2e BLAD VENEMA WILLY VEENENDAAL Bekendmakingen. Officieel. Gemeenteraad Plaatselijk Nieuws Soesterberg. Predikbeurten. Rechtzaken. Sport. G. v. d. MEER J r. Bond van Bedrijfsauto houders in Nederland. fcthoorendt bij „D E S O E S T E Rn van Zaterdag 29 Aug. 1931, No. 70 GEMEENTERAADSVERGADERING De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend, dat een openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente is belegd tegen Dinsdag, 1 Septemebr 1931 des na middags 2 uur. S»e*t, 26 Augustus 1931. D« Burgemeester voornoemd, G. Deketh. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soesr maken bekend dat het verzoek van J. F. Lüschen, te Soest om in/op het perceel Soesterbergschestraat No. 41 kadastraal be kend in sectie C. No. 1693 een bakkerij met heete luchtoven te mogen oprichten door hen is verdaagd. Soe«t, 25 Augustus 1931. Burgom. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat bij gelegen heid van den verjaardag van H.M. de Ko ningin de gemeente-secretarie en de bureaux der takken van gemeentedienst voor het pu- blieg gesloten zullen zijn op Maandag 31 Augustus a.s. Soest, 25 Augustus 1931. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. De Raad der gemeente Soest wordt hier bij in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 1 September 1931, des na middags 2 uur ter behandeling van de vol gende AGENDA: 1. Beëediging van de nieuw gekozen raadsleden. 2. Benoeming van Wethouders. Soest, 26 Augustus 1931. De Burgemeester, G. Deketh. AANVULLINGSAGENDA: Raadsvergadering van 1 September 1931. 1. Verdeeling van den Raad in twee af- deelingen, en zoomogelijk benoeming van leden der vaste commissiën uit den Raad. Soest, 27 Augustus 1931. De Burgemeester, G. Deketh. DAMMER. In hotel Okhuisen vond Dinsdag j.1. de ontmoeting plaats tusschen de Damclubs Soest en Bussum. Deze wedstrijd had een zeer geanimeerd verloop, terwijl aan diverse borden sterk spel te zien werd gegeven. Beide clubs kwa men met 12 spelers uit, en zooals de uit slag doet zien, deden de beide ploegen niet ▼oor elkaar onder. Het eindresultaat is een gelijk spel ge worden 1212, waarmede Soest zeer te vreden kan zijn, gezien het feit dat Bussum 2e is in de 2e kl. comp. der Nederl. Dam- bond. De volgende heeren wisten hunne partij te winnen: H. Bakker Jr., S. de Z., D. Waal en Th. Bakker, terwijl remise speelden: H. B..kker, D. F. Voigt, Ch. Bak ker en P. Reering. CHR. ORANJE VER. Naar wij vernemen hoopt de Chr. Oran je Vereeniging „Juliana van Stolberg" al hier, op den verjaardag van H.M. de Ko ningin, des avonds 8 uur in de groote zaal van hotel Eemland, een feestavond te be leggen. Eenige buitengewoon mooie films, het Oranjehuis betreffende, zullen worden vertoond, terwijl de Chr. Zangver. „Cres cendo' voor muzikale afwisseling hoopt ie zorgen. Verwacht wordt dat velen, met oranje getooid, deze gelegenheid zullen aan grijpen, om feestelijk gestemd, een avond van Koninginnedag in opgewekte stemming mede te vieren. Men deelde ons mede, dat de films, waarvan de titels nader bij adver tentie zullen worden opgegeven, bijzonder goed verzorgd zijn. Ook wij wekken gaarne op, om Maandag avond 31 Aug. 8 uur, in groote getale naar Eemland te g_an. GROENE KRUISJESDAG Op Maandag 31 Augustus a.s. wordt al hier, ten bate van de Wijkverpleging Huis ter Heide een Groene Kruisjesdag gehou den. Wij wekken onze lezers op, dien dag deze vereeniging eene flinke bijdrage te geven. OPENING BLOEMENMAGAZIJN Gaarne maken wij onze lezers attent op de advertentie in dit blad voorkomend, be treffende de opening van het Bloemenmaga zijn „Flora." Wie een schat van mooie bloemen wil bewonderen, en bij het koopen nog een ge schenk wil ontvangen, verzuime niet Za terdag a.s. een bezoek aan deze zaak te brengen. VOLKSTELLING Blijkens de uitkomsten der gehouden volkstelling, is het definitieve bevolkings cijfer voor deze gemeente 13985, t.w. 6745 mannen en 7150 vrouwen. 4e ZOMERCONCERT te geven door de Soester Harmonie „Patien- tia Vincit Omnia", Dir. Ferd. de Goey, op Maandag 31 Auguustus a.d. Koninginnelaan des avonds 8 uur. 5e ZOMERCONCERT op Woensdag 2 September nabij Hotel 't Soest r Dal te Soesterberg des avonds 8 u. PROGRAMMA: 1. Volksliederen. 2. Le Septentrional. Marsch. L. Delbecq. 3. La Dame Blanche. Ouverture de Boïel dieu. 4. Le Beau Danube Bleu. Valse de Johan Strauss. 5. Oreste. Dramatische Ouverture. Sam. Vlessing. PAUZE: 6. Orphée Aux Enfers. Ouverture. Jac. Offenbach. 7. Dans le jardin d'un Monastére. Karak terstuk. A. W. Ketilbey. 8. Maritana. lrantaisie Sur 1'Opera. Jos. Kessels. 9. Prinses Juliana Marsch. N. A. Bouw POST EN TELEGRAFIE. Op Maandag 31 dezer zullen het Post kantoor, het bijkantoor Soestdijk, en het postagentschap Soest-zuid om 14 uur voor den postdienst zijn gesloten. Bovendien zullen op dien dag geene post wissels (met uitzondering van telegrafische), postbewijzen, kwitanties en giroaangelegen heden worden behandeld, uitgezonderd die, waarvan spoedbehandeling gevraagd wordt. De avondbestelling zal op dien dag niet worden uitgevoerd. Dames- en Heeien Kleermakerij en Heeren-Modemagazijn Wegens vacantie zijn winkel en ateliers GESLOTEN van Zaterdagnamiddag tot Dinsdagochtend 1 September. DANSAVOND. Wij verwijzen onze lezers naar de adver tentie in dit blad, waarin vermeld wordt van een dansavond, te houden in Hotel „de Gouden Ploeg" van de erven J. Stalenhoef, op a.s. Maandag 31 Augustus a.s. ONTVREEMD. Van eenige rijwielen, die buiten een café en een kapperszaak stonden, zijn de rijwiel plaatjes ontvreemd. GEVONDEN VOORWERPEN Een nummerplaat van een auto Eenig gereedschap Een lederen halsband Een Militaire Apotheek-penning Een handtaschje met inhoud Een autoslinger Een sleuteltje Aangeloopen een hondje (Fox) Een schakelarmband ORANJEVEREENIGING. Het permanent feestcomité voor de Oran jeviering op 31 Augustus a.s., maakt be kend: Door de prijzen-commissie zijn ver schillende prachtige prijzen aangekocht voor uitreiking bij de te houden wedstrijden. Zoo er milde gevers(sters) zijn die nog één of meerdere prijsjes willen beschikbaar stellen voor dit doel, kunnen die afgeven bij Mulders boekhandel, waar de reeds aan gekochte prijzen in de ruime etalage zijn ten toon gesteld. NOODLANDING. Donderdagmorgen heeft een vliegmachine 'op een stuk land len Westen van Bergam bacht een noodlanding moeten maken, v larbij de mcchanicien ernstig gewond werd. 't Gebeurde betrof 't militair vliegtuig 572 uit Soesterberg, een tweedekker van het type C 4, welke een dienstreis maakte. Als piloot fungeerde de sergeant Nijhuis, terwijl de sergeant Daalderop, beiden ongeveer 25 j. oud den tocht als mechanicien meemaak te. Op de heenreis naar Amsterdam deed zich te omstreeks halftwaalf boven de Lek ter hoogte van Bergstoep een motordefect voor, waardoor de vliegers genoodzaakt waren in zweefvlucht te dalen. Het viel niet mede een geschikte landingsplaats te vin den, maar ten slotte viel de keus op een wei land onder Bergambacht. In het midden van het - eiland bevond zich evenwel een begroeide droge sloot, 1% meter breed, een moeiasachtig stuk grond, dat uit de lucht gezien niet van het gewone land viel te onderscnuden. In dit verraderlijk gedeelte zakte het vliegtuig weg, Y t landingsgestel schoof onder de machine uit en werd ver nield, terwijl het vliegtuig in gewone ho rizontale positie bleef steken. De piloot Nij huis vloog door den schok door de voor ruit en kwam er zonder noemenswaardig letsel af. Erger was de achterin zittende mechanicien Daalderop e raan toe, die van zijn zitplaats werd geslingerd. Omwonenden schoten direct te hulp, terwijl eveneens de ioktoren Bouman en Zielstra uit Bergam bacht spoedig aanwezig waren. De piloot had geen medische hulp noodig, maar bij den mecanicien werd, toen hij uit zijn r»o- sitie bevrijd was, een wervelfractuur ge constateerd. In ernstigen toestand is hij per ziekenauto naar het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda vervoerd. De tweedekker bleek niet bijzonder ernstig beschadigd te zijn. L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein I6bis Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten NED. HERV. GEM. TE SOEST Zondag 30 Aug. 1931 kerk 10 uur: Dr. J Riemens, van Leiden. Kerk 6 uur: Ds. E. Groeneveld. Religie en Kunst 10 uur: Ds. E. Groeneveld. Religie en Kunst 6 uur: geen dienst. HERV. (GER.) EVANCL Spoorstraat. Zondag 30 Augustus 1931 's morgens 10 uur Ds. R. Bartlema, van Zeist. 's Avonds 6 uur: Ds. H. A. de Geus, van De Bilt. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIEN STIGEN, SOEST Zondag 30 Augustus 1931. geen dienst. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Een ongeluk in een klein hoekje. De Soester melkslijter J. van D. reed met zijn melkvoorraad op de fiets in de Toren straat en had de Stationsstraat in te slaan, Dus moest links af en gaf daarvan teeken door den arm uit te steken. Dat arm-uitste ken geschiedde echter wat laat n.m. op het oogenblik zelve van wenden. Ja, dan had hij het wel kunnen nalaten, want dan ziet men dat wenden wel, maar dan is het vaak geen tijd meer om er mee rekening te kunnen houden. En zoo botste hij tegen den motor van G. P. 't Lam, timmerman, ook alhier. Handblessuur van den motorist met dok tersrekening als gevolg, plus 28 uur niet kunnen werken. Daarom schaderekening van f 22.50. Het ongeval was zeker niet ge schied in den tijd van aan het werk zijn, of naar het werk zich begeven of ervan terug- keeren, want dan komt de Ongevallenwet te hulp. Tegen dat werkverzuim pruttelde verd. want onze timmerman had in dien onpro- ductieven tijd benzine getapt. Zie, dat h.id dan ook niet mogen geschieden. De Kantonrechter nam dit laatste blijk baar aan voor kennisgeving, want hij wijd de er geen enkel woord aan. De gevallene meende, dat hij schappelijk gerekend had, want hij had nog kunnen eischen een uitstoomen van zijn vuil gewor den pak. Dit had hij maar niet gedaan, want de ander moest er ook voor werken. Goed gedacht. Of hij het pak werkelijk heeft doen uitstoomen of dat het gebleven was bij „hebben kunnen doen", bleef in duister. Ook hoorden we niet van de scha, di verd. zelve had beloopen, want botsing waarbij een melkfiets is betrokken, loopt meestal niet af zonder breken of morsen. Getuige van Groningen, fotograaf, wo nende nabij den plek van het accident, had alles waargenomen. Foto gemaakt? infor meerde de Kantonrechter belangstellend. Neen, voor foto was het te laat geweest. Had de timmerman nitt kunnen werken? Aan zijn kleeding te zien, had hij een paar dagen gerentenierd. Het werd f 7.50 boete plus toekenning der schadevergoeding. Oploopende markt. Weer bebroede eieren tusschen excellente aangevoerd op de Barnevelder markt, en keurmeester van de Beek kon er weer een snoepreisje van maken van uit Gorkum, waar hij opkomeling was bij de Ponteniers (res. adj. o.o.). Verdachte was heden niet verschenen. De vrouw zou die 18 eieren in het hooiland ontdekt, bij de andere hebben gevoegd. Vorige week zou het een zoon gedaan hebben en waren 30 eitjes terzijde gelegd, makende een boete van f 50. Thans waren het er 18 en steeg de boetenoteering tot f 75. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Dronkenschap: P. J. D. Soest f 10 of 5 d. Autorijden onder invloed alcohol: S., Soesterberg f 60 of 40 d. Wielrijden zonder voldoende remmen: J. M. Soest f 5 of 2 d. Idem zonder bel: J. M. Soest f 2 of 1 d. E. S. V. A C. Uitslag gespeelde wedstrijden: H.V.C. adsp.Esvac adsp. 62 Esvac IIAmsvorde II 21 Esvac I—H.V.C. II 3—5 Bovengenoemde wedstrijden waren geor ganiseerd als oefening voor de a.s. compe titie; de resultaten zijn dan ook werkelijk niet slecht te noemen. De H.V.C. reserve's spelen in de res. 2e klasse van den KNVB, zoodat een nederlaag in de lijn der ver wachtingen stond voor Esvac I. Beide elf tallen telden twee invallers zoodat tenslotte de 53 nederlaag voor Esvac zeer eervol is te noemen. Het programma voor a.s. week luidt: Zaterdag 3 uur: Amsvorde jun.Esvac jun. Zondag 1.30 uur: Soesterberg IEsvac I. Het is nu al weder een jaar geleden dat Esvac te Soesterberg de Zilveren Motor won; deze wisselprijs moet nu a.s. Zondag verdedigd worden. Het toeval wil dat net als verleden jaar Esvac in de eerste ronde uitkomt tegen Soesterberg. Verleden jaar won Esvac deze wedstrijd met 10; of het a.s. Zondag weder een overwinning zal worden is een groot vraagteeken daar na tuurlijk Soesterberg er alles op zal zetten Esvac een nederlaag toe te brengen, w-nt zou Esvac dit jaar het kostbare kleinood wederom winnen, dan kwam deze prijs de finitief in haar bezit. De verwachtingen zijn dan ook zeer hoog gespannen en men kan er van verzekerd zijn dat de spelers van beide partijen zich tot het uiterste zullen inspannen om de over winning te behalen. Wij wek'ken dan ook alle leden, donateurs en supporters op het eerste elftal naar Soes terberg te vergezellen; indien de speler9 op zijn tijd eens worden aangemoedigd kan zeker geen kwaad. Het programma voor de a.s. competitie van het eerste elftal zoover bekend volgt hieronder: 6 September: 's-GravelandEsvac 13 September: EsvacBrederodes 20 September: Sopla-Esvac 27 September: EsvacB.V.C. 4 October: Amersf. BoysEsvac 11 October: EsvacSt. Boys 18 October: vrij 25 October: SoesterbergEsvac 1 November: EsvacN.I.O. 8 November: VeenendaalEsvac 15 November: EsvacScherpenzeel DE ZILVEREN MOTORWED STRIJDEN van de Voetbal- en Ath. Ver. „Soesterberg." Andermaal wordt de aandacht en belang stelling gevraagd van het sportminnend publiek te Soest en Soesterberg voor een sportevenement wat te gebeuren staat. Op het terrein van de Voetbal- en Athl. Ver. Soesterberg, op Zondag 30 Augustus a.s. zullen namelijk wederom aanvangen de be kende en populaire Zilveren-Motorwedstrij- den. Reeds vanaf 1924 worden deze Serie wedstrijden georganiseerd door de ver. Soesterberg en steeds grooter wordende belangstelling voor de Zilv. Motorwedstrij den getuigt voldoende van de sympathie van het voetbalminnend publiek. Waarom de UPVB clubs gaarne hun medewerking ver- leenen aan deze Zilveren Motorwedstrijden behoeft nauwelijk te worden betoogd. Deze Seriewedstrijden beoogen slechts het bevor deren van de Sportiviteit en de goede Ver standhouding tusschen de vereenigingen on derling. Het is daarom, dat Soesterberg elk jaar zich beijvert de sterkste UPVB-clubs uit te uoodigen tot deelname aan deze wed strijden, bovendien kiest de ver. Soes terberg die vereenigingen, waarin het ele ment van sportiviteit sterk is ontwikkeld. Van de plaatselijke vereenigingen zullen deelnemen ^Soesterberg, Esvac en Soestdijk, zoodat bijna alle clubs, welke aan de Soes ter Sportcomité-wedstrijden hebben deel genomen, wederom vertegenwoordigd zijn. Daar de wedstrijden alleen voor UPVB- clubs zijn opengesteld, kan de ver. Soest helaas niet tot de deelnemers behooren. Be halve de hierboven genoemde vereenigingen, nemen nog deel: B.V.C., Sopla, Holland 11, Scherpenzeel en Alinerva. Het belooft dus een spannend en belang wekkend tournooi te worden, een tournooi dat waard is met belangstelling te worden gevolgd. Scheidsrechters als Kool, v. d. Arend, Lieffering, van Daal, de Korver en anderen, zullen hun medewerking verleenen aan deze wedstrijden, zoodat dit mede een factor is, die het welslagen van dit sportgebeuren zal verzekeren. Moge deze wedstrijden, die een uitstekende oefening vormen voor de komende competitie, onze verwachtingen niet teleurstellen, dan zal ook dit voetbal festijn van de ver. Soesterberg het hare bijdragen tot populariseering van den voet balsport in den UPVB in het algemeen, in t bijzonder in onze gemeente. Hier volgt het programma van de ko mende Zondagen: Zondag 30 Augustus a.s. Aanv. 1.30 uur n.m. Soesterberg IEsvac 1 Aanv. 3.00 uur n.m. Holland IIMinerva 1 Zondag 6 September a.s. Aanv. 1.30 uur n.m. Soestdijk IScherpen zeel I Aanv. 3.00 uur n.m. BVC ISopla I D. ALG. SOESTER TURN- EN ATHLE- TIJEKVEREENIGING A. D. O. Weer is een gezellige dag als het ware omgevlogen, e.w. de dag van 1.1. Zondag. Het was de laatste Jubileumwedstrijd der U.P.A.B., welke te Zeist aan den Koeburg werd gehouden, en waaraan o.m. door een groot contingent A.D.O.-dames werd deel genomen. Niet minder dan 12 dames dezer vereeniging, waaronder een 3-tal meisjes, namen aan dezen wedstrijd deel. Twee da mes lieten door vacantie echter verstek gaan. De Koeburg is een terrein, dat de geboortegrond der U.P.A.B. mag worden genoemd, vandaar dat het als vanzelf spreekt, dat ook het tweede lustrum op dit terrein moest worden gevierd. Wij1 laten in het midden, of dit terrein wel zoo geschikt was voor de athletiek, doch het dient wel vermeld, dat het met de sprintbaan van 100 M. al heel treurig was gesteld, daar een uitloop bij de finish b.v. beneden baanpeil was, waardoor de diverse sprinters plotse ling even voorbij de finish naar de diepte gingen. Op het nummer 100 Meter hardloopen B klasse voor dames, werd A.D.O. door een vijftal dames vertegenwoordigd. In de eer ste serie liepen de dames Agnes Dresler en Koster, waarbij laatstgenoemde het genoe gen smaakte, zich als tweede in de finale te plaatsen. Helaas struikelde zij bij het uitkomen der finish om bovengenoemde reden (hetgeen trouwens met meerdere ath- leten het geval was). Het ware beter ge weest de baan schuin o'ver het veld uit te zetten. In de tweede serie werd Mej. Annie Homan niet geplaatst en eindigde als der de. De derde en laatste serie bracht weder om een tweetal A.D.O.'ers, t.w. Mej. van Andel en Rie Homan aan den start, waarvan laatstgenoemde als tweede eindigde, zich hierdoor een plaats verzekerende in de fi nale. Met twee A.D.O. dames in de finale zag het er voor deze vereeöiging dus niet slecht uit. Jammer was het dat Mej. Koster, wegens haar pijnlijken arm, veroorzaakt door haar val, zich niet meer geheel en al kon geven. Op de jongste Homan rustte dus de taak de groen-witte kleuren hoog te houden, waarvan zij zich, het dient ge zegd uitstekend gekweten heeft. Hard was de A.D.O.yell, die voor haar de lucht werd ingezonden, waar was echter de kolenkit? Daar vloog ze over de baan, en werd het met miniem verschil 2de achter Mej. Do- noth van de G. A. C. in de Soester record tijd van 14.4 sec. Bravo Rie, dit is nu eens mooi gedaan om juist voor het sluiten van het seizoen nog een tweede prijs mee te nemen. Onze hartelijke gelukwenschen. Tenslotte doet ons een buitengewoon ge noegen te kunnen gewagen van de verdere successen en meer speciaal tot het nummer 50 Meter hardloopen voor meisjes, waaraan door een drietal A.D.O.'ers werd deelge nomen, welke allen in de finale wisten te komen. Hier werd op duidelijke wijze ge demonstreerd, hoe door de diverse vereeni gingen, de athletiek ook onder jongeren wordt gepropageerd, l ij de mecsten ziet men, dat vooral het sprinten hen in het bloed zit en zoo ook bij onze A.D.O. lui tjes. Wat is anders zoo'n 50 Meter toch een akelig kort stukje. Ineen wip is 't gebeurd. Doch ook het startschot gaat vlug, niet waar Bcts? En wat klinkt dat akelig hard. Daar vlogen en dwarrelden dan de jonge A.D.O. blaadjes over de baan en werden resp. 4e, 5e en 6e, resp. met Truus Dolfin, Betsy van der Kuil en Lies Duin. Hiervan ont vingen de beide eersten de prijzen. Jonge dames, een volgende maal nog beter hoor! Denk er vooral om vlug weg te zijn bij den start, dit is het halve werk en het begin der overwinning, 's Avonds was het feest in Boschlust waar de prijzen werden uitge reikt. Dit ging niet zonder meer, wel Ap? Want naar verluidt werd gedanst, gezongen en alles gedaan wat maar tot een UPVB feest kan bijdragen. Uw arme verslaggever kon aan dit feest, door familie-omstandig heden helaas niet mede doen, doch moest zich ergens elders tevreden stellen met een simpel kopje thee? Nog kunnen wij melden dat het athletiek- seizoen nog niet geheel en al is afgeloopen, en kunnen wij U mededeelen, dat op 31 Aug. e.k. des middags te drie uur op het terrein der T.O.V. te Zeist een dualmeet tusschen deze vereenigingen en A.D.O. zal worden gehouden. Aan diverse nummers zal worden deelgenomen en zal worden ge tracht nieuwe ervaring op te doen in deze schoonste aller sporten. Kom geeft U op als A.D.O. lid, Voor turnen, athletiek; De club, waar zooveel pit in zit, Bij allen sympathiek! BONTWERKER TELEFOON 11285 •E Oud Kerkhof 43 UTRECHT z VERMAKEN REPAREEREN S van alle soorten BONTWERKEN m Bovengenoemde Bond zond het navolgen de schrijven aan het College van Gedep. Staten van de Provincie Utrecht Hoogedelgestrenge Heeren, Wij veroorloven ons, de aandacht van uw College voor het ondervolgende te vragen. Bij de weggebruikers is een steeds groo- tere bezorgdheid ontstaan omtrent den toestand, waarin de zoogenaamde tertiaire wegen in het geheele land verkeeren, als gevolg van het feit, dat deze bij de tegen woordige wijze van onderhoud, als regel niet bestand zijn tegen het drukke me chanische verkeer, dat daarop plaats heeft. Tegen de verwachting n.1. in, o.a. uitge sproken door Zijne Excellentie den Minis ter van Waterstaat bij de invoering van de wegenbelasting en de instelling van het Rijkswegenfonds, hebben zeer vele tertiaire wegen door de ontwikkeling van het fnechanische verkeer h'et karakter van secundaire wegen verkregen en nu blijkt, hoe verkeerd het is geweest, bij het op maken van de plannen voor de verbetering van het Nederlandsche wegenstelsel de zorg voor de verbetering van die tertiaire wegen over te laten aan de beheerders daarvan. Niet alleen, dat deze zeer dik wijls niet over voldoend geoutilleerde tech nische diensten beschikken, om deze ver- Gedipl. Pianoleerares SpreekuurMaandags 23 uur. v. Weedestraat 40a SOESTDIJK betering uit te voeren, maar, wat veel erger is, hunne finantiëele draagkracht is daartoe bijna altijd volstrekt onvoldoende. Het gevolg is, dat niet alleen de be drijfsautohouders, die van deze wegen gebruik moeten maken, groote schade lij den, maar nog erger is, de toestand dien wegen gaat zienderoogen achteruit en krachtige maatregelen zijn reeds thans noodig om er voor te zorgen, dat de we gen ten minste voor het verkeer bruikbaar blijven. Wordt niet spoedig ingegrepen, dan zal de toestand zoodanig verergeren, dat het in orde brengen dier wegen, die voor het verkeer niet kunnen worden gemist, bijna ondraaglijk zware finantiëele offers zal eischen. Het Bestuur van den B. B. N., ervan overtuigd, dat het niet de onwil, doch voornamelijk de finantiëele onmacht van de kleinere wegbeheerders is, die deze ver hindert de tertiaire wegen in een behoor lijken toestand te houden, heeft zich reeds geruimen tijd geleden gewend tot Zijne Excellentie den Minister van Wa terstaat, met het verzoek maatregelen te willen treffen, zoo noodig door het in dienen van een voorstel tot wijziging van de wegenbelastingwet waardoor uit het Rijkswegenfonds aan de Provinciën jaar lijks gelden zouden worden verstrekt, ten behoeve van de verbetering van de ter tiaire wegen. Hierbij lag het in de bedoeling deze gel den n.1. niet rechtsstreeks aan de beheer ders der tertiaire wegen uit te keeren, doch de noodzakelijkheid van deze uitkee- ring te doen beoordeelen en de verdeeling der gelden te doen geschieden door de verschillende Provinciën, opdat op die wijze behoorlijke controle op de uitgaven en op een behoorlijk onderhoud der terti aire wegen zou kunnen worden uitgeoe fend. Tot onzen grooten spijt is door den Mi nister van Waterstaat op het verzoek van den B. B. N. afwijzend beschikt; Zjjnef Excellentie beriep zich bij deze afwijzen de beschikking o.a. op de verwerping van de motie Ebels, die op deze aangelegens heid betrekking had, door de Tweede Ka mer. Onderwijl heeft het College van Gede puteerde Staten in Noord-Holland, even eens overtuigd van de noodzakelijkheid tot het zoo spoedig mogelijk ingrijpen ter ver betering van de tertiaire wegen, aan de Staten van deze Provincie het voorstel gedaan uit de Provinciale geldmiddelen zelve een bedrag af te zonderen ten be hoeve van de verbetering van die tertiaire

De Soester | 1931 | | pagina 5