T. VAN VLIET B. KRAAL Modelslagerij z Plaatselijk Nieuws Rechtzaken. BOSCHSTRAAT 9 - BAARN Ingezonden. Advertentiën. GIJSBERTINA JANKE. Fotograaf DROST, Vosseveldlaan 38, Soest. R. C. v. Ommering, Arts den dirigent, de heer J. H. Keeskamp, van Utrecht, kwamen tempo en rhythme tot hun recht. Een enkele vergissing werd spoedig hersteld. Er is veel lust en toewijding bij deze executanten. De opvoering door „Het Zeister Too- neelgezelschap" van de beide geestige één- acters: „De Chauffeuse" en „Tegencandida- ten" oogstte grooten bijval. Ze werden vlot en natuurlijk gespeeld. De hoofdrollen wa ren in goede handen en werden zonder eenig effectbejag op uitmuntende wijze uitge beeld. Eén opmerking slechts geldt den souffleur, die niet in de zaal gehoord mag worden.. Aan het eind der muziekuitvoering dank te de dirigent het publiek voor de aandach tige stilte gedurende de uitvoering. De heer Hoogendoorn sprak het slot woord, waarin hij constateereri mocht, dat deze avond prettig en aangenaam was ge weest. Nog dikwijls hoopte hij in deze om geving te komen. Hij wekte op tot toetre ding tot deze club, welker repetities wor den gehouden in de Chr. School aan den Korten Bergweg, iederen Dinsdag van half acht tot half tien en dankte verder allen voor hun opkomst, het Zeister Tooneel voor de mooie medewerking en de werkende le den van de Mandolineclub voor hun muziek spel. Voor de liefhebbers werd daarna nog een bal georganiseerd onder leiding van den heer G. Grootewal Jr. Het was een mooie avond en gaarne zien we de Mandolineclub hier weer. DUBBEL JUBILEUM. Ds- B. Tuinstra, predikant bij de Ned. Herv. gemeente van Soesterberg, hoopt op 22 Februari te herdenken, dat hij 25 jaar geleden in het huwelijk trad en op 3 Maart, dat hij eenzelfde aantal jaren het predikamtn bedienen mocht. Het zal den geachten pre dikant en de zijnen dezer dagen niet aan belangstelling ontbreken. Op Zondag 6 Maart hoopt de jubilaris een gedachtenis rede te houden in het kerkgebouw te Huis ter Heide. RONDOM DE TABERNAKEL. In Religie en Kunst was in het midden schip uitgestald de Tabernakel, naar be schrijvingen uit de boeken Mozes, daar ge steld door wijlen den Eerw. Heer F. C. Neumann Sr., en thans toegelicht door zijn zoon den heer F. C. Neumann te Baarn. Donderdagavond had de samenkomst plaats, welke zeer druk bezocht was. Zij werd geopend met het zingen van Psl. 100 13 en gebed, waarna spr. stilstond bij de vraag: wat zien wij in den tabernakel, en dan moet het antwoord zijn: een afschaduwing van Hem die in het Vleesch kwam. Daarop ver kreeg Ds. E. Groeneveld, Ned. Herv. Pred. alhier het woord, welke sprak over de of ferdienst onder Israël, welke spr. echter in het korte tijdsbestek niet volledig kan behandelen, en zich zeer moet beperken. Hij bespreekt daarop het dagelijksche Brandoffer, beschreven in Leviticus 21 (3. De beteekenis van het offer is dat God daar- daarin zoekt, de dankbaarheid betaald door de oprechten van geest. Het offer is in de eerste plaats de symboliek van zelfofferan- de van hem die het brengt, daar alle offers afschaduwing zijn van het groote offer Je zus Christus, Die ze allen heeft vervuld. Het offer was een openbare belijdenis en werd deels door den offeraar, deels door den Priester en deels samen vervuld. Alles spreekt tenslotte van Verzoening, het sleu telwoord de H. Schrift. Tevens stond spr. even stil bij het Paaschoffer, waarop ge zongen werd Gez. 42 2 en gecollecteerd voor de te maken onkosten. Vervolgens kreeg Ds. I. Wouters. Geref. Pred., het woord. Spreker stelt voorop, dat in den Tabernakel belicht wordt, dat God in zeer nauw verband stond met het Bondsvolk, uit liefde tot den zondaar. De Hoogepriester in de tent der samenkomst is de afscha duwing van Jezus Christus, de heenwijzing naar de machtige gestalte van Hem. Alles in de bedeeling der schaduwen onder Is raël wijst op het bloedig offer door Hem gebracht op Golgotha. Gelukkig is hij die zich tot Hem laat leiden. Onder het zingen van psalmvers werd daarop gecollecteerd voor de zending onder de Joden, waarna de heer Neumann eene beschrijving gaf van elk der onderdeelen van den Tabernakel, en deze ook toonde, waarop Ds. B. Alkema met dankgebed sloot. Voorzeker zal door deze afschaduwing, de H. Schrift beter worden verstaan bij het lezen daarvan, en meer en meer de betee kenis van den Heere Jezus Christus de ge stalte aannemen van het groote Offer. BEDANKT. Naar wij vernemen heeft de heer A. D. v. Krieken om gezondheidsredenen bedankt als voorzitter van den Provincialen Bond van Pluimveehouders (U. P. B De heer Polder uit Zeist heeft voorloopig het waarnemend voorzitterschap op zich ge. nomen- DE REMBRANDTLAAN. De Rembrandtlaan is vlot afgewerkt. Was er voorheen een nauw, slecht straatje, thans heeft men er een flinken brccden rijweg aan gelegd (teerslakkenwegdek). Met de egaliseering der bermen, waarvan er een met sprocifalt wordt verhard, is men nog bezig. NED. REISVEREENIGING. A.s. Vrijdagavond zal Mej. Kohier uit Soest, te Amersfoort in Concordia, een cau serie houden over 't reizen in Einmarken. het Noordelijk gedeelte van Noorwegen. zal vertellen van het reizen in het woes te Noorden, in de sneeuwvelden, en wel in nationaal costuum. DIERENBESCHERMING. Aan komen loopen groote herder aan ket- tinR. adres Prinsenberg, Inspecteur Dieren bescherming. Kolonieweg 13. A.V.R.O. ACTIE-COMITé SOEST Oo^aar wij vernemen zal op Maandag den —en Februari a.s. weder een propaganda- av°nd door de A.V.R.O. worden gegeven, en wel in het Gebouw van Religie en Kunst. e namen der medewerkenden houden een av°a >'n voor het welslagen van dien de A v 1 Z^n n'^' ^e^ne ^alsb êevjer" re p Y'^-O-Zangeres, Boris Leneky., Pier- alla en de zoo populaire Bob Scholte. f?ram°r ï)auze 'n licht klassiek pro- de nj113 Worden gegeven, terwijl de tijd na UZc raeer aan cabaret gewijd zal zijn. BOND VAN NEDERLANDSCHE ONDERWIJZERS. Afdeeling BaarnSoest. Vorige week hield de afd. Baarn-Soest van den Bond van Ned. Onderwijzers haar vijfde jaarvergadering. Aan het uitvoerig jaarverslag van den secretaris ontleenen we het volgende: „Den 27en Februari a.s. zal het vijf jaar geleden zijn, dat de afd. werd opge richt. met een ledental van vier, zegge vier. Heel wat moeite, arbeid en tijd heeft het gekost om de afdeeling te fundeerem en het ledental zoodanig op te voeren, dat het vertrek van een lid naar elders en dat gebeurde nog al eens niet de on dergang van de afdeeling dreigde te wor den. Het is nog al eens voorgekomen, dat een lid naar elders vertrok. Voor zoover ze binnenslands bleven, zijn ze allen nog trouwe leden van den bond. En we mogen dit met blijdschap constateeren ondanks al deze muiaties is het ledental langzaam, maar zeker gestegen tot mo menteel achttien. Mochten we in het vo rig jaarverslag er op wijzen, dat in het vereenigingsjaar 1930-1931 het ledental van tien tot veertien was gestegen, dit af- geloopen jaar heeft weer vier bondsmak- kers toegevoegd aan het getal van hen, die in den bond zien een behartiger van de belangen van onderwijzer en kind, van de materieele, zoowel als van de zedelijke en geestelijke belangen. Een bui.engew oon pluimpje verdienen de personeelen van de Julianaschool te Baarn en van de school aan de Beetzlaan te Soest, dis (de hoofden niet meegerekend) ten volle voor 100 pCt. lid zijn van den Bond. De andere scholen in beide gemeenten zijn vertegenwoordigd met drie, twee, een of zelfs hoe is het mogelijk met nul leerkrachten. In het jaarverslag wordt de wensch uitgespro ken, dat hierin spoedig verbetering komt. Nauwkeurig werden verder de gevoerde acties gememoreerd, welke voornamelijk zijn te rangschikken in de rubrieken: ac tie gymnastieklokaal ,,De Oorsprong'', ac tie tegen opheffing van Westcrschool en voor verbouwing Oosterschool en Juliana school. ac ie tegen het wetsontwerp Terp stra, te Soest en in Baarn, actie voor schoolkleeding en voeding te Soest, ver zoek aan den Raad van Baarn om lesloka len gratis voor onderwijsdoeleinden be schikbaar te stellen, enz. Een woord van dank werd in het jaarverslag gebracht san de leden van den Raad, die de verzoeken van den Bond steunden, maar in het bij zonder aan den heer van Calmthout voor zijn werk in den Raad in het belang van iet onderwijs. Meerdere malen heeft het oestuur ook leden van advies kunnen die- in verband mat de accijns verhooging cp Wijnen, welke ver moedelijk 1 Maart ingaat en ingeveer vijftien cent per Liter zal bedragen, wijzen wij onze Cliëntele er op, dat wij thans nog voldoende voorraad hebben, welke nog tegen de bekende lage prijzen afgeleverd weidt. fiets naar den Eemdijk en verder te voet naar de Zuiderzee bij de Eemmond en Spa kenburg. GEVONDEN VOORWERPEN. ring met drie sleutels, bos sleutels. paar gryze handschoenen, portemonnaie. autospi g;-l. een varken, een schaats, een kinderhandschoen. Tegen Spoorboom gereden. Zondag j.1. reed een luxe auto tegen den gesloten spoorboom aan de Steenhof straat. De auto werd vrij ernstig bescha digd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Schoorsteenbrand. De brandweer werd Zondag gealarmeerd voor een schoorsteenbrand bij F. aan het Veenpad. Door gebruik van de Ramoneur wist de brandweer erger te voorkomen. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT aen, iets wat niet aan de groote klok somt, maar in een jaarverslag toch wel genoemd mag worden. Meer dan eens heeft de afd. ervaren, iat de gestage drop den steen uitholt en -lat de oogst op een onverwachten tijd toch ïog gerypt bleek en binnengehaald kon «vorden. De aftredende bestuursleden werden al en herkozen. Daar de secretaris vanwege zijn drukke werkzaamheden het verzoek noest doen hem voorloopig met een ande re functie .te belasten» werd dit verzoek ngewiiligd en het bes .uur als volgi samen gesteld: Mej. Ivlillaard, voorzitster; Mej. Koop mans, 2de secretaresse, de heer ,-tjoerds, Molukkenstraat. Baarn, secreta ris, de heer W. K. Rijsdorp, penningm. Een voorstel betreffende de propagan da voor de openbare school werd aange nomen. Na afhandeling van enkele niet voor publiceering geschikte agendapun ten werd de vergadering gesloten. DE NIEUWE PASTOOR. De Z.Eerw. Heer A. G. Smit te Utrecht is benoemd tot pastoor der R.K. kerk te Soestdijk, zulks wegens de benoeming van len ZeerEerw. heer Mölder tot rector te De Lage Vuursche. Pastoor Smit is sinds 1925 kaeplaan aan de parochie der H. Gertrudius te Utrecht. Voordien was hij kapelaan in Haarlem en te Bussum (St* Vitus). Pastoor Smit, die te Deventer werd ge- horen, is een broeder van Mgr. Jan Olav Smit, bisschop van Zweden. Vrijdag a.s. wordt Z.E. plechtig door deken Fock te Amersfoort geïnstalleerd. 25-JARIG PROFESSIEFEEST. rijdag 19 dezer viert de Eerw. Zuster Merthildis op Nicuw-Mariënburg te Soest dijk haar 25-javig Professiefeest. Zuster Merthiluis was gedurende dien tijd 7 jaren overste der stichting alhier, nadien was zij Algemeen Overste en ook G jaar overste te Den Haag. Op 19 Februari bestaat er op Nieuw- Mariënburg van half drie tot vier uur ge legenheid de zilveren jubilaresse te com-1 plimenteeren. EXCURSIE. De afdeeling Soest e.o. van de Ned. Nat. Historische Vereeniging heeft tegen Zaterdag a.s. een excursie uitgeschreven onder leiding van Ds. J. I.. van Schaick naar de Zuiderzee, om daar de eenden te bespieden. Het verzamelpunt is by de Naald aan de Nieuwesteeg. Vandaar per De gerechtszitting ving dezen keer aan met drie vrijspraken wegens niet-bewezen ziin. Daarbij ook het geval van Soesterberg, het komen met auto uit particulieren weg op den rijksweg zonder signaleeren, toen een auto met groote vaart vlak bij was. Loopen op verboden grond, met of zonder fret in den zak, was heden schering en inslag en, zooals te verwachten is, kwamen de klanten er niet best af. Heelemaal niet best drie Amersfoort- sche jongelui die den grond te Soesterberg van den, Staat der Nederlanden midden in den nacht bij maanlicht een bezoek hadden gebracht. Ze waren flink ter tale, ten minste een ervan, en die was erg in den tegenweer en bijzonder vrij. En de Kantonrechter was niet tevreden met de f 10 of 4 dagen, die Openb. Ministerie elk had toegedacht. Z.E-A. maakte er f 15 of 6 dagen van. Ja, ja,, op verboden grondloopers met den reuk van fretteerders aan zich. In de hei hadden de brigadier der Rijks- veldwacht, van Raad en de kampwachter serg. Kooiman vier personen laten passee ren zonder zelf gezien te worden. Ze hadden een ervan hooren fluiten en dachten ze te attrappeeren op konijnenvangst. Toen dat niet te doen bleek, zou men ze maar aanhouden wegens loopen op verbo den grond. v. B. wist men te vangen. Een fret vorm de zijn persoonlijk' gezelschap. De andere drie jonge menschen waren den politieman nen te vlug af. Meer dan een uur later weet men hun ge zelschap aan te treffen op den rijksweg, gaande richting Amersfoort. De reeds ge verbaliseerde v. B. was in hun gezelschap. En hoe de drie jongelui ook sprongen om ander drietal te vormen op weg, dan in hei, ze ontsprongen den dans niet. Verhoogd tarief werd hun deel, zooals ge zegd is. Geweer gevaarlijk in jachttijd. De jonge W. W. van A. had het voor zijn baas moeten halen bij den landbouwer K. op den Langen Brinkweg te Soest. K. wist eerst niet, waar het was. Eindelijk werd het op de hilt gevonden. Heden vertelde K. dat hij het geweer een dag of drie bij zich thuis had. Maar wie het gebracht had, neen, dat wist hij nieb. Onze jonge van A. was met het geweer weg gegaan en werd onderweg aangehou den. Gevolg: geweer verbeurd en f 15 boete. Op dokters verzoek bakte J. D. van M. te Soest dagelijks 5 of 6 stuks bruin brood, en wel met twee maal bakken. Dat was voor bepaalde zieken. Tweemaal bakken, dus beschuit? zei rech ter mr. van Son, die dacht aan bis-cuit. Neen, beschuit wordt driemaal gebakken, leerde ons bakker van M. Bruin brood moet hebben 2 1/4 of 4J£ OPGERICHT 1899 ALLEEN EERSTE KWALITEITEN I TELEFOON No. 330 POSTGIRO Nn 146487 ons gewicht droge stof; dat dubbel bakken kon dan hoogstens terugbrengen tot 2 of 4 ons. En de geïncrimineerde haalden 332 gram. Dat klopte dus niet met de wette lijk vastgestelde gewichten, zoodat f 5 het gevolg was voor onzen bakker, die dit spe ciale gerecht nu maar niet meer zou berei den, al wou de dokter het nog zoo graag. Zooveel werd er niet aan verdiend. Last van de wet Nu nog iets, dat in Barneveld paseerde, maar van nut is voor alle bakkers in ons land. Sedert invoering der Tarwewet moeten onze broodleveranciers er een register op na houden van hun meelvoorraad. De bakkers ten platte lande zijn echter ook vaak varkenshouders, evenals velen hunner plaatsgenooten. De betrokken bakker, wiens zaak ten vol le werd uitgeplozen (er waren er nog drie met den zelfden, kwaden last) zag den con troleur komen en met gerustheid. Alles op zijn meelzolder klopte met het register. Maar de controleur zocht nog iets» wat hij niet vinden kon, en onze eerlijke bakker wees hem zelve den weg. De weg naar de plaats, waar de varkens lagen. Daar had hij nog in voorraad de helft van 100 Kilo's baal Fransche voerbloem, kosten de f 9.dus voordeeliger dan de voerha- vermout. Een reiziger, van wien hij het had gekocht, had verzekerd dat het vrij mocht worden ingevoerd en overal verhandeld. En dit was de zuivere waarheid. Elk krui denier mag het u leveren zonder wettelijk bezwaar. De controleur meende echter, dat de bak ker wijs zou doen het maar vlug op te voe ren, anders kon hij er wel eens last mee krijgen. Laat nu die controleur volgende week te rugkomen en zeggen» dat hij last heeft, toch nog te verbaliseeren wegens het n»_*t in het register zijn ingeschreven van dit meel, dit Fransche voermeel, zooals de koopbrief aangaf, dien de man den Kantonrechter toonde. Elke kruidenier mag Belgisch en Fransch meel verkoopen, en de boeren nemen het mee naar huis om er hun eigen brood, hun kleinzorg mee te bakken. Maar een bakker mag het niet voor vee voer in huis hebben. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Niet de zaak doen inschrijven in Ha .dels- register J. B. v. d. B. Soest f 10 of 5 d. Leerplichtwet: W. K. Soest f 5 of 2 dagen. Arbeidswet: C. van E. Soest f 5 of 2 d.; J de J Soest 2 maal id.; G. G. J. A. Soest f 10 of 4 dagen; G, J. S. Soest 4 maal f 4 of 2 dagen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. WILLEM DE ZWIJGER EN DE B.V.L. Tusschen het begin van den 80-jarigen oorlog in 1568 en de oprichting van de B.V.L. in 1918, ligt eene periode van 350 jaren. Het is moeilijk om de schokkende gebeurtenissen van het laatst genoemde jaar te vergelijken met de omstandigheden die 3'A eeuw geleden dien langen oorlog hebben ontketend, terwijl eene vergelijking tusschen den grooten revolutionair (sic) Willem de Zwijger en degenen, die in 1918 in ons land eene revolutie trachtten te ver wekken, totaal geen steek houdt. Was Wil lem van Oranje, toen hij tegen. Alva op trok, in opstand tegen het wettig gezag? Volgens Mevrouw Timmer zeer zeker, het geen evenwel volgens mijne bescheiden meening wel degelijk aanvechtbaar is. Philips II was koning van Spanje en tevens Heer der Nederlanden. De Nederlan den waren echter onafhankelijke gewesten en hadden niets met Spanje uit te staan. Philips was zijn vader als Heer der Neder landen in 1555 opgevolgd. Deze opvolging geschiedde na den bekenden afstand van de regeering te Brussel op 25 October van dat jaar door Karei V. Philips werd bij die gelegenheid door de Algemeene Sta ten der Nederlanden als hun Heer erkend en gehuldigd, zoodat hij toen terecht als de wettige vorst, als de drager van het wet. tig gezag in de Nederlanden kon worden beschouwd. Mocht Philips II in Spanje als absoluut vorst kunnen heerschen: in de Nederlanden was dit geenszins het geval. Elke provincie, schier elke stad had hare bizondere privelegiën en voorrechten die bij meer dan een gelegenheid plechtig door Philips werden bezworen. Heeft die vorst de door hem gedane eeden en beloften ge houden? Iemand, die eene meer diepere stu die van 's lands historie heeft gemaakt en onpartijdig oordpelt, zal op deze vraag niet graag een bevestigend antwoord geven. Te gen alle voorrechten, privelegiën en tradi. tiën in heeft Philips aan de bloedplakkaten zijns vaders nieuw leven ingeblazen of er andere aan toegevoegd^ waardoor duizen den zijner Nederlandsche onderdanen naar galg, brandstapel of schavot werden verwe zen. Het is niet noodig, en niet ter zake dienende om in bizonderheden daaromtrent thans nader in te gaan, doch dit is zeker, dat de wettige vorst der Nederlanden, die een Spanjaard in merg en been was, zijn gezag absoluut zeer onwettig uitoefende en door zijne dweepzucht het land ten gronde richtte. Bezworen eeden om de privelegiën en steden te handhaven werden bij meer dan een gelegenheid bij vele zijner regee- ringsdaden op zijde gezet. Het is duidelijk dat Philips op deze wijze met een onafhan kelijk karakter als Willem de Zwijger be zat, ten laatste in botsing moest komen. Deze verlangde dat de Koning als Heer der Nederlanden zijn gezag op wettige wijze, n.1. met eerbiediging van de bestaande Landvesten, priveligiën enz. zou uit oefenen. Men leert Oranje's zienswijze om trent de rechten en plichten van den vorst zeer juist kennen uit zijne welbekende en krachtige rede, die hij tegen het einde van het jaar 1564 in den Staatsraad te Brussel hield. Op last van de Landvoogdes Marga- retha van Parma zou de Graaf van Egmond naar Spanje vertrekken om den Koning persoonlijk met den door zijne regeerings- daden ontstaanden gistenden toestand in de „Nederlanden" in kennis te stellen. Zijn in- structiebrief werd opgemaakt door den Pre sident van den Staatsraad Vigilius. Deze was in algemeene bewoordingen vervat en was in den grond zonder eenige beteekenis. Hij ontmoette echter geen tegenstand, totdat de beurt aan Oranje kwam om zijn stem er over uit te brengen. Deze nam toen het woord en hield eene lange en krachtige re de, zooals hij zelden liet hooren en zooals slechts weinigen in staat waren om uit te spreken. Hij wenschtte. zeide hij, dat de Koning thans in ondubbelzinnige taal ge waarschuwd mocht woTden, welke heillooze gevolgen zijn regeeringsbeleid in de Ne derlanden ten gevolge hadden gehad. Hij verzocht, dat de vorst er op gewezen mocht worden dat het gansche stelsel van plakka ten en schavotten, van nieuwe bisschoppen en oude scherprechters, van geloofsonder zoekers en aanklagers voor altijd behoorde te worden afgeschaft. Hun tijd was voorbij. De Nederlanden waren vrije gewesten en vast besloten hunne aloude .voorrechten te handhaven. Willem de Zwijger stond dus geenszins tegen het wettig gezag op. Hij stond tegen den wettigen vorst op, die echter eerst de noodigc waarschuwingen had ontvangen, voordat deze het wettig gezag met voeten trad. „Je Maintiendrai" was de leuze van Oranje en hij wilde het land en zijne be woners niet ten gronde richten, zooals de wettige Heer der Nederlanden het op on wettige wijze deed. Hadden de mannen, die eene revolutie in 1918 in ons land wilden ontketenen, dezelf de edele argumenten en drijfveeren als Oranje? Was het noodig dat er eene ge welddadige omkeer van 's lands regeering kwam? Het overgroote deel der natie heeft aan dien revolutieoproep geen gehoor gege ven, omdat men deze zeer terecht als een ramp beschouwde, en een binnenlandsche strijd zou ontketenen. Teneinde de orde en rust, de veiligheid van persoon en goe deren te bewaren en te handhaven, werd toen de B.V.L. opgericht, wier leden door Mevrouw Timmer onderkruipers worden genoemd. Met hetzelfde recht zouden de leden der vrijwillige brandweer eveneens door haar onderkruipers kunnen worden ge. heeten, What is a name? Het woord „Geus", door Berlaimont als scheldwoord gebruikt, werd later een eerenaam. Mevrouw Timmer en hare geestverwan ten zouden later op de B.V.L., op de thans door haar gesmade onderkruipers, wel eens voor hare rust en veiligheid een beroep kun nen doen. Het is gedurende de groote Fran sche Staats omwenteling immers gebleken, dat de revolutie evenals Sahornus dat deed, meermalen hare eigene kinderen verslindt. J. LEE UWE L. Bergstraat 28. Soestdijk. Soestdijk, 12 Februari 1932. Soest Febr. 1932. Geachte Redactie. Door omstandigheden kwam Uw blad van 20 Januari j.1. mij nu pas onder de oogen. In verband hiermede verzoek ik U thans nog het volgende te willen opnemen. Zulks naar aanleiding van een ingezonden stukje, hetwelk over de bestrijding op de ziekte onzer vruchtboomen handelde. Alhoewel ik het met den inzender volko mens eens ben dat het bestrijdingsmiddel Nosprasit ten zeerste wordt aanbevolen, (middel wordt ook door mij gebruikt), dient men toch daar naast (wil men het publiek goed inlichten), te vermelden welke voor zorgsmaatregelen er bij 't gebruik van Nosprasit dient genomen te worden. Aangezien Nosprasit een sterk arcenicum- houdend vergif is, het volgende: Bij het aanmengen van de Nosprasit-op- lossing moet het inademen van deze stof worden vermeden. Men dlene na de behan deling gezicht en handen flink te wasschen. Wie wondjes aan zijn handen heeft, mag in geen geval met Nosprasit werken. Gedurende den arbeid mag noch gegeten, noch gedronken of gerookt worden. Door Nosprasit geraakte groentenplanten moeten grondig worden afgewasschen. Gras en andere voederplanten, welke on der de behandelde vruchtboomen staan, mo gen pas na regen aan het vee worden ge geven. Ook moet men met weiden welke met Nosprasit zijn geraakt, uiterst voorzichtig zijn. Aangebroken verpakking bergt men goed op, zoodat onbevoegden, in 't bijzon der kinderen,, hiermede niet in aanraking kunnen komen. Mochten bij deze genomen voorzorgs maatregelen zich na de bespuiting ziekte verschijnselen voordoen, is het gewenscht geneeskundige hulp in te roepen. Ik acht het derhalve van dringend belang dit onder Uwe aandacht te brengen. Nospiasit aanbevelen, zonder op de ge varen van het gebruk te wijzen, acht ik dan ook ten eenenmale onvolledig. Met dank voor de plaatsruimte. teekenend, Hoogachtend J. Wolff, Boomkweeker. De Heer en Mevrouw MARIS-ROORDA geven kennis van de geboorte van hun dochter SOEST, 15 Febr. 1932. Kippen. Wegens vertrek le koop, één tot 23 jonge witte leghorns; volop aan den leg. Te bevragen: Molenstraat 6 O.Z., Soest. rp Solide financieele instelling, biedt aan soli de personen, met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden 200.zonder borgstelling. Geen Kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan het Bu reau van dit blad. CRISIS-PRIJZEN 11 GROOTE WOLLEN DEKENS f 4.25 „HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterb.str. hk. Gallenkamp Pelsw. Soest. Levering aan groote instellingen WERKMANSKLEEDING?! BEROEPSKLEEDING?! HEERENKLEEDING?! Uw keuze is niet moeilijk: „HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soesterbergschestr. 51 - Soest - Tel. 2200 Opnamen op elk gebied. Geen Atelier VERGROOTINGEN NAAR IEDER PORTRET Moderne Lijsten voor Foto's, Plaatwerk, enz. KS Gevestigd te Amersfoort St. Anfridusstrpat No. 1, hoek H. v. Viantleistrsaf Uitsluitend voor Mond- en Tandheelkunde. Spreekuren 9-10, 2-3 en 77j-8Yj Röntgenologie en Orlhodontie (Regulatie) na afspraak Zondags geen Spreekuren TELEFOON 1605

De Soester | 1932 | | pagina 3