elier IVieuws- en Advertentieblad Verschijnt Woensdag en Zaterdag 16 „GOUDHEUVEL" No. 63 Negentiende Jaargang Woensdag 5 Augustus 19S1 wikkelen nzend. iris, mdel c 48 REDACTIE- EN ADM.-ADRES: VAN WEEDESTR. 7 - TEL. 2062 - SOESTDIJK Bouwers van den Vrede. FEUILLETON Plaatselijk Nieuws Tel. 398 :n KIPPEN HANDEL >ERIJ ;len, D. G. sfoon 2127 leeren- en kschoenen 4' 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 EL iN, :nz. nde en. BUREAU VOOR ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTAAT 7 SOESTDIJK ADVERTENTIEN EN INGEZONDEN STUKKEN WORDEN INGEWACHT TOT uiterlijk dinsdags- en vrijdagsmorgens 10 uur aan het bureau UITGAVE: N.V. EERSTE SOESTERELECTR. DRUKKERIJ v.h. G. v. d. BOVENKAMP ADVERTENTIEN: VAN 1 TOT 5 REGELS 75 CTS., ELKB REGEL MEER 15 CTS. GROOTE LETTERS NAAR PLAATSRUIMTE, BIJ ABONNEM. GROOTE KORTING ABONNEMENTSPRIJS f 1PER DRIE MAANDEN,, FRANCO PER POST het auteursrecht van dit blad wordt uitdrukkelijk voorbehouden overeenkomstig artikel 15 van de auteurswet wij (staatsblad nummer ssoj rijzen Voor het huis dat wij doen Geeft de tijd ons 't materiaal En ons heden, ons verleden Zijn de steenen voor den bouw. LONGFELLOW- Inl een tijd, dat er door velen met zoo groJte energie en zoo groot vertrouwen aan de i-uorme taak van den vrede gearbeid woi\lt, nu alom in den lande de aandacht ge vestigd wordt op de groote beteekenis van moreelen steun van iedereen aan 't vredes- en ontwapcningsstreven, is het goed zich rekenschap te geven van de substantieele beteekenis van ieders individueelen steun. Het is inderdaad niet genoeg, dat we een ..machineiii van het Recht voor den wereld vrede" hebben gebouwd, dat we een We- reldgerechtdiof in het leven hebben geroe pen voor de beslechting van internationale rechtsgeschillen en het spreken van recht dus tusschen en over de naties, de mensch- heid moet ook worden opgevoed en geleerd wat de redenen, de motieven ervoor zijn, en er moet 'n internationalen gemoedstoestand geschapen worden, die ontvankelijk is voor den wereldvrede. Rn daartoe hebben wij ieder individueel een taak te verrichten, die niet afwijkt van of uitgaat boven hetgeen men als algemeen erkende goede moraal beschouwt. Maar niettemin, deze taak moet verricht worden, we moeten, ieder individu- vel, onze eigen moraal opvoeren, ons karak ter verbeteren en zoo, door ons collectieve goede denken, onze collectieve houding van goeden wil en gevoelen voor recht en saam- hoorighcid, den vruchtbaren voedingsbodem verschaffen, waarop de vredesplant kan ge dijen. Al onze daden en gedachten, van ons ieder afzonderlijk, kunnen daarom tot bouwsteenen worden voor het groote vre cl ^gebouw. Indien wij wenschen, dat in het b en der naties, recht en billijkheid, eer lijkheid, oprechtheid en naastenliefde tot uiting komen, dan moeten wij ook beginnen, degelijke motieven en gedachten in ons particulier leven inderdaad te „leven", an- deis zullen wij in onze politieke uitingen, die ten slotte uitmonden in de regeerings- organen van 'n land, niet de gedragingen en motieven doen doordringen, welke den v eldvrede tot een werkelijkheid moeten maken. Norman Goodall, een Engelsch parlement-iid zei het onlangs heel terecht, dat de onccnigheden welke uitloopen op oorlog, nooit uit den weg geruimd zullen worden, indien er geen oprechte handelwij ze tusschen de menschen bestaat, indien het Recht het elk geven wat hem toekomt niet deel uitmaakt van het weefsel der men- schenmaaNchappij. Dit feit is het juist, dat de taak van de vredes-makers zoo veel moeilijker maakt dan alleen maar het droo men van|dr"omen, want weinig maatschap pelijke vraagstukken zijn ingewikkelder dan juist dat van het bereiken van Recht. Toch moeten we er voor oppassen het recht niet op zoodanige wijze te vertolken, dat onze pogingen juist die krachten zouden wakker roepen, die de5 kiem van onrecht en wrij ving in zich sluiten. Onze heele moeilijk heid is, dat we het nog steeds moeilijk vin den de gedachten van recht en vergelding van elkaar los te maken. Onze gedachten rijn nog te zeer geneigd de bewering te aan vaarden, dat het recht alleen beveiligd kan worden, als we bereid zijn, als het noodig mocht zijn, kwaad met kwaad te vergelden. Naar het Engelsch van CARL SWERDNA 32) ..Diezelfde vragen heb ik ook gesteld, lieveling; vandaar dat ik ze nu beantwoor den kan: Boone nam het testament mee, omdat het in de verwarring van het oogen- blik niet aanging, het onmiddellijk te ver nietigen; en, omdat het stuk op „Goudheu vel" toch ook niet veilig was, stak hij het bij zich. Het was een vanzelf sprekende overeenkomst dat Boone het bij de eerste de beste gelegenheid zou terugbrengen en dat het dan vernietigd zou worden. Bij na der overleg besloot Boone echter, het in zijn bezit te houden, en wel om deze reden, ^at Axr Zl*n een'Se waarborg tegen Ryder was. Want, als het testament eenmaal ver nietigd was, dan zou Ryder hem geheel in zijn macht hebben. Vandaar dat Boone het testament bij Mary jri de kamer in de safe bewaarde, dat meubel, waar wij ons beiden zoozeer over verwonderd hebben. Had hij liet ding met zoo veilig bewaard, dan zou het al lang door Ryder gestolen zijn; dat verzeker ik je! Je kunt er van opaan dat Ryder het toch al tallooze malen heeft wil len afkoopen. Rn was hem dit gelukt, dan zou hij nu nog eigenaar van „Goudheuvel" zijn in plaats van jiou .,Ik?"riep ziji uit, met ongeduldig ge- ^aar- „Jij bent de «eigenaar en ik zal er ei genaresse zijn, als je mij tot de jouwe maakt". Maar toch vroeg ze nu weer, met den blik op den rentmeester duidend: ..Heeft hij het testament ten slotte opge geven?? Hoe kwam dat?" Lurzon deelde haar toen voorzichtig mee, dat Ryder enkeJ de belofte van Boone had gekregen, nadat hij van zijn werkgever had gehoord, dat Miss Foliot zijn vrouw zou worden, dus ook meesteresse op „Goud heuvel". Nog zou hij mogelijk niet voor de Hierin wortelt die vreesclijke cirkelloop, waaruit de menschheid tot nu toe nog niet heeft weten te ontsnappen. De bekende satyrieke ,Engelsche schrijver Bernar l Shaw laat dit probleem heel duidelijk naar voren komen in een passage in „Caesar en Cleo- patra", waarin Cleopatra tracht den ge rechtelijken moord op Plotinus te recht vaardigen op grond van het feit, dat het voor de handhaving van het recht noodig is, dat een moordenaar sterft. Maar Caesar antwoord dan, dat de wreker van Ploti nus al gehoord kunnen worden, en dat de vicieuse cirkel van moord en vergelding in werking is gezet.... Ten slotte moeten we dus tot het inzicht komen, dat het probleem van het menschelijk recht niet opgelost kan worden zonder genade, zonder vergevens gezindheid, en dat om het vraagstuk van den vrede op te lossen, we moeten leeren te vergeven, individueel zoowel als collectief. En is dat ten slotte niet een grondstelling van goede moraal, die wij allen kenden? Nu komt het er op aan, dit ook werkelijk in praktijk te brengen. FLORIS C. JAARVERGADERING der Buurtvereeniging „Soest-Zuid". Op Woensdag 28 Juli j.1. kwam „Soest- Zuid" in de Gouden Ploeg in jaarvergade' ring bijeen. De Voorzitter opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom in deze eerste jaarvergadering. Nadat de notulen van de vorige verga dering waren gelezen, kreeg de Secre taris gelegenheid zijn jaarverslag uit te brengen. Uit dat verslag bleek, dat deze vereeniging vele zaken in het belang van het zuideli'k deel van Soest aanhangig ge maakt heelt; de een met meer-, de ander met minder succes. Veel correspondentie is gevoerd met de Nederlandsche Spoor wegen, met de Algem. Nederl. Wielrijders- bond, met de Posterijen en niet te verge ten met Burgemeester en Wethouders, zoo ook met de Vereeniging. De Hollandsche Molen, zulks met betrekking tot eventueel behoud van den molen de Vlijt. De secre taris eindigde zijn verslag met een op wekkend woord tot de leden om te trach ten het ledental der vereeniging uit te breiden, om zoodoende tevens meer kracht te doen ontwikkelen. Daarna deed de Voorzitter verslag der werkzaamheden van het Bestuur sedert de laatste ledenvergadering, over het plaatsen van lichtpunten, verbeteren van wegen, enz. enz. Het verslag van den Penningmeester was niet ongunstig wat de stand der fi- nantiën betreft. In plaats van den Heer Schothorst, die ontslagen wenschte ,te worden als penningmeester, werd de heer Rebergen als zoodanig benoemd. Alsnu was aan de orde de verkiezing van een voorzitter. De lieer van Krieken, die in het afgeloopen vereenigingsjaar' deze functie heeft vervuld, en blijk heeft gegeven de rechte man op de rechte plaats verzoeking bezweken zijn, als dat geval van de operatie van Mary er niet tusschen was gekomen. Dit alles fluisterde Curzon haar in en zij fluisterde terug: Och, die arme man! Wat zal ik tegen hem zeggen? Toe Roderick, spreek uit mijn naam?" „Boone", begon Curzon, „Miss Foliot voelt zich zoozeer ontroerd door je beken tenis, dat ze mij verzoekt, uit haar naam te preken. Dit zal ik dan ook doen. Als zij het niet met mij eens is, zal ze mij waar schuwen. Ik weet, zooals de meesten van ons, wat verzoeking is; en, als ik ooit zoo zeer een rentmeester noodig hebben onder nu, dan kon ik er ook wel voor bezweken zijn. Je weet nooit, waartoe je komt, onder den drang van omstandigheden. Hoor nu eens: niemand weet hier iets van, behalve Miss Foliot, jij en ik; en niemand zal er ook ooit van hooren." En, toen, terwijl hij den rentmeester de hand op den schou der legde: „Nu, „Goudheuvel" zal even zeer een rentmeester noodig hebben ondr ons beheer, als onder het vorige. En ik weet geen geschikter persoon, dan jij Boone. Dat is al, wat wij te zeggen hebben. Enkel moet ik er nog bijvoegen, zie, dat je hier zoo gauw mogelijk overheen komt en tracht het uit je gedachten te bannen. Je hoeft niet bang te zijn, dat wij er ooit op terugkomen". Boon trad naar de bank, waar Dorothy lag; maar, in plaats van zijn dankbaarheid uit te spreken, barstte hij in snikken uit en met het gelaat in de handen verborgen, verliet hij het vertrek. Enkel een paar late chrysanthen bloei den nog in den tuin; overigens waren de perken geheel leeg. Alle boomen waren bladerloos Het zag er op dezen vierden November met recht niet uitnoodigend uit. Toch was „Boschzicht" in feestelijke voorbereiding, want niet alleen was het dien volgenden dag Dorothy's verjaardag, maar ook haar trouwdag. Zoo geruischloos was Curzon de kamer binnengetreden, waar zij zat, dat zij hem eerst gewaar werd, toen hij vlak bij haar stoel stond. Hun begroeting was juist voor- te zijn, werd met algemeene stemmen herkozen. De aftredende bestuursleden, de heeren Ran en Rebergen werden eveneens her kozen, nadat voor deze functiën nog drie candidaten aan de aftredenden waren toe gevoegd. De rondvraag ondervond als ge woonlijk veel belangstelling. Uit de verga dering wordt aangedrongen op verbetering van den Ossendamweg, Eikenlaan, Kolonie- weg, enz. Over het wachthuisje voor de autobus aan de Birktstraat (Koude Hoek) ontstaat een lange discussie. Het resultaat is. dat het Bestuur met nieuwe voorstellen bij B. en W. zal komen. Over de plannen voor een Zweminrich ting wordt ook nog door enkele leden ge sproken. De Voorzitter zegt daar een en ander van, doch vindt niet, dat het op zijn weg ligt, daar in dit stadium diep op in te gaan, temeer daar de plannen nog slechts in wording zijn. Nadat nog diverse wenschen naar voren zijn gebracht, sluit de Voorzitter circa 11 uur deze alleszins gezellige vergade ring. Examen. De heer D. A. A. Zijderveld slaagde voor het examen hoofdacte. Examen. Aan de Rijkskweekschool te Amersfoort is overgegaan van de 2e naar de 3e klasse Mej. Adea van Kwawegen. GESLAAGD Voor de Rijkskweekschool te Amers foort is geslaagd de leerling Jo van Kwa wegen van de U.L.O. alhier. NED. HËRV. KERK Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin Moeder ging de Hooge Ambachtsvrouwe met Haar Koninklijke Dochter en Kleindochter Zondagmorgen te 10 uur op naar het bedehuis waar Ds. van Schaick voorging. De organist gaf vooraf een paar feestzangen ten beste, maar het Wilhelmus pas toen de Kon. familie reeds lang de kerk had verlaten. Waarom niet bij het binnenkomen en vertrek der Kon. fami lie? De dienst ving aan met het zingen van Psl. 65 1314, waarop de voorzanger het votum uitsprak en daarop voorlas de Han deling der Apostelen 27 1-25. Vervolgens richt Z.Eerw. zich tot de jarige Vrouwe en bidt haar Gods kracht toe. Spr. gewaagd van de groote liefde waardoor Zij een eere plaats inneemt onder de volken. Spr. bidt haar toe de bede Gez. 224 1. Na gebed kiest Z.Eerw. tot tekst Hande lingen 27 11 en staat stil bij het rustig zijn te midden der woelende wateren. Gezongen werd Gez. 51 1256; Gez. 195 en Gez. 244 1. De kerk was geheel gevuld. 2e MUZIEKUITVOERING Deze had voor de eerste maal plaats aan de P. Potterlaan waar niet veel belangstel ling voor was. Kunstzinnig Soest was thuis of naar Baarn naar het vuurwerk. Het corps had vooral nu meer belangstelling verdiend. Alvorens het concert aanving sprak de heer Batenburg den nieuwen dirigent den heer Theo de Goey uit Amersfoort toe. Spr. wees er op dat het corps steeds de trots is geweest der gemeente, en waar er goede kracht in schuilt, hoopt spr., dat het corps onder de nieuwe leiding steeds hooger zal stijgen op de muzikalen ladder. Nadat de di rigent had dank gezegd voor deze woorden werd hierna het Wien Neerlandsch Bloed gespeeld. Uit dit en ook uit de volgende nummers bleek dat de dirigent muzikaal voelt, en de leiding bij hem in goede handen is. Kalm en bezadigd wist hij de schare aan te moedigen. Het was een zeer goed ge slaagd concert dat veel en veel meer be langstelling had verdiend. FLORA THRATER BAARN. Zij die van goeden zang, keurige aanklee ding en goed spel houden begeven zich he den avond naar genoemd theater, waaronder meer loopt de geestige operette „Das Land des Lachelns" met de titelrol den wereld zanger Richard Tauber en Madame Hella Kërty. Het bijprogramma is eveneens goed verzorgd; vooral de tweeacter is dol ver makelijk. Heden middag loopt „De kinderen van Kapitein Grant" een spannende geschiede- COLLüCTE. In dc komende week zal er een algemee ne collecte worden gehouden langs de hui zen voor de Nederlandsche Zeemanscen trale. De Nederlandsche Zeemanscentrale sticht en onderhoudt tehuizen voor Zeelieden in binnen- en buitenland. Daar zijn onze man nen veilig voor de zedelijke gevaren, die aan alle havenplaatsen op de zeevarenden loeren. In de Nederlandsche Zeemanscentrale werken alle politieke en kerkelijke richtin gen samen. Gij, in 't zand vastgeroeste Soesters, denkt om uw medemenschen op het water en als de volgende week de heer Broekhof uw steun komt vragen, helpt dan mild. bij, toen zij iets ongewoons merkte in de uitdrukking van zijn gelaat en zij met de handen op zijn schouders vroeg: ,Wat scheelt er aan? Je kijkt zoo zwart!" ,Als dit zoo was, op een dag als deze, dan verdiende ik opgehangen te worden. Waarom zou ik nu zwart kijken?" „Ja, dat weet ik ook niet. Herinneringen aan den neef?" „Hoor eens kindje, wij hebben wel nooit meer van hem gesproken, maar hij is toch zeker dikwijls in ons beider gedachten ge weest. Dat jij er zoo heelemaal niets van hebt gehoord, waar hij zich ophoudt, heeft je zeker ongerust gemaakt". „Ja, je weet, dat ik over het geheel niet laf ben. Maar, als ik aan hem denk, hoe hij je bijna vermoord had, dan krijg ik een doodelijken schrik, dat hij soms nabij kon zijn!" „Zou het je dan een verlichting wezen, kind, als je wist, dat hij niet meer in Enge land was?" „O, ja, is dit dan zoo?" „Ja. Ik zag, dat je er je zoo ongerust over maakte en zelve was ik er ook nieuws gierig naar, waar hij gebleven was. Dus heb ik er onderzoek naar laten doen en hij moet nu al een heel eind op weg naar Australië zijn. Drie weken geleden is hij vertrokken. En het is hoogst onwaarschijn lijk, dat hij ooit terugkomt"1. „O, maar nu moeten wij ook heusch niet meer van hem spreken. Alleen wilde ik je nog één vraag doen, die mij al zoo dikwijls gekweld heeft: heb je vermoed, dat je va der wel eens een ander testament kon heb ben gemaakt?" „Nooit". „Heb je dan nooit gedacht, dat hij mis- schin toch weer milder gestemd zou wor den jegens jou?" Nooitf. Ik kende hem veel te goed. Hij zou „Goudheuvel" nog eerder gesloopt hebben. Maar hoe kom je er nu bij? Hadt jij dan zoo'n gedachte?" Ja, vooral in verband daarmee, dat je neef er zoo wanhopend op gesteld scheen, om je maar uit de „Hut" te krijgen, weg uit de buurt van „Goudheuvel". Hij dacht zeker, dat ik wel iets vermoed- Fancy-Fair. Teneinde de R.K. kerk en het Parochie huis een weinig te ontlasten van de zilve ren bedekking werd Zaterdag-, Zondag en Maandag in de Mariaschool voor dat doel een fancy-fair gehouden. Behalve de afd. fraaie handwerken werd het geheel inge nomen door.plm. 30 diverse attracties ten doel hebbende, zooveel mogelijk dubbeltjes binnen zien te halenvoor welke kans men dan een prij'sje kan bemachtigen. Er werd aardig gebruik gemaakt, zoodat de uitslag niet tegen zal vallen. de; maar dit was toch niet zoo. Anders zou ik het er zoo niet bij gelaten hebben. En, zooals het nu is, heb ik toch nog mede lijden met hem". „Neen, ik kan geen medelijden met hem voelen. Ik zal het nooit vergeten.... dat hij jou heeft willen dooden". „Gelukkig, dat je met zoo'n vermolmd stuk hout nooit raak kan treffen. Het kon mij alleen maar aan den buitenkant scha ven." Er werd aan de deur geklopt en ze begre pen dadelijk, dat dit Lord Beauclerk was. De viscount trad binnen en zag er bijzon der goed uit. „Ik ben naar de „Kluizenaarshut" ge weest, Miss Foliot, maar die vond ik geslo ten; dus ik dacht wel, dat Curzon hier zou zijn". Dorothy gaf hem de hand en waardeerde het, zooals hij zijn best deed, om opgewekt te wezen. ,,'t Belooft morgen goed weer te zijn, Miss Foliot. Gelukkig maar; dan zal uw bruidstoilet er tenminste niet onder lijden, als u naar het huisje van den rentmeester gaat". „Wie heeft U verteld, dat ik dit van plan ben?" „Boone. Hij was in den tuin, toen ik langs kwam, en natuurlijk praatten wij even over de aanstaande huwelijksplechtigheid; en toen zei hij, dat u beloofd hadt, een oogen- blik bij Mary te komen, eer u naar de kerk ging". „Ja, waarom ook niet? Als men nu weet, dat het haar zooveel goed doet." En Bot ne zeiven dan? Die verafgoodt u, Miss Foliot! Maar Mary is veel beter na de operatie, is 't niet?" „Ja, het heeft haar veel goed gedaan, Dokter Popplestone zegt, dat ze nu ieder jaar sterker kan worden". „Nu Boone zelve ziet er ook wel tien jaar jonger uit: hij loopt niet meer zoo gebo gen en is niet meer dat levende geraamte, dat hij placht te zijnf; „Ja, dat zal zeker komen, doordat hij zich veel verlicht voelt, wat den toestand van zijn dochter betreft", zei Dorothy. „En vertelt u eens, hoe maakt Eva het?" Uitslag SporhComité. Uitslag Finale Voetbal. Esvac I, kampioen Ile kl. U.P.V.B. tegen Soest I, 4e kl. N.V.B. geëindigd in gelijk spel 22, zoodat Esvac I de le prijs behaalde zilv. Beker Soest I de 2e prijs behaalde zilv. rned. Soestdijk 1 3e prijs behaalde zil. med. Soesterberg I 4e prijs behaalde zilv. med. Huldiging Neerlandsch Kampioene. Hartelijk en spontaan is Zaterdagmiddag om 6 uur Jeanne van Asselt gehuldigd. Daartoe kwamen om half 5 plm. 60 turn sters en turners leden der vereniging A.D.O. in het clublokaal bijeen. Langs To renstraat, Middelwijkstraat en een gedeelte Steenhofstraat werd gewandeld tot de Soes- ter Hamonie in zich kwam. Voorop ging toen de vaandeldraagster met de groen-wit zijden vlag, daarachter de muziek met ba nier en vervolgens de turnsters en ten slotte de mooie lichte wagen van den heer Swa- ger> om de kampioene af te halen. In de Molenstraat werd het aldoor drukker, zoo dat voor haar woning in die straat op No. 43 een flink cordon had plaats genomen. Onder het spelen van la Nationale Emble- me van A. M. Viot, besteeg de kampioene met haar ouders onder luid hoera-geroep de auto. Met vliegende vaandels en slaande trom werd de terugtocht aanvaardt, onder zeer veel belangstelling, naar het clublo kaal waar ook zeer veel belangstelling aan wezig was. Onder de schitterende tonen van het corps werd het clublokaal betreden waar de genoodigden o.a. raadsleden de Bruijn en Busch, bestuursleden van het Soester Sportcomité o.a. reeds hadden plaats ge nomen. De zaal was met gladiolen aardig versierd. Na dat allen hadden plaats geno men, riep de praeses van A.D.O. allen het welkom toe, maar drukte zijn spijt uit dat het Gem.-bestuur niet aanwezig is; in het vervolg hoopt hij op meer belangstelling van die zijde. Vervolgens richt hij zich tot Jeanne, h-.ar namens A.D.O. geluk wen- schend met het behaalde succes, en getuigt van de groote spontaniteit der leden, om in 48 uur een dergelijke hulde op touw te zetten. Spr. is trots op Jeanne, omdat zij steeds is geweest en nog is, de grootste, eenvoudigste A.D.O.er die niet prat gaat op haar prestatie. Zij heeft alles gedaan in den geest van A.D.O. en gaat daar geheel in op. Namens alle leden, begunstigers e.a. biedt hij haar een gouden polshorloge met inscriptie aan. De heer P. J. Clemens com plimenteert haar namens het Sportcomité, ook haar ouders met het behaalde succes met de 800 M. hardloopen voor dames. Vele groote plaatsen in ons land zullen naijverig zijn op Soest, om dit evenement en voorze ker zal de sport er door gediend wordt. Spr. is trots op Jeanne en waar zij zulke sterke beenen had om te loopen hoopt hij dat zij ze ook heeft om de roem te kunnen dragen. Bij de geboden bloemen hulde voegde hij nog een zilveren plaquette. De voozitter der Harmonie feliciteerde haar en is verheugd aan de huldiging te mogen deelnemen, daar is de club altijd voor te vinden. De heer de Bruin, lid van den raad voegt zijn felicitatie bij die van de vorige sprekers, hij feliciteert het bestuur van A.D.O. Steeds leest hij met de meeste aan dacht het verloop dier sport, daaraan stem- .Eva? O, uitstekend. Het zal bij haar ook zoolang niet meer duren, of ze gaat in hetzelfde schuitje varen, als u, miss Fo liot. We hebben den ouden heer tenminste overgehaald, wat betreft Sydney An- nsley". „Ja?" „Ik niet speciaal, maar meer de dominee. Sydney heeft een buitenkansje gehad, ziet u. Er is pas een verre bloedverwant van hem gestorven, die hem een inkomen heeft nagelaten, waardoor hij zes-honderd pond per jaar trekt; dit gevoegd bij al wat hij toch al heeft van zijn moeder, maakt nu nog niet zoo'n onaardig sommetje. De dominee heeft den ouden heer net zoo lang bepraat, tot hij toegaf. Sydney gaat nu eerst nog zijn graad halen aan de Universi teit en dan zal er bij ons ook een bruiloft zijn". Dorothy was echt blij daarover en nog praatten zij zoowat over het een en ander, toen tante Nan hazr even noodig had. Zoodra Dorothy het vertrek verlaten had, betrok Vee's gtlaat. „Ja, voor jou, is het een heel feest, Cur zon. En ik gun je van harte je geluk; maar voor mij kan ik niet zeggen, dat het mor gen nu nog zoo'n vroolijke gelegenheid zal zijn. Ik ga dan ook maar een tijdje naar het buitenland." „Waarheen dan?" „Ik denk naar Spanje. Daar heb ik een vriend op het oogenblik. En als je dan weer goed en wel op „Goudheuvel" zit en ik ben er wat aan gewend, om van haar te hooren spreken als van Mrs. Curzon, nu, dan kom ik terug Dat wilde ik je even vertel len". Het duurde niet lang, of Dorothy trad weer binnen en samen deden zij den vis count toen uitgeleide. Met een paar harte lijke woorden namen zij afscheid en toen Lord Beauclerk een eindje den weg op was, zocht hij maar weer troost in zijn oude pijp, en met groote stappen keerde hij te rug naar kasteel Roxminster. EINDE.

De Soester | 1931 | | pagina 1