gij schuld aan haar leed?" Neen", zei de man, „noch zij, noch ik hebben schuld, en wij hebben geen reden elkaar te haten. Toen legde Wijsheid de hand der vrouw in die van den man en omklemde ze ^iVet hare beide handen. En Wijsheid een blik werpend over de aarde, die zoo schoon kon zijn en nu door blinde haat verwoest, drukte hare handen vaster om de handen dier twee menschen en het was of er kracht uit dien druk stroomde. Eerst nu begrepen die man en die vrouw, dat Wisheid hun van hare kracht had medegedeeld, om hun te leeren, dat, wie de macht der Liefde niet bezit ten, oorlog voeren en dat zij, die de men schen het innigst liefhebben, niet in de duisternis zien maar in het Licht. En in het Licht staat het woord „Vre de". Soestdijk C. M. BERG.

De Soester | 1931 | | pagina 2