HJ. Stroband, Steeds Grooter Heeft U iets... Soesterberg. Ingezonden. Advertentiën. Gevestigds Arts. KERKSTRAAT 50___ SPREEKUUR: 8-9 1-2 BEHALVE ZATERDAGS mm OOK VOOR FONDSLEDEN LUXE AUTO Verhuur-inrichting Wagen voor 7 personen. Klein Engendaalweg 94. RegenjaescnU 4 Bakkerslee^lina Huls t* huur Dagmeisje NET MEISJE Schilderstukjes Wegens vertrek Leghorns Een prachtig ST. NIC0LAAS CADEAU is een mooie fotografische Vergrooting J. DROST, VERGROOTINGS-FOTOGRAAF Vergrootingen naar elk portret Motor jekkers Ie Hypotheek Te Huur Faillissement een auto een kindermutsje chetten en een kraag tie sinds 1891 j8 terechtgekomen. In de groote christelijkepartij en is geen zweem van deipojcratie nieei» hespeuren. Men vindt daar steeds moer verstar ring en conservatisme. Van een botsen tusschen Christendom en wereld merkt men daar niets meer- Al wat men daar beluistert is: „christelijk? liberalisme"! Met tal van citaten van Dr. A. Kuijper (omstreeks 1891) toonde spreker aan, dat men toen in het A.K. kamp nog een zui ver democratisch gelui 1 kun hourentoen was die partij indefrdaad „de partij der kleine luiden Ln nul Niets dan conservatisme! Het is dan ook geen wonder dat bijna overal de christelijke arbeiders zich de oogen uiivvryven en tot het inzicht ko men, dat z|j van da A..R. en CUl. par tijen niets meer tej verwachten hebben. andaar al die afz<|l| rijke groepjes van Chr. arbeiders, die met eigen candidaten uitkomen. Langzaam [maar zeker gaan de oogen, ook van de Ji'hr. arbeid rs, open voor het onchristelijk' van het bestaande maatschappelijk stelfa. Aan de eenekani groote overvloed, aan den anderen kant de grootste armoede. Bid- en dankstonden voor het gewas worden allerwegen «ehouden. God ver hoort de gebeden! Overal, rijke, overvloe dige oogsten! En toch armoede poor raillioenen l'o van God afgesmeekte rijke oogsten, worden vernietigd, Imdat..., er niet ge noeg aan verdiend Jtan worden, inplaats aangewend te worden ter voorziening in de behoeften van allen. Met tal' van voor beelden toont spreker het „demonische' aan van het kapitalistisch productie stel sel. Het zijn de groote christelijke partijen die door dik en dun heen het kapitalisme in stand houden, en alle democratie tot holle woorden en aanfluiting maken. Toch grepen groepen en groepjes steeds weer terug naar hfct ideaal van 1891, en momenteel zjjn die groepen in hoofd zaak vereenigd in de Chr. Dem. Unie. Tenslotte wees spreker er op, dat voor den christelijken arbeider de keus niet moeilijk kan zijn; dat het hem duidelijk moet zijn, dat in Federland maar ó.'ta christelijk democratische partij is. Spreker wekt dani ook alle aanwezigen op, ernstig te overwfgen of het geendiin- gende eisch van onontkoombare plicht is, zich bij de C.D.U. a^n te sluiten. Na eenige gedachtenwisseling werd dt vergadering met darjkgebed gesloten. GEVONDEN VOORWERPEN. Een wollen kindermtits Een knot gekleurde jvol 2 zakmessen Een damestaschje mét kerkboekje Een sleuteltje Een jongensmuts Een nummerbord va: Een groene jurk me Een bontkraag, 2 ma Een dameshoed Een heerenportemonilaie inh. eenig geld Aangeloopen een soo^t Dobberman Pincher. ONGELUKKIG GEVALLEN. Maandagmiddag kjvam Mej. M. de R. op de Burgemeester prothestraat van haar rijwiel te vallen, waa|bij zij ongelukkig te recht kwam. Dr. Rupert, die telefonisch werd ontbo den, constateerde een dubbele beenbreuk aan het rechterbeen. Ka het been te hebben gespalkt, werd de dartie per ziekenauto van E.H.B.Q. weggevoerd. NACHTELIJKE BALDADIGHEID In den nacht van Zaterdag op Zondag werden bij H aan den Eikenhorstweg op diens woning door onbekende personen steenen geworpen. Even later begon het bombardement weer en werd zelfs een ruit ingegooid. Toen namen de moedige aanran ders de beenen en vdrdwenen in het duis ter. De politie stelde natuurlijk een onder zoek in, maar de vogels waren al gevlogen. I Diegenen, die van dit gebeuren iets heb ben bemerkt, de aanranders wellicht hebben gezien, of eenige andere inlichtingen hier omtrent kunnen verstrekken, worden ver zocht zich zoo spoedig mogelijk aan het politiebureau te willen vervoegen. WIEL AFGELOOPEN. Zaterdagmorgen liep op de Soesterberg- schestraat van een met zand beladen vracht automobiel een achterwiel af. De wagen kwam toen zoo te staan, dat hij meer dan de helft van den weg'in beslag nam en een ernstige hinderpaal Vormde voor het ver keer. De knechten,, die bij den automobiel behoorden, wisten blikbaar niet wat zij er mee aan moesten en meenden niet beter te kunnen doen, dan maar te verdwijnen, de auto midden op den weg latende stasn. Waar ter plaatse geen straatverlichting is kon die toestand natuurlijk niet bestendigd blijven, temeer niet, 'omdat de aanwezige lantaarn het al spoedig opgaf. De politie heeft toen door den dienst van Openbare Werken de automobiel naar de kant van den weg laten sleepen, waar hij geen gevaar meer Voor het verkeer op leverde. BEKEURINGEN. In de afgeloopen dagen zijn weer diverse personen bekeurd, a.ni. van O., wegens overtreding van de 4 ^jpidswet en meerdere inwoners wegens ovf^reding van de IJk- wet ter zake van het voorhanden hebben van maten en gewichten, die niet voorzien waren van het laatste IJkmerk. V. D. B. AFD. SOEST Voor slechts een klein getal belangstel lenden sprak Vrijdagavond 8 uur de heer W. Lustig, lid der Prov. Staten van Utr., in de zaal aan het Kerkpad ZZ 24, over het ropport Rutgers, een 't ontwerp Terpstra. tot wijziging der L.O.-wet. De praeses opende de vergadering en geeft het woord aan spreker. Deze roept allen het welkom toe en memoreert dat wanneer het nu een vergadering zou zijn tegen de dreigende sa larisactie, er meer interesse zou zijn, maar waar het de O-L. School geldt is dit even ernstig en velen zullen later spijt hebben, Jat zij de vergadering niet bijgewoond heb ben; want e- dreigt een ernstig gevaar, n.1. Jat er door de gemeentebesturen de ambte naren een korting zal worden opgelegd van 3 h 5%. Maar er dreigt nog een ernstiger gevaar dat de jeugd 'bedreigt, daar Minis ter Terpstra nog een stap achteruit gaat door de aankondiging op September 1.1. van zijn wet met nota naar aanleiding van het rapport Rutgers, dat in Dec. '3ü is aangebo den. In dit rapport van de bevredigings commissie, waarin gezocht moest worden naar een uitvoering van een wet, die minder kostbaar was, vele bezwaren uit den weg zou ruimen en meer vrijheid van beweging zou geven; maar waarbij niet geraakt mocht worden aan de financieele gelijkstelling en ook niet mocht worden geschaad 't vitale be lang van 't onderw. Deze commissie was in gesteld na indiening van een voorstel Kete laar in de zitting van '25, daar een jaar te voren de motie Troelstra gekelderd was. Vervolgens gaat spreker eerst na de wet van 1020 op het L.Ó., welke een zegen werd voor het Bijzonder Onderwijs en het Open baar Onderwijs achteruit werd gezet, maar zij is niet geheel en al uitgevoerd wat be treft de 3-jarige vooropleiding en de 5-jaar als onderwijzer, waarvan 2 jaar practijk. Deze wet '20 kwam in de plaats van die van '78 een zuivere partijwet. In de wet van '20 nam de wet de salarissen voor haar portie, de gemeente had te zorgen voor schoolbouw en exploitatie, zoodat elke richting recht had op een school, men kreeg nu in som mige gemeenten de een- en tweeman-school. Door dit onderwerp kreeg men eèn ver woede schoolbouw, waardoor de belastin gen stegen. In '23 kwam Minister Colijn aan het bewind, om de gulden safe te ma ken en algemeen was de alarmkreet, er moest bezuinigd worden, en in de eerste plaats op het onderwijs door inkrimping van het aantal onderwijzers, zoodat in '24 4000 onderwijzers op wachtgeld werden ge steld, wat een groote ellende is geworden, Daarbij werd het 7e leerjaar afgeschaft en kreeg het vervolgonderwijs geen subsidie meer, zoodat de kinderen die nog te jong waren om arbeid te verrichten de straat opgingen en kattekwaad deden. In '26 kwam op voorstel van Ketelaar de commis sie tot stand voor herzien van de wet '20, wat een zeer serieus werk is geweest van 1 'A jaar arbeid, waarvoor spr. de com missie hulde brengt. Deze wet bevatte 256 art., die allen gewikt en gewogen zijn en waar 120 wijzigingen in zijn voorgesteld. De minister echter heeft na 434 maand stu die na rijp beraad en in een tijd van malai se en crisis, waar wij toch weer doorheen zullen komen, een wet gediend voor jaren. Daarom gaat sprekers protest daartegen, in dezen tijd had beter 'n tijdelijke maatregel gepast als bij de wet Colijn. Het vervolgon derwijs zal echter terug komen in den vorm eener cursuswet. Spreker vindt het van een regeering onvoorzichtig om in dezen tijd, waar alles in het teeken staat van bezuini ging, zulk een wet voor te stellen waarbij de vitale belangen in het geding komen, daar de Minister heeft geantwoord, dat hij elk voorstel door de minderheid van de hand zal wijzen. Waarom vraagt spreker heeft de verslaggever niet naar bemiddeling gestreefd, daar deze wet zuiver partij-wet wordt met de gevolgen van 1878. Z.Ex. is in de pacificatie een stap achteruitgegaan, wat tot nog meer verbrokkeling zal leiden. Als spreker de principieele punten bekijkt, vervalt allereerst de oude verklaring waar door vele gemeenten verplicht worden tot schoolbouw. Reeds nu valt er met den Mi nister te schipperen (zie het gevril Vier houten). Verder wordt art. 28 gewijzigd, waardoor de onderwijzer 45 leerlingen per klasse krijgt, zoodat het Montesori onder wijs en 't Dalton systeem wordt genekt. Van individueel onderwijs komt op zulk een wij ze niet veel terecht. Het vitale belang wordt geschaad, waartegen niet alleen alle onder wijzers zich verzetten, maar wat ook de ouders moeten doen. In Duitschland bestaat de 8-jarige leerplicht en vervolgklasse tot 18 jaar: hoeveel komen onze kinderen dan niet te kort om op de arbeidsmarkt te kun nen concurreeren. Zeer zeker zal het beroering wekken on der de ouders. Het is niet de richting die ingeslagen moet worden voor volksontwik keling, waarop de Staat moet rusten. Na het zeer heldere betoog van den krassen, bij na 71-jarige sloot de voorzitter met dank aan spreker de vergadering. VAN DEN HEUVEL Het is hier wel eens eerder gezegd, dat onze schrale heides treek haast geen na tuurlijke brenneu van voortbrenging kent, waarvan de exploitatie in staat zou zijn om aan een belangrijk deel der bevolking een bestaan te kunnen verschaffen. Het karakteristieke van een landbouw streek bijvoorbeeld, waar geleefd, en ge werkt wordt in de vruchtbare aarde, mist men hier. Waar elders het volksbestaan soms als een stempel op de gansche streek is afgedrukt, daar zoekt men hier zulks tevergeefs. Weliswaar kan een overheersching van een enkele soort van bedrijven een land schap wel eens ontsieren.' De ontwikke ling van een industriecentrum met zijn vele fabrieken gaat vaak, alhoewel! niet altijd, ten koste van de schoonheid, der streek. Daarover nu hebben we hier nog niet te klagen. Onze ongerepte heidestreek lijkt stil en verlaten, als van menschelijk leven onbewust. Dat is wel oorspronkelijk en oerkrachtig misschien, maar met dat al is er toch ook veel afwezig, dat anders leven en kleur zou kunnen aanbrengen. Daarom mag het weinige, wat er dan nog is en tot ontwikkeling gebracht kan worden, zeker niet verwaarloosd worden. Dat weinige is een aandachtige beschou wing overwaard. Als zoodanig dan is de bijenteelt of, be ter gezegd, misschien, de honingwinnïng inhaerend met het leven van de heide. Een bij uitstek inheemsch bedrijf, dat zich van nature bij aard en wezen van 't land schap aansluit. Wel niet een bedrijf, waarvan gezegd kan worden, dat het groo te perspectieven bevat, maar toch een be drijf. dat voor ontwikkeling en exploi tatie in aanmerking komen kan. Dat bedrijf is door de natuur zelve ge baard, wordt grootendeels ook door haar in stand gehouden. Het is echter door menschen genaast en het wordt door hen geleid en tot verdere ontwikkeling ge bracht. De imkerij is ongetwijfeld overoud en verschafte gedurende vele eeuwen aan menig bewoner hier een kleine bijverdien ste. Van een eigenlijk bedrijf, dat voor den ondernemer geheel en al toereikend was om ervan te kunnen leven, is wellficht nooit sprake geweest. pij een moderne inrichting, eenigszins groot aangepakt en waarbij de oude, primitieve w|jze van honingwinnïng meer en meer op den achtergrond geraakt, wordt dit misschien anders. Zulk eene bestaat hier, die wellicht als model in den omtrek gelden kan en tevens een der weinige waarnemingsstations ïn ons land is. Het is practisch ingericht en legt zich toe op selectie der bijenstanden en vergrooting van het gewin, terwijl de resultaten nauwkeurig worden geregis treerd. Een dergelijk bedrijf kan als een baanbreker 'en wegwijzer beschouwd wor den voor andere, die niet succes volgen willen. De honing en vooral die, welke in ons land gewonnen wordt, staat tegenwoordig wel in het teeken van belangstelling. Vol gens deskundigen moet dezè in vele op zichten zich gunstig onderscheiden van de buitenlandsche honing. De krachtige recla me daarvoor gevoerd moet wel grond en reden van bestaan hebben. Daarom is het rijkshoningmerk, dat zuivere inlandsche honing garandeert, geen nuttelooze aan wijzing. Het waarborgt een ieder, dat hij volwaardige Nederlandsche honing ge bruikt, terwijl de aangebrachte letters op het merk den kooper in staat stellen om zelf een keuze uit de verschilLende ho- ningsoorten te doen. De imkers, die ge rechtigd zjjn om het merk te voeren, staan onder voortdurende contröle, van het ho- ningcontrölestation, zoowel de bijenstand als de bewaarplaatsen. Bij overtreding kan een zware boete opgelegd worden. Een reclame voor een dergelijke orde ning en garantie moet wel invloed heb ben en zal ongetwijfeld het gebruik van inlandsche honing in de naaste toekomst in belangrijke mate kunnen bevorderen. Daarbij komt nog, dat in de moderne voe dingsleer, honing als een zeer hoogstaand product wordt aangemerkt. En wat goed is, mag toch zeker wel aangeprezen wor den. Men dient hiermee een algemeen belang en in 't bijzonder de bijenteelt in Neder land. Moge ook onze streek, wier land schappelijk karakter daarmee volkomen narmonieert, een haar toekomend deel daarvan opvangen. „TOESCHOUW**." VLIEGONGEVALLEN. Donderdagmiddag hadden op het Vlieg terrein in. de nabijheid van het Vliegkamp twee vliegongevallen plaats, die betrek kelijk nog goed afliepen. Twee vliegtuigen van het type Fokker C.V., bestuurd door officieren, zouden gelijktijdig landen. Waarschijnlijk lette men teveel op el kaar, teneinde ongelukken te voorkomen. Daardoor kwam een der vliegtuigen in aanraking met een mast der electrische lichtleiding, waardoor het kwam te vallen en zwaar beschadigd werd. Ook het tweede vliegtuig kon niet op normale wijze landen en werd ook ernstig beschadigd. De bemanning kwam met den schrik vrij. ONTVREEMDING. Een officier-vliegenier van hïer heeft bij de politie te Utrecht aangifte gedaan, van den vermoedelijken diefstal van zijn motorrijwiel, gepleegd op de Oude Gracht aldaar. JAARFEEST. De Chr. Jongelingvereeniging „Imma- nuel" te Soesterberg, in samenwerking met de Chr. Knapenvereen. „Samuel" te Huis ter Heide zuilen op a.s. Vrijdag 6 November, aanvang half acht, 's avonds een jaarfeest en propaganda-avond houden in Hotel „Het Zwaantje!' alhier. Toegangsbewijs, in zoover nog ver krijgbaar, 25 cent. SCHAAKCLUB. Een comité, dat zich ten doel stelt de oprichting van een schaakclub heeft hier voor een vergadering uitgeschreven tegen Vrijdag 13 November, s avonds 8 uur, in 't Militair Tehuis aan de Bannïngstraat alhier. ONBEVOEGD UITOEFENEN DER GENEESKUNDE. Door het kantongerecht te Amersfoort werd Mej. H. te Zuilen veroordeeld tot een geldboete van f40.wegens het de zen zomer te Soesterberg onbevoegd uit oefenen der geneeskunde. SALARISSEN EN LOON. Sedert het oogenblik, waarop ik mijn ..Open brief aan den Comm. der Koningin" schreef, die ook in dit blad werd opgeno men, is op het gebied der crisismaatregelen door den Min. van Financiën een nieuwen stap gedaan. Een wetsontwerp ligt gereed om de Rijks- uitkeering aan de Gemeenten (uit het z.g. Gemeentenfonds), die voor vijf jaren was vastgelegd, reeds nu na één jaar te verminderen met een bedrag, overeenko mende met 3 der gemeentelijke salaris sen en loonen en aldus een druk te oefenen om de gemeenten aan te zetten in na volging van de eerder voorgestelde korting voor de Rijksambtenaren dit voorbeeld ook voor hun personeel na te volgen. Dit feit gaf mij aanleiding nogmaals eeni ge woorden over den toestand te zeggen, waarbij ik dan tevens de opmerkingen van den Hr. Mud aan mijn adres, voorkomende in den Soester Courant van 30 October 1.1., wil beantwoorden. De bovenbedoelde nieuwe stap van den Minister gaat geheel in de richting van mijn ,.,Open brief", n.1. niet alleen korting voor de Rijksambtenaren, maar bij voorkeur gelijk tijdig voor alle overheidspersoneel. Maar met aannemen van dit wetsont werp door onze Staten-Generaal is deze zaak nog niet opgelost; ook provinciale en gemeentelijke besturen zullen daarna moe ten meewerken! En het zou mij niet ver wonderen zoo er hier en daar besturen zul len zijn, die zullen trachten na deze aderla ting, op andere wijze dan door salaris korting, hun begrooting sluitend te maken. Ik zou dit betreuren! In een parlementair geregeerd land moet in het algemeen het parlement beslissen. Verwerpt de 2e Kamer de voorstellen van den Minister, dan zal deze heengaan en een ander moge dan plannen uitwerken. Maar worden de voorstellen aangenomen, dan moet er samenwerking zijn om die maatregelen zoo goed mogelijk door te voeren. Het is te hopen, dat dan ook de gemeen teraden ondanks de autonomie der ge meenten in den geest van Min. de Geer zullen werkzaam zijn en zeker mag dit v rwacht worden van de Burgemeesters als regeeringsambtenaar. En nog eens wijs ik er op, dat als de Overheid aldus zal zijn voorgegaan, het wenschelijk neen, noodig is, dat ook in het algemeen de particuliere loonen om laag gaan. Of die verlaging overal en in alle bedrijven hetzelfde zal moeten zijn, kan ik niet beoordeelen. Ik schreef vroeger reeds, dat ik meende, dat de Kamers van Koophandel de bevoegde lichamen waren om in deze de leiding te nemen en te over leggen met werkgevers, arbeiders en win keliers. Ook zette ik reeds uiteen, dat naar mijn meening, de reeds verkregen prijsver lagingen, te zamen met nog te bewerken verlagingen, de koopkracht van den arbei der grootendeels onverminderd zullen la ten. Ik kom hierbij tot den heer Mud, die mij de vraag stelde of ik wel eens kennis maak te met een arbeidersgezin. Hoewel ik meer malen in enkele van zulke gezinnen ben ge weest, waar het er lang niet slecht uitzag, geef ik toe, dat ik nooit een onderzoek deed hoe men er rondkwam. Overigens moet ik zeggen, dat vooral in de steden een indruk naar buiten er op wijst, dat er door zeer velen een massa geld wordt uitgegeven voor onnoodige zaken. De heer Mud meent verder „dat de ge pensioneerden het meest van de malaise profiteeren", vermoedelijk wegens de reeds ingetreden prijsverlaging, die hij dus er kent. Maar hierop antwoord ik, dat die gepen sioneerden juist evenveel hiervan profitee ren als de niet-werkelooze arbeiders, die gelukkig nog de groote meerderheid onder de werknemers vormen. Daar intusschen de pensioenen reeds aanmerkelijk lager zijn dan de vroeger genoten salarissen, meen ik, dat deze althans de Hollandsche pen sioenen zoo lang mogelijk onaangetast moeten blijven tenzij een vermindering bij opeenstapeling van verschillende pen sioenen. De Heer M. wenscht vermeerdering van koopkracht (hoe? vermoedelijk door loons- verhooging?) en korter arbeidstijd. Hij er kent dat dit geld kost;, maar.... dit is er, waarvoor hij als bewijs aanvoeTt, dat het nationaal vermogen in de laatste 5 jaren is gestegen met 2 3/4 milliard. Die periode van 5 jaren zal wel iets ver der terugliggen en als men nagaat, hoeveel dit vermogen in dezen crisistijd 1/4 jaar) weer is teruggegaan, dan denk ik dat er van die 2 3/4 milliard niet veel over is! Ten bewijze hiervan laat ik eenige beurs- noteeringen volgen van 1 Mei 1930 en tevens die van 31 October 1.1. Daarnaast vermeld ik de grootte van het geplaatste aandeelen kapitaal en vervolgens de waarde-verminde- ring hiervan als gevolg van de zakking der beursnoteeringen. Koers op Koers op Naam Mij 1 Mei'30 31 Oct.'31 CalvéDelftOliefabr. Philips gloeilampen Kon. Petrol. Mij. Kon. Stoomboot Mij. Ned. Scheepvaart-Unie Deli Mij. (tabak) Hand. Ver. A'dam (suiker) Amsterd. Rubber Cult. Men ziet, voor acht ondernemingen op zeer verschillend gebied te zamen een „ver mindering van vermogen" voor alle aan deelhouders van bijna twee milliard! Mij dunkt, dat men wel zal willen gelooven, dat de rest van de zeer lange lijst beursnotee ringen ons nog gemakkelijk een milliard er bij zou kunnen leveren. Nu weet ik wel, dat niet al deze aandeelen in ons land zitten, maar daar staat tegen over, dat wij hier ook tal van aandeelen heb ben, die niet in onze beursnoteering staan. Ook weet ik, dat de huidige beursnoteering ongerechtvaardigd laag is voor sommige fondsen,, maar dit neemt niets weg van het feit, dat toch alleen de beursnoteering als officieele handelswaarde van het oogenblik geldt. En tegen een noteering, die in tijden van paniek te laag zijn, staat evenzeer in tijden van grooten bloei soms een onge rechtvaardigd hooge .noteering. U ziet, geachte heer Mud. dat Uwe be wering omtrent deze 2 3/4 milliard wel wat misleidend was. En nu beschuldig ik U niet van deze onjuistheid. U hebt ze wellicht overgenomen uit hetzelfde blad, dat inder tijd schreef dat een zekere stoomvaart-Mij. de loonen wilde verlagen, maar dat aandeel houders dat jaar evenveel dividend kregen dat het evengroote dividend precies nul was dat hetevengroote dividend precies nul was over beide jaren! En nu het door U genoemde geval van de Maastrichtsche Zinkwit-Mij., waar het zelfde voorkwam als bij die Stoomvaart- Mij., maar waar beide jaren 15% kon wor den betaald- Ik heb dit nagekeken; hetgeen U zegt is juist! Het jaarverslag over '30 vermeldt echter, dat in het tweede halfjaar de bestellingen sterk verminderden. Men voelde toen reeds de malaise en heeft naar ik vermoed toen de noodzaak ge voeld de kostprijzen te verlagen o.a. door loonsvermindering. Eerst het dividend over '31 zal bewijzen of die loonsverlaging noo dig was of niet. Tot slot voor heden een tegenvraag aan den heer Mud. Weet gij, hoe moeilijk de^tijden zijn voor verscheidene z.g. kapitalisten, die wel is waar nog in groote fjuizen wonen (nu slechts met groot verlies verkoopbaar!), maar die over 1932 en 1931 geen cent divi dend ontvangen van tal van suiker-, tabak-, stoomvaartaandeelen enz.? Toch moeten zij leven. Waarvan? Die aandeelen voor een appel en een ei verkoopen? Een baantje zoeken? Wi ezal in deze tijden bij hoogere jaren nog iets kunnen vinden? W. H. C. DOORMAN (Wordt vervolgd) Men meene niet, dat ik hier eigen be lang bepleit. Ondergeteekende trekt gee nerlei pensioen. CORRESPONDENTIE. Lezer te Soesterberg! Uw handteékQ- ning is door ons met den besten wil van de wereld niet te ontcijferen. Wij zuil/n met genoegen uw ingezonden stuk, inzake 't Drama St. Jan opnemen. Doch daarvoor is noodig, naam en adres van den inzen der te weten. Wil ons deze s.v.n. doen toekomen. Redactie. 126 62 469 69 411 130 73 20 176 81 362 160 525 190 140 53 Geplaatst aand. kapl. 24 millioen 65 millioen 500 millioen 25 millioen 70 millioen 25 millioen 40 millioen 18 millioen Waarde vermindering 15 millioen 260 millioen 1400 millioen 13 millioen 66 millioen 50 millioen 134 millioen 15 millioen Totaal 1953 millioen (Na 1 jan. Kerkstraat 57). Telef. 2391 Voor direct aangeboden WOLLEN-, GESTIKTE- EN MOLTON DEKENS. „DE PRIJS VALT U MEE" Handelshuis Soesterb .straat 51. Tel. 2200. BILLIJKE CONDITIËN (bij de Bosstraat) Soest WITTE DAMESJASSEN f 2.95!!! U kunt van deze aanbieding mede profi teeren iets goeds. „Het Handelshuis" Soesterbergschestraat 51 Sollta financieels instelling, biedt aan soli de personen, met vaste positie, QKLD TER LKEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden SM.«onder ben {stelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding versekerd. Brieven onder motto „Geld", nu het *«- reau van dit blad. Groote keuze. Alle maten. WATERPROEF BEENPIJPEN f 3.75. „Het Handelshuis" Soesterbergschestraat 51 Voor direct gevraagd of Halfwas. Te bevragen onder No^. 950 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGDi Prijs van f 5.Brieven on der No. 951 aan het bureau van dit blad, GEVRAAGD EEN NET P.G., voor heele dagen. Brieven onder No 952 aan het bureau van dit blad. 18 jaar zoekt plaats in winkel of kantoor. 1 jr. als winkeljuffrouw werkzaam geweest. Goed verkoopster, van goede getuigen voorzien. Brieven onder No. 953 aan het bu reau van dit blad. Eenige mooie ter overname aangeboden van bekend schil der. Gelegenheidsprijs. Brieven onder No. 954 aan het bureau van dit blad. ter overname aangeboden 1-persoons witge lakt slaapkamer-aumeublementje; desver- langd met matras, peluw en veeren kussen. Brieven onder No. 955 aan het bureau van dit blad;- 12 WITTE te koop, broed 1931, aan en tegen den leg; spoed. Nieuweweg 118, bij de halte Nieu- weweg. Bestellingen hiervoor worden nu reeds aangenomen. VOSSEVELDLAAN S8 SOEST 444444444444444444444 4 EERSTE SOESTER DRUKKERIJ 4 4 S 4 A ra <4 4 AA 4 4 ra HET S 4 ÏS, BETERE 4 4 A DRUKWERK A 4 4 ra IS EEN ZAAK ra 4 4 ra VAN VERTROUWEN ra 4 4 ra KOM DAAROM BIJ ONS 4 4 ra WIJ LEVEREN HET £5 4 4 A BESTE TEGEN DE ra 4 4 ra LAAGSTE ra 4 4 ra PRIJZEN ra 4 4 ra ra A 4 VS 4 BA 4 4 B 4 4 4 VAN WEEDESTR. 7, SOESTDIJK 4 4 4 WORDT UW OMZET wanneer gij regelmatig adverteert in „De Soester". uitgave van de N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij. Dit blad verschijnt twee maal per week en wordt door honderden betalende abonné's in SOEST en OMGEVING gelezen FLORA BIOSCOOP BAARN. Zij, die van de film willen genieten, verzuime vooral deze week niet een be zoek te brengen aan de „Flora", waar een leuk programma wordt afgedraaid. Vraagt het Fox nieuws reeds de aan dacht, hoeveel te meer het Hollandsch Nieuws, w.o. een opname op Schiphol, tijdens de monument-onthulling, verder een leuke teekenfilm met Micky. bijzonder mooie natuuropnamen uit Noord-Afrika en een dol avontuur in een slaapwagen door twee raskomieken. Maar de hoofdscho tel is „de Privé-Secretaresse" met de guitige Renate Muller, Herman Thinnig, de directeur die van een aardig snoetje houdt en Felix Bressart, de muzikale por tier Als men het. drietal te zaam ziet, barst de zaal in lachen uit. Wie dus ge nieten wil en eens gezond lachen, gaat naar de „Flora". Zaterdag was de zaal uit verkocht. Afscheids-voorstelling Tegernseer Bauern- Theater te Utrecht. Naar aanleiding van het groote succes zal het Tegernseer Oberbayrische Bauerntheater op Woensdag 4 November een afscheidsvoorstelling geven in den Stadsschouwburg te Utrecht. Opgevoerd zal worden „Die Wiederge- burt des Jakob Hirnmoser" („De weder geboorte van Jakob Hirnmoser"), een vroolijke ongelooflijke geschiedenis in 3 actes van Max Neal. In de pauze concert door het Tegerir- seer-Konzert-Terzett. warm gevoerd f 8.50 en hoogeri Manches terbroeken f 2.95 en hooger. „HET HANDELSHUIS VOLDOET U-" GEVRAAGD op solied woonhuis, groot f 3200, ruime overwaarde. Brieven onder No. 956 aan het bureau van dit blad. 1 Jait, Soestdijk, Burg. Lrothestraat 24a, een Burgerwoning v.a. gem. voorzien, 30 gulden per maand. Te bezien Dinsdags en Donderdags van 24 uu4 Te bevragen Hoogl.weg 248, Hilversum. H. van den Bos, houthandelaar, wonende te Soest. De eerste, door den E.A. Heer Rech- ter-Commissaris goedgekeurde uitdeelings- lijst is nedergelegd ter griffie der Arron- dissements-Rechtbank te Utrecht en van het Kantongerecht te Amersfoort, waar zij ge durende 10 dagen kosteloos, ter inzage ligt van de schuldeischers. De Curator: Mr. H. J. G: Janssen van Raay Baarn, Cantonlaan No. 5 October 1931. Ie verkoopen, iets aan te bieden, te verhuren, op te ruimen, enz. enz. enz., plaatst dan een KLEINE annonce in „Da Soestar" en U bent VERZEKERD DAT U SLAAGT. 4 DE EERSTE SOESTER 4 4 ELECTR. DRUKKER II 4 4 4 4 is het meest betrouwbare adres 4 4 voor Uw drukwerk. Met onze mo- 4 4 derne machines zijn wij in staat U 4 4 het beste van het beste te leveren 4 4 tegen zeer concurreerendc prijzen 4 4 4

De Soester | 1931 | | pagina 3