Binnenland. WONINGBUREAU P. MAN - SOESTDIJK L. J. HOKSBERGEN NAALDVAKSCHOOL Burgerlijke Stand Predikbeurten. Rechtzaken. G. v. d. MEER J r. VAN H M. DE KONINGIN-MOEDER COSTUUM- EN LINNENNAAIEN, STOPPEN, MAZEN en VERSTELLEN Spoedige aanmelding noodzakelijk schrok op en vroeg wat er wasToen vertelde ik mijn droom. „Ach, kind, hoe kan dat nu? maak je maar niet ongerust, all;i is immers goed." Zóó waren zijne woorden, mij kalmeerende. Angstig, bedroefd, de bange droom van mij af latende glijden, sliep ik weder in. En mijn droom was deze: „Ik stond op het witte, droge zand van een zeestrand. Mijn twee kinderen waren bij mij, vlak bij mij. Wij stonden alle drie dicht bij zee, twee stappen van het water af, en ik hoorde in mijn slaap het bruisen van de aanrollende golven, en toch, ik was niet bang, al ston den wij bijna met onze voeten in het water, 't Was alles veilig. Heel wijd strekt de zee zich uit, en terwijl ik hoorde het geruisch van 't aanstroomende water, werd ik met een groote, onzichtbare kracht naar zee gedreven. Toen werd ik schreiende wakker, ik alleen, want mijn kinderen sliepen rustig. Zouden zij in hun slaap niet hebben gezien oi gevoeld. Misschien wel, maar zij hebben mij er nooit iets van verteld. Zij werden niet wakker, want stellig in hunne droom, misschien:' was ik tcf:h bij hun! En wat hadden ze dan nog meer te verlangen, dan dat ik, hun moeder, bij hunwas! Ze behoef den niet te schreien zooals ik, in 'taanvoelen van plotseling onheil. 't Was voorbij. De mooie, gezellige da gen met mijn man en kinderen waren voor bij De tocht naar beneden werd aanvaard, 't Leven van alle dag begon, ik mijn huis houding, de kinderen naar school, mijn man naar zijn kantoor. Echter, vele dagen waren niet meer na dien. Drie dagen later zat ik, na telegrafische plaatsbespreking met mijn twee kinderen op de boot naar Holland. Spoedig waren wij in volle zee, en mijn man.... zag ik terug gaan in een kleine motorsloep, met vele an dere menschen om zich heen. ik zag hem staan, een hooge gestalte, zijn helmhoed oplichtend, en ons drieën toewuivende met zijn zakdoek. Ten afscheid. Wij stonden aan de railing, de frissche zeewind om ons heen. ik keek naar het verdwijnende motorsloepje, en mijne oogen stonden vol tranenWas 't, dat ik een voorgevoel had, dat dit 't laatste was van ons leven? Zijn dan alle droomen bedrog? Jaren zijn voorbij gegaan. Mijn kinderen zijn groot geworden. Mijn man en ik hebben ze haast nóóit meer terug gezien. Men zegt wel, dat engelen soms zich ma nifesteeren in een element; in mijn droom werd ik zoodoende gewaarschuwd, dat er een groote verandering in mijn leven zou komen. En niets kan men daartegen doen. Wij hebben 't lot te ondergaan, zooals God 't voor ons weggelegd heeft. Zóó wenden onzichtbare krachten ons leven in een an dere richting. lichting te geven en bij te staan in alles wat hun in den vreemde, vooral gedurende den eersten tijd, bezwaarlijk zou vallen. Het spreekt wel van zelf, dat uitsluitend degelijke ervaren land- en tuinbouwers in aanmerking komen. Zij moeten voorts getrouwd zijn en kinderen hebben, waar van althans twee den leeftijd hebben om mede te werken. Inlichtingen worden ook verstrekt door de vakafdeelingen voor de landbouwbemiddeling aan de arbeidsbeur zen te Groningen en Middelburg. Aangezien de Nederlandsche land- en tuinbouwers tegenwoordig zulke moeilijke tijden doormaken en zij gevaar loopen hun kapitaal te verliezen, lijkt het alleszins aanbevelenswaardig deze aanbieding, die een kans geeft tot kapitaalvorming, in ern stige overweging te nemen. LANDDAG PROV. JEUGDKERKEN TE DE BILT Op het landgoed „Beerschoten" te de Bilt zal Zaterdag 12 September een landdag ge houden worden. Het programma vermeldt: Spreker: Dr. G. W. Oberman van Utrecht. Declamatie: de heer C. A. Schilp uit Utrecht. Verder afwisseling van muziek, zang en reidansen. Aanvang 3.30 n.m. Toegangsprijs 35 cent. Allen die zich de vorige landdagen herinneren, zullen ongetwijfeld ook nu weer present zijn. Vertrek fietsers 2 uur van den toren N.H. Kerk. VGRAVENHAGE. Mr. P. RINK GEHULDIGD Ter gelegenheid van zijn tachtigsten ver jaardag is Zaterdagavond het Eerste-Ka- merlid en oud-minister mr. P. Rink door talrijke vrienden en geestverwanten in Ho tel „De Twee Steden" op hartelijke wijze gehuldigd. Toen allen zich om zeven uur in den ontvangsalon hadden vereenigd, sprak de oud-gouverneur-generaal van in- die, voorzitter van den Vrijheidsbond, mr. D. Fock, den jubilaris toe en bood hem met eenige hartelijke woorden een van hem ge schilderd portret aan. Mr. Rink dankte voor dit geschenk, en bood het daarop aan den V. B. aan ter plaatsing in het gebouw „Ex celsior" waar het naast het portret van wij len mr. Dresselhuys zal komen te hangen. Aan de nagedachtenis van dezen grooten voorman der liberale beweging wijdde spr. eenige gevoelvolle woorden. Men vereenigde zich daarna aan een ge- meenschappelijken maaltijd, waaraan 84 per sonen deelnamen. Tijdens dit diner hield mr. Fock een tafelrede, waarin hij een kort over zicht gaf van het verdienstelijk leven van den jubilaris, en diens groote scherpzin nigheid en fijnen juridischen geest roemde. Verschillende andere sprekers voerden het woord, o,w. het oud-Kamerlid, de heer Roodhuijzen, het Kamerlid, de heer Knot tenbelt, mevr. Van Riel-Smeenge en mej. Westerman. Ten slotte dankte mr. Rink met eenige woorden allen hartelijk. HONINGMARKT TE AMERSFOORT Wanneer men in de winkels de opschrif ten van honingflacons nagaat, d^n luiden de ze meestentijds: „Gegarandeerd zuivere Bij enhoning". Het groote publiek is daar blijk baar tevreden mede, doch feitelijk zegt een dergelijk opschrift al bijzonder weinig en zou men even goed alléén het woord „Ho ning" kunnen gebruiken, daar iedereen weet dat dit product door de bijen wordt verza meld, tenzij het kunsthoning is en dat zal men gewoonlijk wel nalaten op de flacons te vermelden. Op die wijze weet het publiek geenszins, wat voor honing het nuttigt en daar komt het juist in hoofdzaak op aan. Men onderscheidt honing toch in drie hoofdsoorten en wel: raathoning, slingerho ning en pershoning, terwijl men als vierde soort nog zou kunnen noemen: lekhoning, die echter betrekkelijk weinig voorkomt en op één lijn gesteld kan worden met slinger honing. De drie soorten verschillen alle van el kander. Raathoning is ongetwijfeld de allerfijnste honing, die men verkrijgen kan; hij is de ho ning, zooals die voorkomt in maagdelijke raat en verzegeld is; d.w.z. door de bij aan gebracht is in zuivere, blanke raat, die voor niets anders gebezigd is dan voor het opne men van dien honing en waarin dus nim mer door de koningin een eitje is gelegd, terwijl de bij hem zelf heeft afgesloten door een dun waslaagje. Hij komt in den handel voor in raampjes, doosjes of in perkament- verpakking. Honing, waarin een stukje raat voorkomt, komt wel uit een raat, doch is daarom nog geen zuivere raathoning, al moet men er ook veel voor betalen, omdat hij den schijn aanneemt tot den allerbesten honing te behooren. De meeste honing komt voor in den vorm BONTWERKER TELbFOON 11285 Oud Kerkhof 43 UTRECHT a VERMAKEN REPAREEREN 2 van alle soorten BONTWERKEN .m VER. VOLKENBOND EN VREDE. Aan allen in Nederland, die in den arbeid van den Volkenbond belang stellen. Dezer dagen is de Assemblée van den Volkenbond weer bijeengekomen; en wij zijn daarmede het Volkenbondsjaar ingetre den, waarin de Ontwapenings-conferentie zal worden gehouden. De Vereeniging voor Voilrenbond en Vre de, zich bewust van hare speciale roeping in dezen als Volkenbondsvereeniging, heeft gemeend, dat het op haar weg ligt de gele genheid te openen niet slechts voor haar le den, maar ook voor alle andere landgenoo- ten, wien de Volkenbond ter harte gaat, om van hunne belangstelling in de Ontwape nings-conferentie uit dit oogpunt te getui gen. Maatregelen zijn in voorbereiding voor de aanbieding aan de Conferentie van een Adres, waarin deze belangstelling en hare beweegredenen en oogmerken tot uitdruk king worden gebracht. Met het oog op de groote kosten welke aan de organisatie van een Adresbeweging van dezen aard zijn verbonden, doet het Dagelijksch Bestuur van de „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede" middels dezen een beroep op allen, die haar willen helpen bevorderen, om financieelen steun, onder mededeeling, dat alle bijdragen, groote en kleine welkom zijn en gaarne zullen wor den in ontvangst genomen, hetzij door het Secretariaat: Jan van Nassaustraat 93 te 's-Gravenhage, hetzij door den Penning meester Mr. S. K. D. M. van Lier, Laan Copes 46 te s-Gravenhage of door storting op de girorekening der Vereeniging No. 11245. De Vereeniging voor Volkenbond en Vre de, die vertegenwoordigers van alle richtin gen omvat, hoopt op aller steun teneinde een krachtige werkzaamheid te kunnen ont wikkelen. Het Dagelijksch Bestuur: Jhr. Mr. dr. H. A. van Karnebeek, Voorz. Mevrouw Mr. C. Bakkervan Bosse, On dervoorzitster. Prof. Mr. A. Anema Mej. L. C. A. van Eeghen Mevrouw C. A. Kluyver Mr. J. Limburg Mr. A. van Rijckevorsel Prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine W. H. Vliegen Mr. S. K. D. M. van Lier, Penninmeester H. Ch. G. J. van der Mandere, Algemeen- Secretaris A. A. Reepmaker, 2e Secretaris. Steenhofstraat 5 Telefoon 2045 Aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, bouwterreinen, onroe rende goederen, etc. Gratis advies en inschrijving Assurantiën en Hypotheken. Sluit verzekeringen op leven, brand, inbraak, storm, glas, etc. etc. tegen billijke tarieven. Mr. STICHTING LANDVERHUIZING NEDERLAND EEN NIET ALLEDAAGSCH AANBOD Boerderijen op afbetaling in Argentinië. Een bijzondere kans wordt geboden aar. een tiental flinke land- of tuinbouwers om zich, zonder dat zij over meer geld be schikken dan benoodigd is voor den over tocht, op een complex van prima, geheel geïnstalleerde bedrijven te vestigen. In 'l algemeen dient men dergelijke aanbiedin gen uit het buitenland met eenige voor zichtigheid tegemoet te treden; hier ech ter betreft het een onderneming, welke zich tot onze landgenooten richt door tusschenkomst van de onder toezicht dei regeering werkende Stichliag Landverhui zing Nederland, welker directeur zich speciaal naar Argentinië heeft begeven om de aangeboden bedrijven in oogen- schouw te nemen. Wie zich voor dit pla' interesseert, kan /.ich dan ook in vertrou wen wenden tot bovengenoemde instelling wier kantoor is geves'igd te Den Haag Bezuidenhoutscheweg 97. De boerderijen tien in getal, worden geheel in cultuur gebracht en geinstalleerd opgeleverd, voor zien van vee, werkpaarden, landbouwge reedschappen en huisraad, terwijl bij het aanvaarden ervan geenerlei betaling ge- eischt wordt, daar de koopprijs in den loop der jaren uit de opbrengst van hel bedrijf kan worden voldaan. Zij vormen tezamen met ken moflelboerderij van 80 H.A. een aaneengesloten geheel. Aan het hoofd dezer modelboerderij staat een Hollandsche landbouwkundige, wiens taak het is den landbouwers leiding en voor van slingerhoning; dat is honing, die door middel van een honingslinger tengevolge van snelle omwenteling uit de raten ge slingerd wordt en na zuivering van stuif meel en wasdeeltjes in den handel komt, terwijl lekhoning dezelfde honing is, doch door uitlekken uit den raat gewonnen wordt, welk winningsproces veel langduriger is. Beide soorten vormen honing van uitste kende kwaliteit. Pershoning wordt verkregen door den ho- ing uit de raat te persen, waardoor de kans voor aanwezigheid van stuifmeel en was deeltjes vrij groot is, terwijl het tevens mogelijk is, dat larfjes en eitjes medegeperst worden en de honing hiermede vermengd is. Pershoning is dus van mindere kwaliteit dan slinger- en raathoning en voor vegeta- iërs geenszins aan te bevelen, wat met de beide voorgaande soorten natuurlijk zeer zeker het geval is. Uit een en ander blijkt dus wel ten dui delijkste, dat men niet kan volstaan met al léén op het etiket te vermelden, dat het „Bij enhoning" is, zij het dan al onder bijvoeging van „gegarandeerd zuiver." Koopt men daarentegen honing onder Rijkshoningmerk, dan vindt men op het Guitzegel wel degelijk de aanduiding van de soort aangegeven door middel van de let ters „H", „S", en „P", welke respectievelijk beteeken: Raathoning, Slingerhoning en Pershoning. En waar de kwaliteiten van deze soorten uiteenloopen, is het dus beslist noodig, dat de honinggebruiker weet, welke soort hij nuttigt. Nu kunnen deze drie soorten wederom onderverdeeld worden, al naargelang van de herkomst, n: lindehoning, boekweitho- ning, mosterdhoning, klaverhoning of on der den collectieven naam: blocmenhoning en voorts nog: heidehoning, welke speciaal van den dracht der heidebcgroeiïng afkom stig is, terwijl al deze soorten hun eigen bij zondere smaak en geur bezitten. Veelal treft men dan ook op de flacons met Rijksho ningmerk deze nadere aanduiding aan, zoo dat een ieder daardoor in de gelegenheid is, precies datgene te koopen, wat hij in Ver band met smaak en aroma verlangt. voorheen R. FRESEfi Hofleveranciers BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. DIERENDAG. Een weinig bekend gevolg van den we reldoorlog, is het begin van emancipatie on zer huisdieren, welke zich langzaam en on gemerkt voltrekt, (ook voor de overige diersoorten) in de richting van het toeken nen aan de dieren van het recht op be scherming door de wet. George Clemenceau, zijn bijnaam „De Tij ger" oneer aandoende, is de eerste geweest, die hierop in een zijner redevoeringen na het eind van den oorlog, gewezen heeft, toen hij de massa paarden, muilezels, honden en postduiven herdacht, welke met de men schen voor den oorlog gemobiliseerd wer den en van welke zooveel dappere en ver dienstelijke exemplaren in dien tijd onder scheidingen ontvingen, of waarvoor na den dood zelfs gedenkteekenen werden opge richt. Denkende aan de 4 standen uit den tijd der Groote Revolutie, noemde hij de dieren „den vijfden stand" en bepleitte voor hen de verleening van rechten door de wet. („L'idé- al de demain: élever 1'animal, collaborateur de 1'homme au rang de cinquième état, et lui reconnaitre des droits"). Later hebben Maïtre Louis Lespine, ad vocaat van het Hof van Parijs en Dr. André Géraud te Port Saint-Martin in zijn boek: „Déclaration des Droits de Tanimal", dit denkbeeld meer uitgewerkt, en sindsdien is men op 't gebied der Intern, dierenbe scherming tot het besef gekomen, dat de be langstelling voor de dieren bij alle beschaaf de volkeren sterk groeit, en dat er iets ge daan moest worden, om die belangstelling, ook door concentratie, meer te bevredigen. Hieruit is ook he.t feit te verklaren, dat eenige jaren geleden op het Internationale Congres van Dierenbescherming te Weenen, hetwelk druk bezocht werd, met nagenoeg algemeene stemmen het besluit genomen werd, om jaarlijks od den 4den October een Dierendag te houden, op welken dag de al gemeene aandacht eens zou worden geves tigd op het leed en de behoeften der dieren met verzoek aan ieder mensch, om op dien iag, ten opzichte der dieren, eens een goede daad te verrichten. Men heeft den 4den October daarvoor uit gezocht, omdat op dien dag de sterfdag her dacht wordt van den grooten asceet, den H. Franciscus van Assini, die in 1226 deze aarde verliet. Zooals men weet, koesterde deze groote man, behalve voor de menschen, een aan doenlijke liefde voor de dieren, welke zich uitte in het verstrekken van voedsel, be- cherming van- en prediking voor de dieren en ook in zijn bekend gedicht: „Lof der Schepselen" waarin hij de dieren zijn „broe ders" en „zusters" noemde. Zij omringden hem als hij uittrok, vlijden zich aan zijne voeten neer als hij stilstond, en bewezen hem hunne liefde onder het uitstooten van zachte geluidjes, terwijl de vogels zich op zijn hoofd en schouders zetten en daar hun ne liedjes kweelden. Zijn liefde voor de die ren was zóó groot, dat hij op zijn sterfbed den ezel, die hem dikwijls gedragen had, vergiffenis vroeg voor het leed, dat hij hem mocht hebben aangedaan, door hem on der het rijden nu en dan een slag te hebben gegeven, en hij verzocht den kloosterbroe ders goed voor het trouwe dier te willen zorgen. Men spotte of veroordeelde niet, doch beschouwe dezen edelen mensch slechts in het licht zijner groote liefde voor al wat leefde om hem heen, speciaal voor de die ren. Hoeveel prachtigs en goddelijks was er niet in dezen eenvoudigen man gekristal liseerd! Sabatier, Goetz, Guthbert, Fachinetti en Jörgensen, meestal niet-katholieken, zijn de schrijvers geweest, die het de moeite waard geacht hebben, het leven van dezen Heilige te onderzoeken en te beschrijven, en allen zijn het er over eens, dat St. Franciscus van Assisi, een der merkwaardigste mannen is, die ooit geleerd hebben, en misschien de grootste en oprechtste vriend der dieren, zoodat met recht „de Dierendagop den datum van zijn sterfdag gesteld is. Moge men er aan denken, op dien dag aan de die ren een goede daad te verrichten en wel licht volgen er dan meer. Wij wekken onze lezers op, aan dit stre ven hun steun te verleenen. Zij kunnen dit ook doen, door een geldelijke bijdrage, die de Secretaris, de heer J. Buning, Juliana- straat 6d, gaarne in ontvangst wil nemen. WORDT DE BENZINE BELAST? De Telegraaf meldt: In verband met den ongunstigen financieelen toestand hier te lande, moet ondanks alle opportunisme rekening worden gehouden met de moge lijkheid, dat de regeering zich genoopt zal zien nieuwe rijksmiddelen aan de orde te stellen. Hoewel Nederlandsche automobilisten reeds personeele- en wegenbelasting beta len, wordt het in kringen van belangheb benden niet uitgesloten geacht, dat ook de benzine belast zal worden. Zijn wij wel in gelicht, dan zou de regeering de invoering van een dergelijke belasting thans ernstig overwegen, al staat het nog geenszins vast, dat deze plannen reeds op de a.s. begroo ting tot uitdrukking zullen komen. Wintercursussen 1 OCTOBER a s. worden nieuwe middag- en avondcursussen geopend in Inschrijving van leerlingen voor deze nieuwe cursussen iedere Dinsdag en Vrijdag van 3.30^4 30 uur in hel schoolgebouw (Burgem. Grothestraat). van_39 September 1931 GEBOREN: Cornelis, z. v. O. de Jong en F. J. Beugel, Laanstraat 29; ONDERTROUWD: J. A. van Dijk en M. M. Klein; R. Meijer en J. M. J. van Lemel; H. Paek en J. Kok; B. L. Koeje- man en G. M. Schimmel; A. Rijksen en J. Joddema. GETROUWD: geen. OVERLEDENEmma Maria Cornelia van Laer, 74 jaar ongeh. Kolonieweg 21; Johannes Daldrop, 30 jaar, geh. m. G. de Goede, Verl. Postweg 39. Vestiging van 39 September 1931. C. J. Does van Teteringen naar Missie huis „St. Jan"; W. Ekkelenkamp van De venter naar Hoogte 50; M. Drost van en Haag naar Hellingweg 6; J. G. Hart- noorn met gez. van Etten en Leur naar Kerkpad NZ. 14; G. Dukker van Apel doorn naar den Bliekstraat 34; G. de Kruiff, van Haamstede naar Lindenlaan 3b; B. M. Grijm van Curacao naar Men- delssohnlaan 11; A. Rommers van Hoog- rand naar Kerkpad 9; R. P. Drosv van Veenendaal naar F. C. Kuijperstraa. 11; W. Reinders van Amsterdam naai Nieuwe weg 70; D. A. M. Amesz van Wel- .evreden naar Nieuwesteeg 35; A. J. Pan- aebakker-Oldenhof van den Haag naai Bartolottilaan 23; J. M. Pannebakker- Filet van den Haag naar Bartilotiilaan 23; vV. H. Flick van Arnhem naar F. C. Kuij perstraat 1; H. Dubbeld van Haarlem n. Ie Beaufortlaan 12; J. S. Dubbeld van Haarlem naar de Beaufortlaan 12; J. H. l). Gregorius van Amersfoort naar Amers- loortschestr.weg 119; E. Hofstee van ^eeuwarderadeel naar Nieuweweg 19; A. Hinz van Rheinhausen naar Steenhofstr. L. D. M. Zwijns van Numansdorp n., Banningstraat 98; W. G. M. Netten van Arnhem naar Birktstraat 34; H.Tegel er van Bochum (D.) naar Soesterb.str. 127; J. Uit den Boogaard van Apeldoorn naar Amersf.str. 4; C. T. van Goor den Oos- uerling, van Hilversum naar Spoorstraat )0; F. J. C. Lankester van Utrecht naar Steenhofstraat 46; Th. v. d. Bogaart van vloerden naar Oranjelaan 3; H. Verheul van Hoogland naar Beetzlaan 15a; J. H. Curjpers van Rotterdam naar Koninginnen aan 133; L. A. v. d. Korput van Rotter dam naar Koninginnelaan 133; Vertrek van 39 September 1931. P. M. F. v. d. Brom, van Andriessestr. 3 naar A'dam, Blaziusstr. 48bis; J. A. Blok van Talmalaan 10 naar L. Bergstr. 45, A'foort; S. E. G. T. Busmann van Postweg 19 naar den Haag, Oostduinl. 31; A. van Boven van Birktstraat 43 naar Hei- loo, Nic. Beetzlaan; C. J. Klootwijk van Gerkdwarsstr. 15 naar Sprang-Capelle, SprangschedijkWed. A. G. H. Markus van Heideweg 14 naar Rijswijk, Beertzl. 31; C. Cinqualbré van Birktstraat 7a n. Sumatrastr. 29 2hoog; A. J. Veenendaal van Van Weedestraat 40a naar Heemste de, Hortensialaan 4; C. F. R. Steensma van Amersf.str. 116 naar A'dam, kweek school voor Zeevaart; J. C. M. Radema- ker van Kerkpad ZE 31 naar Tilburg» Oudedijk 1; J. M. van Westen van Utr. weg 4 naar Baarn, Hoofdstr. 18; B. Haks van Korte Brinkweg 17 naar Zeist, v. d. Merschlaan 37; G. G. C van Zijll de. Jong van Ericaweg 4 naar den Haag, Zuidwal 883; Wred. II. H. Limberg met gez. van Kerkpad ZZ 52 naar Baarn, Penstraat 20. Verhuizingen in de Gemeente van 39 September 1931. R. J. D. v. Dort m. gez. van v. Maa renstraat 8 naar Verl. Postweg 34; G. W. C. v. d. Leen m. gez. van Postweg 46 n. Burg. Grothestraat 23; A. W. Stalen hoef van Soesterb.str. 13 naar Laanstr. 76a; J. v. d. Graaf m. gez. van Dijkhuis- straat 18 naar Amersf.str. 40; J. D. Stuit je van Briktstraat 17 naar Soesterb.str. 9; A. M. v. Velthoven, van Vosseveldlaan 47 naar den Blieklaan 59; A. Hogeboom van Soesterb.str. 111 naar Kiaarwator— weg 6. NED. HERV. GEM. TE SOEST Zondag 13 September 1931 voorm. 10 uor Kerk: Ds. van Schaick. Eemland Ds. Groeneveld. s Avonds 6 uur Kerk: Ds. Groeneveld. Woensdagavond uur: Inwijding Rmmt- kerk. HERV. (GER.) EVANCL Spoorstraat. Zondag 13 September 1931 's morgens 10 uur, 's avonds 6 uur: Ds. J. C. Klomp, van Ede. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIKN- STIGEN, SüEST Zondag 13 September 1931: Ds. D. A. Vor- ster, van Arnhem. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Weer van weinig beteekenis. Het lijkt of thans eerst de z.g. vacantiezittingen aanvan gen. A. J. van E., monteur te Soest had op motor gereden en had geen nummerbewija oij zich. Het kan den beste overkomen. Hij Kreeg f 3 te betalen. Voor gemis van rijbewijs kwam van S. cr met f 2 af. Droevig geval. In den nacht van 16 op 17 Aug. had in de Kerkstraat een hekrijding plaats. Het was al ver den nanacht in, want de bakkerspa troon P. S., en de bakkersgezel v. d. V., getuigen in deze zaak, waren al uit de vee- ren. De auto kwam uit de Torenstraat en sloeg de Kerkstraat in. En toen ging het links tegen een hek op. Uit den rijder was geen woord te krijgen geweest, van de V'. had hem achter het stuur vandaan gehaald, waar hij als versuft had gezeten. Ook ten huize van van S. waar hij was binnengeleid om de politie af te wachten, had verd.»geen woord los gelaten. Van war taal kon dus niet gesproken worden, maar wel van sterke alcohollucht. Ook later ten politiebureele. Bovendien heeft verd. zijn drinken aan het voorval vooraf bekend, een voorval, waarvan hij zich niets herinnerde. Thans was hij niet aanwezig. Deze verd. had reeds voorheen een voorwaardelijk von nis van hechtenis opgeloopen. En toch werd het thans weder voorwaardelijk; twee we ken hechtenis, maar met onvoorwaardelijk 2 jaar ontzegging van rijbevoegdheid en de gebruikelijke zaken bij een voorwaardelijk drinkersvonnis. Hieraan werd toegevoegd dat hij zich moest doen opnemen in 't sana torium Hoog Hullen voor den tijd van zes maanden. Dit een en ander was gevolg der in lichtingen gegeven door ds. van Hengel, reclasseeringsambtenaar. En deze berustten weer op het onderzoek van een psychiater. De jongeman is reeds, naar we meenen, in Hoog Hullen opgenomen. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Dronkenschap: T. J. H. W., Soest f 10 of 4 dagen. Te Soest venten zonder vergunning: G. B., Arnhem f 2 of 1 dag. Wielrijden onder invloed van alcohol: R, van A., Soest f 25 of 6 d. 1 k te T

De Soester | 1931 | | pagina 2