2e BLAD Bekendmakingen. Officieel. Plaatselijk Nieuws Soesterberg. 't Nationaal Crisis-Comité Ingezonden. èehoorende bij „D E SOESTER"* van Woensdag 2 Dec. No. 97 Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat door hen op heden is afgekondigd de door den Raad dezer gemeente in zijne vergadering van 5 OctoDor 1931 vastgestelde veroi dening tot wijziging der verordening ter voorkoming van brand, vastgesteld den 28 Juli 1930 en gewijzigd den 23en Maart 1931. Soest, 27 November 1931. Burgem. en Weth. voornoemd. De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Burgemeesters en wethouders van Soest doen te weten, dat door den raad dier ge meente in zijne vergadering van 0 Octo- ber 1931 is vastgesteld de volgende ver ordening Verordening tot wijziging der verorde ning ter voorkoming van brand, vastge steld den 28 Juli 1930 en gewijzigd den 23 Maart 1931. Eenig artikel. Artikel 37 van de verordening ter voor koming van brand wordt gelezt -n als volgt; 1. „Het is verboden: a. de doorgangen in gebouwen of lo kalen, waarin openbare vermakelijkheden worden gegeven, of voor het publiek toe gankelijke bijeenkomsten worden gehou den, smaller dan één Meter te dotrn zijn; b. in de onder a genoemde doorgangen, alsmede in corridors en op trappen van de onder a bedoelde gebouwen of .'lokalen losstaande stoelen, krukjes, banke n of andere den vrijen doorgang belem meren de voorwerpen te hebben; c. in de onder a en b bedoelde door gangen, staanplaatsen in te nemen, o! te laten innemen. 2. In een gebouw of lokaal, als 1 loveabe- doeld, zullen zoovele doorgangen aanwezig moeten zijn, dat tusschen eene zitplaais en de naastbijgelegen doorgang zïch niet meer dan 4 zitplaatsen bevinden.. Voorts zullen in gebouwen, waar voor <le bezoe kers stoelen zijn geplaatst en waar min der dan de helft van 'het zaa lopperviak voor doorgangen is vrijgehouden, de stoe len zoodanig in rijen aanee ngekopjvela moeten worden, dat zij niet afzonderlijk kunnen omvallen, terwijl voort s hoogstens 10 stoelen aan elkander verbo nden mogen worden. 3. Voor bestaande gebouwen kunnen Burgemeester en Wethouders overeenkom stig door hen te stellen vooravaa rden en gedurende een door hen te bepalen tijd vrijstelling verleenen van het "bepaalde in lid 1 sub a van_djt artikel. Zijnde deze verordening aan de Gede puteerde Staten van Utrecht, volgfens hun bericht van den 1G November 1931, le afdeeling no. 3479 2036 'in afs chrïft me degedeeld. En is hi_ervan afkondiging geschied, waar het behoort den 27 November '31. Burgem. en Weth. voornoemd. De Burgemeester, G. Deketh. De Sec.retaris, J. Batenburg. VEREENIGING „KERK EN VREDE" Het bestuur van Kerk en Vrede deelt ons mede, dat het in de bedoeling van deze vereeniging ligt om een Openbare bijeen komst te houden op Vrijdag 11 December a.s. in de groote zaal van het gebouw ..Reli gie en Kunst", Rembrandtlaan 20, alhier. Het bestuur heeft zich daarvoor verzekerd van de medewerking van Ds. G. Wesmij- se te Dragten. die daar het onderwerp zal behandelen „Vredesduif en Oorlogssper wer." Aangezien Ds. Westmijse in onze ge meente reeds geen vreemde meer is en een groote opkomst wordt verwacht, ligt het in de bedoeling van genoemd bestuur deze vergadering slechts toegankelijk te stellen voor hen die zich van te voren hebben voor zien van een toegangsbewijs, wat te verkrij gen zal zijn aan nader in dit blad te ver melde adressen. De toegang zal intusschen gratis zijn. Getracht zal verder worden de rede van Ds. Westmijse te doen afwisselen door muziek cn/of zang. Aangezien de ge noemde zaal slechts een beperkt aantal toe hoorders, circa 300 kan bevatten en bij een andere gelegenheid waar Ds. Westmijse in deze zelfde zaal sprak een honderdtal be zoekers moesten worden telurgesteld, wordt een ieder die deze bijeenkomst wenscht te bezoeken, aangeraden, zich zoo spoedig mo gelijk van een toegangsbewijs te voorzien Dit geldt ook voor de leden van Kerk en Vrede. Verder kan het Bestuur med^- deelen dat de Heeren Ferd. Breekveld (or gel) en Ing. Bosman (zang) zich bereid hebben verklaart voor dezen avond hun medewerking te verleenen. PROPAGANDA-FILMAVOND VAN DEN BIJZONDERE VRIJWILLIGE LANDSTORM. „ALS 'T MOET." Donderdagavond j.1. werd in de zaal van hotel Ecmland de propaganda-filmavond gehouden van de afdeeling Soest van den Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Onder de autoriteiten, die aanwezig wa ren, merkten wij op den heer burgemees ter, het raadslid Endendijk, eenige func tionarissen van politie en brandweer, en kele afgevaardigden van besturen van plaatselijke vereenigingen en eenige eere leden en donateurs der afdeeling. Verder zagen wij enkele autoriteiten van den Bijzondere Vrijwilige Landstorm zelf, waaronder de Commandant van het corps Nieuwe Hollandsche Waterlinie, Majoor Barrik Bles, de secretaris van 'de Gewes- stelijke Commissie, Mr. van Geldorp Med- dens en de' Compagnie's-Commandant Res. Kapt. A. J. Roggeveen. Als waarnemend voorzitter van de Plaat selijke Commissie opende de res.-tweede- Luitenant W. C. van de Wijngaart de bij eenkomst en bracht dank aan de autori teiten voor hunne aanwezigheid. In een korte rede memoreerde de inleider de be doeling en de oprichting van den Bijzon dere Vrijwillige Landstorm en verwees daarbij naar het voorwoord in het pro gramma, waaraan wij ontleenen, dat, toen in November 1918 een gedeelte van ons volk een revolutie door middel van ge weld wilde forceeren, de meeste Neder landers, die wars waren van een geweld dadige omverwerping en overtuigd waren dat een dergelijk vergrijp aan het Wettig Gezag meer na- dan vobrdeelen kon bren gen, zich vereenigden om deze poging den kop in te drukken. Diegenen *iie in de Mo- oilisatïe, onder de wapenen waren ge weest, vormden toen belangeloos een B.V. L„ terwijl de overigen de Burgerwachten vormden. En zoo sterk waren die belde veree nigingen, dat de leider van het verzet eenige dagen later in de Kamer moest vorklaren, dat hij zich in de machtsver houding vergist had. Men was en bleef terecht van toenaf op zijn hoede. Nu is de B.V.L. 80.00') man sterk, verdeeld over ruim 1000 afdeelin- gen en daarvan telt de Afdeeling Soest ruim 70 leden, wat in het laatste jaar een toename is van een 20-tal. Gezien de toestanden, crisistijd als 1918, is en zal de B. V. L. voorlooplg nog wel noodzakelijk blijven en daarvoor is een goede propaganda noodig met moreele en iinantiëele steun van gelijkdenkenden. De B.V.L. staat geen enkele partij of richting voor; zij wil paraat blijven om, „als het moet" belangeloos het land te beschermen tegen binnenhndsche onlusten en daarom dient zij het Landsbelang en het belang der inwoners. Nadat de vergadering staande het eers'te en tweede couplet van het Wilhelmus aad gezongen werd de Koningin-Vreugde film afgedraaid, die allerlei historische tafereelen en beelden op het doek bracht. De vorsten uit het huis van Oranje vanaf Prins Willem I werden geprojecteerd en overigens kwamen tal van bekende gebeur tenissen van vroeger op het doek. "Voorts werd de film afgedraaid: Met de Koningin op reis van 1926 tot 1931, waarbij men de diverse Koninklijke Be zoeken aan het Buitenland zag verschij nen en ook de diverse 'bezoeken, die H.M. in die jaren aan diverse plaatsen 'in Nederland-zelf bracht ter gelegenheid van bijzondere feestelijkheden of rampen, die het land hadden getroffen. Vervolgens werd door 2 leden der af deeling een kort tooneëlstukje, bestaande uit een samenspraak tusschen een korpo raal en een recruut, voorgedragen, waarin hun onderlinge verhouding nog al eens meermalen tot komische situaties leidde.. Tenslotte hield de secretaris der Gewes telijke Commissie, Mr. van Geldorp Med- lens een korte propaganda-rede, die ter wille van den geringen beschikbaren tijd, zéér kort was. Spr. zette het doel van ie V.B.L. nog eens uiteen, en legde er Jen nadruk op, dat die vereeniging aan haar leden niet voorspiegelde, dat zij hen veel bood, en uit Irukkelijk herinnerde spr. er aan. dat de B-.V.L. aan haar leden niets geeft, doch van hen alles vraagt. Hierna werd gepauzeerd, waarbij aan de Heeren sigaren en aan de dames door de firma Vonk een versnapering werd aan geboden. Na de pauze kwam nog een soortgelijk tooneelstukje aan de orde, dat evenals 't eerste zeer vlot werd gespeeld, en dat eindigde in een lied, dat door allen werd meegezongen. Daarna werd de film van den Nationalc-n Landstormdag te 's-Gravenhage, die was opgenomen ter eere van het 10-jarig be staan der B.V.L. afgedraaid, waarbij alle gebeurtenissen van dien dag nog eens in herinnering kwamen, onder het spelen door de muziek van allerlei vaderlandsche Be leren, die door de aanwezigen uït volle borst werden meegezongen. Zeer storend was hierbij het onbe schaafd optreden van een aantal blijkbaar anti~milïtaïristïsche kinderen onder aan voering van den jeugdigen heethoofd Roe- lofs, die gedurende den avond al steeds door fluiten en stoótende interrupties hun gebrek aan behoorlijke manieren en aan zelfs elementaire beschaving hadden ge demonstreerd, aldus de hun welwillend verleende gastvrijheid schandelijk misbrui kend. Toen hun optreden al te storend en bepaald ontoelaatbaar werd, werd den aanstooker van het stelletje door den voorzitter gelast de zaal te verlaten „daar hij zich door zijn optreden al den heelen avond tot risé der aanwezigen had ge maakt en het hem dus niet zou verwon deren thans te vernemen, dat op zijn aan wezigheid alhier geen verder prijs werd gesteld". Hij verliet onder het uitroepen van allerlei fraais de zaal, doch bedacht zich toen blijkbaar en weigerde verder 't gebouw en het erf te verlaten, zich daar bij zelfs tegen de politie krachtdadig ver zettende. Tuen hij tevens op de straat pam fletten wilde uitdeelen en nog verder ver zet 'pleegde, moest hij worden aangehou den en werd hij naar het politiebureau overgebracht, alwaar tegen hem proces verbaal is opgemaakt. Dit muisje zal dus nog wel een staartje voor hem hebben, doch wij betwijfelen of de onderhavige wij ze van onbeschaafd optreden wel een beste propaganda zal zijn voor des heet- hoofdigen jongelings wellicht idealisti sche opvattingen. Gedurende zjjn verwijde ring zong de geheele zaal demonstratief het Wilhelmus. Zijn vriendjes en vrien dinnetjes hebben zich zacht aan zijn voor beeld gespiegeld, en hebben den verderen avond hun fatsoen gehouden. Wat zij van het begin af aan ook beter hadden kun nen doen. daar zij geheel vrijwillig van de gastvrijheid der B.V.L. hadden ge bruik gemaakt. Nadat de Nationale Landstormdag-film na dit incident verder was afgedraaid, werd het sluitjngswoord gevoerd door den Commandant van het Corps Nieuwe Hol landsche Waterlinie der B.V.L., majoor Barrik Bles, die de afdeeling Soest geluk wensehte met haar goed geslaagden pro- paganda-avond en dank bracht aan allen, die daaraan hadden medegewerkt, niet het minst aan de medespelenden en aan het strijkje onder leiding van den Heer Dolf de Graaf, dat zich welwillend be schikbaar had gesteld om den avond mu zikaal te illustreeren. Met een woord van dank aan de au toriteiten en verdere aanwezigen voor hunne opkomst, werd de bijeenkomst ge sloten. In de pauze bestond gelegenheid zïch als donateur 'der afdeeling op te geven, -„•aarvan een druk gebruik werd gemaakt. Voor hen, die onder de wapenen zijn geweest en tot den B.V.L. wenschen toe te treden, bestaat gelegenheid zich als ac tief lid op te geven bij den Plaatselijken Leider, (die wegens ziekte niet tegenwoor dig kon zijn) den Heer W. Hogeboom, van Weedestraat 9d. MONDACCORDEON VER. „BRAVO." Genoemde club gaf Maandagavond te 8 uur voor een goed gevulde zaal in de Gou den Ploeg haar 2e uitvoering in dit seizoen, onder leiding van den heer G. J. Schouten uit Amersfoort. De zaal was fleurig opge sierd, terzijde van het podium prijkte de fraaie banier. Even 8 uur opende de voor zitter dezen avond met een woord van wel kom en hoopte dat de aanwezigen zich zul len amuseeren. Daarop gaf de club aller eerst een pittige marsch ten gehoore, ge volgd door de Martha-fantasie, een num mer dat voor de club goed lag en keurig naar voren werd gebracht. De leider heeft de touwtjes in handen; de executanten let ten op de minste wenk. Het applaus was dan ook ten volle verdiend. Ter afwisseling trad de humorist Koos van Oordt uit Zeist op die het auditorium spoedig te pakken had. Zoo trad om beurten de club of de hu morist op, terwijl een zeer goed strijkje, onder leiding van den heer Rupken uit Amersfoort het muzikale deel voor zijn re kening nam. Tot slot een leuk bal onder leiding van den humorist, waarmede deze geslaagde avond eindigde. SOESTER WINKELWEEK. Maandagavond had de officieele opening plaats in de St. Jozefgezellen Ver., waar voor veel belangstelling werd getoond. De heer H. Th. v. d. Berg, voorzitter der R.K. Middenstandsvereeniging, opende de bijeen komst en roept allen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder-an de wethouder van Financiën, afgevaardigde van het college van B. en W., den spreker den heer H. F. J. ten Kroode, secretaris der Hanze te Baarn, de pers, de muziekvereen. „Wils kracht" uit Amersfoort en ten slotte aan de deelnemers der Soester Winkelweek. Daar op geeft de voorzitter het woord aan den spreker, welke het als een verheugend feit constateert, dat in dezen tijd van drukte de R.K. Middenstand zich opmaakte in bijna alle plaatsen om in den S Nicolaastijd te laten zien wat zij kan, en om aan de be hoeften van het publiek te voldoen. De winkeliers in de dorpen zijn ook nu in staat door serieuse bediening, constante prijzen en goede waar naast zijn collega te staan in de groote steden, zoodat het niet noodig is naar de stad te gaan om daar inkoopen te doen. De opgezette winkelweek beoogd het aan het publiek te laten zien dat de middenstand mede gaat met zijn tijd. Hij wensch het comité veel succes en dat de uit komst tot tevredenheid mag lijden. Na applaus krijgt de wethouder van Fi nanciën de heer A. S. van Duren het woord, welke namens het college van B. en W. betuigt, dat de gemeene in deze dagen met den winkelstand medeleeft. Het doel van het comité is het publiek op straat te krijgen om de inkoopen hier in Soest te doen voor de a.s. feestdagen. Spr. hoopt dat nog eens in gezamenlijk optreden zal getracht worden in het belang van allen. Spreker hoopt dat er een goede federatieve samenwerking uit zal geboren worden. Spreker wenscht het comité goed succes en verklaart de S.W.W. voor geopend. Na applauf; dankte de voorzitter den wet houder voor zijn bemoedigend woord. Wat spreker betreft zal hij de eerste zijn die de hand zal uitsteken voor samenwerking. Na dat hierop de eere-wijn was rondgediend, werd de optocht geformeerd. Vooraf ging de muziekvereeniging „Wilskracht" uit Amersfoort ter sterke van 50 man, die met alle energie haar muzikale prestatie ten bes te gaf. Daarachter reed in een tweetal landouwers met bepluimde paarden de com missieleden gevolgd door den reclame-auto. Zoo werd links en rechts het dorp door kruist, overal met belangstelling begroet, vooral door de Soester jeugd, dde op derge lijke fuifjes belust is. Hiermede was de Soester Winkelweek geopend. GEVONDEN VOORWERPEN. Een autolantaarn I Een dameshandschoen Een rood mutsje Een stormlantaarn Een huissleutel Een rijwielmerk in étui Een parapluieknop Aangeloopen een Rhode Island kip. AANGEREDEN. Donderdagmiddag reed een zekere G. E. uit Muiderberg per fiets vanaf de hellende Anna Paulownalaan naar beneden en wilde toen de Burgemeester Grothestraat inrij den. Op den straatweg naderde op hetzelf de oogenblik een vrachtauto met een aan hangwagen uit Amsterdam en E. kon dezen niet meer ontwijken. Hij werd aangereden en op den grond geworpen, waardoor hij een schaafwonde aan de knie bekwam. Door een lid van de afdeeling Soest der E.H.B.O. werd hij verbonden en kon toen per tfejn naar Muiderberg teru gkeeren. Zijn rijwiel was ernstig beschadigd. De vrachtauto is met bekwamen spoed doorgereden. FIETSER TEGEN AUTO GEREDEN. Zaterdagavond te omstreeks 5.30 uur wil de de heer H. wonende aan de Birktstraat zich vanaf zijn woning per rijwiel in de richting Soestdijk begeven. Hoewel hij ter plaatse goed bekend is overzag hij blijkbaar niet de mogelijkheid, dat er op de drukke Birktstraat automobielen van beide kan ten konden aankomen. Tenminste vrij plot seling stak hij over vanaf het linkerrijwiel pad naar het rechter, doch gelijktijdig na derde een automobiel uit de richting A'foort, bestuurd door 'n dame, F. H., uit Hillegom. Deze automobiel werd toen door den heer H. met zijn rijwiel aangereden, doordat hij er met vrij groote kracht tegenop reed. Hij kwam daarbij te vallen en werd vrij ern stig aan het hoofd gewond, zoodat hij op straat bleef liggen. Het rijwiel was vrij ernstig beschadigd. Spoedig was hij binnen gedragen in een aldaar bestaande verlofs- localiteit. alwaar hij door Dr. Stroband werd verbonden. Daarna werd hij naar zijn wo ning overgebracht. De bestuurster der auto mobiel treft geen schuld. TRADER HORN. In het Flora theater te Baarn wordt van af Vrijdag 4 December a.s. de film Trader Horn vertoond. Op deze schitterende film van Afrika's oerwouden en wildernissen, met zijne twee- en viervoetige bewoners, vestigen wij gaarne de aandacht van onze lezers. Vöor nadere bijzonderheden raad plege men de advertentie in dit blad. RECLAME. Wij ontvingen van den heer J. van de Wijngaart, voorheen F. Breure, Brandstof fen- en grinthandel, enkele aanteckenboek- jes, die gratis aan de clientèle zullen wor den gegeven. Het zijn keurige en stevige boekjes, die zeker gaarne zullen worden ontvangen. VAN DEN HEUVEL We besloten ons vorig artikel met de opmerking, dat het aanpassingsvermogen van mensch en dier zeer groot moet zijn. Hebben we wel niet eens gelezen, dat r>elfs de vogels zich weten aan'le passen aan het moderne leven van de groote stad en weer de parken gaan bevolken, welke zij eerst in groote vreeze, schuw verme den. Dat hetzelfde gelden moet voor eer tijds eenzame, verlaten bosschen, nu door groote rijwegen toegankelijk geworden voor het moderne verkeer van auto en motorfiets en waar wild en gevogelte hun natuurlijke schichtigheid zoeken te over winnen, als zich verzoenend met den nieuwen toestand, door een nieuwen tijd in 't leven geroepen. Laat staan dan de mensch, die zooveel meer is en kan dan het djer. De mensch, die krachtens zijn aard en roeping de stof moet leeren beheerschen om haar aan zijn hoogste plannen dienstbaar te maken. We moeten niet zoo gauw wanhopen over de drukte en 't lawaai van ons hedendaagsch verkeer, dat ontegenzegge lijk met zijn veelal harde en rauwe gelui den dikwijls de stilte op ruwe wijze ver stoort en de schoonheid om hals brengt. Er zijn er zelfs, die zoo ver gaan om te zeggen, dat de techniek ongelooflijke hoe veelheden energie, moed en vindingrijk heid verbruikt voor doeleinden, die op zichzelf beschouwd maar luttele waarde hebben, soms zelfs nutteloos en schadelijk zijn. Maar hierbij vergeet men dan toch, dat diezelfde technjek, waarbij het moderne verkeer is inbegrepen, schatkamers van cultuur en in 't bijzonder ook van kunst ontsluit, die vroeger slechts het domein van enkelen uitmaakten. Zeer zeker mag de techniek nimmer oppermachtig worden, alles en allen overheerschend, aanran dend en verstorend de zelfstandigheid, van 't leven zelf. Zoo zij echter dienares se blijft, dan kan zij de gemeenschap on schatbare diensten bewijzen. Het vliegwezen en alles, wat eraan vast zit, verkeert nog jn het stadum van het kind, dat sameri met zijn omgeving, waar in het moet opgroeien, zijn eigen taal moet leeren, die eenmaal het volmaakte voertuig worden moet van het beste wat het in #ich heeft en aan de gemeenschap geven kan. De ontwikkelingsgeschiedenis der tech niek is niet louter de ontwikkelingsge schiedenis van technische uitvindingen, doch is tevens een afspiegeling van den gang van het cultuurleven eener samen leving. Het leven is tegenwoordig zoo erg ver dicht en elk nieuw verschijnsel heeft in vloed naar alle zijden, wat een helder be grip voor de plaats, dje het inneemt, niet gemakkelijk maakt. De schrijver van het H.P. artikel denkt ook aan alle zenuw-inrichtingen, toeval lig juist in deze streek in groote menigte opgezet, omdat.... het er zoo heerlijk rus tig was. Die opmerking klopt ook niet met de feiten. In de eerste plaats is er van een „groote menigte" van zulke in richtingen geen sprake, zooals wel ner gens het geval zal wezen. Die er zijn liggenzeer verspreid, en zijn gauw te tellen. In de volgende plaats dan, zijn twee oftewel het groo.tste deel dier in richtingen, pas 'in de laatste jaren in de ze streek gevestigd, toen de Luchtvaart hier reeds in volle actie was en haar fu neste invloed, zoo die bestaan mocht, reeds volop bekend kon zijn. Deze vorm de intusschen voor de oprichters geen be letsel om hun stichtingsplannen alsnog in dezen omtrek te doen uitvoeren. Summa summarum is het Vliegkamp op Soesterberg gansch niet impopulair. Het heeft deze plaats aanzien geschon ken en in vele opzichten vooruit gebracht. Het is, zooals reeds vroeger gezegd is, tot op zekere hoogte een behoeder en be schermer van deze streek, wijl door de aanwezigheid van het Kamp het Rijk de hand gelegd houdt op uitgestrekte ter reinen, dje niet voor andere doeleinden kunnen worden opgeofferd. Zrj vormen een niet onaanzienlijk deel van het landschap, dat daarom van die zijde veilig gesteld is. Wanneer op Soesterberg er een volks- Wat een EDEL, MOOI gebaar toch Van HAAR HOOGHEID de Prinses; 't Crisis-Comité wordt ZEKER, ONVOORWAARDELIJK, succès. En de Koninklijke Moeder, Gaf het voorbeeld, zóó spontaan; Met haar gift: TIEN DUIZEND GUL DEN, Staat zij 't eerst en bovenaan! En de RIJKS-REGEERING volgde: ZEVEN EN EEN HALVE TON; Welbekende FIRMA GRUYTER, Gaf liefst HONDERD-DUIZEND bon. Voor een gulden winkelwaren; En wat nu nog volgen zal? Naam dient immers opgehouden: GASTVRIJ HOLLAND bovenal! Er zal ongetwijfeld, komen Kas die telt BIJ 'T MILLIOEN; Dus voor vele zwaarbeproefden Kan men dan ook wat gaan doen. En dat is, voqrwaar, geen luxe; VELEN zitten in de knel; Ja het groote gros der menschen Kent nog niet die ARMEN HEL! „HEBT VERTROUWEN IN ONS, STEUNT ONS!" Was de KONINKLIJKE vraag; Wie, die het maar EVEN doen kan. Steunt dan NU niet DUBBEL GRAAG? En hier wordt dan nu geholpen Door het voorbeeld van „DE KROON";, 'i Is hier, ditmaal, eens geen BURG'LIJK, Maar 'n KONINKLIJK HULP-BETOON! En hoevelen in den lande, Danken met een traan in 't oog (Als zij eenmaal zijn geholpen) Voor „ORANJE", naar omhoog. O, de KONINKLIJKE HOOGHEID. Onze dierbre KROON-PRINSES. Kreeg wel, van HAAR HOOGE MOE DER, HOOGE, EDELE levens-les! AD-REM. stemming gehouden werd over de vraag „Kamp" of „geen Kamp", dan zou onge twijfeld een groote meerderheid zich uit spreken voor het behoud van den be- staanden toestand. De meerderheid zou haar streek niet „verpest" noemen, maar misschjen ontdekt en gered, juist door de aanwezigheid van het Vlegkamp. „TOESCHOUW»*.* WAARSCHUWING. Teneinde financieele teleurstelling te voorkomen, geeft de burgemeester van Soest in het Algemeen Politieblad een ieder in overweging, bij hem inlichtingen in te winnen, alvorens handelsrelaties aan te gaan met de z.g.rv handelsonderneming ,,A. D. E,. V." (A. de Vries), kantoorhouden- de te Soesterberg en te Amsterdam. ONDERSCHEIDING. In verband met het feit, dat het 2 Novem ber jJ. 20 jaar geleden was, respectievelijk 31 December a.s. 20 jaar geleden zal zijn, dat de kapiteins-vlieger W. C. J. Versteegh en F. A. van Heyst, het internationaal bre vet van vliegenier behaalden, heeft het hoofdbestuur der Koninklijke Nederland- sche Vereeniging voor Luchtvaart in zijn laatst gehouden vergadering met algemeene stemmen besloten beide heeren de gouden medaille der vereeniging toe te kennen als blijk van waardeering voor de langjarige en belangrijke diensten, die zij aan de Neder- landsche Luchtv. hebben bewezen en nog steeds bewijzen. Deze medailles zullen op nader te bepalen datum te Soesterberg aan de beiden heeren door een delegatie van het hoofdbestuur worden overhandigd. GEëINDIGD. Het faillissement van P. Ekel, vliegtuig maker te Soest, Curator Mr. A. E. Th. Koo ien. te Amersfoort, is geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelings- lijst met eene uitkeering van 37 AANBESTEDING. Op 25 Nov. j.1. had ten gemeentehuize van Jutphaas de aanbesteding plaats van: Het bouwen van een politiewoning, garage, wachtkamer en arrestantenlokaal met bij- behoorende werken aan den Verlengden Hoogravenschenweg te Jutphaas. Er waren zeven inschrijvers, waaronder de heer H. de Jager te Soesterberg. voor de som van f 17.672. De gunning werd voorloopig aangehou den. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Soestdijk, 26 Nov. '31. Is het te verwonderen dat katholieken er tegen op zien in relatie te treden met uw blad en blijkt weer niet eens te meer dui delijk dat uw blad druipt van papenhaat door op te nemen het ingezonden stuk „Jantje Weetniet" in uw nummer van 25 November j.1.? Uit betrouwbare bron verneem ik dat wij, katholieken, nog steeds zonder antwoord zijn op de meermalen gestelde vraag uwe positieve beschuldigingen naar aanleiding van het droevige geval in het Missiehuis „St. Jan" te bewijzen en toch gaat gij door met uwe katholieke medeburgers te besto ken op eene schaamtelooze wijze. Ieder onbevooroordeeld en weldenkend mensch, katholiek of niet-katholiek, moet, dunkt mij. walgen van zulk bedrijf en ik verzeker U dat met het oog op velerlei re laties, die ik eertijds in eene der groote ste den van ons land had met menschen van niet-katholieke richting maar dan eerlij ke. oprechte menschen ik ervan over tuigd ben dat dezen mijne meening zullen zijn toegedaan. En nu over het gesignaleerde ingezonden stuk. Jantje Weetniet wil al het leelijke wat in dit geval (het drama te Soesterberg) schuilt buiten beschouwing laten. Of hij gelijk heeft; want ingaan op dit geval kan hem en zijne gelijkgezinden slechts tot schande strekken; reeds is de bom. gelegd aan den voet onzer katholieke instellingen,

De Soester | 1931 | | pagina 5