2e BLAD WILLY VEENENDAAL t 99 Bekendmakingen. Officieel. Plaatselijk Nieuws Soesterberg. „TIVOL I" VERGUNNING Burgerlijke Stand Sport. btóoorondo bij „D B S O E S T B R" van|Zaterdag 5 Sept. 1931, No. 72 n 99 99 99 L 99 99 9» 99 I 9» 1 99 99 9» 9» 9» 99 99 I 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 1 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 Ethel- Ingezonden mededeelingen. HUISELIJKE TWIST, DIE GOED AF LIEP!! Een dezer dagen ontstond er heftige twist in een gezin, omreden de vrouw Anthraciet had gekocht voor een prijs, die de kwali teit zeer bedenkelijk maakt. Onheilen werden echter voorkomen, door dien de vrouw, de z.gn. goedkooper kolen afbestelde, en onmiddellijk de prima SACRé MADAME ANTHRACIET liet bezorgen, welke alleen verkrijgbaar is bij JOH.TAK voorheen Kleman en Berghuis, Kerkpad la, Soest. Telefoon kantoor 2180. Huis 2186. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van J. F. Lüschen, te Soest om op/in perceel 41, ka dastraal bekend in sectie C., No. 1693 ge legen aan de Soesterbergschestraat een bak kerij met twee heete luchtovens te mogen oprichten door hen is ingewilligd op 28 Augustus 1931. Soest, 28 Augustus 1931. Burgem. en Weth. voornoemd; De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, Groot, l.s. AVOND VAN GEWIJDE MUZIEK. De echte liefhebbers(sters) verkozen Dinsdagavond de heerlijke vrije natuur, bo ven het vertoeven van enkele uren in de zaal van hotel „Eemlandwaar de gezusters Gerda Moes, violiste te Heidelberg, en Bet- ty Moes, pianiste uit Amsterdam, een avond gaven van gewijde muziek uit de werken van J. S. Bach, G. F. Handel, I. Gibb G. Vivaldi en Carelli Leónard. Het was een waar genot deze twee beschaafde dames te beluisteren; de viool klaagde of jubelde al naarmate de toonladder voorschreef. De muziek sprak van droefheid en vreugde, van verlies en geluk, en dat alles tot in de finesses uitgevoerd. De violiste beschikt over prachtige techniek, fraaie armbuiging, los polsgewricht en vingervlugge rechter hand. De pianiste lag haar geheele zijn in het snarenspel. Echter een Becksteen-vleu- gel had haar beter gepast. De toon klonk zoo nu en dan onzuiver. Alles bijeen een geslaagde soirée. Jammer was het dat zoo weinigen er van hebben ge profiteerd. De dames ontvingen wel ver diend een fraaie tuil roode rozen. De violiste droeg een smaakvol toilet. DIERENBESCnERMlNG. UittrekseJ rapport der werkzaamheden van den Inspecteur van de Nederlandsche Ver- eeniging tot bescherming van Dieren. Is aankomen loopen een herdershond, eigenaar werd niet opgespoord, goed tehuis voor het dier gevonden. Bemiddeling werd gevraagd om een ach tergelaten poes, welke zeer diefachtig was, pijnloos af te maken. Werd aan voldaan. V or de 4 jongen van het dier zijn wij be hulpzaam om goed tehuis te zoeken. Onze bemiddeling werd gevraagd tot pijn loos afmaken van een hond, welke door een auto was aangereden, en thans doof en blind was, ook hieraan werd voldaan. Onze Inspecteur trad op tegen een be stuurder van een kreupel paard, een waar schuwing was gegeven, waarna bleek, dat het dier toch arbeid moest verrichten. Het paard werd thans met assistentie der po litie uitgespannen. Proces-verbaal is opge maakt. Surveillance werd verricht op buitenwe gen inzake veevervoer, pluimgedierte én trekhondenwet. Geklaagd werd over ruw optreden van be stuurders van naarden op wegen welke op- loopen. Deze bestuurders zijn bij deze ge waarschuwd. Waar onze bemiddeling werd gevraagd tot afmaken van 4 katten, x oude en 3 jon gen, is voor deze dieren voor een tehuis ge zorgd. VERLOTING V.V. SOEST. (goedgek. door B. en W. bij besl. 24-8-'31) Door B. en W. van Soest is aan on ze vereeniging toestemming verleend voor het houden van een verloting, waarvan de trekking zal plaats hebben in Oct. of Nov. a.s. De eerste prijs is een Dames- of Heerenrijwiel naar keuze. De loten zijn vanaf Dinsdag a.s. verkrijgbaar bij den Heer Schothorst (Sigarenmagazijn) en den Heer B. de Bruin (rijwielhandel) Gallen- kamppelsweg alhier, alwaar tevens de eer ste prijs te zien is. De prijs der loten is 2o cent per stuk. Het batig saldo van deze ver loting zal gebruikt worden voor het in or de maken van het terrein en de kleedlokalen. DAMMEN. In het tournooi om het kampioenschap van Utrecht, 2e klasse, behaalde H. Bak ker Jr., lid van de Soester Schaak- en Damclub, den 2den prijs. BIOSCOOP. Wij vestigen de aandacht van onze lezers on de mooie en pittige films, die deze week in het Flora Theater te Baarn worden ver toond. Men zie de advertentie in dit blad. ARBEIDSBEURS De arbeidsbeurs vraagt meisjes voor de N.S.F. te Hilversum. Aanbiedingen spoedig aan de beurs. BENOEMD Door den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. is tot koster aan de nieuwe kerk benoemd de heer D. van Hummel. BRANDSTOFFEN Na gehouden inschrijving is de leverantie van brandstoffen ten behoeve van de Ge meente, opgedragen aan Joh. Tak. SLOTBAi^ VAN SOESTDUINEN Gaarne verwijzen wij naar de advertentie in dit blad, waarbij het slotbal wordt aange kondigd op 10 dezer. Als het weder nu maar medewerkt, beloofd het een gezellig avond te worden. POSTDUIVENSPORT Postduivenvereeniging „De Zwaluw". Uitslag wedvlucht vanaf Noyon op 17 Mei met oude duiven, afstand 321,7 K.M. Z.W. wind, deelname duiven. A. Schaap 1. B. Groeneveld 2451415. W. C. Priem 3—6—10—12—19—20. T. Bokma 7, Majoor 8. C. Schut 9. D. Elzenaar 11. G. Visser 1317. E. Groen 16. H. van Sitter 18. Luxe prijs A Schaap met No. 1. Uitslag wedvlucht vanaf Compiegne op 24 Mei met oude duiven, afstand 352,5 K.M. Z.W. wind, deelname duiven. T. Bokma 1. W. C. Priem 2-11-12—13—18—20. D. Elzenaar 3—4. C. Schut 5. B. Groeneveld 6791416. J. van Mil 8. A. Schaap 10. G. Visser 1519.. E. Groen 17. Een medaille T. Bokma met No. 1. LTitslag wedvlucht vanaf Creil op 31 Mei met oude duiven, afstand 381,9 K.M. Z.W. wind, deelname duiven. B. Groeneveld 1356. D. Elzenaar 2. H. Majoor 415. H. van Sitter 7. A. Schaap 89. C. Schut 10. W. C. Priem 11—12—13. T. Bokma 14. Uitslag wedvlucht vanaf Orleans op 7 Juni met oude duiven, afstand 531,3 K.M, Z.W. wind, deelname duiven. D. Elzenaar 1. W, C. Priem 2—3—5—10—11—13—14—15. H. van Sitter 46. G. Visser 743. B. Groeneveld 9. H,. Majoor 12. Orleansduif 2 eerstgetoonde W. C. Priem. A.s. Zondag is weder de eerste wedvlucht voor oude en jonge duiven vanuit België, vertrouwende de beestjes van goed weder mogen profiteeren. GEVONDEN VOORWERPEN Een kindercape. Een belastingmerk. Een dameshandschoen. ONTVREEMD Ten nadeele van V. is uit een achter het huis staand schuurtje een belastingmerk van een rijwiel ontvreemd. Een onderzoek is in gesteld. VERNIELING. Bij de politie werd aangifte gedaan, dat bij den makelaar C. de B. aan de Talmalaan van zijn woning een ruit is stukgegooid. EIEREN GESTOLEN. Ten nadeele van B. aan de Bosstraat zijn uit een gesloten schuur, nadat het slot daar van verbroken was. een mand met ongeveer 120 witte eieren en een emmer met ongeveer 60 bruine eieren ontvreemd. Voorwaar geen kleine hoeveelheid om zoo maar ongemerkt weg te dragen. Het onderzoek dat de poli tie terstond heeft ingesteld is nog in vollen gang. RONDDOOLENDE PERSONEN. Naar wij vernemen komen den laatsten tijd wederom bij de politie herhaaldelijk klachten in omtrent personen, die des avonds rondom de huizen dwalen en pogen in de kamers te kijken, speciaal in de slaap kamers. Een van hen was zelfs zoo brutaal om daarvoor een ladder tegen het huis te zetten. Men zij dus gewaarschuwd en alar- meere bij voorkomende gevallen terstond de poltie opdat het onderzoek naar den da der onverwijld kan worden ingesteld. GEVONDEN VOORWERPEN Een mes. Een paar heerenhandschoenen. Een horloge. Een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen Politiepost. VERKOOPING. A.s. Dinsdag 8 September, nam. half drie al in „Huis ten Halve" alhier een openbare verkooping gehouden worden van de navol gende perceelen: I- Een nieuw gebouwd woonhuis met tuin en erf aan den Postweg 40 nabij het Vliegkamp. II. Een houtzagerij met bijbehoorende gebouwen en loodsen. DIERENBESCHERMING. Zaterdagavond 1.1. werd te Soesterberg door den Inspecteur der dierenbescherming (afd. Baarn, Soest en omstreken) met as sistentie van de politie, een broodbakker uit Soest aangehouden, die een kreupel paard voor zijn wagen had ingespannen. Aange zien deze bakker weigerde het kreupele dier uit te spannen, werd dit eigenhandig door den inspecteur en de politie gedaan, waarna het paard in de nabijheid op een boerderij gestald werd. BEVORDERINGEN. Met 3 September zijn bevorderd bij het wapen der artillerie bij de luchtvaartafdee- ling tot reserve 1ste luit. de res. 2 luits. H. J. Scholtmeijer, vlieger bij de lucht- vaartafdeeling, ir. G. S. Vrijburg, G. H. Aal- ders, J. N. Wesselingh, A. P. L. Bia, W. J. Meeuwis, D. Roukens en ir. P. J. Berdenis van Berlekom, allen van de luchtvaartafd. Evenzoo met 3 September tot 1ste luitenant bij die afdeeling de 2e luit.-vlieger J. C. Boo gaard. ONDERSCHEIDING. Bij Kon. besluit is toegekend de zilveren eeremedaille der Oranje Nassau-orde met de zwaarden aan den sergeant-vliegtuigma ker (metaalbewerker) J. W. Herter. GROENE KRL SJESDAG. De verkoop van groene kruisjes op 31 Augustus, ten bate van de Wijkverpleging Huis ter Heide heeft in totaal f 121.2U op gebracht. CONCERT. Het zomerconcert door de Soester Har monie „Patiëntie Vincit Omnia", Dir. Ferd. de Goey, op Woensdag 2 September des avonds 8 uur ten gehoore gebracht in de nieuwe muziektent bij het theehuis „Soes- terdal werd weer op uitnemende wijze uit gevoerd. De luisteraars hebben genoten en stellig zou de opkomst grooter geweest zijn, zoo het weer geen parten gespeeld had. NOODLANDING. Het legervliegtuig 505 uit Soesterberg heeft in den middag van 2 September we gens dichten mist een noodlanding moeten maken in de nabijheid van Tubbergen. Bij de landing werd het toestel licht bescha digd. Door personeel uit Soesterberg werd het hersteld. De inzittende lst luit.-waarne mer van Linschoten en de leerling-vlieger sergeant Reijers bleven ongedeerd. ORANJEFEEST. De jaardag van H.M. de Koningin is hier Maandag 31 Aug. op luisterlijke wijze ge vierd. Onder de hoede van het personeel verzamelden zich de kinderen der verschil lende scholen om half tien in den voormid dag nabij de Kerklaan, waar inmiddels ook de versierde voertuigen benevens het Mili taire Muziekcorps „Avia" verschenen wa ren, terwijl zeer veel belangstellenden, on der wie wij ook den burgemeester en den Inspecteur van Politie opmerkten, van dit alles getuige wilden zijn. Met de muziek voorop, togen allen naar het feestterrein aan den Amersfoortschen Straatweg, dat voor deze gelegenheid op smaakvolle wijze versierd was. Een mooie laan van sparregroen en bloemen gaf toe gang tot dit terrein, dat bovendien door zijn gunstige ligging als vanzelf voor dergelijke feesten aangewezen is. De voorzitter van het feestcomité, de heer Sar, opende hier het feest, en wees in een korte toespraak tot de kinderen op de schoone traditie hun ner ouders en voorouders, om op waardige wijze een Oranjefeest te vieren. Dan volg den kinderspelen onder leiding der H.H. Hoofden der Scholen. Wat heeft de jeugd hierbij genoten en wat was het aardig voor de ouderen om al die pret aan te zien. Het was al levendigheid en vroolijkheid. Het op laten der honderden ballonnetjes, die zich langzaam verspreidend, kalm wegdreven op een zachten Noord-Oosten wind, was een moment. Maar ook de goochelaar, die uit stekend zijn kunst verstond, wist te boeien, zoowel jong als oud. In de pauzen werden de kinderen onthaald in de ruime recreatie tent, welke voor dit feest door den heer Couturier op het terrein was opgericht. 'sMiddags om 2 uur tot laat in den mid dag werden we vergast op de uitvoering der volksspelen en atletiekwedstrijden. De HOTEL CAPE RESTAURANT GEOES 53 a HILVERSUM LUNCH koud of warm f 0.85 Keuze uit 30 verschillende Schotels. eerste onder leiding van de heeren van Ga meren en van Keeken, de laatste onder lei ding van de heeren Smits en van .Werkho ven. Een mondharmonica-concert van de vereeniging Excelsior te Amersfoort, Dir. de heer Willemse, zorgde voor de onmisba re musicale afwisseling. Een schitterende demonstratie van A.G.A.V. verwekte weer aller bewondering. Voor de spelen en wed strijden bestond veel deelneming en belang stelling, en er werd algemeen geschaterd van het lachen bij de behendigheidswed strijd. Onderwijl lag het feestterrein zich heerlijk te koesteren in de namiddagzon. Des avonds om 8 uur begon het groote concert, dat gegeven werd door het fan farecorps St. Jozef, :van Soesterberg, Dir. die heer J. Wakelkamp, met medewerking /an de R.K. Gem. Zangvereeniging St. Cae- cilia en het Soesterbergsch Gemengd Koor onder leiding van den heer A. E. Wegman. Er was toen veel publiek, dat aandachtig genoot van muziek en zang Het was een goede gedachte om bij enkel.: volksliederen alle aanwezigen te doen meezingen. Het schoone „Wilhelmus" hebben we op dien dag eenige malen mogen hooren, waarna algemeen een driewerf „Leve de Koningin" werd aangeheven. Na afloop der uitvoering bracht de voor zitter dank aan allen in 't bijzonder, die tot het welslagen van dit feest, elk op zijn of haar wijze, hebben meegewerkt, waarna de heer Grootewal deze opsomming alsnog aanvulde met ook dank en hulde te brengen, onder bijval der aanwezigen, aan den wak keren voorzitter van het feestcomité, de heer Sar, die als een schakel kan beschouwd worden tusschen het Vliegkamp en de woonplaats Soesterberg. Even te voren was onder algemeen applaus ook nog de popu laire heer Wegman gehuldigd in een harte lijke toespraak door den voorzitter onder aanbieding van een souvenir. Een vuurwerk vormde weer het slot van dit uitstekend georganiseerde en goed ge slaagde Oranjefeest, waarbij geen wanklan ken vernomen \yerden. Hieronder nu volgen de namen der prijs- winners om de verschillende groepen, in volgorde der behaalde prijzen: Versierde voertuigen: de jonge heeren Sar, A. Tammer, R. Mul der, J. Kuyt en C. van de Brink. Hard loopen 100 Meter Heeren boven 16 j.: J. Grootewal en Grunmeijer. Hard loopen 50 Meter voor jongens: van Gameren, C. van Dijk en H. van Drie. Hard loopen voor meisjes onder 16 jaar: A. Grootewal en Lub. Estafetten Heeren: J. Grootewal, Leenders, de Bruin, J. Lub, allen van A.G.A.V. Estafetten, jongens onder 16 jaar: D. Lub, H. van Hummel, C. van Dijk, H. Kasteleijn. Ver springen Heeren boven 16 jaar: J. Grootewal, W. Suurland. Ver springen, meisjes onder 16 jaar: R. Lub, A. Grootewal. Ver springen, jongens onder 16 jaar: K. van Gameren, D. Lub. Ver springen, Dames boven 16 jaar: L. v. d. Poel. Kogel stooten Heeren: J. Grootewal, J. Couturier. Hoog springen Heeren: (gelijk) Suurland, van Dinter. Hoog springen Jongens: H. van Hummel, K. van Gameren. Hoog springen meisjes: R. de Radder, R. Lub. Pols Hoog, Heeren: van Dinter. Hindernisbaan, Heeren en jongens: H. van Hummel, Kasteleijn, Hilhorst, Kuyt, Feyt, Metz, Penha. Hindernisbaan, Dames en meisjes: A. Grootewal, Seytsma. Ringsteken, Dames en Heeren: A. Struve, D. Lub, T. Kuyt, M. Lub, J Hilhorst, Gaasbeek, van 't Hoenderdaal, I Stemerding, C. Mulder, M. van Oyen. Mastklimmen: Pijpers, Feyt, Oostema, Broekhuizen, Leen- derts, Penha, Brands, Meijer, Vermeulen, Vis, Amersfoort. Stoelendans onder 16 jaar: Kuyt, R. de Radder, C. Mulder, G. de Haan, Stemerding, S. Oorthuis. Stoelendans boven 16 jaar: M. Ravenhorst, J. Hol, S. van de Krnats, B. van de Bout, De heer F. Peters ontving een troostprijs. PRIJSWINNING. Bij den behendigheidswedstr. op motoren gehouden te Zeist op 31 Aug. ter gelegen heid van het Koninginnefeest en waaraan door 50 motoren werd deelgenomen, werd de eerste prijs behaald door den hr. A. van Dorresteijn en de 4e prijs door den heer H Hartkoren, beiden van Soesterberg. Gedipl. Pianoleerares Spreekuur Maandags 23 uur. v. Weedestraat 40a SOESTDIJK van 27 Aug.2 Sept. GEBOREN: Erna dochter van D. Horns- veld en A. M. Klaassen, Nieuweweg 77; Cornelia Hendrika dochter van C. C. A. van Zeeland en D. Grondman, Kostverloren- weg 5a; Johanna Jacoba dochter van J. P de Jong en D. de Haar, den Blieklaan 59; Johannes zoon van J. A. Gaarlandt en H. M. Joosten, Bosstraat 181; Geertruida Aley- da dochter van G. Kok en A. v. d. Hoven, Beukenlaan 11; Catharina Francisca dochter an C. Tammer en A. van Schaik, Verleng de Postweg 13; Wilhelmus Alberatus zoon van Ch. van Grol en A. M. Nagel, Laan straat 68; Henri Franciscus zoon van A. van Breukelen en F. van Nieuw-Ameron- gen, Lange Brinkweg 9; Johanna en So- phia, dochters van H. Kraay en I. van Aal ten Kolonieweg 1; Trijntje dochter van J. de Vries en H. Schoneveld. den Blieklaan 67; Roelof Wilhelmus, zoon van R. Hoks- bergen en E. Voskuilen, Birktstraat 83a; Hermanus Johannes, zoon van H. J. Loos en J. A. Steijer, Birktstraat 88. ONDERTROUWD: P. G. de Wit en C. M. Degenkamp. GETROUWD: G. M. Drost en B. Haks. OVERLEDEN: Bruinis Ravenhorst, 90 jaar, wedr. van Gerretje van Osnabruggen, Soesterbergschestraat 54. Vestiging 27 Aug.2 Sept. 1931. B. Grift van Baarn naar L. Brinkweg 8; J. P. Meiman van Ilpendam naar Steenhof straat 22; J. L. M. Couturier van Amster dam naar Laanstraat 20; M. Lagemaat van Arnhem naar Vredehofstraat 5; B. Postma van Amsterdam naar Nieuwerhoek 7; R. Anderson met gezin van den Haag naar Nieuweweg 72; D. Booy van Delft naar van Lijndenlaan 11; Jhr. O. A. E. E. L. Wittert van Hoogland van Zeist n. Lucht- vaartafdeeling; Wed. Asbeek Brusse van Hilversum naar Amersf.straat 70b; H. Go- rissen van Bussum naar Heuvelweg 16; J. K. W. Heimbach met gezin van den Haag naar Spoorstraat 40; W. Klaver van den Haag naar Spoorstraat 40; M. Veenen- daal van Amersjoort naar Oude Tempel laan 2; W. B. M. van de Werve van Kat wijk a/d R. naar Dijkhuisstraat 8; J. F. Amelunxen van Curaqao naar Laanstraat 36; G. J. Kapteijn met gezin van Benkoelen naar Steenhofstraat 75; H. E. Smit met ge zin van Amersfoort n. Schoutenkampw. 15. Vertrek 27 Aug.2 Sept. 1931. I. de Goede van Rademakerstraat 25d naar Amersfoort, St. Louis; Wed. Th. H. H. Maasmann van Lange Bergstraat 15 naar Amsterdam, Overtoom 506; M. van Beek met gezin van Buntweg 6 naar Hoo- geweg 237, A'foort; L. Smink van Soester- b.straat io4 naar Argentinië; G. Weenink van W. Pyrmontlaan 44 naar Bloemendaal, Julianalaan 57; C. J. de Hertogh met gezin van Middelwijkstraat 24 naar A'dam, Waal straat 43; J. N. Parree van Nasaulaan 27 naar Rheden, Kerkstraat 23; E. Zapf id. B. C. den Doldcr met gezin van Plasweg 31 naar A dam, Busken Huetstraat 84; W. Snoek-Wiss met gezin van Nieuweweg 36a naar Hilversum, Laarderweg 109; J. Fa- L. A. METTR0P UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 16bis Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten ber van B. Grothestraat 32 naar Leeuwar den. Baljusstraat 17; G. J. H. Vervat van Koninginnelaan 37 naar A'dam, van Beu- ningenstraat 153; A. R. H. Notten van van Weedestraat 19 naar A'dam, Burgerzieken huis; W. Schimmel van Kerkpad ZZ 11 naar Terheijden, Seminarie; T. van Ette- koven van Hellipgweg 1 naar A'foort. Arn- hemschevveg 67; R. T. P. Wilbrink van Kerkpad NZ 45 naar Utrecht, Kruisweg 20 bis; P. P. Bleuel met gezin van Beetz- laan 70 naar den Haag, Drebbelstraat 262; C. C. Roelofsen van Steenhofstraat 46 naar Zeist, Johannesstichting; J. N. C. Beerends met gezin van Kerkpad NZ 29 naar Am sterdam, Amstel 274; H. A. C. Fabius met gezin van Amersf.straat 117 naar den Haag, Bachmanstraat 10a. CLUBNIEUWS MV.V. SOESTDIJK." Zondag a.s. zal ons eerste elftal aan de Zilveren Motorwedstrijden deelnemen. Deze wedstrijden, uitgeschreven door de V.V. „Soesterberg" zijn heden het ge sprek van den dag. Daar de V.V. „Soestdijk" voor het eerst aan deze wedstrijden zal deelnemen, is natuurlijk een ieder benieuwd hoe onze vereeniging zich zal houden. De tegenpar tij van ons eerste elftal is een zeer spor tieve vereeniging niet alleen, maar tevens een oude bekende uit de competitie 1930 1931. Maar eerste elftalspelers, indien jullie spelen zooals wij dat van U gewend zijn, dan zal iedereen, vriend zoowel als vijand moeten zeggen, de wedstrijd van Zondag 6 Sept. ScherpenzeeliSoestdijk, is een zeer mooien strijd geweest. Zet al len je beste beentje voor, want dit is zeer goede oefening voor de a.s. Compe titie, en veel succes. Ons tweede elftal zal de eerste Compe titiewedstrijd gaan spelen in Driebergen, n.1. tegen N.I.0. II. Houdt ook gij het rood-wit hoog, heeren en spelen jullie zooals j.1. Zondag in Hilversum, dan kan succes niet uitblijven. Dus allen Zondag om half één present hoor, niet later, daar er nu geen half uur meer op j'nilie ge wacht zal worden. De aanvang van den wedstrijd Sche penzeel ISoestdijk I is half twee, op het terrein der Voetbal- en Athletiekver- een. „Soesterberg", Kampstraat, Soes terberg. E. S. V. A C. De junioren speelden Zaterdag te A'foort een oefenwedstrijd tegen de jun. van „Ams- vorde." De uitslag 33 gaf goed de verhou ding weer. Het 1ste elftal kwam Zondag in de eerste ronde uit tegen Soesterberg voor de Zil veren Motor. Na een gelijk spel (22) be sliste het lot ten gunste van Soesterberg. In het veld was Esvac over het geheel ge nomen sterker dan Soesterberg, maar ten slotte moeten de doelpunten de overwinning brengen. In ieder geval kunnen wij over het spel der Esvaccers tevreden zijn. In de competitie verwachten wij echter iets meer nthousiasme bij de spelers; het enthousias me brengt ook grootere snelheid. Vooral voor de rust was het spel subliem en de middenlinie steunde naar behooren; na rust nam de middenlinic echter een afwach tende houding aan, de voorhoede werd niet zoo goed meer gesteund, zoodat doelpunten uitbleven. Aanvallen is de beste verde diging, dus middenspelers in den vervolge mede ten aanval. De laatste minuten werd weder gespeeld als voor de rust en toen ontkwam het Soesterbergdoel eenige keeren op wonderlijke wijze aan een doorboring. Het programma voor deze week luidt: Zaterdag 5 Sefjt. 3 uur: Esvac adsp.Baarn adsp. Baarn-ter- rein 3 uur: Esvac jun.CJVV jun. Burg. De- kethpark 4 uur: Esvac ZDe Vossen, Burg. Deketh- park. Zondag 6 Sept. s-Graveland IEsvac I 2 uur. Met deze wedstrijd wordt 't seizoen 1930- 31 officieel geopend, daar dit reeds de eer ste competitie wedstrijd is. Wij -zijn benieuwd hoe het resultaat van den eersten wedstrijd in de le Klasse zal zijn. Spelers en supporters vertrekken om half een per rijwiel vand' hotel „Eemland." Voor de overige elftallen begint de com petitie op 12 en 13 September a.s. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". Zondag a.s. speelt het 2e elftal haar le competitie wedstrijd in het seizoen 1931'32 en wel in Bilthoven tegen B.V.C. III. Soest II doe je best, en tracht op de ranglijst een behoorlijke plaats in te nemen. Vertrek om 1 uur per fiets vanaf den heer Schothorst. Het le elftal van Soest zal in de ko mende competitie tegen de navolgende ver- eenigingen moeten spelen: Voorwaarts, Kampong, EAC, Quik, AP WC, Laren, Woerden en Victoria. We behoeven dit seizoen dus geen reis naar Amsterdam te maken, hetgeen wel niemand zal spijten. ALG. SOESTER TURN- EN ATHLE- TIEKVEREENIGING A. D. O. Zooals reeds door ons werd medegedeeld werd Zondag j.1. door ADO deelgenomen aan een athletiekwedstrijd, bedoeld als dual- vneet tusschen genoemde vereeniging en TOV te Zeist, en waaraan alleen werd deel genomen door meisjes van beide vereenigin- gen. TOV bezette met 161 punten de eerste plaats, tegen 148 punten voor ADO. Er werd gekampt op 5 verschillende nummers, t.w. hoog- en verspringen, balwerpen, 50 Meter hardloopen en 4 X 50 Meter Estafet te, waarbij in de springnummers de eerste plaatsen werden bezet. Truus Dolfin slaag de er in den tweede prijs te behalen, ter-

De Soester | 1931 | | pagina 5