2e BLAD m Plaatselijk Nieuws Soesterberg. Burgerlijke Stand Predikbeurten. DAM RU 23 RIEK i |l K §P §8 j§f mi i j 11 S B Hl B im Hf Hl r n§ m m mm H Rechtzaken. behoorende bij „D E SOESTER" van Zaterdag 19 Sept. 1931, No. 76 NAJAARSSCHOUW. Onder verwijzing naar de openbare be kendmaking ook voorkomende in dit blad vestigen wij in het algemeen belang de aan dacht op de najaarschouw te houden door de Waterschapsbesturen. De groote belangen bij een goede reini ging van slooten en greppels mogen doen verwachten dat alle eigenaren van aangren zende perceelen aan de wettelijke verplich tingen zullen voldoen. ROODE KRUIS-COLLECTE. Men verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op het feit dat op 23 September a.s. in deze gemeente weder de gewone jaarlijk- sche Roode Kruis collecte zal worden ge houden. Met het oog op het goede doel dat deze Vereeniging beoogt wordt deze collecte in de belangstelling van de ingezetenen ten zeerste aanbevolen. ZOMER-CONCERT 7e en laatste Zomer Concert te geven door de Soester Harm. „Patiëntia Vincit Omnia", (Dir. Ferd. de Goey), zal plaats hebben op Vrijdag 25 September des avonds 8 uur in het plantsoen a.d. Nieuweweg. PROGRAMMA: 1. National Emblem. Marsch, E. C. Bagley 2. La Dame Blanche. Ouv. de Boieldieu, O. Coquelet 3. In a Persian Market. Intermezzo-Scene. Ketèlbey. 4. Maritana, Fant. Jos. Kessels. PAUZE: 5. Orpheus aux Enfers, Ouv. Jac. Offen- bach. 6. La Beau Danube Bleu. Wals. Joh. Strauss. 7. La Reine De Olympe. P. N. Labole. 8. Le Coq Gaulois, Marsch. F. Popy. POSTDUIVENSPORT Postduiven Ver. „De Zwaluw". Uitslag wedvlucht vanaf Ciney op 16 Aug. met jonge duiven, afstand 209 K.M. Z.W. wind; deelname 60 duiven. J. Pot 1—2—4—9. W. C. Priem 3—6—10—12—13—14—15. A. Rijksen 5. W. Priem 7—8—17—18—19—20. G. Visser 1116. Luxe prijs J. Pot met No. 1. Medaille J. Pot met No. 2. Uitslag wedvlucht vanaf Marbehan op 23 Aug. met jonge duiven, afstand 299 K.M. N.O. wind; deelname 70 duiven. W. C. Priem 1—3—4—8—9—12—13—16— 17—20. A. Rijksen 21519. J. Pot 5—6—10—14—18. T. Bokma 7. E. Groen 11. Luxe prijs W. C. Priem met No. 1. Medaille A. Rijksen met No. 2. Uitslag wedvlucht vanaf Compiègne op 30 Aug., afstand 345 K.M. N.W. wind; deel name 60 duiven. A. Rijksen 111. W. C. Priem 2—5—7—8—9—12—16. j. Pot 31610. W. Priem 13. B. Groeneveld 1417. E. Groen 15. Luxe prijs A. Rijksen met Ne. 1. Luxe prijs W. C. Priem met no. 2. Uitslag wedvlucht vanaf Chateauroux op 21 Juni met oude duiven, afstand 684 K.M. Z.W. wind; deelname 52 duiven. W. C. Priem 1—2-4—7—8—12—13. H. van Sitter 3. H. Majoor 59. J. Groen 6. B. Groeneveld 1011. Uitslag wedvlucht vanaf Limoges op 3 Juli met oude duiven, afstand 756 K.M. Z. W. wind; deelname 36 duiven. H. van Sitter 139. W. C. Priem 2—6—7—8—10. B. Groeneveld 4. H. Majoor 5. Eere prijs H. van Sitter met No. 1. Uitslag wedvlucht vanaf Bordeaux op 19 Juli met oude duiven, afstand 921,1 K.M. Z.W. wind. W. C. Priem 1—4—6. H. Majoor 2. B. Groeneveld 3. H. van Sitter 5. Luxe prijs W. C. Priem met No. 1. Luxe prijs H. Majoor met No. 2. Medaille B. Groeneveld met No. 3. De einduitslag van de geheele wedvlucht met oude duiven is door: den heer Elzenaar behaald, het duifkam pioenschap; den heer W. C. Priem behaalde het hak kampioenschap; den heer H. van Sitter Jr. een extra prijs voor de hoogste punten op de laatste 3 verste stations. A.s. Zondag wordt wederom een wed vlucht gehouden vanuit België. Vertrouwen de de duiven wederom het zelfde weder mo gen treffen als verschenen Zondag, daar de beestjes hiervan schitterend thuiskwamen, en hierop geen verliezen te boeken zijn. Gaarne maken wij van de goedheid der re dactie gebruik om hierbij vriendelijk te ver zoeken, aan onze geachte inwoners, om van opgevangen of verdwaalde postduiven even een kennisgeving te willen geven aan on derstaand adres, bij voorbaat onzen dank. H. van Sitter Jr.. van Weedestraat 76. Tel. 2064. Sotstdijk. DAMMEN. Naar men ons mededeelt zal vanwege „De Soester Damclub" Groepen-wedstrijden worden georganiseerd. Hiervoor worden verschillende fraaie prijzen beschikbaar ge steld. Voor hen, die beginnelingen zijn in het beoefenen van het Damspel, wordt bij vol doende deelname een aparte groep gefor meerd. Zij, die hieraan wenschen deel te ne men, gelieve zich op te geven bij den Se cretaris der Club den Heer H. Bakker Sr., Laanstraat 32. Het inleggeld bedraagt f 0.50. De aanvang is bepaald op Dinsdag 22 Sep tember des avonds 8 uur. Het Clublokaal der Soester Damclub is gevestigd in de bovenzaal van Hotel Ock- huysen, Burgemeester Grothestraat. Belang stellenden hebben-vrije toegang. POST EN TELEGRAFIE Onbestelbare stukken waarvan de afzen ders onbekend zijn terugontvangen te Soest in de eerste helft van Sept.: Brieven Binnenland: 1. Bouman, Zeist. 2. Mevr. Wed. N. Buys-Bakker, A'dam. 3. A. Bartling en G. Wolzak Hzn., Haar lem. Briefkaarten Binnenland: 4. Fam. J. H. Dun, Rotterdam. Briefkaarten Buitenland: 5. J. Overbeek, Paris. 6. R. Zieck, Lausanne. Twee briefkaarten zonder adres. DANSLESSEN. Naar wij vernemen zullen weer Dansles sen gegeven worden in Hotel Bosch en Duin, van den heef S. van der Kuilen, te geven door Johnny Hopman. JEUGDHERBERG „DE HEIDE BLOEM" Er is te dezer plaatse het aanzijn gegeven aan een comité van actie, die tot taak heeft de jeugdherberg „De Heidebloem", die hier in den loop van den zomer aan de Bosstraat is opgericht, in elk opzicht te steunen. Le den van dit comité zijn een vrij groot aantal burgers van Soest, die verschillende maat schappelijke en godsdienstige richtingen vertegenwoordigen. Uit dit comité van actie is een bestuur ge kozen, bestaande uit mevrouw K. Tolman Mussche, Secretaresse (Nieuwe weg 115), den heer Rinke Tolman, Voorzitter, den heer Bleeker, Penningmeester (Beetzlaan 88) en den heer A. van Asselt (Soesterberg- schestraatweg 116), gedelegeerde naar de vergaderingen van het stichtingsbestuur. Zooals men weet, is het doel van de jeugdherbergen om jonge menschen, die lid van dit instituut zijn, in de gelegenheid te stellen goedkoop logies te verkrijgen. Dat de Soester Jeugdherberg op haar plaats is, moge blijken uit het feit, dat in den afgeloopen zomer enkele duizenden jon gelui de herberg hebben bezocht en kennis hebben kunnen maken met de schoonheid van het Soester landschap, waardoor dit dus opnieuw een grooter bekendheid heeft verworven. PLUIMVEE- EN KONIJNEN FOKKERSVEREENIGING Soest en Omstreken. Maandagavond 21 Sept. e.k. behandelt de heer P. v. Wijk, distr. ass. Rijkspluim vee consulent te Apeldoorn het onderwerp: „Het opfokken van Piepkuikens" voor de leden dier vereeniging in Hotel „de Gouden Ploeg" alhier. Alle belangstellenden heb ben hierbij ook vrijen toegang. VREEMDELINGENVERKEER „SOEST VOORUIT" Statistiek over de maand Augustus 1931. 57 wandelkaarten van Soest verkocht, en 9 op aanvrage toegezonden waarvan 4 be taald. 3 plattegronden van Baarn en Soestdijk ver kocht. 2 Sleeswijkkaarten (1 Gooi en Eemland en 1 Utrecht) vei kocht. 2 militaire wandel- en rijwielkaarten van Kraal verkocht. 2 kleine atlasjes van Nederland verkocht. 2 lilliput woordenboekjes verkocht. 10 ANWB kaarten verkocht (8 Utrecht en omstreken W-Veluwe, 1 Gooi en Eemland, en 1 Twenthe. 3 rijwielkaarten van Soesterberg verkocht. 1 groot en 1 klein Hollandsch spoorboek verkocht. 2 zakadresboeken van Hotels in Nederland verkocht. 16 autobusdienstregelingen verkocht. 2 gidsen jeugdhergen verkocht. 35 autobus- en bootdienstregelingen afge geven. 12 tramgidsen afgegeven waarvan 2 voor rekening. 14 binnen- en buitenlandsche gidsen ver kocht. 50 binnen- en buitenandsche gidsen afgege ven. 3 Texacokaarten afgegeven. 18 pensiongidsen afgegeven en 33 verzon den. 20 algemeene gidsen van Soest afgegeven cn 26 verzonden. 21 spoorbiljetten naar het buitenland ver kocht. 30 brieven en briefkaarten verzonden. 94 diverse inlichtingen en adressen gege ven. GEVONDEN VOORWERPEN Een belastingmerk in étui. Een doosje met twee paar dameshand schoenen. Een zwarte kindermuts. Een glas en een kap van een rijtuiglan taarn. Aangevlogen een postduif. EEN AUTO VAN HET CIRCUS SARRA- SANI IN BRAND. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd de tweede tent van het circus Sarrasa- ni, dat op het oogenblik in Utrecht speelt, doch voorheen in Arnhem was, naar Am sterdam overgebracht. De eerste tent stond al gereed in Utrecht en de tweede tent was reeds in Arnhem afgebroken en werd nu naar Amsterdam, waar de volgende voor stellingen zullen worden gegeven, overge bracht. Dit overbrengen van die groote tent geschiedde met behulp van een groot aan tal vrachtauto's. Daar deze buitenlandsche auto's te zwaar gebouwd waren voor het normale verkeer op de Nederlandsche we gen mocht het vervoer slechts des nachts plaats hebben en de spoorbrug te Baarn was daarvoor extra versterkt met spoorbeals. Een deel der kolonne stond in den nacht te. ongeveer half een stil op de Kerkstraat; de motoren waren afgezet en men was be zig benzine te laden en over te gieten van één wagen in een andere, die geen benzine meer had. Of nu daarbij de benzine vanzelf in brand is geraakt of dat men erbij heeft gerookt of met een lucifer heeft gekeken, zal wel een open vraag blijven, maar zeker is het, dat op een gegeven oogenblik de boel in brand vloog. Natuurlijk gaf de benzine prachtig voedsel en in een oogwenk stond de geheele cabine en spoedig ook de motor in lichte laai. Waar de brand zich ernstig liet aanzien, werd onmiddellijk de sirene in werking ge steld en onze steeds volijverige Vrijwillige Brandweer trok er met spoed op uit. Dengene, die op het sonore geluid der sirene naar den hemel zagen, bemerkten al spoedig de sterke n ..urgloed in de buurt van de toren der N.H. Kerk. Met een straal op dt waterleiding tastte de brandweer terstond het fel brandende voertuig aan en spoedig mocht het geluk ken de vlammen te bezweren. Inmiddels was de voorraad hout voor stijlen, palen e.d nog net uit het voertuig kunnen worden gehaald. De geheele grond in de omgeving was, in een ommezien bezaaid met hout werk. Het gewone verkeer ondervond na tuurlijk eenig stagnatie, doch al spoedig kon dit weer doorgaan. Meerdere agenten moesten het verkeer echter nog langen tijd regelen. De cabine van de auto is vrijwel geheel uitgebrand, zoo ook een slaapplaats vlak achter de cabine Het benzinereservoir brandde schoon op. Het achterste deel van de auto met het .vervoerde houtwerk is echter door het actief optreden der brand weer gespaard gebleven. Natuurlijk bracht deze bijzondere brand veel menschen op de been en het was op de donkere Kerkstraat veel drukker dan als regel overdag. Na eenigen tijd werden gedurende den brand de lantaarns op de Kerkstr. weer aangesto ken. Te ongeveer kwart voor twee kreeg alles weer zijn gewone aanzien, alleen de ver brande auto en het ontladen houtwerk we zen nog op het nachtelijk gebeuren. INLICHTINGEN GEVRAAGD OVER EEN VERLOREN KNIPBEURS, De Inspecteur van Politie verzoekt den- gene, die op of omstreeks Zondag 13 Sep tember 1.1. een lederen knipbeurs, waarin eenig geld en een paar sleutels aan een ring, verloren heeft, zich ten spoedigste aan te melden aan het Bureau van Politie. BENOEMD. Benoemd tot agent van politie alhier, ter voorziening in de vacature B. J. ter Haar, de Heer H. Rakers te Wedde (Gr.). PROCES VERBAAL Door de politie te Soesterberg is proces verbaal opgemaakt tegen een zekere juf frouw H., woonachtig te Zuilen, wegens het onbevoegd uitoefenen van geneeskunde. NOODLANDING WEGENS BENZINE GEBREK. Dinsdagmiddag twee uur was de tweede luitenant Sinnema, van Soesterberg, genood zaakt met het rijksvliegtuig 112 op den te rugtocht van Groningen naar Soesterberg ten gevolge van gebrek aan benzine te Lem mer een noodlanding te maken. Nadat vlieg tuig 120 van Soesterberg hem van benzine had voorzien, werd om halfvijf de reis vervolgd. AANRIJDING Woensdagmiddag is een dame uit Soes terberg met haar rijwiel op den hoek van de Kamp en de Coninckstraat te Amersfoort aangereden door een auto, welke bestuurd werd door een dame. De auto reed het trottoir op, het rijwiel werd deerlijk geha vend. De wielrijdster moest zich onder be handeling stellen van een geneesheer, die constateerde dat zij een arm had verrekt. De autobestuurster verklaarde zich bereid de schade te vergoeden. van 1016 September 1931 GEBOREN: Cornelia Johanna dochter v. J. Kaats en J. Bosboom, Sint Josephstraat 1; Teunis Nicolaas zoon van B. van Brie- nen en J. van Es, Wiekslooterweg OZ 97; Anton zoon van A. van Oostenbrugge en J. Kamphorst, Molenstraat WZ 49; Agatha Wilhelmina dochter van J. Bakkenes en J. van Moorselaar, Kampweg 72; Johannes z. van E. Groen en G. Verwoerd, Dorrestein- weg 1. ONDERTROUWD: W. van Brummelen en N. de Bree; W. van de Visch en N. de Bree. GETROUWD: P. G. de Wit en C. M. Degenkamp; R. Meijer en J. M. J. v. Lemel. OVERLEDENgeen. Vestiging van 1016 Sept. 1931. Jhr. H. J. M. Asch van Wijk van Zeist naar Luchtvaartafdeeling; Aa. E. van de Helden van Baarn naar van Weedestraat 42; W. Kuit met gezin van Amsterdam naar Beetzlaan 70; Th. G. Heinst van Rotterdam naar Lindenlaan 16; G. Gijtenbeek van Zeist naar Driftje 4; D. de Haan van Waddinx- veen naar A'foortschestraat 70a; G. Hoek stra van Sneek naar Heideweg 52; H. Spek van Hilversum naar Korteweg 15; A. H. J. Hilhorst van Bussum naar Andriessestraat 20; J. L. D. Welmers van Warnsveld naar Hellingweg 13; C. Vlieger van Middel burg naar Mendelssohnlaan 8; A. L. Vee- nendaal van Baarn naar Steenhofstraat 27; E. F. Grolleman van Rooser laai en Nis pen naar Torenstraat 6; P. T. van de Ende. met gezin van Gouda naar Korte Melmweg 3; J. H. C. Wijnhoven van A'foort naar Banningstraat 106; H. Vóórhaar met gezin van Amsterdam naar Beetzlaan 84; M. van Dalen-van Bourek van Eemnes naar Soes- terb.straat 88; J. G. Vogelaar van Hazers- woude n. Klein Engendaalweg 21; E. Eek van Hoogland naar Ferd. Huycklaan 12; M. P. Ruiter van Hilversum naar Nieuwe weg 84; P. J. van Wierst van A'foort naar Beetzlaan 85; G. Rotman van den Haag naar Steenhofstraat 12. Vertrek van 1016 Sept. 1931. J. A. van den Kolk met gezin van den Blieklaan 25 naar Maartensdijk, Holl. Ra ding; Ma. Ha. ter Burg van Molenstraat WZ 8 naar Batavia; Wa. P. de Moor van Amersfoortschestraat 119 naar Wissenker- ke, Lepelstraat A23; H. Kastelijn van Kon. laan 48 naar Linschoten E5; Ae. van Blaa- deren met z. van Vinkenweg 25 naar Be verwijk, Scheybeeklaan 5; A. van de Vlugt met gezin van Amersf.straat naar Rijswijk (ZH). Haagweg 160; W. Ekkelenkamp van Hoogte 50 naar Deventer, Pikeurbaan 20 Ja. Aa. Meijer van Vredehofstraat 2 naar Utrecht, Maliebaan 70; A. G. de Ruiter van Birktstraat 34 naar Hengelo (O), Algem. ziekenhuis; J. G. A. Hartman met gezin van Hartweg 2 naar Baarn, Veldheimweg 41; M. G. Pronk van Birktstraat 56 naar A'foort Zuidsingel Zusterhuis; C. A. P. Valkenet van Kerkstraat 14 naar St. Michels Gestel, Ruivenb.; H. Haages van Spoorstraat 9 n. Heiloo, St. Willebrordusst.; J. Wenning v. Birktstraat 88 naar Amersfoort, Hessen straat 2; A. A. van de Hoff van Anna Pau- lownalaan 6 naar Amsterdam, Heerengracht 141; A. F. van Dijk van Kolonieweg 2e n. Baarn, Gen. van Heutzlaan 14; W. Sliep met gezin van van Weedestraat 61 naar Hilversum, Liebergerweg 160. Verhuizingen in de Gemeente van 1016 September 1931. Weduwe Jhr. R. H. S. G. Six tot Oterleek van Korte Bergstraat 5 naar Korte Berg straat 7; F. A. van Esch van Vredehofst»aat 10 naar Vosseveldlaan 47; D. Goede met ge zin van Molenstraat WZ 23 naar Verlengde Postweg; J. F. Luschen van Verlengde Ko lonieweg 7 naar Soesterb.straat 41; W. Biermann van Postweg 58 naar L. Koppen laan 12; J. Steenmeijer van Birktstraat 26b naar Verlengde Postweg; A. N. Brouwer van K. Melmweg 3 naar Middelwijkstraat 30b; C. HübscherBakker van Da Costa- laan 15 naar Soesterb.straat 43; C. Geyl van Korte Bergstraat 7 naar Julianastraat 3a; F. H. Gemen van Wilhelminalaan 27 naar Middelwijkstraat 30b; Wed. J. J. Kamer beek van Kerkpad ZZ 54 naar Middelwijk straat 38. NED. HERV. GEM. TE SOEST Zondag 20 September 1931 oude kerk 10 uur: Ds. Roscam Abbing, van A'dam. Oude kerk 6 uur: geen dienst. Emmakerk 10 uur: Ds. v%n Schaick. Emmakerk 6 uur: Ds. Groeneveld. HERV. (GER.) EVANG- Spoorstraat. Zondag 20 September 1931, 'smorg. 10 uur: Ds. R. Bartlema, van Zeist. 'sAvonds 6 uur: Ds. A. van Oosterhuis, van Eemnes. VEREEN. VAN VRIJZ. GODSDIEN- STIGEN, SOEST Zondag 20 September 1931: Dr. C. E. Hooy- kaas, van Rotterdam. Redactie: H. BAKKER Jr. en D. WAAL. Correspondente-adres: Laanstr. 32 te Soest. Vanaf heden worden wederom geregeld voor de Damliefhebbers probleem-wedstrij den gehouden. Voor eiken wedstrijd, welke bestaat uit een serie van 10 problemen wordt een fraaie prijs door „DE SOES TER" beschikbaar gesteld. Om de animo voor de beginnelingen in het beoefenen van het edele Darnspel te verhoogen, zullen de eerste wedstrijden uit niet al te moeilijke problemen worden sa mengesteld. Degene, die het grootst aantal goede op lossingen inzendt, ontvangt den prijs. Moch ten echter meerderen hiervoor in aanmerking komen, zoo beslist het lot wien de prijs wordt toegekend. Reeds deze week wordt met de plaatsing van het eerste probleem een aanvang van den wedstrijd gemaakt. Oplossingen moeten uiterlijk Zaterdag 26 September a.s. in het bezit van de Redactie zijn. Te laat ingezon den oplossingen komen niet in aanmerking. De uitspraak van de Redactie is onherroe pelijk. PROBLEEM No. 1 C. A. H. Wijnmaalen. Zwart: 9 1 2 3 4 5 zm iü j f j 15 25 35 45 46 47 48 49 50 Wit: 9 (Uit „het Damspel") De stand in cijfers luidt: Wit: 27/30, 32, 33, 35, 37, 43. Zwart: 3, 12, 13. 15/20. Wit speelt en wint. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Neen, het was geen aanvang van slappe zittingen, de kleine rol van vorige en voor vorige week. Het was thans weer volop en er was tot twee uur in den namiddag mee gemoeid. Geen enkel ander geval kwam in onze aanteekeningen voor dan over motor en auto. Daarbij waren nog al zware geval len o.a. een aanrijding bij de kruising Laan 1914 en Rijksweg AmersfoortUtrecht, dus nabij St. Louis en de Lichtenberg. Let op uw zaak Dat Lichtenberg, het N.H. Ziekenhuis kwam te pas. Verd. (Amsterdam) plus vrouw en zoon moesten daar worden opge nomen. Verd. had vier bloedstortingen, zijn vrouw kan zich heden nog nauwelijks voort bewegen; de zoon ligt vanaf 2 Aug. nog in Lichtenb. De schade aan den anderen auto staat op f 296. Daarom liet de Kantonrechter het maar bij een boete van f 10. Ruimte was er voldoende geweest en toch aanrijding. Verd. die dezen weg nog nimmer was gereden, had meer gelet op het bord der richtingen dan op den weg, omdat hij op dat oogenblik geen signaal hoorde. En zoo was hij plotseling op den ander ingereden. Voor het eerst met de familie uit Een ander geval, op den weg Nijkerk-Bar- neveld reed door „snijder" (te vroeg naar rechts wenden) een Amsterdamsche jonge man een autobus de sjoot in. Mijnheer deed dit op 3 Aug. en was zeker voor het eerst met de familie uit, want 17 Juli daaraan vooraf had hij zijn rijbewijs bekomen. Een der getuigen sprak dan ook van verregaande onbekwaamheid. Ook de Ambtenaar sprak van niet voldoende bekwaamheid en dus een der ernstigste feiten. Mijnheer moest door een volgende auto tot stilstaan worden gedwongen. 600 Meter na den plek van het ongeval. Openb. Min. had f 60 willen hebben plus een jaar ontzeg ging. De Kantonrechter maakte er f 40 van en een half jaar ontzegging. En thans gaan we over naar Soest. Twee gevallen bij het beroemde ontbrekende uit zicht bij de F. C. Kuiperstraat Telkens compareert deze straathoek en nog vele malen zal dit geschieden; mogelijk wacht ons daar nog een doodsgeval. De eer ste dezer twee zaken had een afwezige B. tot verd. beschuldigd van de bocht uit ge noemde zijweg naar den rijksstraatweg, de van Weedestraat, te hebben afgesneden. De behandeling ving aan met een compli ment des Kantonrechters aan het adres van de Soester Politie vooral de teekening, die prachtig was. Naast dit mooie wierp getuige Boomsma weer roet in het eten. Zonder dat iets was opgemeten, waren de twee auto's der aan rijding zoowaar weggehaald. De ambtenaar liet het bij f 10 boete, omdat het uitzicht daar zoo slecht is. De Kantonrechter ging daarmee accoord onder bijvoeging, dat de Amsterdamsche chauffeur Loos, welke de klagende partij had gevormd, voorzichtiger had dienen te rijden bij deze van die zijde bijna onzichtbare zijstraat. Het tweede geval betrof de Utrechtsche autorijder J. W. W. Die kwam met motor en aanhang wagen de F. C. Kuiperstraat uit en glipte door tusschen twee op de van Weedestraat motorrijdende vliegeniers. Door hard te remmen wist nummer twee botsing te voor komen. Alaar door dit strak remmen ont stond „blokkeeren", volkomen stilstaau van het eene wiel, zóodat alles over den kop ging. De verdediger mr. Kaag uit Utrecht wees er op, dat ondanks dit zware remmen, die motor toch nog 10 M. was doorgevlogen. De snelheid moest dus wed zeer groot zijn geweest. Verd. kwam van rechts, maar de beschul diging was ook hier, dat de bocht werd af gesneden. De Ambtenaar had f 25 als boeteëisch ge steld, want op dezen bekenden hoek dient de bocht uiterst rechts te worden gemaakt. De Kantonrechter bracht zijn vonnis tot f 10, want dat nemen van de groote bocht deed niemand en de tweede vliegenier had te hard gereden. In een reclameboek voor de gemeente Soest mag in geen geval onder de merk waardigheden ontbreken de weghoek van WeedestraatF. C. Kuiperstraat Soesterzij- de. Hoe is dit verbaal geboren? In de Kerkstraat te Soest was verstrating en slechts de halve weg bleef over voor het gebruik over 30 M. Alej. J. K. stond terecht wegens het aan rijden met haar auto van een fietsenden jongen op dt smalle wegdeel. Alle getuigen, waaronder ook een jongen verklaarde vol komen zeker, dat het geval had plaats ge had, toen de fietsende jongens reeds van dien halfweg af waren. De z.g. aangeredene jongen sprak alleen van bijna uitgeweest. Vast kwam te staan, dat verd. gewacht had tot de jongens eraf waren en toen eerst haar motor had aangezet. De z.g. aangere den jongen was, na 't smaller gedeelte ge slipt in den wegmodder en kwam zoodoen de tegen 'n voorspatbord van den zeer lang zaam in gang komende auto. Eisch en vonnis dus direct vrijspraak. Schitterende getuigenis Ja, dat zou van hem de Hilversumsche po litie geven, van verd. den motorrenner T. v. S. aldaar. En als men zei, dat hij gedronken had, en dat hij van 3 tot half 10 in een café (te Soest?) had doorgebracht, hij dronk niet meer sedert 8 jaar. Vroeger wel, maar thans niet. De informaties bij de politie te Hilver sum waren schitterend. En ook was waar, dat hij in Assen veroordeeld was, maar ook daar was hij onschuldig. Bij de eerste behandeling zijner zaak waar hij f 50 boete had bekomen, had hij niet aan wezig kunnen zijn, want toen lag hij in het ziekenhuis met beenbreuk, opgeloopen bij de motorraces in Groningen. En daarom had hij verzet aangeteekend. Dit vonnis had hij opgeloopen wegens te groote snelheid in de kom van Soest, 70 of 80 K.AI. De Soester politie had nog gepro beerd hem te doen stoppen, maar zonder succes. En daarvoor had hij 8 Juli zijn f 50 boete subs. 1 maand c pgeloopen. Het rij den zonder licht was maar buiten beschou wing gelaten. Nu had agent van Raadt, die met van Wijngaarden voor den motordienst zijn, de kar van verd. gehouden voor een Douglas. Nu had verd. wel een Douglas, maar dat was toch niets voor hem, die over twee nieuwe motoren en een auto beschikt. Een Douglas van 1912 zonder start. En dat ding zou 70 of 80 K.M. geloopen hebben! Hoog stens haalt hij er 40. Alles goed en wel, maar het werd weer veroordeeling en de Ambtenaar zou niet meer vragen dan de f 50 van het vorige von nis. De Rechter keek echter naar den nog steeds .op een stok voortsukkelende motor- racer. Zoo langen tijd niets meer verdienen met rennen, dan er maar f 10 af. En zoo werd het f 40 boete. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Aiotor- of autorijden zonder rij- of num- merbewijs: G. van de B. Soest f 3 of 1 d. Te snel rijden in Soest: E. van G. Rot terdam f 20 of 10 d.

De Soester | 1931 | | pagina 5