Kantoorboeken Honingmarkt te Amersfoort. De B.B.N., Bond van Bediijfs-autohouders in Nederland Het Episcopaat eischt versplintering. Plaatselijk Nieuws LEVEREN VLUG, GOED, BILLIJK REKENINGEN, NOTA'S, KWITANTIES, BRIEFPAPIER, MEMORAN DUMS, BRIEFKAAR TEN, ENZ. ENZ. Wij spraken met een drukkerspatroon over de prijzen van drukwerk en over de loonen in het drukkersbedrijf. Van daling geen sprake, stijging was niet uitgesloten. Als de bedrijven, die voor de plaatselijke markt werken, maar iets op hun verdiensten wilden laten vallen, zoodat alles goedkooper zou worden, zoo zou het verbruik beter op peil blijven en de crisis door meer schou ders gedragen worden en verlaging van sa larissen en loon gemakkelijker door te voe ren zijn. Naast deze bedrijven scharen zich, het is door ons herhaaldelijk betoogd, die welke in trust en kartel zich hebben vereenigd. Ook hier wordt door organiatie van belang hebbende werkgevers en werknemers de crisis grootendeels afgewenteld op de con sumenten. Dr. Botjes heeft gelijk, onder deze om standigheden hebben de boeren het recht aanspraak te maken op zekeren steun, waar door zij een gedeelte terugkrijgen van datge ne, wat de leveranciers van bedrijfs- en huishoudelijke benoodigdheden hem teveel in rekeD'og brengen. BAARN De voorzitter van Baarn's Bloei neeft de Commissie geïnstalleerd, aan welke is op gedragen een onderzoek in te stellen naar de wenschelijkheid en de mogelijkheid van vestiging van industrieën alhier. in die commissie hebben zitting C. Adri- aanse, H. Braat, J. van den Brink, G. A. Dekker, A. J. Hertogh, H. de Graaff, J. G. Korsten, C. P. Stüy, H. M. van der Vegt en B. J. J. Weijkamp. De commissie heeft tot haar voorzitter gekozen den heer H. Braat en tot secre taris den heer H. M. van der Vegt. Zoo zal dan op Vrijdag 2 en "Zaterdag 3 October a.s. de door de Centrale Markt- commissie van Ring Amersfoort en Om streken" van de Vereeniging tot Bevor dering der Bijenteelt in Nederland voor bereide Honingmarkt te Amersfoort gehou den worden, waarop het groote publiek kennis zal kunnen maken met zuivere, volwaardige, Nederlandsche honing onder Rijkshoningmerk, daar beslist geen andere honing aldaar verkocht zal worden. Ten einde dergelijke honing te leeren kennen, zullen gedurende de markt be schuitjes met die honing worden rondge diend, waartoe de Commissie in de gele genheid werd gesteld, doordat de Firma's Paul C. Kaiser en Verkade gratis de be schuitjes beschikbaar stelden, terwijl de inzenders van honing haar een behoorlijke hoeveelheid van dit kostelijke bijenpro duct ten gebruike afstonden, in de hoop, dat door alle bezoekers gebruik zal wor den gemaakt om de voortreffelijkheid van een en ander te leeren kennen, en waar- deeren. En waar naast honing ook ongetwijfeld Flora's kinderen op een dergelijke markt thuis behooren, daar hebben de Firma's Horse-Weide en Kortbeek te Amersfoort zich welwillend bereid verklaard, de eer ste om de marktplaats uitwendig, de laat ste inwendig zoo aantrekkelijk mogelijk met bloemen en planten op te Luisteren. Ook de nijvere honingverzamelaarsters mochten niet vergeten worden weshalve de Commissie tegelijkertijd een kLine ten toonstelling heeft aangericht, waarop meer dere zaken betreffende het leven en wer ken der bijen bezichtigd zullen kunnen worden en de noodige litteratuur ter inza ge zal liggen, waarin allerlei omtrent bij enteelt en honingwinst beschreven wordt, terwijl platen en foto's nadere inlichtingen terzake zullen verstrekken. Voorts zal men een Bijenbruidspaar kunnen aanschouwen en daarnaast het zoo kunstige werk van bijen, die, dank zij het bewonderenswaardige geduld van een on zer beste Nederlandsche iemkers, hun Taten hebben weten op te bouwen in den vorm van groote letters, waardoor een aanbeveling ten aanzien van het gebruiken van honing onder Rjjkshoningmerk ver kregen werd. Een kaart van Nederland zal op dui delijke wijze demonstreeren, waar de ruim 500 bij het Nederlandsch Honingcontrole- station te Enschede aangesloten Neder landsche iemkers woonachtig zijn, en te vens zal een overzicht gegeven worden van het materiaal, dat benoodigd is voor het winnen van honing en het totstand- brengen van de bijenteelt. Tot het geven van inlichtingen ten aan zien van bijenteelt en honingwinst aan be langstellenden zal gedurende de markt de Commissie voortdurend zich beschikbaar stellen, daar het haar streven is, het groo te publiek tot het houden van bijen naar beste vermogen aan te sporen, omdat dit zulk een hoogst interessante en leerrijke werkzaamheid is zoowel voor vrouwen als voor mannen. Ten slotte mag geenszins vergeten wor den, dat de Directie van Hotel Restaurant „Monopole" der Commissie in alle moge lijke opzichten krachtdadig heeft bijge staan en tegen geen moeite heeft opge^ zien om haar van dienst te zijn. De Centrale Marktcommissie vertrouwt er dan ook op, dat haar streven bekroond zal mogen worden door een talrijk bezoek en zoodoende het bewijs te verkrijgen, dat het houden van dergelijke markten te Amersfoort en Omstreken voorziet in een inderdaad bestaande behoefte. De markt zal op beide dagen van des morgens half elf tot des avonds tien uur geopend zijn. Voor een ieder dus ruim schoots gelegenheid om een kijkje te ko men nemen! N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij SCHRIJFT ONS: Nu de K.N.A.C. door een onder zijn leden ingestelde enquête inzake Verplich te Wettelijke Aansprakelijkheidsverzeke ring en de A.N.W.B. door een request aan den Minister van Waterstaat over dezelfde materie hebben te kennen gegeven, 'dat eenige overheidsbemoeiing op dit stuk niet langer achterwege kan blijven, mag ver wacht worden, dat hit vraagstuk thans door de regeering ernstig onder de oogen zal worden gezien. Immers, de aandrang, in het eene geval meer rechtstreeksche, in het andere voorhands indirect, is nu al gemeen geworden. De drie groote ver- keersbonden, A.N.W.B., K.N.A.C. en B.B. N. zijn het er over eens, dat het automo- bilistisch verkeer, dat nog gestadig toe neemt, consequenties medebrengt, waar voor de overheid niet het oog kan sluiten. Reeds in de eerste helft van Februari van dit jaar heeft de B.B.N. als resul taat van veelzijdig onderzoek en ampele bestudeering van dit vraagstuk in 'zijn verschillende bestuursinstanlies, zich tot den Minister van JuslLie gewend en dien bewindsman verzocht, het totstandkomen van een Wet te willen bevorderen, waarbij de verplichte wettelijke aansprakelijkheids verzekering voor automobilisten wordt ge regeld. Ongetwijfeld moet het de aandacht van de regeering gaande maken, dat de A.N..W.B. in het adres, dat deze verkeers- organisatie dezer dagen aanbood tot de zelfde conclusies komt, als de B.B.N. ruim een half jaar geleden in zijn ver zoek aan den Minister van Justitie heeft ontwikkeld. Die opvallende overeenstem ming in de argumenten, aangevoerd door de drie groote verkeersbonden, mag door de Regeering beschouwd worden als een betrouwbare leidraad. Resumeerende kan deze leidraad als volgt worden samengevat: 1. Verplichte wettelijke aansprak elfijk- heidsverzekering voor automobilisten is een zaak van billijkheid en rechtvaardig heid. De totstandkoming van een wet, waarbij de automobilist gedwongen wordt zich tegen wettelijke aansprakelijkheid te verzekeren, is wenschelijk. 2. De aansprakelijkheidsverzekering dient te worden ondergebracht bij par ticuliere verzekeraarsstaatsverzekering is ongewenscht en de staat onthoude zich zooveel mogelijk van inmenging in het ver zekeringsbedrijf. De vaststelling van het bedrag der premies dient aan verzekerde en verzekeraar te worden overgelaten. 3. Gewenscht is het, dat de benadeelde rechtsstreeks een vordering tegen den verzekeraar kan instellen. 4. De verzekerde zal zich niet tegen over den benadeelde op niet-inachtneming der polisvoorwaarden, door den verzeker de begaan, mogen kunnen beroepen. 5. De verzekering dient zoowel perso nen- als zaakschade te dekken. Voor de gemeenschap ware het wen schelijk, dat de propaganda voor een ver plichte wettelijke aansprakelijkheidsverze kering met beperkte overheidsbemoeiing, waartoe de B.B.N. een half jaar geleden het initiatief nam en waarbij de A.N.W. B. en de K.N.A.C. zich nu ook hebben aan gesloten, weerklank vinde bjj de regeering en overleg met de groote verkeersbonden over de terzake te nemen maatregelen b1 een nabije toekomst kan plaats vinden. De B. B. N. (Bond van Bedrijfsauto hou ders in Nderland) heeft zich gewend tot de beide Kamers der Staten-Generaal met een request, waarin te kennen wordt ge geven dat zij naar aanleiding van het door Z.E. den Minister van Financiën ingedidnde wetsontwerp tot tijdelijke heffing van een bizonder invoerrecht op benzine het vol gende onder de aandacht van Uw Hoog College brengen; dat deze heffing alleen wordt gemoti veerd door de mededeeling, dat door de prijsdaling van de benzine in den laatsten tijd den consument een groot voordeel in de schoot wordt geworpen en dat het ge wenscht is, daarvan een deel aan den fis cus ten goede te doen komen; dat een dergelijke groote prijsdaling in den laatsten tijd eveneens bij tal van andere producten en bedrijfsstoffen nit het buitenland afkomstig is ingetreden, zonder dat voorgesteld wordt deze stoffen op dezelfde wijze door een dergelijk zware belasting te treffen; dat de rechtvaardigheid dus zou ei- schen zich niet tot het heffen van een benzinebelasting te beperken, doch deze heffing ook uit te strekken tot alle import^ goederen in evenredigheid met de gecon stateerde prijsdaling; dat de invoering van dit tijdelijk invoer recht echter in de hoogste mate verwer pelijk moet worden geacht, omdat deprijs- verhooging der benzine, hieruit voortvloei ende, ongeveer 3 cent per Liter, voor ve le, zoo niet het grootste gedeelte der be- drijfshouders, de exploitatiekosten van hun automateriaal zoo hoog zal doen stijgen, dat daarvan buiten-bedrijfsstelling vaneen deel van dit materieel moet worden ge vreesd dat n.1. niet vergeten moet worden, dat de zware druk def wegenbelasting, waar onder de houders dier automobielen zoo ernstig gebukt gaan, reeds zeker onder de huidige ongunstige tijdsomstandigheden dit betreurenswaardige gevolg zou hebben gehad, ware het niet, dat juist de daling van den prijs van de benzin^, hun in die richting eenige voorlichting had geschon- ken dat buiten-bedrijfstelling van verschil*- lend automateriecl niet alleen aanleiding zal geven tot verlaging van de opbrengst van de wegenbelasting waardoor de verwachte stijging der inkomsten als ge volg van de invoering van de beftzinebe- lasting voor een groot deel zal worden te niet gedaan maar ook ten gevolge zal hebben, dat vele bedrijven nog moeilijker dan thans door de stijging hunner trans portkosten de concurrentie met het buiten land zullen kunnen volhouden; dat de daardoor aangerichte schade, hoewel niet onder juiste cijfers te bren gen, ongetwijfeld groot zal zijn; dat het naar hunne meening de plicht der Overheid is, vooral in deze, in eco nomisch opzicht, zoo zorgelijke tijden, regelen te treffen, waardoor het bedrijfs leven wordt vergemakkelijkt, doch zeker die achterwege te laten, welke dit be drijfsleven verzwaren dat een benzinebelasting ongetwijfeld daartoe voor alle houders van bedrijfsau to's zal voeren, terwijl daarenboven voor transportfirma's, die het grootste gedeelte van het door hen aangenomen vervoer per auto doen plaats hebben, de mededinging met andere vervoermiddelen (dierlijke) tractie, spoor-, tram-, en bootdiensten) zeer belangrijk wordt verzwaard en in vele gevallen onmogelijk zal Worden ge maakt dat ook uit billijkheidsoverwegingen de invoering van een benzinebelasting on voorwaardelijk moet worden afgekeurd; dat zij zeker ervan overtuigd zijn, dat het noodig is nieuwe bronnen tot verster king van de landsmiddelen aan te boren; dat echter naar hun oordeel de billijkheid eischt de op te leggen lasten gelijdelijk op het geheele Nederlandsche Volk te doen drukken en dat niet een bepaalde groep be lastingbetalers, i.c. de bedrijfsautohouders daardoor onevenredig zwaar behoort te worden getroffen; dat daarenboven gevreesd wordt zoo als verschillende voorbeelden uit het bui tenland aantonen dat de toegezegde even- tueele intrekking der benzinebelasting bij onverhoopte stijging der prijzen niet zal vol gen, omdat in het algemeen, zooals de on dervinding leert, de neiging bestaat om de heffing van eenmaal ingevoerde belastingen, al heboen deze bij den oorsprong een tij delijk karakter, te bestendigen; redenen, waarom zij zich wenden tot Uw College met het eerbiedig verzoek het wets ontwerp tot invoering van een tijdelijke hef fing van een bizonder invoerrecht op ben zine te willen verwerpen. Uit de Vrijheid: De Katholieke journalisten moeten den Nederlandschen Journalisten-Kring verla ten! Ware dit louter 'n interne vereenigings- aangelegenheid, wij zouden er in dit blad niet over schrijven. Het is echter meer. Het is een nieuw bewijs, hoe de room- sche Kerk ook het maatschappelijk doen en laten van haar geloovigen wil beheer- schen. Bijna een halve eeuw zijn de Nederland sche journalisten in den'Kring vereenigd. Het is de trots van den Kring, dat zoo. velen, van allerlei geloof en politieke richting, zich tezamen thuis voelen in één vereeniging.. Wie even bedenkt, dat anders als bij andere vakken vele jour nalisten in hun bladen met eikaars over tuiging in botsing komen, zal inzien, dat de band der collegialiteit sterk moest zijn. Daar zaten socialisten en vrijzinni gen, Roomschen, Protestanten en Joden als collega's bijeen; aan richting of ge loof denkt geen hunner in den Kring. Maar ook in dezen betrekkelijk kleinen kring zou de splijtzwam haar werk doen. Er verscheen een R.K. Journalisten—Vereeni ging, zoo goed als er naast de neutrale Directeurenvereeniging in het dagbladbe drijf een R.K. Directeurenvereeniging werd opgericht. Een betreurenswaardige split sing, doch vrijheid, blijheid! Hoe weinig algemeen de behoefte aan een R.K. ver eeniging was, bleek uit het feit, dat lang niet alle R.K.-journalisten zich daarbij aansloten en dat velen den neutralen Kring getrouw bleven. Dit werd een doorn in het oog van de drijvers naar versplinte ring en nu, na jaren ijveren, hebben zij via het Episcopaat hun zin doorgedreven: aan alle Katolieke journalisten, bij den neutralen Kring aangesloten (eenige dozij nen) is dezer dagen door het Bestuur van de R.K. vereeniging en haar geestelijk adviseur de mededeeling gezonden, dat het Doorluchtig Episcopaat wenscht, dat de Katholieke journalisten den Nederland schen Journalisten Kring verlaten. En in het orgaan ,,De Katholieke Pers", dat de ze mededeeling publiceerde, werd aan stonds opgemerkt, dat deze wensch voor eiken Katholiek een gebod is en dus door alle Katholieke journalisten onmiddellijk en loyaal zal worden opgevolgd. Daaraan twijfelen ook wij geen oogenbhk. Maar wij mogen er toch op wijzen, hoe hier het ker kelijk gezag, geheel tegen den wensch der betrokkenen, aan dezen het verkeeren in een neutrale vereeniging verbiedt. Geheel tegen den wensch der betrokkenen. Hier op leggen wij den nadruk. Geheel vrijwil)- lig waren die 30 h 40 Katholieke journa listen lid van hun neutralen Kring; geheel onvrijwillig moeten zij er nu uit. Wij weten het4 in de vakbeweging van arbeiders ging het net zoo en verleden jaar werden ook de Katholieke hoogere ge meente-ambtenaren op dezelfde wgze ge noopt bun neutralen bond te verlaten. Maar deze kerkelijke curateele over het sociale leven treft toch dubbel pijnlijk, waar het geldt mannen, wier dagelijksche taak is het publiek voor te lichten. Een man als prof. Aalberse, opvolger van mgr. Nolens als leider der sterkste Kamer fractie, is lid van den neutralen Kring Mag niet meer! Anderen, redacteuren van „De Maasbode", ,.De Tijd", en andere Ka tholieke bladen (onder wie zelfs een gees telijke) zijn lid van den Kring en bekliee- den daar functies in Bestuur of Commis sies. Mag niet meer! Het Episcopaat heeft gesproken. Rorna locuta.... Dat de uitspraak van het Episcopaat geforceerd is, wordt zelfs toegegeven door den redacteur van het orgaan der R.K. vereeniging, wiens merkwaardige uiting wij hier afschrijven: „Zijn we verheugd over de oplossing van dit probleem, niet het minst omdat wij daarin zien een aanmerkelijke ver sterking van onze Katholieke vereeni ging, wij willen niet ontkennen, dat de vreugde hier wel eenigszins getemperd wordt door de wijze, waarop tenslotte een oplossing, laten we het maar eerijjk bekennen, is geforceerd en welke toch voor ons Katholieke journalisten wel/ iet of wat beschamend is". Iet of wat beschamend, omdat deze re dacteur, als ijveraar voor versplintering, liever had gezien, dat de Katholieken ei gener beweging den neutralen Kring had den verlaten. Deze dachten daar niet aan; het aantal Katholieke leden van den neu tralen Kring nam, ondanks de actie van die zijde, toe. De redacteur van „De Ka tholieke Pers" verklapt nu zelfs, dat er in zijn Bestuur een zeer sterke strooraing was, die meende tot opheffi ig van de R.K. vereeniging te moeten overgaan, wanneer de bestaande toestand bestendigd bleef. Dit verklaart veel; het bewijst ook, hoe weinig onmisbaar zulk een afzonderlijke R.K. vereeniging is. De ijveraars hebben nu een oplossing in hun geest „gefor ceerd". Zoo gaat de versplintering voort. Men praat veel over samenwerking in deze moeilijke tijden. Zoo pas consta teerde nog de herbenoemde Katholieke Voorzitter van de Tweede Kamer, dat in Nederland geen nationale verscheurdheid voorkomt. Inderdaad, wij, die buiten den oorlog bleven, kennen geen uiterste groe^ peeringen, die een verkapten burgeroorlog voeren. Maar wij kennen 'n nationale ver scheurdheid, welke andere landen niet kennen, noch begrijpen. Volwassen bur gers, die niets liever dan tezamen de be langen van hun vak behartigen, worden op verlangen der roomsche Kerk uiteen gedreven en afzonderlijk gehouden. Het buitenland zal ons deze verscheurdheid niet benijden. Wij weten het er is niets aan te doen. Maar wij willen het openlijk uitspreken, dat deze vorm van clericalisme anti-clieri- calisme in het leven roept en houdt, dat wij allerminst in het algemeen belang ach ten en dat, het buitenland leert het) in bewogen tijden ook voor de Kerk zelve fataal kan worden. G. P. D. Aanbevelend, N.V. lc SOESTER ELECTRISCHE DRUKKERIJ AMERSFOORT. GASPRIJSVERLAGING B. en W. stellen den raad voor den prijs van het gas te verlagen van 10 ct. tot 9 ctf per kub. M. en het vastrechttarief van 5%, 5 en 4y2 cent tot 5 cent, een en ander met in gang van den dag na de meteropneming. De gemaakte winst over 1930 bedroeg f 107.642.99. Bovendien zijn de uitkomsten van het eerste halfjaar 1931 van dien aard dat verwacht kan worden, dat de voorge stelde verlaging toelaatbaar is. POST EN TELEGRAFIE. Met ingang van 1 Cctober a.s. wordt de veertienüaagsche Lichtdienst Nederland- Ned. Indië omgezet in een wekelijkschen dienst. De vliegtuigen zullen van genoemde da tum af eiken Donderdag te 6 uur van Am sterdam Schiphol naar Bandoeng ver trekken. Het boven de gewone porten en rechten voor de verzending met den on- denverpelijken luchtdienst verschuldigde luchtrecht wordt ingaande 1 October a.s. voor Ned. Indië als volgt vastgesteïl Briefkaarten: 20 ct.Postwissels 30 ct. Brieven en overige stukken: t.m. 5 gram. 30 ct.; boven 5 t.m. 20 gram 75 ct.; bo ven 20 gram; a. tot een gewichtsgrens van 100 gram: 75 ct. van de eerste en 50 ct. voor elke volgende porteneenheid. b. (20 gram) tot een gewichtsgrens van 240 gram: behalve het onder a. aangege ven bedrag 40 ct. voor elke porteenheid, waarmede 't gewicht van 100 gram wordt overschreden. c. boven 240 gram: behalve het onder b. aangegeven bedrag 30 ct. voor elke porteenheid, waarmede het gewicht van 240 gram wordt overschreden. TOURNEé HELMA MYLIAN. De jeugdige Ballerina Hehna Mylian, die onder auspiciën van impresario Ernst Krauss een tournee door ons land za maken, zal Woensdag 7 October a.s. in Dilligentia, Den Haag haar eerste gast- voorstelling geven. Voorts zijn tot nu toe de volgende data vastgesteld: 9 October Haarlem, Stadsschouwburg; 13 Oct. Utr., Stadsschouwburg; 14 Oct. Rotterdam, Gr. Schouwburg; 18 Oct. Nijmegen, Concert gebouw „De Vereeniging'; 20 Oct. Gro ningen, Stadsschouwburg22 Oct. Alk maar, Schouwburg. Voorts treedt de jon ge danseres op te Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Hertogenbosch, Zwolle, Zut- phen, enz. GEGUND. Door den eerstaanw. Ing. der Genie to Amersfoort is aan het aannemersbedrijf Th. H. de Goede te Soesterberg zijnde op drie na de laagste inschrijver op gedragen het bouwen van rjjwielbergplaat- sen, schilloodsen en het bouwen van een officierswachtkamer te Amersfoort. IETS OVER DIERENDAG. Van de Internationale Dierenbescher mingscongressen te Weenen en Florence is aan de Vereenigingen op ons gebied de opwekking uitgegaan tot het geven van vasten vorm en algemeene bekendheid aan de reeds verspreid aangewende pogingen om ieder jaar een dag aan de nooden en belangen van het dier te wijden. Dat men daartoe oorspronkelijk den 4den October als datum koos, hield verband met den in 1926 in wijden kring gehouden herdenking van de wereldfiguur Franciscus van As- sisi, den grooten vriend en beschermer van het dier, dat hij als schepsel Gods liefhad en onder zijn hoede nam. Uit Czecho-Slowakije zoo meldt men ons kwam in 1927 de gedachte, aan dien datum een internationale jaarlijk- sche actie voor een liefderijker behan deling van het dier te verbinden. Miss Margaret Ford, die indertijd ook de her denking van Engelands eerste wet op dit gebied (Martin's Act) zoo krachtig orga niseerde, nam het denkbeeld over, dat dadelijk weerklank vond in Engeland, Ame rika en Australië, later ook in Duitsch- land, Oostenrijk en Indië. In 1930 werd allerwege ook in ons land reeds op veel grooter schaal gewerkt, waarbij de pers krachtigen steun verleende. Dierendag belooft populair te worden, men acht, juist voor de Dieren bescherming, zulk een enkelen propagan- dadag in het jaar praktisch gezien en re kent op medewerking ook buiten den en- gen vereenigingskring. Immers, waardoor- gaans zoovele belangrijke onderwerpen de aandacht vragen van den sociaal voelen den mensch, zal deze ook voor zoover hij niet bij het eigenlijke werk der D. B. betrokken is dien enkelen dag gaarne gunnen aan den arbeid voor de meest weerlooze en onmachtige onzer mede schepselen, wier lotsverbetering toch ook voor onze waardigheid als mensch een eerezaak is. Niet ten onrechte hebben wijsgeer en dichter de behandeling van het dier voor een volk een graadmeter zjj- ner beschaving genoemd. Ook in ons land zullen stellig de vele dierenvrienden met warmte de gelegen heid aangrijpen, om iets voor het dier te doen; de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren wekt haar afdeelingen wederom tot medewerking op, en zonder twijfel zul len ook de andere dierenbeschermende lichamen en personen willen medehelpen, Dierendag 4 October te doen slagen. Het is in de eerste plaats tot de gees telijke voorgangers van alle gezindten en tot de opvoeders der jeugd, tot sprekers, schrijvers, kunstenaars, ouders, dat wij het verzoek richten, hun gaven en invloed te willen gebruiken om te wijzen op wat een groot dierenbeschermer noemt: onze vertrouwenspositie tegenover het dier, door van den kansel, in de schoolkljasse, in de vergadering, in de pers, hun stem te doen hooren en de dierenbeschermen de lichamen in hun woonplaats te steu nen. Dit kan men doen door zich op te geven als lid van de afd. Baarn e.o. der Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren, aan den Inspecteur der Vereeniging, den heer J.. J. Prinsenberg, Kolonieweg 13, Soest (minimum contributie f 1.50) en pok door de collecte die op 3 October a.s. gehouden zal worden, flink te steunen. Wij menschen hebben een groote schuld aan de Dierenwereld goed te maken. Helpt allen mede! DE OUDERLIJKE WONING ONT VLUCHT. De minderjarige M. v. d. H: te Soester berg was dezer dagen de ouderlijke woning ontvlucht en naar Amsterdam getogen om daar zijn geluk te beproeven. Dit gelukte schijnbaar niet. Na e^nig ronddolen werd hij door de politie aangehouden en overge bracht naar Soest, en ter beschikking van den burgemeester gesteld. Door diens tusschenkomst is de minder jarige naar zijn ouders teruggebracht. WINKELSLUITING. Wij meenen goed te doen er onze lezers op te wijzen, dat op 1 October a.s. alle win kels des avonds om 8 uur gesloten moeten zijn.

De Soester | 1931 | | pagina 2