T. VAN VLIET Openbare Bijeenkomst Modelslagerij Gemeente-Begrooting 1932. L. 1. H0KSBERGEN Sport. Plaatselijk Nieuws Nederlandsche Middenstandsbank Kleine Advertenties WILLY VEENENDAAL BOSCHSTRAAT 9 - BAARN rfR. BLOKKER Ik*. Dansclub „Ons Genoegen" INVITATIE-BAL Sint-Nicolaas Sint - Nicolaas. Vereen. „KERK EN VREDE" Sint - Nicolaas. Sint - Nicolaas. Café „SPORT', Soesterberg Ik moet weer naar de pen grijpen! In „de Soester" van 21 November e.v. staat de Nota van Aanbieding der Be grooting 1932 en daar lees ik nu het vol gende: „Wij willen het thans aan de orde van bespreking zijnde onderwerp niet verder behandelen, alvorens te hebben opgemerkt, dat de opgesomde bezuinigingsmaatrege len niet in zoodanigen omvang hadden behoeven te worden getroffen, indien Uwe vergadering niet had besloten voor 1931 tot verlaging der opcenten op de gemeentefondsbelasting van 55 tot 45." Dat voorstel tot verlaging der opcenten is indertijd door mij verdedigd. En nu brengen B(en W mij de hiervoren aangehaalde huldel Want al is het misschien niet als een „hulde" bedoeld, toch kan ik er moeilijk iets anders in zien Doordat wij in dit jaar ('31) der burge rij noodeloos veel opcenten hebben be spaard, voelt men zich nu gedrongen ook voor 1932 zeer veel bezuinigingen toe te passen! Dat is toch mooi? Een dubbele uit werking! Ik had niet durven hopen, dat ook nè mijn uittreden uit den Raad, mijn vroeger optreden nog zóó zou nawerken. Intusschen mag ik ook H.H. Raadsle den, die mij toenmaals gesteund hebben, hun aandeel in deze hulde niet onthouden Ik zeg Heeren Raadsleden, niet vergeten de, dat ook Mevrouw Landweerde Vis ser in dien Raad zat, maar Mevr. L. schaar de zich in deze achter B. en W. Het spijt mij, Mevr. L., maar de gebrach te hulde gaat U dus voorbij. OPGERICHT 1899 ALLEEN EERSTE KWALITEITEN TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487 Maar nu alle gekheid ter zijde gesteld. De hiervoren aangehaalde zinsnede uit de Nota van B.... (en W.?)komt mij toch wel wat vreemd voor Ten eerste ontgaat mij het verband tusschen de nog niet afge sloten rekening '31 en de begrooting '32. Het is toch geen gebruik om een batig sal do van eenig jaar op de begrooting van het dadelijk volgende jaar over te brengen. Regel is, dat dit jaar een jaar verder ge beurt en zoo zien wij nu het batig saldo '30 op de begrooting '32. Verder heeft het vaststellen der opcenten voor '31 gecnerlei bindenden invloed op het aantal opcenten voor. 1932. Zal dan misschien de rekening '31 een „te kort" geven? Al was dit zoo, dan nog zou dit geen gevolg zijn van die verlaagde raming van de opbrengst der op centen (ten bedrage van f 9200), want daar tegenover stond, dat de Raad f 10.000 meer ter beschikking stelde dan door B. en W. was voorgesteld van het batig saldo van 1929, dus altijd nog een grooter be schikbaar bedrag van f 800.En dan zou er ten slotte toch nog aanleiding kunnen zijn tot het bovenaangehaalde verwijt, in dien B. en W. gevolg hadden gegeven aan hetgeen het vorige college had betoogd,, n.1. om de overschotten van 1929, 1930 en 1931 te bezigen voor versnelde voltooiing van het wegenplan. Het overschot 1929 is n.1. zooals zooeven gezegd met f 16000 verminderd. Maar van die „versnelde voltooiing van het wegenplan'"'blijkt niets uit deze Nota (voor zoover ten minste „de Soester" ver meldt). Integendeel, men zal gaan vertra gen, iets waarop ik aanstonds terug kom. Ik meen overigens, dat als het College mocht volhoudenv dat door deze opcenten- verlaging eenigen drang is geoefend om ook in 1932 gepaste zuinigheid te beoefenen, zich hierover niemand in deze gemeente zal beklagen, vooral niet in dezen crisistijd. Gaarne zou ik eens hooren, hoe de burge- (voorheen R. FRESE, Hofleverancier» BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. rij daarover denkt. Komt* burgers van Soest, spreekt U eens uit! Ik vermoed, dat „de Soester" U gaarne een plaatje inruimt. Ik schreef hierboven een paar malen ,,B. en W.?) en wel omdat ik mij afvraag, of de bewuste zinsnede met volle instemming van het geheele College is opgesteld. Na deze, mij eenigermate persoonlijk ra kende aangelegenheid, wil ik nu een paar punten der eigenlijke begrooting behande len. De toon van bezuiniging, die er uit spreekt, mag men gezien de slechte tijds omstandigheden verheugend noemen. De meerdere omschrijving der uitgaven waarop bij behandeling der vorige begroo ting was aangedrongen zal aan de over zichtelijkheid ten goede komen. Een verbe tering waarnaar eveneens gevraagd was is ook, dat men de eindcijfers van gewo- nendienst en kapitaaldienst thans geeft ook nè aftrek van de z.g. kasposten, waardoor men nu de „werkelijke uitgaven" kan over zien. Ter toelichting van de lezers diene, dat „kasposten" bedragen zijn, die zoowel on der ,,ontvangsten" als onder „uitgaven" tot een gelijk bedrag voorkomen en dus feitelijk elkaar opheffen. Als voorbeeld noem ik uit de begrooting '31 als „uitgaaf" onder Openbare werken f 70.000 voor „Aankoop magazijngoederen", waar dan tegenover staat als ontvangst eveneens f 70.000 „wegens uit magazijn- voorraad verbruikte goederen", terwijl dan tenslotte de waarde dier verbruikte maga zijngoederen is begrepen onder de kosten van het werk, waarvoor ze gebezigd zijn, dus bijv. straatklinkers onder de kosten van „wegenaanleg". Men zal begrijpen, dat door deze wijze van boeken, die overigens administratieve voordeelen heeft, het eindcijfer „onwerke lijk" wordt verhoogd. Zoo blijkt nu, dat, terwijl het eindcijfer voor den gewonen dienst thans ten op zichte van 1931 met f 109.393.80 is ver minderd, dit verschil (na aftrek der kas posten, dus „in werkelijkheid"^ slechts be draagt f 25..417.34, wat dus wel een heel ander en zeker een minder verheugend beeld geeft. Het is te hopen, dat men deze wijze van toelichten zal blijven volhouden, waardoor wij dan een juist beeld krijgen omtrent toe- of afname der jaarlijksche uitgaven. Na deze bespreking omtrent de algemee- ne inrichting der begrooting, zullen wij in een „vervolg" nog eenige uitgaven afzon derlijk bespreken. W. H. C. DOORMAN. CLUBNIEUWS V.V. „SOESTDIJK." De voor j.1. Zondag vastgestelde wed strijd V.O.P.Soestdijk, werd op het laat ste oogenblik vanwege den U.P.V.B. afge last, zoodat velen zich rondom de radio zullen geschaard hebben, om het verloop van den wedstrijd FrankrijkHolland te hooren, en schrijver dezes hoopt, dat onze eerste elftalspelers het voornemen zullen ge maakt hebben, evenals onze vertegenwoor digers op voetbalgebied in Parijs, met het zelfde enthousiasme de nog te spelen wed strijden zullen spelen en ook de puntjes me de naar huis brengen. Indien dat waar mo ge zijn, heeren, dan.maar ook ons twee de elftal heeft nog gelegenheid om op een zeer goede plaats te komen, hebben onze tweede elftalspelers óók het radioverslag gevolgd? zoo ja, dan weten ook zij hoe of er gespeeld moet worden, niet waar jon gelui. Ons eerste heeft nog 2 thuiswedstrij den en 3 uitwedstrijden, en het tweede nog 3 thuiswedstrijden en 3 uitwedstrijden. Hoe veel puntjes haalt ons eerste uit die vijf wedstrijden? en hoeveel ons tweede uit 6 wedstrijden? We zullen maar niet te veel wenschen, dat staat zoo inhalig. Voor Zondag a.s. verwachten wij ten min ste een St. Nicolaascadeau en een cadeau waaraan onze geheele vereeniging wat aan heeft, niet waar, heeren! Jelui zijn allen goed uitgerust en ook zeker wel bekomen van den schrik der geleden nederlaag, 14 dagen geleden? Laat zien, dat Soestdijk altijd Soestdijk is, en blijft zoowel bij overwin ning als nederlaag. Het eerste elftal is Zondag a.s. vrij. Het 2e elftal speelt om 2 uur thuis tegen NIO II. CLUBNIEUWS V.V. SOEST Zondag j.1. Kampong ISoest I 42 Zeist IIISoest II 110 Soest III—D.O.K. II 4—2 Het le elftal van Soest speelde j.1. Zon dag in Utrecht tegen Kampong en moest beide punten achterlaten. De strijd ging vrijwel gelijk op, op het gladde kleiveld was Kampong echter beter thuis dan_ Soest. Dit was dan ook de hoofdoorzaak dat ons le elftal verloor. Het 2e elftal bracht het er beter af, met niet minder dan 101 werd Zeist III in de pan gehakt. Nog even volhouden Soest u, de kampioenskansen staan schitterend. Ook Soest III liet zich niet onbetuigd, en sloeg D.O.K. met 42, waardoor ons 3e elftal momenteel de 2e plaats inneemt. A.s. Zondag 2 uur n.m. a. d. Koudhoornw.: Soest IVoorwaarts I Van deze vereeniging werd in Utrecht verloren met 1—0. Wat zal a.s. Zondag ons brengen, wij durven geen voorspelling te maken. Wanneer er succes behaald wil worden, zal elke speler zich tot het uiter- te moeten geven. We verwachten groote belangstelling, en een mooie sportieve wedstrijd. Soest II speelt om 2 uur in Utrecht tegen E.A.C. II. Vertrek per trein om 12.40 Halte Nieuweweg. Soest III speelt om 12 uur tegen Bussum III. Vertrek per bus om elf uur vanaf ga rage Geerestein. E.S.V.A.C. 8—1 2—0 1—7 De uitslagen der gespeelde wedstrijden zijn: Esvac ZRapid Amsvorde IIEsvac II Bussum IIIEsvac III Met het oog op het St. Nicolaasfeest zijn voor a.s. Zaterdag geen wedstrijden vast gesteld. Tevens maken wij bekend dat in de maanden December en Januari voor de junioren en adspiranten elftallen de compe titie is stopgezet. Voor a.s. Zondag luidt het programma: H.V.O. IVEsvac III te Birkhoven. Esvac I's Graveland I te Soest. Het derde elftal speelt alzoo wederom een uitwedstrijd en als a.s. Zondag gespeeld wordt als vorige week te Bussum, is zeer zeker succes niet uitgesloten. H.V.C. speelt echter beter voetbal dan Bussum zoodat wij moeten betwijfelen of de voorhoede wederom zeven maal zal we ten te doelpunten. Doet in ieder geval je best, Esvaccers! De wedstrijd van het eerste elftal is een zeer belangrijke en wel om de volgende re denen. De eerste wedstrijd der competitie vond te 's Graveland plaats en werd met flinke cijfers door Esvac verloren. Esvac heeft zich echter nadien hersteld en staat nu met 5 verliespunten meer dan de leiders in het midden der competitie-ladder. s Graveland bevindt zich momenteel in de gevaarlijke zone. De Esvaccers moeten winnen willen zij bij de leidende elftallen blijven behooren, terwijl 's Graveland alles in het werk zal stellen zoover mogelijk van de onderste plaats te komen, zoodat het publiek een spannenden wedstrijd wacht. De Esvaccers zijn voor de te 's Graveland geleden nederlaag verplicht revanche te ne men en zullen van hun zijde dan ook trach ten de beide winstpunten te veroveren, 's Graveland is een flink elftal dat een for- sche, open partij voetbal demonstreert, zoo dat het een interessanten wedstrijd belooft, te worden. De wedstrijd wordt geleid door den heer A. Wennekes uit Zeist en vangt precies te 2 uur aan. Ingang terrein Schrikslaan. L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 16bis Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten DE SOESTER WINKELWEEK. Maandagmiddag te 2 uur ving de eerste der 7 filmmiddagen of morgens aan, dit maal voor de leerlingen der Mariaschool, en der andere R.K. of Protestantsch Chr scholen en de St. Jozeph-gezellen Ver., waar 200 peuters bijeen waren. Deze morgens en middagen zijn aangeboden door de Soester Winkelweek-actie, om het koo pen in Soest aan te moedigen. Dit doel werd door den heer Th. Wagner in beknopten vorm voor de kinderen medegedeeld, zoo dat het comité niet alleen gedacht had aan de ouders, maar bovenal aan de jeugd. Na een geweldig applaus liepen allereerst twee deelen van de bedrijfsfilm van H. Ringers chocoladefabriek te Rotterdam en Alkmaar, waar men op de rolprent het geheele procé dé kon volgen, vanaf de cacaoboon tot de overheerlijke bonbons toe,. Deze laatste vonden vooral Mies en Léni verrukkelijk. Het was een zeer leerzaam filmproduct. Hierop volgden twee amusante kluchten der A.F.O. „een welbestede dag" en „Jan Bullebak", waarom gegierd is. De film operateur de heer H. Nyveen van Dijkum weet wat des jeugd is. Het hoogtepunt was echter het bezoek van den H. Sint en zijn zwarte knecht, met gejuich en vroolijk ge zang ontvangen. Wel waren er onder de schare die beteuterd rondzagen, maar broer of zus bracht ze spoedig op dreef. Alles bijeen een geslaagd feest voor groot en klein, en de heer Pieper was voorzeker al ler tolk toen hij bij liet eindigen het comité hartelijk dankte voor den prettigen en leer- zamen middag,, door 'n driewerf hoera on derstreept. Bij het verlaten der zaal kreeg elk kind een D.E. spel en een zakje Ringers fabrikaat. De inzet is dus goed geweest, de voorspelling van een goede en een ge slaagde Soester Winkelweek. DANSCLUB „ONS GENOEGEN." Gepasseerde Zondagavond hebben wij een bezoek gebracht aan genoemde club in het Stationskoffiehuis, eigenaar den fieer I. W. Lauterslager, waar het gezellig toe ging. De Gebrs. Huygens, accordeonnisten alhier en het Trio de Jong uit A'foort, verzorgden op uitstekende wijze het muzi kale gedeelte, waarop lustig werd gedanst. Het is de bedoeling om, als de deelname niet verloopt, eiken Zondagavond van 811 uur te laten dansen. Naar wij vernemen is het Zondagavond in Amersfoort en derge lijke gelegenheid tjokvol geweest; waar om gaat dat hier ook niet? JEUGDDIENST. In de oude NIH. kerk aan de Torenstraat werd Zondagavond de tweede jeugddienst gehouden, geleid door Ds. J. J. v. Schaick, welke goed bezocht was. Na orgelspel sprak Z.Eerw. het votum uit, laat zingen Psl. 95 13 en gaat voor in gebed. Na het le zen van Matth. 5 2048 en het zingen van SPAARGELDEN. NEEMT GELDEN a DEPOSITO AAN- EN VERKOOP VAN EFFECTEN - INCASSO'S KANTOOR SOEST VAN WEEDESTRAAT 11 TELEFOON No. 2068 Gez. 204 134 bepaalt Z.Eerw. zich er bij dat deze dag de le Advents-Zondag is als voorbereiding voor het Kerstfeest. In dezen tijd van algemeen geklaag zoeken velen de schuld in de kerk, velen zoeken het in het uiterlijke van de kerk. Maar 't ligt aan ons. In dezen tijd waar al les stuk geslagen is, en de toekomst voor velen hopeloos is, is het noodig dat de kerk en het Christendom zich bekeert. Daarom kiest Z.Eerw. tot tekst: Matth. 5 2930, waarin 't gaat over twee dingen; dingen die ons ergeren, en brengen tot de hel toe. Velen ergeren zich over alles en nog wat, maar het meest moet men zich ergeren over zijn eigen ik. Ook in de dagen van Jezus ergerden zij zich over Hem, nergens was plaats voor Hem dan aan het Kruis. De tekst spreekt over een hel, dit is de plaats van het absoluut verderf, en over ergernis in de beteekenis ten val brengen. Ergernis staat tusschen God en onze ziel, ofschoon de meeste dingen in het leven goed en zich zelf zijn, maar wij het kwade er van zien. Gevaarlijk is het karikatuur van het goede of van het Christendom. Ook in spel en muziek schuilt groot gevaar, En nu zegt onze toestand dat er iets is tusschen God en de ziel dat haar belemmert om tot God te gaan. Maar kennen wij ons zelf, vraagt Z.Ew., want wij moeten ons zelf en onze ziel zien in het spiegelbeeld van gebed en Bijbel. Wij moeten ons leven willen bezien en Gods licht, en dan de donkere plekken zien die uitgesmeden moeten worden. Le ven wij ons leven wel bewust; want onze ziel heeft andere verlangens dan wij haar geven, laten wij ons dan laten ontdekken door GodAVant de bron van alle kwaad, zijn onze gedachten; en nu eischt Jezus ons op, laat ons dan het verkeerde uit ons leven bannen en Hem volgen op Zijn weg. Na het zingen van Gez. 75 8 ging Z.Eerw. voor in gebed. Daarna zong de gemeente Gez. 270 4 en werd de zegenbede uitge sproken1. raskippen. De heer Dr. Vriesendorp uit Baarn zal a.s. Dinsdagavond 7 uur in het Sations- Koffiehuis te Soest spreken voor de Pluim vee Vereeniging over Raskippen. Vele le vende dieren zullen daarbij worden ver toond. Ieder belangstellende heeft vrije toe gang. JEUGDHERBERGAVOND Op 9 December a.s. des avonds 8 uur, zal een Jeugdherbergavond worden gehou den in Religie en Kunst, waarvan men mag aannemen, dat hij veel bezoekers zal trek ken. Niet alleen zal de heer E. van Zinde ren Bakker een causerie houden over de groote vlucht, die het Jeugdherbergwezen reeds heeft genomen, maar tevens zullen verschillende plaatsgenooten en medewer kers van elders hun artistieke medewer king verleenen. Het programma vermeldt zang. spel en declamatie; bovendien zullen de bezoekers worden onthaald op folkloris tische beelden en een schimmenspel, zoodat „elck wat wils" wordt geboden. Het belooft dan ook een avond van groot genoegen te worden. De opbrengt van den avond komt het Jeugdherbergwerk ten goede. Steunt al len door Uw opkomst dus de Soester Jeugd herberg „de Heidebloem" aan de Bosstraat. R.K. DANSCLUB. Dinsdagavond werd door genoemde club in hotel Eemland St. Nicolaas verwacht. Ongeveer 8.30 uur opende de heer G. Bol- lebakker uit Baarn, leider der club, de bij eenkomst, en roept namens het bestuur al len het welkom toe, die ook dezen feest avond heeft georganiseerd. Spr. gaat in ge dachten 10 weken terug, toen de club werd opgericht, en memoreerde dat het in het eerst niet goed van stapel liep. Maar toen eenmaal het bestuur was gekozen liep alles op rolletjes, en biedt de club voorts aan 52 leden, veel afwisseling. Ook de pianist, de heer van Duinen uit Baarn, betrekt spr. in zijn welkomswoord. Ook hij draagt een steentje bij; en als wij nu allen medewerken moet ook dezen avond slagen. Vervolgens werd om 9 uur de Sint door den voorzit ter den heer H. F. de Feijter afgehaald en met gezang ontvangen. De Sint bedankte voor de gebrachte hulde, en deelde daarop met kwistige hand de verschillende geschen ken uit, waaronder zeer degelijke waren, o.a. een geslacht speenvarken, welke om zijn nek een lint droeg waaraan een gouden speld was bevestigd en in zijn binnenste een flesch odeur voor zijn dulcinea. Nadat de Sint was vertrokken, ontpopte de pianist zich als humorist en wist ook toen de stemming er in te brengen wat hem een luid applaus bezorgde. Verder werd de avond gevuld met vele spelen, waarna elk voldaan om 2 uur huiswaarts keerde. Bestuur en leden kunnen op een geslaagd St. Nicolaasbal terugzien. f j, HET CRlSIS-COMITé. „De Directie, het kantoor- en fabrieks- personeel der N.V. Stichtsche Margarine- fabriek te Soesterberg\ hebben besloten om wekelijksch 'n progressief deel van hun sa laris af te zonderen voor het Crisis-Comité. BIJEENKOMST KERK EN VREDE. Onder verwijzing naar de in dit blad voorkomende annonce betreffende de Open bare Bijeenkomst van „Kerk en Vrede" op 11 December a.s. in Religie en Kunst, vaar Ds. Wesmijse uit Dragten het woord 'al voeren wordt nog een verwezen naar le adressen waar toegangsbewijzen gratis verkrijgbaar zijn. CHR. JONGEM. VER. „SAMUëL." Deze afdeeling van het Nederl. Jongel. Verbond hield in Religie en Kunst haar Jaarvergadering onder praesidium van 4en heer Th. J. Regter. De samenkomst werd geopend met het zingen van Psl. 103 1 en gebed, waarna spr. allen een hartelijk welkom toeriep; in het bijzonder de afge vaardigden der zuster-vereeniging, Ds. J. J. v. Schaick en de begunstigers. Gaarne had spreker een grootere opkomst gezien, vooral van jongelieden, daar in Soest toch minstens een afdeeling moet zijn van 75 leden en de afdeeling slechts 20 leden telt. Deze avond is belegd om te laten zien wat de Jongelingsvereeniging doet en wil. Na deze opening werd door het lid A. de Schip per ingeleid het Bijbelsche onderwerp, ver vat in Math. 16 1323, waarna het lid J. van Voorthuyzen voordroeg „de Redding", en het lid A. Luyben „harten met opschrif ten". Mej. L. Visch verzorgde het muzikale gedeelte. De secretaris W. Swanink gaf een overzicht over het afgeloopen jaar en deel de o.a. mede, dat opgericht was een propa- ganda-commissie, en dat de oude leesbi bliotheek pplaats had gemaakt voor een werk-biblotheek. Er zit groei in de afdee ling, maar versterking is een dringende eisch. Het finantieele verslag aan ontvang sten en uitgaven f 211.09, f 181.78, voordee- lig saldo f 29.31. In de hierop volgende pau ze werd thee geserveerd, waarna door de praeses werd tegelicht het werk der afd., en dat van het N.J.V. Nadat Ds. E. Groe- neveld een toepasselijk slotwoord had ge sproken eindigde de samenkomst op de ge bruikelijke wijze; Bij het verlaten van het gebouw werd colecte gehouden. van 15 regels f0.75. Elke regel meer f0.15. Bg vooruitbetaling te voldoen. Voor bewijsnummer moet 5 ct. in rekening worden gebracht. ONDERTROUWD: H. J. STROBAND Arts. GON SCHOENMAKER Soest, 3 December 1931. Kerkstraat 50. van Weedestraat 24. Huwelijksvoltrekking 17 Dec. '31 n.m. 1 uur Gevestigd: GEDIPL. KRAAMVERZORGSTER LEUSDERWEG 195 AMERSFOORT ZONDAG 7 December, 7 uur Stations-Koffiehuis Soes F. W. Lauterslager, v.h. L. J. Kooyj Uw keuze is niet moeilijk „Het Handelshuis" voldoet U" Soesterbergschestr. hk. Gallenk.Pelsw. ÖS"" Onze 4 etalages zijn 's avonds tot 10 uur verlicht. TE HUURBURGERWOONHUIS, 5 Kamers, keuken, tuin, schuur, enz. gas, waterleiding, el. licht f 6 per week. Brieven onder No. 87 aan het bureau van dit bl. Hulst t« huur. Burgem. Grothestraat 39 f 7 per week. Te bevragen S. de Zoete, Burg. Grothestr.41. Aardappel-. Groenten- en fruithandel. Telef. 2140 Nuttige geschenken voor DAMES. „Het Handelshuls voldoet U". NET PERSOON VRAAGT f 100.- a f 150 - ter leen tegen 5 Per maand f 10 af te lossen. Ruime overwaarde. Brieven onder Letter R aan het bureau van dit blad. Waarborg tegen verlies door inbraak. Inlichtingen geeft het Algemeen Assurantie kantoor van Smedes, Burgem. Grothestraat 34h. Soest dijk. Beurspolis. Goud Teentje te koop aangeboden goud tientje K.W. met hangend haar. Brieven onder No. 60 aan het bureau van dit blad. Hypotheek gevraagd, le hypotheek op solied- geheel vrijstaand landhuisje gelegen in het cen trum van Soest, omtrek Nieuweweg. Be- noodigd bedrag f 2800. Brieven onder motto Hypotheek aan het bureau van dit blad. Grond te koop gevraagd, klein bouwterrein in om geving van bosch en heide om daar 's zo mers houten huisje of tent op te slaan. Brieven onder No. 81, bur. van dit blad. Afdeeling SOEST op VRIJDAG 11 DECEMBER 1931 des avonds te 8 uur in de groote zaal van het gebouw „Religie en Kunst", Rembrandt- laan 20. Soest. Spreker: Ds. G. Westmijse te Dragten. Onderwerp: „VREDESDUIF EN OOR- LOGSSPERWER/' Muzikale medewerking door: Ir. A. Bos man te Baarn, Solo-zang; Fred. Breekveldt te Baarn, Orgelbegeleiding. Na afloop van de rede van Ds. Westmijse gelegenheid tot gedachtenwisseling. De toegang tot deze bijeenkomst is GRA TIS, doch alleen op vertoon van een Toe gangsbewijs, verkrijgbaar aan onderstaan de adressen: Mevr. J. DammersBoeser, van Weede straat 27; Zuster Fr. de Boer, Middelwijk straat 24; A. van der Plas, Steenhofstraat 31; Joh. Kraayenbrink, Nieuwerhoekstraat 1; F. A. van der Maas, Ferd. Huycklaan 6; G. K. Schuylenburg, Nieuwerhoekstraat 6; J. Rink, Bosstraat 18; E. J. Roeien. Kerk- pad ZZ 44; R. W. Overdijkink, Nieuwstr. 30 en voor zoover nog voorradig des avonds 11 December aan de zaal. Nuttige geschenken voor JONGENS. „Het Handelshuis voidoet U". Solide financieele instelling, biedt aan soli de personen, met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden 200.zonder borgstelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan het Bu reau van dit blad. Nuttige geschenken voor HEEREN. ,Het Handelshuis voldoet U". TE KOOP Groote partij afbraak, als deuren, ramen, kozijnen, een stel garage-deuren. Alles zoo goed als nieuw. Zeer geschikt voor H.H. kippenhouders. Tevens radio-masten te koop vanaf 2 gld. Te zien E. WIJMAN TEHUIS In xii kl. gezin op netten stand aan bosch ge legen wordt aan d. of h. deg. pension aan geboden. Brieven „Pension", bureau van dit blad. GEVRAAGD FLINKE werkster voor Maandag, Woensdag en Vrijdag van 91 uur. Laanstraat 11a. Gedipl. Pianoleerares SpreekuurMaandags 23 uur. v. Weedestraat 40a SOESTDIJK

De Soester | 1931 | | pagina 2