SACRÉ MADAME T. VAfi Z Modelsl: L. J. ho;si m u m ■j llS JOH. TAK Plaatselijk Nieuws 1932? In Soest in Holland op Donderdag 7 Januari a.s., in Hotel Okhuijsen, Soestdijk - Aanvang 8 uur opoERrm BOSCHSTRAJ Soestert Predikbei Burgerlijke W' W 'g 11 1 3 m |_2 1 49 I: 8 I was: ♦"1 GOED, BETER, BEST, ffi maar het allerbeste is onze BELGISCHE ANTHRACIET Geen slakken, geen steenen, niet aanbakken, dat is het ware. Alleen verkrijgbaar bij, v.h. Kleman Berghuis Kerkpad la, Telefoon 2180 Soesterb.str. 25, Tel. 2186 kunnen getuigen, dat het alles op grootsche schaal geschiedt, maar wie betaalt dit alles in het einde? Wie door Rome gaat, kan vol lof zijn over de verbeteringen, in de stad aangebracht, al zijn daardoor sommige aspecten wel wat erg ruim geworden. Maar het is begrijpelijk, dat er geklaagd wordt over het vele geld, dat hierin is gestoken, al wordt daarbij anderzijds weer vergeten* dat al deze bouw en herbouw werk heeft gebracht, dat er juist toe heeft geleid, dat de werkloosheid in Italië naar evenredig heid gering is. En wie verder Italië door gaat, komt overal de werkzaamheden van het fascisme tegen, maar werkzaamheden, waarvan zelfs de oppervlakkige reiziger op het eerste oog geneigd is zich af te vragen of deze niet direct;, maar ook op den langen duur wel loonend zullen blijken. Zoo is het vooral met de koloniale werkzaamheden. Bij een herdruk van het oude Rome, ge lijk Mussolini en zijn medewerkers wen- schen uit te geven, kunnen overzeesche ves tigingen niet worden gemist. Het fascis tisch Italië vond, vooral na den oorlog, geen anderen grondslag voor werkzaam heid dan het vrij onvruchtbare Italiaansch Somaliland dat voor het grootste gedeelte woest steppengebied is; het weinig betec- kenende Erythrea, en het grootendeeU woestijn zijnde Libye. Maar met een ener gie* die in elk geval bewondering afdwingt, wordt de arbeid er voortgezet; alleen, mil- lioenen worden er aan verdaan. Wie de Italiaansche couranten opslaat, krijgt den indruk, dat er belangstelling is in het koloniale vraagstuk. Een begrijpelijke belangstelling, vooral in dezen tijd, maar waarvan de vraag geldt of zij zal blijven bestaan, ook wanneer de resultaten steeds in strijd zijn met de opgewekte verwach tingen. Het is geen wonder, zoo kan men in Italië ronduit hooren zeggen, dat op dit oogenblik de fascistische buitenlandsche po litiek op den vrede is gericht. Vanzelfspre kend acht Italië zich tegen het naburige Frankrijk niet opgewasschen. Waar men komt en waar men gaat, neemt men iets van een onvriendelijke stemming tegen Frankrijk waar. Niet echter, dat Italië Frankrijk zou willen aanvallen, wel verre vandaar, maar het vreest, dat dat Italië in zijn groei zal belemmeren. Men beweert L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 16bis Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten wel, dat Frankrijk leeft onder een angst psychose jegens Duitschland; zoo hier en daar lijkt het er in Italië jegens Frankrijk heel aardig op. Wie daarmede in verband zou willen brengen het vele militaire ver toon,, dat m|?n op de straten gemakkelijk kan waarnemen, vergist zich wellicht. I>e Italiaansche officieren de Italiaansche sol daat hebben altijd gaarne, ook voor den oorlog en ook onmiddellijk na den oorlog, hun mooie uniformen ten aanschouwe van een ieder ontplooid. Zooals de Duitsche officier iets typisch schneidigs had, dat hem in geen ander land wordt nagedaan zoo heeft de Italiaansche officier iets ty pisch elegants,, elegant vooral in de non chalance, waarmede hij zich beweegt. Een corso in Rome zonder officieren is nauwe lijks denkbaar. Dat men zich in deze omstandigheden ernstige zorgen maakt over den vooruit gang der Italiaansche nijverheid, valt niet te ontkennen. Men steekt het ook voor den vreemdeling niet onder stoelen of banken. Enkele dagen geleden werd van de Amster- damsche beurs, toen zij vast gestemd was, als een soort verontschuldiging aangevoerd* dat de handel intusschen beperkt was. Zoo is de gemiddelde Italiaan, wanneer hij u als vreemdeling over industrieele zorgen spreekt, geneigd te wijzen op de bijzonder moeilijke positie, waarin Italië verkeert. Toch beschikt het over voordeden, die an dere landen niet hebben. Maar het heeft wei nig of geen speciale industrieën, en zijn uitvoer is aan tal van moeilijkheden ge bonden. Gesteld eens, dat de Italiaansche nijverheid de ernstige crisis zou krijgen door te maken, die men haar steeds voor spelt, hoe zou het dan met de werkloos heid gaan, en waar zou het verder heen moeten! Dat zijn allemaal zorgen* die ge als reiziger alleen dan waarneemt, wanneer ge lust en behoefte gevoelt eens met de ingewijden te gaan praten. En dat praten heeft de moeilijkheid dat, al klinkt het wat vreemd, andere talen in Italië weinig wor den gesproken. Nog niet zoo heel lang ge leden, maar dan toch van voor het fascis tisch regime dateert onze herinnering, dat Hollandsche dames,, die op een internatio naal congres de echtgenoote van den Gou verneur van een groote stad gingen aan spreken, op een muur van totale onbekend heid met elke andere dan de Italiaansche taal stootten. En voor een deel is het nog zoo. Ge reist toevalligerwijze met groote zakenlieden, met mannen of vrouwen, die midden in het leven staan en^ die belang stelling hebben ook voor vraagstukken van andere landen. Maar tot een gesprek komt ge niet, tenzij ge in de gelukkig^ omstandig heid'verkeert, dat ge het ItatraanpcïC-goed spreekt. Zulk een toestand brengt vanzelf moeilijkheden met zich mede, en het is ook te begrijpen, dat de gemiddelde reiziger niet ziet naar wat er in het innerlijk leven van het land een weinig verborgen is. Als ge in Turijn zijt, en ge gaat naar de groote Fiat-fabrieken, dan is het veel belangwek kender om daar boven op het dak, op de beroemde racebaan enkele rondjes te ma ken dan te vragen naar de toenemende of afnemende welvaart van deze fabriek. Mis schien zoudt ge wel wat klachten hooren, want ook de Italiaansche automobielindu strie verkeert niet in al te gunstige positie. Gevolg natuurlijk eenerzijds van de ver meerderende concurrentie van andere lan den, gevolg ook van het economisch isole ment, waarin de landen meer en meer jegens elkander komen. (Wordt vervolgd) BENZINEBELASTING. Het staatsblad van 24 December 1931, No. 527 bevat de wet tot tijdelijke heffing van een bijzonder invoerrecht op benzine, ten bedrage van f 6.per 100 K.G., welke wet met ingang van 1 Januari 1932 in werking treedt. Van alle benzine welke met ingang van 1 Januari 1932 in het vrije verkeer in een opslagplaats, gebouw, bewaarplaats, erf of terrein, voorhanden is, alsmede van de hoe veelheden benzine, die met ingang van dien dag in vervoer zijn naar een opslagplaats in het vrije verkeer, wordt het bijzonder invoerrecht nagevorderd. Daartoe zullen ingevolge art. 10 dier wet de gebruikers of hoofdgebruikers van een opslagplaats waarin benzine in een groote- re hoeveelheid dan 200 K.G,. aanwezig is, met inbegrip van de hoeveelheden ben zine welke met ingang van 1 Januari 1932 naar die opslagplaats in vervoer zijn hiervan op den tweeden Januari 1932 schrif telijk aangifte moeten doen bij den Ont vanger der Accijnzen over hun woonplaats. Indien door inslag na 1 Januari 1932 van reeds vóór 1 Januari 1932 afgezonden hoe veelheden benzine een hoeveelheid van méér dan 200 K.G. wordt bereikt, zal die aangifte telkens den eerstvolgenden werkdag na den dag van den inslag moeten geschieden. Indien iemand in dezelfde gemeente meer dan één opslagplaats heeft, worden deze voor de toepassing der wet als één op slagplaats beschouwd, met uitzondering van benzinepompen met ondergrondsche tanks, welke elk als een afzonderlijke opslagplaats worden beschouwd. De beheerder van een benzinepomp moet, indien een ander de eigenaar is van de in de pompinrichting aanwezige benzine, toch schriftelijk aangifte doen bij genoemden ontvanger,, welke aangifte moet behelzen den stand van het aan de onder zijn be heer staande pomp bevestigde, telwerk bij den aanvang van den eersten Januari 1932. Het is zéér gewenscht dat in deze aangifte tevens wordt opgegeven aan wie de benzine in eigendom behoort. Hij die eigenaar is van benzine, die door den benzine leverancier in zijn tankinstal latie is verzegeld* moet in zijn aangifte van den voorraad tevens hiervan melding maken, onder opgave van den naam van dien leverancier, almede van het bijkantoor van dien leverancier, tot welks rayon hij behoort. De hoeveelheid kan in liters of kilogrammen worden aangegeven1. Bij aan gifte in liters zal het aangegeven volume benzine geacht worden zonder temperatuur correctie, een soortelijk gewicht te heb ben van 0.72 tenzij de aangever in zijn aan gifte verzoekt om opname van de tempe ratuur en het werkelijk soortelijk ge wicht. De beheerders der benzine-pompen zul len in het algemeen peilstokken voorhan den moeten hebben en tabellen die bij de tank behooren, een en ander om een doel matige ambtelijke controle op de door hen aangegeven voorraad te kunnen uitoefenen. Hij die om een noodzakelijke reden de aangifte van den voorraad niet op 2 Jan. 1932 kan inleveren, moet bij tijdig gedaan schriftelijk verzoek uitstel vragen aan den Inspecteur der accijnzen te Baarn. De aan gifte van den stand van het telwerk bij den aanvang van den lsten Januari 1932, moet in ieder geval op den 2en Januari 1932 bij den Ontvanger der accijnzen ter plaatse ge- chiedeo. Voor de aangifte van den voorraad of van den stand van het telwerk, is geen mo-\ del voorgeschreven, zoodat met een be hoorlijk onderteekende aangifte genoegen wordt genomen, mits zij de gegevens bevat die de wet eischt. Deze gegevens zijn: a. de naam en woonplaats van den aan vrager; b. nauwkeurige aanduiding van de plaats of plaatsen waar de benzine zich bevindt; c. de hoeveelheid benzine, die op iedere plaats aanwezig is; d. den juisten stand van de telwerken van de benzinepompen bij den aanvang van 1 Januari 1932. Overtreding van gemeld wetsartikel, het zij door geen aangifte te doen, hetzij door den voorraad, behoudens eenige speling, te laag aan te geven, wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste vijfmaal het bij zonder invoerrecht van de niet aangegeven of te weinig aangegeven benzine. Het niet doen van de bovenbedoelde aangifte van den stand van het telwerk of het doen van eene onjuiste aangifte, wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste vijfhonderd gulden. PLUIMVEE- EN KONIJNENFOK- KERSVEREENIGING „SOEST EN OMSTREKEN" Door de Pluimvee- en Konijnenfokkers- vreeeniging wordt de Vierde Tentoonstel ling van pluimvee, konijnen, watervogels, post- en sierduiven, en cavia's, in de groote zaal van Hotel „Eemland" aan de van Wee- destraat No. 30 te Soestdijk op 15, 16 en 17 Januari 1932 gehouden.^ Eere-Comité: Mr. G. Deketli, Burgemeester van Soest K. Lodeesen, Wethouder van Soest. J. S. van Duren, Wethouder van Soest J. Batenburg, Gemeente-Secretaris v. Soest Tentoonstellings-Commissie G. F Beetsma, Voorzitter. C Mevrouw H. Dral-Coops, Secretaresse. H. GjWragge, Penningmeester. KL Plomp; H. van de Hoek; J. J. W. Blom; J Gaasbeek,.£ommissarissen. Keurmeesters: voor hoenders, watervo gels, Post- en sierduiven: Joh. v. d. Broeke te Haarlem. Voor konijnen en Cavia's: A, Graaumans te Soest. Dierenarts: A. Winter te Amersfoort. VAN NAAM VERANDERD. Eroor het opriéhteit eener ondeftinge R.K Begrafenis-onderneming „St. Barbara" wordt de Eerste Soester Algemeene Begra fenis-onderneming, welke sinds 1899 onder dien naam bekend staat, gedreven wordt door de firma's M. en Wed. D. Haks, en sindsdien ook R.K. begrafenissen verzorg de, veranderd van naam, en wel in Eerste Soester Begrafenis Onderneming. NED. NATUUR-HISTORISCHE VER. SOEST EN OMSTREKEN De afdeeling Soest hield haar samen komst in Religie en Kunst, onder voorloo pig praesidium van den heer R. Tolman, Na opening der samenkomst werden de 22 artikelen van het Huishoudelijk Regie ment stuk voor stuk behandeld en bespro ken, en daarna in zijn geheel aangenomen. Tot voorzitter wordt daarop met algemee ne stemmen gekozen den heer R. Tolman, tot bestuursleden Mw. Tolman. Mw. Stoof, Mej. Kronenberg en den heer Joh. Kraayen brink. De afdeeling telt momenteel 30 le den. Medegedeeld wordt dat binnen korten tijd de heer de Vink een lezing met licht beelden zal houden, over de Bieschbosch. Ds. van Schaick zal geleider zijn op een tochtje naar de mond van de Eem tot Spa kenburg om het. eenden-gewirwarrel te aanschouwen. Ook wordt 'n tocht naar „het Veen" uitgewerkt. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter ongeveer 10 uur de bijeenkomst. EEN AUTO- EN WANDELTOCHT LANGS DE WERKVERSCHAFFING Waar op een gedaan verzoek aan de autoriteiten, om persoonlijk ons eens op de hoogte te stellen van het werk, dat door Werkverschaffing sinds 1 November j.1. is verricht, kregen wij direct een toestemmend antwoord, en hebben gepasseerde Maandag middag in gezelschap van den heer Meurs, technisch ambtenaar bij die afdeeling, en den heer Kraayenbrink, adviseur van ge meente-beplantingen, vanaf 2 tot ongeveer 5 uur een auto- en wandel?tocht onderno men langs de verschillende terreinen waar de werkverschaffing heeft gearbeid en nog volop aan den gang is. Waar het geheele overzicht ons glashelder voor den geest staat, kunnen wij met een gerust geweten volmondig getuigen, dat er zeer veel en zeer goed werk is verricht, waarvan de ge meente na verloop van jaren de rijpe vruch ten zal kunnen oogsten. De eerste tocht ging langs de Nieuweweg en Parklaan welke eerst binnen 14 dagen door 2 ploe gen onderhanden worden genomen, eerst om de beide rijen boomen er uit te rooien, en daarna* als alle benoodigde stukken van gratis grondafstand voor zoover noodig is, wat door piquet-paajtjes is aangegeven^ zijn ingediend; deze weg te verbreeden tot 12 Meter, n.1. 9 Meter verharde weg met teerslakken* en aan beide zijden een fiets- of wandeplad van 1% Meter, welke verbe tering ook wordt aangebracht in de Beukenlaan en Laanstraat Wat reeds gereed was, was die tuinaanleg van begin en einde van de Parklaan wat in den zomer aardig zal aandoen. Er is hier met smaak, overleg en niet te groote kosten, een aardig geheel gemaakt, wat die laan tot voordeel strekt. Vandaar ging de tocht naar de gemeen- tebósschen aan de Soesterbergschestraat waar tegenover villa „Anna Marie" ge stopt werd, en de auto werd verlaten. Bij het betreden van dit uitgestrekte terrein* be merkten wij al direct dat het doorzicht door dit mooie stuk natuur veel ruimer was ge worden, wat te verklaren was, toen het ge- zich zich verzuimde, en heele stapels ge rooide dennen zagen opgestapeld. Op onze vraag waarom dat alles was ge schied, werd geantwoord dat alles, wat hier gedaan was* of nog gedaan moet wor den, ten doel heeft de grondsoort te verbe teren door tusschen de boomen die blijven staan den grond om te spitten, en te bezaaien of te beplanten met loofhout. De boomen die gerooid worden zijn de scheefgegroeide, twee koppige, slechte, half doode, of te dicht op elkaar staande, zoodat die boomen die blijven staan, meer kunnen profiteeren van zon, lucht en licht* daardoor beter ge dijen en na jaren meer productief zijn. Om dat wij bij het schrijven van dit artikel reeds een overzicht hebben gehad van den geheelen arbeid, hebben wij hier zoowel als overal elders bemerkt, dat hier werk wordt verricht, wat in de toekomst zeer ze ker goede vruchten zal afwerpen. Een groo te houtverkooping zal binnenkort plaats vinden. Aan genoemde weg zijn op deze manier 7 H.A. zwaar dennenbosch gedund en de grond in de bosschen gereed gemaakt voor onderzaaiing met Am. Eik* Lijsterbes, Beuk, enz. Dit gedeelte werd dit jaar afge zet, ter diepte van 80 M., de toegangs wegen naar de achtergelegen bosschen blij ven vrij. Verder worden hier diverse bosch- perceelen voor zoover noodig, bewerkt, waarvoor het straatvuil wordt gebruikt, zoo dat dit productief'Wordt gemaakt. Daarop ging de tocht naar het Stort achter de bosschen der Utr. Waterleiding Mij., waar eveneens een boschcomplex van ongeveer 6 H.A. wordt gedund en onder- zaaid; door het dunnen worden reeds prach tige vergezichten blootgelegd, en zal ze ker het bezoek in den a.s. zomer aanmoedi gen. Wij kunnen dan ook met volle vrij moedigheid een wandeling door het fraaie boschcomplex aanbevelen. Een zeer groote partij mooie dennen komen hier voor de houtverkooping ter beschikking. Vandaar ging de tocht over Zomers Bui ten naar de Paltz waar reeds 15 H.A. bosch zijn gedund en 3 H.A. diep omgespit. Deze worden, daar dc grond te slecht is, en waar zelfs geen inlandsche den wil groeien, geheel omge werkt en met Oostenrijksche en Corsicaan- sche dennen beplant, die daar wel zullen aarden. De bovenlaag, die 3 spit diep is, be staat uit loodzand, het schadelijkste bestand deel voor den groei. Als van zelf voerde den weg hierheen door diepmulzand, vastge houden door ingeplante heide* naar de Lange Duinen. waar 13 H.A. slecht groeiend bosch diep wordt omgewerkt. Voor afwatering op alle terreinen worden diepe slooten gegraven, en in die slooten, daar zich hier een zware leembank bevindt, gaten geboord voor af wateringen. Door al di* dunnen van de bosschen* die daardoor veel en veel verbe terd worden is een grooje houtverkooping op tir. 'Teruggaande bemerken wij dat aan de Soesterbergschestraat, ter hoogte van „Klein Zwitserland", een groote gemengde aanplanting, in voorbe reiding is van Lari- en Douglasdennen* Kruipdennen en Berken. Naar ons werd medegedeeld, geschieden al deze werken volgens een dezen zomer uitgebracht jap- port van het Staatsboschbeheer. De dage- lijksche leiding berust bij Openbare Wer ken, terwijl de uitvoering der diverse per- ceelen in overleg met genoemde instelling plaats vindt. De mogelijkheid van het ver krijgen van een Rijkssubsidie voor al de werkzaamheden is dan ook niet uitgesloten. Terugkeerende op onzen zwaren gang door mul zand, over slooten sprin gen, en over heideplaggen, ging de tocht terug over de Nieuweweg naar de Dorresteinweg waar langs de trottoirs de boomen zijn in geplant welke verplaatst zijn uit de Rem- brandtlaan; ook zijn zij aangebracht in de Nachtegaallaan. Die uit de Lindelaan welke ook gedund is, zijn geplaatst in de Schrikslaan en Vinkenweg de Bosstraat tot aan het pompstation der Utr. Watert (De Blieklaan) is eveneens beplant met boo men uit de Molenstraat* die om de andere zijn uitgedund. Vermelding verdient nog dat op alle ter reinen 8 K.M. brandstrooken zijn omge spit. Op de aangegeven manier wordt in totaal 185 H.A. bosch behandeld, en totaal zijn te werk gesteld 120 man. Ook het bosch aan de Bosstraat is omgespit voor onder zaaiing en onderplanting. Alles bijeen, wordt een zeer productieve arbeid geleverd in dezen winter, en is reeds een groot arbeidsveld in deze 7 weken ver zet. Het geld dat wordt uitgegeven, zal voorzeker met rente in het laadje terug- keeren. Een goed boschcomplex is voor een villadorp een groote. aantrekkelijkheid voor dorpsgenooten en vreemdelingen. Na dezen zeer prettigen tocht, waarvan wij een paar modderlaarzen thuis brachten en een moei beenengestel, werd door ons van onze begeleiders afscheid genomen, betui gende dat wij meer dan voldaan waren over hetgeen gezien en genoten was. Werkver schaffing doet zeer goed werk. W. S. FEESTAVOND IN OCKHUIJSEN. Teneinde eenige variatie aan te brengen in de wekelijksche lessen van danscursus, onder leiding van den gedipl. dansleeraar H. Bouma, wordt a.s. Donderdagavond een extra feest ingeluidt met een eerste klasse strijkje van 4 personen, verder door een da me, die verschillende dansen zal uitbeelden en door Mw. van Tuin uit Hilversum, welke zal voordragen. Waar wij altijd prettige avonden doormaken bij genoemden leeraar, zal het ook ditmaal wel in orde zijn. De advertentie in dit blad vertelt alles daarom trent. Kalenders, agenda's en dergelijke. Wederom ontvingen wij van de Rotter- damsche Lloyd ~een keurig jn leer gebon den zakagenda, die ongetwijfeld wederom zijn weg wel weer zal vinden. Uit de er in voorkomende gegevens bemerken wij, dat de vloot van den Rotterdaanschen Lloyd slechts weinig verandering in het afgeloopen jaar heeft ondergaan. Het klei ne mailschip Tambora is uit de vaart ge nomen, zoodat er thans 8 groote mail schepen zijn. waarvan de grootsten. de Ba- loeran en de Dempo dubbelschroef mo torschepen zijn van bruto 17.000 ton. De vloot van vrachtschepen bestaat uit niet minder dan 32 stuks, waarvan het Tur bine stoomschip de Modjo ICerto het. grootste is met een draagvermogen van 11.420 ton. Zooals bekend, onderhoud deze Mij. een 14-daagsche mail-, passagiers- en vrachtdienst tusschen Rotterdam en Ned. Indië via Southampton, Tanger, Gibral tar, Marseille, Port-Said, Suez, Colom bo, Sabang, Belawan-Deli, en Singapore, terwijl tevens snelvrachtdiensten, vracht- ii do Werold-Mgnichenllefde gesticht Soest zal WIJD VERMAARD EENS wor den, In den U1TGEBREIDSTEN zin; „De Geschied'nis" zal EENS melden DAAR ontstond de WERELD-MIN. Soest wil zich de eer gaan geven. (Gansch op aard' nog onbekend:) Hier verrees het ALLEREERSTE WERELD-LIEFDE-MONUMENT. HOE? Ik ga U openbaren, Wat hier toch wel is geschied; Want de groote massa Soesters Kennen het geheim nog niet. In een groote kuil der heide. Is vergadering geweest; Op de wijz' der Batavieren: Sober, kalm en wijs van geest. ELK had afgezant gezonden: Winkelieren, Burgers, Boer, Smeden, Docters, Wijkverpleegsters, Houders middelen van vervoer Politie, Brandweer, Raadhuisleden. Kerken, Koks. Restaurateurs. Rentenieren, Dwangbevelers, Dieven, Mannen van de Beurs. En het doel van dit vergad'ren? Van die samenkomst van AL? 't Geldt: hoe voortaan IEDER SOESTER In zijn leven, LEVEN zal. Men wil ouden geest gaan bannen; NAASTENLIEFDE wil men hier; Toestand van „elkander helpen"; Niet meer van die „lam en gier." Geest wil men in Soest gaan scheppen Als in groot, GOED huisgezin; Zóó, dat HEEL DE WERELD wete: Soest? HET DORP DER MENSCHEN- MIN! Raad gaat zich UITSLUITEND wijden Aan 't belang der Burgerij; 't Personeel gaat MINZAAM worden: Burgervader opent rii. „C.W.V." gaat GOEDKOOP worden, „Clou" toch van haar GROOTSCH festijn? En NU mogen „lid" óók worden: SLAGERS „TIJDGEEST"; ALBERT HEIJN! ARMEN hoeven niet meer VRAGEN Steun in hun berooid bestaan: Want de goed-gesitueerden Maken daar EEN EINDE aan! DE POLITIE heeft besloten: Hier heersch' ORDE, RECHT en WET; Maar WIJ zijn er voor de Burgers, 't Moet NIET ANDERSOM gezet! En welk eindbesluit" genomen? Nou, maar dat is LANG NIET MIS! Voortaan GEEN proces-verbaaltjes Meer, voor eiken „Klissebis"! NIET MEER gaan verbaliseeren: Een collecte bij de kerk; Want wij dienen te begrijpen: Dat is toch een „liefdewerk." Dati, bij onze mede-burgers, Onze hand slechts vallen mag. Op de WARE overtreders Van de orde en 't gezag! Kellner zal U niet meer „villen"; 't Dwangbevel wordt véél „verzacht"; Dieven zullen allen mijden, U te „storen" in den nacht. Boeren niet meer melk ^verdunnen"; Docters werken „zonder pijn"; Kolenbazen er op letten Of „de boel" gedweild mocht zijni. O! nog véél meer corporaties"; Namen in dien geest besluit; En.... elkaar „een hak te zetten" Het is ONHERROEPELIJK „uit"! MET EEN EED „aldus" besloten; Aanvang: 't thans begonnen jaar; k Heb ALLEEN U nog te vragen: Is 't hier NOU NIET „voor mekaar"? AD-REM. Extra Feestavond Bij de leden van den danscursus en aan het Hotel zijn introducties verkrijgbaar. H. BOUMA, Gedipl. Dansleeraar diensten en andere vrachtlonen geëxploi teerd worden. Een speciale boottrein, de Rotterdam- Li oyd Rapide, loopt in aansluiting van Den Haag naar Marseille op de vertrek kende en thuisvarende mailschepen. Vertegenwoordiger voor Soest, die gaarne alle gewenschte inlichtingen om trent vracht, passage en treinen verstrekt en bij wien men ook passage kan bespre ken is de heer H. G. Ruhaak, Bjrktstraat 41, Soest. EXAMEN. Mej. J. A. M. Rupert slaagde dezer da gen aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het candidaatsexamen wis- en natuurkun de L. De heer A. R. Blok alhier slaagde voor derde stuurman (groote vaart). AANGEHOUDEN. Door de politic alhier zijn aangehouden de zwervers H. B. G. en Th. H. S., van wie bleek dat zij nog iets met de justitie had den te vereffenen. Zij zijn op transport ge steld naar Utrecht en aldaar ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. GEVONDEN VOORWERPEN. Een damesportemonnaie met inhoud Een huissleutel. AANRIJDINGEN MET DEN SNEEUW PLOEG. Woendagsmorgen, toen de dienst van Openbare Werken met den sneeuwploeg ge koppeld achter een automobiel, de wegen van sneeuw zuiverde, had dit tot gevolg een tweetal aanrijdingen. Uit den aard der zaak slingert die sneeuwploeg altijd eenigszins achter de auto, doch een motorrijder en fietser meenden, dat zij er nog wel langs konden en doordat zij dus niet voldoende uitweken, kwamen zij met het gestel van den sneeuwploeg in aanraking. De schade is gering en zal waarschijnlijk wel onder ling geregeld worden. ONGEOORLOOFD SCHIETEN. Herhaaldelijk was reeds geklaagd, dat in de omgeving van het Kerkpad cn van den Lange Brinkweg met een geweer werd ge schoten binnen de bebouwde kom, wat nog al gevaar opleverde voor de omwonenden. Woensdagmiddag om ongeveer half twee (voorbeen R. FREfi, BARN Vlccschhouwerij V Nijverheidstraat 1-3 BESLIST EERS"E Dagelijks hoorn e ALLEEN EERST; TELEF05N POSTGIRO No werd er weer gesebten door de politie ingeleid aan het licht, dat dt scl vanaf het bouwwertf^an L. aan het Kerkpad op d Korte Melmweg. En en weer en een doodgeshotc beslag genomen. Er deek het schieten was H.van 1 kere W. van A. het jfewei ging had vervoerd. Waar van de L. loch van een jachtactc, no:h in machtiging inzake dt Vog boven in de bebouw ié koi iet- wat altijd ongcn»rlool hem proces-verbaal ipgeir W. van A. voor het onge van het geweer een pfaces- MILITAIR VL1F VERMEL1 Het militaire vlieguig* in het Hellendoornscie Bn ding moest maken vegen kreeg Dinsdagmorgei bij schadigde schroef, ucorda aanraking kwam m<: een bij den ingang van d'. weid werden alle vernield Na omgeving te hebben geci vliegtuig opnieuw daten. B raakte de machine met d grond en bleef met het lan boven liggen. De vli<gmac vernield De piloot nioesi machine worden bevrijd; h sel bekomen. Gelukkg, da ciens aanwezig ware,», die bliek waarschuwden et tei zoodra men bemerkt dat dwongen was te landen. H demonteerd. HERV. (GER.) Spoorstraat ur: E Oudejaarsavond 7 u Graaf, van Nijkerk Zondag 3 Jan. 's m Batelaan,- van Ba 's Avonds O uur: Ds. Barneveld. irgens nevel van 2430i GEBOREN: Wille!", zoc en W. van Meggel Johannes Gerardus, 'j°,on (overleden 31 Aug. 11. Verlengde Postweg rus, zoon van J. v v. d. Berg, Laan? trus, zoon van J. de Bruin. Beetzlaan Dec. 31) en •9; Ac Leei ,at 33 v. d. 17; W zoon van J. G. \1 sterve Heiden, Beetzlaan ONDERTROUW^ J. Hoogland; G. vat. Spiekman. GEHUWD: geen. OVERLEDEN: Smits, 5K jaar, wed. delssohnlaan 6; Nic wedr. var. G. van D< I DAMRI Redactie: H. BAKKI Correspondentie-adte: PROBLEI C. Blai Matzetp Zwar 6 16 26 36 A. Oors (Vilhel van I Maas iorn, 1 2 3 46 47 Stand in cijfers Zwart 8 schijven opl 32 en 37. f Wit 8 schijven op 44 en 49, a Writ spe| Oplossing van De stand in cijfer! Zwart: 15—27—35 f en 31. C.De Jpdt Ijl14- ||8—23- I t en w Jbroblei I cn 2 1

De Soester | 1932 | | pagina 2