2e BLAD T. VAN VLIET I Modelslagerij i WILLY VEENENDAAL :it ■ad Bekendmakingen. Officieel. Plaatselijk Nieuws Soesterberg. Sport. BOSCHSTRAAT 9 - BAARN Pluimveeteelt. bchoorende bij „D B SOESTBR van Zaterdag 12 Sept. 1931, No. 74 COMMISSIëN UIT DEN RAAD. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de cora- missiën uit den Raad voor 1931-1932 zijn samengesteld als volgt: Commissie Heide- en Zandgronden. Voorzitter: K. Lodeesen. Leden: F. van den Breemer en A. En dendijk. Commissie Openbare Werken. Voorzitter: K. Lodeesen. Leden: T. Bleeker, W. F. H. Busch, M. Hornsveld en H. van Klooster. Commissie Uitbreidingsplan en Grondbe drijf Voorzitter: de Burgemeester. Leden: P. van den Breemer, H. J. Gasil- le, G. J. Grootevval, M. Hornsveld en J. Nooder. Commissie Belastingzaken. Voorzitter: J. S. van Duren.. Leden: W. F. H. Busch, A. Endendijk, Mejuffrouw li. Funke en J. J. H. Mineur. Commissie Werkverschaffing en Steunver- leening. Voorzitter: K. Lodeesen. Leden: T. Bleeker, W. F. H. Busch, Mej. H. Funke, H. J. Gasille en H. van Klooster. Commissie Bijstand Gasbedrijf. Voorzitter: J. S. van Duren.. Leden: D. A. de Bruyn, G. J. Grootewal en H. van Klooster. Wetgevende Commissie. Voorzitter: de Burgemeester. Leden: C. J. van Dam, A. Endendijk, H. J. Gasille en J. J. H. Mineur. Financieele Commissie. Voorzitter: J. S. van Duren.. Leden H. J. Gasille, G. J. Grootewal en H. van Klooster. Salariscommissie. Leden: T. Bleeker, W. F. H. Busch, G. J. Grootewal, H. van Klooster en J. J. H. Mineur. Soest, 4 September 1931. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Burgemeest.er en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de werk zaamheden van. hun collega als volgt zijn verdeeld: Burgemeester: Brandweer, Bouw- en Wo ningtoezicht, Woningwet, Onderw., Grond bedrijf, Volksgezondheid, Keuringsdienst, Wegenfonds, Ambtenaars- en arbeidersza ken en Algemeene Zaken. Dienst spreekuur is iederen Dinsdagvoor middag van 10 tot 12 uur, ten Raadhuize. Wethouder J. S. van Duren: Financiën, Gasbedrijf en Belastingen. Diens spreekuur is iederen Vrijdag van 9 tot 10 uur voormiddags ten Raadhuize. Wethouder K. Lodeesen: Armenzorg, Openbare Werken, Steunverleening en Werkverschaffing. Diens spreekuur is iederen Woensdag avond van 7 tot 8 uur in het gebouw van Openbare Werken aan den L. Brinkweg. Als plaatsvervangend Burgemeester is aangewezen de heer J. S. van Duren. Soest, 8 September 1931. Burgem. en Weth. voornoemd De Burgemeester, G. Deketh De Secretaris, J. Batenburg. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Soest; Gelet op het bepaalde bij de artt 6. en 7 der Hinderwet; B engen ter algemeene kennis: dat op de secretarie der gemeente ter visie is gelegd een verzoek met bijlagen van M. Hornsveld, Nieuwerhoekstraat 4 Soest, om vergunning tot oprichting eener benzinebewaarplaats, bestaande uit een ondergrondsch reservoir van 6000 L. inhoud en een aftappomp in/op het perceel van Weedestraat No. 11, kad. gemeente Soest sectie A., No. 2141/42; dat op den 18 September 1931, des mid dags te 3 uren gelegenheid is om ten ge- mcentehuize bezwaren tegen het oprichten dier inrichting in te brengen; en dat gedurende drie dagen vóór dien dag op de secretarie der gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kan worden kennis genomen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat niet tot eventueel be roep van de later op het verzoek te nemen beslissing gerechtigd zijn zij, die niet op de aangewezen plaats en het aangegeven uur in de vorengenoemde ingevolge arti kel 7 der Hinderwet te houden zitting zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Soest, 4 September 1931. De Burgemeester, G. Deketh. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, J. Batenburg. OPENING VAN DE EMMAKERK in de Nieuwerhoekstraat. Op Woensdagavond 16 September e.k. zal een autobus om 6.15 uur van dc garage Geerestein afrijden, met het oog op dc opening van de Emmakerk. «e ZOMERCONCERT te geven door dc „Soestcr Harmonie" ,,Pa- tiëntia Vincit Omnia" (Dir. F. dc Gocy), aan de Koninginnelaan op Vrijdag 18 Sep tember des avonds 8 uur. PROGRAMMA: 1. Les Jeux Olympiques. Marsch. F. Popy 2. Ouverture Syraphonique. E. Deneuf bourg 3. Les Pafineurs. Wals. Waldteufel 1. Fautaisie op motieven van F. Mendels- sohn. A. Floris PAUZE: 5. Le Calife. De Bagdad. Ouverture de Boïeldieu 6. Bohemiana. Wals. F. Popy 7. La Reine, De Olympe. Fantaisie. P. N. Labole 8. On The quarter Deck. Marsch. K. J. Alford DIERENBESCHERMING. De Inspecteur van de Dierenbescherming heeft Dinsdag 8 September op de Amster- damsche straatweg onder Baarn 2 Spaan- sche kooplieden aangehouden, welke 3 ezels vervoerden, beladen met steenen kruikjes enz. Met assistentie van de Gemeente Poli tie, is de bagage der dieren afgeladen, waar na bleek, dat van 2 ezels de ruggen der die ren vol oude en nieuwe wonden zaten. Deze wonden waren echter dicht, hoewel niet ge heel genezen. Het 3e dier vertoonde tevens op zijn rug een bloedende wonde en op de schoft een groote verdikking tengevolge van drukking. De ezels zijn te Baarn gestald, door de Vereeniging tot bescherming van Dieren werd gezorgd voor geneeskundige hulp. Als bewijs hoe slecht deze lieden voer hun dieren zorgen, bleek dat het lastdier zonder hoefijzers liep, welke waren afgesleten, ter wijl de spijkers nog uit de hoefjes staken. Het dier .verkeerde overigens in zijn geheel in een zwakken en ellendigen toestand. Proces Verbaal wordt opgemaakt. Onder toezicht van de politie te Baarn is thans gezorgd dat het bedoelde dier on belast kon vertrekken. RIJWIEL IN ELKAAR GEREDEN. Woensdag namiddag reed een bestuur der van een 4-wielig motorrijtuig bij het achteruitrijden een rijwiel, dat geplaatst was in het rijwielhek bij den bakker V. aan den van Weedestraat, in elkander. De bestuurder ging er echter van door, doch werd op zijn daad opmerkzaam ge maakt door Jhr. van de B., die een en ander had gezien en hem wees op zijn ver plichting om de schade in onderling over leg te regelen. De automobilist voelde hier echter niets voor en reed weg, achtervolgd door Jhr. van de B. met zijn wagen, die kans zag door voor hem te gaan rijden, hem tot stilstand te dwingen. Helaas mocht het echter niet gelukken de automobilist zoolang vast te houden totdat de politie verscheen. Hij zag kans om te keeren en in de tegengestelde richting te verdwijnen. Letter en nummer zijn echter bekend, zoo dat een nader onderzoek oogenblikkelijk is ingesteld. EERLIJKHEID BELOOND. De vinder van een zwart ebbenhouten wandelstok met zilver plaatje, werd door den eigenaar, die hem terughaalde, beloond metvriendelijk dank. Commentaar overbodig. UITSTAPJE. Enkele leden der Slagerspatroons Ver. maakten een uitstapje naar de Zuiderzee werken. SLOTBAL IN SOESTDUINEN. In de lommerrijke tuin van het Stations- Koffiehuis, had Donderdagavond van 812 uur het slotbal plaats, hetwelk door 60 personen was bezocht. Het herfstweder leende zich uitstekend voor 'n wals, tango of step, maar voor de rustige toeschouwers was het veel te frisch. Het slagvaardig strijkje van den heer van Benthem uit Baarn orgde voor een pittig programma; de dan kende paren hadden er graag een nat rugje voor over om hun lusten te kunnen botvie ren. De leider, de heer Bouma, zorgde als altijd voor een correct verloop. Er was pret, maar op gepaste wijze. Om 12 uur werd de finale ingezet, waarmede de eerste Zomerdancing werd besloten. 3IJZONDERE VRIJWILLIGE LAND STORM. Afdeeling Soest. Deze vereeniging, die samengesteld is uit Vrijwilligers, stelt zich ten doel om bij eventueele revolutie of revolutiegevaar be langeloos onder de wapenen te komen om de orde te helpen handhaven en de burgerij te beschermen. Om de schietvaardigheid der menschen te bevorderen wordt eenmaal per week door de leden geoefend in eigen tijd, zonder eenige vergoeding. Het ligt in de bedoeling van de plaatselij ke commissie om eind September 'n schiet wedstrijd te organiseeren, ten einde de saamhorigheid onder de vrijwilligers te ver sterken, waarvoor nog geld en prijzen drin gend noodig zijn; reden waarom wij de ons gezinde inwoners van Soest en omstreken, die nog niets gaven, vriendelijk verzoeken het hunne ertoe te willen bijdragen, ten ein de dezen wedstr. goed te doen slagen. Die genen zullen dan gratis toegangsbewijzen ontvangen voor de landstorm-filmvoorstel ling, die op nader aan te kondigen dag in October alhier gehouden zal worden. H.M. de Koningin-Moeder stelde voor dezen wedstrijd 'n groote medaille ter be schikking. Bijdragen en prijzen worden gaarne in ontvangst genomen door W. Hogcboom, v. Wcedestr. 9 en W. C. van dc Wijngaart, Kerkpad 17a NZ. KWEEKERIJ „OBRINIA" We waren in dc gelegenheid een bezoek te brengen aan de anderhafjaar geleden op gerichte kweekerij „Obrina", Eigendomsw. 38 van den heer F. van der Wissel en we waren als zoovelen verwonderd wat in dien korten tijd tot stand was gebracht. Vooral viel ons op de groote netheid die hier hcerschte, de goede etiketteering en de uitstekende behandeling van de planten. De groei is buitengewoon mooi, iedere plant op zichzelf is goed. Zoo zagen we een keur van oudere cn nieuwere vaste planten en rotsplanten, bloemhcesters, Rhododendrum, Azalea mollis, Mahonia's, Laurierkersen, hulsten, te veel om op te noemen. De heer van der Wissel vertelde ons dat het niet in zijn bedoeling lag cr een groote kweekerij van te maken, maar meer als monstertuin dienst deed. Door zijn lange ervaring als handclskwecker wist hij de allerbeste kanalen hier in het land om het ontbrekende in elke gcwenschte hoeveelheid van dezelfde uitstekende kwaliteit aan te vullen. Een bedrijf dat een kijkje overwaard is. GEVONDEN VOORWERPEN Een streng paraltjes. Een portemonnaie. DRONKENSCHAP. Dinsdag namiddag tr» f de politie op den openbaren weg aan een 3-tal personen die in staat van dronkenschap verkeerden en naar het politiebureau moesten worden overgebracht om aldaar in arrest te wor den gesteld ter ontnuchtering. Het waren 2 Amersfoorters en een zwerver. GEVONDEN VOORWERPEN Een jongenspet. Een sleutel. Een jas. Een hangertje van collier. PROCES VFRBAAL. Tegen een aantal automobilisten is pro ces-verbaal opgemaakt wegens overtreding rnax. snelheid. AANBESTEDING. Op 8 Sept. hebben B. en W. der gemeente Bameveld en B. en W. der gemeente Scher- penzeel ten gemeentehuize te Barneveld aanbesteed het maken van de aardenbaan voor de verharding van den weg Barneveld Scherpenzeel. Hierop werd o.m. ingeschreven door Mul- der's Handelmaatschappij te Soesterberg voor f 43.000 de massa, f 23.000 perc. A en B., f 21.000 perc. C., f 17.000 perc. B. en f 6.000 perc. A. BETROUWBAARHEIDSRIT. Bij den betrouwbaarheidsrit georgani seerd door de Zeister Motorclub behaalden de Heeren S. Posthumus de 1ste prijs met O.K. Supreme en 22 strafpunten, A. Dor- restein met Eysink en 38 strafp. de 4de pr. en J. Ruizenaar met D.K.W. en 86 strafp. de 8ste prijs. Allen van Soesterberg. DEMONSTRATIE. In den namiddag van den Oden September verscheen een groot Fordvliegtoestel boven het Vliegkamp, voor het houden van een reclamevlucht. Het blinkende toestel, dat vijftien passagiers bevatten kan werd door velen nagestaard. DE ZILVEREN MOTORWED STRIJDEN Den 2e Zondag van dr, door de V. en Ath, Vereen. Soesterberg georganiseerde Zilve ren Motorwedstrijden, zijn zoowel wat spel- gehalte als belangstelling van het sportmin- nend publiek betreft, een succes geworden, die de voorgaande Zondag verre overtreft. Geen enkele deelnemende vereeniging ver moedde, dat de V.V, Sopla uit Amersfoort in staat was, een partij voelbal te geven, dat vèr boven het UPVB peil uitging. Zij die zich dan ook j.1. Zondag naar het Soes- terbergterrein hebben begeven, om getuigen te zijn, van een hoogstaand partijtje voet bal, zullen zich na afloop allerminst teleur- gestel hebben gevoeld.-De kwaliteit van het spel vergoede allenszins het door het gure weer minder aangename verblijf op het ter rein. Zooals wij hiervoren reeds schreven, de publieke belangstelling was bijna 2 maal zoo groot als de vorige week. Jammer ech ter, dat ten 2e male een Soester-vereeniging n.1. Soestdijk, het onderspit moest delven in deze zoo zeer sympathieke seriewedstrij den. Wij hadden gaarne Esvac en Soestdijk in de demi finale gezien. Het lot heeft het ditmaal anders gewild en volgend maal be ter. Thans e.a. over de wedstrijden. Soestdijk IScherpenzeel I 0—2. Als de scheidsrechter, v.d. Arend beide teams tus- chen de lijnen fluit, verschijnt Scherpenzeel met 10 man, terwijl Soestdijk wederom Ra demaker in zijn elftal aanwezig heeft. Soest dijk wint den toss en verkiest met den krach- tigen wind in den rug te spelen. Als Scher penzeel aftrapt, neemt Soestdijk onmiddel lijk het initiatief over. Gesteund door den sterken wind wordt het Scherpenzeel doel telkens belaagt. Het schieten der Soestdijk- voorhoede laat echter te wenschen over. Verschillende prachtkansen worden door de Soestdijkvoorhoede onbenut gelaten en vooral Broerze schijnt zijn bekende schot vaardigheid kwijt te zijn. Spil van Dort geeft steeds de ballen keurig aan, terwijl zijn spel vol afwisseling is. Het mocht ech ter niet baten. Als scheidsrechter rusten fluit, is de stand nog steeds 00. Na de thee verschijnt Scherpenzeel compleet en tapt uit een ander vaatje. Het spel is veel beter als voor de rust. Enkele corners ge nomen op het Soestdijk doel leveren voor alsnog geen resultaat op. Toch is het Scher penzeel die uit een triooien aanval het eerst weet te doelpunten. De Soestdijkkeeper had o.i. dit doelpunt kunnen voorkomen. Soest dijk is geenszins ontmoedigd en tracht het spel te verplaatsen, hetgeen aanvankelijk gelukt. Het doel van Scherpenzeel ontkomt enkele malen aan een doorboring, doch tot doelpunten weet Soestdijk het niet te bren gen. Scherpenzeel weet zelfs nog een tweede maal te doelpunten, zoodat deze wedstrijd eindigt in een 2U overwinning voor Scher penzeel. Scheidsrechter v.d Arend leidde dezen wedstrijd op uitmuntende wijze. B.V.C.Sopla 0—0. Als scheidsrechter Felix beide elftallen in het veld fluit blijken beide au grand compléte te zijn. Bij BVC zien wij o.a. opgesteld de bekende oud-UW speler en trainer Bep van Dillen en Ge- broers, oud PVC speler. De samenstelling der elftallen, verwacht reeds een gegronde hoop op een keurig en spannend partijtje voetbal. Als Felix beginnen laat, heeft So pla cn krachtigen wind in den rug. Al dade lijk blijkt, dat Sopla geenszins dc mindere is en zelfs het initiatief overneemt. Door Sopla wordt in alle linieën snel cn verras send goed gespeeld. BVC laat zich ook niet onbetuigd en probeert het ook eens. Het spel is echter o.i. te kort. De Biltenaren we ten het dan ook in den regel niet verder dan de Sopla backs tc brengen. Bij een BVC aanval constateert scheidsrechter Felix in het strafschopgebied van Sopla een overtre ding. Felix wijst naar den penaltystip Bep van Dillen plaatst zich achter den bal schiet recht in keepers handen. De scheids rechter heeft ten 2e male een overtreding geconstateerd en laat den strafschop over nemen. Thans schiet van Dillen den bal eenige meters naast. Eenige oogenblikken later ontgaat Sopla een prachtkans om te doelpunten door een minder juiste beslis sing van den scheidsrechter. Er wordt in tusschen fraai spel te zien gegeven. Geen der partijen weet echter te doelpunten, de rust komt met blanken stand. Na de rust denken we BVC in de meerderheid te zul len zien, mede geholpen door den krachtigi wind. Sopla denkt er anders over en demon streert haar zelfde spel als voor de rust Zij benut tactisch het groote terrein van Soesterberg en houdt het spel open. Slechts met groote moeite weten de BVC backs, bij gestaan door uitstekend werk van den keeper onheil te voorkomen. Het verrassend ele ment was steeds aanwezig. De BVC voor hoede wordt door het uitstekend spel van Sopla geïmponeerd. Toch heeft BVC bij een zeer goeden aanval bijna succes. De links binnen schiet rakelings langs den staander, doch tot doelpunten komt het niet. Het ein de komt met een 00 stand. Als er geloot wordt is Sopla de gelukkige. Scneidsrechter Felix leidde behoudens een enkele vergissing uitstekend. Zoowel Sopla als BVC zijn tegenstanders in den le klas UPVB, waarmede terdege rekening mee zal moeten gehouden worden Voor a.s. 'Zondag staat ons weer een in teressant programma te wachten. Hoe z o.a. Soesterberg het er afbrengen tegen So pla? Het programma luidt: Aanvang 1.00 uur n.m. SoesterbergSopla Aanvang 2.30 uur n.m. Holland IIScher penzeel I Aanvang 3.30 uur n.m. Soesterberg adsp.- Ecsvac adsp. Aanvang 4.30 finale Winnaar A-Winnaar B Dc opstelling van Soesterberg zal vermoe delijk zijn: van Putten v.d. Wetering Manders v.d. Lelie de Jong Dorrestein de Koning Koreneef Smit v.d. Laan Lam Voor de Soestersportliefhebbers is een gang naar het Soesterbergterrein op Zondag 13 September a.s. volkomen gewettigd. Toont uw belangstelling voor dit sympa thieke tournooi om den Zilveren-Motor van de V. en Ath. V. Soesterberg. Te 6.15 n.m. zullen de prijzen worden uitgereikt in den kegelzaal van hotel „het Zwaantje" te Soesterberg. D. CLUBNIEUWS „V.V. SOESTDIJK." Zondag 6 September ging ons eerste elf tal naar Soesterberg om deel te nemen aan de Zilveren Motorwedstrijden. Er moest gespeeld worden tegen een oude bekende n.1. Scherpenzeel. Over den wedstrijd zal ik heel kort zijn, daar el elders in dit blad een overzicht zal staan. De 2-0 overwinning van Scherpenzeel is volkomen verdiend. Maar indien onze voorhoede meer op doel van Scherpenzeel geschoten had, wat haast niet is gebeurd, zou m.i. de uitslag anders geweest zijn. Onze keeper hield er op zeer mooie wijze een strafschop uit, wat hem een welverdiende applaus bezorgde. Scheidsrechter v.d. Arend leidde op zeer correcte wijze. Alles bij alles een zeer mooie en sportieve strijd geweest, 'n goede oefe ning voor de a.s. competitie, die Zondag 13 September voor jelui begint. Ons tweede elftal heeft al een competitie wedstrijd achter den rug, n.1. tegen NIO 2, met als uitslag 21. Goed zoo jongelui, een aardig begin, het eerste puntje is er. Jam mer dat de laatste minuut door NIO nog een goal gemaakt werd. Maar daar jelui maar met 10 man speelde, is het toch een mooi resultaat. Volgende keer beter. Zondag a.s. zal gespeeld worden Ameron- gen ISoestdijk I; vertrek per bus om half één. Wat de uitslag zal zijn is mij niet be kend, maar benut iedere gelegenheid tot schieten, speelt een open spel, en vooral niet te veel zelf doen. Het tweede elftal speelt thuis om 2 uur tegen ZNC 33, ook voor jelui geldt hetzelfde als voor het eerste, vlug open spel en geen gepingel; denkt er om, nu er één puntje binnen is, dat er meer moeten komen en luis tert vooral naar je aanvoerder, dat is dc man die iets te zeggen heeft. Nu eerste en tweede elftalspelers, allen goed succes, wij rekenen op 4, minstens 3 winstpunten. De eerste elftalspelers wensch ik nog een goede reis en behouden thuis komst. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" B.V.C. III—SOEST II 0—5. J.1. Zondag speelde ons 2e elftal haar le comp. wedstrijd in dit seizoen. Met 'n 5 overwinning keerde Soest II huiswaarts, waardoor dc eerste twee punten binnen zijn. Zondag a.s. terrein Koudhoornweg Soest IIZeist III, aanvang 1 uur. Tweede elftalspelers flink aangepakt, probeer op den ingeslagen weg voort te gaan. 3 uur n.m. Soest IUtrecht. Ons le elftal zal na eenige weken rust den strijd aanbinden tegen Utrecht. Het kan 'n spannenden strijd worden, en is tevens een goede oefening voor dc komende com petitie. Utrecht is een stevige 3e klasser, zoodat er behoorlijk zal aangepakt moeten worden, om succes te bereiken. DE VERLOTING Deze week is begonnen met de verkoop der loten, en het gaat tot nu toe uitstekend. De prijs der loten is 25 cent per stuk. Eerste prijs is een Dames- of Heerenrijwiel naar keuze. Het batig saldo van deze verloting zal gebruikt worden voor de kleedlokalen en het terrein. E. S. V. A C. Zooals uit onderstaande uitslagen blijkt heeft geen der Esvac elftallen het tot een overwinning kunnen brengen; voor de Za terdag spelende elftallen lag een overwin ning geen gewicht in de schaal daar deze wedstrijden als oefening waren georgani seerd. De nederlaag die het eerste elftal echter 1.1. Zondag leed, heteekent het ver lies van 2 winstpunten welke in de compe titie van zeer veel waarde zijn. Waar wij de nederlaag aan moeten toe schrijven is moeilijk tc vefklaren; na een uur spelen OPGERICHT 1899 ALLIEN EERSTE KWALITEITEN I TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487 was de stand 31 in het voordeel van Es vac, daarna viel de Evac verdediging als een kaartenhuis ineen met het gevolg dat de te genpartij kans zag nog 6 maal te scoren. De uitslagen waren: Baarn adsp.Esvac adsp. 62 Esvac Jun.CJVV jun. 23 Esvac ZDe Vossen 23 's Graveland IEsvac I 6—3 Het programma voor deze week luidt: Zaterdag 3 uur: Esvac ZRood-Wit. Zondag 2 uur: Esvac IBrederodes I Terrein Burg. Dekethpark. Zondag 2 uur: APWC IIEsvac II te Amersfoort. Zondag 3.30 uur: Soesterberg jun.Esvac jun. te Soesterberg Het Zaterdagmiddag elftal speelt haar laatste oefenwedstrijd tegen Rood-Wit, een elftal van het ROG te Amersfoort. Het 2de elftal speelde aan den Leusder- weg te Amersfoort a.s. Zondag haar eerste competitie wedstrijd tegen APWC II; ge zien de prestaties van APWC 1.1. Zondag ligt een overwinning voor Esvac II in de lijn der verwachting. Brederodes I uit Vianen is voor ons geen bekende, daar Brederodes steeds in een andere afdeeling speelde als Esvac; in de athletiekwereld is Brederodes echter geen onbekende en zij telt onder hare leden eeni ge zeer bekwame athleten, zelfs een van in ternationale klasse. Het is dan ook a.s. Zondag voor Esvac wederom oppassen dat de winstpunten niet verloren gaan. Ook Brederodes verloor 1.1. Zondag haar eerste competitie-wedstrijd, zoodat niet al leen Esvac, maar ook Brederodes alles in het werk zal stellen de overwinning te behalen. Aan spanning dus geen gebrek en dus voor het publiek wel de moeite waard eens naar het Burgem. Dekethpark te gaan om de verrichtingen van Esvac in de le klasse van den UPVB gade te slaan. De junioren spelen a.s. Zondag in de pauze van de Zilveren Motor wedstrijden te Soesterberg tegen de junioren van de V.V. „Soesterberg" een opluisterings-wedstrijd. De indecling van de Zaterdagmiddag com petitie is als volgt: 2e afdeeling ouderen: Excelsior 2, Bloemenkwartier 2, SVV 2, CVVV 2 en 3, Rood Wh 2, Climax 2, Zuid vogels 2, Kamelpon 2, ESVAC. Junioren, afdeeling 2: HVC b, ESVAC a, Hilversum b en c, 't Gooi b en c, Amsvorde, Baarn en CJW. Adspiranten 2e afdeeling: HVC b, ESVAC b, Hilversum b, c en d, AW b, 't Gooi b. Uit het Alg. Ned. Landbouwblad. STAARTPIKKEN BIJ JONGE HENNETJES. H. S. te Hensbroek (N.-H.). Het staartpikken bij jonge dieren heeft dezelfde oorzaak -als het veerenplukken bij volwassen hoenders. De ruimte is dus te klein, of met andere woorden: Er zitten te veel dieren in het hok, of in de renh Hieruit volgt, dat men ze meer ruimte moet geven. Om het vervelende staartpik ken gauw te stuiten, kan men de aangepikte deelen penseelen met hertshoornolie uit de apotheek, of ook met bruine teer. Verder moet men goed toezien, of zich geen nieuwe gevallen voordoen en dan di rect weer ingrijpen. Soms is het pikken echt kannibalenwerk. Het slachtoffer valt dan wel ten prooi, als men het niet gauw apart zet, tot het goed droog is. Het bloed wascht men af, en als het opgedroogd is strijkt men, na genezing der wonden het geneest wondervlug! een beetje van het bovengenoemde or> de ge pikte plekken en zet men het beest weer terug in de koppel,. Bij onvoldoende ventilatie wordt er het meest gepikt. En natuurlijk bij regenachtig weer, als de dieren wel moeten binnen blij- en, in eene te kleine ruimte. LOS LA1EN OF BINNEN HOUDEN. Dezelfde Piepkuikens, die in October ge boren worden, moet u absoluut binnen hou den. anders blijft er geen enkel over! Het weer is veel te afwisselend na dien tijd. Dus „bij eenigszins goed weer" niet buiten laten. Wel zet u dan de ramen op den dag flink open, zoodat de zon naar binnen kan vallen, door het gaaswerk. Dat is be ter dan door glas. En u houdt meteen de lucht zuiverder en frisscher. Zulke lucht ver sterkt! -U vraagt verder, of ze bij kunstlicht ge voerd moeten worden. Mijn antwoord luidt: neen! Welk voer ik het beste acht? Dat kan ik niet zeggen. Maar u moet niet zelf men gen, en ook niet gewoon opfokvoer gebrui ken. Piepkuikenvocr is daar expres voor samengesteld, dat moet u dus koopen, hetzij hij uwe coöperatie, als die het verstrekt, en anders bij een der firma's, waar u de brochure van aanvraagt. De volgende vraag luidt: „Hoe groote ruimte is er per 100 kuikens noodig en hoe lang moet het hok kunstmatig verwarmd worden?" Hoe meer ruimte, hoe beter. Bij te weinig ruimte gaan ze mekaar de staarten pikken, als ze 3, 4 of 5 weken oud zijn, en dan is er alle oog af. De verwarming moet bij heel slecht weer haast tot het einde toe gegeven worden. Zorg, dat cr ten slotte een temperatuur blijft van minstens 65 gr. Fahrenheit. Veel hangt dus van 't weer af. B. Gedipl. Pianoleerares SpreekuurMaandags 23 uur. Weedestraat 40a SOESTDIJK

De Soester | 1931 | | pagina 5