BORSALINOen andere NIEUWE HOEGEN Fa. B. KRAAL Meyünk's IFotohanc L. i. HO KSBLRGEf Langestr. 26 - AMERSFOORT „T IVOL I" VERGUNNING terzake waterleiding-uitbreiding. Naar aanleiding van de in dit schrij ven gevraagde inlichtingen verwijzen wij U naar het in Uwe vergadering van 24 Juni j.1. 110. 673 genomen besluit, waarbij ons College gemachtigd werd tot gedeel telijke terugbetaling van indertijd in de gemeentekas gestorte gelden voor uitbrei ding der waterleiding, en wel aan de personen vermeld in ons schrijven dd. 22 Januari 1931, le afd. no. 673, welk schrijven bij ons desbetreffend voorstel dd. 16 Juni j.i. no. 673 aan Uwen Raad werd overgelegd. Door de aanneming van dit besluit is door Uw College ons standpunt overge nomen, dat, voorzoover de leidingen uit sluitend te eigen gerieve zijn aangelegd, de storters geen gelden zullen terugont vangen. Alzoo kunnen den heer Klejjn geen gelden teruggegeven worden voor door hem betaalden waterleiding-aanleg. Hiertegenover staat echter, dat door den heer Klejjn in het vervolg geen gelden verschuldigd zijn voor aansluiting van meerdere perceelen op de hoofdbuis der waterleiding aan de Middelwijkstraat. Naar aanleiding van het vorenstaande, stellen wij U voor ons College te machti gen aan adressant te berichten: „dat geen terugbetaling kan geschieden van door hem wegens uitbreiding der wa terleiding in de gemeentekas gestorte gel den, doch dat vanaf heden geen kosten verschuldigd zijn voor aansluiting van meerdere perceelen aan de hoofdbuis der waterleiding in de Middelwijkstraat". Punt 10 der Agenda: Onderwijs. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: De vloer van het gymnastieklokaal van de openbare school in de Kerkebuurt ver keert in dusdanigen toestand, dat het aan brengen van verbetering dringend nood zakelijk is. Zooals ook in het schrijven van het hoofd der school vermeld staat, heeft bedoelde vloer nimmer aan zijn bestemming voldaan, omdat het lokaal in verband met de ingebruikneming als graanpakhuis in de oorlogsjaren, nimmer afdoende in orde is gebracht. Ingevolge het rapport van den directeur van Openbare Werken dd. 20 Juli 1931 doss. 66/9/2 kan de gewenschte verbetering worden ver kregen door het aanbrengen van een vloer bedekking met kurklinoleum, waarvan de kosten naar raming f585.zulllen be dragen. Wij verzoeken U het geraamde bedrag toe te staan. De Raad der Gemeente Soest; Gezien de aanvrage van het bestuur der Stichting Engendaalschool om de noodige medewerking te verleenen voor het aan schaffen van eenige leermiddelen, benoo- digd wegens de invoering van het vak handelskennis op de onder genoemd be stuur staande U.L..0. school; Overwegende, dat de aanvrage aan de wettelijke vereischten voldoet en niet de normale eischen, aan het geven van uit gebreid lager onderwijs te stellen, te bui ten gaat; Gelet op de artikelen 72 en volgende der Lager Onderwijswet; BESLUIT: ten aanzien van bovengenoemde aanvrage de wettelijk voorgeschreven medewerking te verleenen. Punt 11 der Agenda; Bevaarbaarheid van de Eem.. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In uwe vergadering van 25 Augustifs j.1. werd op ons voorstel van de agenda afgevoerd het voorstel tot wijziging van het Raadsbesluit dd. 24 Juni 1931 tot het verleenen eener bijdrage in de kosten van onderhoud der Eem zulks naar aan leiding van een 2-tal opmerkingen van Gedeputeerde Staten, aangezien door ons alsnog pogingen bij dit college zouden wor den aangewend om het onderhoud van den waterkant der Eem te doen brengen onder de gewone onderhoudskosten dier rivier, welke voor rekening der provincie zijn. Gedeputeerde Staten hebben ons echter blijkens overgelegd schrijven dd. 8 Sep tember j.1. 2e afd. no. 2612/1467, mede- deeld, dat zij niet kunnen bevorderen, dat bedoeld onderhoud van de tot dusver daar mede belaste waterschappen wordt over genomen door de provincie. Dit College moet dan ook zijn standpunt, medegedeeld bij brief van 20 Juli 1931, 2e afd. no. 2043/1164 handhaven. Naar aanleiding van het bovenstaande meenen wg ook ons voorstel, vervat in ons schrjjven dd. 11 Augustus, le afd. no. 918, te moeten handhaven en verzoe ken U dienovereenkomstig te besluiten. Punt 12 der Agenda: Uitbreidingsplan. B. en W. schrgven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 24 Juni j.1. werd een crediet van maximaal f 2000.- toegestaan voor het doen vervaardigen van kadastrale plans ten behoeve van het ontwerpen van een uitbreidingsplan voor deze gemeente. Nu genoemde plans inmid dels gereed zijn gekomen, is het noodijj dat overgegaan wordt tot heti doen ver vaardigen van afdrukken van bedoelde plans. Het gebruik van deze afdrukken komt echter niet alleen ten goede aanhef uitbreidingsplan, doch ook aan de diensten Openbare Werken en Bouw- en Woning toezicht. Het behoeft naar de meening van ons college geen nader betoog, dat bedoelde afdrukken voor het ontwerpen van het uitbreidingsplan noodzakelijk zijn, en waar deze afdrukken ook voor genoem de diensten als werkkaarten van buiten gewoon groot belang zijn en een bespa ring beteekenen van de aanwezige offi- cieele kadasterkaarten, daar deze dan niet voor buitendiensten behoeven gebruikt te worden, verzoeken, wij U ons voor het maken van 17 plandrukken het benoo- digde crediet van rond f 680.toe te staan, waarvan 5/17 gedeelte of f 200. ten laste gebracht kan worden van den post „uitbreidingsplan", en 12/17 ge deelte of f 480.ten laste van hoofd stuk VI „ope bare werken" der gemeente- begrooting 1931. Het desbetreffend ontwerp-besluit Hot wijziging der gemeentebegrooting 1931 bie den wij U hierbij. ter vaststelling aan. Punt 14 der Agenda: Wegenbelasting. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 8 December 1930 werd besloten tot den aankoop van 368 stuks laanboomen, alsmede tot het doen planten en verplanten van boomen, een en ander zooals is aangewezen in het rapport van den waarn. Directeur van Openb. Werken dd. 18 November 1930, doss. 25-26-1, en voor dit doel een bedrag van f 1031.toe te staan, zullende de le vering van het benoodigd aantal boomen moeten geschieden na een vooraf gehou den inschrijving door alle ter plaatse ge vestigde boomkweekers. Het college van Gedeputeerde Staten verzocht ons naar aanleiding van het des betreffend besluit tot wijziging der ge meentebegrooting voor het dienstjaar '30 alsnog over te leggen het advies van het Staatsboschbeheer. In verband hiermede hebben wij bedoeld advies ingewonnen, welk advies, gedagteekend 28 Januari '31, W. no.. 47, wij hierbij voor Uwe vergade ring ter inzage leggen. Dit advies gaf ons aanleiding den Directeur van Openbare Werken te verzoeken een nieuwe kosten berekening in te zenden betreffende de uitvoering van de door het Staatsboschbe heer voorgestelde beplanting, waaraan bij rapport van 18 Februari j.1. doss. 25-6-2 is voldaan. Uit dit rapport moge U blijken, dat met de uitvoering van bedoelde be planting een bedrag gemoeid zal zijn van f 2645.waartegenover staat een ont vangst-post van f 1775.als geraamde opbrengst wegens verkoop van gevelde boomen, zoodat per saldo de gemeente voor een uitgaaf komt te staan van f 1070. Wg deelden U bij ons schrgven dd. 2 Juni 1931, 4e afd. nr. 21/101 mede, dat in verband met het bovenstaande, een nieuw voorstel inzake crediet-aanvrage voor wegenbeplanting in voorbereiding was, hetwelk Uwen Raad niet vóór de sluiting van het dienstjaar 1930 kon be reiken. In verband daarmede werd door U overeenkomstig ons voorstel besloten tot intrekking van het raadsbesluit) van 8 December 1930 inzake wijziging der begrooting 1930, waarbij een bedrag van f 1031.werd toegestaan. Overeenkomstig het advies der Com missie Openbare Werken dd. 26 Septem ber j.1. no. 67 stellen- wij U thans voor te besluiten een crediet van f 2645. toe te staan voor het doen planden en verplanten van boomen langs verschil lende wegen, zooals is omschreven in de rapporten van den Dienst Openbare Wer ken dd. 18 November 1930, no. 2Ó-26-1, en 18 Februari 1931 no. 25-6-2, als mede in het rapport van het Staatebosch- beheer dd. 28 Januari 1931 W. no. 47, waartegenover komt te staan een ont>- vangst-post van f 1575.als geraamde opbrengst wegens verkoop van gevelde boomen. Het desbetreffende besluit tot wijzi ging der begrooting 1931 bieden wij U hierbij tevens ter vaststelling aan. Punt 15 der Agenda; B. en W. schrgven hieromtrent aan den Raad: De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat L. de Ruigt, wonen de Kerkd wars straat 10 te Soest bereid is aan de gemeente Soest om niet een aan den Eigendomweg gelegen strook grond in eigendom ai te staan ten behoeve van de verbreeding van dien weg; dat het voor de gemeente van belang is den eigendomweg van bedoelde strook te verkrijgen, teneinde genoemden weg op een breedte van 10 meter te kunnen doen brengen; Gelet op de artikelen 171 en 228 der Gemeentewet BESLUIT: I. van L. de Ruigt voornoemd kosteloos in eigendom over te nemen vrij van hy potheek een strook ter grootje van onge veer 19 M2. van het aan den Eigendom weg gelegen perceel, kadastraal bekend als sectie no. 3457 een en ander zooals gedoelde strook op de bijbehooorende schetskaart in groene kleur is aangegeven en nader ter plaatse door of vanwege Bur gemeester en Wethouders zal worden uit zet en aangewezen en voorts onder de bepaling, dat de kosten van opmeting en overdracht van de strook voor rekening der gemeente komen; II. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen de uitvoering van dit besluit alles met inachtneming der artikelen 78, 120- 122 der Gemeentewet. Punt 15 der Agenda; B. en W. schrgven hieromtrent aan den Raad: De Raad der gemeente Soest; Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders om het hieronder vermelde perceel bouwland der gemeente voor het tijdvak van 1 November 1931 tot 1 Nov. 1936 te verhuren aan D. Hols, te Soest 16en wel voor f33..per jaar; Overwegende, dat deze onderhandsche verhuring is in het belang der gemeente, terwijl bij openbare verhuring geen hoo- gere prijs zou worden verkregen; Gelet op de artikelen 172 en 228 der Gemeentewet BESLUIT ENZ. Punt 15 der Agenda: B. en W. schrgven hieromtrent aan den Raad: De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat de openbare verhu ring van de hieronder vermelde landerij en, waartoe bij raadsbesluit van 20 Maart 1929 werd besloten, op 15 October '31 zal zijn beëndigd, zoodat wederom tot verhuring zal moeten worden overgegaan; dat ten aanzien van deze landerijen aan openbare verhuring de voorkeur moet worden gegeven; BESLUIT: L over te gaan tot openbare verhuring zoo mogelijk in massa van de hier onder in vgf perceelen verdeelde lande rijen: perc. I, sectie A ged. van 566, 1140 en 1143 ter grootte van ongeveer 1.90.00 H.A. perc. II sectie A ged. van 1140 en 1143 ter grootte van ongeveer 1.95.50 H.A. perc. III sectie A ged. van 1141 en 1142 ter grootte van ongeveer 0.95.10 H.A. perceel IV, sectie A ged. van 564 en 568 ter grootte van ongeveer 2.04.60 H.A. perceel V, sectie A ged. van 1887 en 1403 ter grootte van ongeveer 1.41.6U H.A. 19et uitzondering van het jaagpad zooals een en ander op bijbehoorende teekening is aangegeven en onder dë na volgende voorwaarden en bepalingen. a. de verhuring zal geacht worden te geschieden voor den tjjd van drie jaren ingaande 1 November 1931 en eindigende derhalve op 1 November 1934. De verhuurster heeft echter het recht gedurende den huurtijd deze overeenkomst geheel of gedeeltelijk te doen eindigen met inachtneming van een opzeggingster mijn van zes maanden, indien zij het bij deze te verhurene voor wegaanleg of an derszins zelf noodig mocht hebben. De huurprijs wordt dan berekend tot den dag van het eindigen der huurovereenkomst indien de geheele huur eindigt, terwijl de huurprijs een evenredige vermindering zal ondergaan, in dien deze huurovereenkomst slechts gedeeltelijk eindigt. b. de jaarlijksche huurprijs van elk perceel moet in vier gelijke termijnen ver schijnende op 1 Januari, 1 April, 1 Juli 1 October van ieder jaar in grof gangbaar Nederlandsch geld zonder eenige korting of compensatie worden betaald ten kantore van den Ontvanger der gemeente Soest, met dien verstande dat de eerste termijn op 1 Januari 1932 voldaan moet worden, zullende de huurders in gebreke zijn door het enkel verloop van den gestelden ter- mgn en voor elke daarna te doene aan zegging vijf en twintig cent moeten be talen onverminderd eventueel te maken vervolgingskosten, en het recht van ver huurster om de hu,u,r als ontbonden te beschouwen. c. de huurders zijn verplicht direct bij de toewijzing twee gegoede en hoofdelijk met hem aansprakelijke borgen te stellen voor de betaling van al het verschuldig de en de nakoming van alle overige ver plichtingen. Gezamenlijke huurders zijn hoofdelijk aansprakelijk. d. Voorts onder de zoodanige gebruike lijke voorwaarden als Burgemeester en Wethouders vermeenen te moeten stel len. II. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen de uitvoering van dit besluit, alles met inachtneming van de artikelen 78, 120- 122 der Gemeentewet. Punt 15 der Agenda: Gemeente-eigendommen. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Door H. van Schaick is verzocht den voor het aan den Nieuweweg gelegen stuk grond sectie G 3342 bepaalden huurprijs ad. f2.te willen terugbrengen toe f 1. Aangezien van het seizoen reeds een groot deel is verstreken, stellen wij U voor het verzoek in te willigen en den huurprijs voor het tijdvak van den datum van het te nemen raadsbesluit tot 1 November 1932 vast te stellen op f 1.Voorts verzoeken wij U ons te machtigen het desbetreffend raadsbesluit te formuleeren. Zooals U uit nevensgevoegd adres zal blijken, wordt door A. van Doorn, den huurder van de bij openbare verhuring op 19 Maart 1929 verpachte 5 perceelen wei- en hooiland, gelegen nabij den Lan ge Brinkweg en strekkende tot aan de rivier de Eem over het jaar 1931 een ver mindering van huur ad 10 pet. der hiiur- som gevraagd, aangezien vanwege de ge meente niet voor de voorgeschreven be mesting is zorg gedragen. Aangezien het toestaan van de gevraagde vergoeding ook naar het oordeel van de desbetreffende commissie billijk is te achten, stellen wij U voor daartoe wel te besluiten. Door D. van den Broek is prijsopgave gevraagd van het tusschen de Nieuw- straat en de Beetzlaan gelegen terrein sectie H. no. 1944. Overeenkomstig het rapport van den technisch ambtenaar be last met de leiding van Openbare Werken dd. 22 September 1931, doss. 111/7/2, stellen wij U voor van bedoeld terrein slechts te verkoopen een oppervlakte van ongeveer 1200 M2. De prijs ware daarbij te bepalen op f 2.per M2, terwgl voorts de voorwaarde ware op te nemen, dat op het terrein aan beide wegen slechts één dubbel woonhuis mag worden gebouwd en voor elk dubbel woonhuis tenminste 5 meter voortuin zal moeten openblijven, ge meten uit de door bovengenoemden tech nisch ambtenaar voorgestelde nieuwe grenzen dier wegen. Wij verzoeken U tot het bovenstaande te besluiten en ons te machtigen om voor het geval van den Broek voornoemd met een en ander accoord mocht gaan, het des betreffend raadsbesluit te formuleeyen. Punt 16a dei Agenda: Winkelsluitingswet. B. en W. schrgven hieromtrent aan den Raad: Zooals U wellicht bekend zal zijn, zal de Winkelsluitingswet vermoedelijk 1 Oc tober a.s. in werking treden. De bepa lingen, welke met betrekking tot dri onder werp thans in de Algemeen© Politiever ordening voorkomen, zullen dan vervallen. Bij vergelijking van de wettelijke bepa lingen met de thans nog geldende regeling zal U blijken, dat volgens de huidige bepa lingen het toegestaan is de winkels lan ger geopend te hebben dan na de invoe ring der Winkelsluiiingswet. Ingevolge art. 9 van genoemde wet zal het evenwel voor den Taad eener gemeente mogelijk zijn om wegens bijzondere omstandigheden on der goedkeuring van de Kroon afwijkende bepalingen te maken. Onder deze bijzon dere omstandigheden zullen o.a. zijn te verstaan, omstandigheden, welke verband houden met het seizoen. Aangezien gedu rende de zomermaanden vele pension gasten in deze gemeente vertoeven, die na overdag in bosch en heide te hebben doorgebracht, eerst in den avond na het middagmaal hun inkoopen plegen te doen, komt liet ons gewenscht voor gedurende het tijdvak van 1 Juni t.m. 31 Augustifë het sluitingsuur op werkdagen, met uit zondering van den Zaterdag het wet telijk sluitingsuur is op Zaterdag 10 uur te bepalen op 9 uur in plaats van op het wettelijk sluitingsuur van 8 uur. Zoo als U bekend zal zgn is thans voor het tijdvak van 1 April t.m. 30 September het sluitingsuur op 9 uur bepaald. Tegenover bovengenoemde verruiming van de wettelijke regeling geven wij U in overweging het verzoek van de slagers- patroons de sluitingstijden voor slagers winkels te vervroegen en wel voor den Zaterdag te bepalen op 9 uur en voor de andere werkdagen op 7 uur. Vervol gens stellen wij U voor om ten aanzien van deze slagerswinkels tevens gebruik te maken van de bepaling van art. 6 der Winkelsluitingswet, waarbij op een werk dag per week gedurende een gedeelte van dien dag en wel vóór of na 1 uur des namiddags, alle of bepaalde groepen van winkels voor het publiek gesloten kunnen worden verklaard. Overeenkomstig het verzoek van de slagerspatroons wordt hierbij door ons voorgesteld bedoelde 'sluiting voor te schrijven voor den Woensdag na 1 uur. Aangezien de verordening op het ven ten van melk op Zondag eveneens met in gang van den datum van inwerkingtre ding der Winkelsluitingswet zal vervallen en het wenschelijk is, dat ook nadien een soortgelijke regeling zal gelden, stellen wij U voor ook bedoelde regeling in de hier bij ter vaststelling aangeboden ontwerp verordening op te nemen. De Raad der gemeente Soest; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders dd. 18 September 1931, no. 1827; Overwegende, dat in verband met de vaststelling van de vert>rdening betreffen de de sluiting van winkels in de verga dering van heden de thans geldende ver ordening op het venten met melk op Zon dag en eenige artikelen van de Politiever ordening behooren te worden ingetrokken, zulks met ingang van den datum van in werkingtreding der winkelsluitingswet '30 Stbl. no. 460. BESLUIT: vast te stellen de navolgende verordening, strekkende tot intrekking van de Verorde ning op het venten met melk-'op Zondag, vastgesteld 2 Maart 1931 en tof wijziging van de Algemeene Politieverordening voor de gemeente Soest, vastgesteld den 10 December 1928 en gewijzigd bij besluit van 10 Februari 1930, bij besluiten van 28 Juli 1930 en bij besluit van 8 Decem ber 1930. Artikel 1. Ingetrokken wordt de verordening op het venten met melk op Zondag, vastge steld 2 Maart 1931. Artikel 2. Ingetrokken worden de artikelen 170 tot en met 177 der Algemeene Politiever ordening. Artikel 3. Deze verordening treedt in werking op het tijdstip van inwerkingtreding der Winkelsluitingswet 1930, Stbl. no. 460. De Raad der gemeente Soest; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders dd. 18 September 1931, le afd. No. 1827; Overwegende, dat het wenschelijk is op eenige punten van de winkelsluitingswet af te wijken dat het voorts wenschelijk is voor het slagersbedrijf een regeling te treffen als bedoeld in artikel 6 der winkelsluitings wet; BESLUIT: vast te stellen de navolgende verorde ning betreffende de sluiting van winkels: Artikel 1. Het is verboden een slagerswinkel bin nen de gemeente voor het publiek geopend te hebben op eiken Woensdag gedurende het gedeelte van dien dag na des namid dags 1 uur. Artikel 2. Het verbod van artikel 1 vindt geen toepassing op den dag, voorafgaande aan den Hemelvaartsdag en dien voorafgaande aan den Eersten Kerstdag, alsmede op 14 Augustus, 31 October en 31 December. Artikel 3.. Behoudens het bepaalde in artikel 1 van deze verordening is het verboden een slagerswinkel geopend te hebben op Za terdag na 9 uur n.m.. en op andere werk dagen na 7 uur n..m. Artikel 4. In afwijking van het bepaalde bij arti kel 2, sub b der winkellukingswet en behoudens het in die wet onder art. 4, lid 2 sub b bepaalde ten aanzien van den 14 Augustus, is het verboden gedurende het tgdvak van 1 Juni tot en met< 31 Au gustus op Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag een winkel, met uitzondering van een slagerswinkel voor het publiek geopend te hebben tusschen negen uur des namiddags en vijf uur des voormiddags. Artikel 5. Is op het uur, voor de sluiting voorge schreven, nog publiek in een winkel aan wezig, dan mag dat nog bediend worden, doch niet langer dan gedurende een half uur na sluitingstijd. Artikel 6. Het bezorgen van melk aan de woningen der ingezetenen is gedurende den Zondag verboden. Evenwel mag op dien dag aan ziekenhuizen, inrichtingen ten doel heb bende de verzorging van kinderen, en aan inrichtingen voor ouden van dagen melk bezorgd worden vóór 9 uur voor middags. Artikel 7.. Burgemeester en Wethouders zijn be voegd van het in artikel 6 bedoelde ver bod vrijstelling te geven: a. gedurende de maanden Mei, Juni, Juli, Augustus en September aan in hun besluit met name te noemen personen ten behoeve van met name te noemen vergun- nings- of verlofslocaliteiten en bij om standigheden van overmatige warmte of andere omstandigheden van bijzonderen aard ook ten behoeve van den verkoop aan andere ingezetenen, zulks vóór den tgd van 9 uur voormiddags. b. ten behoeve van ziekeg, zuigelingen en zwakken. Artikel 8. Onder „winkels" verstaat deze verorde ning alle open of besloten ruimten, waar of waaruit voorwerpen of stoffen aan het publiek in het klein plegen te worden ver kocht of afgeleverd, of waar pleegt gewerkt te worden in een barbiers- of kapperswinkel, met dien verstande even wel, dat deze verordening niet van toe passing is op de inrichtingen, genoemd in artikel 3 der winkelsluitingswet. Artikel 9. Deze verordening treedt in werking op het tijdstip van inwerkingtreding der win kelsluitingswet 1930, Stbl. no. 460. Punt 16 b der Agenda: Politie-verordening. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Zooals uit het ter inzage liggend schrij- van van Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie dd. 23 Juni 1931, le afdeeling no. 2015/1112 zal blijken, is dat coll.ge na der van zienswijze veranderd en is hel tenslotte tot de conclusie gekomen, dat HOTEL CAFE REHTA1 RAM GROES 53 a HILVERSUM LUNCH koud of warm f 0.85 Keuze uit 30 verschillende Schotels. de afsluiting van een gedeelte van het wandelpad langs de Soesterbergschestraat niet tot zijn competentie behoort, doch dat de plaatselijke wetgever die aangele genheid kan régelen bij wijze van afzon derlijke strafverordening (en dus niet bij raadsverordening, voortvloeiende uit de Mo tor- en Rijwielwet). In verband daarmede stellen wij U voor het raadsbesluit van 2b Maart 1931, le afd. no. 1528, gewijzigi bij raadsbesluit van 20 Mei voor wa betreft het bepaalde sub I en II, in te trekken en vast te stellen de navolgende noodzakelijk geworden wijziging der po litieverordening: De Raad der gemeente Soest; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders dd. 18 September 1931; Gelet op de Gemeentewet; BESLUIT: vast te stellen de navolgende verordening tot wijziging der Algemeene Politieveror dening voor de gemeente Soest. Eenig artikel- In artikei 102 van de Algemeene Po litieverordening voor de gemeente Soest worden in den aanhef onder regel 3 de woorden „binnen de bebouwde kom der gemeente" geschrapt en wordt f gelezen als volgt „met hun rij- en voertuigen, motorrij tuigen, rijwielen of handkarren op dat gedeelte van den openbaren weg te rijden, dat alleen voor voetgangers bestemd is". De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat artikel 37 der Ver ordening ter voorkoming van brand geen voldoende waarborgen geeft tegen brand gevaar in gebouwen of lokalen, zoodat eer. wijziging van dat artikel noodzakelijk moet worden geacht. BESLUIT: vast te stellen de navolgende verordening tot wijziging der verordening ter voor koming van brand, vastgesteld den 28 Juli 1930 en gewijzigd den 23 Maart'31. Eenig artikel. Artikel 37 van de verordening ter voor koming van brand wordt gelezen als volgt: „Het is verboden: a. de doorgangen in gebouwen of loka len, waarin openbare vermakelijkheden worden gegeven of voor het publiek toe gankelijke bijeenkomsten worden jjehou- NACHTHCiAALS TELEFi Camera's Projacti, AFWERKEN' y RAAT 9, UTREi f)N 10341 ïotegrafie- en linikelen |OR AMATEl G'onte sortei ring ALBUMS den, smaller c b. in de onder alsmede in corrid de onder s bedo len losstaande si of andere den vrij voorwerpen le he c. in de onder s gen, staanplaatsen innemen. In een gebouw doeld, zullen zouveli moeten zijn, dat ti en de naastbijgeleg meer dan 4 zitplaa zullen in gebouwen, kers stoelen zijn ge] dan de helft van h doorgangen is vrij zoodanig in rgen a; worden, dat zij nii omvallen, terwijl vod len aan elkander den. Punt 17 der Straatfa Wijziging B. en W. schrijv Raad In de vergaderin zer gemeente van ter kennismaking 19 Augustus 1931 gevoegde verzoek (voorheen R. FRES B/ Vleeschhouwerij Nijverheidstraat 1 BESLIST EER Dagelijks hoi ren te Amsterdu'v op zijne aanslagen voor de perceelen 77b, 79, 79a en 83 Dit adres is 0, een tot U gericht ziging of intrekkp ning op de heffing .ing, te komen tot>' dering van die bei gelegen aan Rijk.*, reclame tegen de dj Ten aanzien van U willen opmerk artikel 1 der Vef\ der Straatbelastinj bouwde eigendonu of in de onmidde zijn van openbare Je Gemeente, welk bij haar in onderl. licht zijn. Dit laatste is T straat het geval, aanslagen overee zijn opgelegd. Het door adres? vermindering van s ceelen gelegen aan de gemeente zijn de gemeente word licht, doch waarva 1 of 2 dezer voor L." A.MeTTRüP Tandheelkundige Spreekuren dafeli 's Maandags en rief KI Meter te doen enoemde deorgai en op trappen gebouwen of ien, krukjes, ba doorgang belemn .1 b bedoelde dooi te nemen of te I* okr>!, als b »v< -doorgangen aanv ischen eene zitp 11 doorgang zich en berinden. V< vaar voor de b« latst en waar mi zaaloppervlak ouden, de stu gekoppeld mo zonderlijk kui ^cgstens 10 ■onden mogen 1 >nda ïlasting. ;>.rordening. hieromtrent aan van den Raad 5 Augustus j.1. v angeboden het ingekomen en hit an A. J. van Lu Hof levensei .RN. - Varkensalacht 3 Telefoon E KWALITE j en bezorgen. ctrekking hebbe n de straatbelas Amersfoortschesti te Soesterberg. te beschouwen •rzoek, om door van de Veror van een Straatbel Fschaffing of veru ing, voor percee •n en niet als ;eleg le aanslagen, dit laatste zouden dat overeenkomt aing op de lieff belast zijn. de n die belenden a jke nabijheid gelej Ind- oï waterwegi-n door haar aangek- fud of door haar v 4 de Amersfoorv.se oodat de hierbedoe mstig de verorden int /gedaan verzoek raatbelasting voor ingelegd of niet d< onderhouden en v slechts de kosten «ningen ten laste v Specialist hinderliil bersl Alen van fouten de Gemeente kor voor zich zelve, billijk, dat voor waarvan de geme\# wegaanleg, onderh taalt, een zelfde als voor perceelen waarvan alleen b. lichting ten laste UTRECI Stationsplein 161 ks van 9 tot 9 n.m. rijdags speciaal ta- liekprijzan gebittan f kwameg, spree wij achten het ni perceel, ten aanzh ie alle kosten voc en verlichting b drag wordt gehevi gelegen aan een we de kosten van ve in de gemeente kome Er bestaat echler een onverbrekeli verband tusschen He voorgenomen, doe nog aangehouden, Instelling van een aai legbelasting en et» eventueele wijzigir van de straatbela^'m g. Het ligt in ons voornemen t.z.t. een ander in overleg raèt de belastingcommi sie opnieuw ter haftd te nemen. Dan ki tevens het door adnessant gedaan verzot in overweging worjien genomen. Op grond van heft vorenstaande stelle wij U daarom voor qns te machtigen adre: sant te berichten, dat bij e^n eventt eele wijziging van ae Verordening op d Heffing van een Straatbelasting in de2 gemeente, ook met., de door hem gedan verzoeken zooveei*&,ogelijk rekening zi worden gehouden.

De Soester | 1931 | | pagina 2