Wij zijn ruim gesorteerd en bovendien concurreerend N.V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ Sluit een Advertentie-Contract op „De Soester" Meest gelezen blad ter plaatse VAN WEEDESTRAAT 7 - TELEFOON 2062 - SOESTDl)K Voor de Vrouw Regelmatig ad ver teer en in dit blad, zal uw omzet enorm doen stijgen. Vraagt onze tarieven!! FEUILLETON WEERGALOOZE ZELFOPOFFERING TWEE AVONDJAPONNETJES. De Januarimaand heeft altijd iets fees telijks en daarom wijden we deze week ons modepraatje aan een tweetal feestjaponne- tjes, eenvoudige avondtoiletjes, die een heel jeugdig cachet hebben. Over het algemeen gesproken kan men dit thans veilig doen, omdat de z.g. mode-revolutie eerst dezer dagen tot een einde kwam en thans de mo dellen, welke mode zullen zijn definitief zijn vastgesteld. Wij kunnen dus niet meer voor verrassingen komen te staan. Hoewel er bij vele modellen sterk sprekende herin neringen uit het z.g. Victoriaansche mode tijdperk bestaan, vindt men toch meestal een even sterke neiging naar het klassieke Grieksche model, dat men terug vindt in de hooge taille-lijn, de lange, gedrapeerde rokken, die tot op den grond reiken, en de gekruiste lijnen, die men dikwijls voor gar neering toepast. De aanpassing van deze verschillende oude mode-kenmerken aan onze moderne ideeën vindt dan plaats in dit opzicht, dat men de japonnen zeer nauw om het lichaam sluitend maakt, waardoor de natuurlijke lichaamslijn bewaard blijft. Hetgeen bijvoorbeeld niet het geval was in het z.g. Victoriaansche tijdperk, toen men het lichaam insnoerde tot een abnormale wespentaille en van achteren een abnormale „Uitbouw" maakte, een z.g. queue. Het linksche modelletje dan op onze teekening (patroon No. 12.211) is ontworpen van jade- groene velours mousseline. Het kraagca pe-je, dat aan een met kleine kraaltjes be zetten band is gezet en van voren in een strik eindigt, kan ook van de japon losge maakt worden. De klokrok is in een punt aan het nauw om de heupen sluitende lijfje gezet. Aan 5% Meter stof van 1 Meter breed heeft men voldoende. Daarnaast een japonnetje van turkoois-blauwe crêpe geor- gette, met kleine, ruim aangezette volan- netjes aan de mouwen en schuins op het lijfje, waardoor de indruk gewekt wordt van een bolero. Ook de rok heeft onder de heup drie boven elkaar gezette volannetjes. Voor deze japon (patroon No. 3262) is 6 Meter stof van 1 Meter breed noodig. L O E S. Van deze japonnen zijn knippatronen ver krijgbaar cl 75 cent. Postwissel zenden aan: De Beurs, Amstellaan 66, Amsterdam-Z. Op het strookje nauwkeurig vermelden: Naam en adres van afzender, nummer van het gewenschte patroon en maat Levering binnen 1 week. (De maten van 40 tot 52 kunnen geleverd worden). KLEEREN VERVEN. Het verven van kleedingstukken is een werkje, dat nogal eens teleurstelling op levert. Wanneer het dus om kostbare klee dingstukken gaat, die om de een of andere reden geverfd moeten worden, kan men die voor dit speciale geval beter aan de verve rij overlaten/ waarvan de goed ingerichte en moderne instellingen over allerlei tech nische hulpmiddelen beschikken. Niettemin doet men goed, zich van de resultaten geen te hoog gespannen verwachtingen te maken. Ondanks alle beweringen van het tegendeel is het een uitgemaakte zaak, dat goed, dat eenmaal door de fabriek in een bepaalde kleur geverfd werd, vervolgens, indien noo dig, langs chemischen weg ontkleurd moet worden, om vervolgens opnieuw een che misch kleurbad te ondergaan, van deze be werkingen absoluut te lijden heeft. Deze beweringen berusten niet op losse gronden, doch zijn gebaseerd op inlichtingen welke we onlangs verkregen bij een bezoek aan diverse groote linnen- en wollenstoffenfa- brikanten in het Brabantsche industriege bied. Eenvoudige, dunne stofjes, bloezen en andere betrekkelijk simpele kleeding stukken kan men met niet al te. veel risico met behulp van diverse in den handel ver krijgbare verfpakjes een andere kleur ge ven. Daarbij doet men goed te bedenken, dat men een bloes, japon of mantel zonder verdere bewerking, alleen maar donkerder kan verven, dan de bestaande kleur. Wil men een tamelijk donkergekleurde stof een andere kleur geven, dan moet men dit klcedingstuk eerst ontkleuren, waarvoor ook allerlei middeltjes bij den drogist ver krijgbaar zijn. Voor deze bewerkingen staan de gebruiksaanwijzingen steeds op het pak je aangegeven. Verschoten goed, dat men wil verven moet men ook eerst ontkleuren, omdat anders de stof een onregelmatige kleur zou krijgen. Alvorens men gaat ver ven, moet men ook eerst zorgen, dat het stuk goed gewasschen wordt, zoodat alle vetvlekken enz. er uit verwijderd zijn. Deed men dit niet, dan zou ook hiervan een on regelmatige kleur het gevolg kunnen zijn. Verder is het verstandig voor het koken van de verf een oude pan te gebruiken en een oude lepel, die niet meer voor iets an ders gebruikt worden, omdat de verfstof fen meestal min of meer vergiftig zijn. Om dezelfde reden is het aan te bevelen, zoo weinig mogelijk de verfstof aan te raken en zeker niet, wanneer men open wondjes aan de handen heeft. Tenslotte moet men het te verven kleedingstuk nooit ineens in het kokende verfbad doen. De verf moet eerst goed opgelost worden en vervolgens met koud water aangelengd. Na het verven moet het goed eenige malen in lauw schoon water uitgespoeld worden, net zoolang tot er geen kleur meer afkomt. Kleine practische wenken. Kom nooit met natte handen aan den schakelaar voor het electrische licht. Voor kom trouwens altijd om met natte handen aan eenig onderdeel van de electrische lei ding, de lampen of wat ook te raken. Dat men nooit met benzine moet werken in de buurt van een open vuur, of branden de pijp, sigaar, sigaret is al uit den treure herhaald. Zelfs moet men voorkomen aan de knop van het electrische licht of zelfs maar aan het contact van de zaklantaarn te komen, als men met benzine werkt. Im mers daardoor zou een, hoe klein ook, vonk je kunnen ontstaan, doch groot genoeg om brand te maken. Om de zelfde reden is het duidelijk, dat men dus nooit een flesch benzine of spi ritus of terpentijn open zonder stop of kurk moet laten staan. Als U goed gaat wasschen en het een dag van te voren in de week zet, moet U daar voor nooit heet sodawater nemen, omdat U dan net het tegenovergestelde bereikt van het beoogde doel. Het vuil brandt dan namelijk in het goed; dus: koud sodawater. Goed van zuigelingen (luiers, hemdjes, enz.) mag men nooit bleeken of blauwen en natuurlijk ook nooit stijven. RECEPT. Rödgröd: Hiervoor neemt men 4 kopjes bessensap, 4 kopjes water, 1 ons gries- meel, 15 afgestreken lepels suiker, een stuk je pijpkaneel of citroenschil. Het bessensap brengt men met het water, de kaneel of citroenschil, langzaam aan de kook. De griesmeel en suiker mengt men dooreen en strooit ze roerende in het kokende vocht. De massa laat men zoolang koken, tot bij het roeren de bodem van de pan zichtbaar wordt. Verwijder dan de schil of pijpkaneel en doe het mengsel in den met koud water omgespoelden pudding vorm. Na afkoeling stort men den pudding op een vochtigen schotel en dan wordt er vanillesaus bijgegeven. HUISVROUW. In tijden als wij thans beleven, is boekhouden meer dan ooit eisch; eisch voor iederen middenstander. Wie zich thans nog verzet tegen invoering van een boekhouding, toont weinig besef te hebben van hetgeen zijn belang, vooral in onzen tijd, eischt. Een boekhouding is eenvoudig onmisbaar. MAG IK UITVOERIGE INLICHTINGEN OVER INRICHTING VAN MIJN BOEKHOUDING? NAAM BEROEP WOONPLAATS Mogen wij U eens vertellen, hoe U, met zoo weing mogelijk kosten, een een voudige dus weinig tijdroovende en toch overzichtelijke boekl mding kunt in richten? U neemt geenerlei verplichtingen tegenover ons op U, wanneer U ons vraagt U dit eens te vertellen. Ook zullen wij U gaarne mededeelen, welke de kosten zijn, wanneer wij Uw boek houding inrichten. U behoeft niet anders te doen dan bovenstaand formulier uk te knippen, Uw naam en adres op de daarvoor aangegeven plaats te schrijven en U ontvangt uitvoerige inlichtingen. Accountantskantoor „Nederlandsch Bureau voor Adviezen" Gevestigd te HAARLEM, Houtplein 17r. Onder leiding van R. DE VRIES. Koopt Uw Kantoor- en Winkelboeken bij ons Vraagt onze MOOR- en ERA Briefordners Naar het Engelsch van M. E. E. POWERS. 9) Maar William, die ook wel degelijk den blik van Maisie had opgemerkt, had, in alle kalmte, heel goed begrepen, hoe hij dien verklaren moest. /„Die zusjes hebben elkaar zóó lief, dat zij hier gekomen is, om maar dicht bij miss Monro te zijn." En hij onderdrukte een zuchtj, als hij dacht aan de echte Australische erfgename, die flinke, knappe miss Crushley, die hij bij aankomst van de boot had gezien en die maar al te gauw in persoon op Trevenna zou komen, naar hij duchtte. HOOFDSTUK XI. Daar Maisie steeds bang was, dat zij nog eens op een ongelegen oogenblik Betty Treduthen zou tegenkomen, waardoor dus ineens haar identiteit veraden kon zijn, had zij besloten, de portierster uit zichzelve dan maar eens te gaan opzoeken en haar te ver klaren, waarom het noodzakelijk was, dat zij zoo lang voor rijke erfgename doorging, tijdens haar verblijf op Trevenna. Op den derden ochtend van haar verblijf ging zij dus een wandeling maken en be vond zich al heel gauw bij de portierswo ning. Het was een vriendelijk, met klimop- overgroeid huisje en, toen zij er aanklopte, werd ze opengedaan door een man, ze ker den jachtopziener, die heel beleefd vroeg: „Wat is er van uw verlangen, miss?" Het trof Maisie, dat de jonge man zelf den blik had van een opgejaagd stuk wild en dit zette haar niet op haar gemak. „Is miss Treduthen thuis?" vroeg zij. „Grootmoeder ligt te bed met rheuma- tiek", zei hij; „en nu is de dokter bij haar; als u dus even wachten wilt...." i,,Neen, dank u; wachten zal ik maar lie ver niet", zei Maisie, daar zij haar bezoek in het geheel niet van belang wilde doen schijnen. Om den hoek van de oprijlaan, en niet bepaald tot haar genoegen, kwam zij Wil liam Chalonner tegen, met zijn geweer in de hand. Zonder een woord te zeggen,, of te vragen, liep hij stil naast haar voort. Daar dit stilzwijgen zoo iets benauwends had en zij bovendien zoo graag van zijn ge zelschap ontslagen zou zijn, vroeg ze: „Ging u op de jacht, mr. Challoner, dat u uw geweer bij u draagt? Dan moet u niet voor mij teruggaan." ,„Hadt u liever, dat ik verder ging?" Deze vraag klonk Maisie toch wel wat verwijtend in de ooren: „Neen; dat bedoelde ik niet. Ik meende enkel, dat u zich niet door mij van uw voornemen moest laten afbrengen." „O, ik ging enkel naar de portierswoning. Maar dit kan ik ook op iederen anderen tijd doen." „Ik kom juist van de portierswoning van daan. Wat ligt die daar aardig! Was de donkere man, dien ik daar zag, een van de jachtopzieners?" William knikte. „Ja; dat zal Stephen Treduthen zijn ge weest. Een kranige kerel! !Hij heeft mij eens het leven gered^, bij een stroopers- kloppartij." De jonge opziener, die zijn heer altijd zoo trouw had gediend, had ook vreeselijke wonden aan het hoofd gekregen, terwijl hij William behoedde voor een aanval; en sinds dien tijd was hij tvat vreemd gewor den. *Hij ziet er uit, of hij geen vrees kent' merkte Maisie op, meer, om „Willem de Zwijger" nog eens aan de praat te krijgen over dit onderwerp, wat haar waarlijk in teresseerde. „O, ja, toch is hij vreeselijk bang voor dolle honden en geestverschijningen." „Wat een eigenaardige combinatie!" lach te Maisie. „Heeft u wel eens een geest ge zien, mr. Challoner?" h,Ik geloof er niet aan", antwoordde hij, met ernstigen glimlach. „Maar Treduthen heeft er zeker een ge zien. Vandaar die sombere, schichtige blik. Ik zal hem eens ondervragen naar zijn er varingen." „O,, neen; dat moet u niet doen." „Ja, toch!" antwoordde zij luchtig. „Be zit Trevenna soms zoo'n rondwarenden geest? En in welken vorm verschijnt hij dan?" „Als een man. Nu vijftig jaar geleden heeft hij zich hier doodgeschoten." „En wddr verschijnt hij nu?" „In de Spook-Vallei." „In dat boschje, achter het huis? Op wel ken tijd van den avond verschijnt hij?" „In de schemering, zeggen de dorpelin gen." „Hoe interessant! En Stephen Treduthen heeft die verschijning zeker gezien?" „Dit denkt hij tenminste", zei William ein delijk. Maar er was iets in zijn toon, dat Maisie waarschuwde, hoe een verder on dervragen zeker te vergeefs zou zijn; en daarom ging zij maar over iets anders spre ken. Nu was het toevallig zóó gelegen, dat dit gezamenlijk wandelen van Maisie en Wil liam niet de aandacht was ontgaan van Helen Ray en Dick Challoner, die het twee tal hadden gadegeslagen vanuit een van de vensters, die het uitzicht gaven op de op rijlaan. „Kijk eens Teddie", zei Dick, een van de fox-terriers, die rustig in de vensterbank lag te slapen, bij het oor trekkend, Moet je den baas niet eens zien, zooals je hem nog nooit hebt gezien?" „Wat een plaag ben je toch!" riep He len, medelijdend voor het arme foxje. „Maar dit is ook wel de moeite waard, om uit je slaap te worden opgeschrikt, niet waar, Fred? Heb jij ooit van te voren nog wel eens je baas met een jonge dame zien wandelen?" „Ze zijn zeker goede vrienden geworden", gaf miss Ray toe, terwijl ze haar handschoe nen aantrok. Ze was gekleed, om uit te gaan en kapitein Challoner had half en half ge hoopt, dat zij hem gevraagd zou hebben, haar te vergezellen. „Die arme Bill!" zei Dick, nog steeds nauwkeurig zijn broer gadeslaand. „Hij is juist heel gelukkig!" „Zeker. Miss Crushley is een knap meis je." ,i,Dat meende ik niet," zei Helen, „of schoon ik toegeef, dat zij niet onaardig is, om te zien." „Maar, omdat zij geld heeft, bedoelde je dan? Je acht dus ook geld nummero één!" „Ik stel rijkdom op hoogeren prijs; dit wil ik wel niet ontkennen. En ik zal geen man tot mijn echtgenoot maken, of ik moet allereerst weten, dat hij kapitaal bezit. Als in het huwelijk een vrouw haar man maar een zekere mate van eerbied toe draagt en veel van hem door de vingers ziet, kan ze altijd wel gelukkig zijn met hem. Maar ik voel niets voor een armen jongeren zoon...." En toen ze ineens een ondeugende flikkering in Dick's oogen zag, riep ze verschrikt: „O. dat is waar ook! Ik vergat...." „Gelukkig dat je dit nog vergeten kan ik niet!" lachte hij. „Maar nu moet je vol strekt niet denken, Helen, dat ik zoo erg beleedigd ben door je woorden. Want, om eens heel oprecht te spreken: ik kan toch nooit liefde voelen voor je. Je hoort nu een maal niet tot de soort vrouwen, die mij aan trekt. Dan eerder de aardige Australische ergename of miss Daphne Monro,. die meer het typisch vrouwelijke hebben en niet zoo koud en berekend zijn.... Maar, daar ik door het huwelijk van oom toch ook eigen lijk een neef van je ben geworden, en dus innig belang stel in je welvaren zou ik je bijna raden: waarom wordt je niet de der- dCi of zou het misschien zijn de vierde mrs. JonesDat neemt echter niet weg, al heb je nu ook je zinnen gezet op een rijk huwelijk, je bent maar een vrouw en als ik wildemaar ik wil het niet, houd dit wel in het oog, dan zou ik je hart kunnen winnen, in minder dan drie maanden." Lachende wierp zij het hoofd achter- over. „Je zoudt kunnen maken, dat ik je lief had?" „Zeker. Zal ik het eens probeeren?" „Och, je bent niet goed wijs!" zei ze langzaam. Dus je denkt, dat je zóóveel aan trekkelijkheden voor mij bezit, dat ik er mij in zou schikken, als je vrouw, niet veel meer als een slavin te worden!" „Maar ik bedoelde er ook geen huwelijk mee! Ik maak mij alleen maar sterk, dat ik je liefde zou kunnen winnen, afgeschei den van mijn eigen gevoelens. „Je hebt me nu al zoo beleedigd," zei Helen, ziedend van toorn, „dat„ al zou je ook de eenige man op de wereld wezen, ik je dan nog niet zou liefhebben, vat je! Dit zeggende wierp zij het hoofd in den nek, en, trotsch als een pauw, stapte ze het vertrek uit. Dick staarde haar na. „Het zal mij benieuwen, of ik haar door dit gesprek nu in de armen heb gedreven van den eersten den besten man, die haar vraagt. In ieder geval heb ik haar stof tot denken gegeven!" Daar Maisie immers enkel en alleen voor Marv Crushley had gefungeerd, in de hoop, majoor Dare te leeren kennen, had zij steeds, vol verlangen, uitgekeken naar een gelegenheid, om hem te ontmoeten. Zij had de voorzorg genomen Daphne per brief te waarschuwen van haar verblijf op Trevenna; en, ofschoon ze z^er diplo matiek, met geen enkel woord, blijk had ge geven van haar wantrouwen jegens majoor Darc. had zij er enkel maar van gesproken, dat het niet onnatuurlijk verlangen, om den verloofde van haar zuster te zien, haar daarheen gevoerd had. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1932 | | pagina 4